Sayfayı yazdır | Close Window

TFF 1. Lig 2020-2021 Sezonu

Yazdırılan yer: eskisehirspor.com
Kategori: ESKİŞEHİRSPOR
Forum İsmi: Genel
Forum Açıklaması: Genel Konuşmalar
URL: http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=5102
Yazdırma tarihi: 24/Nis/2024 saat 22:24
Yazılım Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com

Konu: TFF 1. Lig 2020-2021 Sezonu
Gönderen: Curva_Eses
Konu: TFF 1. Lig 2020-2021 Sezonu
Gönderi tarihi: 29/Tem/2020 saat 23:54
1.ligdeki üst üste 5.sezonumuza başlıyoruz. Pandemi sayesinde elbette.

Takım Listesi

1-Adanaspor
2-Adana Demirspor
3-Akhisarspor
4-Altay
5-Altınordu
6-Balıkesirspor
7-Boluspor
8-Bandırmaspor
9-Bursaspor     
10-Eskişehirspor
11-Giresunspor
12-İstanbulspor
13-Keçiörengücü
14-Menemen Belediyespor
15-Osmanlıspor
16-Samsunspor
17-Ümraniyespor
18-Tuzlaspor

-------------
ESKİŞEHİRSPOR & BORUSSIA DORTMUND

Yanıtlar:
Gönderen: esesliyiz
Gönderi tarihi: 01/Ağu/2020 saat 21:33
5 sene sonra buradayım.Ben geldiysem herkes geri gelsin.Bu sene o sene.

Gönderen: br_65
Gönderi tarihi: 02/Ağu/2020 saat 14:13
Öyle veya böyle bir şekilde kümede kaldık. Özellikle sosyal medyada herkes süper lige çıkmak, kulübü düzlüğe çıkarmak için büyük bir şans olduğunu düşünüyor. Haklılık yanları var tabi. Süper lig demek, gelirlerin artması, dolayısıyla borçların ödenmesinin kolaylaşması demek. Ancak bu sezon, süper lige çıkmak için ayağımıza gelen bir fırsat mıdır? Yoksa, süper lige çıkmasak da kulübü yaşatacak çözümleri bulmak için elde ettiğimiz bir fırsat mıdır? Yani hedef süper lig midir? Yoksa kulübü yaşatmak mıdır? Süper lig hedefi ile başlanan bir sezonda elbette ciddi transfer harcamaları yapılması gerekiyor. Hedef süper lig ise ve bu harcalamalar yapılacaksa, çıkamazsak kulübün kapısına kilit vuracak mıyız? Bunun tartışılması gerektiğine inanıyorum.

Yönetimin, şehrin halletmesi gereken ilk konu eksi puanları almamak için gerekli imzaların toplanması, bu da zaten transferin açılması demek oluyor bildiğim kadarıyla. Beni rahatsız eden konu, herkesin, hedefin süper lig olduğunu söylemesi, buna hoca da dahil. Ben bu açıklamalardan, belirlenen hedeften şunu anlıyorum; 'Bizim 40 civarı puanımız zaten garanti. Yani ligde kalacak puanı her türlü alırız. Bunun fazlasını almak için yeterli takviyeler yapılırsa, süper lige oynarız, hatta en büyük favori biz oluruz' deniyor gibi bir hava seziyorum. Bence başta hedefi doğru koymak lazım. Bu sezona Eskişehispor'un kurtuluş sezonu olarak bakıyorsak, tabi süper ligi hepimiz istiyoruz, ancak önce önümüzdeki seneyi garanti etmemiz gerekiyor. Yani ligde kalmayı garantilememiz gerekiyor. Eğer daha oturmamış bir kadroyla(transfer yapılırsa), her maça 3 puan almak için çıkan, yani maçı tutmak değil de skor üretmek için sahaya çıkarsak, şimdiden söyleyeyim, ligde zor kalırız. Önceliğimiz ligde kalmak olmalı. Hatta transfer açılırsa bir yerlerden para bulup, bedelli transferler yapılmamalı, kiralık veya bedelsiz transferler yapılmalıdır. O da maksimum 6 olmalıdır. Biz eğer zaten ligde kalacak paunı toplarız diyorsak, öncelikle bunu hedeflememiz ve başarmamız gerekiyor.Bu da ilk devre için 20-25 puan demek. Diğer türlü geçmiş dönemlerdeki gibi kırılgan bir takım olmamıza, sürekli sürpriz mağlubiyetler alarak bırakın play off u, ligi bile zora sokmamıza neden olabilir. Eğer bir hedefe koşulacaksa bunu minimum bedel harcayarak, önce ligde kalmayı garantileyerek yapmalıyız. Biz hatta 40 puan toplayana kadar play off sözünü bile ağzımıza almamaız gerekiyor. Her play off dediğimizde aldığımız mağlubiyet serileri ortada.

Kısacası, 3. bir 'ya herro ya merro' dönemi direk kulübün kapanmasına yol açabilir(1.'si Hoşcan dönemi devre arası transerleri, 2. ise Halil Ünal dönemi Göztepe play offu ve devamındaki yaz transfer faciası). Yazılı ve görsel medyada, özellikle basının, yapay içi boş bir süper lig pompalamasına girmemesi gerekiyor. Şehrin gireceği yapay bir hava, ilk olumsuz sonuçta homurdanmalara sebep olur. Bu da bizi daha kırılgan, alınan olumsuz sonuçlarda normalden daha fazla moral bozukluğunun olduğu bir hale sokar, direncimizi kırar ve bir anda yokuş aşşağı gitmeye başlarız. Yere sağlam basmalıyız, küme düşme tehlikesi bittikten sonra hem bu sezonu hem de gelecek sezonu iyi yerlerde bitirecek çalışmalar yapmalıyız. Kulübü yaşatmanın tek yolu süper lig midir? Bence hayır. Bu şans, süper lige çıkmasak da kulübü yaşatmanın son şansıdır. Yoksa süper lige çıkmak için son şans değildir diye düşünüyorum.

Gönderen: yasin333
Gönderi tarihi: 03/Ağu/2020 saat 00:26
Transfer yasağımız yok transferi açabiliriz 100 küsür dosyanın sahibi futbolcu + antrenör + kulüplerden imzaları alsak diyorlar ama Fifa tarafından uygulanan ve Tff nin kulübe ilettiği bu belgede Boffinden gelen -6 puan ve 2 dönem transfer yasağımızın olduğu gözüküyor.Fifa nın uyguladığı ve Tff nin kulübe ilettiği bu cezadan benim bildiğim futbolcuya olan borcunuzu ödeseniz dahi transfer yasağını kaldıramıyorsunuz.Bir futbolcu hem -6 hemde transfer yasağı cezasını aynı anda uygulatamaz Boffin sadece -6 puan cezası gönderdi deniliyor o zaman bu belge sahte mi?Bu belge gerçek ve geçerli ise 10 Nisan 2020 de uygulanan bu transfer yasağının sonradan kaldırılma ihtimali var mıdır?Eğer yasağın kaldırılma ihtimali yoksa yok yere umut dağıtmanın anlamı var mı?Bilen birileri açıklarsa sevinirim.

https://hizliresim.com/QZkJjq"> [/IMG]

Gönderen: Güray26ES
Gönderi tarihi: 08/Ağu/2020 saat 11:57
Eskişehirspor Kulüp Başkanı Mustafa Akgören, transfer yasağının kalkması için çok sağlam bir bütçe oluşturmak gerektiğini, bu bütçe için de Eskişehir kentinin çok büyük bir birlik beraberlik içerisine girmesi gerektiğini ancak bu durumunda çok zor olduğunu açıkladı. 

Radyospor’da yayınlanan ‘Anadolu Ateşi’ programında Salim Manav’ın sorularını yanıtlayan Başkan Mustafa Akgören programda şu ifadeleri kullandı. 

Küme düşmelerin iptal edilmesinden dolayı mutlu olduk. Ama çok sevindik diyemem. Eskişehirspor’a saha içerisinde savaşarak ligde kalması yakışırdı. Eskişehirspor gibi köklü camialar bu şekilde ligde kalmamalı. Böyle konuşuyorum ama Eskişehirspor zaten saha içerisinde savaşarak küme düşmedi. Bize 3 farklı nedenden dolayı 15 puan silme cezası verilmişti. 12 puan topladık. Silinen puanla birlikte 27 puan yapıyor. Puan silmeler olmasaydı ben inanıyorum ki en az 40 puan toplardık. Yapacak bir şey yok. Yaşananlar geride kaldı. Biz kendimizi TFF 2.Lig’e hazırlamıştık. TFF’nin böyle bir karar alması bizi memnun etti. 

Bu sezon TFF 1.Lig 18 takımla oynanacak. Süper Lig’den küme düşen takımlar maddi ve kadro olarak iyi olanaklara sahip oluyorlar. TFF’den paraşüt yardımı alıyorlar ve şampiyonluğa oynuyorlardı. Bu sene böyle bir durum olmayacak. Hatayspor, Erzurumspor ve Karagümrük gibi maddi problemi olmayan takımlar da ligimizde olmayacak. Eskişehirspor gibi maddi problemler yaşayan kulüpler için Süper Lig’e çıkma şansı normal bir sezona göre daha yüksek ihtimal. Ligimizde şu an bir iki kulüp dışında dengeleri bozacak takımlar yok. Sadece Samsunspor ve Adana Demirspor takımları avantajlı olarak gözüküyor. Onun dışındaki tüm takımlar maddi olarak yakın seviyedeler. Böyle bir sezon herkes için ciddi bir fırsat. 

Eskişehirspor genç bir kadro ile mücadele veren ve kamuoyundan takdir toplayan bir takım. İskelet kadromuz da tamamlanmış durumda.

Transferi açabilirsek 5-6 tane sağlam transfer yaparak hedef kovalayabiliriz ama transferi açmak gerçekten zor. Şuan transfer yasağına neden olan dosyalarımız var ve çözemezsek yenileri de eklenecek. Bu dosyaları çözmek için bir sezonluk bütçemiz diyebileceğimiz bir para demek. Eskişehirspor transfer yasağını açabilir dediğimiz zaman şehirde beklentiler çok yükselecek. En az 5-6 tane direkt 11’de oynayacak futbolcuları transfer etmek için bir maliyet gerekiyor. Şampiyonluğu kovalamak kolay bir iş değil ki. Geniş kadro ve geniş bütçeler isteyen bir iş. Elbette gönlümüz şampiyonluk ister ama ülkemizin ve şehrimizin şartlarını da düşünmek lazım. Eskişehir’de uzun zamandır Eskişehirspor’un borçları nedeniyle yorulmuş bir camia ve kent var.  

Seçilmişler ve atanmışlar, şehrin mülki amirleri, milletvekillerimiz, valimiz, belediye başkanlarımız, ticaret odamız, sanayi odamız, esnaf odalarımız birleşir ve ‘bu sene o sene’ derse biz transferi açmaya elbette varız. Ama bu kolay gözükmüyor. Biraz gerçekçi olmak lazım. Bu saydığım unsurlar bizim için şampiyon oynamaya yetecek bir bütçe oluşturursa elbette şampiyonluğa oynamak isteriz. Bunu da bizden daha çok isteyen olamaz. Bu sene olacaksa olsun, bundan sonra de ne olacaksa olsun anlayışından çok çektik. Biz Eskişehirspor yönetimi olarak Süper Lig’e çıkmayı en az 3 en fazla 5 sezonda gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bizim Eskişehirspor yönetimi olarak önceliğimiz FIFA’da bulunan 22 tane sorunlu dosyalarımızı çözmek. Bu dosyaları çözemezsek transfer yasakları, puan silme cezaları ve hatta küme düşme cezaları ile yüzleşmek durumunda kalacağız. Bizim önceliğimiz bu sıkıntıları çözmeliyiz. Maddi bir rahatlama yakalamadan şampiyonluk kovalayamayız. Bizim FIFA’da ve TFF’de bekleyen dosyalardan kapattığımız her dosya, biten her ceza bizim için şampiyonluk kadar değerli. Biz popüler olmaya çalışan, sosyal medyaya veya tribünlere oynayan bir yönetim değiliz. Bizi herkes eleştirsin. Bize bu fırsat bir daha gelmez desinler. Ama biz şampiyonluğa harcayacağımız enerjiyi ve paraları FIFA ve TFF’deki dosyalara harcamak niyetindeyiz. Borçları bitirip, sapasağlam bir bütçe ile Süper Lig’e çıkalım. Bu borçlarla çıkarsak asansör takım olma ihtimalimiz var. Bu durumları yaşamak istemiyoruz. Çıkalım, düşelim anlayışı bize çok ters. Gerekirse 3 sene, 5 sene geç çıkalım ama çıktık mı da bir daha düşmeyelim. Eskişehirspor olarak bize yakışan budur. Bu düşüncemize karşı çıkanlar elbette olacaktır. Ama biz onlara saygı duyuyoruz. ‘Biz bu sene, şu kadar bütçe ile Eskişehirspor’u Süper Lig’e çıkartmak istiyoruz. Paramız da hazır’ diyen birileri çıkarsa, gereğini yaparız. Biz göreve geldiğimizde kısa vadede şampiyonluk sözü vermedik. Eskişehirspor'un yere düşen imajını kurtarmak için geldik. Orta ve uzun vadeli planlamalarımız var. Sonuna kadar Eskişehirsporluyuz. Bu kulübü yaşatmak için varını yoğunu ortaya koyan bir yönetim kuruluyuz. Elbette güzel bir fırsat geldi. Ama bir seçim yapmak zorundayız. Geleceği inşa etmek mi yoksa şampiyonluğa oynamak mı. Adana Demirspor yüksek bütçe ile çıkamadı. Biz büyük bir bütçe ile play off finalinde Göztepe’ye kaybettik ve çıkamadık. Bunlar önemli örnekler. Eğri oturup doğru konuşmak lazım. Ben bu şartlar altında Eskişehirspor’u şampiyonluğa oynatamam. Önce iki yakamız bir araya gelsin bak bakalım sonra nasıl şampiyonluk kovalıyoruz

-------------
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES

Gönderen: kayılı
Gönderi tarihi: 10/Ağu/2020 saat 17:16
bu sezon üst ligden düşen takım yok. güçlü bir takımda yok. ayakta kalabilen takım ligi götürür.

altay cenk'i satarak mali sorununu çözdü. bence net şekilde favori durumda.

