Sayfayı yazdır | Close Window

Stada Girmek Bir Dert Çıkmak Bir Dert

Yazdırılan yer: eskisehirspor.com
Kategori: ESKİŞEHİRSPOR
Forum İsmi: Kulüp
Forum Açıklaması: Kulüp ve yönetim hakkında
URL: http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=549
Yazdırma tarihi: 02/Haz/2024 saat 00:05
Yazılım Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com

Konu: Stada Girmek Bir Dert Çıkmak Bir Dert
Gönderen: uselen26
Konu: Stada Girmek Bir Dert Çıkmak Bir Dert
Gönderi tarihi: 09/Ara/2007 saat 23:38
Eskişehirsporun Sayın Yöneticileri;

Sezon başından beri taraftarı stada çağırıyor, "kombinelerinizi alın" diyorsunuz...İyi güzelde maça gelen taraftarı neden cezalandırıyorsunuz...

Kombineler için neden ayrı giriş yapmıyorsunuz? Biletlerde indirim yapıyorsunuz ama her zaman açık olan hava hastahanesi tarafındaki kapıyı diğerleri açıkken neden zamanında açtırmıyor ya da geç açtırıyorsunuz? Özel güvenlikçilerin yönlendirmesiyle ve bariyerler koyarak taraftarın düzgün ve akıcı bir şekilde girmesini sağlamıyorsunuz? 30 kişilik yönetimde sırf bu işleri organize edecek 2-3 kişi yok mu?

Hadi binbir güçlükle içeri girdiniz diyelim her maç bitiminde bu taraftar afedersiniz ama ağıldan çıkan hayvan sürüsü gibi küçük bir kapıdan çıkmak zorunda mı? Çıkış noktaları çoğaltılamaz mı? Bu iş ne zaman düzene girecek? Sene başından beri bekliyoruz...Takımını hiç bir maçta yanlız bırakmayan bu taraftara yönetim ne zaman değer verecek?

-------------
Uğur

Yanıtlar:
Gönderen: SRKN
Gönderi tarihi: 10/Ara/2007 saat 00:14
İlk bakışta konu fazlalık görülebilir ama kesinlikle bu başlık kalmalı.
Artık cidden yeter!!! Yönetimin bu sıkıntıdan haberi bile oldugunu sanmıyorum.
Girişte yaşanan sıkıntıları biliyorlar ama çıkışta böyle bir sıkıntının oldugunu bilmediklerini düşünüyorum.
Biliyor olsalardı stadyumda mevcut olan yeterli sayıdaki kapıları açarladı,bu sayede millet eziyet cekmezdi!
Bu sıkıntıyı bilipte kıllarını bile kıpırdatmıyorlarsa yazıklar olsun.

Ne desem olmıcak şimdi.Bu olay bilinmeyecek birşey değil yıllardır bu sıkıntı var.
Daha önce yazdım beceremiyorsanız kapıların anahtalarını bana verin ben büyük bi zevkle açarım da kapatırım da. YETTİ ARTIK !!!

-------------
ES-ES'i SEV KIRMIZI GİY!
" BİZ BÜYÜK ESES'İZ KIRMIZI ŞİMŞEĞİZ " #esesisevkırmızıgiy

Gönderen: ICEBERG
Gönderi tarihi: 10/Ara/2007 saat 00:33
Alıntı yapılan uselen26

Sezon başından beri taraftarı stada çağırıyor, "kombinelerinizi alın" diyorsunuz...İyi güzelde maça gelen taraftarı neden cezalandırıyorsunuz...

Kombineler için neden ayrı giriş yapmıyorsunuz? Biletlerde indirim yapıyorsunuz ama her zaman açık olan hava hastahanesi tarafındaki kapıyı diğerleri açıkken neden zamanında açtırmıyor ya da geç açtırıyorsunuz? Özel güvenlikçilerin yönlendirmesiyle ve bariyerler koyarak taraftarın düzgün ve akıcı bir şekilde girmesini sağlamıyorsunuz? 30 kişilik yönetimde sırf bu işleri organize edecek 2-3 kişi yok mu?

Hadi binbir güçlükle içeri girdiniz diyelim her maç bitiminde bu taraftar afedersiniz ama ağıldan çıkan hayvan sürüsü gibi küçük bir kapıdan çıkmak zorunda mı? Çıkış noktaları çoğaltılamaz mı? Bu iş ne zaman düzene girecek? Sene başından beri bekliyoruz...Takımını hiç bir maçta yanlız bırakmayan bu taraftara yönetim ne zaman değer verecek?

çıkış tam bir rezalet o kadar kişi dediğiniz gibi hayvan sürüsü gibi çıkartmak tam bir fiyasko geçen sezondan beri bu böyle açık tribünde çıkarken afedersiniz kıç kadar yerden çıkmaya çalıştık 15 dakika... en azından karşıyaka taraftarını madem önce çıkartacaklardı 15 dakika önce çıkartsalardı neden bu kadar insanı bekletiyorlar ...birde o kadar insan maça girmek için sırada beklerken biletini alıp direk sıranın en başına gidip aradan kaynayan terbiyesizlere ağzının payı verilmeli polis madae orada duruyor geri çevirsin yoksa hiç durmasın orada...

Gönderen: 26red_black26
Gönderi tarihi: 10/Ara/2007 saat 00:52
Biz deplasman takımımıyız stadtan en son çıkacağız.Yönetim uyuma taraftara sahip çık...

-------------
SÖZ KONUSU ESKİŞEHİRSPORSA GERİSİ TEFERRUATTIR.
HERŞEY ESKİŞEHİRSPOR İÇİN

Gönderi tarihi: 10/Ara/2007 saat 00:55
Alıntı yapılan 26red_black26

Biz deplasman takımımıyız stadtan en son çıkacağız.Yönetim uyuma taraftara sahip çık...

olay bu değil ki...
Polis bu tür bir uygulama yaptı aslında tersi olması lazımdı ama cokta önemli değil.
Asıl önemli olan bunuj sonrası yani biz öncede cıksak sonrada cıksak çektiğimiz eziyet aynı!

-------------
ES-ES'i SEV KIRMIZI GİY!

Gönderi tarihi: 10/Ara/2007 saat 01:04
Alıntı yapılan SRKN

Alıntı yapılan 26red_black26

olay bu değil ki...
Polis bu tür bir uygulama yaptı aslında tersi olması lazımdı ama cokta önemli değil.
Asıl önemli olan bunuj sonrası yani biz öncede cıksak sonrada cıksak çektiğimiz eziyet aynı!
Rakip takım taraftarı olmasa bile hava hastahanesi tarafındaki kapılardan çıkış verilmiyor..Bu ne saçmalık... Ayrıca ateşli taraftar stattan ayrılmadan galibiyet sevincini kutlarken rakip takım taraftarının stattan uzaklaştırılması Eskişehirsporumuzun adının basında olumsuz olaylarla anılmasını önleme konusunda bence son derece olumlu...  

-------------
Uğur

Gönderi tarihi: 10/Ara/2007 saat 01:17
@uselen26;

Ev sahibi taraftarın bekletilmesi cok iyi değil gibi,bunun yerine deplasman seyircisi 10dk önce stadyumdan cıkarılabilir.Ama buda bi açıdan kötü kendimi onların yerine koyuyorum maç bitmeden stadyumdan ayrılmak istemem,yani 2 uçu değnek işte :)
neyse konu bu değil...
Siz söyleyince aklıma geldi,hava hastanesi tarafından cıkış verilmemesi ise tam bir komedi zaten.
Böyle giderse ne yazık ki tek kapı kalacak.Yeterli tahliye kapısı var ama yeterli saygı ve işbilirlik yok.

taraftardan destek bekliyoruz,kombine alın maça gelin demek kolay.Ondan önce sizin yapmanız gerekenler var bunu unutmayın!
Geçen sezonun ilk maçlarında lambası olmayan wclere,lambası olmayan tahliye koridorlarına,taraftarın üstüne akan lağıma bu insanları mahkum ettiğinizi unutmayın...
Bu olaylar sonrası büyük tepki oldu az cok durum düzeltildi,ama daha basit olan şu tahliye meselesi yıllardır ne yazıkki aynı.

-------------
ES-ES'i SEV KIRMIZI GİY!

Gönderen: 26red_black26
Gönderi tarihi: 10/Ara/2007 saat 01:50
Arkadaşlar ben bu hafta 3 sezondur ilk defa girdim açık tribüne önceleri kızılcıklıya girerdim fakat bu hafta yoğun olduğundan açık tribüne girmek zorunda kaldım.Sonuç olarak 3 sezondur ilk defa girdiğim tribünde gördüklerim.Çök çök otur diyen bir taraftar kitlesi(kendilerine tafatar deniliyorsa tabi),kırılan büyük demir kapı(milli servet katilleri) ve kendini bilmez kişiler(sahaya pet şişe,bozuk para,çakmak atanlar)yani eskişehirli ve eskişehirsporlu olmayanlar.Açık tribünün hali içler acısı yani.Bir taraftar maça neden gelir tabiki desteklemek için eğer oturarak çay içecekse çekirdek yiyecekse zaten maçı dspor veriyordu ozaman kahveye gidecekti.Kapı açılmadı diye kapı kırılırmı? kırılıyormuş demek onuda bu hafta gördüm.Yazık eskişehirspora destek için verdiğimiz paralara,yazık emeklere.Biraz sağ duyulu ve harbi eskişehirsporlu olalım...

