Sayfayı yazdır | Close Window

YenidenBüyükEskişehirspor ve Yeniden Forum

Yazdırılan yer: eskisehirspor.com
Kategori: ESKİŞEHİRSPOR
Forum İsmi: Genel
Forum Açıklaması: Genel Konuşmalar
URL: http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=4276
Yazdırma tarihi: 28/Nis/2024 saat 02:29
Yazılım Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com

Konu: YenidenBüyükEskişehirspor ve Yeniden Forum
Gönderen: esesim
Konu: YenidenBüyükEskişehirspor ve Yeniden Forum
Gönderi tarihi: 30/Haz/2013 saat 09:31
Değerli Görüldaşlarım;
Eskişehirspor'u yaşayan bir efsane yapan saygıdeğer Eskişehirspor sevdalıları;

Uzun bir aradan sonra yeniden bu forumda yazı yazmaya başlamanın mutluluğu ve heyecanı ile hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Değerli dava arkadaşlarım;
Yıllar önce, her sabah erken saatlerde İstanbul medyasına mensup gazetelerden birini alarak bütün sayfalarında sütunları tek tek gözden geçirip, Eskişehirspor ile ilgili küçücük bir haber aradığım günlerde bu forum ile tanıştım. Sabahlarımın büyük bir çoğunluğu hüsran ile geçerdi. İstanbul medyası çoğu zaman sadece maç sonuçlarını yazarken Eskişehirspor'un adına yer verirdi ve o tek kelime bile beni ne çok mutlu ederdi...

Böyle bir ortamda bu forum ile tanıştım.
Yüzlerce Eskişehirspor sevdalısı ile burada tanıştım. Binlerce Kara&Kızıl sevdalı kardeşimi, arkadaşımı, ağabeyimi burada tanıma şerefine nail oldum. Bu forum benim gibi bir çok arkadaşımız için çok büyük manevi değerler taşımaktadır.

Boyalı medyada bir tek satır haber dahi bulamadığımız o günlerde bu forum sayesinde her gün Eskişehirspor'umuzu görme fırsatı bulabildik. En ayrıntılı haberleri buradan öğrenebildik. Gün geldi yöneticileri, başkanları, hocaları, fuübolcuları burada övdük, burada eleştirme imkanı bulduk. Bugün ülkemizin ve dünyanın birçok yerinde Eskişehirspor sevdası ile kurulmuş olan resmi ve gayriresmi dernek ve oluşumların temellerini burada attık.

Birlik ve beraberliğimizi simgeleyen bir çok etkinliğin projelerini burada hazırladık.

Burada ağladık, burada güldük.
Burada sevindik, burada üzüldük.

Fakat öyle bir zaman geldi ki, birbirimize olan saygımızı yitirdik. Yüksek Eskişehirsporluluk Bilinci'ne ters düşen davranışlar içine girdi bazı gönüldaşlarımız. Birbirimize tahammül etmekte zorluk çekmeye başladık. En ufak eleştirilerde birbirimizi hain, yalaka, yandaş, şunun adamı, bunun adamı ilan ettik. Acımasız davrandık birbirimize...

Bu forumu ülkemizin en seçkin futbol forumlarından biri haline getiren birçok gönüldaşımız yaşanan bu dejenerasyondan dolayı forumu bırakmak durumunda kaldı. Her geçen gün forumun düzeyi düştü. Bir süre sadece girip bakmakla yetindiğimiz bu foruma uzun bir süre hiç giriş yapmadık.

Şimdi Eskişehirspor yeni bir yönetimle, yeni umutların peşine düştü.
Yeni yönetim yepyeni bir sayfa açıyor...
Biz Eskişehirspor sevdalıları olarak bu yeni döneme kayıtsız kalmayalım ve biz de yeni bir sayfa açalım istedim. Forum yetkilileriyle yaptığımız görüşmede de bu düşüncemiz son derece olumlu karşılandı...

Şimdi artık yeni ve temiz bir sayfa açma zamanı.
Geçmişte yaşanmış tüm kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara bırakarak biz de bu yeni dönemde yerimizi alalım. Biz de elimizi taşın altına sokalım. Bu göreve talip olanlara karınca kararınca biz de destek olalım.

Forumlar genellikle eleştirel ölellikler taşır. Olması gereken de budur. Fakat bu eleştiriler yapıcı özellikte olursa fayda sağlar. Yıkıcı maksatlı dedikodulara dayanan eleştiriler ise, bizi birbirimize düşürmekten başka bir işe yaramaz. Yani forumun özü eleştiridir ve eleştiri olmayan bir forum bence forum olamaz.

Bu nedenledir ki, bugüne kadar çeşitli sebeplerden dolayı foruma girmeyen arkadaşlarımı, kardeşlerimi, ağabeylerimi yeniden foruma davet ediyorum. Geçmişin üzerine şimdilik bir sünger çekelim. Geçmişle hesaplaşmayı erteleyelim. Ortak sevdamız için yeniden forumumuzda bir araya gelelim. Duygu ve düşüncelerimizi birbirimize hakaret etmeden burada paylaşalım.

Eskişehirspor'umuzu sevdiğimiz kadar sahip çıkalım ki; Eskişehirspor'u yönetenler bizim varlığımızı her daim hissetsinler.

Buradan tek tek çağrı yapmıyorum. Bu çağrımız yüreğinde zerre ESES sevgisi olup da bir sebeple küserek bu forumu terkeden herkesi muhatap almaktadır. Çağrımız herkesedir.

Lafı daha fazla uzatmadan şimdi bu başlık altında sadece ve sadece çağrımızla ilgili duy ve düşüncelerinizi paylaşalım. Beklediğimiz cevaplar gelmezse isim isim çağrımızı tekrarlayacağız :)

YAŞASIN ESKİŞEHİRSPOR!

-------------
SENİ TAHTINA OTURTMADAN ÖLMEK, HARAM OLSUN BİZE ESESİM!..

ESKİŞEHİRSPOR YÖNETİMİNDE PAVYONCU ZİHNİYETE SON!

Yanıtlar:
Gönderen: esmaris
Gönderi tarihi: 30/Haz/2013 saat 10:04
Yaşasın ESKİŞEHİRSPOR

-------------
SeNsİz MaRmArİs BiLe SüRgÜn SaYıLıR EsEs'İm

Gönderen: ceyhad
Gönderi tarihi: 30/Haz/2013 saat 11:31
imzamız yıllardır bunu söylüyor zaten :)

-------------
YENİDEN

BÜYÜK

ESKİŞEHİRSPOR

Gönderen: erkin
Gönderi tarihi: 30/Haz/2013 saat 13:25
Forum'un düzelmesinin tek yolu insanları klavye başında gaza gelmeden normal hayata nasıl düşünüyor ve konuşuyorsa öyle yazması lazım. Sadece birbirimize karşı değil, futbolcuya, teknik adama, yönetime eleştiri yaparken yazdıkça gaza gelmemek lazım.

Tabi ki bir de forumunda yenilenmesi lazım güvenilir daha çok MOD ve daha modern tasarım & sistemiyle devam etmesi. 10 yıl öncesi alışkanlıklarla bu işler zor, artık forumların Facebook ve Twitter gibi sosyal mecraların forumları bitirdiği dönemde tek yol bunlara entegre olmaktır. Hani bazı arkadaşlarımız bazen diyor burası Eskişehirspor genel forum değil, evet biliyorum öyle değil ama şuan insanlar Twitter'dan doğrudan futbolcuya, yönetime yazabilme imkanı varken foruma çekmesi zordur.

Gönderen: gogo26
Gönderi tarihi: 30/Haz/2013 saat 15:49
sağduyulu düşüncelerin, medeni tatışma ortamında ama saygı göstererek ve sonunda omuz omuza destek vererek, bu takımı hep beraber çok daha iyi yerlere götürmek için payımıza düşeni yapmak dileğiyle yaşasın ESKİŞEHİRSPORLULAR.

-------------

Gönderen: esesli kurt
Gönderi tarihi: 30/Haz/2013 saat 15:56
Selahattin bey çok doğru yazıyorsunuz.Bende eski üye olmama rağmen fazla yazı yazmamışımdır.Sadece okumak maksadıyla foruma girerim.Sebebi ise Bazı renkdaşların,birbiriyle tartışması normal olmadığından,saygı seviyesini aştığından,yazdığımız konularda hakaret seviyesine varacak şekilde eleştirilmemiz.Birde üye profillerinde isim ve yaşın yazılmaması,kişilere nasıl hitap edeceğiz.Benim çocuğum yaşında ise ona abimi diyeceğiz.Yada tam tersi benden büyükse biradermi diyeceğiz.Motlardan ricam isim ve adını yazmayanları uyarın,yeni üye olacaklara şart koyun,uymazlarsa üye yapmayın.Neden çekiniyorlar,anlamıyorum.Bu konu senelerce bazı renkdaşlar tarafından dile getirildi ama hiç birşey değişmedi.Açık adres,tel no istemiyoruz,sadece isim ve yaş hitap edebilmemiz için.

-------------
Damarımı kessinler,kırmızı siyah akar.

