Sayfayı yazdır | Close Window

Eskişehirspor Resmi İnternet Sitesi

Yazdırılan yer: eskisehirspor.com
Kategori: ESKİŞEHİRSPOR
Forum İsmi: Kulüp
Forum Açıklaması: Kulüp ve yönetim hakkında
URL: http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=839
Yazdırma tarihi: 17/May/2024 saat 22:14
Yazılım Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com

Konu: Eskişehirspor Resmi İnternet Sitesi
Gönderen: EsEsliyim
Konu: Eskişehirspor Resmi İnternet Sitesi
Gönderi tarihi: 20/Mar/2008 saat 20:49
Eskişehirspor Kulübü Resmi İnternet Sitesi Yenilerek Ve Modernize edilerek yeni yüzüyle yayına başladı...

Resmi Sitenin yenilenmesi ve tamamen farklı bir yüze kavuşması sebebiyle bizde resmi siteyle ilgili konu başlığını yeniliyoruz....

Resmi Site üzerindeki çalışmalar devam etmekte ve kısa zaman sonra tüm fonksiyonları çalışır hale gelmesi için yetkililerce çaba sarfedilmektedir...

Aşağıdaki adreslerden Eskişehirspor Kulübü Resmi İnternet Sitesine Ulaşabilirsiniz..

http://www.eskisehirspor.org - www.eskisehirspor.org

http://www.eskisehirspor.org.tr - www.eskisehirspor.org.tr

http://www.eses.org.tr - www.eses.org.tr

-------------
Eskişehirspor Bir Yaşam Biçimidir.

Yanıtlar:
Gönderen: omer-es-26
Gönderi tarihi: 20/Mar/2008 saat 20:57
resmi sitenin yeni hali çok güzel olmuş.inşallah en kısa zamanda tüm fonksiyonları çalışır hale gelir.sabırsızlıkla bekliyoruz.

-------------
"2009 NBA   ALL-STAR İÇİN HİDAYET VE MEHMET'E http://www.nba.com/allstar2009/asb/tur/ballot.html?referrer=NBA&code=443Q4fvx - BURDAN OY VEREBİLİRSİNİZ !!!!"

Gönderen: degiray26
Gönderi tarihi: 21/Mar/2008 saat 09:42
Yeni hali süper olmuş,artık netden alışveriş yapmaya yaklaştık diye düşünüyorum.İnşallah tüm sayfa en kısa sürede sorunsuz çalışır.

-------------
SÜRGÜNDE YEŞEREN VATAN KIRIM

Gönderen: Mert_Eses
Gönderi tarihi: 21/Mar/2008 saat 12:24
Şimdilik sadece anasyafa hizmet veriyor.

-------------
Siyah Kırmızı-Anadolu Yıldızı

www.esesim.tr.cx

Gönderen: ŞaHiN
Gönderi tarihi: 21/Mar/2008 saat 12:54

Çok Güzel Olmuş, Emeği Geçenlere Sonsuz Teşekkürler....

-------------

Gönderen: target26
Gönderi tarihi: 21/Mar/2008 saat 13:58
tebrikler  gayet güzel olmuş emeği geçenlerin ellerine sağlık!!!!!

-------------
SEN VE BEN BİR BÜTÜNÜZ SONSUZA DEK !!!

Gönderen: esme_deli26
Gönderi tarihi: 21/Mar/2008 saat 15:08
Güzel görünüyor,bütün sayfalar hizmete girince eminim dahada güzel olacak.Ellerinize,yüreğinize sağlık...

-------------
İki kılıç sesi duyupta korkanları,karşılaştıkları ilk zorlukta birbirini(takımını)satanları asla anmaz TARİH...
Yaşıyor Savaşıyoruz...KIZILCIKLI

Gönderen: asssadza
Gönderi tarihi: 21/Mar/2008 saat 15:32
Eski kullanılan site haber yoğunluğu yükünü kaldıramayınca hemde daha şık sade ve hoş bir tasarımla yeni resmi sitemiz hizmete girmiştir.
Menüler önümüzdeki haftadan itibaren aktif olacakmış.

-------------
Bir yaşam biçimidir Es Es...

Gönderen: escakes
Gönderi tarihi: 21/Mar/2008 saat 15:47
emeği gecenler kafanıza sağlık iyi düşünülmüş

Gönderen: ESmustafa
Gönderi tarihi: 21/Mar/2008 saat 16:14
gerçekten güzel olmuş inşallah tam kapasite ile çalışmaya başlar

-------------
ES-ES

Gönderi tarihi: 21/Mar/2008 saat 17:49
arkadaşlar resmi sitede birşey dikkatimi çekti.anasayfada ankatin sol tarafında nebi hatipoğlu röportaj diye bir bölüm var.bu bölümde başkanımız bizim sorularımızı ve önerilerimizi burada yanıltlayacakmış.bu siteden çıkacak güzel fikirleri başkanımıza aktarmamızda kolaylaşacak.bence çok güzel düşünülmüş bir bölüm olmuş.inşallah futbolcularlada yazışabileceğimiz bir bölüm açılır.düşünenlerden Allah razı olsun.

-------------
"2009 NBA   ALL-STAR İÇİN HİDAYET VE MEHMET'E http://www.nba.com/allstar2009/asb/tur/ballot.html?referrer=NBA&code=443Q4fvx - BURDAN OY VEREBİLİRSİNİZ !!!!"

Gönderen: MuratN
Gönderi tarihi: 21/Mar/2008 saat 18:50
yeni sitenin çehresini çok beğendim, camiamıza yakışan şekli buydu zaten.

-------------
Türkiye' yi kırsalında; EsEs' i stadta sevdik ...

Gönderen: KaRa
Gönderi tarihi: 21/Mar/2008 saat 19:43
Emeği geçenlerin ellerine sağlık. Yeni siteyi kim tasarladı acaba? Puan durumu kısmı sanki bu sitenin puan durumuyla aynı. Her iki siteden de takımlara tıkladığınız zaman, takım fikstürlerinde aynı sayfa açılıyor. Smile

-------------
YÖNETİM İSTİFA! ŞEFFAF MALİ TABLO İSTİYORUZ!

Gönderen: hutemel
Gönderi tarihi: 21/Mar/2008 saat 20:46
Kulübün resmi sitesi olması gerçekten çok güzel, şimdiye kadar site seyrek aralıklarla güncellendi, yeni tasarımıyla inşallah bundan sonra daha sık güncellenir ve Eskişehirspor'la ilgili herşeyi daha çabuk ve daha doğru resmi sitemizden öğrenme olanağına kavuşuruz.

-------------
önce eses sonra eses

Gönderen: kraleses
Gönderi tarihi: 27/Mar/2008 saat 15:26

Menülerin Aktif olmasını bekliyoruzzzz...Tongue

-------------

Gönderen: esesfutbol
Gönderi tarihi: 27/Mar/2008 saat 16:51
Alıntı yapılan KaRa

Emeği geçenlerin ellerine sağlık. Yeni siteyi kim tasarladı acaba? Puan durumu kısmı sanki bu sitenin puan durumuyla aynı. Her iki siteden de takımlara tıkladığınız zaman, takım fikstürlerinde aynı sayfa açılıyor. Smile

Tam bilmiyorum ama yine bu sitenin tasarımcısı tasarladı siteyi.Eskişehirspor Resmi site bilgileri bu site sahibi üzerine gözüküyor o yüzden dedim.Zaten asdtasarım çok bile hizmet verdi.hiçde güzel birşey yapmamışlasrdı eski site için çünkü.

-------------

Gönderen: Burak4126
Gönderi tarihi: 27/Mar/2008 saat 17:02
Son zamanlarda en çok hoşuma giden site http://www.eskisehırspor.com - www.eskisehırspor.com .

Hodri Meydan

Gönderen: Toyton
Gönderi tarihi: 27/Mar/2008 saat 19:17

Google arama motoruna eskişehirspor yazdığımızda çıkan başlıklarda http://www.eskisehirspor.org - www.eskisehirspor.org yerine  Eskişehirspor Kulübü Resmi İnternet Sitesi yazsa daha hoş durur . .

İçeriğine gelince menülerin en kısa zamanda aktif olmasını bekliyoruz Tongue

-------------
Beraber yürüdük biz bu yollarda. . .

Gönderi tarihi: 28/Mar/2008 saat 13:42
Eskişehirspor resmi sitesi ile ilgili her türlü istek,öneri ve şikayetlerimiz için mailto:resmisite@eskisehirspor.org.tr - resmisite@eskisehirspor.org.tr adresine mail atabiliriz.

-------------

Gönderen: target26
Gönderi tarihi: 30/Mar/2008 saat 15:35
Resmi sitemizde maçla ilgili fotoğraflar ve canlı pozisyon haberleri girilmeye başlanmış.Clap

-------------
SEN VE BEN BİR BÜTÜNÜZ SONSUZA DEK !!!

Gönderen: scetintas
Gönderi tarihi: 31/Mar/2008 saat 17:46
Arkadaşlar Eskişehirspor'umuzun resmi sitesinde soru-cevap kısmıda açılmıştır..Bu açıklamadan sonra Başkanımıza sormak istedikleriniz varsa... mailto:soru@eskisehirspor.org.tr - soru@eskisehirspor.org.tr   bu adresinden yapabilirsiniz...
İşte konu ile ilgili haber;

http://www.eses.org.tr/haberdetay.asp?id=277 - http://www.eses.org.tr/haberdetay.asp?id=277

-------------
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim

Gönderen: banner
Gönderi tarihi: 10/Nis/2008 saat 16:23
Resmi site son günlerde iyi çalışıyor. Antreman haberleri, resimleri daha antreman bitmeden siteye konuyor. Açıklamaların noktasına, virgülüne dokunulmamış halini resmi siteden okuyoruz. Dünkü Başkanın ve Sergen'in açıklamalarında diğer sitelerde yazanlarla resmi sitede yazanlar arasında fark vardı. Resmi siteden gerçeklerini okuduk. Böyle devam ederse tatmin edici bir site oluyor.

-------------
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...

Gönderen: Mert_Eses
Gönderi tarihi: 10/Nis/2008 saat 17:21
Ah şu bölümlerde çalışsa...

-------------
Siyah Kırmızı-Anadolu Yıldızı

www.esesim.tr.cx

Gönderen: MuratHoca
Gönderi tarihi: 10/Nis/2008 saat 17:29
Sitemiz gerçekten camiamıza yakışan bir site olma yolunda.
İçerik olarak aktif hale geçtiğinde süper bir site olacak.

-------------
üniESES-Karanlık ve ayaz gecelerde içimizde yanan ateştir, Eskişehir...

Gönderen: erdemesk
Gönderi tarihi: 10/Nis/2008 saat 18:44
bence site gayet güzel durumda yapım çalışmaları devam ediyormuş bundan sonrası daha iyi olacak sanırım.

-------------
Hayat 24 saat SİYAH-KIRMIZI

Gönderen: huso_26
Gönderi tarihi: 29/Nis/2008 saat 12:48
      Site her gün yenilenen haberleri ile güzel bir hizmet veriyor.Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

-------------

Gönderen: Nowhere
Gönderi tarihi: 29/Nis/2008 saat 13:30
Yapilan kisim itibariyla oldukca hos bir site. Dolu dolu haber var icinde. Site yapim asamasinda ve belki degistirilecektir bilmiyorum ama yapan arkadasa bir onerim olacak.
  her sayfanin ustunde cikan  bir resim var; Bu resim,

Bunun rengi tam kirmizi degil ve sitedeki diger kirmizi renklerle uyusmayarak butunlugu bozuyor sanki. Bunun yerine  eskisehirspor.comun ve daha bir cok buyuk takimin ana sayfasinda oldugu gibi  maclardan alinmis futbolcu ya da taraftarlarin sevinc  goruntulerinden ya da futbolcularin enteresan pozlarindan olusan her sayfada rastgele cikacak sekilde resimler duzenlense daha iyi olmaz mi?

-------------

Gönderen: AzTecK
Gönderi tarihi: 29/Nis/2008 saat 13:36
Site gerçekten süper oluyor.Yapım çalışmalarının bitmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.

-------------

Gönderen: bozüyük26
Gönderi tarihi: 29/Nis/2008 saat 15:38

Çok güzel olucak gibi . Diğer menülerin de aktif olmasını bekliyoruz .. Fotoğraflar çok güzel olmuş .