-------------
SÖZ KONUSU ESKİŞEHİRSPORSA GERİSİ TEFERRUATTIR.
HERŞEY ESKİŞEHİRSPOR İÇİN

Gönderen: Qwerty_eses
Gönderi tarihi: 10/Ara/2007 saat 02:38

valla istyan ettim  Kızılcıklı türübününe girmek için öldüm öldüm dirildim saçma saçma işler yapıolar orda 2tane kapı koymuşlar ama bizim turnikeler çok seri işlediginden o kapıları açmıolar heralde:LOL valla Kızılcıklı Grupu olarak  junyır esesli cogalttık kendi aramızda içeri girmek icin valla inanırmısın elimi cebime sokudoum çıkaramadım bi ara tel caldı titrio elimi cebe atamıom Tongue  valla maça giremicem diee korktumSmileAllahtan 2Kapı acılınca rahatladık ..ßuna cagre bulsunlar......Angry

-------------
I LOVE YOU ESES

Gönderen: EsEsMania
Gönderi tarihi: 10/Ara/2007 saat 09:19
İşte çıkıştan bir örnek

-------------

Gönderen: MuratHoca
Gönderi tarihi: 10/Ara/2007 saat 09:43
11:45 gibi potaların orada Aziz Bolel kapısı açıktı Potaların orada hiç kuyruk yoktu. Bir arkadaşı uğurlayıp diğer arkadaşlar buluşup 12:15'de geldiğimde ortalık tam bir KUYRUK muammasına dönmüştü. Aziz Bolel Kapısı kapalı Emniyet güçlerine kumanya getiriyorlardı. Herkes 2 kapıya yönelmiş kuyruklar S olmuştu. Biz hangisine girelim dedik  ve girdik birisine o da ortadaki kapıya gidiyormuş bir ara koşuşturmaca oldu kuyruk sayısı azaldı orta taraf kalabalıklaştı. Sonra ıslıklamalar yuhlamalar Aziz Bolel kapısı açıldı millet Hurrrah oraya biz kaldık arada. Sonra sırasız yerden girmektense uzun ama işleyen kapı olan Aziz Bolel kapısından girmek daha iyi dedim oraya geçtik. Bir ara maça giremeyeceğim galiba diye korktum :-) Çünkü tam bir kaos hakim. Hiç bir düzen yok Saygı yok.
Nasıl sıraya girileceğini ve uyulacağını maalesef bilmiyoruz. Özel güvenlik ekibinin bir bölümü maçtan önce Nizami sıra oluşması için yardım edebilir.
Maç çıkışları da tam bir rezalet. Resim her şeyi anlatıyor.

-------------
üniESES-Karanlık ve ayaz gecelerde içimizde yanan ateştir, Eskişehir...

Gönderen: delibasozi
Gönderi tarihi: 10/Ara/2007 saat 09:49
Sıramdaydım ve arkadaşımı bekliyordum. Çünkü bileti bendeydi. Sanırım ufaklıkların alınması için Nejdet Yıldırım kapısındaki turnikesiz giriş kapısı açıldı yani yan kapı. Ufaklıklar girdikten sonra birden 1, ,3, 5 derken 30-40 kişilik bir yığılma oldu o turnikesiz yan kapıya. Bu, kendi halinde tek tek ilerleyen turnikeli geçiş kapısının sırasını da bozdu. Önce o kalabalığı gidermek için o insan yığınını da öndeki sıraya monte ettiler ve oraya kaynamayı yasakladılar. Sonrasında da o sıra üçer kişilik oldu. Arkada da sıra falan kalmadı, tam bir yığılma vardı. O kadar gerilime karşın taraftarın sağduyusu ile ufak atışmaların dışında bir tatsızlık çıkmadı. Ama sıra falan hiç bir şey kalmadı. Sebebi de ya sıraya girmeyi bilmiyoruz, ya turnikelerden tek tek girmeye alışamadık, ya kapı sayısı azdı, ya tribüne girmek için can paralıyoruz ya da adam akıllı bi sistem yok stada girmek için... Bence hepsi de olabilir. Çünkü bunun adı rezaletti.

Taraftar olarak maça daha erken gelmeye başlasak iyi olacak. Yarım saatte 10-15 bin kişinin stada alındığı nerede görülmüş!!

-------------
Başka dile benzemez annenin sesi
Anne kadar özeldir Eseslinin ESESi..

Gönderen: 26_26_26
Gönderi tarihi: 10/Ara/2007 saat 10:21
Kısa ve net,MAÇA 5 KİŞİ GİTTİK,3Ü GERİ GİTTİOuch

-------------
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Gönderen: ayder26
Gönderi tarihi: 10/Ara/2007 saat 10:45

tam bir rezalet.15.000 kişiyi maç bitimi yönlendirdikleri kapı kapalı.millet yığılmış çocuklu insanlar arada kalmış bağırış çağırış.Allahtan taraftarımız kendi kendini kontrol etti.İnanın facia yaşanırdı.Savaş caddesine açılan kapıyı sonunda açtılar ama hangi aklı evvelin işiyse binlerce insanın yığıldığı kapıyı yarım açtılar.Cahil insanları stadlarda görevlendşirmeyin . her zaman bu kadar ucuz kurtulamayız.Giriş rezalet çıkış rezalet . Yönetim acilen olaya el atmalıı.

-------------

Gönderi tarihi: 10/Ara/2007 saat 11:50
Taraftardan önce yönetime çok büyük bir iş ve sorumluluk düşüyor....Özel güvenlikçiler maç öncesi taraftarı düzenli olarak sıraya girmeye zorlamalı, taraftarda güvenlikçilerin uyarılarına uymalı ve kapılardan akıcı olarak giriş sağlanmalı...Çıkışlarda ise yığılmayı önlemek için kapılar ya maç bitimine 5 dk kala açılmalı (ancak dışardan girişlerin önlenmesi için çevik kuvvet konmalı) ya da çıkış kapılarının sayısı arttırılmalı...

-------------
Uğur

Gönderen: dogan
Gönderi tarihi: 10/Ara/2007 saat 12:47
Alıntı yapılan ayder26

tam bir rezalet.15.000 kişiyi maç bitimi yönlendirdikleri kapı kapalı.millet yığılmış çocuklu insanlar arada kalmış bağırış çağırış.Allahtan taraftarımız kendi kendini kontrol etti.İnanın facia yaşanırdı.Savaş caddesine açılan kapıyı sonunda açtılar ama hangi aklı evvelin işiyse binlerce insanın yığıldığı kapıyı yarım açtılar.Cahil insanları stadlarda görevlendşirmeyin . her zaman bu kadar ucuz kurtulamayız.Giriş rezalet çıkış rezalet . Yönetim acilen olaya el atmalıı.

sevgili ayder26 arkadaşım,
anlattığınız olay biraz eksik kalmış. o bahsettiğiniz kapıya maç biter bitmez yöneldiğimde iki güvenlik görevlisi emniyetten onay olmadan açılmayacak dedi. bende kendilerine dedimki birazdan izdiham olur. yapacak bir şey yok bizde emir kuluyuz karşıyaka seyircisi tahliye edilmeden açılmayacak dediler. talimat böyleymiş ve ellerindeki telsizdende o kapıdaki gerilimin tırmandığını ilettiler emniyete. sonrasında o yarım açıldı dediğiniz kapı kırılarak o şekilde açıldı. yani kapıyı yada kilidi anahtarla açmadılar. taraftar kırarak açtı. malesef bizlerin alınmış emniyet kararlarına yada stadımız özel güvenlik birimlerine saygımız yok. 15 dakika orada bekletilmeye hakkımız olmadığını düşünüyoruz değilmi? ama diğer taraftanda 15.000 kişinin sorumluluğunun ne kadar önemli olduğunuda düşünmeliyiz. malesef içeri girerkende gözlemlemem şudur ki; %95 sıraya girme çabasındaki insanlar varken %5 saygısız insanlarda var. maç daha başlamadan koro halinde küfürle karşılaşmakta hiç hoş değildi. yanında ufak kızını getirmiş bir babanın şaşkınlığı hala gözümün önünde. maç başlamamış daha. çıkarken olanlarda zaten malum. eğitim şart.

-------------
afgan doğan

Gönderi tarihi: 10/Ara/2007 saat 13:22
sevgili doğan görüşlerine harfiyen katılıyorum.En azından bir anonsla taraftara bilgi verilebilirdi.Kapılara yönelen insanlar arkalarından yüklenen binlerce insan ile kapı arasında kaldılar.Bir anons olsa kimse kapılara yüklenmezdi.Gerçekten ucuz atlatıldı.Umarım tekerrür etmez.