Gönderen: dalga_ras
Gönderi tarihi: 30/Haz/2013 saat 16:23
Alıntı yapılan esesli kurt

Selahattin bey çok doğru yazıyorsunuz.Bende eski üye olmama rağmen fazla yazı yazmamışımdır.Sadece okumak maksadıyla foruma girerim.Sebebi ise Bazı renkdaşların,birbiriyle tartışması normal olmadığından,saygı seviyesini aştığından,yazdığımız konularda hakaret seviyesine varacak şekilde eleştirilmemiz.Birde üye profillerinde isim ve yaşın yazılmaması,kişilere nasıl hitap edeceğiz.Benim çocuğum yaşında ise ona abimi diyeceğiz.Yada tam tersi benden büyükse biradermi diyeceğiz.Motlardan ricam isim ve adını yazmayanları uyarın,yeni üye olacaklara şart koyun,uymazlarsa üye yapmayın.Neden çekiniyorlar,anlamıyorum.Bu konu senelerce bazı renkdaşlar tarafından dile getirildi ama hiç birşey değişmedi.Açık adres,tel no istemiyoruz,sadece isim ve yaş hitap edebilmemiz için.

eskişehirspor forumda niçin sürekli yaş ve isim isteniyor? Burası bir forum sitesi, hepimizin kullanıcı adları var. Forum sitelerinin genel işleyiş tarzı budur zaten. Yaş, isim vs önemli olmamalı, fikirleri ve düşünceleri paylaşıyoruz burada bunlar isme veya yaşa bağlı değil ki. Kimseye hakaret etmedikten sonra veya kimseyi tehdit etmedikten sonra isimlerin bilinmesine ne gerek var? Kaldı ki öyle durumlarda da site yönetimi ip adresi tespitinde bulunarak hukuki yollardan sorunu çözebilir. Rahatsız olduğunuz konuyu anlıyorum, fakat çözümün isimlerin ve yaşların tek tek yazılması olmadığını düşünüyorum.

-------------
Es Es Es Ki Ki Ki Eski Eski Es!

Gönderi tarihi: 30/Haz/2013 saat 17:11
Sevgili dalga_ras;

İsim ve yaş istenmesindeki hassasiyet her zaman için kendimizi bir aile olarak kabul etmemizden kaynaklanmaktadır. Buna bende çok dikkat ederim. Bir arkadaşa cevap yazmadan önce adı varsa adıyla hitap etmek isterim, yaşı belliyse kardeşim, ağabey ya da arkadaşım şeklinde hitap etmek bizi daha mutlu ediyor o aile havasını daha iyi hissedebiliyoruz.

Diğer forumlardan biraz farklı bir yapımız var. Belki de genç jenerasyon ile bu noktada bir iletişim kopukluğumuz olabilir. Fakat sizin de vurguladığınız nokta son derece doğrudur. Bizim hassasiyetlerimizi içermese de doğru bir düşüncedir. Bunlar olmazsa olmazlar değildir. Bütün mesele karşılıklı sevgi ve saygı...

-------------

Gönderen: otomatikkapi
Gönderi tarihi: 30/Haz/2013 saat 17:29
Iste bunu yazani taniyorum. Yasasin Eskisehirspor...

-------------
Geçmişe duyulan özlem ve geleceğe olan umuttur bizi yaşatan...

Gönderen: 2şimşek6
Gönderi tarihi: 30/Haz/2013 saat 17:32
Saygı , Sevgi , Hoşgörü ..

-------------

GELECEK HAYALLERİNE İNANANLARINDIR

Gönderen: AtesUlker
Gönderi tarihi: 30/Haz/2013 saat 18:16
Saygı,sevgi ve hoşgörü kavramlarını her fırsatta vurgulayacağız.Birlik içinde olduğumuzu göstereceğiz.Geçmişde yapılan hizmetleri unutmayacağız.Manevi değerlere sahip çıkacağız.Ortak özelliğimiz Eskişehirspor sevgisidir.
Eskisinden daha az ve seyrek yazabiliriz.Önemli konularda söze girmeyi tercih edebiliriz.En kötü seçenek uzun süre hiç yazmamaktır.
Bu forumun canlılığını koruması ve kolayca izlenebilir olması,özellikle gurbette yaşayanlar için yararlıdır.Herkes kendini ifade edebilmelidir.Kimliği bilinenler kardeşimizdir.Kimliğini açıklamak istemeyenler de iyiniyetli olduğunu göstermek koşulu ile bizim değerimizdir.
Mevcut dargınlıkların unutulması ortak dileğimizdir.Bunu sağlamak için çaba göstermeliyiz.Yarına ümitle bakıyoruz.Eskişehirspor sevgisi geçmişde olduğu gibi gelecekde de çığ gibi büyüyecektir.

-------------
Ateş Ülker

Gönderen: Gaul
Gönderi tarihi: 30/Haz/2013 saat 18:19
Hemen hemen hergün ziyaret ettiğim foruma çok uzun zamandır girmiyordum. Bugün twitter'da Selahattin abinin yazdıklarını gördüm. Hemen hemen bütün günümü forumda geçirdim. Bir kaç mod alımıyla forum eski şaşalı dönemlerine dönecektir diye düşünüyorum. SEN YOKSAN BİR EKSİĞİZ 

-------------
http://tozluansiklopedi.blogspot.com/2011/10/kaos.html
http://twitter.com/#!/yicik

Gönderen: Essfor
Gönderi tarihi: 30/Haz/2013 saat 18:53
Her zaman her yerde En büyük Eses....Yaşasın Eskişehirspor....

-------------
Esesliyiz çok şükür...

Gönderen: Erman
Gönderi tarihi: 30/Haz/2013 saat 19:02
Öncelikle Selahattin abiye böyle bir konu açtığı ve böye bir girişimde bulunduğu için teşekkür ediyorum.

Bu konu vesilesiyle forumun geçmişine göz atmaya karar verdim.Eski üyelerin her konuyla ilgili attıkları mesajları hatırlarsak belki yeni üyeler forum hakkında bir görüş edinebilirler.Böyle mesajlar görmeyi gerçekten özledik.Elimden geldiğince bu başlık altında bazı üyelerin geçmişte yazdıkları mesajları alıntılayacağım.İzinlerine sığınarak..

Alıntı yapılan AtesUlker

Ben belki göremeyeceğim,ama Gelecekde Eskişehirspor Genel Kurulunun 20.000 üye ile
yapıldığını görmek isterdim.Bu dilek birçoğumuzun gönlünde yatan arslandır.Bugün için gerçekleşmiyeceğini biliyoruz.Ama birgün mutlaka gerçekleşecektir.İstanbul kulüplerinin Genel Kurul toplantıları birkaçbin aktif üyenin katılımı ile yapılmaktadır.Villa Real kulübünün bulunduğu kentte yaşayan insanların yaklaşık üçte biri kulübe üyedir.Bize gelince kulübe üyelik biraz teşvik edilmiş olsa 30.000 aktif üyemiz olacaktır!

Alıntı yapılan AtesUlker

Arkadaşlar,
   Görüşlerimizi kırıcı olmadan ve Türkçeyi yanlış kullanmadan anlatmaya çalışalım!Hemen hepinizin benim gibi, seçilenler arasında Fethi Heper,Mithat Körler ve Mustafa Akgören'in bulunmasından sevinç duyduğunu düşünüyorum.Bazıları belki çok sevilen isimlerin zarar görmesinden kaygı duyduklarını belirtmek istemiştir.Bunu dile getirirken de arada kırıcı ifadeler  geçmiştir.Şu halde Geleceğe önyargılı bakmayalım!
    Fethi Heper'i çok seviyoruz.Onun görüşlerini ve deneyimlerini dikkatle dinliyoruz.
    Mithat Körler'i çok seviyoruz.Çünkü o her zaman bizim aramızda olmuştur.Şarkıları ile moral vermiştir.Ben şahsen, maçların devre arasında Mithat Körler'in şarkılarını 15 dakika yerine 5 dakika dinlemekten bile rahatsız oluyorum.Kuralların izin verdiği ölçüde çalınmasını bekliyorum.
    Mustafa Akgören'i çok seviyoruz.O,taraftar ile Kulüp yönetimi arasında bir köprüdür.Sevilen,sayılan,taraftar olmanın cefasını fazlası ile çeken bir kimsedir.
    Çok sevilen isimler Eskişehirsporun birer değeridir.Onların isimleri Eskişehirsporun Tarihine geçmiştir.Unutulmaları ve haksız değerlendirmelerle karşılaşmaları mümkün değildir.

Alıntı yapılan banner

Her sene oluyor aynı muhabbetler. Barbarlıktan girilip vandallıktan çıkılıyor. Ama uygulama hiç değişmiyor, değişmeyecekte. Abartılara da fazla inanmayın. Bu işin istisnalar dışında kuralları bellidir. Bayana asla dokunulmaz. Yanında bayan arkadaşı olan erkeğe en fazla sözlü uyarı olur. Ailelere asla dokunulmaz. Küçük yaştaki çocuklara asla dokunulmaz. Kahramanlık yapmaya kalkmayan birisi en fazla sağlıklı yaşam koşusu yapmış olur onun dışında birşey yaşamaz.

Alıntı yapılan banner

Aynı şeyleri diyoruz Özgür. Borç sanal borç. Muhasebe taktikleri ile oluşturulan borç. Normalde öyle bir borcun olmaması lazım ama bizim muhteşem yönetimimiz çıkarıyor. Bu maddi konularda o kadar çok şey söylenebilir ki forum sayfaları yetmez. Ama yazsan ne olacak? Rıza istifa, Skibbe gitsin kalsın, yeni td kim olsun? Üstünde durulanlar bunlar oldukça bu devran da böyle devam eder gider.

