eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Güncel Sonuçlar ve Yorumlar
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

STSL 22. Hafta Çaykur Rizespor-Eskişehirspor

Cevapla Cevapla Sayfa  123 49>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
İrfan Liste gör
Deneyimli Yazar

İrfan Karapınar
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı İrfan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: STSL 22. Hafta Çaykur Rizespor-Eskişehirspor
    Tarih: 02/Mar/2015 saat 22:30
Bu sene en önemli maçlarımızdan birini kaybettik ama evimizdeki Rize ve Gençlerbirliği maçları daha hazindi.

İki hafta önceki Gençlerbirliği maçında nasıl şanslıysak bu maçta da o kadar şanssızdık.

Birincisi, ikinci dakikada golü yememiz bizi demoralize ederken Rize'ye ve hiç sevmediğim Hikmet Karaman'a müthiş moral verdi.Sonrasında Sezgin'in sakatlanması, Lawal'in son iki maçtır sinir bozarak  rakibe verdirttiği kartların aynısını bu sefer kendisinin alması takımı göçertti.

Bence Rize de bu değil, Eskişehir de...

Boffin,Lawal ve Diego'ya yüklenmemek gerek.Aşırı motivasyonun getirdiği yanlışlar bir haftaya yüklendi.Ki bu futbolcular son iki maçta çok iyi oynamışlardı.

Ben asıl Skibbe'ye suç buluyorum.Çünkü Beşiktaş maçında harika oynayan Causic'i kesip prensi Toko'yu sakatlıktan çıktığı ilk maçta oynatması büyük hataydı.Artı maç içinde futbolcuların pozisyonlarını anlaşılmaz şekilde değiştirmesi, son değişikliğinde Ergün'ü oyuna alması da büyük hataydı.Ha,Ergün'ü almasa başka birini alsa o saatten sonra bir şey mi değişirdi?Hayır.Ama bu futbol bilgisine güveni sarstı.Artı orta sahayı tamamen rakibe terketti.Rize biraz daha becerikli olsa bu maç mazallah 6-7 farkla da bitebilirdi.

Bu takım göklere yükseltilecek bir takım değil ama süründürülecek bir takım da değil.

Maçlarımızda takımımızı yürekten destekleyerek ve moralleri yüksek tutarak bu seneyi atlatmalıyız.başka çaremiz yok.Bir de duygusallığı bir kenara atıp maç sonucuna göre hemen futbolcuları yıldızlaştırma veya çöpe atma huyumuzdan vazgeçmeliyiz.Futbolcuların sayfalarına bakın aynı futbolcular hakkında tamamen zıt görüşler paylaşıldığını görürsünüz.

Sabır sabır sabır...
İrfan
Yukarı
MuratHoca Liste gör
Usta Yazar

Murat Kiracı
  Alıntı MuratHoca Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Mar/2015 saat 21:56
Bu maçtan sonra Çaykur'un tadı acı geliyor, lipton'a geçiyorum :-))
üniESES-Karanlık ve ayaz gecelerde içimizde yanan ateştir, Eskişehir...
Yukarı
esesin askeri Liste gör
Yazar

Metin
  Alıntı esesin askeri Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Mar/2015 saat 21:26
.,
Yukarı
Sipaly Liste gör
Deneyimli Yazar

Murat
Yer: Eskişehir
  Alıntı Sipaly Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Mar/2015 saat 16:04
mac skibbenin faciasıdır. tokoyu amcasının oğlu gibi her mac oynatıyor, causic cok daha verimliyken.
Sen Cansın
Yukarı
esesberk Liste gör
Usta Yazar

berk
  Alıntı esesberk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Mar/2015 saat 14:58
Öncelikle bir daha lütfen modlar "İşiniz duaya kaldı gibi" tahrik içeren insanların dini duygu ve ritüellerini hafife alan bir yaklaşım içerisine girmemeliler..
Maça gelecek olursak öncelikle yıldız parıltısı olan erkut gibi, güzel işler yapan andaç gibi, sisokko, emre güral gibi kişilerin ilk 11 de hatta kadroda olmaması bana kalırsa yanlış..
Onu geçtim 8 defans elemanı ile maça çıkıp 3-0 yeniliyorsun rezalet..
Derhal moral ve motivasyon açısından toparlanılması gerekir..
İçeride 2 tane maç var kolay zannetmeyin çünkü artık evimizde de kral değiliz..
Dikkatli ve hırslı futbol oynayın...

Eses'im bak işte taraftarın her zamanki yerinde..
Yukarı
ersin2626 Liste gör
Usta Yazar

ErsiN
Yer: Eskişehir
  Alıntı ersin2626 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Mar/2015 saat 14:28
utanç kaynağı bir maç. maçı hatırlamak dahi istemiyorum. bu hafta hiç bir maçın özetini dahi izlemedim. puan tablosuna ise bir kez baktım. kazandıgımız hafta neredeyse her gün puan durumuna bakıyordum. Resmen bizi ezdirdiniz.
≈αηα∂σℓυ уıℓ∂ızı єѕкιşєнιяѕρσя≈
Yukarı
Essfor Liste gör
Usta Yazar

bahadır
Yer: Turkiye
  Alıntı Essfor Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Mar/2015 saat 13:04
Bu Çaykur'u çayı biraz severdim ama şimdi hiç sevmiyorum.
Bizimkilere maçtan önce içirip sersemletmiş olmalılar...
Bu ne dağınıklık bu ne saçma sapan bir oyun...
Tarifsiz...
Zaten en güzel çay doğuş çay !!!!
Esesliyiz çok şükür...
Yukarı
VITRUVIES Liste gör
Deneyimli Yazar

