eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Eskişehirspor Resmi İnternet Sitesi

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 70717273>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
daS// Liste gör
Deneyimli Yazar

safa
Yer: istanbul
Online Durum: Offline
  Alıntı daS// Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2016 saat 00:37
Alıntı yapılan erkin

Eskişehir de işadamlarının maalesef %99'u u tarz kurumsal imaj sağlayan yatırımları angarya ve masraf olarak görüyor. 1-2binTL'ye Google beklentilerini var ama o 1-2binTL'yi bile 99 ayda ödemesini yaparlar.

Yüzbinlerce TL maaş alanlar varken 2-3binTL maaşlı 1-2 tane düzgün maaşlı adam tutmamak Eskişehirspor büyüklüğünden bahsedip hazır sistem kullanmak bize yakışır değil. İsteyen herkes çok yakın tasarımı satın alabilir.

malesef bu tarz kurumsal bütünlük sağlayacak şeylerde özellikle internet ortamında gerçekten berbat bir haldeyiz. sebebini güzelce açıklamışsınız.
hep bu işlerin angarya görülmesinden.

ben bağımsız çalışan bir grafik tasarımcıyım. eğitim sahibi olduğum neredeyse bütün alanlarda durum böyle. mesele iş olunca dakikaları hesaplarken ve zamanında bitmiş iş isterken, olay ödemeye gelice bin tane takla atarlar. hadi geciktirdiler diyelim inanın o bile olumlu birşey. çünkü çoğu zaman o paraları da alamıyoruz. alamamayı da geçtim ilk görüşmelerde o kadar komik bütçeler sunuluyor ki, ağzınız açık kalır.
iş adamı diyebileceğin adam profili, ortalama bir mekanda yiyeceği yemeğin fiyatı kadar parayı bu sektöre çok görüyor. olacaksa güzel olsun ve bedava olsun mantığı hakim.

web siteleri hazırlayan arkadaşlarım da var. inanın ismi cismi doğru düzgün bir web sitesi yaptırmak milyon dolar değil. hakedilen parayı verirsin şu domain işini çözersin. kurumsal kocaman bir kulüpsen, web sitesi de kurumsal kimliğinin önemli bir parçasıdır. bunu evde yiğenine yaptıramazsın.

çok yetenekli insanlarımız var, işini mükemmel yapan tasarımcılarımız da. ama işverenler bu kafalarda oldukça birşey yapamıyoruz.

---

zaten kulübün görsel kimlik yönetimi çok kötü. kurumsallık yok, her bir görsel öğe farklı kafada kendine göre takılıyor. gerçekten zor değil tasarım ekibi kurmak ve idare etmek.
karşılığında alacağınız, iyi bir imaj, saygın bir görüntü, estetik bir sunumdur. internet ve pazarlama çağında en önemli damarlardan biri bu görsel öğeler yani reklamdır.

esstore? esstorium?
kulübün mağazası yıllardır üzücü bir halde. ürün çeşitliliği hiç beklediğimiz seviyelere gelemedi, bunun sebeplerinden biri de tabi ki dar bir alana takılıp kalmış olan tasarımlar. eskişehirdeki iki üniversitede iki farklı güzel sanatlar fakültesi var, sadece buradaki öğrencilere proje versen hayal edemeyeceğin kadar çeşitli görsel öğeye ulaşırsın. karşılığında ödeyeceğin ücret, satıştan gelen gelirin yanında yok olur gider.

formalar.
yine yıllardır, taraftar arasında kendi tasarımımız olsun, bize özel olsun, kimliğimizi yansıtsın isteği var. fakat aksine, en pahalı markalarla anlaşılıyor ve o markaların hiç umursamadığı katalog ürünleri bize ederinin çok üzerinde üç haneli fiyatlarla ittiriliyor. her sene, başka marka olsun özel forma olsun ucuz olsun diyoruz, yine hüsran. ligler başladı formalar piyasada yok şimdi. ha çıksa ne olacak ? 4-5 sene öncesinin adidasları.

web sitelerinin de hali ortada. genel olarak amatörce bir yönetim var.
görsel tasarım için bir ekip kurmak ve idare etmek çok yüksek maliyetli ve zor bir şey kesinlikle değil. getirisi götürüsünden kat kat büyük.
web siteleri ve sosyal medya yönetimi için de ufak bir ekip kurmak aslında kolay.

