Sayfayı yazdır | Close Window

Duyduk duymadık demeyin

Yazdırılan yer: eskisehirspor.com
Kategori: Diğer
Forum İsmi: Forum ve Site
Forum Açıklaması: Eskisehirspor.com forum ve sitesi hakkında düşünceler, istekler, yeni bölüm istekleri
URL: http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=753
Yazdırma tarihi: 25/Nis/2024 saat 10:56
Yazılım Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com

Konu: Duyduk duymadık demeyin
Gönderen: BLoodY
Konu: Duyduk duymadık demeyin
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 00:28

Malum, son bir-iki yildir hemen hemen herkes forum'un seviyesinin dustugunden sikayetci.

Ve artik bu durum gercekten dayanilmaz bir hal almaya basladi. Kimseyi suclamiyorum, herkes iyi niyetli bundan eminim ama forum sayfalari ici bos mesajlardan, +1'lerden, +1965lerden gecilmiyor.

Duyurmak isterim ki,
bundan sonra forumda denetimler daha sıkı olacak
  • Laf olsun diye yazilan mesajlar
  • hic bir aciklama yapmadan +1 ya da +1965'li mesajlar
  • gereksiz sekilde kocaman mesaji alinti yapip, altina bir kelime yazilmis mesajlar
  • sadece "yenicez" "haydi esesim" gibi seylerden olusan mesajlar
  • konu basligi disinda baska seylerden bahseden mesajlar (mesela mac konusunda su anda oldugu gibi dost kardes takim tartismalari yapmak)

sorgusuz sualsiz silinecektir. Ve bunlari yapmaya devam eden arkadaslarin uyelikleri askiya alinacak ya da iptal edilecektir. Ek bilgi, artik forum uyelikleri surekli acik olmayacak. Bu yuzden uyeliginizi bu tur nedenlerden iptal ettirmeyiniz.

Sitemizin ilk modlarindan banner tekrar bu gorevine geri dönmüştür.. Bilginize :)

Örnek 1:
"banner hosgeldin"
"banner hosgeldin"
"aramiza tekrar hosgeldin banner"

seklindeki mesajlar da yukaridaki yasaklilar arasindadir :)

Yanıtlar:
Gönderen: oner
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 00:30
Çok güzel olmuş.Sevindim açıkçası. Sıkı denetim şarttı.

Müjdat Abi'ye de bir hayırlı olsunu çok görmeyin lütfen :) Allah sabır versin Smile

-------------
Cennettir Bu Dünya Seni Sevene, Gerçek Olur Her Rüya ES-ES'liyim Diyene...

Gönderen: mehmet26eses
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 00:33
Çok yerinde bir karar.Bazen maç başlıklarına bakıyorum 5-6 sayfa boyunca yazılan mesajlar "yenmeliyiz,inşallah yenicez,yeneriz ya merak etmeyin,2-1,3-1,..."gibi insanda ne okuma isteği bırakıyor ne de yazma..

-------------
YAŞASIN ESKİŞEHİRSPOR

Gönderen: EsEsliyim
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 00:34
Eskiden 2 düşünün 1 yazın derdik artık herkes 5 düşünüp 1 yazacak arkadaşlar, bu iş bu aşamaya gelmiştir ve artık geri dönüşü yoktur, üyelikler kapatılmıştır ve forumdan atılan üyenin tekrar üyelik alma şansı yoktur.

Kullanıcı adınıza sahip çıkmak artık sizlerin insiyatifindedir bu foruma mesaj yazmak veya yazmamak sizler için önemli değilse foruma istediğinizi yazmakta serbestsiniz...?

Herkese iyi forumlar....

-------------
Eskişehirspor Bir Yaşam Biçimidir.

Gönderen: ogur
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 00:47
  Bizleri kırmayan banner'e teşekkür ederim kendi adıma.

Gönderen: SRKN
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 00:51
Müjdat abi tekrardan hoşgeldin,cok güzel bir haber oldu forum ve bizler için ;)
Tüm modore ekibine başarılar...

-------------
ES-ES'i SEV KIRMIZI GİY!
" BİZ BÜYÜK ESES'İZ KIRMIZI ŞİMŞEĞİZ " #esesisevkırmızıgiy

Gönderen: erdemesk
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 01:03

bu yaklaşıma kesinlikle katılıyorum ve ek olarak söylemek istediğim birşey var ne kadar önemli bilmiyorum ama içi boş ve amaçsız yazılara ek olarak lütfen güzel Türkçe mizi katletmeyelim.

-------------
Hayat 24 saat SİYAH-KIRMIZI

Gönderen: BoZüYüKLüLeR
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 03:58
Bunun önüne geçemezsinizki,ben adım gibi eminim,kalıbımıda basarım,o zaman çoğu kişinin üyeliği iptal olacak yada askıya alınacak,hadi neyse hayırlısı bakalım,banner arkadaşımıza tekrardan hoşgeldin diyor,kendisine ve modere ekibine kolay gelsin diyor hayırlı görevler diliyorum...

-------------
Lacivert-Beyaz .!

Gönderen: sigortacı
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 08:51
Banner hayırlı uğurlu olsun.Müjdat abi yanına uğramaya korkuyorum beraberlikten sonra.

Gönderen: atiso
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 08:54

zaten Bu seviyesizlikler takımlar arası gerilime sebeb oluyor ve sorumsuz kişilerin yüzünden es-es im sürekli düşman kazanıyor.İnşallah hayırlısı olur hatta ve hatta resmi makamlar tarafındanda yapılmalı.

-------------
TEK BÜYÜK ES-ES          HER YERDE ES-ES          ŞAMPİYON ES-ES

Gönderen: kadirgulen
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 08:59
yasaklanacak ve cezalandırılacak mesajlar arasına; aynı haberi 80 defa copy paste eden, bilmem kaç sayfa olmuş maç başlığında ilk mesaja bakmaksızın "maç hangi gün, tv yayını var mı" diyen yazarlar da eklenmelidir.

müjdat abiye de allah kolaylık versin, bol prozaclı günler onu bekliyor...

-------------
KKŞ

Gönderen: CoBaiN
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 09:04
ne bileyim banada biraz zor gibi geliyor,
ama umarım bu düşüncenizde başarılı olursunuz

-------------
nalet olsun şu içimdeki ES ES sevgisine!!!!

Gönderen: sümeres
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 09:08
Formun kaliteli olmasını kim istemez.Birde bazı kulüplerin forumlarına login olunmayınca yazılan yazıları dahi okuyamıyoruz.Bizim siteninde böyle olması iyi olmazmı.Yani adam üyeyse login olacak ancak ozaman forumdaki yazılanları okuyabilecek.

Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 09:10
Aynen Bizim Bozüyükün Tek Taraftar Sitesi Olan http://www.bozuyukcadde.com - www.bozuyukcadde.com Bozüyükspor CaDDe Taraftar Grubu Resmi Web Sitesi ve Forumu Gibi Yani... Wink

-------------
Lacivert-Beyaz .!

Gönderen: tcyx
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 09:15
Yasaklara Türkçeye dikkat edilmemiş yazılar ve gereksiz yere büyük puntolarla ya da renkli olarak yazılmıs mesajlar da eklenmelidir.

-------------
Fatih Çavdar

Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 09:17
Aynen Aynen !

(buyrun yasakli mesajlar için canlı örnek -admin)

Gönderen: Valdez 26
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 09:23
Yaklaşık  üç ,dört aydan beri mümkünse Foruma birşeyler yazmamaya çalışıyordum ( daha doğrusu bir şey yazmak içimden gelmiyordu ) ,Foruma yazılan yazılardan ise sayısı  on'u bilemediniz  onbeşi geçmeyen  kayda değer kişilerin yazılarını okuyordum ,sanıyorum pekçok Arkadaş da Forumdaki gidişat nedeniyle  Benim gibi davranıyordu .

Müjdat'ın  tekrar Forumda  Moderatör olarak görev almasıyla beraber , şuanda Forumda görev yapan Arkadaşların yükünün azalacağı gibi , özelliklede ;''Dereden tepeden  yazanlar '' ,''Takıma Hoca ve Futbolcu pazarlamaya kalkanlar '' ile ''Kendilerini bir güç ve bir kitlenin lideri gibi göstermeye  çalışanlar'' artık meydanı eskisi kadar boş bulamayacaklardır!

Müjdat'ın Moderatörlüğünün,  gerek Forum katılımcıları olarak Bizlere ,gerek yetkili Arkadaşlara gerekse Müjdat'ın şahsına hayırlı olması dileğiyle .