-------------

Gönderi tarihi: 14/Haz/2008 saat 09:20

Eskişehir'e Cezayirli golcü!

Turkcell Süper Lig'in yeni takımlarından Eskişehirspor'da transfer hız kesmiyor. Halil Ünal başkanlığındaki transfer harekatını yürüten Eskişehirspor, Cezayir asıllı genç Fransız golcü Mohamed Dahmene ile anlaşma yaptı.

Mohamed Dahmene ile transfer görüşmelerinin yürüten Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal, "1 hafta boyunca yerli yabancı bir sürü yetenekli futbolcu ile görüşmelerimiz oldu,taraftarlarımız kesinlikle transferde geç kalıyoruz diye endişe etmesinler.Biz hem yetenekli hemde bizi başarıya götürecek futbolcuları transfer etmeye devam edeceğiz. Mohamed Dahmene kendini ispat etmiş genç,süratli,fırtına gibi bir forvet.Bu sene o golleri atacak biz alkış tutacağız.Bu kardeşimizle ön protokolü imzaladık,önümüzdeki hafta basın mensuplarımızın da katılımıyla imza töreni yapacağız." dedi.

KAYNAK: eses.org.tr

Yukarıdaki haber sporx.com'dan, haberin kaynağına Dikkat !!!

http://www.sporx.com/detail.php?Type=1&kategori=30&go=114182 - http://www.sporx.com/detail.php?Type=1&kategori=30&go=114182

ARTIK sporx OKUMAKTA HEYECAN VERMİYOR... LOLLOLLOL

-------------

Gönderen: ESafa
Gönderi tarihi: 14/Haz/2008 saat 10:59
resmi sitemiz çok güsel ama uzun zamandır tamamlanamadı ve bölümleri yapım aşamasında bir an önce bitmesi gerek bence.web tasarımcıya duyurulur

-------------
BKŞ-ÜniESES-Nefesimiz gurbette,gönlümüz ESES ile

Gönderen: eski_ESES_li
Gönderi tarihi: 14/Haz/2008 saat 12:21
2.05'lik bir kaleci geliyormuş. Smile

-------------

Gönderi tarihi: 30/Haz/2008 saat 10:43
Alıntı yapılan ESafa

resmi sitemiz çok güsel ama uzun zamandır tamamlanamadı ve bölümleri yapım aşamasında bir an önce bitmesi gerek bence.web tasarımcıya duyurulur

Sitemizde "Hazırlık aşamasında" Olan bir çok bölüm açılmış haberiniz olsun.
Yapanların ellerine sağlık.

-------------

Gönderen: huso_26
Gönderi tarihi: 30/Haz/2008 saat 13:14
   Resmi siteden kulübe üyelik başvuru formunu indirdim.(http://www.eskisehirspor.org/basvuru.asp) Bir de baktığımda arka sayfada ilginç bir soru ile karşılaştım.Soruyu aynen aktarıyorum...

Fenerbahçe Spor Kulübünde Hizmet veya Görev Aldınız mı?
Fenerbahçe Spor Kulübü İle Ticari Bir İlişkiniz Var mı?

Sorular bu şekilde,yorum sizlere ait.

-------------

Gönderen: Curva_Eses
Gönderi tarihi: 30/Haz/2008 saat 13:18
Bahsi geçen durum Angry

-------------
ESKİŞEHİRSPOR & BORUSSIA DORTMUND

Gönderen: Boraes
Gönderi tarihi: 30/Haz/2008 saat 13:20
Bende indirdim inanamadım.Yazıklar olsun.Biz Bitmişiz.Üyelik formumuz bile başlklarından.

-------------
ÜNİESES...Kırmızı Şimşekler

Gönderen: gimp
Gönderi tarihi: 30/Haz/2008 saat 13:21
bende indirdim fenerbahçeyle ilgili bişey yok tekrar indirin.

Gönderen: Erkan26
Gönderi tarihi: 30/Haz/2008 saat 13:22
valla şaka gibi ya. Angry
birileri bunun hesabını vermeli artık

-------------
Kuvvet elindeyse adaleti sağlamalısın. Adaleti sağlayamıyorsan ya korkaksındır ya aciz!

Gönderen: ESoES
Gönderi tarihi: 30/Haz/2008 saat 13:23
Alıntı yapılan gimp

arka sayfa sekmesine tıklarsan görürsün.

bu arada ben bu olayın yine hackerlar tarafından yapıldığını düşünmekteyim ön sayfada kullanılan özelliklerle arkadakiler tutmuyor farkındaysanız. Ama kulüp böyle bir form hazırlıyorsa bence bu iş başlamadan bitmeli.Angry

-------------
BaşKaldırıŞ

Gönderi tarihi: 30/Haz/2008 saat 13:24
Alıntı yapılan gimp

Aşağıdaki sekmelerde üye arka diye bir yer var.Orayı tıkladınızmı?
Büyük ihtimal fenerin başvuru formunu aynen bize uygulayacaklarmış ama dikkat etmemişler.AngryAngry

-------------

Gönderi tarihi: 30/Haz/2008 saat 13:24
Gördüm ama bu işi kulübe yüklemeyin başka biri yapmıştır.

Gönderen: Erkan26
Gönderi tarihi: 30/Haz/2008 saat 13:25
Alıntı yapılan gimp

arka sayfasına bak

-------------
Kuvvet elindeyse adaleti sağlamalısın. Adaleti sağlayamıyorsan ya korkaksındır ya aciz!

Gönderi tarihi: 30/Haz/2008 saat 13:26
Alıntı yapılan ESoES

Alıntı yapılan gimp

arka sayfa sekmesine tıklarsan görürsün.

bu arada ben bu olayın yine hackerlar tarafından yapıldığını düşünmekteyim ön sayfada kullanılan özelliklerle arkadakiler tutmuyor farkındaysanız. Ama kulüp böyle bir form hazırlıyorsa bence bu iş başlamadan bitmeli.Angry

Hackerlar filan değil bence.Fenerin sitesinden onların üyelik formunu indirdim.Herşey aynı.
Üyelik formunu bile başka takımlardan örnek alıyoruz ama onu geçtim dikkat edip arka sayfasını değiştirmeden koyuyoruz.AngryAngryAngry

-------------

Gönderi tarihi: 30/Haz/2008 saat 13:28
Alıntı yapılan Boraes

Hackerlar filan değil bence.Fenerin sitesinden onların üyelik formunu indirdim.Herşey aynı.
Üyelik formunu bile başka takımlardan örnek alıyoruz ama onu geçtim dikkat edip arka sayfasını değiştirmeden koyuyoruz.AngryAngryAngry

Bencede arkadaşın dediği gibi olmuştur site yöneticileri dikkat etmedimi ?

Gönderen: ErSin
Gönderi tarihi: 30/Haz/2008 saat 13:28

Hemen ön yargılı davranmayalım. Bir yanlışlık vardır mutlaka.. Oradaki yanlışı bence o siteyi düzenleyenler yapmış olabilir. Yeni bir form yapmak yerine Fenerbahçe'nin sitesinden Fenerbahçe klübüne üye olmak için doldurulan formu direk kopyalamış. Üzerinde bir değişiklik yapmayı unutmuştur belki direk siteye eklemiş..

Yoksa ne alaka Eskişehir klübüne üye olmak için Fenerbahçe'de daha önceden üyelik yapıp yapmamamız..

Gönderi tarihi: 30/Haz/2008 saat 13:29
Alıntı yapılan ErSin

Hemen ön yargılı davranmayalım. Bir yanlışlık vardır mutlaka.. Oradaki yanlışı bence o siteyi düzenleyenler yapmış olabilir. Yeni bir form yapmak yerine Fenerbahçe'nin sitesinden Fenerbahçe klübüne üye olmak için doldurulan formu direk kopyalamış. Üzerinde bir değişiklik yapmayı unutmuştur belki direk siteye eklemiş..

Yoksa ne alaka Eskişehir klübüne üye olmak için Fenerbahçe'de daha önceden üyelik yapıp yapmamamız..

Yada yanlış dosyayı attılar.

Gönderi tarihi: 30/Haz/2008 saat 13:30
Malesef febenin formu kopyalamışız ama ne hikmetse orayı değiştirmeyi unutmuşuz! Angry

-------------

Gönderi tarihi: 30/Haz/2008 saat 13:31
Alıntı yapılan ErSin

Kendimiz üyelik formu yapamıyacak kadar acizmiydik?
Onuda geçtim madem böyle birşey yapıldı.Nasıl dikkat edilmez?Ön sayfayı düzenleyip,arka sayfayı görmeden resmi siteye bu form konulmuş.
Demekki gelişi güzel hiç dikkat edilmeden yenilikler yapılıyor sitemizde.Angry

-------------

Gönderen: okankaramese
Gönderi tarihi: 30/Haz/2008 saat 13:34

Form Fenerbahçe Kulübüne üyelik müracat örnek formudur. Bizimkilerde içini örnek alıp incelemeden kopyala yapıştır yöntemi ile Resmi internet sitesine yerleştirmişlerdir başka hiç bir şey değil tamamen dalgınlık...

-------------
http://twitter.com/#!/OKANKARAMESE - http://twitter.com/#!/OKANKARAMESE

Gönderi tarihi: 30/Haz/2008 saat 13:37
Düzeltiliyor galiba bölüm kapandı.

Gönderi tarihi: 30/Haz/2008 saat 13:39

Karışıklığın sebebini öğrendim.Üyelik formlarındaki sorular genelde aynı soru olduğundan form Eskişehirspor logolu olarak yazıları kopyalanmış arka yüzey dalgınlıkla eklenmiş.Düzeltilecektir. 

-------------

Gönderi tarihi: 30/Haz/2008 saat 13:40
Teşekkür ederiz.

-------------

Gönderen: 26es65
Gönderi tarihi: 30/Haz/2008 saat 13:42

bunun adı rezalet eski yönetim zamanında başka bir form vardı, hadi onu beğenmedin fb nin formunu niye aynen kopyalıyosun, bir de arka sayfasına dikkat etmiyosun. Muhtemelen onu oraya koyan adamın arka sayfası olduğundan bile haberi yok. Bu adamlar fb nin bu formunu koyarak biz fb yi model alıyoruz yönetimde de adamları var bize destek olacaklar taraftarı da iplemiyoruz demeyi getiriyorlar. Hoş işleyecek düzgün bir planları olsa her şeyi sineyi çekelim ama bu adamların çapları belli fbnin elinde oyuncak edecekler esesimi. Zor günler bekliyo bizi hayırlısı

Gönderi tarihi: 30/Haz/2008 saat 13:47
Arkadaşlar bazı şeyleri çok abartıyosunuz hata olabilir.Hemen teoriler üretiyosunuz biraz sakin olun.

Gönderi tarihi: 30/Haz/2008 saat 13:50
Aceleye geldi site.Yok açılmadı yok menüler nerede derken aceleyle açtılar.Olası şeyler bunlar.

-------------

Gönderi tarihi: 30/Haz/2008 saat 13:58
Aceleyle de olsa bir gerçeği görmüş oldu taraftar :-(

-------------

Gönderen: Narin
Gönderi tarihi: 30/Haz/2008 saat 14:14
Alıntı yapılan 26es65

bunun adı rezalet eski yönetim zamanında başka bir form vardı, hadi onu beğenmedin fb nin formunu niye aynen kopyalıyosun, bir de arka sayfasına dikkat etmiyosun. Muhtemelen onu oraya koyan adamın arka sayfası olduğundan bile haberi yok. Bu adamlar fb nin bu formunu koyarak biz fb yi model alıyoruz yönetimde de adamları var bize destek olacaklar taraftarı da iplemiyoruz demeyi getiriyorlar. Hoş işleyecek düzgün bir planları olsa her şeyi sineyi çekelim ama bu adamların çapları belli fbnin elinde oyuncak edecekler esesimi. Zor günler bekliyo bizi hayırlısı

ES ES taraftarı bu ince ayar oluşumları asla atlamaz. Yakalar ve eninde sonunda öyle ya da böyle gerekeni yaptırır. O yüzsüz fb.li de eninde sonunda defolacak. Sanırım ES ES'in ilk maçını bekliyor. Bu taraftar ilk maçta onun beklentilerini boşa çıkarmayacak tezahüratı ile tabi ki uğurlayacak.

