eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Gurbetteki Şimşekler > Avrupa ESES
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıDuyduk duymadık demeyin

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 45678 18>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
gitarcıES-ES Liste gör
Deneyimli Yazar

ismail karagülle
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2008 saat 18:05
Ben her zaman şunu söylerim bizim sitemiz diğer takımların sitelerinden çok daha kaliteli ve bu forumda düşüncelerimi yazmaktan mutluluk duyuyorum.Bu forumun yalnızca düzeyli yorumlara açık olması lazım...Biz eses liler hepimiz kardeşiz ve eses imizin başarısı için çalışıyoruz.........Bütün eses li kardeşlerime saygılarımla......... 
sadece ve sadece ES-ES
Yukarı
matador Liste gör
Usta Yazar

Levent
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2008 saat 18:19
Bu kararı alanları kutluyorum.

Hakikaten forumda bir yazı kirliliğ vardı, buna müdahalede geç bile kalındı desek yeri var.

Özellikle karşılaşacağımız takım taraftarlarını galeyana getiren ve de her maç yorumuna 3-0 yok olmadı 5-0 alırız diyenleri derhal forumdan uzaklaştırmalı diye düşünüyorum.

Bu arada banner ile birlikte forumda eski günlere dönüş sinyallerini de görüyorum. Bu konuda emeği geçen tüm arkadaşlara bir kez daha teşekkürler.
ya bir yol bul ya bir yol aç ya da yoldan çekil
Yukarı
commandos Liste gör
Deneyimli Yazar

Gürcan
Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2008 saat 20:03
'v' yerine 'w', 'k' yerine 'q' yazmakta ısrar edenlere de bir güzellik düşünülmeli Wink
Akademi Gençlik * İdman Yurdu * Yıldıztepe *
Yukarı
Neden Liste gör
Deneyimli Yazar

UZAKLAŞTIRILDI

Serkan
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2008 saat 20:09
Alıntı yapılan commandos

'v' yerine 'w', 'k' yerine 'q' yazmakta ısrar edenlere de bir güzellik düşünülmeli Wink

Evet Bu Konuda Çok Önemli.

Ben Gördükçe Uyarmaya Çalışıyorum Bu Şekilde Yazanları

Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!
Yukarı
ESKİCE Liste gör
Yazar

uğur eskice
Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2008 saat 20:23
Umarım istenilen seviye tekrar sağlanır, Müjdat abi kolay gelsin.
Yukarı
durukan Liste gör
Deneyimli Yazar

durukan
Yer: tekirdağ
Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2008 saat 20:39
Gecen hafta ici ankaraESESden zafer arkadasimizla bu konu ustunde konusmustuk ozellikle mujdat abinin neden yoneticiligi biraktigini tartistik.Bunu dusunen sadece biz degilmisiz demekki.
Mujdat abiye sanada kolay gelsin...
iSTaNBuLDa HaVaLaR NaSıL
aNaDoLuDa ŞiMŞeKLeR ÇaKıYoR

HaKKARiNiN KıRMıZı ŞiMŞeKLeRi
Yukarı
ClaustrophobicEs Liste gör
Usta Yazar

Emre Darıcı
Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2008 saat 20:42
Böyle olması ger¢ekten iyi olacaktır.
Forum'daki gereksiz yazılardan kurtuluruz.
Madem kimse istemiyor bloklanmak düzgünce yazsın , forumu kirletmeden , sa¢ma sapan yazmadan .. Her$ey güzel olacaktır .
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2008 saat 22:23
Alıntı yapılan ClaustrophobicEs

Böyle olması ger¢ekten iyi olacaktır.
Forum'daki gereksiz yazılardan kurtuluruz.
Madem kimse istemiyor bloklanmak düzgünce yazsın , forumu kirletmeden , sa¢ma sapan yazmadan .. Her$ey güzel olacaktır .

İlk uyarıyı sana yapayımLOL Lütfen Türkçe karakter kullanınız.

Başımızı tekrar belaya soktuk, hayırlısı bakalım LOL

Birkaç kelam da ben edeyim forum neden bu hallere geldi konusunda.

İlk önce karşı fikre tahammülsüzlük sorunu ortaya çıktı. Herkes şunu iyice idrak etmeli ki forumlar çeşitli fikirlerin dile getirilebilmesi için var. Herkesin aynı şekilde düşünmesini beklemek imkansız. Dolayısı ile kendi fikrini başkasına kabul ettirmen de imkansız. O senin fikrindir, diğeri başkasının. Karşındaki insanın fikri senle uyuşmuyor diye kızıp sinirlenmemen, mesaj üstüne mesaj yazmaman lazım. Tek bir mesajda karşı fikre neden katılmadığını açıklar, kenara çekilirsin. Maşallah son dönemlerde bir bakıyorsunuz bir kullanıcı aynı konuya onlarca mesaj atmış, papağan gibi aynı şeyleri tekrarlamış. Tek mesajda ne yazmak istiyorsan yaz, anlatmak istediğini anlat, konuyu uzatma. Tartışmalar hep ikili diyalog haline geliyor ondan sonra. Bir kaç mesaj sonrasında da hakaretler başlıyor. Öncelikle tüm forum kullanıcılarının bunu özümsemesi lazım. Burası fikir alışverişi yapılan bir platformdur, herkes aynı düşünmek zorunda değildir, sen gibi düşünmeyene de hakaret etme hakkın yoktur.

Ondan sonra forumda bir de "bitirim" tipler türemeye başladı. Asan, kesen, posta koyan. Ben şahsım adına bu tür kişilere hayatta taviz vermem. Başka birini tehdit eden, posta koyan birini gördüğüm an atarım bu forumdan. Burası Kurtlar Vadisi sitesi değil.