-------------
TÜRK'LÜK MEDENİYETLER MEZARLIĞI ANADOLU'DA DİK DURABİLMEKTİR!Uğur ankara ESES

Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 09:31
Alıntı yapılan BoZüYüKLüLeR

Aynen Aynen !

Gereksiz yere mesajlarda renk kullanmayanız...Bu bir uyarıdır...

-------------

Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 09:37
Böyle Diceğini Biliyodum Çağıl Abi Tongue Bu Konuda İlk Uyarıyıda Alanda Ben Oluyorum Heralde,eee Buda Bozüyük Farkı Olsun O Zaman Tongue,Canın Sağolsun Be Çağıl Abi Atsan Ne Olacak,Atmasan Ne Olacak,EsEs'ime Canım Feda !

-------------
Lacivert-Beyaz .!

Gönderen: metu26
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 09:39
Forumun rengarenk mesajlarla dolmasından, değişik değişik fontlar kullanılmasından dolayı forumu okumakta güçlük çekiyorduk..

Hoşgeldin Müjdat abi..  Allah sabır versin..

-------------
Şimdi Eskişehir'de olmak vardı.......

Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 09:55
Renkli mesajları dikkat çekmesi için biz kullanıyoruz ve genellikle sarı rengi kullanıyoruz lütfen gerekli olmadıkça mesajlarınızda renk kullanmayınız...

-------------

Gönderen: hamdiozen
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 10:06
yazmayı bilmeyen üyeleri site yönetimi türkçe kursuna göndersinApprove

-------------
YEREL BASIN OKUMUYORUM.KAFAMI BULANDIRMIYORUM

Gönderen: yigitmetin
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 10:10

Ayrıca üye rumuzları kesinlikle ve kesinlikle Türkçe olmalı, kullanıcı profiline ad-soyad ve doğum tarihi doğru olarak yazılmalıdır. Bu forumun seviyesinin korunması açısından gereklidir.

Gönderen: es-be-eses
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 10:14
Çok yerinde bir karar bence. Eminim forumun seviyesinde gözle görünür bir artış olacaktır. Forumda seviyenin düşmesine dair benim şöyle bir tespitim var, bu forumda hiç kimseyi tanımayan biri olarak seviyeli ve akil kişiler foruma gittikçe daha az  yazıyorlar (banner, Valdez26, FairPlay, moderatörler, vb.). Bu kişilerin daha sık yazmaları da seviyenin yükselmesine katkıda bulunacaktır.

-------------
Gerçekçi ol, imkansızı iste!

Gönderen: ayder26
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 10:16
kimlik bilgileri eksiksiz olsun ve kişilerin fotoğrafları da olmalı bence.

-------------

Gönderen: ashanye
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 10:21
Karar güzel Müjdat hocamın görevi kabul etmesi güzel

-------------
Babadan kalan en büyük miras ESES sevgisi.

Gönderen: MuratHoca
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 10:22
Tam forumda yazmamaya karar vermek üzereydim, bu gelişme tam zamanında ve yerinde oldu.
Seviyeyi düşüren heyecanlı tipler, düşünmeden yazanlar,  Hiç bir katkı yapacak şekilde yazmayıp sırf mesaj sayısına oynayanlar. Bunlar forumun kalitesini azaltıyor kanımca "Sanıyorlar ki mesaj sayısı fazla olunca forumda bir ağırlığın olacak"
Benim önerim bu forumu etrafımdan 10'larca kişi takip ediyor (üye veya değil) onları siz bilmiyorsunuz onları kimse bilmiyor ama onlar herşeyi biliyor. Hiçbir olaya, maça yorum, katkı verme zahmetinde değiller. Benim önerim üye olmayan forumları takip edemesin (Bir çok taraftar sitesinde böyle) ve kaydolduğu günden belli bir süre içinde hiç foruma katkı sağlamamışsa o üye ile yollar ayrılsın.

-------------
üniESES-Karanlık ve ayaz gecelerde içimizde yanan ateştir, Eskişehir...

Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 10:23
Alıntı yapılan ayder26

kimlik bilgileri eksiksiz olsun ve kişilerin fotoğrafları da olmalı bence.

Arkadaşlar burası nüfus idaresi müdürlüğü veya işçi bulma kurumu değil, lütfen abartmayalım alınacak önlemler profil bazında değil forumdaki mesajlar ve seviye bazındadır...

Kimin profilinde ne yazdığının önemi yoktur, profilini doldurup doldurmamak kişinin kendisine kalmıştır...Zaten zorlamayla sonuç elde edilemez profil bilgileri yanlış doldurulur böyle olacağına boş olması daha iyidir ayrıca daha önce bazı arkadaşlarımızın öneride bulundu TC kimlik numarası almak gibi bir şey söz konusu değildir, TC kimlik numarası kişiye özeldir ve bizim bunu alma gibi bir yetkimiz yoktur...

-------------

Gönderen: MuratHoca
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 10:35
Geçenlerde haydigencler.com'a üye oldum.
TC Kimlik no istiyor isim soyisim kontrolü yapılarak siteye 2 gün sonra üyeliğim kabul edildi.
Böyle olsun demiyorum, ama böyle uygulamalarda var. O sitede 150 kişi filan var, boş yazan yok.

-------------
üniESES-Karanlık ve ayaz gecelerde içimizde yanan ateştir, Eskişehir...

Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 10:57
Murat Hocam

Ben şahsen bu tarz sitelere TC Kimlik numaramı vermem, verilmesinide tavsiye etmem çünkü dediğim gibi TC kimlik numaranız özeldir ve içinde birçok bilgiyi saklamaktadır buna banka bilgileri, sicil bilgileri, kimlik bilgileri v.s. dahildir....Bu bilgiler kötü niyetli kişiler tarafından iyi işlerde kullanılmayabilir...

Bu şekilde düşündüğümüz içinde kesinlikle bu forumda bu tarz bir uygulama yapmayı düşünmüyoruz

-------------

Gönderen: ayder26
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 11:00
ifadem eksik olmuş.kimlik bilgilerinden kastım isim soyisimdi elbette diğer bilgileri kimseyi ilgilendirmez.fakat en azından muhatabın gerçek ismi bilinmeli.birde fotoğtaf olursa daha gerçekçi ve düzeyli bir yazışma ortamı olacağı kanaatindeyim.

-------------

Gönderen: anadoluyildizi
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 11:04
Bu forumun amaci takimla, rakiplerle, futbolla hatta daha baska alanlarda yorumlari, haberleri analizleri okumak. Ben 2002 yilindan beri forumdayim. Ilk 3-4 yil forumun kalitesi cok yuksekti. Takimin basarisi yukseldikce forumun seviyesi dustu. Eger Super Lige cikarsak gerekli kurallar konulmadigi takdirde bu foruma akli basinda kimse girmez. Ben daha once 4-5 defa yazdim. Ama teknik olarak mumkun degil denildi. Kesinlikle kurallara uymayan kisilerin yazdiklari forumda yayinlanmadan once moderator denetiminden gecmeli. Eger uygun degilse yayinlanmamali. Bir nevi sansur. Bu yahoogroups ta uygulaniyor. Boylelikle sacma sapan mesajlar yazanlar bir sure sonra mesajlarinin yayinlanmadigini gordukce yazmayi birakiyorlar. Bu denetim sistemi getirilmedigi surece moderatorler sabahtan aksama kadar mesaj silmekle ugrasacaklar. Artik forumda gunde binlerce mesaj yayinlaniyor. Moderatorlerin de vaktine emegine yazik. Sakincali kisilerin mesajlari bir havuzda toplansa 1 saatte bastan asagi taranir. Dedigim gibi bu sekilde istediginiz gibi kural koyun uygulanmayacak.

-------------
Her zaman, her yerde ESES

Gönderen: pop corn
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 11:13
eskişehispora  zarar verecek
 futbolcularımızın ve teknik kadronun aleyhinde hakarete varan yorumlar
rakip takımları  düşman görme yorumlaınıda ilave ederseniz mükemmel bir site olur
her şey ES ES için

-------------
slogan bulamadım.

Gönderen: asssadza
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 11:26

Moderatörlere kolay gelsin,Banner hoşgeldin.

-------------
Bir yaşam biçimidir Es Es...

Gönderen: hamdiozen
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 11:34

isim ve soy isimle üye olunsun. 