-------------
Es Es/ermanka26

www.unieses.org    

Gönderen: ESESLİ EMRE 26
Gönderi tarihi: 30/Haz/2013 saat 20:19
Eski üyeleri görünce içim bir tuhaf oldu iyiki varsınız..İnşallah o 2.lig b de maç günleri forumun aşırı yogunluktan hata vermesini bile özledim inşallah o günlere döneriz..

-------------
amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Gönderen: DEV-BABA
Gönderi tarihi: 30/Haz/2013 saat 20:35
Arkadaşlar ben K.maraş' ın Afşin ilçesinde çalışan Eskişehirli ve Eskişehirsporlu bir öğretmenim, umarım eski günlerimize temiz yönetim anlayışıyla birlikte, Anadolu devrimini başlatan ve 2013 senesinden itibaren bu devrime devam eden bir takım olarak lige damga vururuz.

-------------
GELECEK GÜNLER İÇİN GÖKTEN AYET İNMEDİ BİZE, KENDİ GELECEĞİMİZİ KENDİMİZ VAADDETTİK KENDİMİZE ...

Gönderen: redES
Gönderi tarihi: 30/Haz/2013 saat 21:56
Son yıllarda okur olarak forumu kullanıyorum. Galiba bu forum temmuz 2007 de eskisi kapanarak başlamıştı. Bu forumdan önceki forumda güzeldi. Selahattin Ağabey'in dediği gibi 2b'deyken bankasya'dayken haberleri buradan alırdık. Bazı üyelerimiz AA'dan daha hızlı ve iyi haberlerini paylaşırlardı. Eski forumu özlemiyor değilim.
2000-2001 yıllarında galiba ilk forum vardı. Oraya üye ol-a-madan okurlukla geçiriyordum askerliği :)

Aşağıda isimlerini hatırladığım üyelerin tekrar ve sıkça yazmasını bekliyorum.
Rıdvan Aras, banner(Müjdat), asssadza, EsEsliyim (Çağıl), Murat Sel, target26, musti26, TrakyaESES, KonyaESES, bursaESES, MarmarisESES, İzmirESES, KKŞ, BKŞ oluşumları, diğer KırmızıŞimşek oluşumları vs. ve adını hatırlayamadığım birçok forumdaşın yazmasını şahsen bekliyorum.

facebook çıkınca (ben kullan-(a)-mıyorum) forumlardaki oluşumlar, ikili tartışmalar, kavgalar forumun kalitesini düşürmüştü bana göre.

Yeniden forum, diyenleri görmek ümidiyle...

-------------
   Ben bu sene süper lige demir atacağımıza inananlardanım...

Gönderen: Tulpar26
Gönderi tarihi: 30/Haz/2013 saat 22:42
Selahattin Abi (esesim) seninle ve bir çok renkdaşımla tanışma şansı yakaladığım bu forumun kıymetini bilenlerden olduğumu düşünüyorum. Senin gibi kıymetli bir çok abimiz ve kardeşimizin foruma yazmayı bırakmasından sonra bizlerinde içinden yorum yazmak hatta çoğu zaman takip etmek bile gelmedi. Şimdi yapmış olduğun bu güzel çağrı ile umuyorum ki forumun güzel insanları geri dönecek ve yeniden saygı, sevgi, hoşgörü çerçevesinde değerli fikirler sunulacak hatta okumaya doyamadığımız uzun tartışmalar yaşanacak. Yöneticiye, futbolcuya, taraftara, bir birimize hatta rakiplere bile saygıyla yaklaşacak yeni bir forum yaratılacağına canı gönülden inanıyorum çünkü büyük Eskişehirspor'un büyük taraftarının karakteri zaten budur. Bir noktada da sizlerin fikirlerini almak istiyorum bugün Anadolu takımlarının bir çoğuyla aramızda oluşan husumetin giderilmesi, kimseyle kardeşlik kurulması manasında söylemiyorum ama en azından saygı temellerinin atılıp küfürsüz, kavgasız bir lig olması açısından önemlidir diye düşünüyorum. Bu yenilenme içerisinde bunun düzeltilmesi içinde adımlar atılabilir diye düşünüyorum. Erdinç abinin(redEs)listesine bir isimde ben ekleyim Baba(Alper) Saygılar...   

-------------
Tapmadık asla paraya pula...

Gönderen: akayeses
Gönderi tarihi: 30/Haz/2013 saat 23:13
Bu sevda bitmez.ES ES im.

-------------
Hy

Gönderen: Uğur2626
Gönderi tarihi: 30/Haz/2013 saat 23:43
Önceki üyeliğimin şifresini unutmuştum çok uzun süre sonra foruma döndüm. Yaşasın Eskişehirspor..

Gönderen: gayrisafimillihasıla
Gönderi tarihi: 01/Tem/2013 saat 00:04
eski şaşalı günlere kaliteli yazıların yazıldığı günlere dönülmesi dileğiyle

-------------
yaşasın eskişehirspor

Gönderen: bilek26
Gönderi tarihi: 01/Tem/2013 saat 06:17
şu sayfalara siyaset bulaştırılmadığı sadece spor konuşulduğu sürece forumun kalitesi hep yüksek olacaktır.

-------------
Eskişehirspor taraftarinindir.

Gönderen: mami67
Gönderi tarihi: 01/Tem/2013 saat 07:54
YAŞASIN ESKİŞEHİRSPOR

Gönderi tarihi: 01/Tem/2013 saat 09:33
Konu ne olursa olsun sataşma, hakaret ve küçümseyici tavırlar olmaz ise forum korunur. Aksi halde siyaset yada spor fark etmez saygı sevgi yok ise o başlıkta her türlü çirkinlik yaşanır...
Siyaset sebebi ile atılan kişi sayısı 10 ise diğer konu başlıklarında atılan kişi 100 dür...
2 kişi ile başlayan gerilim hep konu geneline hatta foruma yayılıyor bazen...
Saygılı ve sabırlı olalım...
Modlarımıza da çok iş düşüyor ne yazık ki...

-------------

Gönderen: hüsnü
Gönderi tarihi: 01/Tem/2013 saat 10:35
Şimdi ve her daim: Eskişehirspor zamanı....

-------------
# Direnmüdavim....

Gönderen: Adnan26
Gönderi tarihi: 01/Tem/2013 saat 11:58
Ben bu siteyi Selahattin beylerin, Ates Ülker beylerin, Müjdatin, Keremin yazilariyla tanidim , sevdim... Uzun zamandir onlarin yazilarini göremeyince, arti sacma sapan yazilarla tamamen kan ve kalite kaybeden sitemizden sogudum ve sadece girip izlemekle yetindim... yazdigim zamanlardada asiri öfkeden cezalar aldim.

Bu sabah sizin actiginiz bu topic'in ilk 2 sayfasinda EsEsim, Ates Ülker, Essfor (Bahadir) kullanici nicklerini görünce cok sevindim. Hüsnü dayi zaten buranin hakiki bekcisi... Sevgili Müjdat'da (Banner) degerli ve bilgilendirici yazilarina yeniden baslarsa Sitemiz eski kalitesine dönecektir..

Iyiki varsiniz....

-------------
Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yoktu.
Nice elbiseler gördüm, içinde insan yoktu.

Gönderi tarihi: 01/Tem/2013 saat 12:18
Destek verici açıklamalarda bulunan bütün gönüldaşlarımıza teşekkürler. Şu ana kadar yazılan mesajlardan anladığımız şu dur ki; bu forum hepimiz için çok önemli manevi değer taşımaktadır.

Yeni yönetimle birlikte açılan yeni sayfada artık biz de elimizi taşın altına koyalım ve bir zamanlar burada çok önemli üdüşünce ve duygularını paylaşan gönüldaşlarımızın yine çok değerli düşünce duygularından hep birlikte istifade edelim...

-------------

Gönderen: alpay
Gönderi tarihi: 01/Tem/2013 saat 12:31
Selahattin Abime katılıyorum, birlik beraberlik gücümüze güç, inancımıza inanç katacaktır.İyi dileklerimle

Gönderen: Essfor
Gönderi tarihi: 01/Tem/2013 saat 13:07
Bu forum da tanıştık , kucaklaştık kardeşlerimizle ve abilerimizle...Bu forum da yaktık gemileri..İçimizdeki ses oldu ,çağlayanlar misali aktık..
Şimdi heyecanlanıyorum yeniden ,yeni baştan değil kaldığımız yerden daha güçlü daha sevgili...

-------------
Esesliyiz çok şükür...

Gönderen: ES series
Gönderi tarihi: 01/Tem/2013 saat 13:09
gerçekten gereken tek şey birlik olup, takımın yanında bulunmaktır..inanın takımdan herkes gelir geçer, ama birliktelik halinde olursak kimse önümüzde duramaz..

-------------
ölme kolaylığına düşerek sevme değil benimkisi...

Gönderen: sonereses
Gönderi tarihi: 01/Tem/2013 saat 13:18
Bekle TÜRKİYEM anadolu efsanesi gümbür gümbür geliyor,stadlar yıkılacak bu sene

-------------
HEDEF TURAN !!!

Gönderen: osmaneses
Gönderi tarihi: 01/Tem/2013 saat 13:26
Arkadaşlar yazacak en uygun yer olarak burayı gördüm. Yarın takım ilk antrenmanını yapacak ve biz üzerimizdeki ölü toprağı attığımızı, şehrin, taraftarın havaya girdiğini göstermemiz için ve futbolcuların bu sezonun daha farklı daha çoşkulu geçeceğine inandırmak, isteklendirmek için yarınki antrenmana büyük bir organizasyon düzenleyip meşalelerimizle orda olalım diyorum. Ayrıca ertuğrul sağlam tribünden iyi anlayan ve böyle şeyleri çok seven birisi.