Akhisarsporda mali sorunu olmayan takım.

samsun alttan sorunsuz geldi üst ligide zorlarlar.

demirsporda favori görünüyor.

Bursaspor bütçe oluşturabilirse ayakta kalır ama işleri zor.

bizim ise her şekilde para bulmamız lazım. formanın arkasına ve şorta reklam almalı, en azından 20 tane loca satmalıyız.

bu sene üst lige çıkması daha kolay olacak gibi.
stadın reklam gelirinide arttırmalıyız.

-------------
tartışmaya gerek yok, en büyük ESES

Gönderi tarihi: 10/Ağu/2020 saat 20:31
Bu sene alt lige düşmesi daha kolay olacak gibi duruyor ama hadi hayırlısı.Başkan zaten yasağı kaldıramayız boşuna heveslenmeyin dedi.Boş hayaller hala kurabilen var mı merak ediyorum.Bu kadroyla da ligde kalırız diyen varsa gülüp geçerim sadece geçen sene kaldığımız gibi kalırız sahi.Zaten bu covid vakalarıyla maçlar seyircili oynanmaz loca geliri zaten çok az onlarda iptal.Reklam geliri deseniz kimse reklam falan vermez.Seçim falan olsa belki biraz hareketlenme olabilirdi.Bu sene düşmedik Covid sayesinde ama bu transfer açılmazsa zaten şimdiden düştük sonrasında ise neler olur siz tahmin edin artık.Yönetiminde aslında pek yapabileceği bişey yok kulübün 1 kuruş geliri yok kendileride bulabildikleriyle mevcut futbolculara ödemeye çalışıyorlar.Sadece bizim için dile kolay rakamlar bu milyon lira yada euro lar.

Gönderi tarihi: 21/Ağu/2020 saat 10:22
Kalırız kalmayız bunu kimse bilemez. Eksi puanları almamak çok önemli. Yönetim bunu başarırsa zaten çok büyük bir iş yapmış olur.Ne olursa olsun son haftaya kadar ligde kalma umutları olan bir takım oluşturabileceğimize inancım tam. Bu borç yükünden ancak sahada mücadele ederek, ve bunun sonunda futbolcu çıkartıp satarak kurtulabileceğimizi artık anlamamız gerekiyor. Kimse bir sponsorun gelmesiyle ligde kalınacağına, şampiyonluğa oynanacağına inanmasın. Bunun farkına varmamız lazım. Bu takımı yaşatmak için zaten düştük, sponsor da yok demekle bir şey kazanmıyoruz.

Ligde kalmanın zorluğunun herkes farkında. Bunu söylemenin Eskişehirspor'a bir faydası var mı? Takımın son durumu nedir bilmiyoruz. Neye göre umutlu veya umutsuz olacağız ki! Umutlu olmak için Jesse, Sissokko peşinde mi koşmak lazım? Bunlar varken ne kazandı bu takım? Biz desteğimizi vereceğiz. Bu takımın tek kurtuluş yolu futbolcu yetiştirip satmakta. Siz 1-1.5 milyon eurolara bir futbolcu satsanız zaten organize sanayiden toplanacak paranın 10 katını kazanmış olacaksınız. Şu an bütün avrupanın gözü Türkiye futbol piyasasında. Fiyatlar avrupa piyasasına göre düşük kalıyor. Bugün Cenk Özkaçar gibi bir futbolcuyu Lyon 1.5 milyon euroya buradan alıyorsa bir düşünmek lazım, aynı kalitede ve yaştaki bir futbolcu avrupada en az 3-4 milyon euro. Türkiye avrupaya göre çok çok ucuz, her konuda olduğu gibi futbolcu konusunda da öyle. Ayrıca bu paralar bizim gibi kulüpler için çok büyük meblağlar. Türkiye'den giden futbolcu bazında örnek çok fazla var uzatmak istemiyorum.

Eğer oyunu ve oyuncuyu geliştirmeye odaklanmayıp, sadece organize sanayiye umudu bağlarsak zaten bu durumdan çıkamayız. Organize bize her sene para toplasa da biz bu borcu kapatamayız. Bizim taraftar olarak kulübe faydamız cebimizden çıkacak 3-5 kağıt parçası bir de bu çocuklara güvenmekle olur. Nereden biliyoruz bir Alper'in bir Dorukhan'ın Mehmet Özcan'ın Hasan Hüseyin'in Cemali'nin olmadığını? Nereden biliyoruz rakiplerin çok iyi kadroları olduğunu? Ha bir de iyi demişken. Valla Osmanlı bu mantıkla bakan insanlara göre gayet de iyi bir kadroydu, ne bileyim, Bolu da öyle. Geçen sezonki halleri ortada. İyi kadro demek ki sadece görüntüde var. Bir önyargı oluşmaması lazım, maçlar sahada kazanılıyor. Eskişehirspor bunu hem olumlu hem de olumsuz anlamda çok defa kanıtladı.

Eskişehirspor'un tabi ki hedefi her zaman üst ligler, üst sıralardır. Ancak gerçekçi bakacak olursak, bizim bu ligde kalmamız, futbolcu satışı için çok çok önemli. Yani kulübün yaşaması için, futbolcu satmamız, iyi fiyata satışlar için de bu ligde kalmak çok önemli. Hedef ne yazık ki en az 5-6 sene bu ligde kalmak olmalıdır. Hala 1 sezonda ligden çıkmak isteyen bir taraftar varsa beklesin, belki bir deli sponsor gelir yığar takımın önüne parayı veya baktı bu gençler iyi çıktı, bir kaç sürpriz sonuç aldı, desteklemeye, sosyal medyada kendi egosunu tatmin etmeye o zaman başlar. Ama kusura bakmasın, takımın şu anda verdiği beklenti, egosunu tatmin etmek isteyenlere pek hitap etmiyor.

Gönderen: merhaba26
Gönderi tarihi: 21/Ağu/2020 saat 13:00
merhaba,
   uzun süredir mesaj ve yorumlardan ayrı kaldık,sebebi malum ,yok edilme noktasına getirilmiş bir takım ve çaresizlik için de ki taraftar !....
   bu günleri yaşatanları Allah'a havale ediyorum.
   bu gün ki halimiz ;
   zor durumdayız tabii ki de,çaresiz değiliz...
   kaleci Ekrem'in takıma döndürülmesi gerekir,iyi bir stoper'e ihtiyacımız
var,
   sağ bekte genç çocuk seyredebildiğim kadarıyla Mehmet Fevzi'den çok üstün
ve geleceği parlak bir evladımız.
   orta saha da Berkay'ı çok beğendim,çok iyi bir teknik ve muhteşem futbol
zekası var,geleceği çok parlak,
   kanatlar da ki iki yabancımız nedir bilemiyorum,iyi çıkarlarsa muhteşem
olur,Alperen'i aratmazlar inşallah
   forvette Metehan Altunbaş banko oynar ve çok iyi de golcü olur.
   burada bütün iş Özer hocaya düşüyor,eğer sevgili Özer stoper mevkisi
sorununu çözebilirse belki de büyük sürprizler yaşatabilirler....
   eh artık Yönetim için bir şey söylemeye gerek yok,bu takımın taraftarı
olduklarına göre mesele yok öyleyse...
   takımımıza başarılar diliyorum,taraftarımıza selam olsun !...

-------------
'....aynı zamanda ahlaklısını severim.

Gönderi tarihi: 21/Ağu/2020 saat 15:29
Metehan avusturya lask lizk takimina gitti

-------------

Gönderi tarihi: 22/Ağu/2020 saat 11:57
Alıntı yapılan Güray26ES

Metehan avusturya lask lizk takimina gitti

merhaba,
   Sevgili Güray kardeşim,isimleri verilen kadro da Metehan'ın da
ismi yazılı,bu sebeple dile getirdim.
   selamlar.

-------------

Gönderi tarihi: 23/Ağu/2020 saat 19:57
Tamamdir abim insallah hayirlisi olur aslinda tam o sene bu sene ama destek yok

-------------

Gönderi tarihi: 24/Ağu/2020 saat 17:18
dün TRT sporda mustafa özer'e de bağlanıldı. boffin'den dolayı 2 dönem ceza aldığımızı ve bunun kalkmasının mümkün olmadığını ifade etti.

onur, kıvanç ve sezgin dışında çok genç bir kadro ile mücadele edeceğimizi söyledi.

futbolcuların maaş ve primlerini verebilirsek ligde kalma mücadelesi veririz. genç oyuncular kendilerini ispatlamak adına iyi işler çıkarabilir.

kadromuzda iyi oyuncular var. bu sene ayakta kalan takım hedefine ulaşır. bizde ayakta kalmalıyız.

-------------

Gönderi tarihi: 25/Ağu/2020 saat 19:44
Başkanın yaptığı basın toplantısından ne yalan söyleyeyim çok memnun kaldım. Memnuniyetimin sebebi kesinlikle çizmiş olduğu olumsuz tablo değil. Aslında tablonun ne kadar olumsuz olduğunun yönetimce farkında olduklarına ve bunlara sürekli yeni çözüm önerileri geliştirdiklerine beni inandırdılar. Sorunlara tek yönlü bakmıyorlar, gelecek paranın azına çoğuna bakmayıp her türlü adımı attıklarına beni inandırdılar. Esstore meselesi, maaş bütçesinin giderlerinin azaltılması gibi ufak adımlar da bu konudaki kararlılıklarını gösteriyor. Yani ellerinden geleni yapıyorlar ve buna ek olarak şehrin ileri gelenleri ile görüşmeler yapıyorlar. Sadece sponsor beklemiyorlar, sadece şehrin ileri gelenlerinden bir şey beklemiyorlar, kendileri de fikir üretiyor ve uygulamaya geçiyorlar. Kulübün her türlü sorununu da ayrıca ele aldıkları çok belli.

Beni en çok mutlu eden sözleri ise, bu kulübe parayı bulsak bile borçları ödeyeceğiz sözüydü. Bu söz, kulübü yaşatmak için çabaladıklarının resmidir. Eskişehirspor 3. ligde de Eskişehirspor'dur, yeter ki kapanmasın, bir gün elbet çıkar, ekonomik olarak bağımsızlığın bir kulübün olmazsa olmazı olduğunu vurguladılar. Şansa iş yapmayacaklarını, olursa kral oluruz deyip, 1 sezonluk bir hayale kapılmayacakları çok belli. Çünkü para bulup borçlar ödenmeden, sadece ötelenerek yapılacak bir sezon planlamasının, başarısızlık durumunda, koca kulübün kapısına kilit vurulma noktasına getireceğinin farkındalar. Hiç bir zorlamaya, hiç bir kışkırtmaya gelmeyecekleri de açık.

Son olarak, küme düşme ihtimaline de hazırlıklılar, bu durumda da kurtuluş parolasından vazgeçmeyeceklerini hissettim. Hazırladıkları projelere güvendikleri ortada. Bu projelerden birinin hayata geçmesinin kulübün kurtuluşu olacağını söylüyorlar. Bekleyip, sabredip göreceğiz. Bütün alacaklılar tespit edilmiş, federasyon, aktif bank ve fifa ayakları yakından takip edildiği belli. Yani dediğim gibi her soruna doğru veya yanlış bir çözüm üretmişler. Maddi olarak ellerine geçecek her kuruşu sorunları çözmeye harcayacakları kesin. Ben güveniyorum ve umutluyum. Bu kulübü kurtaracaksa bu tarz yönetim anlayışı ve aktif çözüm üreten zihniyetin kurtaracağını düşünüyorum. Bu yönetimde bu var. Üzerine bir de bu sezon ligde kalırsak, kurtuluş süreci daha da hızlanır kanaatindeyim.

Gönderi tarihi: 26/Ağu/2020 saat 14:26
TFF 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor'da yeni sezon öncesi maddi sıkıntılar devam ediyor. Geçmiş borçlar nedeniyle transfer tahtası kapalı olan ekipte halen FIFA'da bulunan dosyaların geleceği ve takımın nasıl bir rol haritası çizeceği oldukça merak ediliyordu. Uzun bir aranın ardından gündemdeki konularla alakalı Yeni Eskişehir Stadyumu'nda basın toplantısı düzenleyen Eskişehirspor Başkanı Mustafa Akgören önemli açıklamalarda bulundu. FIFA'da bulunan dosyalar nedeniyle küme düşürülme veya puan silme cezalarının kapıda olduğunu belirten Akgören, kimsenin Eskişehirspor'dan şampiyonluk veya transfer tahtası açması beklentisinde olmaması gerektiğini söyledi.