-------------
YEREL BASIN OKUMUYORUM.KAFAMI BULANDIRMIYORUM

Gönderen: SSES26
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 11:50
Bence kimlik profilindeki bilgiler önemli. Bazı üyelerin profilinde hiç bir bilgi yok. Böyle olunca bu kişiler fütursuzca şeyler yazabiliyolar. En azından ad, soyad, doğum tarihi ve mesleğinin yazılmasında yarar var. Doğru bilgi vermeyenlerin üyeliklerinin sona ereceği konusunda da bir kural konulabilir.

Gönderen: lua lua
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 12:09
Mükemmel bir gelişme... Artık forumda yazı okuyabileceğiz... Ama kimlik bilgilerinin doldurulmasıda zorunlu hale getirilirse çok daha güzel olur.

-------------
Mezara kadar; ESESES KİKİKİ ESKİ ESKİ ES!!!

Gönderen: eskobar
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 12:34
Bencede isim ve soy isim  olursa  çok  iyi olur  birileri  çıkıp  biryerden  birşey  yazamaz  ortalığı  karıştırasmaz  en  azından , hemen  uygulansın  bence.

-------------

Gönderen: Adnan26
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 12:42
Bu karari alan tüm yönetici arkadaslari kutluyorum. Aslinda cok gecikmisde olsa güzel bir gelisme. Belki son zamanlarda yazilarini cok nadir gördügüm , yazilariyla gencleri yönlendiren herkes tarafindan sevilen sayilan büyükleri yeniden kazaniriz. Ayrica Müjdat arkadasimizin yeniden görev almasi tam isabet olmus, kendisini kutlar tesekkür ederim.

-------------
Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yoktu.
Nice elbiseler gördüm, içinde insan yoktu.

Gönderen: ESmustafa
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 13:04
forumu dışardan misafirlerin görmeside engellense iyi olur aslında. foruma üye olmayanlar ne yazı yaza bilsin nede yazılanları görebilsin.yada forum yazılanları özel ve genel olarak ayrılsın, özel (sadece ESES'i ilgilendiren konulara) misafir giremesin.

-------------
ES-ES

Gönderen: Banderas_26
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 13:10
1-Zaman zaman forumdaki aktif kullanıcı sayısına baktığımızda online üye sayısından çok,ziyaretçi var.Ziyaretçilerin formdaki konulara bakma ve okuma şansı olmaması lazım.
2-Üye olurken T.C kimlik no zorunluluğu yada ad-soyad girildiğinde ancak üye olunabinilmeli.
3-Güzel bir gelişme,emeği geçen arkadaşları tebrik ederim

-------------
Önemli olan, hayatta en çok şeye sahip olmak değil, en az şeye ihtiyaç duymaktır.     

Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 13:23
Forum dış ziyaretçilere kapatılmayacaktır..

Bu forum gündemi belirleme konusunda bu şekilde etkili olmuştur ayrıca böyle bir uygulamada forumu 1 kez okuyacak olanlar mecburen üyelik alacaklar forumda kullanıcı ismi kirliliği oluşacaktır...

Daha önceki sayfalardada belirtmeme rağmen hala aynı türde mesajlar yazılıyor istekler yapılıyor özet olarak;

1-Forum herkese açık olacaktır ve dışarıdan isteyen herkes forumu takip edebilecektir
2-Forumdaki sorun seviye kaybı ve mesaj kirliliğidir bunlara önlem alınacak, uymayanlar uyarısız uzaklaştırılacaktır...
3-Forum üyelikleri şu an kapalıdır ve forumdan uzaklaştırılan bir kez daha üye olamayacaktır, forum üyelikleri bazı zaman aralıkları açılacak ve kısa süre açık kaldıktan sonra tekrar kapatılacaktır...
4-Forumda üye bilgilerinin girilmesi için zorlama yapılmayacak, TC kimlik numarası kişisel bilgiler v.s. gibi bilgiler istenmeyecektir, profil bilgilerinin girilip, girilmemesi her üyenin kendisine kalmış bir durumdur..
5-Forumda gereksiz renkli mesaj,büyük puntolu yazı ve imzalarda resim, animasyon v.s. kullananlar forumdan uzaklaştırılacaklardır..
6-Rakip takım konu başlıklarına kışkırtıcı, hakaret içeren, tartışmaya yönelik mesajlar yazanlar uzaklaştırılacaklardır, rakip takımların konu başlıkları sadece bilgi amaçlıdır ve takımların son durumları hakkındaki bilgiler aktarılabilir.

Bu 6 madde ana maddeler bu maddeleri çoğaltmak tabiki mümkün ama zaten tüm üyeler aylardır hatta yıllardır foruma mesaj yazmaktalar ve kuralları gayet iyi bilmekteler...

Sanırım bu mesajdan sonra aynı konularla ilgili tekrar tekrar mesajlar yazmazsınız yukarıdaki maddeler katidir ve herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır.... 

-------------

Gönderen: danimarkaeses
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 13:27

Forumumuz adina cok sevindirici gelismeler. Bende 2001 den beri forumdayim ve yeni forumla birlikte yazi yazmaktan cok okumayi yegliyordum. Müjdat kardesimizin göreve tekrar dönmesine cok sevindim. 3 yil önce forumdan aldigim tadi acikcasi son 1 yilda hic alamiyordum. Site yöneticisi arkadaslara tesekkür ederim. Umarim bundan sonra hersey cok daha güzel olacak.. Tekrar hosgeldin Müjdat..Allah utandirmasin..

-------------

Gönderen: Neden
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 13:32
Sayın Adminim ve Yöneticilerim Öncellikle Bu Uyarınız İçin Teşekkürler

Bende Herkes Gibi Maçın Heyacanı İçinde Böyle Mesajlar Atmaktayım.Bazı sıkıntılara Sebep Vermemek İçin İrdeleyip mesajlarımızı Ona Göre Yazmamız Gerekiyor.

Ben Tekrar Bu uyarınız İçin Teşekkür Ederim

-------------
Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!

Gönderen: SUATESES
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 13:43

Ne zamandır siteye yazı yazmak içimden gelmiyordu. Bu uyarılar umarım seviyeyi korumakta ve yükseltmekte yararlı olur. Moderatör olan Müjdat abiye hayırlı olsun ve Allah kolaylık versin.

-------------
Körfezin Kırmızı Şimşekleri

Gönderen: kadirgulen
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 13:43
Alıntı yapılan anadoluyildizi

Ben daha once 4-5 defa yazdim. Ama teknik olarak mumkun degil denildi. Kesinlikle kurallara uymayan kisilerin yazdiklari forumda yayinlanmadan once moderator denetiminden gecmeli. Eger uygun degilse yayinlanmamali. Bir nevi sansur. 

bahsettiğiniz yöntem ekşisözlük ve itiraf.com gibi ssosyal sitelerde kullanılıyor. ama bunun yapılabilmesi için sitede maaşlı enaz 20 tane moderatör bulundurmamız lazım, neticede onlarca başlığa binlerce mesaj geliyor hergün. sitemiz gibi bu işi hatır, gönül.. vs için yapan gönüldaşlarımızın böyle bir şeyin altından kalkması mümkün olmaz kanımca. onun yerine burda mesajlarda abshedilen otokontrol yöntemiyle herkes kendi mesajını göndermeden önce gözden geçirmelidir. böylelikler moderatörlerimiz yükünü hafifletmiş oluruz... 

-------------
KKŞ

Gönderen: Haydar
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 14:32
İnşallah forumun kalitesinde bir artış olur , üye olmadığım zamanları hatırlıyorum herşey çok daha güzeldi . o halini geri istiyorum.

-------------
Haydar bu hafta şov yapcakmış yine...

Gönderen: şimşek65
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 14:52
forumun herkese açık olması çok güzel.forumdaki yazıları okumak için insanlar niye zorla foruma üye olsunlarki.eğer bir söyleyeceği varsa tabiiki üye olsun ama sadece forumu incelemek için üyelik istemek çok saçma.şahsen ben maçlardan önce rakiplerin sitelerini incelerim.bazıları üyelik istiyor ve ben hemen vazgeçiyorum.çünkü dakikalarca üyelikle uğraştıktan sonra 5 günde bir 5 satır yazı yazılan işe yaramaz bir siteyle karşılaşıyorum.onun için sitemizi herkes inceleyebilmeli sitemizden feyz alabilmeli.