-------------
her zaman ve her yerde Eskişehirspor

Gönderen: ypeker
Gönderi tarihi: 01/Tem/2013 saat 13:31

Kongreyi canlı yayında heyecanla izledik, kalplerimiz yeni yönetim için attı, duygulandık, mafyadan, kirli pazarlıklardan kurtulmuş olmakla, ESESimizin yeniden kendine gelişinin ilk işaretlerini görmekle sevinçten ağladık. Ve yeniden bu forumda güzel dostların yazılarını okumakla geleceğe güvenimiz de arttı. Yeni yönetimin de bizi utandırmayacağına inanıyoruz. Kurumsallaşma ve altyapıyla, taraftar, futbolcularımız, teknik kadro ve yönetimle kenetlenmiş olarak güzel günler bizi bekliyor. Erkan Zenginimizle zaten İsveçte ESESimizi herkes duydu biliyor, şimdi bunun üzerine ekleyerek gideceğiz, İsveçte de ES-ES-ES-Kİ-Kİ-Kİ yankılanacak Avrupa kupalarında. Tüm dostlara selam. 

-------------
Çocukluktan aşkımız ESES

Gönderen: Aras26
Gönderi tarihi: 01/Tem/2013 saat 19:21
Eskişehirspor forum, eskişehir.net/eses ten başlayarak, uzunca bir dönem sadece haber ve bilginin paylaşıldığı değil, politika ve çözüm önerilerinin de ortaya konulduğu, bu anlamda yönlendirici özelliği ile rol edinen bir platform oldu. Öyle de olması lazımdı. Nitekim, meydan, çarşı kavramlarıyla açıklayabileceğimiz forum kavramının bizatihi kendisi de budur. Eski Yunan (ve Roma)dahalkın istek, talep yahut şikayetlerinin toplanarak forumda ifadesi, doğrudan demokrasi yöntemiyle, çoğu konunun çözüme kavuşmasını sağlamıştı. Daha sonrasındaki Osmanlı döneminde de, gerek ayak meclisleri, gerek sahsi "zembil" uygulamalarıyla bu yöntem devam ettirilmiştir. Günümüzde doğrudan demokrasiyi bir meydanla uygulamak mümkün değilse de, aynı adı taşıyan "sanal meydanlar" bu rolü üstlenmiştir. İşte, eski forum bu özelliği en yalın bir şekilde yansıtmıştı. Yani, talep veya şikayetlerin, önerilerin doğrudan yönetime iletildiği, kaale alındığı bir "köprü" vazifesi yapabilmişti. Ancak, başarının getirdiği çekicilikte ön planda olmak isteyen olsun, iyiniyetli bile olsa forumun oluşan belli kültürü özümsemeden yazmayan başlayanlar olsun, bir "usta yazara laf yetiştirip kendini ispatlamaya çalışanlar" olsun ki saymakla bitmez bir çoğunluğun foruma dahli, belli bir bozulmanın habercisi olmuştur. Bunda forumun hazmı kabil olmayan sayıda katılımcıyı bir anda kabulünün olumsuz etkileri elbette var. Bunun yanında, daha ziyade objektif kimliği ile ortaya çıkan ve bu sebeple etkisi kuvvetli olan forumun, gitgide taraf halini alması, (örneğin aynı olayda farklı yönetime farklı davranan kıdemliler gibi) etkinliğini zayıflatan ikinci temel aktör oldu. Şimdi o günlerin özlenmesi normal. Çünkü, kentdışındaki eseslilerin bir araya gelmesine, 65lileri oluşmasına temel olan, 19 Haziranın ilk kez duyrulduğu, eses tarihinin zeminin hazırlandığı, kamuoyu baskısı yaratan bir baskı grubunu kim istemez. Hatta, taraftar ile yönetim arasındaki köprü vazifesi rolünü su ana kadar gerçekleştiren "tek mekanızma"yı. (Bu mekanizma yoksa, araya menfaatçiler girer çünkü) İyi de olur. Lakin, bu nasıl gerçekleşir bilemiyorum. Eski polemikler gene başlar mı? İstenilen güce ulaşınca yine kontrolsüz bir katılım talebi olur mu? vs vs. Umarım başarılı olur, çünkü girişimde bulunanlar bu güveni verecek nitelikte. Kendi adıma konuşmak gerekirse, samimiyetle başarı dileğinde bulunmaktan gayrı, en azından kısa bir süre, uzak kalmayı yeğliyorum. Konuyu tarafıma intikal ettiren ve katılımım talebinde bulunan Selahattin Erdoğan ile hatırlayan RedES  başta olmak üzere tüm dostlarıma teşekkürler, sevgiler.

-------------
Aras

Gönderi tarihi: 01/Tem/2013 saat 20:38
Sevgili Rıdvan Aras;
Çağrımıza vermiş olduğunuz cevabınız netice itibariyle olumsuz gibi görünse bile başta ben olmak üzere eminim bir çok gönüldaşımızı heyecanladırmıştır.

Bu sayfalarda sizin adınızın görünmesi, eminim o eski güzel günleri özleyen ve yeniden o günlerin hazzını tatmak isteyen pek çok gönüldaşımızı YenidenBüyükEskişehirspor Yeniden Forum çağrımıza cevap vermeye yönlendirecektir.

Burada dikkat etmemiz gereken nokta şudur. Ben sizleri yeniden forumda yazmaya davet etmiyorum. Hepinizin belirttiği olumsuzlukları en üst düseyde yaşayanlardan biri de benim. Bütün bunlara rağmen bu çağrıyı ben yapıyorum. Aslında bu çağrıyı hepimiz adına yapıyorum. Sevdamız uğruna tüm yaşananları yeni bir umut adına bir kenara bırakabiliriz. Burada yazmıyor olsak bile burada olduğumuzu bilelim. Hem bizim eski göz ağrımız hem de Rıdvan Aras'ın belirttiği üzere en etkili sanal meydan burasıdır.

Sadece bir başlangıç yapalım. Birbirimize yeniden merhaba diyelim. Birbirimizi yeniden selamlayalım. Dargınlıklarımız küskünlüklerimiz varsa unutalım gitsin. Yeniden tanışalım, yeniden sevelim birbirimizi...
Ve bu sefer şunu asla unutmayalım. Burada kim ne yazıyorsa mutlak surette Eskişehirspor için en faydalı olacağını düşündüğü şeyleri yazıyordur. Biz birbirimizi sevmezsek Eskişehirspor'u layık olduğu tahtına oturtmamız mümkün olmayacaktır...

Rıdvan Aras'a tekrar teşekkür ediyor yeni başlangıçlarda buluşmak ümidiyle selamlıyorum kendisini...

-------------

Gönderen: kabil
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 00:32
artık bir olma zamanı ..

-------------
ben şampiyonluktan önce eski efsane olduğumuz yılları geri istiyorum,taraftarı bütün,bizans yalakası olmayan yönetim, teknik direktör ve futbolcuları istiyorum.

Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 05:03
Sayın Aras, bilimsel yazılarını okumayı özlemişim, hoşgeldin....

-------------
# Direnmüdavim....

Gönderen: Irfan-new york
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 07:54
Selamlar Beyler. Uzun zamandir yazmasakta burayi yakip ediyoruz. Bu basligi actigimda o eski gunler canlandi gozumde. Bu forumu forum yapan ve devamli cok guzel yazilariyla bizi bilgilendiren arkdaslarin yazilarini ve katilimlarini gorunce duygulandim ve heyecanlandirdi. Herkes dostca yazilar yazardiki one gorede cevap alirdiki zaman geldi yazi yazmaya cekindik cunku en ufak bir tartismada milletin Es Esliligi sorusturulmaya basladi. 2B yillarinda rakip taraftarlar bile burada uye idiler ve onlarla beraber guzel sohbetlerimiz oluyordu. Ben sahsen mac gunleri sabah 6:00da kalkip foruma giriyordumki hem mactan haber alalim hem sohbet edelim diye.

Degerli eski yorumcularimizi tekrar burada gormek, tekrar onlarin yorumlarini okumak beni sevindirdi.

YASASIN ESKISEHIRSPOR!!!!!!!

-------------
ES ES RUZGARI NEW YORKTA BILE ESIYOR! ! ! ! !(eskisehirsporusa.org)

Gönderen: MuRaT_Ay
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 08:24
Selahattin abi seninle beraber bende yeniden burdayım...

-------------
KIRMIZI... ŞİMŞEKLER...

Gönderen: hutemel
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 08:26
Eleştirelim, hakaret etmeyelim.
Sayalım, sayılalım.
Sevelim, sevilelim
Övelim, abartmayalım.

-------------
önce eses sonra eses

Gönderen: esmaris
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 10:06
Yıllar sonra bir güven,bir dik duruş,bir saygı ortamı oluştu...Tüm camiada...Bunu iyi değerlendirmeli,kenetlenmeliyiz.Foruma çok şeyler katmış "eski"lerin dönmesi de bu ortama ayrı bir hava katıyor....Yaşasın güven ortamı,sevgi,saydı...Yaşasın ESKİŞEHİRSPOR...