-------------

Gönderen: sümeres
Gönderi tarihi: 10/Ara/2007 saat 13:36
ilerdi şampiyonluk yaklaştıkça bu dert dahada artacak.turnikeler çoğaltılmalı.Kombine biletliler ayrı bi kapıdan alınmalı.Onun haricainde bi kapıdan alınmamalı.Tahliye daha kolay olmalı.Açıktan çıkarken ufacık bi kapı çocuklar ezilme tehlikesi atlatıyo.O pıyı genişletmek sürgülü bi kapı yapmak o kadar zormu.Çıkışta skorbordun oradan çıkışta verilebilir geniş bi kapı oradan bi yol yapılır millet efndi gibi çıkar bune ya millet çıkarken günaha girip çıkıyo yani hadi turnike makinası pahalıdır  alamıyodur ama bari çıkarken rahat rahat çıksın millet ya bunun içinde önlem alamıyosunuz bu bir ayıptır.... 

Gönderi tarihi: 10/Ara/2007 saat 14:06
Yarım saatte 10 bin insanın girmesi tabi sorun olur. Zamanı daha verimli kullanmak lazım.  Vakti bol olan daha erken gelmeli.

-------------

Gönderen: eses260
Gönderi tarihi: 10/Ara/2007 saat 14:18
Bence artık yeni bir stad şart . Süper lige çıktığımızı düşünün fb ile oynuyoruz izdiham olur.

-------------
Kırmızı Şimşek
Türk Gücü

Gönderi tarihi: 10/Ara/2007 saat 14:20

Yeni bir stad yapmamız şart. Süper lige çıktığımızda fb gs bjk maçları izdiham olur.

-------------
Kırmızı Şimşek
Türk Gücü

Gönderen: Özer
Gönderi tarihi: 10/Ara/2007 saat 14:23
Bence uzun vadede olması gereken bir olay dün üzdiham demiyelimde kapıların açılmaması yüzünden sıkışıklık oldu..

-------------
Arkanıza Biz Varız Biz Taraftarlar !

Gönderen: scetintas
Gönderi tarihi: 10/Ara/2007 saat 14:56
Arkadaşlar bir müddet daha dişinizi sıkın..Yeni stad yapılacak üstelik 40 tane giriş kapısı olacak ve 40'ının da tokmağı birbirine değmeyecek..LOL Ama bunu hangi nesil görecek orası ayrı konu..Big%20smile

-------------
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim

Gönderi tarihi: 10/Ara/2007 saat 16:13
Alıntı yapılan dogan

Alıntı yapılan ayder26

sevgili ayder26 arkadaşım,
anlattığınız olay biraz eksik kalmış. o bahsettiğiniz kapıya maç biter bitmez yöneldiğimde iki güvenlik görevlisi emniyetten onay olmadan açılmayacak dedi. bende kendilerine dedimki birazdan izdiham olur. yapacak bir şey yok bizde emir kuluyuz karşıyaka seyircisi tahliye edilmeden açılmayacak dediler. talimat böyleymiş ve ellerindeki telsizdende o kapıdaki gerilimin tırmandığını ilettiler emniyete. sonrasında o yarım açıldı dediğiniz kapı kırılarak o şekilde açıldı. yani kapıyı yada kilidi anahtarla açmadılar. taraftar kırarak açtı. malesef bizlerin alınmış emniyet kararlarına yada stadımız özel güvenlik birimlerine saygımız yok.
Emniyet kararlarına saygılı olmak için başta taraftarın bir anonsla uyarılması gerekirdi ki taraftarın bilgisi olsun. Vatandaş bilmezse kapı açılmıştır diye kapıya yönelir bu son derece normal..."Küfür etmeyin" diye anons yapılıyor bunun için neden yapılmıyor? Sonuçta ezilme nedeniyle insan hayatı tehlikede....Daha önceden de söylediğim gibi 30 kişilik yönetim kurulunda 2-3 kişi bu işleri organize etmekle görevlendirilmeli...Emniyet - özel güvenlik ve yönetimden görevli kişiler sürekli iletişim halinde olup gerekli uyarıları zamanında anonslar yoluyla yaptırmalıdır....

TARAFTARIN ÜZERİNE ÇEVİK KUVVET YOLLAYANLARAK DÜZENİ SAĞLAYANLAR AYNI ÖZENİ O TARAFTARIN  STATTAN RAHATÇA ÇIKMASINI İÇİNDE GÖSTERMELİ...

-------------
Uğur

Gönderen: gakkos26
Gönderi tarihi: 10/Ara/2007 saat 20:57
mesele sadece taraftarmızdan kaynaklanmıyor. çürük elmalar çok ama sıraya giren yüzlerce insanı da görmezden gelme murat hocam. mesele aziz bolel kapısını son yarım saat kalaya kadar açmayan yetkilinin kim olduğunda.

ayrıca yönetimden birileri hiç mi gezmez maç günleri stadın etrafını, ne oluyor ne bitiyor diye. sorunları yerinde tespit buna denir. sadece para vermekle yönetici olunmamalı. 2 haftada bir stada gelen müşterilerin(taraftarların) var senin ve onların sorunları varmı yokmu diye gözlemlemeli ve çözümler üretmelisin. insanlar forumlarda diyorlar, yılladır yazıyoruz bu sorunu diye. eee artık aradan yıllar geçtiyse ve bu konuda bir çalışma yapımamışsa, ayıp artık. burada bir yönetim zaafiyeti vardır.

sen 2 haftada bir stadyumuna gelen insanların giriş ve çıkış problemini önemsemiyor ve basit tedbirler ile sorunu çözebilecekken çözemiyorsan, bu senin ayıbındır. yani fikir üretilemiyorsa, kuralım buradan bir ekip, elimizden geldiği kadar çözmeye çalışalım bu sorunu.

çıkış kapısı ile ilgili bir foto var. orası bayağa genişmiş. aziz bolel tarafındaki kapı, 60 cm. binlerce insanı oralardan çıkartmaya çalışıyorsun, yazık vallahi çok yazık. 

-------------
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
Kampüsten Gelen Ses ÜNİESES

Gönderen: emrahes
Gönderi tarihi: 10/Ara/2007 saat 23:21

gercekten gırışlerde ınsanlar problemler yasıyor.maca heycan ıle gelen taraftarlar metrelerce uzunlukta kuyruklarla karsılasıyor.bu hafta mac erken gırmeme ragmen genede gırıslerde problem yasadım.hava hastanesı tarafındakı kapıda sıraya gırdım sıramı gelmesını beklerken bırden bıre polısler bızı dıger kapılara yonlerdırdı.bu kapıdan kımseyı almamaya basladı bende dogal olarak dıger kapıdan gırdım.benı asıl sasırtan olay kombıne sahıplerının neden ayrı bır kapıdan gecmemeısıdır.ınsanlar kombıneyı alırken cabukca gırerım dusuncesıde guduyo ama ne fayda.elımızde kombınemız var mac balıyor 10 dakıka gecmıs bız hala kombınemı okutacaz dıye ugrasıyoruz.

hava hastanesı tarafındakı cıkıstan cıkarken sankı kendımı kesımı gıder gıbı hıssedıyorum.yaklasık yarım metrelık bı genıslıkten(ıkı ınsan yan yana cıkmaz)ınsanlar cıkmaya calısıyo.allah korusun yarın bırgun acık tırıbunde bı olay olsa ve taraftarlar dısarı cıkmaya kalksa kesın ızdaham olur.
taraftarlarda rıcam bolesı maclarda bıraz daha erken gelmeye calısmaları olacaktır

-------------
DK

Gönderen: eseschicago
Gönderi tarihi: 11/Ara/2007 saat 06:38
KAZA GELIYORUM DIYOR
Seneye Superlig'deyiz. Bir FB maci dusunun ki , izdiham yasaniyor ve bu "Agil kapisi"ndan cikiliyor.Ya sIkI$Ip kalirsa birileri ve bu bir cana veya canlara mal olsa , sorumlusu kim olacak?
Sayin yetkililler bir faciaya davet cikariyorsunuz.
Lutfen uyanin ve boyle bir facia olmadan tedbirinizi alin.
Hickimsenin aptalligi yuzunden bizim keyif icinde ESES imizi izlemeyi engellemeye, bizim keyfimizi kacirmaya hakki yok.

-------------
1.nci ligde de ESES liydim; 3.ligde de

Gönderi tarihi: 11/Ara/2007 saat 06:41
Alıntı yapılan SRKN

İlk bakışta konu fazlalık görülebilir ama kesinlikle bu başlık kalmalı.
Artık cidden yeter!!! Yönetimin bu sıkıntıdan haberi bile oldugunu sanmıyorum.
Girişte yaşanan sıkıntıları biliyorlar ama çıkışta böyle bir sıkıntının oldugunu bilmediklerini düşünüyorum.
Biliyor olsalardı stadyumda mevcut olan yeterli sayıdaki kapıları açarladı,bu sayede millet eziyet cekmezdi!
Bu sıkıntıyı bilipte kıllarını bile kıpırdatmıyorlarsa yazıklar olsun.

Ne desem olmıcak şimdi.Bu olay bilinmeyecek birşey değil yıllardır bu sıkıntı var.
Daha önce yazdım beceremiyorsanız kapıların anahtalarını bana verin ben büyük bi zevkle açarım da kapatırım da. YETTİ ARTIK !!