-------------
ES ES TÜRKİYEDE TEKSİN

Gönderi tarihi: 30/Haz/2008 saat 17:22
Form düzeltilmiş.Başlı başına yeni bir form koyulmuş.Hah şöyle yaa Tongue

-------------

Gönderen: esesli_asik
Gönderi tarihi: 30/Haz/2008 saat 17:30
Taraftar bölümüde açılsa,çok merak edıyorum...

-------------

Gönderen: Es-Es_Bruksel
Gönderi tarihi: 30/Haz/2008 saat 18:22
 Evet SON HALİNİ GÖRDÜM
 bende gördüm düzenlenmiş ama daha çok eksik var

-------------
Basarilara degil Armaya Sevdaliyiz

Gönderen: Martin_Mistre
Gönderi tarihi: 01/Tem/2008 saat 22:16
internet sitesi yapmak onemlidir.. ama daha onemlisi onun nasil kullanilacagini bilmektir.. dunyanin hic bir ciddi kulubunun RESMI sitesinde gerceklesmemis bir transferle ilgili  konuda  haber yer almaz... simdi  asagidaki  haberi okuyun..

Transfer görüşmelerimiz devam ediyor.

Bugün Atatürk Stadyumunda düzenlenen basın toplantısında, Basın Sözcümüz Rıza Zeydan şunları söyledi:

“Dün tesislerimizde yaptığımız Yönetim Kurulu toplantısı yüksek katılımla geç vakitlere kadar sürdü. Öncelikle taraftarımızın sesine kulak vererek kombine kartlarda sadece Temmuz ayında geçerli olmak üzere kampanya başlattık.

Transfer Komitemiz Çarşamba günü İstanbul’a giderek bazı transfer görüşmeleri yapıp,prensipte anlaşmaya vardığımız futbolcuların yüksek bonservislerini çözmeye çalışacağız.Gündemimizde olan isimler arasında Fenerbahçeli Selçuk, Gençlerbirliği’nden Mehmet Çakır,Beşiktaş'tan Fahri, Kayserispor'dan Kamber, Diyarbakırspor'dan da Murat Öner,Mersin İ.Y.’dan Apdullah, Kasımpaşa'dan Özgür Öçal var.Bu isimlerle görüşüp kendileriyle prensipte anlaştık,fakat kulüpleriyle sözleşmeleri devam ettiği için bonservis sorunlarını halletmeye çalışıyoruz.Hırvat Vucko bu akşam Eskişehir’e gelecek,kendisiyle transferin detaylarını görüşüp yarın imza attıracağız.

Stadyum içerisinde tadilat çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca mevcut kale arkaları yükseltirilerek daha fazla seyirci alması sağlanılacak. Bu tribünlerin altında da soyunma odaları olacak. Projesi çizildi, onay bekliyoruz.

Forma ve kamp malzemeleri için Nıke firması ile anlaşma yapıldı. Eskişehirspor ürünlerini satan mağazayı büyütüp, vitrinli hale getireceğiz. Eskişehirspor'un lisanssız ürünlerini satan firmaları belirleyeceğiz ve hukuki mücadelemiz sıkı şekilde sürecek. “ dedi.
01.07.2008

bu oyuncular suanda baska takimlarin oyuncusu... ustelik biz halka acik bir şirketleşmiş kulupte degiliz ki transfer gorusmelerine baslayinca borsaya bildirelim .. o halde bu yazinin resmi sitede işi ne? bu site Eskişehirspor'un Resmi sitesi mi yoksa Fanatik gazetesi mi? var mi sitesini bu sekilde kullanan ciddi bir takim? parayi basar alirsin bu oyunculardan birini ve hemen sitene şöyle bir haber koyarsin

" Kamuoyuna duyuru"

Kulübümüz Eskişehirspor ve Mehmet Çakır arasında yaplan transfer gorüşmeleri olumlu neticelenmiş, kulubuyle de anlaşılmasının üzerine kendisiyle 3 yillik sözleşme imzalanmiştir. Basın toplantısı yarın 14:00'de tesislerimizde yapılacaktır. Kamuoyuna saygiyla duyurulur.

Eskişehirspor Yönetim Kurulu
"

ciddi bir kulubun Resmi Sitesinde Transferle ilgili bir haber anca bu sekilde...ve kesin alindiysa yer alabilir... peki nedir  bu?

http://www.eses.org.tr/haberdetay.asp?id=634

ne oldu? bu haberden 1 saat sonra Gençlerbirliği kulubu başkanı cikti bunu yalanladi..."satmiyoruz" dedi..  biz ise resmi sitemizde hala bu haberi tutuyoruz... yazık... hadi bunlari bilmiyorsunuz.. bari baska takimlara ait sozlesmeli futbolcularla konusmadan once kulubunden izin istenmesini gerektiren UEFA kuralini da mi bilmiyorsunuz? Bilmiyorsunuz... bilseydiniz.. ve izin isteseydiniz zaten Cavcav satmayacagini size soylerdi... ama siz direk oyuncuyla konusup, ustelik haberi resmi siteye de koyarak resmen kendinizi ele vermissiniz... yarin belki M.Cakir'i aliriz.. ama bu yukaridaki uygulama baştan asagi yanliştir.

peki şu aşağıdaki ne?

http://www.eses.org.tr/haberdetay.asp?id=593

lutfen biri bana soylesin,  3 buyuk yok, tek buyuk ES-ES diye her ortamda yazan bizler.. girip bakin var mi herhangi istanbul takiminin birinde boyle bir haber? biz ajansspor  sitesimiyiz? biz  Fotomac gazetesimiyiz? kim bu siteye bu haberleri ekliyor? bu yanlişlar Eskişehirspor'u resmen Çemişgezekspor durumuna dusuruyor... hic mi bunlari ekleyen kendine duzgun bir ornek site alip ona bakmaz? Milli mac elbette hepimiz icin onemli... ama orada milli macla ilgili magazinsel yazilar, mac anlatimi ve goruntuler olamaz... gazete mi bu? yapacaginiz tek şey...

"Eskişehirspor, Avrupa Şampiyonasında Yari finale çıkan Milli Takımımızı tebrik eder, saygilarimizla kamuoyuna duyurulur.

Eskişehirspor Yonetim Kurulu"

seklinde bir yazi yayinlar...  bunlari  degil... bu yazilar nedir? ... bu şekilde o resmi siteyi kullanmaya hakkınız yok... ES-ES sadece sizin degil.. bunlar ES-ES'in marka degerini direk etkiler...

http://www.eses.org.tr/haberdetay.asp?id=615

inanilmaz... gercekten cok yazik...

buyrun bir resmi sozlesme imzalamasi haberi..

http://www.eses.org.tr/haberdetay.asp?id=619

"Genç Oğuz’dan imza"

bu başlığı Fotomaç atar, Fanatik atar ama sen Resmi siteysen bunu yapamazsin... oyuncunun adını soyadını yazarsın ... Küçük Emrah ES-ES'te yazin bari tam olsun...

Yine bugun yerel gazetelerde görüp gözlerime inanamadigim bir resim vardi... asagidaki haberin resminden bahsediyorum...

http://www.istikbalgazetesi.com/index.asp?sec=1&newscatid=8&newsid=23383

bugun pek cogunuz bunu gazetelerde görmüştür.. içerik olayina girmeden önce bir kere bu yazi tahtasina halen alinmamis oyuncularin dahi isimlerinin yazilarak bu sekilde gosterilmesi yine bir baska tuhaf durum...  Teknik Direktör  belki bunu yapar da, başkan nasil yapar?   oyuncularin hepsini alirsin... sonra cikar  Teknik Direktörün  yapar bir basin toplantisi... istiyorsan  sende  yaninda olursun ve konusursun arada...ama bunu  sen yaparsan  komik olur... peki  o yazi tahtasinda  neler  yazili?  içerik yani...  Sagbek pozisyonuna  KOray'a alternatif olarak  herkes tarafindan  stoper oynadigi bilinen Sezgin yazilmis... solbek yazilsa anlayacagim cunku gecen sene bazen oynatilmisti.. bence yanlis ama   cocuk solbek oynadi, başkan da o maçta görmüş derdik.. ama yok boyle birsey...  peki ya  solbekler arasinda kim var? Serkan Ozdemir... buyur burdan yak durumu yani... Serkan gecen sene ortanin solu oynadi, ortanin sagi oynadi...ortanin ortasi oynadi.. hatta sagbek bile oynadi ama sol bek oynamadi... başkan onu da solbek kismina yazmis... stoper olarak henuz almadigimiz Luka Vucko ismi tahtada yazili...umarim bu adam stoper oynuyordur... :)  yine bir dunya almadigimiz diger isimler orada yazili... almadigimiz yabancilarin isimleri yazili... dahasi Mehmet Cakir ismi de var.. hadi herkes futboldan pek anlamak zorunda degil, kim ne pozisyonda oynamali diyelim ki bilinmeyebilir..  yahu bunu arkadaslarina göster niye basina gosteriyorsun ki? kaldi ki bu bir kulup başkaninin yapmasi gereken birşey mi? yine o tahtada (kagitta diyelim de  dogrusu olsun...chartboard tam dogrusu sanirim.) herneyse ismi yazili olanlardan biri de "Aptullah" ????????? kim bu?  cok ilginc ama yukaridaki yazida, yani resmi sitede yayinlanan yazida da asagidaki sekilde yaziyor bu oyuncu ismi..

Mersin İ.Y.’dan Apdullah

gercekten üzücü... bu ismi bu forumda bazi insanlar yanlis yazabilir.. sokakta bu ismi bu sekilde telaffuz edebilirsiniz... ama  ismi  "Abdullah" olan bir oyuncunun ismini Aptullah diye bir kac yere yazmak garip... ustelik bu adami siz bize tanittiniz..biz bir taraftar olarak bu adami dogru durust tanimaz etmeyiz...ama almayi dusundugunuz bir oyuncunun ismini dogru duzgun yazamazsaniz, alinan oyuncunun  dogru duzgun bir oyuncu oldugunu bildiginize nasil emin olalim?

geciyoruz simdi baska bir konuya... şu bilinmeliki şuana dek alinan oyuncular arasinda kaleci haric hepsi vasat ve sezon icinde iş yapabilecek oyuncular.. kaleci kesinlikle iyi degil ..ama mesele bu da degil... soyler misiniz nedir bu bir oyuncuya imza attirip arkasina cumbur cemaat resimde yer alma merakiniz? yahu Trabzonspor suana kadar 20 tane oyuncu aldi.. aldigi en kötü oyuncu sizin aldiginizdan  iyidir.. bir kere  Başkanlarini  veya tum yonetim kurulunu resme  girmek  icin sıkıştığını  görmedim... imza atan adam  sanki  Maradona... Ahmet Saglam mesela.. Eyüpspordan  aliyoruz adami... sanki Kayserispordan Gökhan  Unal'i yada Rigobert  Song'u aldiniz.... olmuyor beyler olmuyor... komik bu görüntüler...

tuhaf degil mi? anliyorum yeni secildiniz.. kendinizi gostermek istiyorsunuz filan eyvallah...Trabzonspor'un da baskani ve yonetimi yeni secildi bunu unutmayin...

bu arada sayin baskan bu super lig sadece transfer sezonundan ibaret degil..bunu unutmayin.. Ahmet Saglam'i aliyoruz, "cikip Eskişehir bu sene herkesin korkulu ruyasi olacak", Ivesa'yi aliyoruz, "ES-ES bu sene önüne geleni yenecek", Oguz Sabankay'i aliyoruz.. "Turkiye Kupasina talbiz" gibi surekli gaz veren mesajlarla ulusal basina ayni seyleri soyleyip duruyorsunuz.... sezon baslayinca tum ulkeye madara oluruz isler ters giderse...biraz daha az heyecanli olsaniz iyi olacak... allah askina sizler acaba biz taraftarlari Bankasya Liginden baska bir ligi takip etmeyen, futboldan anlamayan insanlar oldugumuzu mu saniyorsunuz? bizim de evimizde TV var, lig TV var, uydu var, internet var... suana kadar aldiginiz oyuncularla bu soylediginiz hedeflerin hic birinin garantisi yok... bence reklami birakip, artik super ligde gercekten tutunmamizi saglayacak 4-5 kaliteli  oyuncuyu takima kazandirin...

son olarak yine yukaridaki yazida kismen deginilen "Stadyum" meselesinde bir yorumum olacak... stadyum sadece  yonetimin karar verecegi bir mesele degil... o stad herkesin ve herkes yararlaniyor kullaniyor...o nedenle projenizi geceklestirmeden  basina aciklamalisiniz.. eger gecici ve buyuk bir kapasite artisi saglamayacak bir degisik yapacaksaniz ben bir Eskişehir'li olarak buna para harcanmasina karsiyim... hani kendi paranizi harcayip sonra geri isteme durumlari olmasa karismayacagiz da.. maalesef son donem yoneticileri paralarini hic ES-ES'te birakmadi... sanirim sizde giderken istersiniz.. o zaman  harcarken bize mi sordun diyebilir bu taraftar... iste o nedenle kalici ve gercekten işe yarayacak bir cozum icin para harcanacaksa bu eklentiler yapilmali....

uzun oldu kusura bakmayin..