-------------
SeNsİz MaRmArİs BiLe SüRgÜn SaYıLıR EsEs'İm

Gönderen: muhammed
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 10:15
Eskisehirspor'un değerli üyelerini tekrar aramızda görmek büyük mutluluk.
Haydi heyecan ve çoşkumuzla yakalım süper ligi...
Yaşasın yeniden büyük ESKİŞEHİRSPOR
Yaşasın ESKİSEHİRSPOR'LULUK

-------------
www.facebook.com/pages/Eskişehirsporum/149380141891106 Destek verelim lütden

Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 10:26
Yonetim, teknik kadro, forumdaki taraftarlar.. Nazar degmesin, her platformda yeni bir sayfa aciyoruz..
Varsin sezon baslamamis olsun, su heyecani yasamak bile cok guzel. Hepiniz sagolun, varolun.

Gönderen: ashanye
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 10:30
Camiamızda güzel şeyler oluyor olacağına inanıyoruz.Traftar yönetim takım bütün bileşenler birleşiyor güven ortamı esiyor bu yansımalar takıma ve hepimize olumlu yansıyacak.Saygımızı sevgimizi kaybetmeden güzel günlere omuz omuza..

-------------
Babadan kalan en büyük miras ESES sevgisi.

Gönderen: kesdal
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 10:34
Hoşgeldin hacım.

-------------
Oyun bitince,şah da piyon da aynı kutuya konur.

Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 11:27
Çağrımıza destek çığ gibi büyüyor çok şükür.
Çağrımıza cevap vermekte gecikenleri de bir haberdar edelim isterseniz.
Örneğin Baba kullanıcı adlı Alper Uruş; Esalettin Öztürk, Mehmet Ali Akçoray, Süleyman Orkun ağabeyler...
Sizleri de bekliyoruz...
Tertemiz sayfalar yepyeni ufuklar için...

-------------

Gönderen: ersisli
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 11:48
Uzun süredir takip ediyordum. "Yeni" heyecana ortak olmak istedim. Sırada kombine almak var. Yaşasın büyük Eskişehirspor.
Ne yapabilirim: Kulüple ilgili İtalyanca metinleri vakit buldukça forumda paylaşmaya çalışacağım.
Herkese selam ve sevgiler.

Gönderen: director26
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 12:21
ben de geldim.halil ünal ve ekibi gittiğine göre artık buradayız.bu sinerji bile eses'imizin önünü açacaktır.

-------------
22 HAZİRAN 2013
(ESES'İN KURTULUŞ GÜNÜ)

Gönderen: mami67
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 13:46
Sn.Selahattin ERDOĞAN, yeniden Büyük Eskişehirspor ve yeniden form başlığı ile küskün olan
ESES sevdalısı renktaşlarımızı mıklatıs gibi çekmeye başlamıştır.
Haddim olmayarak benimde renktaşlarıma bir önerim olacaktır.
Yeniden form ve yeniden Eskişehirspor konu başlığını örgütlü bir güce çevirebilirmiyiz.
BKŞ,KKŞ,TKŞ,MARMARİSESES,BURSAESES,KARADENİZESES vb.oluşumlardan birkaç arkadaşın katılımı ile (ESKİŞEHİRSPOR TARAFTARLAR DERNEĞİ KURABİLİRMİYİZ.) 
Türkiyenin her yerinden gelecek eses sevdalıları ile ESKİŞEHİRSPOR'umuzu daha güzel günlere nasıl götürürüz,ne yababiliriz vb. konularda beyin jimlastiği yapabiliriz.

Saygılarımla,

Gönderen: enis26
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 13:48
mesajımı

Eskişehirspor'un Mali Durumu

http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=4278&PN=1 - http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=4278&PN=1

başlığına taşıdım.

-------------
E ni S

Gönderen: nahre26
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 13:55
Herkese yeniden merhabalar H.Ü ve ekibi gittiğine göre bende varım artık ilk işim kombinemi almak ve kendimce imkanlarımca taşın altına elimi sokmak Herşey ESKİŞEHİRSPOR için!

-------------
iyi günde sevmedik ki kötü günde terkedelim

Gönderen: Erman026
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 15:02
7-8 senedir bu forumu takip ederim. yıllar geçtikçe insanlar yazmamaya takımdan soğuduğunu belli etmek için foruma bile girmemeye başlamıştı. bunun sebepleri tabiki face-twitter-bloglar da bağımsız şekilde düşüncelerini yazmak isteyenlerde var. Ancak Hoşcan ın başkanlığa gelmesiyle herkes takıma küslüğü bıraktı,foruma üyelik açıldı...
Geleceğe çok umutla bakıyorum...

-------------
Es-Es

Gönderen: saga
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 15:11
Önceden bilgisayarımda heyecanla sürekli takip ettiğim foruma ara ara girip sinirlenip çıkıyordum.Selahattin Abi'nin yazısını gördükten sonra bu seviye devam ettikçe sürekli takip edeceğim ve paylaşımlarda bulunacağım.Önce saygı..

-------------
Ne zaman gelecek o büyük gece!

Gönderen: eses7
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 16:26
Selocan;
Hoşgeldin. Ben bu forumdan hiç ayrılmadım. Kimseyle küskünlüğüm de olmadı.
Yani ben buradaydım hep. Ama yazmıyordum.
Yazmamamın sebebi de şudur;
Bilirsin 2001 den beri bu forumda yazarım. Yine bilirsin ki boş yazmam.
Fakat ne olduysa oldu ; 2001 den beri katılımcı olan bana yeni konu açamama kıstası getirildi. Ne yönetime , ne de katılımcılara , nede dünya ahlakına aykırı söz haraket ve eylemde bulunmama rağmen.

Bende 10 yıl az değil 10 yıldan beri yazdığım bu forumda yeni konu açma engeline karşı son 3 yıldır fazla katılımcı olmadım.
Ama hiçkimseye kırgın değilim. Burada bulunan herkesi ESES li olduğu için gönülden seviyorum.
ESES adına herşey daha güzel olacağı umuduyla.....

Gönderen: corona
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 16:28
Selamlar gönüldaşlar. Umarım kırgınlıklar sona ermiştir. Hayellerimiz bir tarafta mali durum diğer yanda. Karamsar mali tabloda bizim taraftar olarak yapabileceklerimizi tartışmak, projeler üretmek ve bunları yönetimle paylaşmak...yoksa olay gene forma al kombine aldan öteye geçmeyecek. Ne dersiniz?

Gönderen: corona
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 16:30
Bu düşüncemi buraya yazma sebebim içimdeki birşey yapmalı düşüncesinin siz eski tüfeklerdeki yeni heyecanın verdiği cesaret

Gönderen: hus@mES
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 17:01
Moral bozmayalım renktaşlarım...

Gerekirse küllerimizden yeniden doğacağız... Gün birlik günüdür... Önce Güven... Birlik & beraberlik... Halila ağadan da hesap soracağız elbet !!!

-------------
ANADOLU YILDIZI

Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 17:51
Sevgili Esalettin ve diğer gönüldaşlarıma teşekkür ederim. Moderatör kardeşlerimiz başlığımızı dikkatle takip ediyorlar. Esalettin üstadın bahsettiği sorunla alakalı gerekeni yapacaklardır.

Değerli arkadaşlar ben bu başlığı açarken burada herhangi bir hesaplaşmayı aklıma getirmedim. Ahmet gitti Mehmet geldi diye de böyle bir çağrıda bulunmak istemedim. Geçmişte kalanlar geçmişte kalmalı ve hepimiz önümüze bakmalıyız.

Bu başlıkta sadece forumun eski aktivitesini kazanması üzerine görüşlerimizi belirtelim. İsimler üzerinden gidersek daha başlamadan bu işi bitirmiş oluruz. Bir yönetim gitmiştir bir yönetim gelmiştir. yeni yönetim bize yeni umutlar vaadetmektedir. Biz de bu yönetimin vaadettiği yeni ufuklarda pay sahibi olmak amacıyla böyle bir çağrı yaptık. Yeni yönetimin destekçisi ya da köstekçisi değiliz. Aynı duygularımız eski yönetim için de geçerli.

Bizim çağrımız sadece yeni yönetimin çizmek istediği tablonun daha güzel olabilmesi için ufacık da olsa bir katkı sağlamak ve camianın tabiri caizse ağır toplarını yeniden bir araya getirmektir.

Kişilere hakaret etmeye ya da kişileri ilahlaştırmaya daha burada başlarsak bu amacımız başlamadan tükenmiş olur. Forumda tartışma başlıkları yeterince var. Arzuladığımız birlik ve beraberliği bu başlık altında sağladığımız takdirde zaten süregelen tartışmaları biz de elimizden geldiğince destekleyeceğiz.

Şimdi tek amacımız var, büyük bir süratle yokalmaya yüz tutan değerlerimizi yeniden camiaya kazandırmaktır.

Selam ve sevgilerimle...

-------------

Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 17:57
Tartışma dilimiz üzerine hepinizin affına sığınarak bir iki cümle yazmak istiyorum.

Bazı arkadaşlarımız eski başkan Halil Ünal'dan bahsederken;
"Halil Ağa", "Pancarcı" tarzında küçük düşürücü ya da alaycı ifadeler kullanmak yerine "eski başkan Halil Ünal" deseler ne kaybederler. Bu şekilde hitap etsek Eskişehirspor ne kazanır ya da ne kaybeder.