Konu kesinlikle cok onemli

-------------

Gönderen: CÜNEYT
Gönderi tarihi: 11/Ara/2007 saat 10:08

Evet bu konu çok önemli, pazar günü saat:12:15' de stadın önüne geldim, yani tam bir felaket. kimin nerden sıraya girdiği belli olmayan bir sıra, ön taraflarda ne oluyor aralara girenler var mı bilinmeyen durum vs. vs. olaylarla karşılaştım. Koskoca Eskişehirspor' a yakışmıyor bu görüntüler, herkes bir yerden sıra oluşturmuş gidiyor bunlara yönetim çare bulması gerekir 15-20 bin taraftar 3 kapıdan alınmaz yazık o millete rezillik çekiyoruz.

-------------
NE BİR İNAT NE BİR HEVES HERŞEYİM SENSİN ES-ES

Gönderi tarihi: 11/Ara/2007 saat 10:28
Arkadaşlar iyiki bu başlığı açmışım, bu konuda fikir beyan eden herkeze teşekkür ediyorum...Bu başlık sayesinde ve basının da olayın üzerine gitmesi ile inşallah yönetim ve emniyet bu konuda ciddi bir şekilde çalışma yapar...

Gerekli düzenlemelerin yapılması için çok uygun bir döneme giriyoruz...Devre arasında Ayderin üstü kapatılırken giriş ve çıkış kapıları yeniden elden geçirilebilir....Yönetim ve stattan görevli kişiler devre arasını çok iyi değerlendirip aksaklıkları düzeltmelidir.....  

-------------
Uğur

Gönderen: esesesin
Gönderi tarihi: 11/Ara/2007 saat 12:41
     Ne kadar gereksiz bir başlık!!!!!!!
     Nou camp da Barnabeu da bizim stadımız gibi 5 saatte dolup 2 saatte boşalıyor ve bununla övünüyorlar.Biz neden gocunuyoruz.Ya da pardon onlar dakika mıydı?Tongue
    Şaka bir yana yönetim neden bu konuda duyarsız anlamış değilim.Veya çok zeki federasyon başkanımız Trabzon uşağı Ulusoy neden bu sene maçları saat 13:00 da oynatıyor?Girişteki izdihamın en büyük sebebi odur.Maçlar en azından 2 de oynansa girişler daha rahat olur.
     Yönetim günübirlik düşünen acemi bir yönetim.Birkaç puan kaybında ilk akıllarına gelen şey biletleri ucuzlatmak oldu.Kombine satılmadı diye yakınan başkan gelsin benim gibi kombinelilerin giriş çilesine bir baksın.Yönetimimiz böyle popilist ve düşüncesiz davrandıkça  ben yıllardır kombine alan bir taraftar olarak bir daha kombine almam arkadaş.

-------------
renkelrimiz siyah kırmızı lakabımız kırmızı şimşeklerdir.sarı forma nerden çıktı arkadaş...

Gönderen: hüsnü
Gönderi tarihi: 11/Ara/2007 saat 12:43

Bu stad başka yerde olsa diyeceğimki: ..................

Yok, yok diyemeyeceğim, gene maçlara gideceğim, ölene kadar.

-------------
# Direnmüdavim....

Gönderen: Panzerfaust26
Gönderi tarihi: 11/Ara/2007 saat 17:48
Alıntı yapılan hüsnü

Bu stad başka yerde olsa diyeceğimki: ..................

Yok, yok diyemeyeceğim, gene maçlara gideceğim, ölene kadar.

EsEsim her şeyiyle bambaşkaSmileTamam geç giriyoruz,sorun yaşıyoruz ama her şey EsEs içinBig%20smile

-------------
ESES'i ticari rant olarak görenlere karşı yüksek taraftarlık bilinci!

Gönderen: sivri74
Gönderi tarihi: 11/Ara/2007 saat 19:26
aynı şeyi ben yönetime sorularımız kısmında yazmıştım.eğer ben kulübü düşünüp kombine alıyorsam kusura bakmasınlar ama ben stada rahat girip maçımı seyretmeliyim kombine var ama uzun uzun kuyruk bekle maça gir.acil çözüm bulsunlar.artık gelecek yıl bu seneki kombine ile ilgili bir iyileştirme yapmazlarsa ,ne bileyim 100 ytl indirim yapsınlar eski kombineyi getirene .yoksa artık kombine ALMAYACAĞIM nasıl olsa bilet fiyatları düşüyor.madem bilet fiyatlarını düşürüyorsun kombine alana sahip çık kapının bir tanesini tamamen kombine yap.
neden kombine çok satılmıyor bunun için sevgili yönetim.

-------------
Tek Bir Hedef Tek Bir Nefes En Büyük ES ES
Zaman takıma destek olma zamanı.

Gönderen: esoğuzes
Gönderi tarihi: 11/Ara/2007 saat 22:07
kombinesi olan arkadaşlara katılıyorum en azından kombine girişini ayır belki o rahatlığı görüp özenip alan olur reklamın iyisi kötüsü olmaz

-------------
eskişehir sen bizim herşeyimizsin

Gönderen: eses007
Gönderi tarihi: 11/Ara/2007 saat 22:59
Stadyuma giriş ve çıkışların ciddi şekilde düzenlenmesi gerekiyor...Açık türbüne girerken çok sıkışıklık yaşanıyor,,çıkarkende kapıları geç açıyorlar vatandaş haklı olarak sinirleniyo,,Hatta karşıyaka maçından sonra kapıları açmadılar taraftar kırarak açtı,,,bize yakışmıyor bu manzaralar bi an önce çözüm bekliyoruz yönetimden...FORZA EsEs..

-------------
**AnaDoLu EfSaNeSi**
   **EsEs 1965**

Gönderi tarihi: 11/Ara/2007 saat 23:31
Alıntı yapılan eses007

Stadyuma giriş ve çıkışların ciddi şekilde düzenlenmesi gerekiyor...Açık türbüne girerken çok sıkışıklık yaşanıyor,,çıkarkende kapıları geç açıyorlar vatandaş haklı olarak sinirleniyo,,Hatta karşıyaka maçından sonra kapıları açmadılar taraftar kırarak açtı,,,bize yakışmıyor bu manzaralar bi an önce çözüm bekliyoruz yönetimden...FORZA EsEs..

Giriş ayrı bir problem zaten...
Cıkış için bi düzenleme yapılmasına hiç gerek yok.Şuan stadyumda bulunan tahliye kapılarının tümü açılsın sorun morun kalmaz ortada,ama cok zor bir iş ya o yüzden beceremiyorlar!

-------------
ES-ES'i SEV KIRMIZI GİY!

Gönderen: forza_forever_es_es
Gönderi tarihi: 12/Ara/2007 saat 00:11
giriş çıkıştan sonra açıgın önündeki tel örgüler kalkmalı bence kimse önlere gidip maç izlemiyo tel örgülerden bişey gözükmüyoo

-------------
DAG VE KOMANDO TUGAYI HAKKARİ ÇUKURCA\ORMANLI ^^SINIR NAMUSTUR^^

Gönderen: kare_es
Gönderi tarihi: 12/Ara/2007 saat 00:28

belki girisler icin ´s´ cizecek sekilde genelde havaalanlarinda kullanilan portatif demirlerden kullanilabilir.. siraya gecmeyi acayip kolaylastirir onlar. aralara kaynak da en aza inmis olur.

-------------

Gönderi tarihi: 12/Ara/2007 saat 00:53
Alıntı yapılan esoğuzes

kombinesi olan arkadaşlara katılıyorum en azından kombine girişini ayır belki o rahatlığı görüp özenip alan olur reklamın iyisi kötüsü olmaz

Zaten tüm açık kombinelerde Abdullah Matay kapısı yazmıyor mu? İşte kapı işte adı..Başka kombine kapısı aramaya gerek varmı? Bu kapıdan  sadece kombineler girebilmeli....

-------------
Uğur

Gönderi tarihi: 12/Ara/2007 saat 09:26
Alıntı yapılan esesesin

Nou camp da Barnabeu da bizim stadımız gibi 5 saatte dolup 2 saatte boşalıyor ve bununla övünüyorlar.Biz neden gocunuyoruz.Ya da pardon onlar dakika mıydı?Tongue
    Şaka bir yana yönetim neden bu konuda duyarsız anlamış değilim.Veya çok zeki federasyon başkanımız Trabzon uşağı Ulusoy neden bu sene maçları saat 13:00 da oynatıyor?Girişteki izdihamın en büyük sebebi odur.Maçlar en azından 2 de oynansa girişler daha rahat olur.
     Yönetim günübirlik düşünen acemi bir yönetim.Birkaç puan kaybında ilk akıllarına gelen şey biletleri ucuzlatmak oldu.Kombine satılmadı diye yakınan başkan gelsin benim gibi kombinelilerin giriş çilesine bir baksın.Yönetimimiz böyle popilist ve düşüncesiz davrandıkça  ben yıllardır kombine alan bir taraftar olarak bir daha kombine almam arkadaş.

sen herhaldehayatinda Eskisehir Ataturk stadindan baska stad gormedin. Avrupa'da pekcok stad  15-20 dakika icinde bosalir. Eskisehirdeki stadin giris ve cikisi cok bozuk. Maca babasi ve abisi ile gelmis bir cocugun burada ezilmesi an meselesi. sen bile bunu "gereksiz baslik" olarak gordukten sonra Burokratlarin vurdumduymazligina sasmamali...