Gönderen: horizon175
Gönderi tarihi: 01/Tem/2008 saat 23:35
Hakikaten uzun olmuş...
Ama doğruları yazmışsın...:)
Tebrikler...

Gönderen: cresadur
Gönderi tarihi: 01/Tem/2008 saat 23:45
resim olayi gercekten cok sacma benimde dikkatimi cekmisti abi benide al benide al derken Smile

-------------
DSİ Es Es

Gönderen: muhammed
Gönderi tarihi: 02/Tem/2008 saat 00:21
Çok güzel tespitler, hepside dogru tebrikler

-------------
www.facebook.com/pages/Eskişehirsporum/149380141891106 Destek verelim lütden

Gönderen: gyannes
Gönderi tarihi: 02/Tem/2008 saat 02:24

Hakikaten mükemmel bir çalışma olmuşClapçoğumuzun gözünden kaçabilecek şeyleri derlenmiş olarak görünce insanın daha da tepki koyası geliyor...

Site konusunda,bu işlerin daha dikkatli bir şekilde yapılması gerekiyor bence,hem güncel hem de DOĞRU(haberin değil yazımın)olması bakımından...

Fotoğraflar sonra,transfer komitesi kurmuşsun iyi güzel de,imza törenini sünnet düğününe çevirmenin ne alemi var...çıkar iki kişi attırır imzayı,bi yalandan gülümseme biter bu iş...bunu gören futbolcu demez mi vay be ben neymişim diye kendi kendine...

edit:mesajımı tekrar tekrar okudum ve kırıcı olabileceğini düşündüğüm kısımları düzelttim,güncellik konusunda verdiğim örneği de anlatmak istediğimi özellediği için sildim...

Gönderi tarihi: 02/Tem/2008 saat 06:12
Sevgili Martin_Mistre, ve doğruları yazmışsın,yakıştıramıyorum,baştan savma... vs yazan diğer üyeler cevabım sizlere:

(bu oyuncular suanda baska takimlarin oyuncusu... ustelik biz halka acik bir şirketleşmiş kulupte degiliz ki transfer gorusmelerine baslayinca borsaya bildirelim .. o halde bu yazinin resmi sitede işi ne? bu site Eskişehirspor'un Resmi sitesi mi yoksa Fanatik gazetesi mi? var mi sitesini bu sekilde kullanan ciddi bir takim? parayi basar alirsin bu oyunculardan birini ve hemen sitene şöyle bir haber koyarsin)   demişsin

Bir başka takımda bonservisi bulunan oyuncularla görüşme yapmak futbolun doğasında olan bir gerçek ve bahsettiğin haberde yazılan şeyler Kulübün Basın Sözcüsü tarafından Basın toplantısında (yerel ulusal gazeteci,ajans ve kameramanların olduğu bir ortamda) kamuoyunu bilgilendirmek amaçlı yapılan bir açıklama.Bunun resmi sitede yayınlanması kadar doğal birşey yoktur.Sitesini böyle kullanan ciddi takım var mı demişsin.İşte aşağıda linkleri mevcut.

http://www.fenerbahce.org/icerik/haber/12021/ - http://www.fenerbahce.org/icerik/haber/12021/  (Nihat Kahveci'nin kulübüyle bonservis sorununu görüşmek üzere gittiği bir haber)

http://www.fenerbahce.org/icerik/haber/12061/ - http://www.fenerbahce.org/icerik/haber/12061/   (Yine benzer bir haber)

http://www.bursaspor.org.tr/haberdetay.asp?yon_haber_id=7087 - http://www.bursaspor.org.tr/haberdetay.asp?yon_haber_id=7087  (Kocaelispor'un Beşiktaş'lı 2 futbolcu ile ilgilendiklerini bonservis sorunlarını çözmeye çalıştıklarıyla ilgili bir haber)

http://www.konyaspor.org.tr/detay.php?id=2948 - http://www.konyaspor.org.tr/detay.php?id=2948  (Bonservisi kulüplerinde olan futbolcuların ismi geçiyor)

http://www.konyaspor.org.tr/detay.php?id=2951 - http://www.konyaspor.org.tr/detay.php?id=2951   (Yine benzer bir haber)

http://www.kocaelispor.org.tr/arsiv.php?subaction=showfull&id=1213964481&archive=&start_from=&ucat=2 - http://www.kocaelispor.org.tr/arsiv.php?subaction=showfull&id=1213964481&archive=&start_from=&ucat=2  (Beşiktaşlı 2 futbolcu ile görüştüklerini kulübün kiralık vermek kendilerinin bonservisini almak istedikleri)

http://www.kocaelispor.org.tr/arsiv.php?subaction=showfull&id=1213698794&archive=&start_from=&ucat=2& - http://www.kocaelispor.org.tr/arsiv.php?subaction=showfull&id=1213698794&archive=&start_from=&ucat=2&   (Krita'nın takımıyla 2009 yılına kadar sözleşmesi var,yine benzer haber yani)

http://www.ankaragucu.org.tr/haber/1276-Super_Ligden_oyuncu_almayacagiz.html - http://www.ankaragucu.org.tr/haber/1276-Super_Ligden_oyuncu_almayacagiz.html  (Kasımpaşalı Barbaros'un kulübüyle 2010 yılına kadar sözleşmesi var,aynı M.Çakır'da olduğu gibi)

Bu örneklerden sonra Basın Sözcüsü M.Çakır'la anlaştık demiş bunlar farklı demeyin sakın,kulüpler bonservisi elinde olmayan futbolcunun menajeri veya kendisiyle görüşüp prensipte anlaşma sağlarsa kulübüyle pazarlığa oturur...

ne oldu? bu haberden 1 saat sonra Gençlerbirliği kulubu başkanı cikti bunu yalanladi..."satmiyoruz" dedi..    demişsin.

Bu haberi önce ajansspor "ES ES M.Çakır ile anlaştı" başlığıyla duyuruyor.Sonra İHA muhabiri Cavcav'a soruyor.Oda yok öyle birşey diyor.Gelişenler gayet doğal,diyelim bizden Doğa'ya x takım talip oldu.Görüştüler Doğa'da gelirim ama kulübümle anlaşın dedi.Başkana sorsalar oda Doğa bizim topçumuz vermeyiz der.Ama araya hatırlı kişiler ve iyi para girerse Doğa x takıma gidebilir.Bu gibi olaylar transfer sezonunda onlarca kez oluyor...

peki şu aşağıdaki ne?

http://www.eses.org.tr/haberdetay.asp?id=593

lutfen biri bana soylesin,  3 buyuk yok, tek buyuk ES-ES diye her ortamda yazan bizler.. girip bakin var mi herhangi istanbul takiminin birinde boyle bir haber? biz ajansspor  sitesimiyiz? biz  Fotomac gazetesimiyiz? kim bu siteye bu haberleri ekliyor? bu yanlişlar Eskişehirspor'u resmen Çemişgezekspor durumuna dusuruyor... hic mi bunlari ekleyen kendine duzgun bir ornek site alip ona bakmaz? Milli mac elbette hepimiz icin onemli... ama orada milli macla ilgili magazinsel yazilar, mac anlatimi ve goruntuler olamaz...
  demişsin

Bahsettiğin haber Milli Takım'ın çeyrek finale çıktığıyla ilgili haber ve demişsinki İstanbul takımının birinde böyle haber var mı?Sorduğun için cevap veriyorum,işte üç istanbul takımın aynı maçla ilgili haberleri:

http://www.fenerbahce.org/arama.asp - http://www.fenerbahce.org/arama.asp #

http://www.bjk.com.tr/tr/haberler.php?h_no=12726&k_id=2 - http://www.bjk.com.tr/tr/haberler.php?h_no=12726&k_id=2

http://www.galatasaray.org/kulup/haber/1299.php - http://www.galatasaray.org/kulup/haber/1299.php

seklinde bir yazi yayinlar...  bunlari  degil... bu yazilar nedir? ... bu şekilde o resmi siteyi kullanmaya hakkınız yok... ES-ES sadece sizin degil.. bunlar ES-ES'in marka degerini direk etkiler...  demişsin

http://www.eses.org.tr/haberdetay.asp?id=615 - http://www.eses.org.tr/haberdetay.asp?id=615

Bu haberde de Türk Milli takım'ın başarısını öven,kutlayan dünya basınından derleme yazılar.Ben bir Türk olarak bunları Eskişehirspor resmi sitesinde okumaktan gurur duydum,bunda yanlış nerede?Marka değerini nasıl etkiler?

buyrun bir resmi sozlesme imzalamasi haberi..

http://www.eses.org.tr/haberdetay.asp?id=619

"Genç Oğuz’dan imza"

bu başlığı Fotomaç atar, Fanatik atar ama sen Resmi siteysen bunu yapamazsin... oyuncunun adını soyadını yazarsın ... Küçük Emrah ES-ES'te yazin bari tam olsun... demişsin

"Genç Oğuz'dan imza" başlığının neresi abes onuda anlamadım.Yani bir resmi site "Oğuz Sabankay imza attı" yazınca resmi "Genç Oğuz'dan imza"  yazınca gazete gibimi oluyor?Bereket aşağıda linkini verdiğim gibi yazılar yazılmıyor o zaman daha komik eleştiriler olurdu sanırım.

http://www.ankaraspor.com.tr/as/detay.asp?haberID=218&islemID=haber&dilID=1 - http://www.ankaraspor.com.tr/as/detay.asp?haberID=218&islemID=haber&dilID=1   ((Başlıkta ANKARASPORUMUZ, ‘MERCİMEK’İ ALDI yazıyor)

http://www.bursaspor.org.tr/haberdetay.asp?yon_haber_id=7130 - http://www.bursaspor.org.tr/haberdetay.asp?yon_haber_id=7130  (Bu haberde de isim ve imzaladı ibaresi var sadece)

http://www.galatasaray.org/beylerbeyi/haber/1301.php - http://www.galatasaray.org/beylerbeyi/haber/1301.php    (Galatasaray sitesinde sadece imzaladı yazıyor,isimde yok)

http://www.bjk.com.tr/tr/haberler.php?h_no=12786&k_id=2 - http://www.bjk.com.tr/tr/haberler.php?h_no=12786&k_id=2   (Zapotocny İmzaladı)

Yine bugun yerel gazetelerde görüp gözlerime inanamadigim bir resim vardi...Sagbek pozisyonuna  KOray'a alternatif olarak  herkes tarafindan  stoper oynadigi bilinen Sezgin yazilmis... solbek yazilsa anlayacagim cunku gecen sene bazen oynatilmisti. peki ya  solbekler arasinda kim var? Serkan Ozdemir... buyur burdan yak durumu yani... Serkan gecen sene ortanin solu oynadi, ortanin sagi oynadi...ortanin ortasi oynadi.. hatta sagbek bile oynadi ama sol bek oynamadi... başkan onu da solbek kismina yazmis... demişsin

Sadece bilgilendirmek amaçlı yazıyorum,Sezgin defansın her kademesinde oynuyor,geçmişte de sağbek oynamış.Serkan ise Rıza Çalımbay'ın eski öğrencisi ve oda o dönem sol bek oynamış.

gercekten üzücü... bu ismi bu forumda bazi insanlar yanlis yazabilir.. sokakta bu ismi bu sekilde telaffuz edebilirsiniz... ama  ismi  "Abdullah" olan bir oyuncunun ismini Aptullah diye bir kac yere yazmak garip. demişsin

Resmi site için diyorsan bir kez ismi yazılmış ve Aptullah olarak değil Apdullah diye yanlış yazılmış,hatadır (her ne kadar Apdullah isimli kişiler olsa bile) ama en basitinden TFF Sitesini takip et,Federasyonun resmi sitesinde bile böyle küçük hatalar olabiliyor.Aslında bunun üstünde durulup bahsedilmesi garip...

geciyoruz simdi baska bir konuya... şu bilinmeliki şuana dek alinan oyuncular arasinda kaleci haric hepsi vasat ve sezon icinde iş yapabilecek oyuncular.. kaleci kesinlikle iyi degil .. demişsin

Bu yazdığın göreceli kavram,sana göre kaliteli bana göre kötü olabilir.Ama 1 kez bile seyretmediğin bir futbolcu hakkında kesinlikle ibaresini kullanman önyargını gösteriyor...

gyannes'e

hem güncel hem de DOĞRU olması bakımından...sözleşme imzalandığı haberini bile en son resmi sitede okuyoruz,şaka gibi.baştan savma yapılmasın bu işler...  demişsin.