Bunu bir örnek olarak veriyorum. Bu bir alışkanlık meselesidir. Sürekli tartışma dilimizi böyle alıştırırsak yarın bir gün birbirimize de aynı dilde sözler sarfederiz ve yeniden aynı tas aynı hamam meselesine döneriz.

Şunu unutmayalım ki, karşı tarafa fikrimizi kabul ettirebilmemiz için onların değerlerine saygı duymak durumundayız. Aşağılayıcı ve hakaret içeren sözcükler kullandığımız vakit bırakın sağlıklı bir tartışma ortamı yaratarak fikirlerimizi kabul ettirmeyi, karşı tarafın yanlış olduğuna inandığımız düşüncelerinin daha da güçlenmesine zemin hazırlarız.

Tartışma ve yazı dilimizi lütfen Yüksek Eskişehirsporluluk Bilinci çerçevesinde düzenleyelim...

-------------

Gönderen: esesliyiz
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 19:22
Forumun kurucularını çok eski üyelerini Selahattin abinin konu başlığı altında mesajlarını görmek gerçekten büyük bir keyif,tabiki yeni üyelerimizi kıymetli renkdaşlarımada foruma hoşgeldiniz demek lazım.Bu isimlerin bir çoğu ve daha bir çok siyah kırmızı kalpler aslında diyorki,Eses üzerinden nemalanan,Eskişehirsporlu geçİnen daha doğrusu Eskişehirsporun sırtından geçinenlere inat sadece Eskişehirspor.

Gönderen: 26malıçes26
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 19:36
Siyasetten uzak tertemiz bir eskişehirspor arzuluyoruz.

Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 19:54
Foruma yeni katılan arkadaşlarım ve facebook sayfalarında yazıp yıllardır forumda yazmayan abilerim kardeşlerim gün birlik günüdür,kenetlenme günüdür hepinizi artık forumda yazmaya şahsım adına davet ediyorum.

Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 21:09
Alıntı yapılan esesim

Değerli Görüldaşlarım;
Eskişehirspor'u yaşayan bir efsane yapan saygıdeğer Eskişehirspor sevdalıları;

Uzun bir aradan sonra yeniden bu forumda yazı yazmaya başlamanın mutluluğu ve heyecanı ile hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Değerli dava arkadaşlarım;
Yıllar önce, her sabah erken saatlerde İstanbul medyasına mensup gazetelerden birini alarak bütün sayfalarında sütunları tek tek gözden geçirip, Eskişehirspor ile ilgili küçücük bir haber aradığım günlerde bu forum ile tanıştım. Sabahlarımın büyük bir çoğunluğu hüsran ile geçerdi. İstanbul medyası çoğu zaman sadece maç sonuçlarını yazarken Eskişehirspor'un adına yer verirdi ve o tek kelime bile beni ne çok mutlu ederdi...

Böyle bir ortamda bu forum ile tanıştım.
Yüzlerce Eskişehirspor sevdalısı ile burada tanıştım. Binlerce Kara&Kızıl sevdalı kardeşimi, arkadaşımı, ağabeyimi burada tanıma şerefine nail oldum. Bu forum benim gibi bir çok arkadaşımız için çok büyük manevi değerler taşımaktadır.

Boyalı medyada bir tek satır haber dahi bulamadığımız o günlerde bu forum sayesinde her gün Eskişehirspor'umuzu görme fırsatı bulabildik. En ayrıntılı haberleri buradan öğrenebildik. Gün geldi yöneticileri, başkanları, hocaları, fuübolcuları burada övdük, burada eleştirme imkanı bulduk. Bugün ülkemizin ve dünyanın birçok yerinde Eskişehirspor sevdası ile kurulmuş olan resmi ve gayriresmi dernek ve oluşumların temellerini burada attık.

Birlik ve beraberliğimizi simgeleyen bir çok etkinliğin projelerini burada hazırladık.

Burada ağladık, burada güldük.
Burada sevindik, burada üzüldük.

Fakat öyle bir zaman geldi ki, birbirimize olan saygımızı yitirdik. Yüksek Eskişehirsporluluk Bilinci'ne ters düşen davranışlar içine girdi bazı gönüldaşlarımız. Birbirimize tahammül etmekte zorluk çekmeye başladık. En ufak eleştirilerde birbirimizi hain, yalaka, yandaş, şunun adamı, bunun adamı ilan ettik. Acımasız davrandık birbirimize...

Bu forumu ülkemizin en seçkin futbol forumlarından biri haline getiren birçok gönüldaşımız yaşanan bu dejenerasyondan dolayı forumu bırakmak durumunda kaldı. Her geçen gün forumun düzeyi düştü. Bir süre sadece girip bakmakla yetindiğimiz bu foruma uzun bir süre hiç giriş yapmadık.

Şimdi Eskişehirspor yeni bir yönetimle, yeni umutların peşine düştü.
Yeni yönetim yepyeni bir sayfa açıyor...
Biz Eskişehirspor sevdalıları olarak bu yeni döneme kayıtsız kalmayalım ve biz de yeni bir sayfa açalım istedim. Forum yetkilileriyle yaptığımız görüşmede de bu düşüncemiz son derece olumlu karşılandı...

Şimdi artık yeni ve temiz bir sayfa açma zamanı.
Geçmişte yaşanmış tüm kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara bırakarak biz de bu yeni dönemde yerimizi alalım. Biz de elimizi taşın altına sokalım. Bu göreve talip olanlara karınca kararınca biz de destek olalım.

Forumlar genellikle eleştirel ölellikler taşır. Olması gereken de budur. Fakat bu eleştiriler yapıcı özellikte olursa fayda sağlar. Yıkıcı maksatlı dedikodulara dayanan eleştiriler ise, bizi birbirimize düşürmekten başka bir işe yaramaz. Yani forumun özü eleştiridir ve eleştiri olmayan bir forum bence forum olamaz.

Bu nedenledir ki, bugüne kadar çeşitli sebeplerden dolayı foruma girmeyen arkadaşlarımı, kardeşlerimi, ağabeylerimi yeniden foruma davet ediyorum. Geçmişin üzerine şimdilik bir sünger çekelim. Geçmişle hesaplaşmayı erteleyelim. Ortak sevdamız için yeniden forumumuzda bir araya gelelim. Duygu ve düşüncelerimizi birbirimize hakaret etmeden burada paylaşalım.

Eskişehirspor'umuzu sevdiğimiz kadar sahip çıkalım ki; Eskişehirspor'u yönetenler bizim varlığımızı her daim hissetsinler.

Buradan tek tek çağrı yapmıyorum. Bu çağrımız yüreğinde zerre ESES sevgisi olup da bir sebeple küserek bu forumu terkeden herkesi muhatap almaktadır. Çağrımız herkesedir.

Lafı daha fazla uzatmadan şimdi bu başlık altında sadece ve sadece çağrımızla ilgili duy ve düşüncelerinizi paylaşalım. Beklediğimiz cevaplar gelmezse isim isim çağrımızı tekrarlayacağız :)

YAŞASIN ESKİŞEHİRSPOR!

Gönderen: KALE ARKASI
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 21:56

siyasetten uzak nikimin altındaki ata adım birilerine battığı için üyeliğim hiç bi açıklama yapmadan alınmıştı. sayın modlar. 

burdaki siyaset çizgisi belli o yolda ilerlersen kimsenin gözüne batmaz ama bide karşıt görüşte ol başta tüm modlar lar olmak üzre herkesin bi tarafına batar dimi sayın modlar. tarafsız olun tarafsız.

forumdan ata ata forumda hareket azalınca foruma üyeliği açtılar. yakında yine traş olur kendi kendilerine takılırlar.

-------------
YAŞASIN KÖTÜLER İÇİN CEHENNEM...

Gönderen: ŞenolESES
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 23:34
Merhaba Selahattin bey bir çağırıda AnkaraESES ailesi için yaparmısın?Face dalgası tutturdular kayboldular gerçek ESES linin adresi bu sayfalar yaşasın Eskişehirspor ,yaşasın büyük taraftar gelsin başarılar.

-------------
TÜRKİYE CUMHURİYETİ
Damarımda Kanımsın Bedenimde Canımsın ESES im

Gönderen: efees3526
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 00:01
yönetime sözlerimden ötürü forumdan atılmıştım ve yeni yönetimle beraber üyeliklerde açılmış her ne kadar kendime girme şuraya desem de mevzubahis ESKİŞEHİRSPOR olunca gururu bir tarafa bıraktım misafir olarak kaldığım sitede yeniden görüş bildirebilmek çok mutluluk verici inşallah modlar gene şutlamazlar hoş kovsalar da gitmem misafirliğe devam ve son olarak abim davete icabeten ben de buradyım

-------------
ES ES

Gönderen: esk26ercin
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 00:41
yeniden esesimin forumunda olmak çok güzel.ESESİMLE nice mutlu yıllar , yarınlar dileğiyle !

Gönderen: Erayovic26
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 02:11
Uzun zamandır takip ediyorum forumu.Forum üyeliğinin açılması çok iyi oldu.Benim gibi birçok misafir yazma fırsatı buldu.Foruma can geldi :))

-------------
EsEs

Gönderen: sadeceses
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 02:15

Alıntı yapılan Erayovic26

Uzun zamandır takip ediyorum forumu.Forum üyeliğinin açılması çok iyi oldu.Benim gibi birçok misafir yazma fırsatı buldu.Foruma can geldi :))

Aynen,%100 haklısınız.