3es3ki2eski1es
Yukarı
Bidon26 Liste gör
Usta Yazar

Mert
Yer: Hollanda
  Alıntı Bidon26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2016 saat 04:35
website çok kötü,
sosyal medya kötü..
Forma kötü
ürün satım sitemiz/ürünlerimiz kötü

Eskişehirspor markası böyle değerlenmez
Tanrı Tektir, Ordusu Türk'tür | Twitter: @srvn26
Yukarı
erkin Liste gör
Usta Yazar

Erkin ESES
Yer: Swansea
  Alıntı erkin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2016 saat 09:52
Alıntı yapılan daS//

Alıntı yapılan erkin

Eskişehir de işadamlarının maalesef %99'u u tarz kurumsal imaj sağlayan yatırımları angarya ve masraf olarak görüyor. 1-2binTL'ye Google beklentilerini var ama o 1-2binTL'yi bile 99 ayda ödemesini yaparlar.

Yüzbinlerce TL maaş alanlar varken 2-3binTL maaşlı 1-2 tane düzgün maaşlı adam tutmamak Eskişehirspor büyüklüğünden bahsedip hazır sistem kullanmak bize yakışır değil. İsteyen herkes çok yakın tasarımı satın alabilir.

malesef bu tarz kurumsal bütünlük sağlayacak şeylerde özellikle internet ortamında gerçekten berbat bir haldeyiz. sebebini güzelce açıklamışsınız.
hep bu işlerin angarya görülmesinden.

ben bağımsız çalışan bir grafik tasarımcıyım. eğitim sahibi olduğum neredeyse bütün alanlarda durum böyle. mesele iş olunca dakikaları hesaplarken ve zamanında bitmiş iş isterken, olay ödemeye gelice bin tane takla atarlar. hadi geciktirdiler diyelim inanın o bile olumlu birşey. çünkü çoğu zaman o paraları da alamıyoruz. alamamayı da geçtim ilk görüşmelerde o kadar komik bütçeler sunuluyor ki, ağzınız açık kalır.
iş adamı diyebileceğin adam profili, ortalama bir mekanda yiyeceği yemeğin fiyatı kadar parayı bu sektöre çok görüyor. olacaksa güzel olsun ve bedava olsun mantığı hakim.

web siteleri hazırlayan arkadaşlarım da var. inanın ismi cismi doğru düzgün bir web sitesi yaptırmak milyon dolar değil. hakedilen parayı verirsin şu domain işini çözersin. kurumsal kocaman bir kulüpsen, web sitesi de kurumsal kimliğinin önemli bir parçasıdır. bunu evde yiğenine yaptıramazsın.

çok yetenekli insanlarımız var, işini mükemmel yapan tasarımcılarımız da. ama işverenler bu kafalarda oldukça birşey yapamıyoruz.

---

zaten kulübün görsel kimlik yönetimi çok kötü. kurumsallık yok, her bir görsel öğe farklı kafada kendine göre takılıyor. gerçekten zor değil tasarım ekibi kurmak ve idare etmek.
karşılığında alacağınız, iyi bir imaj, saygın bir görüntü, estetik bir sunumdur. internet ve pazarlama çağında en önemli damarlardan biri bu görsel öğeler yani reklamdır.

esstore? esstorium?
kulübün mağazası yıllardır üzücü bir halde. ürün çeşitliliği hiç beklediğimiz seviyelere gelemedi, bunun sebeplerinden biri de tabi ki dar bir alana takılıp kalmış olan tasarımlar. eskişehirdeki iki üniversitede iki farklı güzel sanatlar fakültesi var, sadece buradaki öğrencilere proje versen hayal edemeyeceğin kadar çeşitli görsel öğeye ulaşırsın. karşılığında ödeyeceğin ücret, satıştan gelen gelirin yanında yok olur gider.

