eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Gurbetteki Şimşekler > Avrupa ESES
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Belçika'nın Kırmızı Şimşekleri

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1213141516 18>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
jazin26 Liste gör
Deneyimli Yazar

UZAKLAŞTIRILDI

Yasin
Yer: Belçika Esder
Online Durum: Offline
  Alıntı jazin26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Tem/2010 saat 10:34
Her ne kadar Türk'te olsak ayni zamanda Belçikaliyizda ve dün ikinci vatanimizin kurtulusunun yildönümüydü, onunla ilgili bi haberi sizlerle paylasiyorum :

BELÇİKA : BELÇİKA 179 YAŞINDA 'NİCE YILLARA' / 22-07-2010

Belçika kuruluşunun (21 Temmuz 1831) 179. yıldönümünü çeşitli etkinliklerle kutladı.
Kutlamanın ilk durağı Brüksel Saint-Michel kilisesi oldu. Kilise'de yapılan ayin törenine Belçika Kralı Albert II, Kraliçe Fabiola, Prens Philippe, Prenses Mathilde, Herman Van Rompuy, Elio Di Rupo, Didier Reynders, Joëlle Milquet, Laurette Onkelinx, Steven Vanackere, Paul Magnette ve Charles Michel katıldı.

Burada yapılan ayin sonrası Kral ve Kraliçe diğer programları için kiliseden ayrıldı. Kral ve Kraliçe kilise önünde kendilerine sevgi tezahüratında bulunanlarla tokalaştı. Halktan bazıları Kral ve Kraliçe'ye çeşitli hediyeler sunuldu.

Geçit tören alanına davetliler gelmeye başladı. Türkiye'yi T.C. Brüksel Büyükelçisi Murat Ersavcı'nın temsil ettiği törene Brüksel'de bulunan ülkelerin büyükelçileri. AB, NATO ve BM başkan ve temsilcileri, siyasi parti liderleri, bakanlar, gaziler ve sivil toplum kuruluş temsilcilerinin yer almasıyla başlayan törenler, Kral Albert II ve Kraliçe Paola'nın halkı selamlamasıyla başladı.

Kral’ın selamlama merasimine atlı muhafız birlikleri eşlik etti. Askeri Polis, İtfaiye, Sağlık ve sivil savunma birlikleri ve araçları sırasıyla kralı ve davetlileri selamlama geçitinde hazır oldular. Geçit törenine savaş uçakları Belçika Bayrağının renklerini gökyüzünde çizdiler. Helikopter ve jetlerin selamlama uçuşları halkı coşkulandırdı.

Geçit töreni boyu yol kenarına biriken onbinlerce Belçikalı geçit törenine katılanları alkışladı. Renkli sahnelerin yer aldığı törenlerde. Kral Parkında oluşturulan stant ve parkurlardaki eğlence ve tanıtım yerlerinde özellikle çocuklar gönüllerince eğlendi.

Kutlamalar Kral caddesinde gece saat 23.00-23.20 arası yapılan havai fişek gösterileriyle son buldu. Gösteriyi onbinlerce insan coşkuyla izledi.

Belçikahaber ekibi olarak, Kral Albert II'nin şahsında tüm Belçikalıların bayramını tebrik ediyoruz.

www.belcikahaber.be
Hani diyorduk ya ES ES,
Alayına isyan isyan...
Hani diyorduk ya ES ES,
Sensiz herşey yalan yalan...

ESterzi
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Tem/2010 saat 10:51
Komple kraliyet ailesine bende senelerdir teröre ve teröristlere müsamaha gösterdikleri ve bir nevi destekledikleri icin siddetle kiniyorumAngry........
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
jazin26 Liste gör
Deneyimli Yazar

UZAKLAŞTIRILDI

Yasin
  Alıntı jazin26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Tem/2010 saat 10:53
Abi kendilerine dönüyo zaten simdi, ha bölündü ha bölünecek...
Birde hadi bunlar GAVUR bizim basimizdakilere ne demeli?
Hani diyorduk ya ES ES,
Alayına isyan isyan...
Hani diyorduk ya ES ES,

ESterzi
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Tem/2010 saat 11:00
Alıntı yapılan jazin26

GAVUR bizim basimizdakilere ne demeli?
Yasin ,gavur DEGIL Hiristiyanlar bölünmek degil 1.000.000 parcayada ayrilsalar umrumda degil uyaniklar kendi ülkeleri zarar görmesin diye Avrupa taktigi olan "teröre prim "verdiler onun icindirki Belcika kadar bu isi serefsizce yapan ülke yoktur.Bizimkilere gelince onu elindeki OYU kömüre,pirince satan namertlere soracaksin......
Yukarı
jazin26 Liste gör
Deneyimli Yazar

UZAKLAŞTIRILDI

Yasin
  Alıntı jazin26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Tem/2010 saat 11:11
Abi gavuru dinlerini belirtmek için degil acimasizliklarini belirtmek için kullandim, hatta bu yüzden büyük harflerle yazdim, yoksa gavurun hristiyanin eski dilde karsiligi oldugunu iyi biliyorum; her ne kadar avrupa dogumlu olsamda türkçeyi düzgün konusmaya önem gösteriyorum.