Gönderen: huso_26
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 16:25
    Alınan kararlar açıkçası beni sevindirdi.Madem iyi bir forum sitemiz var diyoruz.Buraya da belirli kurallar dahilinde düşüncelerimizi,fikirlerimizi belirtirsek çok daha hoş olur.Kurallara uymayı bilmeyen milletimiz de umarım bu forum sayesinde bir nebze de olsa uymaya özen gösterir.
    Bu arada syn.banner'ın da moderatör olmasına sevindim.Kendisine hayırlı olsun diyorum.

-------------

Gönderen: ogur
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 17:32
Forum seviyesi çok eleştiri almış ben de bir şeyler ekleyeyim,

öncelikle eski seviye arayışının başlıca nedeni bence internet kullanımının yaygınlaşması ve yaşının da ufalması ile alakalıdır.
3-4 yıl önce çok güzeldik, evet güzeldik ama biraz daha azdık ve kimse alınmasın ama yaş ortalaması da daha yüksekti
çoğu şeyin başlangıcı Eskişehirspor temelinde abi kardeş ilişkilerine dayandırılarak ortaya çıktı, en somut örneği gurbet oluşumlarıdır.
Şimdi bunların yerini "sen cok biliyorsun da kimsenin olmadığı x deplasmanında biz vardık" gibi ifadeler çoğaldı.Özetle nezaket eksikliği had safhada bence.

İnternette futbol forumları artık her gün bir öncekinden daha kalabalık ,olmaya da devam ediyor.2-3 yıl önce 3-4 ayda bir hatta daha uzun süre siteye üye kabul edilmediği zamanlarda, abartmıyorum günde bazen onlarca mail aldığımız olmuştur.

Kaba tabiriyle kapılar kapalıyken bazı şeylerin kontrolü daha kolay oluyor ancak bu uygulama da özünde problemler doğurur/doğurdu.
Bu sefer de hep aynı yazarların yazılarının okunması kimin hangi konuda ne diyeceğini
az çok kestirebilmek forumun varoluş amacına ters bir durum ortaya çıkardı.

Mantıklı olan: üyelik hep açık olsun, her an yeni birileri gelsin, değişik şeyler paylaşılsın ama bu da yaşandığı ve görüldüğü üzere çok mümkün olmuyor en önemli sebebi
de yukarıda dediğim gibi yaş ortalaması ve yabancı olunan ortama balıklama dalmakla ilgili bir sorun.

Bana kalırsa bu yeni foruma geçişimiz bir kırılma noktası oldu,eski forumumuzdan ve kültürümüzden bir tek - o da elimizden geldiği kadarıyla- kullanıcı adlarını taşıyabildik diye düşünüyorum.O süreçte çok sayıda yeni katılımcı geldi foruma ayak uyduranlar da oldu uyduramayanlar da.
En büyük problemlerden olan her söylenmek istenen için  yeni konu açma hastalığıyla baş edebilmek için konu açma limitini en az 30 mesaja sahip olmaya çıkarttık,
bu da zaman zaman sorunlar doğursa da bu sorunun büyük ölçüde önüne geçti.

Herkesi bıktıran hatta uzaklaştıran ana sorunlardan biri de içeriksiz/anlamsız tekrarlardan oluşan boş mesajların sayısının artması.
Aktüel bir örnek vereyim : bu haftaki Antalya maçı başlığını  öbürü kullanılamaz hale geldiği için yeniden açmak zorunda kaldık ve altına da maç için bir anlam taşımayan alakasız mesajların yazılmamasını rica ettik ama hiç bir  şey değişmedi inatla birbirini tekrarlayan "ay inşallah bilet bulurum" "off sabah nasıl olacak" "maçı tv veriyor mu ?" soruları diziliverdi bir kaç saatte.

Maç başlıkları bir anlamda ciddi arşivlik konular,o konular maçtan alakasız mesajlarla dolmasın diye "canlı maç sohbetleri " bölümünü oluşturduk zaten. İleride geriye dönüp o konulara bakıldığında onlarca anlamsız sayfayla kimseyi boğuşturmaya hakkı  yok kimsenin.

Önceki sayfalarda bahsedildiği gibi artık bunun önüne geçmek için ısrarla bunu yapanları uzaklaştırmak zorunda kalacağız,kimsenin itirazı olmaz sanırım.

Sürekli forumun yabancısı olan yeni katılımcıları eleştirmiş gibi oldum ancak biraz özeleştiri de gerekli.Bir sabah uyandığımızda forumu seviyesi değişmiş,sevimsiz hale gelmiş olarak 
bulmadık,herkesin gözleri önünde oldu her şey.Bu nedenle forumun aslında en büyük dayanağının "otokontrol" olduğunu yinelemek istiyorum.

Son olarak da bu mesaj sayısı takıntısına değineyim, her konuya onlarca mesaj atan yazarlar var.Konuyu açıp okumaya kalkınca aslında yazıların yarısı tek bir yazara ait çıkıyor,sadece kendisini okumaktan nasıl bir zevk alabiliyor insan idrak etmek güç. Alınan gücenen varsa kendisi bilir ama bir kullanıcı olarak çok rahatsızım bu konudan ben.

Gönderen: gitarcıES-ES
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 18:05
Ben her zaman şunu söylerim bizim sitemiz diğer takımların sitelerinden çok daha kaliteli ve bu forumda düşüncelerimi yazmaktan mutluluk duyuyorum.Bu forumun yalnızca düzeyli yorumlara açık olması lazım...Biz eses liler hepimiz kardeşiz ve eses imizin başarısı için çalışıyoruz.........Bütün eses li kardeşlerime saygılarımla......... 

-------------
sadece ve sadece ES-ES

Gönderen: matador
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 18:19
Bu kararı alanları kutluyorum.

Hakikaten forumda bir yazı kirliliğ vardı, buna müdahalede geç bile kalındı desek yeri var.

Özellikle karşılaşacağımız takım taraftarlarını galeyana getiren ve de her maç yorumuna 3-0 yok olmadı 5-0 alırız diyenleri derhal forumdan uzaklaştırmalı diye düşünüyorum.

Bu arada banner ile birlikte forumda eski günlere dönüş sinyallerini de görüyorum. Bu konuda emeği geçen tüm arkadaşlara bir kez daha teşekkürler.

-------------
ya bir yol bul ya bir yol aç ya da yoldan çekil

Gönderen: commandos
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 20:03
'v' yerine 'w', 'k' yerine 'q' yazmakta ısrar edenlere de bir güzellik düşünülmeli Wink

-------------
Akademi Gençlik * İdman Yurdu * Yıldıztepe *

Gönderen: Neden
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 20:09
Alıntı yapılan commandos

'v' yerine 'w', 'k' yerine 'q' yazmakta ısrar edenlere de bir güzellik düşünülmeli Wink

Evet Bu Konuda Çok Önemli.

Ben Gördükçe Uyarmaya Çalışıyorum Bu Şekilde Yazanları

-------------
Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!

Gönderen: ESKİCE
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 20:23
Umarım istenilen seviye tekrar sağlanır, Müjdat abi kolay gelsin.

-------------

Gönderen: durukan
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 20:39
Gecen hafta ici ankaraESESden zafer arkadasimizla bu konu ustunde konusmustuk ozellikle mujdat abinin neden yoneticiligi biraktigini tartistik.Bunu dusunen sadece biz degilmisiz demekki.
Mujdat abiye sanada kolay gelsin...

-------------
iSTaNBuLDa HaVaLaR NaSıL
aNaDoLuDa ŞiMŞeKLeR ÇaKıYoR

HaKKARiNiN KıRMıZı ŞiMŞeKLeRi

Gönderen: ClaustrophobicEs
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 20:42
Böyle olması ger¢ekten iyi olacaktır.
Forum'daki gereksiz yazılardan kurtuluruz.
Madem kimse istemiyor bloklanmak düzgünce yazsın , forumu kirletmeden , sa¢ma sapan yazmadan .. Her$ey güzel olacaktır .

-------------
https://twitter.com/emredarici - Emre DARICI Twitter

Gönderen: banner
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 22:23
Alıntı yapılan ClaustrophobicEs

Böyle olması ger¢ekten iyi olacaktır.
Forum'daki gereksiz yazılardan kurtuluruz.
Madem kimse istemiyor bloklanmak düzgünce yazsın , forumu kirletmeden , sa¢ma sapan yazmadan .. Her$ey güzel olacaktır .

İlk uyarıyı sana yapayımLOL Lütfen Türkçe karakter kullanınız.

Başımızı tekrar belaya soktuk, hayırlısı bakalım LOL

Birkaç kelam da ben edeyim forum neden bu hallere geldi konusunda.

