eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Stada Girmek Bir Dert Çıkmak Bir Dert

Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 16>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
eses260 Liste gör
Usta Yazar

Muzaffer
Online Durum: Offline
  Alıntı eses260 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Ara/2007 saat 14:20

Yeni bir stad yapmamız şart. Süper lige çıktığımızda fb gs bjk maçları izdiham olur.

Kırmızı Şimşek
Türk Gücü
Yukarı
Özer Liste gör
Usta Yazar

Özer
Yer: Eskişehir
  Alıntı Özer Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Ara/2007 saat 14:23
Bence uzun vadede olması gereken bir olay dün üzdiham demiyelimde kapıların açılmaması yüzünden sıkışıklık oldu..
Arkanıza Biz Varız Biz Taraftarlar !
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
Yer: Turkey
  Alıntı scetintas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Ara/2007 saat 14:56
Arkadaşlar bir müddet daha dişinizi sıkın..Yeni stad yapılacak üstelik 40 tane giriş kapısı olacak ve 40'ının da tokmağı birbirine değmeyecek..LOL Ama bunu hangi nesil görecek orası ayrı konu..Big%20smile
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
uselen26 Liste gör
Deneyimli Yazar

uğur
  Alıntı uselen26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Ara/2007 saat 16:13
Alıntı yapılan dogan

Alıntı yapılan ayder26

tam bir rezalet.15.000 kişiyi maç bitimi yönlendirdikleri kapı kapalı.millet yığılmış çocuklu insanlar arada kalmış bağırış çağırış.Allahtan taraftarımız kendi kendini kontrol etti.İnanın facia yaşanırdı.Savaş caddesine açılan kapıyı sonunda açtılar ama hangi aklı evvelin işiyse binlerce insanın yığıldığı kapıyı yarım açtılar.Cahil insanları stadlarda görevlendşirmeyin . her zaman bu kadar ucuz kurtulamayız.Giriş rezalet çıkış rezalet . Yönetim acilen olaya el atmalıı.

sevgili ayder26 arkadaşım,
anlattığınız olay biraz eksik kalmış. o bahsettiğiniz kapıya maç biter bitmez yöneldiğimde iki güvenlik görevlisi emniyetten onay olmadan açılmayacak dedi. bende kendilerine dedimki birazdan izdiham olur. yapacak bir şey yok bizde emir kuluyuz karşıyaka seyircisi tahliye edilmeden açılmayacak dediler. talimat böyleymiş ve ellerindeki telsizdende o kapıdaki gerilimin tırmandığını ilettiler emniyete. sonrasında o yarım açıldı dediğiniz kapı kırılarak o şekilde açıldı. yani kapıyı yada kilidi anahtarla açmadılar. taraftar kırarak açtı. malesef bizlerin alınmış emniyet kararlarına yada stadımız özel güvenlik birimlerine saygımız yok.
Emniyet kararlarına saygılı olmak için başta taraftarın bir anonsla uyarılması gerekirdi ki taraftarın bilgisi olsun. Vatandaş bilmezse kapı açılmıştır diye kapıya yönelir bu son derece normal..."Küfür etmeyin" diye anons yapılıyor bunun için neden yapılmıyor? Sonuçta ezilme nedeniyle insan hayatı tehlikede....Daha önceden de söylediğim gibi 30 kişilik yönetim kurulunda 2-3 kişi bu işleri organize etmekle görevlendirilmeli...Emniyet - özel güvenlik ve yönetimden görevli kişiler sürekli iletişim halinde olup gerekli uyarıları zamanında anonslar yoluyla yaptırmalıdır....

TARAFTARIN ÜZERİNE ÇEVİK KUVVET YOLLAYANLARAK DÜZENİ SAĞLAYANLAR AYNI ÖZENİ O TARAFTARIN  STATTAN RAHATÇA ÇIKMASINI İÇİNDE GÖSTERMELİ...
Uğur
Yukarı
gakkos26 Liste gör
Usta Yazar

Semih BİLGE
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı gakkos26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Ara/2007 saat 20:57
mesele sadece taraftarmızdan kaynaklanmıyor. çürük elmalar çok ama sıraya giren yüzlerce insanı da görmezden gelme murat hocam. mesele aziz bolel kapısını son yarım saat kalaya kadar açmayan yetkilinin kim olduğunda.

ayrıca yönetimden birileri hiç mi gezmez maç günleri stadın etrafını, ne oluyor ne bitiyor diye. sorunları yerinde tespit buna denir. sadece para vermekle yönetici olunmamalı. 2 haftada bir stada gelen müşterilerin(taraftarların) var senin ve onların sorunları varmı yokmu diye gözlemlemeli ve çözümler üretmelisin. insanlar forumlarda diyorlar, yılladır yazıyoruz bu sorunu diye. eee artık aradan yıllar geçtiyse ve bu konuda bir çalışma yapımamışsa, ayıp artık. burada bir yönetim zaafiyeti vardır.

sen 2 haftada bir stadyumuna gelen insanların giriş ve çıkış problemini önemsemiyor ve basit tedbirler ile sorunu çözebilecekken çözemiyorsan, bu senin ayıbındır. yani fikir üretilemiyorsa, kuralım buradan bir ekip, elimizden geldiği kadar çözmeye çalışalım bu sorunu.