-------------
Eşini değiştirebilirsin , siyasi görüşünü değiştirebilirsin , dinini değiştirebilirsin ama tuttuğun takımı değiştiremezsin !

Gönderen: Feryat
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 08:17
Uzun zamandır ilk yazım foruma. Madem maksatımız belli Yaşasın Eskişehirspor !

-------------
Eskişehirspor Ruhunu Anlamak Lazım Taraftarı Anlamak İçin..   

Gönderen: PaşaLı26
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 08:51
YenidenBüyükEskişehirspor Yeniden Forum

-------------
Paşa-EsEs

Gönderen: kadirgulen
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 09:37

Gerek 3 Temmuz süreci, gerek yönetimsel bazdaki çarpıklıklar, gerek forumdaki kalitenin düşmesi, gerek takımın hedefsizliği, gerek özel yaşamımdaki değişiklikler…vs. Yazacak anlatacak söyleyecek çok şey var ama geçmişi artık bir kenara bırakmak lazım, yeni yönetim ile yepyeni tertemiz bir sayfa açtık.

Bu forum benim için çok özel. Günümün uzunca bir kısmı burada geçerdi, mesailerim de dahil. Sabah maillerime bakmadan acaba forumda yeni bir mesaj var mı diye foruma bakardım. Burada çok güzel dostluklar edindim, yıllardır görüşemediğim arkadaşlarıma bu forum sayesinde ulaştım. Hiç tanımadığım insanlar ile tek paydamız siyah kırmızı sevdamız olmasına rağmen defalarca deplasman yaptık. Kimi zaman yazdığım mesajlar yüzünden tehdit edildim ama doğru bildiğimi yapmaya devam ettim. Kimi zaman saçma sapan polemiklere girdim. Bunlar beni forumdan uzaklaştırmasına rağmen içimdeki ESES aşkını bir gram azaltmadı.

Yaşasın ESKİŞEHİRSPOR…

-------------
KKŞ

Gönderen: EsBoraEs
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 10:12
Futbolcuları çiçekle karşılayıp,mesaj bırakmaları gayet güzel olmuş..Benden bi tebrik daha yönetime

http://imageshack.us/photo/my-images/43/bjw7.jpg/">

-------------
ANTİ-BİZANS

Gönderen: Panzerfaust26
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 10:31
Her şey için yepyeni bir başlangıç; H.Ü döneminin bizzat kendi yarattığı taraftarın birbirine düşürülmesi,kulübün finansal politikasının çöktüğü, EsEs'imizin değerlerinin kişisel çıkarlar uğruna yok edildiği bir dönemden sonra:

Yepyeni bir başlangıç, işte şimdi bu bizim gerçek savaşımız.

-------------
ESES'i ticari rant olarak görenlere karşı yüksek taraftarlık bilinci!

Gönderen: olumune_eses
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 11:03
arkadaşlar yeni yönetiin önce güven sitesinden duygu düşünce ve isteklerimizi iletişim bölümünden yazalım etkili oluyor ben genelde orayı kullanıyorum sizde kullanın derim.
http://www.öncegüven.biz.tr/?pid=iletisim

-------------
https://twitter.com/olumune_eses

Gönderen: A-320
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 12:24
Uzun bir süredir forumu bir okuyucu olarak takip ediyordum.Yeni yönetimin gelmesiyle yeni bir başlangıç olacağını ve forumun da tekrar eski kalitesine kavuşacağını umuyorum.

Benim gibi yeni üyelerle birlikte,forumun eski kaliteli üyelerinin de (özellikle martin mistre,esesliyim vb.)geri dönmesi dileğiyle...  

-------------
havada eses rüzgarı esiyor...

Gönderi tarihi: 06/Tem/2013 saat 11:36
Yeni bir dönem yeni bir başlangıç dedik ama ne yazık ki forum genelinde halen eski hava devam ediyor. Hiç bir ispat ve dayanak olmadan birileri birilerinin adamı olmakla, birileri birilerinden yemlenrmekle itham ediliyor. Bu ithamları yapmak büyük bir sorumluluktur. Birisi çıkıp misalen; Selahattin Erdoğan Hüsnü Kamil Bayer'in adamıdır ve Selahattin Hüsnü'den yemlenmektedir diyorsa bunu ayrıntılı olarak ispat etmek durumundadır. Bunu ispat edemiyorsanız siz Yalancısınız demektir.

Bu tür yazı ve yorumlarla Eskişehirspor'a hiç bir fayda sağlayamazsınız. Bu iftiracı ve karamalacı zihniyet burada var olduğu sürece bu forum Eskişehirspor yararına bir forum olamaz. Hep dedikodular üzerine konuşuluyor. Burası forum olmaktan çok uzaklaşmış ve fısıltı gazetesi haline gelmiştir. Bunun da kimseye faydası olmaz. İktidar kudretli ise, herkes iktidar yanlısı olur. Fakat biz Eskişehirsporlular olarak şunu unutmamalıyız ki, bizim tek iktidar sahibimiz yüreğimizdeki Eskişehirspor Sevdası olmalıdır.

-------------

Gönderen: AtesUlker
Gönderi tarihi: 11/Eyl/2013 saat 15:00
Yeniden Forum sloganını çok beğendim.Foruma eskisi gibi kaliteli yazılar yazılmasını bekliyorum.Daha az yazalım,daha önemli konularda yazalım!Eleştiri içeren yazılarda daha dikkatli olalım!Bizi biraraya getiren neden Eskişehirspor sevgisidir.Eskişehirspora gönülden bağlı olan herkes bizim bir değerimizdir.Bütün değerlerimize sahip çıkalım!

-------------
Ateş Ülker

Gönderen: ProblemES?
Gönderi tarihi: 05/Oca/2014 saat 23:08
http://alicandoser.blogspot.com/2013/12/siz-kimsiniz.html?spref=tw      Okumanızı tavsiye ederim..

Gönderen: tükenmiş nefesler
Gönderi tarihi: 11/May/2014 saat 23:39
biri mesajıma karşılık verirse sevinirim. nasıl ulaşabilirim forum yöneticilerine veya moderatöre?

-------------
Sevdan Bir Ateş...

Gönderen: eseschicago
Gönderi tarihi: 17/Ağu/2014 saat 13:17
Ne oldu bu baslikla acilan topik'e ?
Ilgi gormedi demeyin lutfen

-------------
1.nci ligde de ESES liydim; 3.ligde de

Gönderi tarihi: 17/Ağu/2014 saat 14:01
Alıntı yapılan eseschicago

......Ilgi gormedi demeyin lutfen.

Benim dışımdakiler ne düşünür bilemem ama,
ben ''tarifsiz bir şekilde'' memlekete hasta oluyorum.
Ne deprem, ne maden faciaları hiç bir şey bize ders olmuyor,
varsa yoksa kısır döngü, karamsar olmamak elde mi ? İlgisizlik neki ?

Wink

-------------
# Direnmüdavim....

Gönderen: aerdem26
Gönderi tarihi: 17/Ağu/2014 saat 18:55
Neydik ne olduk diyebiliriz sanırım.

http://hizliresim.com/1jZaZb">

Gönderi tarihi: 17/Ağu/2014 saat 18:55
Neydik ne olduk diyebiliriz vol2.

http://hizliresim.com/REp8Rj">

Gönderen: tatarinho
Gönderi tarihi: 17/Ağu/2014 saat 22:04
Kızılcıklı EfSanESini sürdüren 5. değil tek büyük kulüp Es Es

-------------
Etle Rakı Tatar'ın hakkı..

Gönderen: iso1965
Gönderi tarihi: 17/Ağu/2014 saat 22:58
böyle bir başlığa büyük ihtiyaç vardı. ben 2. lig b kategorisindeki , bank asyadaki, süperligteki denizli maçındaki ve aklıma gelip yazamadığım maçlardaki o ateşli taraftarı istiyorum.

-------------
şortlularla,kravatlılar gider. Geriye ATKILILAR kalır.

Gönderen: KTÜ_ÜNİESES
Gönderi tarihi: 18/Ağu/2014 saat 00:21
Abiler bilmiyorum ama Kızılcıklı grubu tekrar kurulmalı bence..

Bilinçli taraftar grubuyla yürünmeli bu yolda?

-------------
Sevinmek için sevmedik!

Gönderen: janky
Gönderi tarihi: 18/Ağu/2014 saat 00:32
Alıntı yapılan KTÜ_ÜNİESES

Kesinlikle katılıyorum,toparlanmak lazım olmuyo olmuyo

-------------
ÜniEsEs-Uludağ Üni

Eskişehirspor aşkı bitmeyecek..
Yaşıyor,savaşıyoruz!
Kızılcıklı güzeldir..