İlk önce karşı fikre tahammülsüzlük sorunu ortaya çıktı. Herkes şunu iyice idrak etmeli ki forumlar çeşitli fikirlerin dile getirilebilmesi için var. Herkesin aynı şekilde düşünmesini beklemek imkansız. Dolayısı ile kendi fikrini başkasına kabul ettirmen de imkansız. O senin fikrindir, diğeri başkasının. Karşındaki insanın fikri senle uyuşmuyor diye kızıp sinirlenmemen, mesaj üstüne mesaj yazmaman lazım. Tek bir mesajda karşı fikre neden katılmadığını açıklar, kenara çekilirsin. Maşallah son dönemlerde bir bakıyorsunuz bir kullanıcı aynı konuya onlarca mesaj atmış, papağan gibi aynı şeyleri tekrarlamış. Tek mesajda ne yazmak istiyorsan yaz, anlatmak istediğini anlat, konuyu uzatma. Tartışmalar hep ikili diyalog haline geliyor ondan sonra. Bir kaç mesaj sonrasında da hakaretler başlıyor. Öncelikle tüm forum kullanıcılarının bunu özümsemesi lazım. Burası fikir alışverişi yapılan bir platformdur, herkes aynı düşünmek zorunda değildir, sen gibi düşünmeyene de hakaret etme hakkın yoktur.

Ondan sonra forumda bir de "bitirim" tipler türemeye başladı. Asan, kesen, posta koyan. Ben şahsım adına bu tür kişilere hayatta taviz vermem. Başka birini tehdit eden, posta koyan birini gördüğüm an atarım bu forumdan. Burası Kurtlar Vadisi sitesi değil.

Oluşan bir başka problem de katılımcıların çoğalması ile birlikte gerçek hayattan tanıdıkların bu forumda birlikte yazmaya başlaması ile birlikte sohbet kıvamına gelen mesajlar olmaya başladı. Vay kanka nasılsın? Dostum çok doğru söyledin, Maça gidiyor muyuz tarzı mesajlara bolca rastlanmaya başladı. Bu işin telefonu var, msn i var, illa bu forum vasıtası ile yapmak isteniyorsa özel mesajı var. Bunları kullanın, başlıkları muhabbet amaçlı kullanmayın.

Başka takım sitelerinden bulunup getirilen mesajlar, haberler her zaman riskdir, ortamı gerer. Son zamanlarda bu da bolca yapılmaya başlandı. Başka sitelerden gereksiz gereksiz mesajlar getirildi, ortam gerildi. Gerek yok onları buraya taşımaya. Bu forum her zaman fair play yanlısı oldu, internetten atar gider yapılmasına izin vermedi, bundan sonra da vermeyecektir.

Göze çarpan en önemli problemlerden biri de misafirlere gösterilen tavır oldu. Bu forumda yıllardır her takım taraftarından insanlar rahatlıkla yazardı. Ama bu sezon öyle bir tahammülsüzlük var ki anlamak mümkün değil. Burada suç gelen misafirlerde de var ama forumdaki tahammülsüzlük de bariz göze çarpıyor. Bir takım taraftarı elbette kendi takımının başarılı olmasını ister ve bu meyanda laflar eder. O onun kendi düşüncesidir. Söylediklerinde hakaret olmadıktan sonra rahatsızlıklık vermemelidir. "Bana göre ilk ikiden y ile z takımı çıkar" dendiği an hemen saldırılar başlıyor. Bu tahammülsüzlük niye? Bazı arkadaşlar kendilerini forum yöneticisi sanıp yazmayın etmeyin demeye başladı. Bunun kararını forum yöneticileri verir ve gereğini yapar.

Bir başka problem de ukalaca, dalga geçer gibi verilen cevaplar. Mesela birisi şu şurda oynasın yazıyor, ordan o orda oynarsa ben de Maradona'yım tarzı cevap geliyor. Ne gerek var buna? Katılmıyorsan neden katılmadığını düzgün cümlelerle anlatırsın. Anlatmıyorsan hiç birşey yazma. Öyle yazılınca diğer kişi bir cevap yazıyor, sonra diğeri. Böyle sayfalarca ikili atışma sürüp gidiyor.

Bir başka problemimiz de artık foruma sokak ağzı ile yazılmaya başlanması. Hepimiz biliriz yazı dili ayrıdır, sokak dili ayrıdır. Sokak dilinin girdiği yerlerde seviye düşer. Seviyenin düşmesinin önemli sebeplerinden biri sokak ağzının mesajlara girmesidir bana göre.

Bir başka problemimiz eleştiri kültüründen yoksun olmamız. Eleştiri yapmak ile hakeret etmek arasındaki farkı karıştırıyoruz. Eleştiri yaptığımızı sanıyoruz ama kelimelerimizden hakeretler dökülüyor.

Bu forum önemli bir forum. Bir nevi okul. Bir nevi gündem yaratma merkezi. Bir nevi baskı unsuru. Bu forumun kıymetini bilelim. Bu forumu buralara getirmek için bir sürü insan çok emek harcadı. Bu forumun her zaman bir saygınlığı oldu ama maalesef son zamanlarda bu saygınlık yitirilmeye başlandı. Tekrar bu saygınlığı kazanmamız lazım. Bunun için de kimsenin gözünün yaşına bakmadan ne gerekiyorsa yapılacak. Zaten bu görevi tekrar kabul etmemin tek sebebi 2000 yılından beri emek verdiğimiz bu forumun yok olup gitmesine engel olmak içindir. Bunun için de ne gerekiyorsa yapılacaktır.

Saygılarımla

-------------
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...

Gönderen: esoğuzes
Gönderi tarihi: 20/Şub/2008 saat 22:50
disiplin olan yerde mutluluk ta olur.fakat cevap verdiğimiz kişinin tüm yazdıklarını kopye etmek yerine sadece ismini kullansak daha sade ve güzel olmazmı?

isim demişken:
türkçemizi kullanmaya dikkat edelim arkadaşlar haklısınız fakat aynı zaman da isim olarak anlaşılır bir türkçe isim kullanalım inanın ozaman daha güzel olur.
örnek benimki:  esoğuzesBig%20smile

-------------
eskişehir sen bizim herşeyimizsin

Gönderen: eski_ESES_li
Gönderi tarihi: 21/Şub/2008 saat 00:07
Ben de Müjdat Bey'in geri dönüşüne çok sevinenlerdenim. Kendisine teşekkür eder, başarılar dilerim.

Öyle tavsiye etmek yada akıl vermek gibi bir düşüncem yok ama, izninizle bir hatırlatmada bulunmak istiyorum.

Bugün doğanlar bölümünde, tam hatırlamıyorum son bir ay içinde 11 yaşında üyemiz olduğunu gördüm. Bu üye benim çocuğum sayılır (Benim 25 ve 12 yaşlarında iki oğlum var) ona konuşmasını burada nasıl öğretiriz?

Herkese sevgiler, saygılar.

-------------

Gönderen: Tuncay
Gönderi tarihi: 21/Şub/2008 saat 01:06

Müjdat'ın forumda aktif görev alması çok isabetli bir hareket olmuş. Hepimiz zaman zaman eski forumun kalitesinden arada bir bahsederdik. Kısacası eski kalitemize yaklaştığımızı hissediyorum yavaş yavaş. Uzun zamandan beri forumu takip etmeme rağmen, polemiğe girmemek için sık aralıklarla yazmamayı tercih ediyordum. Benim gibi düşünen çok arkadaşımız var haliyle.

Müjdat geçen seferki mod. luğu sırasında oldukça bunalmış ve bırakmıştı. İnşallah bu sefer o çektiği sıkıntılara düşmez.

Sana kolay gelsin diyorum Müjdat. Her zaman yanında olduğumuzu unutmaman dileğiyle...
Hayırlı olsun.