formalar.
yine yıllardır, taraftar arasında kendi tasarımımız olsun, bize özel olsun, kimliğimizi yansıtsın isteği var. fakat aksine, en pahalı markalarla anlaşılıyor ve o markaların hiç umursamadığı katalog ürünleri bize ederinin çok üzerinde üç haneli fiyatlarla ittiriliyor. her sene, başka marka olsun özel forma olsun ucuz olsun diyoruz, yine hüsran. ligler başladı formalar piyasada yok şimdi. ha çıksa ne olacak ? 4-5 sene öncesinin adidasları.

web sitelerinin de hali ortada. genel olarak amatörce bir yönetim var.
görsel tasarım için bir ekip kurmak ve idare etmek çok yüksek maliyetli ve zor bir şey kesinlikle değil. getirisi götürüsünden kat kat büyük.
web siteleri ve sosyal medya yönetimi için de ufak bir ekip kurmak aslında kolay.

Sektörün içinden biri olarak durumu net açıklamışsınız, ben 5 yıldır uzağım ama halen takip etmeye çalışıyorum. Benzer durumlardan dolayı bilişim sektöründe iş kurmak istemedim daha doğrusu kurmak mantıklı değildi.

Eskişehirspor açısından bakarsak acil bir bilişim ekibi kurmak lazım, Mehmet Bey halen kulüpte çalışıyor mu bilmiyorum ama kültür ve bilgi olarak iyi bir ekiple bu işi çok rahat götürür, sektörü biliyor ve en önemlisi iyi bir Eskişehirsporlu.
eRkin.org - Kişisel B'şey!
Yukarı
Keçedayı Liste gör
Yazar

İsimsiz
  Alıntı Keçedayı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Ağu/2016 saat 04:30
Alıntı yapılan Bidon26

website çok kötü,
sosyal medya kötü..
Forma kötü

Kardes, kulübe is basvurusunda bulunalim en iyisi...
Yukarı
Keçedayı Liste gör
Yazar

İsimsiz
  Alıntı Keçedayı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Ağu/2016 saat 04:32
Bu arada site gümlemis...
Yukarı
Bidon26 Liste gör
Usta Yazar

Mert
  Alıntı Bidon26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Ağu/2016 saat 04:52
Alıntı yapılan Keçedayı

Alıntı yapılan Bidon26

website çok kötü,
sosyal medya kötü..
Forma kötü

Kardes, kulübe is basvurusunda bulunalim en iyisi...

nasıl yapılacak :D instagram cevap vermiyorlar, mail cevap yok, orda tanıdıklarımız da yok
Yukarı
Bidon26 Liste gör
Usta Yazar

Mert
  Alıntı Bidon26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Ağu/2016 saat 04:55
Alıntı yapılan Keçedayı

http://eskisehir.turkiyemix.com/
burdan giriliyor

yukardaki çubuktada 16. haftada yanlış arma kullanmışlar, Gaziantep BB yerine Gaziantepspor arması kullanmışlar :D
Yukarı
okankaramese Liste gör
Usta Yazar

OKAN KARAMEŞE
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı okankaramese Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Ağu/2016 saat 09:26
Alıntı yapılan Bidon26

[QUOTE=Keçedayı] Bu arada site gümlemis...

burdan giriliyor

HALİL ÜNAL Resmi Siteyi demi Sattı Ne Yaptı ....
Yukarı
hornby Liste gör
Yazar

Nick Hornby
  Alıntı hornby Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Ağu/2016 saat 10:13
Resmi instagram hesabını kullanan arkadaş, "eskisehirsporsk" diye bir yazım şekli yok.
Yukarı
Keçedayı Liste gör
Yazar

İsimsiz
  Alıntı Keçedayı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Ağu/2016 saat 03:16
Alıntı yapılan Bidon26

Alıntı yapılan Keçedayı

burdan giriliyor

yukardaki çubuktada 16. haftada yanlış arma kullanmışlar, Gaziantep BB yerine Gaziantepspor arması kullanmışlar :D
Ince isçilige önem verilmiyo bizde. Komedi ya. Belçika'daki kulüplerin bütçesi bize göre baya bir düsükken adam akilli bir sistem kuruyorlar (her türlü anlamda). Bizde milyon eurolar dönüyor ama vaziyet ortada...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 70717273>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,609 saniyede hazırlanmıştır