“Puan sildirme, küme düşürülme an meselesi”
FIFA’da bulunan futbolcu dosyalarının içeriği hakkında bilgiler veren Başkan Akgören, vadesi dolmuş ve geçmiş yaklaşık 6 buçuk milyon euro borcun söz konusu olduğunu söyledi. Bu dosyalar nedeniyle küme düşürülme ve puan silmenin an meselesi olduğunu belirten Akgören, “Halledilecek kısımlar var, halledilemeyecek kısımlar var. FIFA'daki rakamlar aşağı yukarı 6,5 milyon Euro civarında bir borcumuz söz konusu ve bunların tamamının vadesi dolmuş hatta geçmiş. Bunların içerisinde 6-7 tane dosyada çok büyük tehlike var. Örneğin Boffin, Pinto, Odonkor, Kulaçka, Bienvenu ve Akaminko da, Bokila'nın Çin kulübü Guangzhou'da bakın en tehlikeli olanlar bunlar. Bunlarda puan sildirme, küme düşürülme an meselesi. Bunların hallolması için ve bunların kökünden çözülmesi için acil o 6-7 dosyanın yaklaşık 1,5 milyon Euro, tamamının çözülmesi için 6,5 milyon Euro paraya ihtiyaç var. Eskişehirspor kulübünün kurtulmasının birinci temeli, FİFA'daki dosyaların hallolmasından geçiyor. FIFA'daki dosyalar hallolmadan, Eskişehirspor'a, bizlere, camiaya, taraftara rahat bir gün yok. Çünkü hepsi an meselesi bize yaptırımlar ve cezalar hepsi kapıda. Birçoğu ile görüşüyoruz, iyi niyet çalışmalarımız, görüşmelerimiz devam ediyor. Ancak hallolanlar var, hallolmayanlar var. Hallolmayanlarda tehlike çok yakın” ifadelerini kullandı.

“Hedefimiz transferi açmak, şampiyon olmak değil, birinci hedefimiz şu korkulu rüyalardan kurtulmak”
Mustafa Akgören, yeni sezon öncesi transfer tahtasının açılıp açılmayacağı ile ilgili konulara da yanıt verirken hedeflerinin şampiyonluk veya transfer olmadığını söyledi. “Parayı bulduğumuz anda yapacağımız ilk iş dosyaların kapatılmasıdır” diyen Akgören, şu şekilde açıklamalarına son verdi:

“Bizim şuanda yönetim kurulumuzun , parayı bulduğumuz an yapacağı ilk iş; bu dosyaların kapatılmasıdır. Bugün biz bir yerden o parayı bulursak, net olarak söylüyorum kimse bizden şampiyonluk beklemesin. Bizim için hallolmuş ve kapanmış her dosya ben ve arkadaşlarım için bir şampiyonluk kadar değerlidir. Bizim birinci hedefimiz transferi açmak, şampiyon olmak değil, bizim birinci hedefimiz şu korkulu rüyalardan kurtulmak. Uyku düzenimiz bozuldu, gelen telefonlardan, maillerden, gelen kapıdaki tehlikelerden uyku düzenimiz bozuldu. Sağlığımız bozulacak diye korkuyoruz, yakınlarımız sağlığımız bozulacak diye korkuyor

-------------

Gönderi tarihi: 27/Ağu/2020 saat 22:15
Ilk macimiz osmanli deplasmani son macimiz gene bolu ile

-------------

Gönderi tarihi: 28/Ağu/2020 saat 14:26
İşte Eskişehirspor'ın Başarıları ve Kazandığı Kupa Sayısı...
Türkiye Kupası : 1
Cumhurbaşkanlığı Kupası : 1
Başbakanlık Kupası : 3

Kaç Taraftarı Var, Passolig Sayısı Ne Kadar?
Eskişehirspor takımının passolig sayısı: 83.962

-------------

Gönderi tarihi: 28/Ağu/2020 saat 23:14
#SON #DAKIKA
Küme düşürme tehlikesini elinde bulunduran Eskişehirspor'un eski futbolcularından Sebastian Pinto'ya ödeme yapıldı. Yönetim kendi arasında topladığı ikinci taksit olan 50 bin Avroyu futbolcunun hesabına yatırdı...

Kaynak: Erhan Ünal, 2Eylül

-------------

Gönderi tarihi: 31/Ağu/2020 saat 15:18

Trabzonspor, Mehmet Özcan için teklifini verdi
Trabzonspor son dakika haberleri... TFF Süper Lig ekibi Trabzonspor, Mehmet Özcan için teklifini verdi. Bordo-mavili takımın teklifi ne kadar? İşte detaylar...
26 Ağustos 2020 16:25- Son Güncelleme - 26 Ağustos 2020 16:35
Google news abonelik

Özgür SANCAR - AJANSSPOR

Bordo mavililer orta saha arayışları çerçevesinde çalışmalarını sürdürüyor. Eskişehirspor'daki performansı ile dikkât çeken Mehmet Özcan, transfer hedeflerinden bir tanesi...

Trabzonspor, Eskişehirspor'a Erkan Zengin'den kalan 330 bin Euro'luk borcu silmek ve ayrıca 170 bin Euro ödemek şeklinde bir teklifte bulundu.

Toplamda 500 bin Euro'luk bir parayı içeren teklifi Eskişehirspor reddetti; çünkü henüz transfer yasağını kaldıramayan kırmızı siyahlılar, hedefleri için kadrosunu korumayı amaçlıyor.

Mehmet Özcan için Denizlispor yazılı teklif verdi. Kayserispor'da bizzat Berna Gözbaşı devreye girdi; ancak iki kulüpte Eskişehirspor'un kararı nedeniyle girişimlerinden sonuç alamadılar.

Eskişehirspor ile olan sözleşmesi 2021 yılına kadar devam eden 22 yaşındaki orta saha oyuncusu; forma giydiği 67 maçta 1 gol ve 3 asist kaydetti.

-------------

Gönderi tarihi: 01/Eyl/2020 saat 06:20
logo

Eskişehirspor yönetimi düğmeye basıyor
Haberler >Spor haberleri » Eskişehirspor yönetimi düğmeye basıyor
Eskişehir Kuyumculuk
Spor31 Ağustos 2020 07:36
Eskişehirspor yönetimi düğmeye basıyor

Eskişehirspor yönetimi, 2020-2021 sezonunda yüzde 30 olarak uygulanacak taraftar kapasitesi için, bugün Passolig ile görüşerek bilet ücretlerini belirleyecek. Ardından loca satışı için işlemler başlayacak
Fast Express mobil kampanya v2
Eskişehirspor haberi: Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2020-2021 sezonunda stadyumların yüzde 30 kapasitesi kadar taraftar alınacağı ve locaların açık olacağı kararının ardından harekete geçen Eskişehirspor yönetimi, bugün Passolig ile görüşerek yeni sezonda uygulanacak bilet fiyatlarını belirleyecek.

Başkan Mustafa Akgören konuyla ilgili, “Yeni sezonda stadyumlara sınırlı sayıda taraftar alınacağı ve locaların açık olacağı karanının ardından, yönetim olarak gerekli çalışmalara başladık. Henüz kombine kart ile ilgili alınan bir karar yok. Şu an ki bilgiye göre her maç bilet uygulaması yapılacak. Bizde passolig ile görüşerek yeni sezon için uygulanacak bilet fiyatlarını belirleyeceğiz” dedi.

Locaların açık olacağı yönünde de kararın olumlu olduğunu belirten Akgören, “Stadyumdaki locaların Yüzde 70’i daha önce satılan localar. Bu yüzden ilk etapta mevcut loca sahipleri ile görüşerek devam edip etmeyeceklerini öğreneceğiz. Ardından boş localar için gerekli satışlara başlayacağız. Ayrıca yeni sezon stadyum reklamları içinde şehrimizin destek bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

-------------

Gönderen: Ender26eses
Gönderi tarihi: 01/Eyl/2020 saat 09:13
Bu sezon yine Boluspor son hafta,4 sezon oldu nasil fikstüre cekiliyor anlamadim.

-------------
3G:CEPIM VAR HATIM YOK,CEPIM VAR KONTÖRÜM YOK,CEPIM VAR GÖRÜNTÜM YOK!

Gönderi tarihi: 01/Eyl/2020 saat 14:17
2008 de son maçımız bolu ile idi ve üst lige çıktık. bir sene önce ise küme düştük ama corona sayesinde ligde kalmış sayıldık.

umarım genç takımımız giderek açılır ve ligi üst sıralarda bitiririz.

-------------

Gönderi tarihi: 01/Eyl/2020 saat 15:23
Ahmet Abi cok ozur dileyerek icten soruyorum dedigine inaniyormusun Benim sahsi gorusum rezil kepaze olup alt lige duscez ornek gazisehir hazirlik maci 5 0 osmanlidan puan alacagimiza ben zerre inanmiyorum

-------------

Gönderi tarihi: 01/Eyl/2020 saat 17:20
kadromuz 3 kişi hariç çok genç. eğer primleri ödeyebilirsek ve bu takıma sahip çıkarsak gençler her geçen maç kendilerini geliştirecektir.

ayrıca bazı oyuncularımız oldukça kaliteli. bu sene iki tanede zenci oyuncumuz var.

ancak işimiz zor. takım olamazsak ve takıma sahip çıkamazsak averaj takımı oluruz.

ilk başta dediğim gibi futbolculara çıkış yolunun sportif başarı olduğunu aşılarsak ve primlerini ödeyerek geçimlerini sağlayabilirsek her geçen maç gençler daha iyi seviyeye gelecektir.

bunu yapamazsak hafta sonu bizim için kabus olur.

-------------

Gönderi tarihi: 01/Eyl/2020 saat 22:16
Ben de bu görüşe katılıyorum. Yandık bittik demenin kimseye bir faydası yok. Ne olursa olsun bu çocukların hepsi birer değer. Eskişehirspor 1 sezonluk takım değil. Düşsek de kalsak da bu çocuklara destek olmamız gerekiyor. İyi olan satılır para eder, gitmeyen kalır gerek bu ligde gerek bi alt ligde yine bizimle savaşır. Ama köstek olursak ne para kazanabilir bu kulüp ne de puan. Her şeyi bırakın 2 sezon önceki gençlerin ilk yarıdaki performansıyla biz ligde kaldık. Her an her şey olabilir. Elimizi kolumuzu bağlayıp, bakalım görelim umut varsa destekleriz mi diyeceğiz? Ben de bu takımın sonuna kadar kümede kalmaya oynayabileceğine inanıyorum. Ama bu bizim desteğimiz olmadan olmaz.

Bir de şu var. Bu takımdan bişey olmaz diyen renkdaşlarımızın en büyük isteği maddi kaynak değil mi? ( her ne kadar kaynağın her şey olmadığına inansam da) Peki bizim bişey olmaz dediğimiz takıma kim gelip de kaynak sağlar? Biz üstümüze düşeni yapalım. Biz önce inanalım, şehir de gelir arkamızdan gelir. Bir iki iyi sonuçla play off bile konuşmaya başlıyo herkes. Bence, İyi sonuçlarda da kötü sonuçlarda da ayaklarımızı yere basmalıyız. Taraftar olarak sakin kalmalı, hemen coşmamalı takımın üstünde boş yere baskı yaratmamalıyız. 30 puan toplama ihtimalimizin matematiksel olarak bitmediği haftaya kadar sakin kalmalıyız. Gerisi zaten yönetimin işi. Dediğim gibi bu sezon sadece üzerimize düşeni yapalım, fazlası zaten bu pandemi döneminde yapılamaz.

Gönderi tarihi: 03/Eyl/2020 saat 15:21
Eskisehirspor gur life hastanesi ile anlasti ayrica emniyet teskilati loca satin aldi

-------------

Gönderi tarihi: 04/Eyl/2020 saat 15:19
Eskişehirspor Başkanı Mustafa Akgören, Boffin'le telefonda görüştü. Başkan Akgören: Belçikalı'dan 1 aylık süre istedik. Süre vermedi. Avukatıyla görüşmemizi istedi. Eskişehirspor'a her an küme düşürme cezası gelebilir... Biz 520 bin Avro'nun tamamını nasıl yatıralım...

-------------

Gönderi tarihi: 05/Eyl/2020 saat 15:29
Akgören, “İki gün önce Federasyon Başkanı Nihat Özdemir ile bire bir görüşme şansım oldu. Transfer yasağının pandemi nedeniyle kaldırılması yönünde bir çalışma olup olmadığını sordum. Böyle bir çalışmanın olduğunu ancak henüz netleşmediğini söyledi. Netleşince zaten federasyon bu konu hakkında bir açıklama yapacaktır” dedi.