Sen herhalde Eskişehirspor resmi sitesinin adresini dahi bilmiyorsun.Güncel ve doğru haber olmadığını dile getirmişsin.İşte burda şaka yapmışsın veya ne yazdığını bilmiyorsun.Eskişehirspor resmi sitesinde çıkan haberler ertesi gün yerel ve ulusal basında,ajanslarda yayınlanıyor devamlı.Mesela bak vali 21.30'da stadyumu incelemeye gelmiş aynı gece sitede yer almış. ( http://www.eskisehirspor.org/haberdetay.asp?id=635 - http://www.eskisehirspor.org/haberdetay.asp?id=635 )

Herhalde Türkiye'de 50'nin üzerinde resmi kulüp sitesi var.Tek branşta en fazla ve hızlı haber giren sitelerden biridir (Takip eden bilebilir bunu)

Yukarıda kopyaladığım linklerde bazı Süper Lig takımlarından örnek yok.Çünkü neredeyse haber yok.Ayda 5-10 haber ancak mevcut. (Vakti olan incelesin Antalya,Denizli,G.Oftaş,Gençlerbirliği,Sivas,G.Antep,hatta İst.B.B. sitesinde futbol branşında en son 1.5 ay önce haber girilmiş)

Kısaca bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalım lütfen....

-------------

Gönderen: ashanye
Gönderi tarihi: 02/Tem/2008 saat 08:21
Eleştiri bence biraz acımasız ve haksız olmuş.Resmi sitemiz bir takım eksiklerini tamamlamamış olmasına rağmen verdiği güncel ve anında haberler Türkiye standartlarının üzerindedir.Emeği geçenler başta Kerem bey olmak üzere bence teşekkürü hakediyorlar.

-------------
Babadan kalan en büyük miras ESES sevgisi.

Gönderen: Irfan-new york
Gönderi tarihi: 02/Tem/2008 saat 09:00
Boyle guzel sitelerimiz ve hakikaten cok kaliteli yazarlarimiz ve devamli siteyi takip altinda tutan ve resmi sitemizide idare eden arkadaslarimiza ilk once Tesekkur etmesini bilelim.
Burada hic bir ugrasi vermeden kolay yoldan elestiri yapmak cok kolay.
Emek veren arkadaslarimiza elestiriden daha cok sahip cikmaya ugrassak cok daha iyi ederiz.

-------------
ES ES RUZGARI NEW YORKTA BILE ESIYOR! ! ! ! !(eskisehirsporusa.org)

Gönderi tarihi: 02/Tem/2008 saat 09:22
Bundan 2 sene öncesine kadar Resmi sitesi bile olmayan bir klüptük. Sonrasında derme çatma bir site yapıldı. Konsepti ve içeriği içler acısıydı. Buna rağmen yeni gelen editör ile birlikte bir hareketlilik kazanmaya başladı. Haberler ve gelişen en küçük ayrıntılardan anında haberimiz oluyordu. Tabi bu yetmedi, tekrar çalışmalara başladı. Site sil baştan yeniden yapıldı ve günlerce çalışıldı. 1 ligde iken , tüm süperlig klüplerin siteleri en ayrıntısına kadar incelendi. En iyisini en güzelini yapmaya çalıştı. Ve sonunda bu güzel siteyi klübümüze kazandırdı. Bununla ilgili hiç bir maddiyatta beklemeden, hatta çoğu masrafları bile cebinden karşılayarak yaptı.

CNN Türk ve diğer yazılı görsel basına kaynak olan ve bugün Eskişehirspor ile ilgili en geniş arşive ve bilgiye sahip olan bu arkadaşımızın emekleri bu kadar basite alınamaz.  Yukarıda eleştiride, haklı bulduğum tek nokta aptullah yerine apdullah olarak yazılması.. (Ne büyük hata değilmi ?) 2 yıldır üzerinde çalıştığı ve bunu hazırlamadan önce, site hazırlama konusunda hiç bir bilgiye sahip olmamasına karşın bir çok resmi siteden daha mükemmel bir site yapan arkadaşımıza haksızlık değil mi ?

Bir keresinde sormuştum.. Bir Fransız dergisinde yayınlanan ve bizim renklerimizin doğuşu olan "Rennies'in Şampiyonluk fotografını" neden yayınlamıyorsun diye..

Bana cevabı şu oldu.

Ben o dergiyi 7 yıl aradım ve sonunda buldum.. (Bu arada tam 43 yıllık bir dergi ve en ufak bir deforme bile yok)

"O fotografın değerini bilecek ve gördüğü anda tüyleri diken diken olacak kaç kişi var ki ?"

Haklıymışsın Apdullah...

-------------

Gönderen: oner
Gönderi tarihi: 02/Tem/2008 saat 12:30
Resmi siteden gayet memnunum. Bu işi yapan kişi ya da kişiler işlerini iyi yapıyorlar Wink Ufak tefek hatalar olabilir bunları hoşgörüyle karşılamak lazım. İlk kurulduğu zaman hakikaten çok kötü bir resmi site vardı ama uzun zamandır çok iyi  durums geldi bence.

-------------
Cennettir Bu Dünya Seni Sevene, Gerçek Olur Her Rüya ES-ES'liyim Diyene...

Gönderen: Ferenc_Puskas
Gönderi tarihi: 02/Tem/2008 saat 16:24

Sevgili Martin Mistre ve Assadza’nin mesajlarini okudum. Gordugum Assadza’nin Martin Mistre’nin tam olarak neyi yanlis buldugunu anlamadigi seklinde.

Bir kere ben de cok net hatirliyorum ki, UEFA sozlesmeli bir oyuncunun kulubunden izin alinmadan gorusme yapilmasini etik bulmuyor. Cezai mueyyidesi de var. Ancak genelde bu tur konular ispati pek mumkun olmadigi icin sonuca vardirilamiyor. Cunku almak isteyen  kulup gorusmedik diyor. Elbette almak istediginiz bir oyuncu ile onceden bize gelir misin, oynar misin diye sorup ondan sonra transfere baslarsin. Ancak bunun olup olmadigini soran birine de “gorustugumuz isimler var” der gecersin. Diyelim ki yonetici olarak ismi de soyledin,  bunu spor basini da yazdi. Yarin bu konu basina bela olursa gazeteleri yalanlar gecersin.   Ama tutup kulubun Resmi Sitesine koyup, iyice kendini baglamazsin.  Kisaca gorustugun sozlesmeli bir oyuncuysa ve oyuncuyla anlastiysan, kuluple anlasmadan kesinlikle oyuncu ismi belirtmezsin. Tabii biz dogrusunu ve avrupada olan seklini konusuyoruz. 

Sevgili Assadza’nin verdigi ornekler aslinda kendisinin yanildigini gosteriyor. Söyleki;

-Fenerbahce’nin Nihat Kahveci transferinde, Fenerbahce Villareal’den transfer hakkinda gorusmek icin izin aldi ancak Nihat Kahveci Avrupa’da devam etmek istedigi icin transfer gerceklesmedi. Zaten verdiginiz linkte de cevabi duruyor. Konuyla alakali hic bir benzerlik yok.

Asbaşkanımız Sayın Mahmut Uslu ve yönetim kurulu üyemiz Sayın Ali Yıldırım Nihat Kahveci'nin KULÜBÜ ile bu oyuncunun kulübümüze transferi konusunu görüşmek üzere İspanya'ya hareket etmişlerdir. Yapılan görüşmeye ilişkin detaylar konu netleştikten sonra kamuoyuna aktarılacaktır.

Spor kamuoyuna duyurulur

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

Kaldi ki Fenerbahce bu aciklamayi halka acik bir sirket oldugu icin gorusmelere baslamadan once kurallar geregi yapmak zorundadir.

Peki Mehmet Cakir orneginde olan nedir? bizim Resmi Sitede bonservisi olan bir OYUNCUYLA anlasildigi yaziliyor. Ilhan Cavcav ise cikip bunu yalanliyor. Eskisehirspor yoneticiler ne derse desin bizim parayla satilacak oyuncumuz yok diyor. Nihat Kahveci konusuyla benzerlik nerede ? asagida Nihat’in istemedigini gosteren haber var.

http://www.cnnturk.com/SPOR/FUTBOL/haber_detay.asp?PID=177&HID=2&haberID=466902

Yine diger verilen sitelerdeki orneklere ise yukarida bahsi gecen istanbul takimlari gibi olmasa da goz attim . Gorunen o ki orada da sevgili assadza istedigi ornegi bulamamis aslinda.

Kocaelispor yönetim kurulu futbol sorumlusu yöneticimiz Muammer Çelik , dış trasfer çalışmalarında geçtiğimiz sezon Ankaragücü forması giyen Romanya vatandaşı orta saha oyuncusu Krita ile transfer görüşmesinde bulunduklarını söyledi.

Muammer Çelik, Krita ile ilgili görüşmelerin olumlu noktaya gelindiği taktirde tekrar detaylı açıklamada bulunacaklarını söyledi.

Soyler misiniz burada kulubuyle onceden gorusulmedigini gosteren bir yazi var mi? Oyuncuyla anlasildi deniyor mu? Peki Ankaragucu benim haberim yok dedi mi?

Diger bir ornekte ise

(Beşiktaşlı 2 futbolcu ile görüştüklerini kulübün kiralık vermek kendilerinin bonservisini almak istedikleri)

demissiniz. Bu konu nasil yukarida bahsi gecene bir ornek olabiliyor? Kulubu kiralik vermek istiyormus ve onlar satin almak istiyorlarmis. Belli ki kuluple gorusuluyor. Martin Mistre’nin tezi zaten sozlesmeli oyuncularin transferinde once yonetimle gorusmek gerekir deniyor.  Verdiginiz diger bazi ornekler ise kuluplerin tamamen satis listesine koydugunu beyan ettikleri isimler. Baki Mercimek’te bunlardan biridir. Mehmet Cakir konusuyla benzerlik gorunmuyor.

Bu asagiya koyacagim ornek ise arayislariniz sirasinda biraz aceleci olup, iyi okumadiginizi gosteriyor

http://www.bursaspor.org.tr/haberdetay.asp?yon_haber_id=7087 - http://www.bursaspor.org.tr/haberdetay.asp?yon_haber_id=7087

soz konusu site Bursaspor’a ait ancak haber Kocaelispor’la ilgili. Yani bu bir Bursaspor resmi aciklamasi filan degil. Ama o yazida bile kulup ve oyuncularla gorusuldugu yaziyor dikkat ederseniz.

Bu örneklerden sonra Basın Sözcüsü M.Çakır'la anlaştık demiş bunlar farklı demeyin sakın,

Neden? Elbette farkli. Yukaridaki Butun konu zaten onu iceriyor ve bunun Resmi Sitede yayinlanmasi daha sonra da diger kulubun baskanin da bunu yalanlamasindan ibaret. Kusura bakmayin ben her ikinizin yazisini da gayet titizlikle okudum ve cikan sonuc bu.

Eger bu konuda bir ornek verilecekse bu mutlaka Umit Karan’in gecen sene Fenerbahce’yle gorustu diye ortaya cikan tartismaya bakmak lazim.