-------------

Gönderen: kare_es
Gönderi tarihi: 12/Ara/2007 saat 14:20
Alıntı yapılan eseschicago

Alıntı yapılan esesesin

sen herhaldehayatinda Eskisehir Ataturk stadindan baska stad gormedin. Avrupa'da pekcok stad  15-20 dakika icinde bosalir. Eskisehirdeki stadin giris ve cikisi cok bozuk. Maca babasi ve abisi ile gelmis bir cocugun burada ezilmesi an meselesi. sen bile bunu "gereksiz baslik" olarak gordukten sonra Burokratlarin vurdumduymazligina sasmamali...

herhalde sadece ilk satiri okuyup bu yorumu yazdiniz..

-------------

Gönderen: banner
Gönderi tarihi: 12/Ara/2007 saat 14:49
Alıntı yapılan kare_es

Bence kinaye nedir onu bilmiyorSmile

-------------
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...

Gönderen: kalender 26
Gönderi tarihi: 12/Ara/2007 saat 15:40
      Tuvaletler leş gibi ve yetersiz,kışın kar ve buzun üstünde suyun içinde maç seyrediyoruz,koltukların temizliği hiç yapılmıyor,yazın tozdan ve sıcaktan nefes alamıyoruz,giriş ve çıkışlarda sürekli sürekli problem var.Bütün bu sıkıntıları görmezden gelen yönetimin taraftar maça gelmiyor,kombineler satılmıyor diyerek şikayette bulunmasını anlamak mümkün değil.
     Gerekli hizmetleri sağlamaktan yönetim sorumlu,taraftara çile çektirmeyin.İnsana yakışır şartlarda maç seyretmek istiyoruz.

-------------
kalender

Gönderi tarihi: 12/Ara/2007 saat 23:31
Alıntı yapılan uselen26

Alıntı yapılan esoğuzes

Zaten tüm açık kombinelerde Abdullah Matay kapısı yazmıyor mu? İşte kapı işte adı..Başka kombine kapısı aramaya gerek varmı? Bu kapıdan  sadece kombineler girebilmeli....

benim kombinemde nejdet yıldırım yazıyor

-------------

Gönderi tarihi: 13/Ara/2007 saat 00:01
Alıntı yapılan esoğuzes

Alıntı yapılan uselen26

Alıntı yapılan esoğuzes

benim kombinemde nejdet yıldırım yazıyor

Ben kime sorduysam Abdullah Matay yazıyor diyor...Bana hiç kartında başka kapı yazan denk gelmedi...Sen ne zaman aldın kombineni sene başındamı yoksa bu yeni kampanyadan mı?

-------------
Uğur

Gönderi tarihi: 13/Ara/2007 saat 00:13

yeni aldım fakat geçen senekide potaların orası orta kapıydı

-------------

Gönderen: huso_26
Gönderi tarihi: 13/Ara/2007 saat 00:17
    Bence yönetim,önümüzdeki dönemde bu sorunu halledecektir.Bize yakışmayan görüntüler oluşuyor.Yönetim biraz elini vicdanına koyarsa,bu işlerin aslında çok basit düzenlemelerle sonuçlanacağının farkına varabilir.

-------------

Gönderen: loranleroy
Gönderi tarihi: 13/Ara/2007 saat 00:49
Alıntı yapılan banner

Alıntı yapılan kare_es

Bence kinaye nedir onu bilmiyorSmile

Onunda kolayı var abi Smile

Bkz: TDK der ki, Kinaye: Düşünüleni dolaylı olarak anlatan söz!!!

LOL

Gönderi tarihi: 13/Ara/2007 saat 07:01

Alıntı yapılan esesesin

Evet , ilk satiri okuyunca beynimden vurulmusa dondum ve gerisini okumadimLOLLOLLOL
sizin yazilarinizi okuyunca farkettim
esesesinden ozur diliyorumCryCryCry

-------------

Gönderen: sümeres
Gönderi tarihi: 13/Ara/2007 saat 07:53
Özellikle maç bitimi tahliye konusuna yönetim eğilmeli.Diğer  taraftarlara göre maddi durumu elveripte veya  fedakarlık yapıp Kombine alanların kapısını ayırmalı biletliler başka kapıdan girmeli.

Gönderen: esesesin
Gönderi tarihi: 13/Ara/2007 saat 10:19

Alıntı yapılan esesesin

Evet , ilk satiri okuyunca beynimden vurulmusa dondum ve gerisini okumadimLOLLOLLOL
sizin yazilarinizi okuyunca farkettim
esesesinden ozur diliyorumCryCryCry

Sevgili abim özür dileyecek birşey yok.Estafurullah.Vurgu olsun diye bu cümleyle başladım.Etkili de oldu sanırım.Tongue
    Kazara 31 kişilik yönetim kurulumuzdan bir kişi sıkılır da siteye girer de okur mu diye yazdım ama sanırım hepsinin daha önemli işleri vardır.Zaten bunu bizim gibi çileyi çeken anlar sadece.Okusalar da boşuna.Ne zaman ki benim gibi bir açık taraftarı yönetime girer,başkan olur vs işte o zaman bu sorun çözülür.

-------------
renkelrimiz siyah kırmızı lakabımız kırmızı şimşeklerdir.sarı forma nerden çıktı arkadaş...

Gönderen: Endy
Gönderi tarihi: 13/Ara/2007 saat 11:01
Şu stada girip çıkma olayını bir türlü düzenleyemedik. Bu tür görüntüler Eskişehire Eskişehirliye hiç yakışmıyor. Yönetimin bu işi öncelikli çözmesi gerekiyor. Geçmiş yıllarda stad duvarlarındaki küçük deliklerden bilet satılıyordu.  Neyseki ondan kurtulduk. Benim değinmek
konu Şah taksi tarafındaki kaldırımın maçtan önce yayalara kapatılması. O kaldırımdan sadece bileti olanlar yani maça girecek olanlar geçebiliyor. Yayalar taşıt yoluna sevkediliyor.
Bu nedir yaa.. güvenlik mi ne! Böyle bir şey yok.. Umarım bu saçma sapan uygulamada bir an önce düzeltilir.

Gönderi tarihi: 15/Ara/2007 saat 22:32
Bu kadar onemsiz bir konumu bu? alti sayfa mesaj atildi?

-------------

Gönderen: matador
Gönderi tarihi: 15/Ara/2007 saat 23:46
Devre arası büyük bir fırsat...

Yönetim iç çekişmeleri bırakarak taraftara layık olduğu hizmeti sunmalı, ondan sonra taraftarlardan birşey isteme hakkını kendinde bulmalıdır.

-------------
ya bir yol bul ya bir yol aç ya da yoldan çekil

Gönderen: tnt
Gönderi tarihi: 11/Şub/2008 saat 11:11
Kaç kere yazdım bir kere daha yazıyorum, Açık tribüne girerken çekilen çiley daha ne kadar çekeceğiz bilmiyorum.. Mağzanın yanındaki ufacık kapıdan binlerce insanı içeri almak nasıl bir zihniyettir. Bu konuda sorumlu kimdir? Afedersiniz ama insanlara hayvan muamelesi yapıldığını orada hiç kimse görmüyor mu? Çıkışlarda da aynı sorun var malum? Okul tarafındaki kapı onlarca insanın tahliyesi çin çok yetersiz... Bütün bunlar çok büyük masraf isteyen şeyler değil. Önlemlerin alınması için illaki birilerinin o sıkışıklıkta zarar görmesi mı lazım? Lütfen bu konuda yönetimimiz daha duyarlı olsun.. Saygılar...

Gönderi tarihi: 11/Şub/2008 saat 11:14
Formda bu konu açıldığından beri acaba yönetim neyi düzeltti....Hiç bir ilerleme yok....Yönetimden bir Allahın kulu bu formları okuyup rahatsızlık duymuyormu?

-------------
Uğur

Gönderen: Özgür
Gönderi tarihi: 11/Şub/2008 saat 11:29

Çıkışta açılan geniş kapı,girerken neden açılmıyor???

Gönderen: iLkaSKimeSeSim
Gönderi tarihi: 11/Şub/2008 saat 11:32
Şahsım adına konuşmak gerekirse dün maçtan 1,5 saat falan önce açık tribüne girmek için sıraay girdim. Önümde 100' e yakın kişi vardı ve 4 dakika sırada bekledim sadecee, çıkarkende pek zorluk çekmedim..Birazda taraftarın fedakarlık göstermesi lazım, Her zaman geldiğinden 15-20 dakika önce gelse girişte herhangi bir problem yaşanmaz..