-------------

Gönderi tarihi: 07/Eyl/2020 saat 14:22
Eskişehirspor’da sözleşmesi sona eren Ekrem Kılıçarslan ve Alperen Kocabaş Süper Lig ekibi Konyaspor’a transfer olmaya çok yakın. Her iki oyuncunun Konyaspor’a transfer olup 1 yıllığına Eskişehirspor’a kiralanması bekleniyor

-------------

Gönderen: brkycolak
Gönderi tarihi: 07/Eyl/2020 saat 23:21
Ozecoglu baskanin haberi umarim takima ve mevcut alacakli hesaplara zarar vermez. Ben akgoren yonetiminin ayakta alkislanmasi gerektigini dusunuyorum

-------------
Siyah Kırmızı

Gönderi tarihi: 08/Eyl/2020 saat 23:20
Osmanlisporun adi ankaraspor oldu
Cogunluk saglanamadi 89 delege geldi 110 gelmedi ve mali genel kucuk 15 eylule ertelendi
180 esnaf icraya basvurdu manavci bile marul parami odemediler diyor efsane ne halde geldi
Dun aksam halil unal ile karsilastim konustuk gayet rahat zamanla duzelir taraftar boyle olmasini istedi dedi

-------------

Gönderi tarihi: 09/Eyl/2020 saat 12:08
sezona sıkıntılı başlayacağımız kesin. ancak takıma sahip çıkmalıyız.

genç oyuncularımız oynadıkça açılacaktır.

ekonomik durumu iyi olan kimse yok. diğer takımlarda bizden farklı değil.

-------------

Gönderi tarihi: 09/Eyl/2020 saat 14:12
Eskişehirspor'da Başkan Mustafa Akgören ertelenen mali genel kurulda ES TV mikrofonlarına konuştu. Mali genel kurulun ertelenmesi nedeniyle üzgün olduklarını söyleyen Akgören haftaya yapılacak olan ve çoğunluğun aranmayacağı kurulda camiaya önemli mesajlar vereceğini söyledi. Akgören ayrıca Boffin ve iç transferdeki son durumu açıkladı.
Eskişehirspor'da Boffin tehlikesi sürüyor
Akgören Boffin ile anlaşamadıklarını belirtirken bu konuda yalnız kaldıklarını söyledi. Akgören, “Boffin ne yazık ki anlaşmayı kabul etmiyor. İstediği rakamları bir anda veremeyiz. Biliyorsunuz hep yalnız kalıyoruz. Görüşmelerimiz sürüyor kendisiyle yaptığım görüşmede çok üzüldüm. İkna olmadı Allah korusun istemediğimiz sonuçlar yaşanabilir” dedi.
İmza atmayanların hayali Süper Lig ama...
İç transfer hakkında da konuşan Akgören, “Mevlüt, Erdal, Alperen, Ekrem kulüp bulamadı. Defalarca konuştuk ikna etmeye çalıştık. Ama Süper Lig hayaline kapılmış durumdalar. Kendilerini bekliyoruz ama defalarca da söyledim akıllarını menajerleri karıştırıyor. Kendilerinin biraz daha bu kulüpte pişmeleri ve forma giymeleri gerekiyor” dedi

-------------

Gönderi tarihi: 10/Eyl/2020 saat 17:23
merhaba,

yazık hem de çok yazık !..
   çok zor durumdasınız bunu biliyoruz,ancak zor durum da olmanız mazeret
olmamalı,
   senin elin de forvet oyuncun yok 350.000 Euro için takımın kaderiyle
oynuyor ve Metehan'ı satıyorsun,
   Halil İbrahim'lemi ligi götüreceksiniz,hadi canım sende !...
   takımın kaderiyle oynadınız ve size yakışmadı,taraftarın özellikle
sizden beklentileri var !....
   ne diyeyim Allah yardımcınız olsun.

-------------

Gönderi tarihi: 10/Eyl/2020 saat 20:05
2003 doğumlu yıldız adayının 300 bin Euro karşılığında transfer edildiği belirtildi. Eskişehir kulübü bonuslarla birlikte oyuncunun bir sonraki satışından da %15 pay alacak.

Santrafor bölgesinde oynayan Metehan bu sezon Eskişehir formasıyla 15 maçta 1 gol, 1 asistlik performans gösterdi.

-------------

Gönderen: gündüzlerli2626
Gönderi tarihi: 11/Eyl/2020 saat 06:43
ES-ES Tahmin Yarismasi www.kicktip.de başladı
Herkese başarılar diliyorum.

-------------
O SENE BU SENE

Gönderi tarihi: 11/Eyl/2020 saat 17:43
sezon açılıyor. öncelikle tüm takımlara hayırlı olsun diyelim.

pandemi nedeniyle takımlar sezonu geç açtı. umarım fazla sakatlık olmaz.

genç oyuncular ile sezona giriyoruz. ama diğer takımlarda iyi durumda değil.

camia olarak dik durmalıyız. taraftar olarak ise tam destek durumunda olmalıyız.

bu takım düşsede çıksada bizim. genç oyuncularımız her zaman teşvik edelim. verdikleri mücadeleyi alkışlayalım. bizim tribünde ve televizyon karşısındaki hırs ve isteğimizi sahaya yansıtırlarsa sonuç elbette iyi çıkacaktır.

es es es ki ki ki eski eski es diyerek sezonu açalım.

-------------

Gönderi tarihi: 11/Eyl/2020 saat 20:03
Bu iyi oldu ekrem alperen sozlesme imzaladi

-------------

Gönderen: ESmustafa
Gönderi tarihi: 11/Eyl/2020 saat 21:50
Metehan dan gelecek para ile boffin'in borcumu kapatılacak acaba. boffin olayı çözülmezse sorun büyük gibi

-------------
ES-ES

Gönderi tarihi: 11/Eyl/2020 saat 23:13
Mustafa baskan soz verdi her kurus dosya kapancak dedi eger o para boffine verilmezse cok buyuk yanlis olur camiaya

Gönderen: ESmustafa
Gönderi tarihi: 12/Eyl/2020 saat 17:17
Transfer sezonu sayfalarına heyecanla girmeyi özledim. ne umutlarla yeni stadyum sayfasına yazdık ama onunda keyfini çıkaramadık. Gelecektir inşallah o güzel günler

-------------
ES-ES

Gönderen: Maverick26
Gönderi tarihi: 12/Eyl/2020 saat 19:43
Bu genc ve dinamik takim da, Sunday Alimi gibi bir kasap oyuncunun ne kadar faydali olacagini görecez. Su an ikinci sari dan kirmizi görüp atilmasi gerekiyordu. Belki böyle birisi de gerekiyordu takima, insallah büyük zarari olmaz

Gönderi tarihi: 12/Eyl/2020 saat 22:24
merhaba,

görüşlerimi yazmak istedim ;
   şahsen Özer hocanın Peygamber sabrı taşıdığına inanıyorum,İbrahim
Halil'i santrafor diye sahaya süren ve 90 dakika boyunca saha da kalmasını
seyreden ve futboldan anlayan Hocanın sabrına ne denir diye düşünmekteyim.
sevgili Özer,topa vurmasını bilen yoldan geçen birini çevirip takıma koysan
İ.Halil'den fazla iş yapar.
   takıma iki tane Afrika'lı koymuşsun,Allah aşkına onları Afrika'ya geri
geri gönder Zebra kovalasınlar,futbol onlara göre değil.
   futbol Onur'u bırakmış ama H.İbo'nun yerine onu santraforda deneyebilirsin
bu yoklukta,stoper de oynayacak bir futbolcu değil.
   Hasan Ulaş yedek bile olamayacak bir oyuncu,onun yerine Berkay'ı koyar ve
her maç banko oynatırım bu çocuk M.Özcan'dan daha iyi bir oyuncu,muhteşem bir
oyun zekası ve yeterli tekniğe sahip.
   Cemali'nin yeri doldurulmuş,Muhammet çok çok iyi bir solbek olacaktır.
   sağ bekte Bilal'i banko koymalısın,Bedirhan'ı sağ kanatta kullanmalısın,
sol kanada Alperen döndüğüne göre bu hatlar kısmen çözülmüş olmaktadır.
   stoper de Kaptan banko görülmekte birlikte,santrafor da Doğukan'ın
üzerin de israr etmeni beklerim.
   şansın yanın da olsun sevgili Özer.

-------------

Gönderi tarihi: 13/Eyl/2020 saat 12:34
Bundan yaklaşık 2 yıl önce Karabükspor'u kendi evimizde, bizim çocuklarla, adeta ezmiştik. O dönem Karabükspor da çoluk çocuğa yenildik demiştir eminim. Şartların çok kötü olduğu, fizik olarak rakibe ezildiğimiz senelerde bile, rakibe ciddi tehdit olan, gününde olduğumuzda hem oyun olarak hem de tabelada galip gelen bir takıma dönüşebiliyorduk. Haliyle Geçtiğimiz senelere kıyasla, tesislerde asgari şartlar yerine getirilmiş, futbolculara ödeme akışının çok daha iyi olduğu, yine geçtiğimiz senelere göre daha deneyimli oyuncularla, fizik olarak da gayet üst seviyedeyken (ikili mücadelelerde bu çok açık belli oluyor) sonuç niye böyle oldu?.

Maça baktığımızda, evet fizik olarak daha iyiyiz bu belli, sahaya yerleşim olarak da fena değiliz, ilk pozisyonu bulmuşuz, rakip her topta bocalıyor... Sonuç yine hüsran! Ankaraspor bizim Karabükspor'u yendiğimiz gibi bizi yenmedi. Bu maç beklentiye oranla kötü bittiği için bize öyle geliyor olabilir. Ancak rakip o kadar zayıftı ki maçta her an pozisyon bulacak boşlukları bize verdiler. Peki biz ne yaptık? Sorunun kaynağı nerede?

Açıkçası şunu çıkar bunu sok, bunu forvete al bunu orta sahaya al ile çözülecek bir durum yoktu dün. Dün topu ayağında tutamayan, top ayağına geldiğinde çok ağır davranan bir takım vardı. İbrahim Halil sürekli ofsayta kaçıyor, Bedirhan 30 metreden sol ayakla şut deniyor, Talha ayağının altından top kaçırıyor, Furgan toptan kaçıyor, Mehmet Özcan o kadar ağır düşünüyor ve pas veriyor ki!!! Doğru zamanda ayağından kimse topu çıkartmıyor!!! Yanındaki adama pas veremiyorlar!!! Bu saydıklarımın hiç biri yetenekle alakalı değil. Bunları yapamayan futbolcuyu antrenmandan kovarlar zaten. Bence sorun mental. O Karabükspor maçının yıldızlarından biri Talha, bugün fizik ve hız olarak ileri gitmiş, bu çok belli ama, oyuna etki olarak, belki 10 yaşındaki haline geri dönmüş. Diğerleri de öyle!! Yani fizik olarak geçmişten bu kadar iyi iken bu çocukların yetenekleri mi yok oldu!! Hayır sorun mental bana kalırsa.

Çok mu töleranslıyız acaba!!! Yani Mustafa Hoca taktik olarak da kadro olarak da çok kötü bir iş çıkarmadı, ama mental olarak bu takım hazır değil. Benim tahminim, hoca bunlara fazla yumuşak. Hoca biraz fazla küçümsüyor bu takımı. Bu takım sempatik olmaktan öteye gitmeli Mustafa Hocam!!! Artık kaç yıl oldu. Geçmiş yıllarda o kadar olumsuzlukta çıkarılan maçlar ortada. Artık bir şeyler beklemeliyiz. Evet küme düşmemeye oynayacağız ama bu kadar da hoşgörülü olamayız. Bu adamların ayağının altından top kaçırmaya hakkı yok!!! Bu adamların cimrilik yapma hakkı yok!!! İbo'nun ha bire ofsayta kaçmasına hakkı yok!!! Biz size de topçulara da güveniyoruz, siz kendinize topçulara güvenmiyorsunuz anlaşılan. Biz sempatik olmak için çıkmıyoruz maçlara!! Bizim topçularda bir antrenman havası vardı sanki!!! Bu takımda artık ayağına top dolanacak futbolcular Yahya ile Bilal'Dir!!! Diğerlerinin hakkı yok!!! Bunu kafalarına sokun hocam!!!

Gönderi tarihi: 13/Eyl/2020 saat 23:58
Bence ne hoca da ne yonetim de Is var bence ilk hoca gider yada yollanir

-------------

Gönderi tarihi: 14/Eyl/2020 saat 09:01
ankaraspor büyük ihtimalle küme düşecek. forma reklamı bile yok. ankara belediyesi destek vermezse ki vermeyecek ligde kalma şansı yok. oyuncu yetiştirmeye yönelik olarak oynayacaklar.

rakipten kötü oynamadık ama kaybettik. gol atacak oyuncumuz yok. gol çalışmalıyız.

Onur'un fizik gücü artmalı. fizik gücü artan bir onur orta sahada iş yapar.

zence oyuncular ilk maçta bekleneni veremedi ama umarım zamanla açılırlar.

futbolcularımızın her maçı istekli oynaması lazım. yenilmeye hakkımız var ama vurdum duymaz olmaya hakkımız yok. elimizden geleni her maç yapmalıyız.

-------------

Gönderi tarihi: 17/Eyl/2020 saat 11:47
18 Eylül Cuma
19.00 Eskişehirspor - Adanaspor: Çağdaş Altay

-------------

Gönderi tarihi: 17/Eyl/2020 saat 15:17
Eskişehirspor'un Mali Genel Kurulu’ndan sonra eski başkan Mesut Hoşcan’ın kulübü icraya verdiğini Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri açıkladı. Diri yaptığı açıklamada, “Eskişehirsporumuzu borç batağına sokup, kulübümüzü küme düşürüp bu günlere gelmemizin baş mimarlarından Mesut Hoşcan'ın 7,5 milyon liralık alacağı için kulübümüzü icraya vererek alacakları için TFF'ye başvurmuş. Boffinden Pintodan ne farkın var! Yazıklar olsun demek yetersiz kalır” dedi.