çıkış kapısı ile ilgili bir foto var. orası bayağa genişmiş. aziz bolel tarafındaki kapı, 60 cm. binlerce insanı oralardan çıkartmaya çalışıyorsun, yazık vallahi çok yazık. 
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
Kampüsten Gelen Ses ÜNİESES
Yukarı
emrahes Liste gör
Usta Yazar

emrah
  Alıntı emrahes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Ara/2007 saat 23:21

gercekten gırışlerde ınsanlar problemler yasıyor.maca heycan ıle gelen taraftarlar metrelerce uzunlukta kuyruklarla karsılasıyor.bu hafta mac erken gırmeme ragmen genede gırıslerde problem yasadım.hava hastanesı tarafındakı kapıda sıraya gırdım sıramı gelmesını beklerken bırden bıre polısler bızı dıger kapılara yonlerdırdı.bu kapıdan kımseyı almamaya basladı bende dogal olarak dıger kapıdan gırdım.benı asıl sasırtan olay kombıne sahıplerının neden ayrı bır kapıdan gecmemeısıdır.ınsanlar kombıneyı alırken cabukca gırerım dusuncesıde guduyo ama ne fayda.elımızde kombınemız var mac balıyor 10 dakıka gecmıs bız hala kombınemı okutacaz dıye ugrasıyoruz.

hava hastanesı tarafındakı cıkıstan cıkarken sankı kendımı kesımı gıder gıbı hıssedıyorum.yaklasık yarım metrelık bı genıslıkten(ıkı ınsan yan yana cıkmaz)ınsanlar cıkmaya calısıyo.allah korusun yarın bırgun acık tırıbunde bı olay olsa ve taraftarlar dısarı cıkmaya kalksa kesın ızdaham olur.
taraftarlarda rıcam bolesı maclarda bıraz daha erken gelmeye calısmaları olacaktır
DK
Yukarı
eseschicago Liste gör
Usta Yazar

Erkut Alkan
Yer: United States
  Alıntı eseschicago Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Ara/2007 saat 06:38
KAZA GELIYORUM DIYOR
Seneye Superlig'deyiz. Bir FB maci dusunun ki , izdiham yasaniyor ve bu "Agil kapisi"ndan cikiliyor.Ya sIkI$Ip kalirsa birileri ve bu bir cana veya canlara mal olsa , sorumlusu kim olacak?
Sayin yetkililler bir faciaya davet cikariyorsunuz.
Lutfen uyanin ve boyle bir facia olmadan tedbirinizi alin.
Hickimsenin aptalligi yuzunden bizim keyif icinde ESES imizi izlemeyi engellemeye, bizim keyfimizi kacirmaya hakki yok.

1.nci ligde de ESES liydim; 3.ligde de
Yukarı
eseschicago Liste gör
Usta Yazar

Erkut Alkan
Yer: United States
  Alıntı eseschicago Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Ara/2007 saat 06:41
Alıntı yapılan SRKN

İlk bakışta konu fazlalık görülebilir ama kesinlikle bu başlık kalmalı.
Artık cidden yeter!!! Yönetimin bu sıkıntıdan haberi bile oldugunu sanmıyorum.
Girişte yaşanan sıkıntıları biliyorlar ama çıkışta böyle bir sıkıntının oldugunu bilmediklerini düşünüyorum.
Biliyor olsalardı stadyumda mevcut olan yeterli sayıdaki kapıları açarladı,bu sayede millet eziyet cekmezdi!
Bu sıkıntıyı bilipte kıllarını bile kıpırdatmıyorlarsa yazıklar olsun.

Ne desem olmıcak şimdi.Bu olay bilinmeyecek birşey değil yıllardır bu sıkıntı var.
Daha önce yazdım beceremiyorsanız kapıların anahtalarını bana verin ben büyük bi zevkle açarım da kapatırım da. YETTİ ARTIK !!

Konu kesinlikle cok onemli
1.nci ligde de ESES liydim; 3.ligde de
Yukarı
CÜNEYT Liste gör
Deneyimli Yazar

CÜNEYT
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı CÜNEYT Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Ara/2007 saat 10:08

Evet bu konu çok önemli, pazar günü saat:12:15' de stadın önüne geldim, yani tam bir felaket. kimin nerden sıraya girdiği belli olmayan bir sıra, ön taraflarda ne oluyor aralara girenler var mı bilinmeyen durum vs. vs. olaylarla karşılaştım. Koskoca Eskişehirspor' a yakışmıyor bu görüntüler, herkes bir yerden sıra oluşturmuş gidiyor bunlara yönetim çare bulması gerekir 15-20 bin taraftar 3 kapıdan alınmaz yazık o millete rezillik çekiyoruz.

NE BİR İNAT NE BİR HEVES HERŞEYİM SENSİN ES-ES
Yukarı
uselen26 Liste gör
Deneyimli Yazar

uğur
  Alıntı uselen26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Ara/2007 saat 10:28
Arkadaşlar iyiki bu başlığı açmışım, bu konuda fikir beyan eden herkeze teşekkür ediyorum...Bu başlık sayesinde ve basının da olayın üzerine gitmesi ile inşallah yönetim ve emniyet bu konuda ciddi bir şekilde çalışma yapar...

Gerekli düzenlemelerin yapılması için çok uygun bir döneme giriyoruz...Devre arasında Ayderin üstü kapatılırken giriş ve çıkış kapıları yeniden elden geçirilebilir....Yönetim ve stattan görevli kişiler devre arasını çok iyi değerlendirip aksaklıkları düzeltmelidir.....  
Uğur
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 16>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,625 saniyede hazırlanmıştır