-------------

Gönderen: EsEsMania
Gönderi tarihi: 11/Şub/2008 saat 11:33
sen kaç kere yazdın;
bende kaç kez fotoğraflarla haber yaptım ama gene aynı tas aynı hamamAngry

-------------

Gönderi tarihi: 11/Şub/2008 saat 12:37
Bizim öncelikle stadı yenilememiz gerekiyor. Yoksa süper ligde daha çok olaylar olur.Düşünsenize fener maçını bu stadda yapıyorsunuz. Bence izdiham olur. Yönetim siyasi destek varken bir stad yapmanın yada bu stadı yenilemenin çaresini bulmalı.

-------------
Kırmızı Şimşek
Türk Gücü

Gönderen: Neden
Gönderi tarihi: 14/Şub/2008 saat 13:11
Destek Gerek

-------------
Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!

Gönderen: esesreha
Gönderi tarihi: 14/Şub/2008 saat 13:30
Büyük külüpler, büyük başarılar sportif başarıların haricinde tesisi, stadı ve kurumsallaşması ile büyük olur ve hep büyük olarak kalır. Tesis tamam yapılıyor. Bizim vitrinimiz Stadımız ancak stadımız eski bayat pazarının oradaki işportacılar gibi biz buradan yırtınıyoruz. Allah aşkına bir bakın süper lig takımlarının sahasına dizaynına. Hatta bank asya liginde oynayan diğer takımların stadına Mardin hariç onu örnek olarak görmüyorum. Uzağa gitmeye gerek yok Afyon, Kütahya stadlarını gözünüzde canlandırın. Erzurum u, Maraş ı, Urfa ve Siirt i inanın tribün acısından Türkiyenin en kötü stad ı bizim stadımız projesini çizeni anmamak elde değil.

-------------

Gönderen: Nowhere
Gönderi tarihi: 14/Şub/2008 saat 14:30
Alıntı yapılan esesreha

Büyük külüpler, büyük başarılar sportif başarıların haricinde tesisi, stadı ve kurumsallaşması ile büyük olur ve hep büyük olarak kalır. Tesis tamam yapılıyor. Bizim vitrinimiz Stadımız ancak stadımız eski bayat pazarının oradaki işportacılar gibi biz buradan yırtınıyoruz. Allah aşkına bir bakın süper lig takımlarının sahasına dizaynına. Hatta bank asya liginde oynayan diğer takımların stadına Mardin hariç onu örnek olarak görmüyorum. Uzağa gitmeye gerek yok Afyon, Kütahya stadlarını gözünüzde canlandırın. Erzurum u, Maraş ı, Urfa ve Siirt i inanın tribün acısından Türkiyenin en kötü stad ı bizim stadımız projesini çizeni anmamak elde değil.

tamamen katiliyorum. Kayserinin yaptigi gibi bize sehrin icinde kutu gibi 35-40 bin kisilik bir stat lazim. Super lige hazirlik olarak bugunlerde bunun calismalari yapilmali. Sahsen varolan stadin restorasyonu filan kesmez beni, zaten restorasyonda yillar surer gibime geliyor kapalida varolan kucuk bi yerin ustunun kapanmasi bile kışın sonunu buldu.

-------------

Gönderen: enES26
Gönderi tarihi: 14/Şub/2008 saat 14:42
bence tam zamanı..
önümüzde yerel seçimlerde var..
bu hafta sonu maçımıza 2 tanede bakan geliyor..
bunu hem seyirci hem yönetim olarak kullanıp stadın yapılanması yada yeni bir stad için adım atılmaz sözler alınamazsa bir dahada önümüzdeki bir 10-20 yıl hiç birşey beklemeyin stadla ilgili derim.

-------------

Gönderen: enES26
Gönderi tarihi: 14/Şub/2008 saat 14:43
ayderin kapanması ile ilgilide çok yazdım resmen utanç verici..
1 gün lük bir işi kalmış.. oraya gelen seyirci cebindeki selpak mendilleri açıp birbirine eklese oranın üstü yine kapanırdı.. bunu yönetimin bir ayıbı olarak görüyorum..

tabi bunda oradaki taraftar arkadaşların da eksikliği var.. hangi maç buranın üstü kapansın artık diye tepki gösterildi ki? ben hatırlamıyorum.. başkana el sallatmakla bu işler olmuyor işte..

-------------

Gönderen: YAREN26
Gönderi tarihi: 15/Şub/2008 saat 10:40
sahamızda oynadığımız maçlarda stada giriş ve çıkışlarda her zaman sorun yaşanıyor.açık türübünden stada iki giriş kapısı var ve aynı zaman da eses ürünlerinin satıldığı odaracık yerden taraftarlar stada alınıyor.bu taraftara yapılan zulüm niye.maça geliyoruz diye ceza verilmekmi isteniyor yoksa.yönetim bu konuda çok acil bir çözüm bulmalıdır.diğer kulupler taraftar sıkıntısı çeker,eses taraftarıda sıkıntı çeker.Clap

-------------
SONUNU DÜŞÜNEN KAHRAMAN OLAMAZ

Gönderi tarihi: 15/Şub/2008 saat 11:16
Sağdaki kapının girişi pek ala kapatılan taşköprü caddesinden yapılabilir. Soldaki kapının girişi de Savaş caddesinden yapılabilir. Ortadaki kapı için yer bu şekilde fazla kalır denilirse de iki kapının girişi basket sahasından, biri de caddeden yapılabilir. İlla 3 kuyruk da basket sahasında olcaksa, bence buna polis-yönetim vs. el atmalı, kuyrukların belirlenmesi için daha çok o demir barikat kullanılabilir derim ben.

Bize düşen de yumurtanın kapıya dayanmasını beklememek, erken kalkan erken yol alır...

-------------

Gönderen: Ankalimes
Gönderi tarihi: 17/Şub/2008 saat 18:22
Her gecen hafta bu sorun buyuyor...

Bugun 11 civari aciga girdim,o yuzden girisde herhangi bir problem yasanip yasanmadigini bilmiyorum...

AMA dunyanin hangi yerinde ev sahibi takim tribunde deplasman takiminin cikmasini bekler...

Cogu insan 11 civari tribune gelmis,15 gibi mac bitiyor...Tam 4 saat buz gibi havada,kar altinda bogaz patlatiyoruz,ustune +90'da sacma sapan bir penalti goluyle liderligi orda birakiyoruz...Butun bunlarin ustune izdiham icinde kapilar ustumuze kapaniyor...

Bu sehirde insan gibi mac izlenip,insan gibi staddan ayrilamicakmiyiz.....

O kalabaligin icinde illa birilerinin yaralanmasi mi gerekiyor, bu sogukta tribunde yuzlerce cocuk,onlarca bayan gordum hic mi kimse umursamiyor bu insanlari,futbol kimin icin oynaniyor,sahada kazanilir,kaybedilir o ayri ama futbol taraftar icindir,taraftar olmadan futbolun,yoneticilerin,takimlarin,oyuncularin hic bir anlami yoktur...,Bu taraftar bu muameleyi H A K E T M I Y O R.....

YAZIKLAR OLSUN...

-------------
Eskisehirspor Sevgisi Dunyanin Heryerinde
http://www.youtube.com/watch?v=Scf5ce_8M6w - http://www.youtube.com/watch?v=Scf5ce_8M6w

Gönderen: sezginsecil
Gönderi tarihi: 17/Şub/2008 saat 18:33

Saat 11.30'da iki stad boyundaki sırada yarım saat bekledim ancak girebildim ve de sanıyorsam çıkış da plansız ve programsız işler yapan Eskişehir Emniyeti'nin hatasıdır bu durum!

-------------
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
Elektrik-Elektronik Mühendisliği

Gönderen: nero-rosso
Gönderi tarihi: 17/Şub/2008 saat 18:37
Başkan o sırada bekleyip girecek ,çıkarken de aynı eziyeti çekecek ki bu işler düzene girsin...Adamların umrunda mı?nası olsa seyirci stada geliyor....Potaların oradaki polislerin biletleri kontrol ettiği girişin diz boyunda duvarını kırmak bile akıllarına gelmez onların..

-------------
Kampüsten gelen sES uniESES
www.unieses.org

Gönderen: emrah
Gönderi tarihi: 17/Şub/2008 saat 18:38
Tamamen Eskişehir Emniyeti'nin hatası. Neyse fazla yazmayayım fubol sahalarında şiddeti önleme yasası kapsamında bir de ceza yeriz..!!

-------------
Kümeye düşsen de; peşindeyiz Eskişehir peşinde..

Gönderen: cebe26
Gönderi tarihi: 17/Şub/2008 saat 18:51
polis girerken ve çıkarken elinden geleni yaptı.girerken kaşkol dağıtımını engellediği gibi kendisine paketle kaşkol aldı,çıkarken kapıların bazılarını açtı diğerlerini açmadı.izdihama yol açtı.

-------------
inadına eses

Gönderen: KaRa
Gönderi tarihi: 17/Şub/2008 saat 18:58
Bugün bizim tribün hariç bütün kapalı tribünün kapıları açıldı, açık tribünle bizim tribünün kapısı açılmadı. Yine de olaylar olmuş sanırım. 500 Antalyaspor taraftarı için 20.000 kişiyi nasıl bekletiyorlar, anlamıyorum. Maçın bitmesine 5 ya da 10 dakika kala misafir takım taraftarını çıkartırsın ya da maç sonunda onları bekletirsin, olur biter...