-------------

Gönderi tarihi: 18/Eyl/2020 saat 13:12
maçlara seyirci alınması imkanı zorlanmalı. % 10-20 kapasite değil ama 300-500 kişi için kontenjan açılmalı.

en azından tribünde bir hareket olur. ufak da olsa bir gelir olur. seyircilerin birbirinden 5'er metre ayrı oturtulması suretiyle seyirci alınması değerlendirilmeli.

-------------

Gönderi tarihi: 18/Eyl/2020 saat 16:29
Ilk yari seyirsiciz ikinci yari yuzde 30 olarak yapilacak dedi tff baskani

-------------

Gönderi tarihi: 18/Eyl/2020 saat 20:56
Biz bu sene nasil goller atacagiz?
Sunday Alimiyi defansta oynatmak lazim, fizigi iyi ve kafa toplarina hakim. Hücumda zarar

Gönderen: ESES_SEVDASI
Gönderi tarihi: 18/Eyl/2020 saat 21:07
Bana göre bu maçtaki en büyük kazancımız Onur Bayramoğlu'dur. Oynadığı her maç üstüne koyuyor ve yeri kesinlikle forvet. Geçen maça bu kadroyla çıksaydık kesin kazanırdık. Oyuna sonradan giren Berkay ve mac boyu cok istekli oynayan Bedirhan da iyi bir maç çıkardılar .

Gönderen: ender_26esk
Gönderi tarihi: 19/Eyl/2020 saat 13:10
Bu sene gol sıkıntısı yaşayacağımız kesin. Maçlarımız kısır geçecek. Bu kadroyla yapacak birşey de gözükmüyor açıkcası. 0 0 giden maçlarda gol ü biz bulursak direncimiz artar.

Twitter de Mustafa Hoca nın istifasını isteyen bir kesim var. Ne istiyorlar anlayamadım. Bu seneki hedefimiz 15. olmak. Bu şartlarda 15. olursak kısacası ligde kalırsak başarıdır. Kim gelecek yerine veya bu oyuncu grubuyla şapkadan tavşan mı çıkaracak.

-------------
Maziyi Savura Savura ES!

Gönderi tarihi: 20/Eyl/2020 saat 10:28
Sinan Özeçoğlu cephesinden haber var. Alacaklılara Çarşamba gününe kadar süre verildi. Alacaklılar kendilerine son gönderilen yazılı teklifleri kabul etmemeleri durumunda Sinan Özeçoğlu kesin olarak Eskişehirspor defterini kapatıyor.

Durumu bilmeyenler için öncelikle özetlemek gerekiyor. Sinan Özeçoğlu bir ay önce dört avukatı ile Eskişehirspor yönetiminden yazılı yetki alarak Eskişehirspor’dan alacağı olanlarla görüşmeye başlamıştı. Dosyaların çok büyük kısmında sözlü olarak anlaşan Sinan Özeçoğlu işi yazıya döktüğü zaman bazı oyuncuların teklifi kabul etmemesi ile karşılaştı. Sayısı 15’i bulan alacaklıların daha yüksek rakamlar talep etmesi diğer anlaşılan oyuncuların vazgeçmesine neden olacağı için daha yüksek bir teklif verilmesi mümkün değildi. Sosyal medyada Akif Yer’in "Sinan Özeçoğlu defteri kapandı. Alacaklılar alacaklarının üzerine bir bardak soğuk su içsin” paylaşımının ardından alacaklılar arasında bir hareketlenme yaşandı. Yaşanan bu gelişme üzerine Sinan Özeçoğlu alacaklılara Çarşamba gününe kadar süre verdi. Özeçoğlu cephesi Çarşamba gününe kadar alacaklıların tamamı ile anlaşılmaması durumunda kesin olarak vazgeçecek.

Eskişehirspor’a borçsuz bir şekilde Başkan olmak isteyen Sinan Özeçoğlu ise avukatlarından gelecek bilgileri bekliyor. 8,50 kur ile 235 milyon borcu olduğu açıklanan Eskişehirspor’un şu an yaklaşık 240-241 milyon TL arasında borcu bulunuyor. Eskişehirspor’dan alacakları bulunan futbolcu, teknik direktör, menajer ve kulüplere toplam 130 milyon TL borcu bulunuyor.

-------------

Gönderi tarihi: 23/Eyl/2020 saat 18:15
adana maçında kötü oynamadık. genç takımımız giderek açılıyor ve açılacaktır.

alınan puan önemlidir.

Sunday ve abodun bireysel oynuyorlar. kendilerini gösterip başka takıma gitmek ister gibi oynuyorlar. takım oyunu oynasalar daha yararlı olacaklardır.

transferi gerçekleşmeyen oyuncularımız takıma dönerse biraz daha güçleniriz.

-------------

Gönderi tarihi: 24/Eyl/2020 saat 13:39
Haber, Son Dakika, Haberler

Eskişehirspor 20,2 yaş ortalamasına sahip futbolcularla sahada
24.09.2020 11:15 | Güncelleme: 24.09.2020 11:18
Eskişehirspor 20,2 yaş ortalamasına sahip futbolcularla sahada
TFF 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor sezona 20,2 yaş ortalamasıyla oluşan kadrosuyla başladı.

TFF 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor sezona 20,2 yaş ortalamasıyla oluşan kadrosuyla başladı.Eskişehir temsilcisi, Süper Lig'den düşüp bir alt ligde mücadele ettiği ilk yıl olan 2016-2017 sezonunda 23,3 ve 2017-2018 sezonunda 22,7 yaş ortalamalarıyla sahada yer aldı. Bu dönem en tecrübeli isimler, 1981 doğumlu Hürriyet Gücer ile Uğur İnceman'dı.Siyah-kırmızılılar, geçmiş dönemde forma giyen futbolcularına olan borçları nedeniyle 2018-2019 sezonu öncesi kadrosuna kattığı oyunculara lisans çıkartamadı. Daha sonra sorun çözülerek yeni transferler kadroya dahil edildi.Hem 2018-2019 hem de transfer yasağının devam ettiği 2019-2020 sezonlarında 22,2 yaş ortalamasına sahip Eskişehirspor'da en tecrübeli oyuncular, 1984 doğumlu Sezgin Coşkun ve 1985 doğumlu Kıvanç Karakaş'tı.Eskişehirspor, bu sezon ise büyük çoğunluğunu altyapısından yetişen futbolcuların oluşturduğu kadroyla mücadele ediyor. Yaş ortalamasını geçen sezona göre düşürerek 20,2'ye indiren ekipte kadroya yine Sezgin Coşkun ve Kıvanç Karakaş ağabeylik yapıyor.Akgören: "Eskişehirspor'un birkaç seneye daha ihtiyacı var"Kulüp başkanı Mustafa Akgören, AA muhabirine yaptığı açıklamada, güçlü altyapılarından yetiştirdikleri futbolcularla mücadele ettiklerini söyledi.Çok genç bir kadroya sahip olduklarını vurgulayan Akgören, şöyle konuştu:"Futbolcularımız sahada ellerinden geldiğince mücadele ediyor. Gençlerimize güveniyoruz. Onların mücadelesine daha fazla destek verilmelidir. Bazı genç futbolcularımız da artık bu ligde tecrübe kazandı. Şu anda dimdik ayaktayız. Gençlerimizle Eskişehirspor bayrağını yere düşürmeyeceğiz. Birlik ve beraberlik içinde yolumuza devam ediyoruz. Eskişehirspor'un birkaç seneye daha ihtiyacı var. Sabır bekliyoruz. 2-3 yıl içinde mutlaka daha iyi yerlere geleceğiz."

-------------

Gönderi tarihi: 25/Eyl/2020 saat 17:06
altay maçı zor geçecek. ligin favorilerinden olan altay maç kazanamadı.

altay bu maçı kazanmak için oynayacak.

bizi zor bir maç bekliyor.

-------------

Gönderi tarihi: 26/Eyl/2020 saat 02:12
TFF 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor’un genç oyuncuları Talha ve Bilal, Altay maçından 3 puanla ayrılmak istediklerini söyledi.
Eskişehirspor, ligin 3. haftasında Altay’a konuk olacak. Maçın hazırlıklarına devam eden Eskişehirspor’da genç oyuncular karşılaşmadan galip ayrılmak istiyor.

"Altay karşılaşmasından galibiyetle dönmek istiyoruz"
Maç öncesi konuşan Eskişehirspor'un orta saha oyuncusu Talha Erdoğan, "İlk iki hafta şanssızdık, gol yollarında pozisyonları harcadık. Aslında hocamızla çok iyi bir kamp dönemi geçirmiştik. Altay karşılaşmasından galibiyetle dönmek istiyoruz. Performansımın üstüne çıkmak istiyorum, goller atmak istiyorum" diye konuştu.

"Zor bir deplasmana gidiyoruz"
Siyahkırmızılıların genç isimlerinde Bilal Ceylan ise, "Zor bir deplasmana gidiyoruz ama bizim için fark etmez, çıkıp mücadele edeceğiz. İnşallah 3 puanı alacağız. Elimden geleni yapıyorum, çok çalışıyorum" dedi

-------------

Gönderen: furemen
Gönderi tarihi: 26/Eyl/2020 saat 17:35
Alıntı yapılan kayılı

adana maçında kötü oynamadık. genç takımımız giderek açılıyor ve açılacaktır.

alınan puan önemlidir.

Sunday ve abodun bireysel oynuyorlar. kendilerini gösterip başka takıma gitmek ister gibi oynuyorlar. takım oyunu oynasalar daha yararlı olacaklardır.

transferi gerçekleşmeyen oyuncularımız takıma dönerse biraz daha güçleniriz.

Ben alınan puanı yeterli görmüyorum.Adana zaten düşecek gözüyle bakılan 3-4 takımdan birisi.3 puan almamız lazımdı.Evinde Samsun la oynarsın 1 puan alırsın ona sözüm yok.Zaten yenebileceğimiz 3-4 takım vardı biri gitti geçmiş olsun.Altay maçınada 0 puanı şimdiden yazalım.

-------------
Eskişehirspor Halkın Takımıdır

Gönderi tarihi: 26/Eyl/2020 saat 23:21
Ahmet abi sana katiliyorum bu arada pazar gunu herkes eses formasi giymeye Davet ediliyor

-------------

Gönderi tarihi: 27/Eyl/2020 saat 12:05
Son 15 mactir kazanamiyoruz
Son 6 mactir gol aramiyorum
Zenciler korono olmus kadroda yok
Mac deplasmanda
Macin hakemi trabzonlu
Hala gelip gelcez bu takim kumede kalcak diyen baskanimiz hocamiz var saka gibi

-------------

Gönderen: ŞenolSS
Gönderi tarihi: 27/Eyl/2020 saat 21:54
Kahrolmaya devam

-------------
TC.Ne Mutlu ESES liyim diyene

Gönderi tarihi: 28/Eyl/2020 saat 10:23
altay maçı zor geçecekti. beklediğimden kötü oldu.

ilk gole kadar direndik. ancak sonrasında açıldık. kapanmaya devam etsek süre geçtikçe direncimiz artacaktı.

altay ligin iyi takımlarından. bence ilk iki içinde ligi bitirecekler.

moralimizi bozmayalım.

her maçı ayrı bir istekle oynayalım. bu takım oynadıkça açılacak ve iyiye gidecektir.

unutulmamalıdır ki bu seneki hedeflerimizden birisi de ligin sonunda mümkün olduğunca iyi bir kadroya sahip olmaktadır.

-------------

Gönderi tarihi: 28/Eyl/2020 saat 11:44
Dün çok üzücü bir maç oldu. Taraftarı üzen kısım skor değil. Mücadele etmeden yenilmek.
Takımın mücadele etmeme nedeni ne acaba?

Hoca yı mı göndermek istiyolar yoksa para almadıkları için bu kadar paraya bu mücadele mi diyolar acaba. ikisi içinde problem büyük. Hocayı göndermekse maksat cin olmadan adam çarpmaya çalışıyolar demektir. Aynı oyuncu grubu Fuat Hoca varken deli gibi mücadele ediyordu. Mücadeleyle maç kazanıyorlardı. Eğer sıkıntı paraysa daha da kötü. İlk önce bi maç kazan puan topla para arkasından kendiliğinden gelir. Prim vs.

acilen düzelmemiz lazım. mücadele gücümüzü tekrar sahaya yansıtmamız lazım.

-------------
Maziyi Savura Savura ES!

Gönderi tarihi: 28/Eyl/2020 saat 14:23
şu anda kimsenin kimseyi beğenmeme lüksü yok. başka oyuncu bulamıyoruz paramız yok ve tahtamız kapalı. eldeki oyuncular başka takıma gidemiyor kapasiteleri belli.

yönetim gitsin deniliyor ama kim gelecek.

panik ortamı oluşturmadan eldeki kadroyla oynayacağız. genç oyuncularımız istekli oynamak zorunda. oynadıkça kendileri gelişecektir. oynadığı bize ise gelişen kısımları kendilerine.

eldeki kadroya sahip çıkmalıyız.

-------------

Gönderi tarihi: 30/Eyl/2020 saat 12:05
Yılmaz Vural iki gün önce kendisini arayan Eskişehirspor yöneticisine, "az biraz kurtulma ihtimali olsa, az biraz umut olsa gelirdim ama yok" demiş.