HÜRRİYET GAZETESİ
"KARAN KAPIŞMASI"

İki ezeli rakip Galatasaray ile F.Bahçe bu kez de Cimbom'un golcü futbolcusu için karşı karşıya geldi. G.Saray Başkan Vekili Adnan Polat, F.Bahçe'nin Ümit Karan'a bu futbolcunun menajeri Harun Aslan aracılığıyla talip olduğunu belirterek sarı lacivertli kulübü sert sözlerle eleştirdi. F.Bahçe yönetimi ise Ümit için kendilerinin biri girişimi olmadığını, menajerinin önerdiğini belirtti.

"F.Bahçe Kulübü'nün Ümit Karan için önce bizim kapımızı çalmasını beklerdik. Sözleşmeli bir oyuncunun menajeri ile görüşmek doğru ve etik değil" diyen Polat şöyle devam etti:

Gökhan Ünal örneği

"Futbolcumuz ile görüşmek içinde izin istemeleri gerekirdi. F.Bahçe Kulübü'ne yakışan budur. F.Bahçe alıcıysa buyursun, gelsinler, görüşelim. Biz futbolcularımızın önünü kesici bir harekette bulunmayız. Her oyuncu başka bir kulübe transfer olmak isteyebilir. Ancak şu anda bize gelen resmi bir teklif yok. Biz de Gökhan Ünal'ı transfer etmek istiyoruz. Bu yüzden de kendisi sözleşmesi olduğu için önce Kayserispor ile görüştük ve bizzat kendilerinden onu istedik. Ümit de sözleşmeli bir oyuncu. Gökhan'da G.Saray'a gelmek istiyor. Ama önce Kayseri'nin kabul etmesi gerekli."

Ümit'le konuşmadan onu suçlamak istemediğini belirten Polat, yine de tecrübeli futbolcuya gönderme yaparak, "Galatasaray formasını giymek istemeyeni zorla tutmayız, böyle bir düşüncesi olan futbolcuyu ben de takımda istemem" yorumunda bulundu.

Fenerbahçeli yöneticiler ise Ümit'in transferi konusunda önerinin bu futbolcunun menajerinden geldiğine değinerek, "Harun Aslan bize geldi ve Ümit'in G.Saray'dan ayrılmak istediğini söyleyip, 'Yurt dışına transfer bedeli olan 3 milyon dolara bu futbolcuyu size getirirsem ne dersiniz?' diye sordu. Biz de 'Bonservisini alırsa konuşuruz' karşılığı verdik" açıklamasını yaptılar.

Eger sevgili assadza Fenerbahce sitesinden bu konuyla ilgili olarak resmen “Umit Karan’la anlastik” diye bir ornek bulup getirirse iste o zaman bu olayin cok normal ve kabul edilebilir bir sey oldugunu dusunmek mumkun olabilirdi.

Milli takimla ilgili kisimda verilen linke baktigimda burada sizi biraz daha anlayisla karsilayabiliyorum. Yani bu haberler sitelerde verilebiliyor ama itiraz sanirim macin sonucundan cok dakika dakika yazilan mac anlatimi kismiyla ilgili. Eger oyleyse evet “Ciddi ve Resmi Kulup Siteleri” boyle bir hizmet vermez. Bunlar gazetelerin internet sitelerinin isidir.

Yine Genç Oguz imzaladi konusunda da  getirilen elestiri sanirim  “Oguz imzaladi” kismindan cok “Genc” kismina yonelik yapilmis. Zaten Kucuk Emrah ornegi buna vurgu yaptigi cok acik. Dolayisiyla Zapotocny imzaladi haberiniz buna uygun bir ornek olmamis. “Sarışın Zapotocny imzaladı” gibi resmi sitelerde bir ornek olabilseydi belki buna evet oluyormus denebilirdi. Verdiginiz diger orneklerde savinizi guclendirememis. Ayrica ornek bulmakta oldukca zorlandiginizi hissettim. G.Saray sitesinden pilot takimlari Beylerbeyinin haberini yazmissiniz. Neden Yaser Yildiz yada bir baskasinin haberini ornek olarak koymadiniz. Dogrusu gercekten de Resmi Site denildigine gore, basliklarin da, yazilarin da, aciklamalarin da  RESMI bir uslupla yapilmasinin dogru olacagidir.

Bu yazdığın göreceli kavram,sana göre kaliteli bana göre kötü olabilir.Ama 1 kez bile seyretmediğin bir futbolcu hakkında kesinlikle ibaresini kullanman önyargını gösteriyor...

Martin Mistre arkadasimizi  bilemeyecegim ama bahsettiginiz”kesinlikle” tanimlamasini Kaleci icin kullanmis. O kaleciyi de sanirim G.Saray’la yaptigi mactan dolayi ulkemizde futbolla ilgili insanlarin yarisi en az 1 kere seyretmistir. Asil sizin “1 kez bile seyretmediğin bir futbolcu” cumlesi cok iddiali olmus gibi geldi.

Yeni transferlerle cekilen resimlere getirilen elestiriler icin yorum yapmaya dahi gerek yok hersey zaten anlatildigi gibi. Daha once fark etmemistim ve bence de hos durmuyor.

Stadyum konusu ilk uye oldugum zaman onunla ilgili bir baslik gormustum forumda. Orada bazi arkadaslarin konuyla ilgili cok degerli yorumlari vardi. Umarim o kapsamda degerlendirilerek yapilmak istenen birseyler vardir.

Diger kelime yazilimlariyla ilgili hatalar elbette zaman zaman yapilabiliyor ancak bence de Resmi Site’de yer alan yazilarda daha fazla ozenli ve dikkatli olunmali fikrini destekliyorum. Cunku Websitesi bir kurum yada kurulusun dis dunyaya acilan yuzudur. Icerik cok onemlidir,  ustelik bir kurumun Resmi Sitesinde yazilanlar hukuken de o kurum icin baglayicidir.

Ayrica bu sitenin tasarimina vesaire kimse birsey dememis gordugum kadariyla. Kullanim sekline bir elestiri var ve bunu da “eskiden hic sitemiz yoktu, simdi var ama  millet begenmiyor” gibi ya da “o site ne zorluklarla yapildi biliyor musunuz” seklinde arabesk bir yaklasimla savunmak bir yanlis varsa duzeltilmesini engeller. Bence gerek Sevgili Martin Mistre, gerekse Sevgili Assadza’nin uzun  mesajlari burada bu guzel konuyu tartisarak birseyler paylasmamizi sagladi. Foruma Istanbul’dan katilan yaklasik 1 aylik bir uye olarak nacizane fikrim ;  sadece belli bir noktadan bakmak, yanlislara bahane bulmak yerine elestiri ve onerilerle daha iyiye yonelmek, ona ulasmak hepimizin hedefi olmali. Sonucta hepimiz ayni geminin icindeyiz.

Gönderen: gyannes
Gönderi tarihi: 02/Tem/2008 saat 17:22

bir önceki mesajımda kırdığım insanlar varsa özür dileyerek söze başlamam gerekiyor....

ancak burada eleştiri yapanları ya da eleştirilere hak verenleri,hiç emeğiniz olmadan eleştiri yapıyorsunuz diyerek suçlamak da abesle iştigal.sonuç olarak burada benim kimseyle kişisel sorunum yok,olamaz da...bu yüzden yapılan yanlışlıklara işaret eden sayın Martin Mistre ve benim gibi ona hak veren arkadaşlar yalnızca herşeyin daha düzgün olmasını istemekteyiz...

emek verenlere çok çok teşekkür ederiz,haklısınız 2 sene önce resmi sitemiz bile yoktu...fakat bu tip detayları görmezden gelmemiz bilinçli ve duyarlı taraftar kimliğimizi bi kenara bırakmamızı gerektirir,bunu da kimse benden bekleyemez...kendimce doğru olanı burada övme hakkım varsa,yanlışlıkları eleştirme hakkım da vardır...

eleştirilerin yapıcı olması gerekir tabii ki...ancak eleştirmek,hele ki kırmadan eleştirmek kolay bir şey değil...mümkün mertebe dikkat ediyorum bu konuya ancak üslubumda ileriye kaçmış olduğumu düşünenler varsa şimdiden özür dilerim...eleştirimden dolayı değil,dozunu ayarlayamadığımdan dolayı(eğer öyleyse)...

Gönderi tarihi: 02/Tem/2008 saat 18:39
nedense yapılan herşey karşısında birileri muhalefet oluyor.ne güzle resmi sitemiz açıldı bazı sorunlar olabilir.daha iki güne kadar resmi web adresimiz bile yoktu siteyi boşverin isim tescili bile yoktu.
İnsanlık halidir olabilir.Geçen sene ASD tasarım firmasının free portla vsleri yüzünden site hacklendi vs allaha şükür bu sene öyle birşey yok ve çoğu haber anında yazılmaya başladı.Daha site yeni yeni yeni birşeyler ekleniyor.bu site bile kaç senelik site ama anasayfadaki bazı linkler hazırlık aşamasında yazıyo.Bu yüzden o kadar resmi siteye yüklenmeyin.Artık diğer sporx ajansspor gibi sitler bile Eses hbaerlerini direk İHA DHA CHA dan almayıp resmi siteden alıyorlar.Yapmayın böyle herşey yavaş yavaş yoluna giriyor.Her konuda yeni bir takımız hem Süper lige çıkan hemde resmi site olarak.14  yıl önceki süper ligle şu anki çok farklı bu yüzden herkesin buna alışması zaman alacak Tabiki resmi siteninde biraz sabır lütfen.Hataları kırıcı sözlerle değilde rica ederek söylendiğinde hatayı düzeltmeyecek insan tanıyorum.Bazıları kırdım yada üzdüysemde kusura bakmasınlar.Çünkü herşey Eses için.

-------------

Gönderi tarihi: 02/Tem/2008 saat 23:26
Sevgili Ferenc_Puskas,Martin Mistre 'nin ne demek istediğini anladım (UEFA kuralları ve etiklik açısından yazdığına hak veriyorum zaten) demek istediğim Resmi Site'de yazılmasınında doğru olduğunu belirtmekti.Diyorsunki yanlış bir beyan olduğunda gazeteleri yalanlarsın ama resmi site direkt kulübü temsil ediyor,bunda da haklısın.Ama verilen beyanat sadece resmi siteye değil.Basın toplantısında ortalama 4-5 ses kayıt cihazı ve en az 2 kameraman tarafından da çekiliyor.Yani böyle bir ortamda yalanlama gibi imkan da yok.

Nihat örneğini bonservisi başka kulüpte olmasına rağmen görüşüldüğüne dair bilgi olduğu için verdim.

Kirita örneği yaşadığımız olayın tıpatıp aynısıdır.Burada anlaşamadığımız konu şu: Basın toplantısında hangi oyuncularla görüşme halindesiniz diye soru geliyor.Basın Sözcüsü de sitede yazan isimlerdeki futbolcularla görüştüklerini,kulüpleriyle bonservis sorunu halledilirse anlaşma olacağını dile getiriyor.Yani bazı ajanslarda veya gazetelerde yazdığı gibi direkt Mehmet Çakır'la anlaştık demiyor.Ama ajanslar polemik olacak bir konu olduğundan ve devamı gelecek bir haber olduğundan dolayı Gençlerbirliği Başkanına,Eskişehirspor oyuncunuzla anlaşmış var mı böyle birşey diyor?O da doğal olarak bizim oyuncumuz mukavalesi devam ediyor,vermeyeceğiz diyor.Hatta bugün ulusal bir spor gazetesinde olayı fotoroman haline getirmişler.İlhan Cavcav sözüm ona kahkalarla gülmüş falan filan...Haberi yapan zaten İHA,yani o yazıyı yazan kişi hayatında Cavcav'ı görmemiş biri bile olabilir.

Soyler misiniz burada kulubuyle onceden gorusulmedigini gosteren bir yazi var mi? Oyuncuyla anlasildi deniyor mu? Peki Ankaragucu benim haberim yok dedi mi? demişsin

Sorduğun için cevap veriyorum: İsmi geçen futbolcuların kulüpleriyle zaten dolaylı olarak görüşme yapılıyor.Oyuncuyla anlaşıldı dememiş olabilir,herkes kendine göre ifade edebiliyor.Resmi sitede ağızdan çıkanı yazmak zorunda,yani yoruma dayalı olmadan.Ankaragücü takımına gidip x futbolcunuzla ilgileniyorlarmış deselerdi onlarda Cavcav gibi benzer cevap verirdi.Eskişehirspor daha populer bir takım Ankaragücü takımına göre çünkü.