Alper
Yer: Ankara
  Alıntı VITRUVIES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Mar/2015 saat 10:00
Sahasında galibiyeti olmayan Rize'den en az 1 puanla döneceğimizi umut ediyorduk. Can havliyle ve aşırı motivasyonla oynayacak Rize'nin kazanabileceğinden de korkuyorduk bir taraftan ama, maçtan önce bir "en kötü senaryo" yarışması yapsak, bu kadarını kimse hayal edemezdi:

Bir önceki maçta neredeyse hatasız oynayan beşli savunmanın beton duvar gibi durmasını beklerken, daha ikinci dakikadaki ilk atakta kum gibi dağılması sonucu maça yenik başladık.

Maçtan önce lehimize olan psikolojik faktörler bu erken golle ters yüz oldu: Rize erken golün moraliyle saldırırken, savunma bir türlü toparlanamadı. Takımın en deneyimli oyuncusu tedavi için saha dışına çıkınca, zaten bocalayan defans tam da o noktadan açık verdi ve Rizeli oyuncunun ekstra vuruşuyla 15. dakikada maç dönülmesi zor bir noktaya geldi. (Maçı canlı izlerken takip edemedim; Sezgin'in saha içinde kalıp oyun durduktan sonra tedavi ve oyuncu değişikliği olması belki herşeyi değiştirebilirdi)

Sakatlık yüzünden 2. golü yediğimiz gibi, deneyimli defans oyuncumuzu kaybedip erken bir değişiklik yapmak zorunda kaldık.

Gerilen sinirle orta sahada rakibinin tacizine uğrayan Lawal öfkesine yenik düştü ve hakeme malzemeyi verdi: 20. dakika olmadan fişi kendi oyuncumuz çekmiş oldu. Sonrası zaten cehennem azabı.

Maçı kaybetmemiz yetmiyormuş gibi, kritik iç saha maçları öncesi Lawal ve Boffin'i de kart cezalarıyla yitirdik.

Gençler'e Ankara'da çok ağır bir darbe vurmuştuk; yenilgi, sakatlık ve kart cezaları almışlardı. Böylelikle bir anlamda talihin geri dönüşüne tanık olduk.

Böyle bir faciadan sonra sorumlu ya da günah keçisi aramak, bana hiç anlamlı gelmiyor.

Ligin ilk yarısındaki Mersin faciası mı, yoksa Rize kabusu mu daha ağır bunu zaman gösterecek.

Bir an önce bu kabustan uyanmayı diliyorum.
Yukarı
jeff lebowski Liste gör
Deneyimli Yazar

melih
  Alıntı jeff lebowski Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Mar/2015 saat 07:50
Merhaba,

Kendimce macın analizini yapacağım.

Takımımızın yenilgisinin iki nedeni var elbette, kişisel performanslar(diego, lawal) ve teknik direktörümsü. kişisel performanları geçiyorum, ikisi de tecrübelerine yakısmayacak sekilde oynadılar ama sizlere de bir sorum var. ben 32 yasındayım, bir sürü mac izledim izliyorum, fakat macın 20. dakikasında 5-4-1 oynayan takımın ortasahasının göbeğindeki adam kırmızı görünce 5-3-1 oynayıp, ortasahanın göbeğini tek kişiye bırakanı görmedim. aranızda gören var mı??? belki 70de görsen kapanırsın falan da..

yani, defans yapmak icin 5 defansa değilde, iki ortasahaya ihtiyacımız olduğunu ben biliyorum da, yılların teknik direktörü bilmiyor mu? yaa arkadaslar haftada bir halısaha macı yapan bizim gibi iki kişi bile toko'yu gecebilir. orta yuvarlağın capı 18 metre, bu adam ışınlanarak bi savunacak?? ortasahayı gecen her adam defanslarımızla yüzyüze geldi, sonrası ise kişisel hatalar..

4-2 kaybettiğimiz mersin macında utanmıstım ama bu rize macında cok daha fazla utandım. mactan ümidim yoktu, ama inatla 3 oyuncu değiştirme hakkını tamamlamasını bekledim hocanın. ergün girdi.

yani "siz eskişehirspor tarafı, siz sezer yedekteyken, 3. ligden gelen stoper birol'u ortasaha olarak izleyeceksiniz" dedi bize skibbe.

ben de yazıklar olsun sana skibbe diyorum. yazıklar olsun yönetim.
Yukarı
lodos Liste gör
Yazar

nakip
Yer: Bozüyük
  Alıntı lodos Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Mar/2015 saat 07:07
Alıntı yapılan amour26

Ben onu bunu bilmem bu klupte bundan sonra hiçbir futbolcuya öyle aşırı bağlanmamız lazım bence ondan sonra üzülen yine biz oluyoruz.Ben sahada her maç koşan adam görmek istiyorum.ilk çıktığımız senelerde sanki daha bir onurlu mücadele vardı topçularda.Ben hala Serdar'ı Koray Aslanı Doğa'yı Safet Nadarevi'ci ve daha birçonu mutluluk duyarak hatırlıyorum.Hele Serdar'ın benim gözümde yeri hala ayrıdır,halada bu formayı giymesini isterim.

👏👏👏
Yaşasın antibizans !!!
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  123 49>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,468 saniyede hazırlanmıştır