-------------

Gönderi tarihi: 30/Eyl/2020 saat 13:34
takımın durumunu iyi saptamak lazım.

büyük bir borç altındayız. kadromuz gençlerden oluşuyor. ileriki sezonlara da sarkacak bu sıkıntılar.

o zaman yapılacak iş takımı iyi çalıştıran, takımın gelişmesini sağlayan hocalarla çalışmaktır. oynadığımız her maç takım en azından bir adım ileri gitmelidir.

genç oyuncularımız kendilerini geliştirdikçe umudumuz artacaktır.

gençleri devşiren bir sisteme sahip olursak ekonomik sorun bizi çökertemez.

-------------

Gönderi tarihi: 30/Eyl/2020 saat 21:06
Eskişehirspor, yeni teknik direktör ile anlaşana kadar takımı eski futbolcusu ve kulüp antrenörü Hürriyet Güçer hazırlayacak
Es Es’te teknik direktör hareketliliği: Eskişehirspor, teknik direktör adayları ile görüşmelere devam ediyor. Yusuf Şimşek ve Hakan Kutlu ile görüşüldü

-------------

Gönderi tarihi: 01/Eki/2020 saat 13:55
Medyayı hayretle takip ediyorum. Kimse hiç bir sorunu doğru düzgün analiz edemiyor. Sonra kamuoyu oluşturup yönetim ve hocanın üstünde baskı oluşturuyor. Yani analize dayalı eleştiri yapmıyor, sadece kamuoyu oluşturuyor.

Herkes takımın fizik kalitesinin kötü olduğunu söylüyor. Fizik kalitesi tek kötü olan futbolcu Onur. Furgan ve Mehmet Özcan mental olarak sahada olmadıkları için mücadele edemiyorlar, eğer takım fizik olarak kötü olsa, Yahya, Bilal kariyerinin ilk profesyonel maçlarına çıkarken omuz omuza, kora kor mücadele nasıl edecekti? Talha 90 dakika beygir gibi nasıl koşacaktı. Ayrıca diğer futbolcular da fizik olarak bakarsak tek tek gayet iyi durumda.

İkincisi takım hücum yapmıyor dendi. Adana maçında Furgan'ın maçın başında saçmaladığı ve Berkay'ın ceza sahası içinde anlamsız topuk pası denemesi yaptığı pozisyonları da sayarsak 90 dakikada 6-7 gollük pozisyon yakaladık.

Duran toplarla dalga geçiyorlar. Belki de en çok gole yaklaştığımız pozisyonlar duran toplardandı Ankara ve Adana maçlarında. Mustafa Özer'e yapılan bu eleştiriler aslında onun kuvvetli olan yanlarıydı. Komik olan da bu.

Mustafa Özer mental olarak ve pozisyon bazında gerekli gelişimleri sağlayamadığı için gitti. İbrahim Halil 23 yaşında bir forvet olarak kafa vuramaması bireysel gelişimi sağlayamadığının en büyük kanıtı. Furgan'ın Mehmet Özcan'ın hatta Bedirhan'ın yüzü asık bir biçimde maça çıkması da mental problemleri gideremediğini gösterir.

Ha bir de eğer biz sadece Mustafa Hocayı sorumlu tutup, futbolculara toz kondurmazsak o da olmaz. İbo, Furgan, Mehmet Özcan ve Bedirhan'ın bu kadar kötü olmaya hakları yok. Ceza sahasının içinden şut dahi çekememelerinin izahı yok. Onlar da sorumluluk almalılar artık. Hoca kadar onlar da sorumlu. Koskoca camianın umut bağladığı futbolcuların bu kadar beceriksiz ve isteksiz olmaya hakları yok.

Bizim şu an yeni hocadan beklentimiz oyuncuların mental sıkıntılarını gidermesidir. Bunu da yine saha içine odaklayarak yapmalıdır. Bir yandan bu oyunculara güveniyorum deyip, sonra bu çocuklar genç dememeli. Sorumluluk vermeli. Bir futbolcu genç diye 2 metre yanına pas veremez mi? Mustafa Hoca sorumluluk vermedi sorumluluk da almadı, genciz, ileride gol atamıyoruz vs. dedi. Yahu bu takım 2 sene önce 16 puanı Cemalinin golleriyle mi aldı?? 2 sene önceden tek eksik Cemali ile Mehmet Feyzi. Yerine gelen adamlar da hem Bilal hem Yahya, Cemali ve Mehmet Feyzi'nin 2 sene önceki halleri gibi oynuyorlar zaten.

Kısacası, yeni hoca başarma inancıyla gelmeli. Oyunculara sorumluluk vererek de onları tekrar saha içine dahil etmelidir. 2 sezon önceki azme ancak böyle ulaşabiliriz.

Gönderen: kagankayra
Gönderi tarihi: 02/Eki/2020 saat 15:25
Her sene olduğu gibi bu sene de problemler aynı. Kolay gol yiyip gol atamıyoruz. Her sene aynı kahrı yaşatıyor takım bize. Rakipleri gözü dönmüş bir şekilde bunlara saldırırken yani bizim futbolcuları tabiri caizse sopalarken, kalemize doğru yaldır yaldır gelirken bizimkiler sadece seyrediyor. Eskiden iyi kötü Mehmet Özcan vücudunu kullanırdı. Bir tek o vardı. Şimdi o da sahada geziniyor. Bu kadar takımın içinden fizik olarak üstün olduğumuz tek bir takım yok mu çok merak ediyorum. Her hafta takımın sahada sopa yediğini görmek içimi sızlatıyor. Bu ilk konu. Diğerlerine gelince. İleride forvet adı altında tek oyuncumuz var. İbrahim Halil. Beyimizin güçlü yanı belki sadece ciğeri. Çünkü sahada deli dana gibi koşuyor, o kadar. Ne ceza alanı içinde ne dışında iyi; ne hava toplarında etkinliği var ne de yerden gelen tıplarda; ne şutu var ne asisti; ne kaleye yüzü dönükken ne de sırtı dönükken etkili olamıyor, ne topla ne de topsuz koşuları etkili. Top ona çarpınca beş metre öteye gidiyor. Yani topu durdurmayı kontrol etmeyi beceremiyor. Orta sahada da durum farklı değil. Onların da ne hücum yönleri iyi ne de defansları. Bütün bunlara rağmen defans(!) oyuncularımız ve kalede duran oyuncumuz aldığı her topu ileriye doğru şişiriyor. O top rakip oyuncular tarafından kontrol edilip tekrar kalemize hücum etmeye başlıyorlar. Bu döngü maç boyunca devam ediyor. Şut yok, topa sahip olma istek ve çabası yok, korner, duran top ve dahi taçlarda bile takım ne yapacağını bilmiyor. İki hafta duran toplarda bişeyler denendi taraftar dalga geçince o denemeler de son buldu. Umarım yeni gelen hoca sahaya futbol oynamak için çıkıldığına yönelik olarak futbolcularda durumsal farkındalık oluşturabilir. Çıkmamış candan ümit kesilmez de mi?

-------------
BAŞKA DİYENLERE İNAT/BU ŞEHİRDE SENSİN ESES/KALBİMİZDE TEKSİN ESES

Gönderi tarihi: 02/Eki/2020 saat 19:14
Bilgilendirme; sağ arka adalesinden yaralanma geçiren oyuncularımız Bedirhan Altunbaş ve Ömer Faruk Güler'in tedavisi devam etmekte olup oyuncularımız; Ümraniyespor maç kadrosunda yer alamayacaklardır.

-------------

Gönderi tarihi: 05/Eki/2020 saat 12:21
alınan puan moral oldu. mevlit, kaan ve Tolga'da takıma katıldı. kadro derinliği oluşmaya başladı.

mücadele eden ve hafta için iyi çalışan bir ekip olursak giderek iyiye gideriz.

abodun bu maçta biraz kendisini gösterdi. paslarını daha sert atabilir ve şutunu geliştirirse dahada iyi olacaktır.

-------------

Gönderi tarihi: 05/Eki/2020 saat 23:20
Alperen kocabas
Ekrem kilicarslan
Tolga yakut
Kaan gul
Mevlut erdinc
Erdal akdari yeniden esesteler guc katacaklardir hazir ara verildi hemen hoca gelmeli

-------------

Gönderi tarihi: 07/Eki/2020 saat 23:11
ES-ES, teknik direktörünü arıyor
Başkan Mustafa Akgören, Tugay Kerimoğlu, Hikmet Karaman, Bayram Toysal, Güvenç Kurtar, Bülent Uygun ve İsmet Taşdemir’in de aralarında olduğu 34 kişilik listeden seçim yapacak.
En iyisini seçmek için titiz bir ekip çalışması yapılıyor

-------------

Gönderi tarihi: 08/Eki/2020 saat 10:36
Türkiye de yanlış bir algı var transfer yapanın başarılı olacağı zannediliyor.

Teklif götürdüğümüz teknik adamlar transfer yasağı kalkarsa geliriz demişler. Transfer yasağı kalksa zaten size teklif gelmez. Sürekli sürekli bu takım düşer söylemleri külübe daha fazla zarar veriyor.

Küme düşer veya düşmez bu önemli değil ancak bunu sürekli gündemde tutmamak gerekir diye düşünüyorum.

Kadromuza bakınca evet sıkıntılı ancak kadrodan istenen 15. olması. Geçen seneki Keçiören ve Menemen kadrolarına bakıyorum çok iyi kadrolar değiller ama ligde kalabildiler. hatta play off düşündüler

Ne yaptığını bilen takım duygusunu oluşturabilen bir teknik adamla ligde kalamasak da ligde kalma mücadelesinin içinde oluruz.

Euro ve Dolar kurunun her gün arttığı bir ortamda transfer yapmadan devam etmek bence mantıklı bir karar. Elimizdeki oyuncuların kendilerini geliştirmeye çalışmalarına destek vermek gerekiyor.

Biz sözüm de Twitter da İbrahim Halil e söylenenlere. 2 senedir söyleniyorsunuz birşey değişti mi. Hangi Hoca olursa olsun İbrahim e şans veriyor. Demekki elimizdekilerin en iyisi o.

Transfer yasağı varken külüp borç batağındayken sürekli bir şekilde oyuncuya laf söylemenin mantığı nedir.

-------------
Maziyi Savura Savura ES!

Gönderi tarihi: 08/Eki/2020 saat 17:08
Sakaryaspor’un eski teknik direktörü İlhan Var 1.Lig ekiplerinden Eskişehirspor’un başına getirildi.

1.Lig ekiplerinden Eskişehirspor, teknik direktörlük görevi için son olarak Yılmaz Vural'ın yardımcılığını yapan Sakaryalı teknik adam İlhan Var ile anlaştı. İlhan Var’ın yardımcılıklarını Fahrettin Seyhan, Hasan Kemal Özdemir, Mustafa Sert, Hasan Tuncer, Atalay Kazancı, Aytekin Sönmeyenmakas yapacak.

-------------

Gönderi tarihi: 08/Eki/2020 saat 20:02
Baya camiaya yakisan ligi bilen tecrubeli hoca geldi hey allahim yarabbim ezan okunuyor sovcem simdi YONETIM ISTIFA

-------------

Gönderi tarihi: 09/Eki/2020 saat 13:13
Yeni hoca hayırlı olsun. Hakkında olumlu veya olumsuz yorum yapmanın imkansız olduğu bir isim. Burada yönetimin artık kontrolü biraz kaybettiğini düşünüyorum. Başkan yorgun çok belli. Sağlıklı kararlar verilememeye başlandı. Yönetim gelen hoca ile ilgili değil, hocasız geçen bu sürede ismi geçenlerle alakalı eleştirilmelidir kanımca. Çünkü hoca kapalı bir kutu bekleyip görmekten başka çare yok.

Eğer bir yönetim Yılmaz Vural veya Mesut Bakkal ile görüşmeye başladıysa... panik butonuna basılmış demektir. Başkanın ve yönetimin rahat olması gerekiyor. Yönetim, aldıkları kararlarda kamuoyundan, futboldan zerre anlamayan tv yorumcularından ve köşe yazarlarından, sahadaki problemleri çözüme kavuşturmak için hiç bir fikri olmayan, tek derdi Eskişehirli bir antrenörü veya kendisini kulübe sokmaya çalışanlardan etkilenmemeli. Bu saydıklarımın hemen hepsi bu takım ligden düşer derken, bunların vereceği tavsiye veya kurmak istediği baskıdan Eskişehirsporun faydasına bir şey çıkar mı? Bu süreçte yönetimin, eldeki imkanlarla da bir şeyler yapılabileceğine inananları dinlemesi ciddiye alması gerekiyor. Çünkü bu süreç, yukarıda saydığım çözüm adına hiç bir fikri olmayan insanların kurduğu baskı nedeniyle, biraz telaş içinde sürdürülmüş gibi görünüyor.

Yılmaz Vural da Mesut Bakkal da transferin açılması şartını koşuyor. Bu adamlar maksimum 7-8 haftalık hocalar. Bunlar bi tane 10 numara, iki tane hızlı kanat, iyi bir forvet, orta sahada da 2 adet kazma olmadan hiç bir takım çalıştıramazlar. Bunların oyuna dair ürettikleri bir çözüm yok. Genç futbolcuları geliştirecek yöntemleri, prensipleri de yok. Bunların aklıyla gidersen 50 milyon borç daha yazılır kulübe. De ki ligde kaldın. Sana bu ligden maksimum gelecek 15 milyon var. Al sana önümüzdeki yıllara yeni dosyalar... Bize mücadeleden kaçmayan, kadrodan şikayet etmeden, en azından elindekilerle çözüm arayan bir hoca gerekiyor. Yılmaz Vurala Mesut Bakkala bir sorun bakalım Eskişehirspor'un sıkıntısı ne diye... Teknik bir açıklama yapamazlar. Sadece transfer isterler. Allahtan da gelmediler. Ben bunlardan biri yerine Ümraniye maçındaki teknik ekiple yola devam edilmesini tercih ederdim. Gelen hoca da saygınlık bakımından eski teknik ekipten farkı yok. Umarım yönetim, bizim bilmediğimiz bir şeyler biliyordur.

