eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

TFF 1. Lig 2020-2021 Sezonu

Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 18>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
AzTecK Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı AzTecK Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Nis/2021 saat 12:19
Döndük dolaştık yine aynı yere geldik.
Eskişehirsporluysan çileye, acıya alışık olacaksın, katlanacaksın arkadaş.
Merhaba Inegoller, Sariyerler,Pendikler, Uşaklar,köyler, kasabalar, ilceler, balçık sahalar, tribunsuz yıkık dökük stadlar merhabaaa.
Yukarı
tepebaşılı26 Liste gör
Usta Yazar

Necati
Yer: Tepebaşı/Esk.
  Alıntı tepebaşılı26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Nis/2021 saat 18:41
belki üç yıl olmuştur foruma yazmayalı..evet düştük hayırlısı olsun..en kötü gün bugünse daha yüksek sesle :Sen çok yaşa ESKİŞEHİRSPOR..
Şimdi on kere düşünüp bir kere adım atma zamanı ya bu çocuklara ve Cengiz hocaya güvenip,özgüven kazandırılıp hiç borca harca girmeden aynen devam etmek
yada
ne yapıp edip transferi açıp bu çocukaların yanına kadro derinliğide düşünülerek en az yedi sekiz tecrübeli adam transfer ederek şöyle bir harmanlayıp güzel bir kamp yaparak sezona başlamak...bana sorarsanız ikşnci şık..
HER ASALETE BOYUN EĞDİREN SEN DEĞİLMİYDİN?

Yukarı
kayılı Liste gör
Usta Yazar

ahmet arısoy
Yer: Turkey
  Alıntı kayılı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Nis/2021 saat 16:28
Küme düştük. Düşeceğimiz belli idi ama genelde can acıtıyor. Onbeş sene önce Pendik maçını kazanıp bu lige çıkmıştık. Ne güzel bir gündü.
tartışmaya gerek yok, en büyük ESES
Yukarı
kayılı Liste gör
Usta Yazar

ahmet arısoy
  Alıntı kayılı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Nis/2021 saat 14:11
Oynamadan dört gol oldu. Altınordu'nun insafına kaldık.
Yukarı
kayılı Liste gör
Usta Yazar

ahmet arısoy
  Alıntı kayılı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Nis/2021 saat 13:58
Altınordu gol atmamak için oynuyor. Kadro eksik ama arada çok fark var. Umarım daha fazla fark olmaz.
Yukarı
br_65 Liste gör
Yazar

Melih Y.
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı br_65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Mar/2021 saat 13:19
Eyvallah renkdas sen de sağol.
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Mar/2021 saat 13:19
Eline agzina saglik tesekkurler renkdas
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES
Yukarı
br_65 Liste gör
Yazar

Melih Y.
  Alıntı br_65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Mar/2021 saat 11:37
Ben yönetim (idari olarak) işinden çok anlamam. Ancak futbol konusunda saha içi ile lakalı kendi görüşlerimi hep buraya yazdım. Ayrıca futbolun bireysel bir oyun olmadığını düşündüğüm için futbolcuları teker teker eleştirmenin doğru olmadığını düşünüyorum. Futbolda artık teknik direktörün etkisinin yüzde seksenlere vardığı bütün dünyada konuşuluyor ve ben de bu görüşe katılıyorum. Yönetim için de token ve fidan projelerini destek vermekten başka elimden bir şey gelmez. Benim bildiğimi düşündüğüm konu idari değil tekniktir, yönetime de ancak bu konuda eleştiri yaptım ve yapacağım.

Cengiz hoca hakkında nacizane görüşüm, şu an takım savunması üzerinde yoğunlaştığıdır. Daha az gol yemenin, oyun merkezini kendi yarı sahamızdan, daha çok orta sahaya kaydırmanın planlarını yaptığını düşünüyorum.

Ancak buradaki tek sıkıntı önümüzdeki sezon da 5-3-2 sistemiyle oynabilrceğinden emin değilim. Çünkü elimizde Alperen ve Talha gibi değerlendirilmesi gereken kanat oyuncuları transfer açılması durumunda da kesin gözüken ve yine kanat onayan bir Erkan transferi var. Hocayı eleştirebileceğim şu an için tek nokta bu.

Bunun dışında, Cengiz hoca 3lü orta sahanın sağ ve sol içi ile beklerin, rakip kanatların yaptığı hücumları karşılarken birlikte hareket etmesini istiyor. Ayrıca sol iç veya sağ için kanat savunması yaptığında boşalttığı alanı Forvetlerin gölge savunmasıyla kapatmasını bekliyor. Bu takım savunması için en önemli nokta. Ancak öyle 1-2 haftada oturması çok zor. Zaman gerekiyor. Ayrıca 3 stoperin, rakibi arkası dönğk yakalamışken yaptığı baskılarda alan ve adam paylaşımını iyi yapamadığını bu sepeble de çok pozisyon verdiğimizi düşünüyorum. Bu da fazla tekrar ve uzun süreli beraber oynama alışkanlığı gerektiriyor. Yani Cengiz hocanın önceliği olan takım savunmasını oturtmak için bi hayli zamana ihtiyacı var.

Yapabileceğim nacizane saha içi analizi budur. Dediğim gibi yönetimin saha içi organizasyonu dışında eleştirebilmem mümkün değil. Yönetimin futboldan anlamadığını hep yazdım burada. Bu takım bu cendereden üst düzey taktik ve antrenman sistemiyle çıkabilir. Bu organizasyonu kuracak bir futbol aklı Eskişehirde görünürde yok. Yönetim karşısında, sadece o gitsin bu gelsin diyen bir kamuoyu buluyor. Futbolda zaten bulunan, ancak araştırılması gereken, yönetimleri futbolun doğrularına yöneltecek bir Eskişehirspor kamuoyu gerekiyor.