-------------
Uykunuz.......SİYAH,
Rüyanız........KIRMIZI olsun.
///k a r a d e n i z E S E S///
///a n k a r a E S E S ///

Gönderen: AtesUlker
Gönderi tarihi: 21/Şub/2008 saat 07:04
      Forumu daha iyi bir düzeye getirmek için gösterilen çabaları alkışlıyorum.Tüm üyelerin yapılan uyarıları ciddiye almasını bekliyorum.Bizi biraraya getiren ortak özellik Eskişehirspor sevgisidir.Bu forumun başlıca amacı Eskişehirspor sevgisini yaşatmaktır.Eskişehirspor sevgisini yaşatmak aynı zamanda Sporun gerçek amacı olan Dostluk,Barış ve Arkadaşlıkları yaşatma düşüncesine hizmet eder.
       Bu forumu ziyaret eden başka takım taraftarları az çok bize sempati duyan veya Eskişehirspora önem veren kimselerdir.Ben sempati duymadığım bir forumda yazı yazmam.Pek çok kimse de böyle düşünür.Bu forumda yazı yazan diğer takım taraftarlarını kıracak ifadelerden kaçınılmalıdır.Amaç yeni dostlar kazanmak olmalıdır.Düşman kazanmak kolaydır.Ama Ortamda gerilimi arttırmanın kimseye yararı olmaz.
        Dün bir başka takım taraftarı ile birlikte Eskişehirsporun maçını izlemişsem,bu Sporun güzel yönüdür.Güzellikleri ön plana çıkarmak bizim elimizdedir.
        Burada önemli konuları yazalım.Gereksiz ve uzun yazılarla okuyucuları usandırmayalım.Başlıkları seçerken de özen gösterelim!İtici ifadeler kullanmayalım!Birleştirici olalım!

-------------
Ateş Ülker

Gönderen: tcyx
Gönderi tarihi: 21/Şub/2008 saat 09:54

Hazır yeri gelmişken tartışma kültürü üzerine eski forumda yazdığım bir yazıyı tekrar buraya aktarmak isterim. Sonuçta burası bir forum ve insanlar fikirlerini ortaya döküp karşıt fikirlerle çarpıştırıyorlar, ancak savaşların bile kuralları olduğu gibi tartışırken de dikkat etmemiz gereken hususlar var. Yaklaşık bir yıl önce yazdığım yazı da bunlardan bahsetmiştim. Buyrun.

Herkese merhaba,

Konu, genel olarak küfür ve şiddetle alakalı olsa da, başıkların kilitlenmesinin "tartışma kültürü" ile alakası olduğunu düşünüyorum. Müsaadenizle bu konuda bir iki şey soylemek istiyorum. Tartışmaktan insanımızın özellikle forum kullanıcılarının ne anladığı hususunu açıklayabilirsek, bundan böyle başlıkların "tartışmalar yanlış yönlere kaydışı gerekçesiyle" silinmesinin de önüne geçebiliriz sanırım.

Tartışmak; esasında, bir konu üzerinde, birbirine ters olan görüş ve inançları karşılıklı savunmaktır. Bir sorun üzerine sözle veıa ıazılı olarak karşılıklı, bazen de sertçe savunmadır.

Ancak bunu dışında özellikle bizim için forumda tartışmanın sonuca varan bir takım hedefler gözetmesi gerekir. Bu hedeflerin içerisinde, birbirimize fikirlerimizi kabul ettirmek olmamalıdır. Hiç bir tartışma, bugüne kadar da gördüğümüz üzere "tamam siz haklısınız, özür dilerim" şeklinde bitmemiştir ve bitmeyecektir. Karşımızdakinden bunu beklemek büyük bir yanılgıdır. Hiç birimiz haksızlığımız kanıtlansa dahi böyle bir özürü dile getirecek cesarete sahip değilizdir. Bu yüzden de haksızlığımız ortaya çıkınca ıa da bu sonuca dogru varıldığı görülünce tartışmayı farklı yönlere çekmeye çalışıyoruz ve kaçan birini gördüğümüzde de kovalamaya başlıyoruz. Başta inandığımız fikirleri savunmak olan amacımız, daha sonra karşımızdakini altetmeye dönüşüyor. Tartışmanın seyrine dikkat ederek, bu noktaya gelmeden önce tavrımıza çeki düzen vermemiz de gerekir.

Sonuçta her tartışma da genelde her iki tarafın da haklı oldugu noktalar vardır. Tartışmadan birinin galip gelmesini beklemek çölde yağmur beklemek gibidir. Bunun yerine tartışmanın taraflarının ya da üçüncü kişilerin, konusulanlardan feyz almayı, yeni bir şeyler öğrenmeyi ve değişik bakış açıları yakalamayı hedeflemesi gerekir. Aksi takdirde ağzı iyi laf yapanın, edebiyatı kuvvetli olanın üstün gelmesi kaçınılmazdır, ancak iyi konusabilen kişinin her zaman haklı olduğunu düşünmek ise ahmaklıktır. Tartışma da geriye düşmüş tarafın da haklı olduğu pek çok nokta vardır ve bunların göz ardı edilmemesi gerekir.

Aksi takdirde ayni amaçlar uğruna mücadele eden insanlar bile kendi üstünlüklerini kanıtlamak uğruna grubun amacından sapar, egolarını on planda tutarlar çoğu zaman. Bu ise sadece alınacak kararın gecikmesini, insana bıkkınlık vererek alınmasına yarar. daha iyiye ulasma çabası ise kimse onunla ilgilenmediği icin ağlar durur. Sonunda da kavgalar, hakaretler kaçınılmaz olur.

Son olarak tartışmalarımızda haklı çıkma konusundan sıyrılabilmeli ve aşağıda sıralayacağım hususları da dikkate alarak, hem daha çok zevk almağa çalışmalı hem de kendimizi geliştirebilmemiz gereklidir.

- Platformdan bağımsız olarak teoriyi ve pratiği güçlendirmeli.
- Kişilerin pratik bir düşünce sistemi geliştirmesine yardımcı olmalı.
- Kazanmak kavramının irdelenmesi ve gerçek kazancın ne olduğu hakkında ip uçları oluşturmalı.
- Sonuçların deşil nedenlerin tekrar yorumlanmasına sebep oluşturmalıdır.

Bu hususlarla ilgili her zaman dikkatli davranılması beklenemez, Özellikle günlük hayatın sorunları ve üzerinde tartıştığımız ortak kavgamız ESES'in başarısızlıkları gibi nedenlerle kimi zaman sükûnetimizi koruyamayabiliriz. Ancak yine de az biraz dikkatle daha iyi sonuçlar elde edebiliriz.

Sonuç olarak bu forumun bütün sakinleri olarak birer moderotör hassasiyeti gösterebilmemiz zor değildir. Bu platform sağlıklı bir şekilde geliştikçe bundan kazançlı çıkacak olan bizleriz. Üstelik tartışmalarda sözlerimizin üçüncü kişileri nasıl etkileyebileceğine de dikkat etmeliyiz. Tartışmanın genel gidişatı alacağımız tavırlar hakkında bize ipucu verecektir.

Bir yeri güzel yapan genel doğrular da bellidir ve bu konuda tartışmağa bile gerek yoktur. Sağduyumuz her zaman bizi sağlıklı sonuçlara götürür. Ulaşılacak nokta ile ilgili farklı düşünceleri olanlar için maalesef hiçbir sağduyu, öğüt, tartışma, ödül fayda etmez.

Onları ise Allah ıslah etsin.

Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. (Galibiyetimizi arttırsın:) )

-------------
Fatih Çavdar

Gönderen: bulutsuzluk
Gönderi tarihi: 21/Şub/2008 saat 10:50
Her ne kadar geç kalınmış olsa da çok yerinde bir karar. Umarım bundan sonra eski seviyeyi tekrar yakalarız.

Bu arada "MAÇ BORAZANI ALALIM, SÜPER LİGE ÇIKALIM!" başlıklı bir konu açmayı düşünüyorum. Açarsam forumdan atılır mıyım? Modlarımıza bir sorayım dedim. Malum artık pabuç pahalı.  Big%20smile

Gönderen: redES
Gönderi tarihi: 21/Şub/2008 saat 17:50
Forumun eski formuna kavuşacak olması güzel, umarım eskisinden daha iyi hale gelir. Günümün ortalama 2-3 saatini ayırdığım bu foruma, moderatörlerin kat ve kat daha  fazla saatini buraya ayırdıklarını biliyoruz. Ne için diye düşünmek gerekir. Hepimizin amacı ESKİŞEHİRSPOR ise, gerisi hikaye.
banner'e hoşgeldin ve kolay gelsin diyorum. Umarım kendisine fazla iş düşmez.

-------------
   Ben bu sene süper lige demir atacağımıza inananlardanım...

Gönderen: hüsnü
Gönderi tarihi: 21/Şub/2008 saat 17:56
Selamunaleyçüm, kulobal hemi ?
Hoş dönmüşsen, safalar getirmişsen.
Bu kuloballik eyi bir nesneyse, mohkemse,
amarigan usulü değilse biz de olak, ayahlaram.
Allahım işini, gücünü rast getire, golaylıklar dilerem.

Smile

-------------
# Direnmüdavim....