Verdiginiz diger bazi ornekler ise kuluplerin tamamen satis listesine koydugunu beyan ettikleri isimler. Baki Mercimek’te bunlardan biridir. Mehmet Cakir konusuyla benzerlik gorunmuyor. demişsin

Örnek verdiğim linklerdeki isimlerin tamamı bonservisi devam edenler değil,yani aralarında satışa konulanlarda var.Ben bütün haberin içinden,bonservisi devam edenlerde olduğu için yazdım.Baki Mercimek örneğini bonservisi devam eden futbolcu örneği olarak göstermedim."Genç Oğuz'dan imza" başlığı gayriresmi olarak görülmüş,bende "Ankaraspor Mercimek'i aldı" gibi bir başlık atılsaydı kimbilir ne yazılırdı diye örnek verdim.Yani farklı bir eleştiriye cevaptı o.

Bu asagiya koyacagim ornek ise arayislariniz sirasinda biraz aceleci olup, iyi okumadiginizi gosteriyor http://www.bursaspor.org.tr/haberdetay.asp?yon_haber_id=7087%20soz - http://www.bursaspor.org.tr/haberdetay.asp?yon_haber_id=7087 soz konusu site Bursaspor’a ait ancak haber Kocaelispor’la ilgili. Yani bu bir Bursaspor resmi aciklamasi filan degil. Ama o yazida bile kulup ve oyuncularla gorusuldugu yaziyor dikkat ederseniz  demişsin

Aceleci davransam 3-4 siteden 3-4 link örneği verirdim.Dikkat ederseniz Süper Ligde bulunan tüm takımların resmi sitesiyle ilgili ya link yada sitenin güncellenmediğini yazdım.Birde iyi okumamış olsam linkin yanına parentez içinde konunun içeriğini yazamazdım.Bursaspor resmi sitesinde Kocaelispor'un resmi sitesinden alıntı yapılmış bir örneği verdim.Yani ne ajans nede taraftar sitesinde,oradaki amacım resmi sitede yazıldığına örnek vermek içindi.O yazıda kulüp ve futbolcuyla görüşüldüğü yazıyor biliyorum.Yukarıda yazdığım yazıyı tekrar edeyim,bizde zaten ön görüşme yapılan futbolcuların dolaylı olarakta olsa kulüpleriylede görüşülüyor.Bizim olayın daha göze batması sadece ve sadece basın'ın üstüne gitmesinden ötürü oldu.İHA gidip Cavcav'a sormasa hiç polemik olmayacak arada kaynayıp gidecekti.

Neden? Elbette farkli. Yukaridaki Butun konu zaten onu iceriyor ve bunun Resmi Sitede yayinlanmasi daha sonra da diger kulubun baskanin da bunu yalanlamasindan ibaret. Kusura bakmayin ben her ikinizin yazisini da gayet titizlikle okudum ve cikan sonuc bu. demişsin

Üzgünümki hala aynı şeyden bahsedemiyoruz.Bizim Basın Sözcüsü bonservisi kulübünde devam eden futbolcular  ile kulübündeki bonservisi sorununu çözersek anlaştık diyor.Ama ajans Cavcav'a Eskişehirspor M.Çakır'la anlaşmış diyor.Yani olayı gerçekleştiği gibi (Eskişehirspor basın toplantısı düzenledi,kombineleri düşmüş,tirbünü genişleteceklermiş,forma reklamı ETİ olmuş,birde bonservisi devam eden futbolcular varmış 5-6 tane isim söyledi biride sizin oyuncunuz M.Çakır'mış siz ne diyorsunuz?) demiş olsa Cavcav'da o zaman futbolcuyla görüşmüş olabilirler ama biz vermeyiz düşünmüyoruz diye kibarca cevaplar.Ama anlatış ve soruş şekline göre yaşananlar gayet doğal...

Milli takimla ilgili kisimda verilen linke baktigimda burada sizi biraz daha anlayisla karsilayabiliyorum. Yani bu haberler sitelerde verilebiliyor ama itiraz sanirim macin sonucundan cok dakika dakika yazilan mac anlatimi kismiyla ilgili. Eger oyleyse evet “Ciddi ve Resmi Kulup Siteleri” boyle bir hizmet vermez. Bunlar gazetelerin internet sitelerinin isidir. demişsin

İtiraz yapan kişinin maçın dakika dakika anlatımının olduğu bölümdür diye düşünmüşsün ama öyle olmasa gerek,çünkü (ama orada milli macla ilgili magazinsel yazilar)  var diyor,maçın dakika dakika yazılımı magazinsel ise Türkiye Futbol Federasyonu bu işi bilmiyor.

Genç Oğuz imzaladı haberiyel ilgili kişiyi savunan yazıdaki örneklerinizde bana garip geldi.Zira "Genç" ibaresi bence resmi sitede yazılmaması gereken gayriresmi veya küçük düşürücü  bir sıfat değil.Örnek bulmamda zorlandığımı yazmışsın veya x haberi niye örnek olarak yazmadığımı? Neredeyse tüm resmi sitelerdeki haberleri inceleyen biri olarak ilk gördüğüm örneklerin linklerini verdim.Başlıkların,yazıların,açıklamaların resmi uslupla yazılmasına katılıyorum.Ama dediğim gibi "Genç" ibaresinin olaya ciddiyetsizlik katmadığını düşünüyorum.

Martin Mistre arkadasimizi  bilemeyecegim ama bahsettiginiz”kesinlikle” tanimlamasini Kaleci icin kullanmis. O kaleciyi de sanirim G.Saray’la yaptigi mactan dolayi ulkemizde futbolla ilgili insanlarin yarisi en az 1 kere seyretmistir. Asil sizin “1 kez bile seyretmediğin bir futbolcu” cumlesi cok iddiali olmus gibi geldi.   demişsin

Tamam ben 1 kez bile seyretmediğin cümlemin iddialı olduğunu kabul ediyorum,peki 1 kez sadece televizyondan ve pozisyon o kalede olduğu zaman izlenen bir futbolcu hakkında böylesi bir karar verilebilir mi?

İçimde kalmaması için söylüyorum,Martin Mistre ve Ferenc_Puskas'ın yazı düzeni,bakış açısı ... birbirine çok benziyor.Aynı kişiler olsa bile hiç problem değil ama yakından tanıdığınız biri olsa gerek... Wink

Bu arada karşılıklı atışma gibi olmaması ve forumu kirletmemek adına özel genel her türlü yazılarınızı mailto:kerematilmaz@gmail.com - kerematilmaz@gmail.com adresine yazabilirsiniz,fakat bazı şeylerin üzerinde iddialı yazıyorsam bununda doğruluğunu sorgulamayın lütfen...

-------------

Gönderen: otomatikkapi
Gönderi tarihi: 03/Tem/2008 saat 00:58
Resmi Sitemize bu denli ilgi gösteren arkadaşları forumdaki hassas konularda da görmek isteriz. Forumda raslantı eseri sadece transfer haberleri ile ilgilenmiş iki dostumuzda. İnşallah bu detaylı ilgilerini diğer konularda da paylaşır ve katkı verirler.

Resmi sitemizin geçmişini bilenler katedilen yolu gördükleri için artık bazı şeylerinde kısa zamanda düzeleceğinden emin sanırım. Ama bu tabiki eleştiri yapılmasını engellemez , bazı eleştiriler saldırı seviyesinde. Kaş yaparken göz çıkarmamak gerekir.

Geçen yıl resmi sitede gördüğüm bana göre yanlışları hep ilettim yetkililere , kırmadan dökmeden.

Resmi sitemizin çok daha güzel olacağına olan inancımla emeği geçenlere teşekkürü borç bilirim... 

-------------
Geçmişe duyulan özlem ve geleceğe olan umuttur bizi yaşatan...

Gönderen: Ferenc_Puskas
Gönderi tarihi: 03/Tem/2008 saat 09:56
Ben şaşkınlıktan küçük dilimi yutmak üzereyim...Nedir bu ''olağan şüpheliler'' tavrı...!

Sayın Assadza @

Siz sanırım Resmi sitenin webmaster'ı yada editörü yada herhangi bir çalışanısınız...Herkes yaptığı işin arkasında her zaman duramalı...Sizde bunu yapıyorsunuz...Bu çok normal...Normal olmayan hak vermiyor olmanız yada hak vermeyi bırakın yapılan eleştirilere yan gözle bile bakmıyor olmanız...Dediğim dedik öttrüdüğüm düdük şeklinde yöneteceksiniz Resmi Sitemizi diyecek başka sözüm zaten yok...

Martin Bey ve sizin aranızda ki yazışmalardan benim çıkardığımı  ben de dile getirdim yukarıda...Ama sizin son cümlenizden sonra benim resmi sitemiz adına getirecek hiç bir eleştirim kalmamıştır...Sorgulanamaz boyutta olduğunu bilmiyordum..Özür dilerim....Allah Çarşınıza göre Pazar versin...Umarım herşey daha da güzel olacaktır...

Gönderen: degiray26
Gönderi tarihi: 03/Tem/2008 saat 11:18
Bende martin mistre ve onun gibi düşünüp yorum yapanların yazılarına katılıyorum.Ancak forumda şöyle bir durum var kimse birşeyleri eleştirmese çok daha iyi olacak gibi ,illaki bu resmi websitemizin olmasını çok istedik.İllaki çok emekler harcandı.Ama profesyonel takımın sitesinden bahsediyoruz.Futbolcularına,çalışanlarına ,stadına vs.... onca para veriyosun.Onların yanında çerez parasına bu siteyi faaliyete geçirirsin(eskiden sitemiz yoktu şimdi var.Buldunuz bunuyosunuz diyenler için)onun yanında içerik hakkında zaten detaylı anlatım yapmışlar (martin mistre ve ferenç puşkaş)söyledikleri gayet açık, asssadza bu foruma katkılarını biliyoruz bu sitenin önemli kullanıcılarından biri ve görüyorumki resmi siteylede organik bir bağı var.Hassasiyetlerini anlıyoruz tabii.

Burdaki birçok kişi bende dahil, kendi dışındaki görüşlerin kendine saldırı olduğunu düşünüyor yada cevap verme gereği hissediyor.Hassas olmak önemli tabii ki ama çok hassas olmamalı kırmızı çizgilerimiz hariç(febeli yönetici,siyaset vs...)

Kaldı ki burda daima olumsuz eleştiriler olmuyor.

Sonuç ;Böylesi güzel bir sevgiyi  paylaşan bizler kırıcı olmayalım yeter...(son cümlem herhangi birine yada birilerine değil genel bir temennidir.)

-------------
SÜRGÜNDE YEŞEREN VATAN KIRIM

Gönderi tarihi: 16/Tem/2008 saat 20:22
Resmi sitede ANKET yapılmış, Eskişehirspor'umuzla ilgili haberleri resmi site harici en çok hangi siteden takip ediyorsunuz? ilginç olan biz birinci değiliz. Unhappy

-------------

Gönderi tarihi: 16/Tem/2008 saat 20:46
Alıntı yapılan eski_ESES_li

Resmi sitede ANKET yapılmış, Eskişehirspor'umuzla ilgili haberleri resmi site harici en çok hangi siteden takip ediyorsunuz? ilginç olan biz birinci değiliz. Unhappy
Oluruz o zaman.Smile
848. oy benden.

-------------

Gönderen: ypeker
Gönderi tarihi: 16/Tem/2008 saat 20:47

O sitenin adını ben yeni duydum, baktım, ben de uye oldum, haberleri takip etmek için iyi olur. Ancak benim tahminim, resmi sitede böyle bir anket olduğunun farkında olanların çogu yine o siteden resmi siteye bakanlar. Eskisehirspor.com sitesini takip edenlerin cogunun resmi siteye bile bakmak ihtiyacını hissetmedigi kanaatindeyim, buradaki bilgiler o kadar taze ve guncelki, resmi siteye bile burada dikkat çekildigi zaman bakıyoruz. Bence gercek rakam yakında netlesir.Smile Ayrıca bu konularda tatli rekabet iyidir. Ben de oyumu kullandımSmile

-------------
Çocukluktan aşkımız ESES

Gönderen: inadına_eses
Gönderi tarihi: 16/Tem/2008 saat 21:54
resmi site bile bazı sıcak haberleri burdan alıyor...LOL ne gerek var LOL

-------------
Tek Yürek Tek Ses...EN BÜYÜK ES-ES

Gönderi tarihi: 16/Tem/2008 saat 23:17

unieses sitesi hacklenmiş.Esesfutbol olarak unises sitesi sahibi ve üyelerine geçmiş olsun.:-(

-------------

Gönderi tarihi: 17/Tem/2008 saat 22:14
Alıntı yapılan omer-es-26

Resmi sitede ANKET yapılmış, Eskişehirspor'umuzla ilgili haberleri resmi site harici en çok hangi siteden takip ediyorsunuz? ilginç olan biz birinci değiliz. Unhappy
Oluruz o zaman. Smile
848. oy benden.