Renkdaşım dilersen bundan önce burada bu başlık altında daha önce paylaştığım kişisel görüşlerim de mevcuttur. Bundan önce yaptığım bütün eleştirileri bir temele dayandırarak yapmaya çalıştım. Bunu yapmadığımız zaman durum kişisel algılanıp ego savaşına döner. Yıllardır Eskişehirde izlediğimiz film bu. Ego Savaşı. Bunun da son bulması için artık mantıklı analizlere ihtiyaç vardır diye düşünüyorum.

Daha önce de yazmıştım yine yazayım. Kulüpte para yokken bir futbol aklının olması şarttır. Varken 3-5 menajerle işler yürür. Menajerler Hocayı bulur transferi yapar 1-2 senelik takımlar iyi menajerlerle kurulur ve kulüp menajere çalışsa da sezonluk başarılar elde edilir. Bu da sağlıklı değildir ama futboldan anlamayan yönetimlerin tek çıkış yolu budur. Zaten Türkiye’deki hiç bir yönetim futboldan anlamadığı için menajerler kulüpler üzerinde bu kadar hakim. Dediklerim yönetim istifa etsin bu işi bilmiyor değil. Anlatmaya çalıştığım yönetim idari işlerle alakalı değil, sportif işlerle alkalı. Hiç bir yönetim futboldan anlamak zorunda değil ama sportif kısmı çekip çevirecek bir akla ihtiyacı vardır. Elimizdeki sportif direktör anladığım kadarıyla daha fifa dosyalarıyla ilgilenmesi için getirildi. Bize teknik anlamda işten anlayan bir sportif direktör gerekiyor.

Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Görüşlerim yanlış olabilir doğru olabilir. Ancak en azından bir temel üzerine kurulmuş, kişiyi değil yapılanı değerlendirmeye çalışan görüşlerdir. Ve bundan önce İlhan hoca hariç kimseye gitsin dememişimdir. O da İlhan hocanın dayanamadığım oynattığı 7 defanslı çağ dışı futboludur.

Son olarak, Eskişehirsporda sözü geçen gerçek Eskişehirsporlu abilerimizin kardeşlerimizin ve sosyal-klasik medyada dikkate alınan bireylerin bu şekilde olaylara yaklaşması gerektiğine inanıyorum. Saygılar.

Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Mar/2021 saat 04:53
Renkdas sen tek tek yonetici teknik heyer futbolcular uzerinden analiz yaparmisin cok merak ediyorum neler diceksin
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES
Yukarı
br_65 Liste gör
Yazar

Melih Y.
  Alıntı br_65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Mar/2021 saat 14:11
Koskoca futbol şehri denilen Eskişehir'de 1 tane adam akıllı maç analizi yapan yok. İşin kötüsü camiada etkin olan isimler, saha içini etkileyecek her türlü konuda, sosyal ve klasik medya üzerinden kamuoyu oluşturuyorlar. İlk onbirlere dahi karışıyor, hocaları gönderiyorlar...

Şu an Eskişehirspor camiasında göz önünde olan, teknik direktör ve oynanan futbol hakkında konuşan kimse ne yazık ki futboldan anlamıyor. Modern anlamda, günümüzün gelişen futbolundan ise haberleri dahi yok. Ne bekliyoruz ki biz saha içinden. Saha dışında her gelen yönetim iyi kötü bir şeyler yaptı. Ama saha içi, gelişmiyor, geleceği de hiç parlak değil ne yazık ki. Sebebi şehirde, eski veya hali hazırdaki yönetim dahil, sosyal ve klasik medyada görüş belirtebilen, kamuoyu oluşturabilen kimse tarafından sağlıklı saha içi analiz yapılmadan, kişilerin gidip gelmesi üzerinden bir futbol modelimizin olmasıdır kanımca.

Yöneticisi, yorumcusu, gazetecesi...Teknik direktöründen tut, çıkacak kadroya kadar her şeye müdehale etmeye çalışıyor. Tamam bir şekilde herkes fikrini söyleyebilmeli kabul, ancak doğru dürüst bir analiz yaparsın sonra fikrini söylersin. Ama hiç bir gerekçeye dayanmadan, sadece o kötü, bu iyi ile, sadece alınan sonuçlara bakarak koskoca kulübün saha içi organizasyonu ne hale geldi. Futbolcuların yüzündeki fer gitmiş belirsizlikten, anlayan anlamayan herkesin müdahil olmasından. Bunun içinde yöneticiler de var dediğim gibi. Eskisi, yenisi farketmez. Yazarı, çizeri, muhabiri... Hiç biri futboldan zerre anlamıyor. Ama kamuoyu oluşturma güçlerini kullanarak anlamadıkları saha içi organizasyonunu sürekli şekillendiriyorlar.

Eskişehirspor'daki hakim kesim, tamamen sonuca odaklıdır. Ama bir gün saha içerisinde göremedikleri yanlışlar sonuca yansıdığı zaman analizleri sadece; ''zaten kötü hocaydı'', ''yerli hoca lazım'', ''topçular ruhsuz'', ''topçular yeteneksiz'', ''topçular tecrübesiz'' den öteye geçemez. Cengiz hoca da Cengiz hocadan sonra gelen de bence oluşan bu kamuoyuna yenik düşecek. Biz de problemlerin hiç birini çözmeden, onu gönderip bunu getirerek yıllarca yerimizde sayıp duracağız...

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 18>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,420 saniyede hazırlanmıştır