Gönderi tarihi: 21/Şub/2008 saat 18:18
Biz yereliz Hüsnü Amca, karışıklık olmuş sanırımLOL 

-------------

Gönderi tarihi: 21/Şub/2008 saat 18:20
Alıntı yapılan tcyx

Hazır yeri gelmişken tartışma kültürü üzerine eski forumda yazdığım bir yazıyı tekrar buraya aktarmak isterim. Sonuçta burası bir forum ve insanlar fikirlerini ortaya döküp karşıt fikirlerle çarpıştırıyorlar, ancak savaşların bile kuralları olduğu gibi tartışırken de dikkat etmemiz gereken hususlar var. Yaklaşık bir yıl önce yazdığım yazı da bunlardan bahsetmiştim. Buyrun.

Sevgili Fatih;

Tartışma kültürü ile alakalı çok güzel bir yazı yazmışsın. Senin dediğin tarzda tartışmayı başarabilsek zaten sorunumuz kalmaz.

-------------

Gönderen: es-be-eses
Gönderi tarihi: 21/Şub/2008 saat 18:25
Çok güzel bir yazı olmuşta, acaba onu kaç kişi okuyacak onu da merak ediyorum. Açıkçası artık, insanların yalnızca kendi yazdıklarını görmek için foruma girdiklerini düşünmeye başladım. 

-------------
Gerçekçi ol, imkansızı iste!

Gönderen: trap26
Gönderi tarihi: 21/Şub/2008 saat 19:53

Oncelikle tekrar moderatorluge geri donus karari alan Mujdat arkadasa kolaylik diyorum,ilk sayfadan itibaren yazilanlari okudum,modlarca forumun son zamanlarda ki gidisatina mudahele edilmesini,yapilan uyariyi yerinde ve dogru buldugumu belirtmek isterim.Bu forumda gecmisten bugune bazi ozverili mod ve uyelerin sayesinde belli bir kalite yakalandigina,bunda kararli olunup ayni cizgide gidilmesine sahidim kendilerine tesekkur ederim ki bu foruma uye olmaya karar vermemde icimdeki ESES askinin yanisira onlarin da payi vardir,sahsim adina icerisinde ESES'imde gecse seviyesizligin hat safhada oldugu bir siteye ne girerim ne de uye olurum,hicbir sitede gecirmedigim zamani burada geciriyorum.Sitemizin omru uzun,paylasimlarimizin daimi olmasini temenni ediyorum.Eskisehirspor taraftari yakici,yikici,barbar degildir...Hosgorumuzu,saygimizi,sevgimizi birbirimizin haricinde farkli renklere gonul vermis sitemizdeki ziyaretcilere,katilimcilarada gosterilmesini umit ediyorum,bizlere ornek taraftar olmak yakisir.

-------------

Gönderen: eskan
Gönderi tarihi: 21/Şub/2008 saat 21:11
Örnek 1:
"banner hosgeldin"
"banner hosgeldin"

müjdat bey hoşgeldiniz..saygılarBig%20smile

-------------

Gönderen: darknESS
Gönderi tarihi: 21/Şub/2008 saat 21:40
modalara kolay gelsin... yeni forumdan sonraki en buyuk sıkıntımızdı bu.  eskiden yazan cogu kişi forumun sadece takipçisi haline geldi bu gereksiz mesajlar yüzünden. o zamanda tartışırdık ama çoğu zaman çok uzamazdı ve görüşlerimizi çarpıştırırdık dilimiz döndüğünce.
uye alımları konusunda ise; bu surekli açık kalacaksa yada öyle isteniyorsa foruma uye olduktan belli bir sure sonra msj yazma hakkı verilsin. böylelıkle kişi önce forumu takip etmeye alışsın. kesin çözüm olmasada, bu gereksiz msjların belli bir miktarını kesecektir diye düşünüyorum.

-------------
dusmanlari kardes yapan ESES

Gönderen: umut_es
Gönderi tarihi: 01/Mar/2008 saat 22:49
http://www.youtube.com/watch?v=P1_i2EFkUY0 - http://www.youtube.com/watch?v=P1_i2EFkUY0

bu arkadasin uyeligi, iligli ilgisiz tum konulara bu adresi post ettigi icin, askiya alinmistir -admin

Gönderen: esesfutbol
Gönderi tarihi: 05/Mar/2008 saat 16:58
Arkadaşlar konunun yeri burası değil ama konu açamadım buradan sizelre birşey sormak istiyorum.

Dspor 'dan Eskişehirspor SAKARYA maçının internetten vermeyi düşünüyorum.Ama ben bunu esesfutboldan yayına verirsem mahkeme cezası vs olur mu bilgisi olan var mı?

-------------

Gönderi tarihi: 05/Mar/2008 saat 17:01
Alıntı yapılan esesfutbol

Arkadaşlar konunun yeri burası değil ama konu açamadım buradan sizelre birşey sormak istiyorum.

Dspor 'dan Eskişehirspor SAKARYA maçının internetten vermeyi düşünüyorum.Ama ben bunu esesfutboldan yayına verirsem mahkeme cezası vs olur mu bilgisi olan var mı?

Eğer bunu yaparsanız suç işlemiş sayılırsınız ve yayını bu şekilde verdiğiniz için hakkınızda yasal işlem yapılır.  Medya kanunlarındada bu suçların cezası oldukça ağırdır ve direk Ağır Ceza Mahkemeleri bu davalara bakmaktadır...

-------------

Gönderi tarihi: 05/Mar/2008 saat 17:03

ya bunu başka türlü verme yolu yok mu?

çünkü sonuçta ben paralı sitenin hizmetini vereceğim.

-------------

Gönderi tarihi: 05/Mar/2008 saat 17:08
Alıntı yapılan esesfutbol

ya bunu başka türlü verme yolu yok mu?

çünkü sonuçta ben paralı sitenin hizmetini vereceğim.

Paralı sitenin hizmetini o site sadece parasını ödeyen kişilere, kişisel olarak vermektedir..Siz bunu kamuya açık bir şekilde veremezsiniz, bu suç teşkil eder...

-------------

Gönderi tarihi: 05/Mar/2008 saat 17:12
:-)
tmm tşk ederim.bi keresinde İstnabuldaydım Esesin maçınında kahvede açmamışlardı  Erciyes maçının izleyememiştim.benim durumumda olanlar izleseniler istemiştim.Çok tşkler mod arkadaşlar.

-------------

Gönderen: yigido58
Gönderi tarihi: 12/Mar/2008 saat 12:36
sampıyon eses egılın bızans andolunun akıncıları gelıyor...sampıyonluk yolunda basarılar...ızmırden yıgıdo mesut....

almanyada dogdu sıvaslı oldu helal olsun sana gokhan bozkaya...senı unutmayacagız...(hemsomuz ferhata da basarılar...)

Gönderen: fikkes26
Gönderi tarihi: 19/Mar/2008 saat 13:08
Alıntı yapılan BLoodY

Malum, son bir-iki yildir hemen hemen herkes forum'un seviyesinin dustugunden sikayetci.

Ve artik bu durum gercekten dayanilmaz bir hal almaya basladi. Kimseyi suclamiyorum, herkes iyi niyetli bundan eminim ama forum sayfalari ici bos mesajlardan, +1'lerden, +1965lerden gecilmiyor.

Duyurmak isterim ki,
bundan sonra forumda denetimler daha sıkı olacak
  • Laf olsun diye yazilan mesajlar
  • hic bir aciklama yapmadan +1 ya da +1965'li mesajlar
  • gereksiz sekilde kocaman mesaji alinti yapip, altina bir kelime yazilmis mesajlar
  • sadece "yenicez" "haydi esesim" gibi seylerden olusan mesajlar
  • konu basligi disinda baska seylerden bahseden mesajlar (mesela mac konusunda su anda oldugu gibi dost kardes takim tartismalari yapmak)

sorgusuz sualsiz silinecektir. Ve bunlari yapmaya devam eden arkadaslarin uyelikleri askiya alinacak ya da iptal edilecektir. Ek bilgi, artik forum uyelikleri surekli acik olmayacak. Bu yuzden uyeliginizi bu tur nedenlerden iptal ettirmeyiniz.