Alıntı yapılan ypeker

O sitenin adını ben yeni duydum, baktım, ben de uye oldum, haberleri takip etmek için iyi olur. Ancak benim tahminim, resmi sitede böyle bir anket olduğunun farkında olanların çogu yine o siteden resmi siteye bakanlar. Eskisehirspor.com sitesini takip edenlerin cogunun resmi siteye bile bakmak ihtiyacını hissetmedigi kanaatindeyim, buradaki bilgiler o kadar taze ve guncelki, resmi siteye bile burada dikkat çekildigi zaman bakıyoruz. Bence gercek rakam yakında netlesir. Smile Ayrıca bu konularda tatli rekabet iyidir. Ben de oyumu kullandım Smile

Alıntı yapılan inadına_eses

resmi site bile bazı sıcak haberleri burdan alıyor...LOL ne gerek var LOL

Teşekkürler arkadaşlar. Clap

Alıntı yapılan esesfutbol

unieses sitesi hacklenmiş. Esesfutbol olarak unieses sitesi sahibi ve üyelerine geçmiş olsun. :-(

Unieses sitesine yapılan saldırıyı kınıyorum. ESES sevdalısı bir siteye yapılan bu hareket bir terbiyesizliktir.  Thumbs%20Up

-------------

Gönderen: crux
Gönderi tarihi: 18/Tem/2008 saat 17:38
Resmi siteye o anket hiç yakışmamış. Tamamen kişisel bir anket..
 Eseslinin hangi siteyi kullandığından  koskoca  resmi site neden bu kadar ilgilensin?
 En fazla reklam alır reklam verirsin..  Bu da bir halta yaramaz.. Resmi sitede gündeme uygun hatta gündem oluşturan, taraftarın nabzını tutan ve ona göre hamleler tasarlamaya yarayan anketler olmalı..  Diyelim ki en fazla X sitesine giriyoruz.  Eee ne olacak şimdi? Birileri boş orgazm çığlıkları içinde mutlu mesut olunca bundan klübün ne çıkarı olacak? Bence bunun altında başka bir düşünce var. Tahminimce de  boş orgazm çığlıkları attırmak değilse  niyet, birşeyler seçilecek bu sitelerin arasından. Madem o galip gelen sitenin yöneticisine bir görev vereceksin, o zaman bunu açıktan yap.  Sor çekinme. Taraftar temsilcisi hangi site olsun kim olsun de?

Madem anket yapacaksınız, bakın şöyle sorular soracaksınız;

Sizce yeni stat için en uygun yer neresi?

Eskişehirsporun bu yılki transferlerini nasıl buluyorsunuz?

Kombine bilet fiyatlarındaki indirim sizce yeterli mi?

Yönetimin şu ana kadar ki hamlelerini ve politikasını  nasıl buluyorsunuz?

Eskişehirspor şirketleşip halka açılmalı mı?

Taraftar grupları birleşmeli mi?

Bu yıl forma tasarımlarını beğendiniz mi? en çok hangi ürünümüz beğeni topladı? .... gibi...

Anket sonucuna göre birşeyler yapmanız gerekebilecek, taraftara söz hakkı verdiğiniz bir anket hazırlamalısınız.

Eskişehirspor haberlerini nereden alıyorsak alıyoruz, resmi siteye de girip anketi görüyorsak daha hala neyin peşindesiniz?

Olsa olsa forumdaki bir takım insanları taraftar temsilcisi yapmaya yarayan, sonunda bir tarafa kıyaklar yapılacak  tamamen kişisel bir anketin ESKİŞEHİRSPOR RESMİ SİTESİNDE İŞİ OLAMAZ, OLMAMALIDIR..

Gönderen: Özgür
Gönderi tarihi: 18/Tem/2008 saat 17:43
İyi,güzel sorgulamışsınız,mantıklı şeyler de var söylediklerinizin arasında,ancak bunları yazmadan önce keşke kişisel bilgilerinizi doldurma zahmetinde bulunsaydınız...

Gönderi tarihi: 18/Tem/2008 saat 21:16
Arkadaşlar aslında crux Liste%20görnickli sarkadaşada özgür arkadaşa katılmamak elde değil.çünkü benim düşüncem resmi sitenin http://www.trabzonspor.org.tr - www.trabzonspor.org.tr gibi anında haber veren ve 5+1 firma sitesi gibi bir şekilde hizmet vermemesinden yana.Ama şunuda unutmamalıyız ki Eskiden resmi sitemiz bile yoktu.
Birde şu sorun var arkadaşlar ne bir bursanın turkticaret.net i gibi türkiyede yer edinmiş bilişim firmamız yok.gidip onlara yaptırılsa bu sefer niye İstanbul firmasına yapıldıda Eskişehir firmasına yapılmadı gibi yine bölünmeler olacak.O yüzden resmi sitemizi yapan ve yönetenleri incitmeden eskileri burada dğeilde direk site yönetimie mesaj atarak iletilirse daha etkili olacağı düşüncesindeyim.
En güzeli Eskişehir için olsun.

-------------

Gönderen: matador
Gönderi tarihi: 20/Tem/2008 saat 14:52
Bir aralar Başkanımız taraftarın sorularına cevap veriyor şeklinde bir duyuru vardı. Bizde soruları yazarak bize verilen e-mail adresine göndermiştik. Ancak sanırım daha sonra bu konuda yayınlanan bir şey çıkmadı. Yoksa ben mi kaçırdım bilemiyorum?

Bilgi sahibi biri varsa ve paylaşırsa sevinirim.

-------------
ya bir yol bul ya bir yol aç ya da yoldan çekil

Gönderen: esesreha
Gönderi tarihi: 21/Tem/2008 saat 19:42
Resmi sitede en son haber 18.07 tarihinde yazılmış ve konu Gerede kampı sona erdi. Buda kulüpte herşeyin ne kadar sıcak ve aktif olarak işlediğinin bir göstergesi. Tek sorun satılan ve SATILMAYAN kombineler ve sözde alacağımız 6 topcu birini alsak yetecek Smile. Kısacası hiçbirşey yolunda ve sağlıklı işlemiyor. Hiçmi yazacak haber yok. Başka takımların resmi sitelerine bir girip dolaşsınlar. Daha biz malesef hiçbir konuda stad, tribün, satış mağazası, tesis, kurumsallaşma adına süper lige yakışan hiçbirşeyi beceremedik.

-------------

Gönderen: iboeses
Gönderi tarihi: 21/Tem/2008 saat 20:28
o siteyide mumkun oldugunca takip ediyorum ve begenıyorum ama bizim sitemiz ayrıdır :D:D

-------------
Küfür eden ESESli olamaz !!!

HEPBERABER SAMPİYONLUK YOLUNA.....

Gönderen: turker
Gönderi tarihi: 22/Tem/2008 saat 14:10

Konuya dair forumumuzda ayrı bir konu açılsın, konu isminden ilgi çekerek ziyaretçilerin oy vermesini sağlayarak birinliği alabiliriz..

Gönderen: kraleses
Gönderi tarihi: 22/Tem/2008 saat 14:17

İşte en çok ona şaşırdım. Site yöneticileri anketler üzerinde oynama yapabilir ama kimseninde günahını almamak lazım bilmeden... Confused

-------------

Gönderi tarihi: 22/Tem/2008 saat 14:18

şu resim deyisse artik resmi sitede ya

-------------
DSİ Es Es

Gönderen: esesliyiz
Gönderi tarihi: 22/Tem/2008 saat 14:35
Resmi site yöneticileri tatilde olmalıSmile

-------------

Gönderi tarihi: 22/Tem/2008 saat 14:45
Tatil ne zaman bitecek acaba kendimi bildim bileli o resim orda istanbuldan sivastan forma isteyen arkadaslarimiz var biz sıkıldık cok yakinda demekten 

-------------
DSİ Es Es

Gönderi tarihi: 22/Tem/2008 saat 15:07
Resmi sitenin editörlüğünü asssadza yapıyordu. Bildiğiniz gibi kendisi kulübe idari menejer oldu. Bolu kampı, transferler, Avusturya vizeleri, Avusturya kampı nedeni ile ilgilenememesi gayet doğal. İşler rutine binince kafalarını toparlayıp yeni bir editör tayin edilir ve resmi site önceki gibi güncel haberler vermeye devam eder. Ama bu süreçte taraftarın da anlayış göstermesi gerekiyor.

-------------

Gönderi tarihi: 22/Tem/2008 saat 15:20
Alıntı yapılan cresadur

şu resim deyisse artik resmi sitede ya

Kızmakta haklısın bu konuda.Ama bunu ilk baş resmi sitenin kim ve kimler tarafından yönetildiğini bilmek ve ubna bağlı olarak herkesin bu yetkililere mesaj atması lazım.Yani siteyi kim yapıyo ve yönetiyo.2 seneye kadar takım yönetiminin internet sitesi konusunda bilgisi yoktu.Şu anda öyle gözüküyor çünkü adı üstünde RESMİ site ama nedense sanki şu anki hali FAN sitesinden farksız.ÇaykurRizespor'un sitesi bile(küçük görmek için değil) kapsamlı herşey var.Ama bizim resmi site eskisehirspor.com olsun diğer siteler olsun olnardan bile daha FAN sitesi gibi görünüyor.REsmi sitesi görünümünde değil.İnşallah yavaş yavaş herşey düzelir.

-------------

Gönderi tarihi: 22/Tem/2008 saat 15:25
ama şuda var arkadaşlar
Trabozspor'un sponsoru ekolay.net
Bursaspor TURKTICARET.NET
GESE,FEBE,BEJEJE Keza öyle
Ve ayrıca diğer haberler açısındanda AA,İHA vs gibi diğer ajanlara da üye olduklarından güncel haber ve yayıncılık konusunda sıkıntı çekmiyorlar.Yani diğer takımların arkasında büyük şirketler var.Herkes hatırlıyor Eskiden ASD tasarım zamanında sitenin hacklenmediği gün yoktu yani.

-------------

Gönderen: BLoodY
Gönderi tarihi: 22/Tem/2008 saat 18:24
resmi sitenin hazirlanmasini biz, yani Es İletişim yaptı.
Kulüpten gelen istekler olduğunda da hemen bunlari yerine getiriyoruz. Haberlerin yazilmasi vs gibi islemler ise , hazirlanan modul sayesinde kulup tarafindan yapiliyor.
Mujdat'İn da belirttigi uzere, Kerem arkadasimizi gorev tanimlari cok genisledigi icin su siralarda bir gecikme soz konusu. Ama bu da duzelecektir.

Gönderi tarihi: 22/Tem/2008 saat 22:42
Alıntı yapılan turker

Konuya dair forumumuzda ayrı bir konu açılsın, konu isminden ilgi çekerek ziyaretçilerin oy vermesini sağlayarak birinliği alabiliriz..

İyi gidiyoruz. Clap

esesfutbol.com 42% 1698 oy
eskisehirspor.com 39% 1570 oy
esestribun.com 8% 354 oy
esesfan.com 5% 204 oy
Diğer 3% 142 oy
unieses.org 0% 33 oy

-------------

Gönderi tarihi: 22/Tem/2008 saat 23:07
Arkadaşlar resmi sitedeki ankete fazla takılmayın. Orda birinci olmak, sonuncu olmak biz site yöneticileri için bir anlam ifade etmiyor. Her sitenin hiti belli, ziyaretçi sayısı belli, okunulan sayfa sayısı belli. İsteyen alexa.com'a girer karşılaştırmaları yapar. Bu konu bir daha forumda gündeme gelmesin lütfen.

-------------

Sayfayı yazdır | Close Window

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2008 Web Wiz - http://www.webwizguide.com