eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

YenidenBüyükEskişehirspor ve Yeniden Forum

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 23456 23>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
sonereses Liste gör
Yazar

İsimsiz
Online Durum: Offline
  Alıntı sonereses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Tem/2013 saat 13:18
Bekle TÜRKİYEM anadolu efsanesi gümbür gümbür geliyor,stadlar yıkılacak bu sene
HEDEF TURAN !!!
Yukarı
osmaneses Liste gör
Yazar

osman
Yer: Muğla-Eskişehir
  Alıntı osmaneses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Tem/2013 saat 13:26
Arkadaşlar yazacak en uygun yer olarak burayı gördüm. Yarın takım ilk antrenmanını yapacak ve biz üzerimizdeki ölü toprağı attığımızı, şehrin, taraftarın havaya girdiğini göstermemiz için ve futbolcuların bu sezonun daha farklı daha çoşkulu geçeceğine inandırmak, isteklendirmek için yarınki antrenmana büyük bir organizasyon düzenleyip meşalelerimizle orda olalım diyorum. Ayrıca ertuğrul sağlam tribünden iyi anlayan ve böyle şeyleri çok seven birisi.
her zaman ve her yerde Eskişehirspor
Yukarı
ypeker Liste gör
Usta Yazar

Yüksel Peker
Yer: İstanbul
  Alıntı ypeker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Tem/2013 saat 13:31

Kongreyi canlı yayında heyecanla izledik, kalplerimiz yeni yönetim için attı, duygulandık, mafyadan, kirli pazarlıklardan kurtulmuş olmakla, ESESimizin yeniden kendine gelişinin ilk işaretlerini görmekle sevinçten ağladık. Ve yeniden bu forumda güzel dostların yazılarını okumakla geleceğe güvenimiz de arttı. Yeni yönetimin de bizi utandırmayacağına inanıyoruz. Kurumsallaşma ve altyapıyla, taraftar, futbolcularımız, teknik kadro ve yönetimle kenetlenmiş olarak güzel günler bizi bekliyor. Erkan Zenginimizle zaten İsveçte ESESimizi herkes duydu biliyor, şimdi bunun üzerine ekleyerek gideceğiz, İsveçte de ES-ES-ES-Kİ-Kİ-Kİ yankılanacak Avrupa kupalarında. Tüm dostlara selam. 

Çocukluktan aşkımız ESES
Yukarı
Aras26 Liste gör
Yeni Yazar

Rıdvan Aras
  Alıntı Aras26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Tem/2013 saat 19:21
Eskişehirspor forum, eskişehir.net/eses ten başlayarak, uzunca bir dönem sadece haber ve bilginin paylaşıldığı değil, politika ve çözüm önerilerinin de ortaya konulduğu, bu anlamda yönlendirici özelliği ile rol edinen bir platform oldu. Öyle de olması lazımdı. Nitekim, meydan, çarşı kavramlarıyla açıklayabileceğimiz forum kavramının bizatihi kendisi de budur. Eski Yunan (ve Roma)dahalkın istek, talep yahut şikayetlerinin toplanarak forumda ifadesi, doğrudan demokrasi yöntemiyle, çoğu konunun çözüme kavuşmasını sağlamıştı. Daha sonrasındaki Osmanlı döneminde de, gerek ayak meclisleri, gerek sahsi "zembil" uygulamalarıyla bu yöntem devam ettirilmiştir. Günümüzde doğrudan demokrasiyi bir meydanla uygulamak mümkün değilse de, aynı adı taşıyan "sanal meydanlar" bu rolü üstlenmiştir. İşte, eski forum bu özelliği en yalın bir şekilde yansıtmıştı. Yani, talep veya şikayetlerin, önerilerin doğrudan yönetime iletildiği, kaale alındığı bir "köprü" vazifesi yapabilmişti. Ancak, başarının getirdiği çekicilikte ön planda olmak isteyen olsun, iyiniyetli bile olsa forumun oluşan belli kültürü özümsemeden yazmayan başlayanlar olsun, bir "usta yazara laf yetiştirip kendini ispatlamaya çalışanlar" olsun ki saymakla bitmez bir çoğunluğun foruma dahli, belli bir bozulmanın habercisi olmuştur. Bunda forumun hazmı kabil olmayan sayıda katılımcıyı bir anda kabulünün olumsuz etkileri elbette var. Bunun yanında, daha ziyade objektif kimliği ile ortaya çıkan ve bu sebeple etkisi kuvvetli olan forumun, gitgide taraf halini alması, (örneğin aynı olayda farklı yönetime farklı davranan kıdemliler gibi) etkinliğini zayıflatan ikinci temel aktör oldu. Şimdi o günlerin özlenmesi normal. Çünkü, kentdışındaki eseslilerin bir araya gelmesine, 65lileri oluşmasına temel olan, 19 Haziranın ilk kez duyrulduğu, eses tarihinin zeminin hazırlandığı, kamuoyu baskısı yaratan bir baskı grubunu kim istemez. Hatta, taraftar ile yönetim arasındaki köprü vazifesi rolünü su ana kadar gerçekleştiren "tek mekanızma"yı. (Bu mekanizma yoksa, araya menfaatçiler girer çünkü) İyi de olur. Lakin, bu nasıl gerçekleşir bilemiyorum. Eski polemikler gene başlar mı? İstenilen güce ulaşınca yine kontrolsüz bir katılım talebi olur mu? vs vs. Umarım başarılı olur, çünkü girişimde bulunanlar bu güveni verecek nitelikte. Kendi adıma konuşmak gerekirse, samimiyetle başarı dileğinde bulunmaktan gayrı, en azından kısa bir süre, uzak kalmayı yeğliyorum. Konuyu tarafıma intikal ettiren ve katılımım talebinde bulunan Selahattin Erdoğan ile hatırlayan RedES  başta olmak üzere tüm dostlarıma teşekkürler, sevgiler.
Aras
Yukarı
esesim Liste gör
Usta Yazar