Ayrıca bu süreçte sosyal, yazılı ve görsel medyada Mustafa Özer gitsinden başka bir şey dendi mi? Yönetimin önüne bir çözüm ortaya koyuldu mu? Farklı bir fikir. O gitsin bu gelsinden başka sorun ve çözüm tespiti yapıldı mı? Bunları yapamayanlar camia üzerinde baskı oluşturdular. Eleştirmek başka bir şey, kamuoyu oluşturmak başka bir şeydir. Futboldan anlamayan insanlarla da bu kamuoyu oluşursa süreç bu şekilde alınan panik kararlarla sonuçlanır.

Sosyal medyada bir kaç kişi belki iyi niyetli olarak Mustafa Özer'in istifa etmesi için mantık zeminine oturtulan eleştirilerle yönetimin aksi bir fikir oluşturmak yerine, yönetimin, oyuncuların ve teknik kadronun üzerinde bir baskı oluşturarak kendi fikirlerini kabul ettirme yoluna gittiler. Bu da yönetimin panikle Yılmaz Vural Mesut Bakkal gibi isimlere yönelmesine sebep oldu. Belki artık sırf birisi gelsin diye yeni hoca göreve getirildi. Mustafa Özerin tabi ki gitmesi gerekiyordu, ancak bu şekilde değil, bu baskıyı kuranlar, problemleri tespit etmiş ve problemlere transferin açılmasından başka mantıklı çözüm öneri getirerek kamuoyuna anlatmalıydılar. Sadece hoca gitsin diye baskı kurdular ve yönetimi sorunun kucağında yalnız bıraktılar. Şimdi yönetim bu baskı ile artık başbaşa kaldı. Yönetimin, kendi bildiği doğrudan sapmaması ve çözüm önerisiz hiç bir eleştiriyi dinlememesi gerekmektedir. Çünkü bu sezonda bir kaç sefer daha böyle dönemler yaşanacak gibi duruyor.

Gönderi tarihi: 09/Eki/2020 saat 14:19

Akif Yer
@AkifYER
·
56d
İlhan Var, "Yılmaz Vural gibi bir ismin yanında 9 yıl çalıştım. Oğuz Çetin ve Alpay Özalan isimleri ile çalıştım. Hocalarımız beni Eskişehirspor’a önermiş. Eskişehirspor yönetimi de beni davet etti. Görüştük ve anlaştık."

-------------

Gönderi tarihi: 09/Eki/2020 saat 23:17
İlhan Var, "Bu sahaya yabancı değilim. Buraya savaşmaya geldik. Merih Demiral gibi eğitim vermek istiyoruz. Maç seçerek oynayacağız, maçları özel oynayacağız. Mağlup olmak için sahaya çıkmayacağız" dedi
Mustafa Özer'in ardından Eskişehirspor’da göreve gelen Teknik Direktör İlhan Var, Vali Hanefi Demirkol Tesislerinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Eskişehirspor için savaşmaya geldiklerini ifade eden Var, "Bize inanan güvenenlere sonsuz teşekkür ediyorum. Tesislere, bu sahaya yabancı değilim. Buraya savaşmaya geldik. İlk geldiğimizde formamız yoktu bugün takımda her şey var. Bugün sadece transfer engeli var. Bu gömleği giymek istemeyen, cesaret edemeyen teknik adamlar vardı. Ben bu görevi kabul edeceğimizi söyledim. Kendime, arkadaşlarıma, futbolculara çok güveniyorum. Enerjimizi sahaya yansıtacağız. Bu çocukların değerlerini yukarıya çekmek istiyoruz. Biraz sabredersek inşallah bu algıyı değiştireceğimize inanıyorum. Eskişehirspor çok büyük bir kulüptür. Tek eksik seyircimizin olmamasıdır" diye konuştu.

"Merih Demiral gibi eğitim vermek istiyoruz"
Kadroda daralmaya gideceklerini aktaran İlhan Var, oyuncuları Merih Demiral gibi eğitmek istediklerini söyledi. Var, "Burada çok kalabalık bir kadro yapımız var. Pazartesiden itibaren 26 kişiyle çalışmaya başlayacağız. Bu kadroda olmayanları çok özel bir eğitim içine sokacağız. 35 kişiyiz 90 dakika antrenman yapsak kişi başına 2 dakika düşüyor. Fenerbahçe’nin altyapısını koordine eden Hasan Özdemir’i getirdik. Bu çocuklar işlenmeli bir Merih Demiral gibi eğitim vermek istiyoruz" dedi.

"Mağlup olmak için sahaya çıkmayacağız"
Son olarak mağlup olmak için sahaya çıkmayacaklarını belirten Eskişehirspor’un yeni Teknik Direktörü İlhan Var, şunları söyledi:
"Maç seçerek oynayacağız, maçları özel oynayacağız. İlk önce fikstür ayarlayacağız. Hedef o maçları kazanmak. Bizim 10-12 final maçımız olacak. 15 haftadır yenemeyen bir takım ya beraberliği koruyacaksın ya da galip geleceksin. Biz mağlup olmak için sahaya çıkmayacağız."

-------------

Gönderi tarihi: 18/Eki/2020 saat 13:02
Uzun bir aradan sonra Bandırma maçında bizi heyecanlandıran bir oyun izledik. Özellikle ilk yarıda rakibi prese boğan koparan bir takım vardı sahada.

Artılarımız var eksilerimiz de bir hayli fazla. Gol yollarında sıkıntı yaşayacağımız kesin gibi. O yüzden az skorlu maçlar oynamak zorundayız bunun için takım savunması da büyük önem kazanıyor. Bedirhan stoperde olmamalı diye düşünüyorum.

-------------
Maziyi Savura Savura ES!

Gönderi tarihi: 19/Eki/2020 saat 11:39
bandırmaspor önünde oynanan oyun ve alınan sonuç oldukça olumlu karşılanmalı. genç oyuncular devreye girmeye başladı.

zenci oyuncularımız takım oyunu içinde kaldıkları sürece yararlı oluyorlar. Bilal'de takıma iyice oturdu.

deplasmanda alınan bir puan iyi sayılmalı.

-------------

Gönderi tarihi: 19/Eki/2020 saat 11:43
yönetim locaları satışa çıkarmış. bir kaç tane loca alınmış.

fiyatları 100.000 TL ve 60.000 TL olarak açıklanmış.

bireysel olarak taraftarı aşar bu rakamlar ama taraftar grupları kendi arasında organize olup birer tane loca alabilir. ayrıca taksiciler, dolmuşçular, eczacılar, avukatlar, dsi ve karayolu çalışanları kendi içinde organize olup birer tane loca alabilir.

sarar ve kanatlı ailesi dışındaki insanlarında devreye girmesi gerekiyor

-------------

Gönderi tarihi: 19/Eki/2020 saat 12:26
Bandırma maçı hem oynanan oyun, hem sonuç, hem de mücadele bakımından, deplasman maçı olmasını da hesaba katarsak tatmin ediciydi. Takım geçen haftalara göre daha konsantre ve ne yapması gerektiğini biraz daha bilir bir görüntü verdi.

Bizi geçtiğimiz haftalardan farklı gösteren şey, topu Sezgin veya Ekremle değil, Hamedle, Onurla Mehmet Özcanla kazanmaya başlamamızdır. Yani topu orta sahaya yakın yerlerde kazandık. Böyle olunca rakibin bütün dengesi de bozuldu. Forvetleri geri koşmak zorunda kaldı. Ayrıca, yine geçtiğimiz haftalarda topu ayağımızda tutamazken, şimdi daha çok dikine top sürdük, daha çok yardımlaştık ve daha fazla faul kazandık. Bunların da en büyük sebebi topu kazandığımız yerin artık daha teknik kapasitesi yüksek oyuncuların olduğu kısım olan orta saha bölgesi olmasıdır. Ayrıca defansı da çok geriye gömmek zorunda kalmadık. Bunu da hoca, Bedirhan' ın hızından faydalanarak yapmaya çalıştı. İlk kez stoper oynamasına rağmen yine iyiydi. Ama kaç hafta böyle gider, çok da güven vermedi aslında stoperde Bedirhan.

Hocanın eleştirilecek 2 hatası var ve bence maçı bizden, karşı tarafa verecek hatalardı bunlar. Maçın başında rakip 3 stoper ve 2 orta saha ile başladı. Biz de Hamed ve Halil'in alan, Onur ve Mehmet Özcanın adam savunmasıyla sayısal üstünlüğü ele geçirip, Bandırmanın topu kanatlara aktarmasına zorladık. Buralarda da Erdal ve Bilal, rakibin rahat topla oynamasına izin vermeyince, oyunları taç çizgisine sıkıştı ve doğru dürüst akın yapamadılar bile. Ancak ikinci yarıda Bandırma 4 defans 3 orta saha dönünce biz hayli boş alan verdik rakibe.İlhan Hoca' nın yaptığı ilk hata da golü yiyene kadarki bölümde oldu. İkinci yarı boyunca rakibin orta sahanın göbeğinden gelen akınlarına seyirci kaldı. Onur ve Mehmet Özcan'ın yanına, sarı kartlı ve defansif olarak zayıf Kaan'ı çıkartarak Furkan veya Ulaş alınabilirdi. Golü yedikten sonra da orta sahayla alakalı hamlesi olmadı.

Hocanın diğer bir hatası ise, 3 günde bir maç yapacağımız şu dönemde ve rakibin ikinci yarıya 3 oyuncu değişikliği ile başlamasına rağmen 5 oyuncu değişikliğini iyi kullanamamasıydı. Yaptığı değişikliklerde de hayli gecikti. Kaan ve Onur' un sarı kartları varken ve ikinci yarıda rakip orta sahada sayısal üstünlüğü ele geçirmişken, nasıl ilk yarıdaki agresifliği sahaya yansıtabilirdik ki?? Rakip gole kadar orta sahadan bangır bangır gelirken, hoca nasıl oldu da değişiklik düşünmedi hayret. 20 dakika değişiklik için bekledi...

Sonuçta hoca kendi kazanacağı 3 puanın 2 sini kendisi hediye etti. İlk maç heyecanı diyelim. Ancak puan silme cezaları ile uğraşırken, bu takım ligde kalmalı diyen hoca bu kadar dalgın olmamalıdır. Ben kendisine ve oyunculara güveniyorum. En azından takım önümüzdeki haftalar için bize umut verdi oynadıkları oyunla...

Gönderi tarihi: 21/Eki/2020 saat 08:49
samsun maçında fena oynamadık, takım giderek daha iyi seviyeye geliyor.

dikkatimi çeken oyuncu onur arı oldu. fiziği fena değil. üzerinde durulması gereken bir oyuncu. çalışır ve çalıştırılırsa iyi seviyelere çıkacak gibi duruyor.

bu arada ekrem giderek kalede daha çok güven veriyor. dün güzel kurtarışlar yaptı.

halil İbrahim'e de bir iki laf edelim. koşuyor mücadele ediyor ama topa vuramıyor. idman sonrası şut, pas ve top sürme çalışması yapması lazım. bilekleri yumuşatılmalı.

dün azda olsa seyircimiz vardı. umarım daha çok seyircinin geleceği günleri kısa sürede görürüz.

-------------

Gönderi tarihi: 21/Eki/2020 saat 13:28
Ahmet abi 18 mactir kazanamayan bir takimdan bahsediyorsun

-------------

Gönderi tarihi: 21/Eki/2020 saat 14:24
Alıntı yapılan Güray26ES

Ahmet abi 18 mactir kazanamayan bir takimdan bahsediyorsun

18 maçtan beri kazanamıyoruz ama eldeki imkan bu. transfer yapamıyoruz. eldekilerde gidiyor.

Karabükspor gibi gelenden geçenden 5-6 yiyebilirdik. veya antep gibi ligden çekilebilirdik.

bir sene önce güzel bir mücadele verildi. puanlar silinmese ligde kalabilecek puanı alırdık.

öncelikle hedefimiz ligde kalmak ve sezon sonu itibarıyla mümkün olan en iyi kadroya sahip olmak.

bilal gibi bir bek kazandık. kalede ekrem böyle oynasın süper lige bile gidebilir.

ayrıca onur arı ilk maçı olmasına rağmen dikkat çekti.

evet tüm bu olanlar tarihimize bakılırsa başarı olarak değerlendirilemez ama unutulmamalıdırki başarının bir başka tanımı da beklenenden fazlasını verebilmektir.

altay maçında oynanan daha doğrusu oynanamayan oyun ile son üç maçta oynanan oyun arasında ciddi farklılık var.

-------------

Gönderen: roptesambir
Gönderi tarihi: 21/Eki/2020 saat 14:31
Gecen sezonun son ve bu sezonun maçlarını imkan olmadığı için izlemeyemedim. Genel olarak yorumlardan takımın kötü olduğunu düşünüyordum. Samsun maçının 2. yarısından itibaren izleme fırsatım olabildi.