Teröre gelince bitirmek isteseler bitirirler demek ki TSK'nin içindede çürükler var ki islerine öyle geliyo (uyusturucu kaçakciligi vs vs)...
Hani diyorduk ya ES ES,
Alayına isyan isyan...
Hani diyorduk ya ES ES,

ESterzi
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Tem/2010 saat 11:48
Alıntı yapılan jazin26

demek ki TSK'nin içindede çürükler var ki islerine öyle geliyo (uyusturucu kaçakciligi vs vs)...
Yasin,konu buraya kadar iyidi fakat bundan sonrasi biraz bu sicak havada tansiyon cikartir.Insallah bir gün askerlik denen serefli vazifeni 1 ayligina Türk Silahli Kuvvetlerin parali misafiri degilde caki gibi askerligini yaptiktan sonra bilahire görüslerini bildirirsin ...Belcikaya DEGIL ,fakat sana selamlarimi yolluyorum.....Wink
Yukarı
ades Liste gör
Usta Yazar

Ahmet
Yer: Kurtuluş/Esk.
  Alıntı ades Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Tem/2010 saat 11:50
Belçikanın Kırmızı Şimşeklerine Selamlarr Tongue
ANADOLUNUN YIKILMAYAN TEK KALESİ
Yukarı
jazin26 Liste gör
Deneyimli Yazar

UZAKLAŞTIRILDI

Yasin
  Alıntı jazin26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Tem/2010 saat 12:05
Eyvallah Hüsnü abi niyetimizde o zaten, hele bi üniversite bitsin seninde dedigin gibi çaki gibi askerligimi yapmayi planliyorum, benim babam 30 yil Belçika'ya hizmet etti, artik birazda kendi ülkemize hizmet edelim, kesin dönüs bizim gibi bekar gençlerin sayinde olacak insallah

Aleykümselam Ahmet abi sagol

Bu arada bizim baslik ilgi görmeye basladi, ama ne yazik ki bizim belçikanin simseklerinden ses yok
Hani diyorduk ya ES ES,
Alayına isyan isyan...
Hani diyorduk ya ES ES,

ESterzi
Yukarı
paşalı_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

:)
Yer: Eskişehir
  Alıntı paşalı_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Tem/2010 saat 20:39

Alemin kralı BERCHEM ES ES

Şampiyonluk maçı sonrası kolbastı şov

berchem ESES KUPA TÖRENİ

Kupa töreni 2

Evet arkadaşlar ESKİŞEHİRSPOR sevgisi belçikada 'da devam ediyor .burası anvers bergem emirdağ ve eskişehirlilerin yoğun olarak yaşadığı türk bölgesi .
   . dadık .

Yukarı
jazin26 Liste gör
Deneyimli Yazar

UZAKLAŞTIRILDI

Yasin
  Alıntı jazin26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2010 saat 08:03
Abicim safkan Eskisehirli olsalar kolbasti degil Eskisehir çiftetellisi kaval oynarlar,
Brüksel'dede Eskisehirspor diye bir takim var, oyuncularla yöneticilerle sohbet ettim adamlar takimdan bahsederken ESKİŞEHİRSPOR degil EŞKIŞEEEEERSPOR diyolar...
Eskisehir popüler bir sehir ve bunu kullanarak Türkler içinde dikkat çekmek istiyolar, iste bu yüzden takimlarinin ismini Eskisehirspor koyuyolar...

Berchem'deki takimi bilmiyorum arastirmak lazim ama videolara baktim bizans takimlarinin formalarini tasiyanlar var hepsinde; hemen gaza gelmeyin derim Big%20smile

Not: Hepsi kendini Eskisehirli sanan Emirdaglilardanmis... Big%20smile
Hani diyorduk ya ES ES,
Alayına isyan isyan...
Hani diyorduk ya ES ES,

ESterzi
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1213141516 18>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,469 saniyede hazırlanmıştır