Selahattin ERDOĞAN
Yer: Turkey
  Alıntı esesim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Tem/2013 saat 20:38
Sevgili Rıdvan Aras;
Çağrımıza vermiş olduğunuz cevabınız netice itibariyle olumsuz gibi görünse bile başta ben olmak üzere eminim bir çok gönüldaşımızı heyecanladırmıştır.

Bu sayfalarda sizin adınızın görünmesi, eminim o eski güzel günleri özleyen ve yeniden o günlerin hazzını tatmak isteyen pek çok gönüldaşımızı YenidenBüyükEskişehirspor Yeniden Forum çağrımıza cevap vermeye yönlendirecektir.

Burada dikkat etmemiz gereken nokta şudur. Ben sizleri yeniden forumda yazmaya davet etmiyorum. Hepinizin belirttiği olumsuzlukları en üst düseyde yaşayanlardan biri de benim. Bütün bunlara rağmen bu çağrıyı ben yapıyorum. Aslında bu çağrıyı hepimiz adına yapıyorum. Sevdamız uğruna tüm yaşananları yeni bir umut adına bir kenara bırakabiliriz. Burada yazmıyor olsak bile burada olduğumuzu bilelim. Hem bizim eski göz ağrımız hem de Rıdvan Aras'ın belirttiği üzere en etkili sanal meydan burasıdır.

Sadece bir başlangıç yapalım. Birbirimize yeniden merhaba diyelim. Birbirimizi yeniden selamlayalım. Dargınlıklarımız küskünlüklerimiz varsa unutalım gitsin. Yeniden tanışalım, yeniden sevelim birbirimizi...
Ve bu sefer şunu asla unutmayalım. Burada kim ne yazıyorsa mutlak surette Eskişehirspor için en faydalı olacağını düşündüğü şeyleri yazıyordur. Biz birbirimizi sevmezsek Eskişehirspor'u layık olduğu tahtına oturtmamız mümkün olmayacaktır...

Rıdvan Aras'a tekrar teşekkür ediyor yeni başlangıçlarda buluşmak ümidiyle selamlıyorum kendisini...
SENİ TAHTINA OTURTMADAN ÖLMEK, HARAM OLSUN BİZE ESESİM!..

ESKİŞEHİRSPOR YÖNETİMİNDE PAVYONCU ZİHNİYETE SON!
Yukarı
kabil Liste gör
Yazar

Yücel
Yer: Ankara
  Alıntı kabil Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Tem/2013 saat 00:32
artık bir olma zamanı ..
ben şampiyonluktan önce eski efsane olduğumuz yılları geri istiyorum,taraftarı bütün,bizans yalakası olmayan yönetim, teknik direktör ve futbolcuları istiyorum.
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Tem/2013 saat 05:03
Sayın Aras, bilimsel yazılarını okumayı özlemişim, hoşgeldin....
# Direnmüdavim....

Yukarı
Irfan-new york Liste gör
Deneyimli Yazar

Irfan Takil
Yer: United States
  Alıntı Irfan-new york Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Tem/2013 saat 07:54
Selamlar Beyler. Uzun zamandir yazmasakta burayi yakip ediyoruz. Bu basligi actigimda o eski gunler canlandi gozumde. Bu forumu forum yapan ve devamli cok guzel yazilariyla bizi bilgilendiren arkdaslarin yazilarini ve katilimlarini gorunce duygulandim ve heyecanlandirdi. Herkes dostca yazilar yazardiki one gorede cevap alirdiki zaman geldi yazi yazmaya cekindik cunku en ufak bir tartismada milletin Es Esliligi sorusturulmaya basladi. 2B yillarinda rakip taraftarlar bile burada uye idiler ve onlarla beraber guzel sohbetlerimiz oluyordu. Ben sahsen mac gunleri sabah 6:00da kalkip foruma giriyordumki hem mactan haber alalim hem sohbet edelim diye.

Degerli eski yorumcularimizi tekrar burada gormek, tekrar onlarin yorumlarini okumak beni sevindirdi.

YASASIN ESKISEHIRSPOR!!!!!!!
ES ES RUZGARI NEW YORKTA BILE ESIYOR! ! ! ! !(eskisehirsporusa.org)
Yukarı
MuRaT_Ay Liste gör
Yeni Yazar

MURAT
Yer: İSTANBUL
  Alıntı MuRaT_Ay Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Tem/2013 saat 08:24
Selahattin abi seninle beraber bende yeniden burdayım...
KIRMIZI... ŞİMŞEKLER...
Yukarı
hutemel Liste gör
Usta Yazar

hüseyin temel
Yer: Bilecik
  Alıntı hutemel Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Tem/2013 saat 08:26
Eleştirelim, hakaret etmeyelim.
Sayalım, sayılalım.
Sevelim, sevilelim
Övelim, abartmayalım.
önce eses sonra eses
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 23456 23>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,469 saniyede hazırlanmıştır