Sitemizin ilk modlarindan banner tekrar bu gorevine geri dönmüştür.. Bilginize :)

Örnek 1:
"banner hosgeldin"
"banner hosgeldin"

Çok güzel yazmışsınız; Ancak uygulama yokClap
Güncelliğini yitirmiş bir çok başlık var, ama hala kaldırılmıyorCry
Luzumsuz yer kaplıyorClap
Kendi açtığım başlığı silmeye uğraştım, silme hakkımız yokClap
Selam ve başarı dileklerimleSmile

-------------
Etle Rakı Tatarın Hakkı ise,
Şampiyonlukta ES ES'in hakkı

Gönderen: es_es_216
Gönderi tarihi: 20/Mar/2008 saat 16:48
yeni teknik drektörümüzü bilen var mı?

-------------
İZMİRESESFAN

Gönderen: BLoodY
Gönderi tarihi: 20/Mar/2008 saat 17:30
bu konu basliginda, ustteki mesaj oldukca ironik ve anlamli oldu gercekten :) saklayalım, ibret olsun diye

Gönderen: die_for_you
Gönderi tarihi: 20/Mar/2008 saat 19:51
Alıntı yapılan BLoodY

bu konu basliginda, ustteki mesaj oldukca ironik ve anlamli oldu gercekten :) saklayalım, ibret olsun diye
Şaka gibiLOL

-------------
Bazen Ailemdi Seni Kıskanan,Bazen Sevgilim Oldu Çıldıran,Boşversene be Büyük Sevdam,Arman Herşeye Değer
Yeter Bunu Anlasan...

Gönderen: Koray
Gönderi tarihi: 31/Mar/2008 saat 00:15
Bu aynı yazıyı bütün başlıklara kopyalamak da ayrı bir moda oldu... Bu da mı ibret olsa ne?

-------------
Cahille sohbeti kestim...
Echo Sierra Kilo India Sierra Echo Hotel India Romeo Sierra Papa Oscar Romeo

Gönderen: Koray
Gönderi tarihi: 31/Mar/2008 saat 00:29
Sonra da neden üyelikler açılmıyor diye veryansın edenler çıkıyor, açılmaz tabi Confused

-------------
Cahille sohbeti kestim...
Echo Sierra Kilo India Sierra Echo Hotel India Romeo Sierra Papa Oscar Romeo

Gönderen: berko26
Gönderi tarihi: 01/Nis/2008 saat 08:11
Bu denetimin sıkı tutulması forum açısından çok güzel olmuş.
Tebrikler...

-------------
MCMLXV!

Gönderen: antalyasporlu
Gönderi tarihi: 24/May/2008 saat 22:59
süper liğ yolunda eskişehire başarılar hep liğ de kalırsınız insşanlah

Gönderen: karargah
Gönderi tarihi: 24/May/2008 saat 23:45
Alıntı yapılan antalyasporlu

süper liğ yolunda eskişehire başarılar hep liğ de kalırsınız insşanlah

hayret bi antalyalıdan bunu duymak, yoksa başka bi nedenden dolayımı istiyorsunuz

-------------
SÖZDE DEĞİL ÖZDE ES-ES Lİ
Sizin karanlıklarınız varsa bizimde sevdamızın yangınları var..!

Gönderen: holigantatar
Gönderi tarihi: 27/May/2008 saat 21:58
2003 tarihinden beri forum kullanıcısıyım yeni foruma yazmama kararı almıştım ama bir kaç gün önce müjdat abinin gelişini şöyle bir gözden geçirdim ve forumumuz yavaş yavaş eski seviyesine geliyor ve tekrardan aranızda olmak doğal bir sonuç oldu...

Aslında yazılacak bir çok şey var ama bazen bunları söylememek en doğrusu olabiliyor...

tekrardan hepinize kolay gelsin yönetici arkadaşlarımız ve abilerimiz (özellikle müjdat abi sana) Smile

-------------
Sadece ESKİŞEHİRSPOR

Gönderen: mersel
Gönderi tarihi: 06/Haz/2008 saat 00:44
ARTK SİTEDEKİ PUAN DURUMU DEĞİŞMELİ BENCE ARTK SÜPERLİGİ KOYALM ORAYA İLLA FİKSTÜRÜN AÇIKLANMASINI BEKLEMEYE GEREK YOK BENCE ARTK SÜPERLİGDEYİZ İLGİLİ ARKADAŞLARA DUYRULUR

-------------
milesESES

Gönderen: ES_KUS
Gönderi tarihi: 06/Haz/2008 saat 09:30
Evet ya artık görelim sayfamızda süperlig listesini!!!Süperlig EsESimizle hakkaten süper olacak...

-------------
Biz ESKİŞEHİRliyiz işte FARKIMIZ

Gönderen: esesim-26
Gönderi tarihi: 09/Haz/2008 saat 16:58
hiç bir süper lig ESesimsiz süper degildir.evet ya artık şu bank asya modundan kurtulalım artık süper ligteyiz sitede bir an önce degişse diyorum

-------------
ESKİSEHİRSPOR

Gönderen: darknESS
Gönderi tarihi: 09/Haz/2008 saat 17:09
Alıntı yapılan mersel

ARTK SİTEDEKİ PUAN DURUMU DEĞİŞMELİ BENCE ARTK SÜPERLİGİ KOYALM ORAYA İLLA FİKSTÜRÜN AÇIKLANMASINI BEKLEMEYE GEREK YOK BENCE ARTK SÜPERLİGDEYİZ İLGİLİ ARKADAŞLARA DUYRULUR
  ya arkadaslar bari kurallarin duyuruldugu baslik altinda bunu yapmayin. atilan post buyuk harflerle yazilmis konuyla hicbir alakasi yok! biraz daha ozen...

-------------
dusmanlari kardes yapan ESES

Gönderen: redES
Gönderi tarihi: 20/Haz/2008 saat 16:48
Google da şöyle bir arama motoru var. Milli maça yönelik mi yapılmış bilmiyorum.

http://www.turkiyearama.com/eskisehirspor/ - http://www.turkiyearama.com/eskisehirspor/

http://imageshack.us">
http://g.imageshack.us/g.php?h=79&i=adszns7.png">

-------------
   Ben bu sene süper lige demir atacağımıza inananlardanım...

Gönderen: tcatu
Gönderi tarihi: 20/Haz/2008 saat 17:17
hemen giriş sayfamı yaptım..
http://www.turkiyearama.com/eskisehirspor/ - http://www.turkiyearama.com/eskisehirspor/
güzel bişey..

-------------

EFSANE GERİ DÖNDÜ!  
Ama Açık Hala Açık......

Gönderen: hayalet
Gönderi tarihi: 28/Haz/2008 saat 19:11
evet bencede
cok haklısın

-------------
hayalet

Gönderen: suleymankocabicak
Gönderi tarihi: 01/Tem/2008 saat 12:01
bencede  forumlarda konuşulan ve yazılanlara çok dikkat edilmesi gerekiyor.

-------------
süper ligin kralı sahnede
        es-es
   korkun artık bizden

Gönderen: ks_038
Gönderi tarihi: 03/Tem/2008 saat 12:07
merhaba arkadaşlar formunuza yeni üye oldum.ve baya iş var sizde.üye olmamım nedeni KAMBER ARSLAN YENİ TRANFERİNİZ.ARTI ES ES DE İZLEYEGİZ BEN BÖYLE BİR ORTA SAHA DAHA YOK . TÜM TARAFTARLARI KENDİNE HAYRAN EDECEK FUTBOLU VE MÜKEMMEL KİŞİLİĞİYLE HAYRLI OLSUN SİZLERE

Gönderen: ESES_TAMER
Gönderi tarihi: 03/Tem/2008 saat 12:17
merhaba dostum sizleri bu forumda görmekten mutluluk duyuyoruz Wink 

-------------
ESKİŞEHİRSPOR

Gönderen: zafer222
Gönderi tarihi: 03/Tem/2008 saat 12:23
Alıntı yapılan ks_038

merhaba arkadaşlar formunuza yeni üye oldum.ve baya iş var sizde.üye olmamım nedeni KAMBER ARSLAN YENİ TRANFERİNİZ.ARTI ES ES DE İZLEYEGİZ BEN BÖYLE BİR ORTA SAHA DAHA YOK . TÜM TARAFTARLARI KENDİNE HAYRAN EDECEK FUTBOLU VE MÜKEMMEL KİŞİLİĞİYLE HAYRLI OLSUN SİZLERE
 Eyv Kayserili kardeşim cok saol umarım sizin takımınızda başarılı olur Kamber'e gereken ilgiyi göstereceğimizden emin olabilirsin umarım Eskişehirsporumuzda başarılı olur..

Sayfayı yazdır | Close Window

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2008 Web Wiz - http://www.webwizguide.com