Gördüğüm kadarı ile takım bence iyi. Haftaya galibiyet gelir ve takım çıkışa geçer diye düşünüyorum. Şuan için gördüğüm takımın tek eksiği sadece alınacak bir galibiyet.

Gönderi tarihi: 21/Eki/2020 saat 21:24
Onur ari konusuna kesinlikle katiliyorum 5 senelik sozlesme imzalandi be hemen macta dikkat ettirdi kendini ve 32 macta 2 gol atan ibrahim halil onerin yerine kesinlikle oynamali ekrem de evet 5 6 olacak maci 0 1 ile bitirdi tebrik ederim kumede kalmak sampiyon olmak gibi bir basaridir ama istanbuldan da eli bos doneriz gibime geliyor

-------------

Gönderi tarihi: 21/Eki/2020 saat 23:41
merhaba,
   herkese selam olsun.
   yaşı yetmiş iş bitmiş derler ya bildiğiniz gibi,yaşayınca öyle olmadığını
yaşamın bir başka güzel yanlarının olduğunu görüyor insanoğlu,yani bazı şeylerden keyif almaya bakıyor.
   benim de en keyif aldığım hususiyet Eskişehirspor,okul yılların da benim sevdam olan Eskişehirspor sanki şimdi bana vedaya hazırlanıyor gibi....
   yok evlatlar yok,öyle postu deldirtmek yok,dün yenildik değil mi inanın
üzülmedim,neden mi?,forvet oyuncusu olmayan takım geleceğin yıldızı olmaya aday
Onur diye bir evlat kazandırdı,yanın da sürekli dile getirdiğim Berkay'ı kazandırttı,bunun yanı sıra Bilal,Muhammet gibi pırıl pırıl parlayan evlatlarımızı kazandık,
bir Ekrem,Bedirhan,Bilal gibi Eskişehir'li evlatları kazandık
onların hepsinin gözlerinden öpüyorum.
ve diyorum ki bu çocuklar bu takımın heykelini dikerler.
Eskişehir'li olmak bir ayrıcalık,Eskişehirspor'lu olmak Patenttir.
taraftarımıza sevgiler gönderiyorum.

-------------

Gönderi tarihi: 23/Eki/2020 saat 11:06
Yürüyerek oynayan Samsuna karşı çok koşarak kaybettik. Maçın özeti bu bana kalırsa. Ama bu mağlubiyetin sebebi futbolcu kalitesi falan değil. Ezbere bir oyun anlayışı sebebi ile maçlar kaybediliyor. Bu ligde hiç bir takım birbirinden farklı değil. Kötünün iyisi hocalarla kötünün kötüsü hocaların takımları mücadele ediyor. Kötünün iyisi hocaların takımları ligde kalıyor veya yükseliyor, kötünün kötüsü ile ise düşüyor.

Bandırma maçının ilk yarısında tutan oyun sisteminin, rakip orta sahada 2'li yerine 3'lüye dönünce tutmadığını kavrayamadı hoca. Bu maçta da rakibin orta sahada kalabalıklaştığını fark edemedi. Hoca adam adama savunma gibi çağ dışı bir takım savunması ile yine maça başladı. Rakip 3 orta sahayla çıktığı için Mehmet Özcan ve Kıvanç ile Forvet başlayan Onur maç boyu rakip kovalamakla meşguldu. Bu adam adama savunmaya rakip bekleri kovalayan Alimi ve Hamed de eklendi. Bizim orta saha ve hücumcuların hepsi adam kovalayarak maçı bitirdi. Rakip tek bir hamleyle maçı aldı. Gyasi Nadir ve Burak Çalık bizim defans 4lüsünün markajından sırayla çıkıp orta sahaya top almaya geldi ve aslında oyunu kuranlar da bu üçlü forvet hattındaki futbolcular oldu rakip adına. Sonuçta Bilal veya Yahya Burak Çalık'ı ve Gyasiyi orta sahaya kadar kovalamayacaktı. Ne oldu? Bu futbolcularla rakip, orta sahada sayısal üstünlüğü ele geçirdi ve adam adama savunma yapan takım 2 adamı boşta bırakmış oldu. Sonuç... Taktik hiç bir işe yaramadı.

Rakip elini kolunu sallayarak golü buldu... Sahanın kenarında montunu yırtarcasına futbolcuya kızmayla neyi düzeltiyor anlamadım. Ha düzelttiği şeyle böyle bir oyun çıkıyorsa o da garip.

Adam adama savunmanın tarihi geçti. Buna çözüm bulmak artık çok kolay. Sahte forvet ve kanat oyuncularının içe kat etmesi ile bu adam adama savunma etkisiz hale geliyor. Rakip bekleri kovalamak da ayrı bir komedi!! Sanırım İlhan hoca tesislerde çalışmaktan maç izlemeye ve bir mentalite geliştirmeye vakit bulamamış. Artık dünyada orta açma veya çizgiye inme gibi bir tehdit olmadığı sürece, sağ ve sol beklere baskı veya markaj yapılmıyor. Topun beklere geldiği yer orta sahaya yakın bir yerde ise kanat ve iç merkez oyuncusu pas kanallarını kapatıyor. Bizde ise kanat, bekin peşinde, iç orta saha ise tuttuğu merkez orta sahanın peşinde koşturup duruyor. Alanlar rakipte adamlar bizde, tabi tutabildiğimiz kadar... Gereksiz yere enerji harcıyor takım.

Dünya bıraktı artık bu tarz futbolu. Mesela Fuat Çapa kesinlikle adam adama savunma yapmazdı. Hatta kanat oynayan Fıratcan ve Alperen'in bek kovalamadığını, yer yer stoperlere baskı yaptığını biliyoruz. Alperen böyle Altay'a gol bile attı. Zaten birazcık modern futbola yakın bir futbol oynattığı için Fuat Çapayla, o deneyimsiz kadroyla o puanları topladık. Ama Türkiye'de hala İlhan Hoca gibi bazı hocalar eski usul devam ediyor. Bunu birazcık farkeden rakip takım seni yürüyerek yeniyor.

Valla biz bu kadrodan çook Bilaller Metehanlar Mehmet Özcanlar çıkarırız ama, bunlara futbolu doğrularıyla oynatacak hoca bulamazsak işimiz çok çok zor.

Gönderi tarihi: 26/Eki/2020 saat 00:49
SON DAKİKA...
Eskişehirspor taraftarı bugünkü mağlubiyetin ardından İstanbulspor deplasmanından gelen futbolcuları tesislerde karşılayarak protesto etti

-------------

Gönderi tarihi: 26/Eki/2020 saat 12:41
Rakiplerin bizi terlemeden, zorlanmadan yenmesi taraftarı iyice rahatsız etmeye başladı.

Taç atışını doğru yapamayan, top kontrol edemeyen bir takımımız var. Bu oyunculara paralel de teknik kadromuz var. İlhan Var ilk geldiği gün yaptığı açıklamayla örtüşmeyen 3 maç geride kaldı. atak yapamıyoruz şut çekemiyoruz tamam kabul ama o zaman defansı düzgün yapalım. maç boyunca doğru düzgün atağımız yok tehlikemiz yok. Eee o zaman oyunu kilitleyelim 0 0 a bağlayalım rakip hatasını bekleyelim bunu da mı yapamayacak kadar kötüyüz.

Fuat Çapa döneminde çocuklar 17 puan toplarken uyguladığı taktiğe geçmemiz gerek. skoru düşük tutup 1 0 maç kazanmaya bakmalıyız.

yukarıda arkadaşın yazdığı gibi futbolu doğrularıyla oynatacak Hocayı halen bulamadık.

-------------
Maziyi Savura Savura ES!

Gönderi tarihi: 27/Eki/2020 saat 14:37
ÕZEL ✔️
Ankaraspor yeni teknik direktörü Eskişehirspor 'dan ayrılan MUSTAFA ÖZER ....Gün içinde resmi imzalar atılacak ...✍️
Vİa @sporundibicom

-------------

Gönderi tarihi: 25/Kas/2020 saat 23:08
Kimse niye yazı yazmıyor. Kazansakda kaybetsekde sevgimiz değişmiyor demedikmi

-------------

Gönderi tarihi: 26/Kas/2020 saat 00:23
Alıntı yapılan kayılı

Kimse niye yazı yazmıyor. Kazansakda kaybetsekde sevgimiz değişmiyor demedikmi

Abi ben ümidi kestim. Hic kimse de is kalmamis.
Instagram, Facebook gibi sayfalar da bugün Maradonanin ölümünü üzüntüyle paylasiyorlar, ama hic biri bugün kazandigimiz 2:0 Kastamonu macina dair bir sey yazmiyor.
Eskisehirspor sayfalarin hepsi ölmüs, burasi da öyle.

Gönderi tarihi: 26/Kas/2020 saat 17:49
2014 de Ziraat Türkiye kupası finali gördüğümüz için ve kendi ligimizden olmayan alt liglerden(açıkçası hangi ligde bilmiyorum) bir takımı yendik diye sevinip paylaşım mı yapalım?Zaten yeterince kahroluyoruz.Oyuncularımız Tff 1.lig seviyesinden düşük seviye ve en son 8 Şubat 2020 de galibiyet aldık bu ligde.Önüne gelen bizi tokatlıyor bazı maçlarda saman alevi gibi iyi oynuyoruz ancak tabi kolaylıkla gol yiyoruz.Bu senede geçen sene olduğu gibi düşeceğimizi bildiğimizden umudu kestik.Alt lige düşünce oradan da düşeceğiz.Pohpohladığımız oyuncuların bazıları kaçacak takım bulurlarsa.Futboldan zaten soğuduk virüs sayesinde serbest olsa maçlarda gidilirdi yine gerçi geçen sene Altınordu maçından sonra kaç maçta hep yenildik seyircimizin olduğu.
Sevgimizi yok ettiler bitkisel hayatta şuan ve geri gelme şansı yok.Bu durumda kalkıp da Şampiyonluk çok uzak değil diye tezahürat mı yapacağız?

Gönderi tarihi: 26/Kas/2020 saat 19:52
Eskişehirspor’un Sportif Direktörü Murat Daldık önemli açıklamalarda bulundu. Daldık Radyospor’a yaptığı açıklamada, “Eskişehirspor çok büyük bir camia. Hedefimiz ligde kalmak. Bu takımın bu sezon ligde kalması gerekiyor. 22 Ekim tarihinde göreve gelmiştim. 1 ayı geçti. Belirlediğimiz hedef doğrultusunda da kulüpte bulunan herkes kendi kulvarında görevlerini yerine getirmeye çalışıyor. Transfer tahtasının açılması konusunda yönetim kurulumuz çalışmalarını yapıyor. Gerekli duyurular zamanı gelince kamuoyu ile paylaşılacaktır” dedi.

Uyarılar yapıldı
Koronavirüs tedbirleri konusunda oldukça dikkatli olduklarını belirten Daldık, “Ben göreve geldiğimde Mevlüt Çelik pozitifti. Geçen hafta da yapılan testlerde Melih Ağa ve Yardımcı Teknik Direktörümüz Hasan Kemal Özdemir’in testleri pozitif çıktı. Covid-19 konusunda oldukça titiz davranıyoruz. Futbolculara gereken uyarılar yapıldı. Nasıl davranmaları gerektiğini biliyorlar” ifadelerine yer verdi.

Kendisini iyi yetiştirmiş
İlhan Var hakkında da konuşan Murat Daldık, “İlhan Var hocamız bugünlere kendini çok iyi yetiştirerek gelmiş. Yardımcı antrenörlük günlerini öğrenerek geçirmiş. Çok iyi bir ekibi var. Birlik beraberlik içerisinde oldukça güzel bir şekilde çalışıyorlar. Bu çalışmaların da meyvelerini çok kısa bir süre içerisinde alacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

Bizim de kulağımıza geldi
Son olarak daldık, “Buğra Çağlıyan ve Bilal Ceylan’ı Lille takımının takip ettiği bizimde kulağımıza geldi. Şuan için bizimle ciddi olarak temasa geçen olmadı. Yerli kulüplerden oyuncularımızı takip eden kulüpler var. Herhalde ilerleyen günlerde bir şeyler olur diye düşünüyoruz. Kulübümüz ciddi bir borç yükü ile karşı karşıya. Bu borcu azaltabilecek çalışmaları yönetim kurulumuz gerçekleştiriyor. Yeri ve zamanı gelince kamuoyu ile paylaşacaklardır” dedi

-------------

Gönderi tarihi: 27/Kas/2020 saat 11:35
Eskişehirspor'ın Başarıları ve Kazandığı Kupa Sayısı... Türkiye Kupası : 1

Eskişehirspor takımının passolig sayısı: 83.974

-------------

Gönderi tarihi: 27/Kas/2020 saat 21:44
Alıntı yapılan Güray26ES

Eskişehirspor'ın Başarıları ve Kazandığı Kupa Sayısı... Türkiye Kupası : 1

Eskişehirspor takımının passolig sayısı: 83.974
son kupa yani 1987 yılındaki Başbakanlık kupası maçında tribünde idim.2 2 biten maçı azların penaltı kurtarışları ile kazanmıştık. Epey bir zaman geçmiş.

-------------

Sayfayı yazdır | Close Window

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2008 Web Wiz - http://www.webwizguide.com