-------------
YÖNETİM İSTİFA! ŞEFFAF MALİ TABLO İSTİYORUZ!

Gönderi tarihi: 17/Şub/2008 saat 19:00
Alıntı yapılan uselen26

Bu başlığı 9 aralık 2007 de açmışım ve ne yazık ki o zamandan bugüne kadar yönetim kılını kıpırdatmadı.....Gazeteci arkadaşlara da kaç defa mail attım bu konuda yönetime baskı yapmaları gerektiğini  taraftarın isyan etiğini belirttim ama yönetime iletmelerine rağmen kılını kıpırdatan yok malesef......Lütfen bu konuda tepkimizi ortaya koyalım...BASINIMIZA AİT AŞAĞIDAKİ MAİL ADRESLERİNE LÜTFEN BU KONUDA TEPKİNİZİ BİLDİRİN....Mail yağmuruna tutun, giriş ve çıkışlarda yaşanan rezaletleri anlatın...Bireysel olarak olmuyor toplu bir şekilde baskı yapalım....HAYDİ TARAFTAR GÖREVEEEEEEE......

mailto:haber@istikbalgazetesi.com - haber@istikbalgazetesi.com
mailto:info@istikbalgazetesi.com - info@istikbalgazetesi.com
mailto:sakarya@sakaryagazetesi.com.tr - sakarya@sakaryagazetesi.com.tr
mailto:spor@kanal26.tv - spor@kanal26.tv
mailto:haber@kanal26.tv - haber@kanal26.tv
mailto:info@anadolugazetesi.net - info@anadolugazetesi.net
mailto:haber@anadolugazetesi.net - haber@anadolugazetesi.net
mailto:ihsan_saricoban@hotmail.com - ihsan_saricoban@hotmail.com

-------------
Uğur

Gönderi tarihi: 17/Şub/2008 saat 19:28
ne vurdumduymaz yöneticilersiniz . yazık bu taraftara. hala koyun sürüsü gibi gir koyun sürüsü gibi çık. konuşun mülki amirlele. 15 bin kişi açığa daracık  yüksek basamaklı uyduruk bir yerden giriyor. koskoca düz ayak araç giriş kapısı var eni en az 8 m. beşli altılı koridor aç adam gibi al stada. bu arada dağıtılan koşkollerin bir bölümü taraftara ulaşmadan arazi olmuş. nasıl olmuş bu iş.Angry 

-------------

Gönderen: iLkaSKimeSeSim
Gönderi tarihi: 17/Şub/2008 saat 19:33

ÇIKIŞ TEK KELİME İLE REZALET .!!!!

Türkiye'de maç bittikten sonra misafir takımı gönderipte, ev sahibi takım taraftarlarını içeri tutan başka şehir yok sanırım. Olay olmasın diye bu önlemi almışlar. Türkiyenin diğer şehirlerinde neden yok peki..oradaki insanlar çok masumda biz gelen rakibe mi saldırcaz.. Eskişehir taraftarlarını dışarı çıkarmamak için her kapıda bir sürü Polis, Stadyumun içinde dışarı çıkmamasını sağlayan bir sürü Polis....Eğer bu Polislerin hepsi maç bitiminde dışarıda alsaydı önlemini, Antalyasporlu taraftarlarla beraber çıksak bile hiç bir olay olmazdı..REZALET.....

-------------

Gönderen: esesreha
Gönderi tarihi: 17/Şub/2008 saat 19:35
Stadımızın şuan ki ilkelliği ve bakımsızlığından gelmiş geçmiş tüm yönetimler ve siyasiler şuçludur. Şu anda görevde olanlar ve şeçilmişlerde dahil. Bu Eskişehir in ayıbıdır. Tarihi eser stadımızı çivi çakmadan korumaya devam. Yazıklar olsun.

-------------

Gönderen: porsukes
Gönderi tarihi: 17/Şub/2008 saat 19:46
Burda yazan herkese fazlasıyla hak veriyorum. ben başka bi konuya değincem polisin uygulamalarıda çileden çıkartıyo insanı kızılcıklı ayder açığın bir kısmı çıkartılıyor. birden ne olduysa kapılar kapanıyor, heralde kızılcıklıdan çıkanlar ayderden çıkanlar antalyalılara saldırmayacak bizleri potansiyel tehlikeli olarak gördüler heralde. o taraftar çıkanlar caddeden gidiyorlar bunu görüyoruz bizim kapılar kapalı ya şu ülkede kimsenin kafası çalışmaz mı.

Gönderen: Fnd_26
Gönderi tarihi: 17/Şub/2008 saat 19:50
Rezillik başka bişey değil yönetim ne zman bizi takacak merak ediyorum onlara göre sadece para kaynağıyız.

-------------
Yenilsende yensende taraftarın senle...

Gönderen: tavsamaz
Gönderi tarihi: 17/Şub/2008 saat 19:55
Açık tribünden çıkıyordum. Meslek lisesi tarafındaki kapı açıktı. Millet sıkış tepiş çıkıyordu ki tam kapıya 2-3 kaldı çıkacam derken koca demir kapıyı polisler kapattı. Ondan sonra seyirci içinden çileden çıkanlar oldu. Önümde zorla koca demir kapıyı devirdiler. Bi memur kendini zor kenara attı. Eğer o kapı hiç açılmamış olsa seyirci bu kadar galeyana gelmezdi herhalde. Bu kadar sorumsuzluk olmaz. Şehrimizde görev yapan polis memurlarını ve amirlerini bu beceriksizliklerinden dolayı kınıyorum

Gönderi tarihi: 17/Şub/2008 saat 19:56

eskişehir polisi şehir asayişinde ne kadar başarılı ise sportif müsabakalardaki görevlerinde son derece başarısız. güzide kulübün büyük taraftarına  çok kaba davranıyorlar. geçen hafta neferde sıktıkları biber gazını  avrupanın hangi maçında bir pois yapabilir. vazgeçtik avrupadan türkiyenin hangi şehrinde böyle bir saçmalık yaşanabilir. sık biber gazını  salla jopunu kalabalığın içine orada yaşlımı var bayan mı var çocuk mu var. bir karışıklık olacağı belli iken o insanlar ezilirmi, yaralanırmı. sapla samanı ayırın lütfen. stadın her noktasında güvenlik kameraları varmış. polis amirlerimiz o görüntüleri bir izlesinler. revamıdıır bu eziyet.

-------------

Gönderen: omer-es-26
Gönderi tarihi: 17/Şub/2008 saat 20:33
Alıntı yapılan esesreha

Stadımızın şuan ki ilkelliği ve bakımsızlığından gelmiş geçmiş tüm yönetimler ve siyasiler şuçludur. Şu anda görevde olanlar ve şeçilmişlerde dahil. Bu Eskişehir in ayıbıdır. Tarihi eser stadımızı çivi çakmadan korumaya devam. Yazıklar olsun.
aslında suç bizde.bir hafta maça gitmeyelim bakın neler oluyor.o zaman yönetim bu işi nasıl hallediyor görürüz.ağlamayan bebeğe mama vermezler arkadaşlar.biz şimdiye kadar hep sustuk.niye? aman eskişehirspor zarar görmesin diye.
fakat biz bu işin üstüne düşmezsek.yönetimin birşey yapacağı yok.herkes elinden geleni yapsın.artık şu derde bir çare bulmamız lazım.

-------------
"2009 NBA   ALL-STAR İÇİN HİDAYET VE MEHMET'E http://www.nba.com/allstar2009/asb/tur/ballot.html?referrer=NBA&code=443Q4fvx - BURDAN OY VEREBİLİRSİNİZ !!!!"

Gönderi tarihi: 17/Şub/2008 saat 21:39
Alıntı yapılan Fnd_26

Rezillik başka bişey değil yönetim ne zman bizi takacak merak ediyorum onlara göre sadece para kaynağıyız.

Birisi yaralanıp ölecek ancak ondan sonra sanırım çünkü ben düzeleceğinden ümidi kestim...Eskişehirspor sevgisini aşılamak için 10-12 yaşında çocuğuyla gelen bir babanın çocuğu ezilecek belki o zaman, kimse istemez ama olmayacak birşey değil....

Bir panik durumunda izdahamda herşey olur...Rakip takım taraftarını Polis bizi ise Allah korusun... 

-------------
Uğur

Gönderi tarihi: 17/Şub/2008 saat 22:05

Eskişehir'de olaylar çıktı!

Antalyaspor ile uzatma dakikalarında penaltıdan yediği golle 1-1 berabere kalan Eskişehirsporlu taraftarlar maç sonrasında konuk takımın taraftarlarını taşıyan otobüsleri taşladı. Açık tribünden çıkmalarına izin verilmeyen Es-Es taraftarları demir kapıyı ittirek söktü, bir polis memuru devrilen kapının altında kalmaktan son anda kaçarak kurtuldu.