Oluşan bir başka problem de katılımcıların çoğalması ile birlikte gerçek hayattan tanıdıkların bu forumda birlikte yazmaya başlaması ile birlikte sohbet kıvamına gelen mesajlar olmaya başladı. Vay kanka nasılsın? Dostum çok doğru söyledin, Maça gidiyor muyuz tarzı mesajlara bolca rastlanmaya başladı. Bu işin telefonu var, msn i var, illa bu forum vasıtası ile yapmak isteniyorsa özel mesajı var. Bunları kullanın, başlıkları muhabbet amaçlı kullanmayın.

Başka takım sitelerinden bulunup getirilen mesajlar, haberler her zaman riskdir, ortamı gerer. Son zamanlarda bu da bolca yapılmaya başlandı. Başka sitelerden gereksiz gereksiz mesajlar getirildi, ortam gerildi. Gerek yok onları buraya taşımaya. Bu forum her zaman fair play yanlısı oldu, internetten atar gider yapılmasına izin vermedi, bundan sonra da vermeyecektir.

Göze çarpan en önemli problemlerden biri de misafirlere gösterilen tavır oldu. Bu forumda yıllardır her takım taraftarından insanlar rahatlıkla yazardı. Ama bu sezon öyle bir tahammülsüzlük var ki anlamak mümkün değil. Burada suç gelen misafirlerde de var ama forumdaki tahammülsüzlük de bariz göze çarpıyor. Bir takım taraftarı elbette kendi takımının başarılı olmasını ister ve bu meyanda laflar eder. O onun kendi düşüncesidir. Söylediklerinde hakaret olmadıktan sonra rahatsızlıklık vermemelidir. "Bana göre ilk ikiden y ile z takımı çıkar" dendiği an hemen saldırılar başlıyor. Bu tahammülsüzlük niye? Bazı arkadaşlar kendilerini forum yöneticisi sanıp yazmayın etmeyin demeye başladı. Bunun kararını forum yöneticileri verir ve gereğini yapar.

Bir başka problem de ukalaca, dalga geçer gibi verilen cevaplar. Mesela birisi şu şurda oynasın yazıyor, ordan o orda oynarsa ben de Maradona'yım tarzı cevap geliyor. Ne gerek var buna? Katılmıyorsan neden katılmadığını düzgün cümlelerle anlatırsın. Anlatmıyorsan hiç birşey yazma. Öyle yazılınca diğer kişi bir cevap yazıyor, sonra diğeri. Böyle sayfalarca ikili atışma sürüp gidiyor.

Bir başka problemimiz de artık foruma sokak ağzı ile yazılmaya başlanması. Hepimiz biliriz yazı dili ayrıdır, sokak dili ayrıdır. Sokak dilinin girdiği yerlerde seviye düşer. Seviyenin düşmesinin önemli sebeplerinden biri sokak ağzının mesajlara girmesidir bana göre.

Bir başka problemimiz eleştiri kültüründen yoksun olmamız. Eleştiri yapmak ile hakeret etmek arasındaki farkı karıştırıyoruz. Eleştiri yaptığımızı sanıyoruz ama kelimelerimizden hakeretler dökülüyor.

Bu forum önemli bir forum. Bir nevi okul. Bir nevi gündem yaratma merkezi. Bir nevi baskı unsuru. Bu forumun kıymetini bilelim. Bu forumu buralara getirmek için bir sürü insan çok emek harcadı. Bu forumun her zaman bir saygınlığı oldu ama maalesef son zamanlarda bu saygınlık yitirilmeye başlandı. Tekrar bu saygınlığı kazanmamız lazım. Bunun için de kimsenin gözünün yaşına bakmadan ne gerekiyorsa yapılacak. Zaten bu görevi tekrar kabul etmemin tek sebebi 2000 yılından beri emek verdiğimiz bu forumun yok olup gitmesine engel olmak içindir. Bunun için de ne gerekiyorsa yapılacaktır.

Saygılarımla

SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
esoğuzes Liste gör
Deneyimli Yazar

oğuz
Yer: mihalıççık
Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2008 saat 22:50
disiplin olan yerde mutluluk ta olur.fakat cevap verdiğimiz kişinin tüm yazdıklarını kopye etmek yerine sadece ismini kullansak daha sade ve güzel olmazmı?

isim demişken:
türkçemizi kullanmaya dikkat edelim arkadaşlar haklısınız fakat aynı zaman da isim olarak anlaşılır bir türkçe isim kullanalım inanın ozaman daha güzel olur.
örnek benimki:  esoğuzesBig%20smile
eskişehir sen bizim herşeyimizsin
Yukarı
eski_ESES_li Liste gör
Yazar

İbrahim
Direct Link To This Post Tarih: 21/Şub/2008 saat 00:07
Ben de Müjdat Bey'in geri dönüşüne çok sevinenlerdenim. Kendisine teşekkür eder, başarılar dilerim.

Öyle tavsiye etmek yada akıl vermek gibi bir düşüncem yok ama, izninizle bir hatırlatmada bulunmak istiyorum.

Bugün doğanlar bölümünde, tam hatırlamıyorum son bir ay içinde 11 yaşında üyemiz olduğunu gördüm. Bu üye benim çocuğum sayılır (Benim 25 ve 12 yaşlarında iki oğlum var) ona konuşmasını burada nasıl öğretiriz?

Herkese sevgiler, saygılar.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 45678 18>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,391 saniyede hazırlanmıştır