Bir grup Eskişehirspor taraftarı maç bitiminde stadyum yanında Antalyasporlu taraftarların bindiği 5 otobüsü taş yağmuruna tuttu. Polisler taş atan taraftarlara müdahalede bulundu. Kaçan taraftarları polisler eğitimli köpeklerle kovaladı. Polis bazı Es-Es taraftarları gözaltına aldı.Bu arada maç bitiminde Eskişehirlu taraftarların bulunduğu açık tribün kapıları açılmadı. Konuk takım ve taraftarlarının stadyumdan ayrılmalarının ardından açılacak olan kapıları Es-Es taraftarları tekmeledi. Taraftarlar ittirek demir kapılardan birini söktü. Bir polis memuru devrilen demir kapının altında kalmaktan son anda kaçarak kurtuldu. Polisler ile taraftarlar arasında gerginlik yaşandı.

http://www.sporx.com/detail.php?Type=1&kategori=30&go=99480 - http://www.sporx.com/detail.php?Type=1&kategori=30&go=99480

-------------
Uğur

Gönderen: kalender 26
Gönderi tarihi: 17/Şub/2008 saat 22:10
  Rezalet

-------------
kalender

Gönderi tarihi: 17/Şub/2008 saat 22:11
GEÇEN hafta bize biber gazı sıkan polis bu hafta koltukları söküp sahaya atan antalyalılara sıkamadı:
tabi herkes es es değil:
başkasına sıkmak sıkar biraz

-------------

Gönderen: muhammed
Gönderi tarihi: 17/Şub/2008 saat 22:12
giriside rezalet cıkısıda

-------------
www.facebook.com/pages/Eskişehirsporum/149380141891106 Destek verelim lütden

Gönderen: Neden
Gönderi tarihi: 17/Şub/2008 saat 22:35

-------------
Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!

Gönderen: commandos
Gönderi tarihi: 17/Şub/2008 saat 22:43
dünyanın dört bir yanında uygulanan prosedür şudur;
önce ev sahibi taraftar çıkar, dağılır.
misafir takım taraftarı yarım saat 45 dakika olamadı 1 saat bekler dışarısı sakinleşince polis onları otobüslerine bindirir eskortla şehir dışına çıkartır.
ama eskişehirde her zaman olduğu gibi cefayı biz çekiyoruz, copu gazı biz yiyoruz maç bitince kilit altında yine biz bekliyoruz..
böyle zihniyetin ta...neyse.   

-------------
Akademi Gençlik * İdman Yurdu * Yıldıztepe *

Gönderen: ramozotti
Gönderi tarihi: 17/Şub/2008 saat 22:47
valla bende atatürk acddesindeydim  50 yaşındaki amcam taşı bi sallado 403 marka otobüse camlar küt aşağı indi  helal olsun dedim tabiş bende salladım camlarına taşıLOLLOLLOL

Gönderen: cresadur
Gönderi tarihi: 17/Şub/2008 saat 22:48
Biz boluda  kaç saat bekledik yazık gerçekten yasık taraftarın hakettigi bu mu Adalet Bakanı   Mehmet Ali Şahin maçta diye antalyalılar önce çıkmıştır belki Angry

Gönderen: MeHmEteses
Gönderi tarihi: 17/Şub/2008 saat 23:05
Eskişehirde izdiham...

http://www.ajansspor.com/futbol/tff1lig/h/20080217/eskisehirde_izdiham.html - http://www.ajansspor.com/futbol/tff1lig/h/20080217/eskisehirde_izdiham.html

Gönderen: SaDRaZzaM
Gönderi tarihi: 17/Şub/2008 saat 23:16
yönetim stada giriş çıkış konusunda aciz kalmıştır. üstüne üstlük polisimiznde bize insan dışı davranışları olayları daha çekilmez hale getirmiştir....

-------------
BKŞ/MUSTAFA

Gönderen: muzoes
Gönderi tarihi: 18/Şub/2008 saat 00:06
giriş ve çıkışlardaki acizlik devam ediyor çıkışlarda bir insanın ezilmesinimi bekleyecek acaba bu yönetim

es es taraftarı bu eziyeti haketmiyor yazık

Gönderen: miskin
Gönderi tarihi: 18/Şub/2008 saat 00:20
Madem eziyet ceken taraftarız gitmicez maca bak bakalım ne oluyor o zaman . Ama bunu yapamayacağımızı bilen yönetim hiç birşey yapmıyor çünkü takımımızı cok seviyoruz . Yönetim kadar emniyet (polis) te hatalıdırlar.Cünkü kendi şehrinin insanlarıyla karşı karşıya gelmeyi başarabiliyor.  

-------------
İnadına Es-Es

Gönderi tarihi: 18/Şub/2008 saat 00:23
Artık bunca yazıdan sonra bunca başımıza gelen şeyden sonra bu cıkış sorununa el atmayan yönetimin Allah belasını versin diyeceğim !!!!!!!!!!

kimse kızmasın,bugun o yığılmada yüklenme esnasında birkişi yere düşseydi kimbilir kaç kişi yaralanacaktı, yaralıyı geçtim büyük ihtimal ölüm olayı bile olacaktı.

bugun polis kapıyı açmadı haklı olarak ama bundan önceki taraftarın cok oldugu tüm maçlarda buna benzer sıkıntılar yaşadık tehlikeler atlattık.

ulannn hazırda birsürü cıkış kapısı var insanları birtane kapıdan cıkmaya mahkum ediyorsunuz..

YAZILAR OLSUN .... VALLAHİDE BİLLAHİDE YAZIKLAR OLSUN...

-------------
ES-ES'i SEV KIRMIZI GİY!

Gönderi tarihi: 18/Şub/2008 saat 01:32
Baştan sona silme rezillik. Emniyet dediniz mi Türkiye'nin başka yerinde bize zorluk çıkarılmasını anlarım da kendi şehrinde kendi emniyetinden en çok çile çeken takım-taraftar biziz.

Girişte kuyruklar kördüğüm oluyor, bir tane polis memuru yok şöyle bi düzen oluşturulabilecek. Mağaza önündeki tek yerde basket sahasına geçiş var ki komedi; köprüleri olmayan köylerde çocukların dereden geçmesi gibi ilk çağdan kalma yöntemlerle stada girebiliyoruz(!) Türkiye'nin en çağdaş şehirlerinden birinin göbeğinde. Taşköprü caddesine yakın olan kapının sırası caddeye alınabilirse ya da basket sahasındaki kuyruklar adam akıllı yönlendirilirse -ki bunu yapacak olan Alman itfaiyesi değil heralde- belki bu bela hafifler biraz.

Çıkışa gelince, 500 kişi için binlerce insanı balkonda sıkış tepiş bekletmenin ne anlamı olabilir? Üstelik rakip taraftarlar da çıkmışkenDead

-------------

Gönderi tarihi: 18/Şub/2008 saat 01:37
Haftalardır bu formda yazıp duruyoruz giriş- çıkıştaki rezaletleri ama ne bu formları takip eden basın nede yönetim bir tepki vermiyor....Kaç defa kişisel olarak basından bazı arkadaşlara bu konuda yönetimi uyarmaları ve baskı yapmaları için yazı yazdım ama demekki bireysel olarak olmuyor...Topluca taraftar olarak tepkimizi ortaya oyup bildirmemiz gerekiyor demek...Bu nedenle lütfen sizde yerel basını bu konuda baskı altına alın ve mail yağmuruna tutun...Tepkimizi ve eziyetimizi görsünler artık.....  

Gerçi İstanbul basınında yaşanan izdiham çıktı artık Eskişehir basınıda bi zahmet yazar....

mailto:haber@istikbalgazetesi.com - haber@istikbalgazetesi.com
mailto:info@istikbalgazetesi.com - info@istikbalgazetesi.com
mailto:sakarya@sakaryagazetesi.com.tr - sakarya@sakaryagazetesi.com.tr
mailto:spor@kanal26.tv - spor@kanal26.tv
mailto:haber@kanal26.tv - haber@kanal26.tv
mailto:info@anadolugazetesi.net - info@anadolugazetesi.net
mailto:haber@anadolugazetesi.net - haber@anadolugazetesi.net
mailto:ihsan_saricoban@hotmail.com - ihsan_saricoban@hotmail.com

-------------
Uğur

Gönderen: jonturk26
Gönderi tarihi: 18/Şub/2008 saat 04:43
http://www.youtube.com/watch?v=JvcV9Wle7is - http://www.youtube.com/watch?v=JvcV9Wle7is

Konuyla alakalı olsa gerek giriş dert olsada çıkmayı pek dert etmemişiz...
Yönetim yada Eskişehir emniyeti herşeyi güzel yapıyor da şuna da bir çare bulur herhalde.

Otobüsleri taşlayanlar eğer  Antalya'da yada başka şehirde taşlanırlarsa şikayet etmesin...
Yönetim niye deplasmana otobüs vermiyor diyordunuz her maç kendi sahasında olay çıkaran taraftara deplasmanda olay çıkmayacağı garantisini verebilen varsa bence yönetim otobüs versin.

Sayfayı yazdır | Close Window

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2008 Web Wiz - http://www.webwizguide.com