Gönderen: kartES
Gönderi tarihi: 18/Ağu/2014 saat 00:55
sizin umudunuz yoksa dahi bizler bu yaşta tavizssisiz.
kolay olmadı başlangıç.kolay olmadı"Anadolu Efsanesini tekrar yaratmak"
kolay olmadı adı habire değişen Liglerde oynarken görmediğimiz Yurdumuzun bölgelerinden puanlar alarak,Ligler aşarak buralara gelmek.

bizim yerimiz burası.bakmayın ıvıra,zıvıra,leşçiye,beleşçiye.
zor günlerde bu FORUM'un büyük katkısı olmuştur.
fazla değil 6 ay içinde gereksizler istifalarını verir(emir komuta zincirinden ayrılır)
forum da eski yapıcı unsuruna döner.
sizler gemiyi terk etmeyin.daha biz terk etmedik.hoş bekleyen var.ama ben eski yapının yazmasını ha bire yazmasını isteyenlerindenim.
bizlerin tartışmasından sonuçlar çıkardı.ya şimdi?
hele siz bi durun

Gönderi tarihi: 18/Ağu/2014 saat 01:07
Alıntı yapılan janky

Alıntı yapılan KTÜ_ÜNİESES

Kesinlikle katılıyorum,toparlanmak lazım olmuyo olmuyo
yaşım gereği kızılcıklıyı çok görmedim en ateşli oldukları zamanı görmedim bilmiyorum ama şu attığım resimlerde yazılan yorumlar bile anlatıyor nasıl bağlı olduklarını nasıl desteklediklerini. Şuan hiç bir tribün gurubu ile olmuyor nefer olsun altes olsun. Nerde ne zaman beste gireceğimizi bilmiyoruz. Sürekli bireysel tribün yapılıyor kapalı kendince açık kendince bağırıyor buda kuru gürültü. Ki karşılıklı tezahuratlar nasıl ateşlendiriyor iki tribünüde. yani bu işi bilen "REİS" değil "AMİGO" lazım bize. Unutmayın biz "Amigo Orhan" ın torunlarıyız,çocuklarıyız.

Gönderen: adlsyg
Gönderi tarihi: 18/Ağu/2014 saat 10:08
bunun için başlangıç olarak   en büyük olay tribünde fakımızı koymamız lazım 2.haftadaki gs maçında doldurmamız lazım eski günlerdeki gibi

Gönderen: eseschicago
Gönderi tarihi: 18/Ağu/2014 saat 11:55
Alıntı yapılan kartES

sizin umudunuz yoksa dahi bizler bu yaşta tavizssisiz.
kolay olmadı başlangıç.kolay olmadı"Anadolu Efsanesini tekrar yaratmak"
kolay olmadı adı habire değişen Liglerde oynarken görmediğimiz Yurdumuzun bölgelerinden puanlar alarak,Ligler aşarak buralara gelmek.

bizim yerimiz burası.bakmayın ıvıra,zıvıra,leşçiye,beleşçiye.
zor günlerde bu FORUM'un büyük katkısı olmuştur.
fazla değil 6 ay içinde gereksizler istifalarını verir(emir komuta zincirinden ayrılır)
forum da eski yapıcı unsuruna döner.
sizler gemiyi terk etmeyin.daha biz terk etmedik.hoş bekleyen var.ama ben eski yapının yazmasını ha bire yazmasını isteyenlerindenim.
bizlerin tartışmasından sonuçlar çıkardı.ya şimdi?
hele siz bi durun

-------------
1.nci ligde de ESES liydim; 3.ligde de

Gönderen: durukan
Gönderi tarihi: 05/Oca/2015 saat 09:04
Takimimizin kadromuzun klubumuzun bu durumlarda olmasinda bizimde payimiz buyuk. Kalitemiz o kadar dustuki yada dusurulduki. Tribünleri bile dolduramaz hale geldik deplesman yapmak hakeza bitti zaten. Dede gibi bir topcu klubumuzden jubile yapti tamam seyircisiz mac ama organize olup bir ugurlama dahi yapilamadi. Yonetimlerin yalanlari asikar ortada iken organize bir tepki verilemedi ne oluyor ne bitiyor kimsenin haberi yok ve umrunda degil. 10 sene oncesiyle bugunu bir kiyaslayalim elimizi vicdanimiza koyup.2 lig B de radyoses in internetten mac yayinini ve forum sayfalarini kilitledigimiz gunler hafizalarimizdadir.
Burdan yazmakla birsey olmayacaginida bir kivilcim olmadan toparlanmayi gec daha kotuye gidecegimizin hepimiz farkindayizdir. Tribunun eskileri abileri efsane yillarin gencleri elini tasin altina koyup bu sorumlulugu alip gerekli cagrilari yapip destek isteyip birlik beraberligi eski heyecanimizi geri saglamada birseyler yapabilir. Bu gidisatla vay halimize diyorum.

-------------
iSTaNBuLDa HaVaLaR NaSıL
aNaDoLuDa ŞiMŞeKLeR ÇaKıYoR

HaKKARiNiN KıRMıZı ŞiMŞeKLeRi

Gönderen: kenansarp
Gönderi tarihi: 05/Oca/2015 saat 22:10
ertuğrul hocamız gitti allah işini gücünü rast getirsin bir eskişehirli gibi sahiplenmişti şimdi gitti gitmesini isteyenlerde olmuştur hadi bakalım daha iyisini nerede bulacağız varmı iyi hocaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

-------------
SARP

Gönderen: gogo26
Gönderi tarihi: 06/Oca/2015 saat 10:21
yıllardır bu takımın peşinden gittik.ayder trübününde bağıramıyoruz diye abilerimizden tokat yedik,yılmadık bıkmadık usanmadık hep yanında olmaya çalıştık.düştük,düşürüldük isyan ettik,ama sabırla efsane yaşasın diye herkes bir yerden çabasını ortaya koymaya çalıştı.hatırlarmısınız hangi kulüpte vardı sahanın dışındaki beton duvarlar arasındaki 2 cm.lik boşluktan 90 dk. maç izlemeye çalışan,kale arkası ağaç tepelerinde gezip polis gelecek diye daldan dala konan. hep sevdadan sevgiden.ancak bu forumdada görülen yaşanan tahammülsüzlükler,hep haklı olanın kendi tarafımız olduğu eleştirilere dahi kapalı olduğumuz nedense hep ön plana çıktı.biz trübüün ruhuya beraber birlik beraberlik değerlerimizide yitirdik.pek çok insanı trübünden ve bu forumdan uzaklaştırdık.ne trübünleri nede takımı sahiplenebildik.son dönemde çok fazla yozlaştık,bunun herkes farkında.inş bu başlık altında yeni birşeyler filizlenir,yoksa hocalar gelir gider yönetimler gelir gider sadece o rtada biz kalırız.bu şehrin çocukları trübünleri dolu görünce sevinir gururlanırdı.

-------------

Gönderen: levos26
Gönderi tarihi: 06/Oca/2015 saat 11:37
Bu forumu eskiden takip edenler bilir 2000 li yıllarda bu forum Türkiye'nin en kaliteli forumuydu, çok güzel analizler , rakip takımların tahlili ki o zamanlar 2. lig B kategorisindeydik.Ancak ne olduysa son 3-4 senedir eskiler birer birer ayrıldı uzaklaştı forum atar gider yapanlara birbirlerine hakaret eden sözüm ona yeni yetme trübüncülere kaldı bence eski yazan insanlar tekrar geri kazandırılmalı forum yine eski güçlü haline gelmeli

-------------
SENİN SEVGİNDİR BİZİ YAŞATAN

Gönderi tarihi: 06/Oca/2015 saat 11:43
Forumda tribünlerin yansımasıdır...
Stad dışı faaliyetimiz sıfır...
Stada gitmesek de dışarıda bizi tutan ne...
Sportif başarısızlıktan çok sporun balçık ortamından kaçtı insanlar...
Aslında Eskişehir halkı ve Eskişehirsporlular olarak bu çirkinliğe çok güzel tepkiler verilebilirdi...

-------------

Gönderen: cenkhan
Gönderi tarihi: 06/Oca/2015 saat 16:40
eski kaptan zafer,rasim kara ki ekişehir in öz çocuğu çalıştırıcı adaylarımız olabilir

Gönderen: erkin
Gönderi tarihi: 06/Oca/2015 saat 16:57
Forumlar eski ilgisini kaybetti, bunun genel sebebi sosyal medyanın kişiye özel olarak değişmesi. Blog siteleri, Facebook, Twitter, vb. platformlarda insanlar kendilerini daha özel hissediyorlar ve daha büyük bir kitleye ulaşabiliyorlar. Tabiki Eskisehirspor.com'un hataları yok mu var;

- Forum eskidi güncelleme yok,
- Görsellik yok,
- Nitelikli yazar sayısı azaldı,
- Twitter vb gibi platformlara yeteri kadar entegre değil,
- Eskiden Mehmet Abi kendisi ilgileniyordu, Sedef Medya kendi işleri sebebiyle burası geride kaldı.

Çözüm basit komple bir değişiklik şart daha evvelde yazmıştım, öncellikle Web Wiz Forums'dan vaz geçilmesi olmazsa olmaz, daha güzel bir tasarım ile vB bu işin masterı. Gönüllü içerik yöneticileri şart, hayrına yapmasınlar sponsor ile 3 kişiye kombine verilsin, 3 genç arkadaş burayı yazıya boğar. Keşke vaktim olsa ben gönüllü yazarım her maç, herkesin ortak derdi Eskisehirspor bence eleştirilere kulak verilmeli kimse kötü birşey istemiyor.

-------------
eRkin.org - Kişisel B'şey!

Gönderen: Sarıcakayalı26
Gönderi tarihi: 29/May/2015 saat 21:01
Alıntı yapılan levos26

Bu forumu eskiden takip edenler bilir 2000 li yıllarda bu forum Türkiye'nin en kaliteli forumuydu, çok güzel analizler , rakip takımların tahlili ki o zamanlar 2. lig B kategorisindeydik.Ancak ne olduysa son 3-4 senedir eskiler birer birer ayrıldı uzaklaştı forum atar gider yapanlara birbirlerine hakaret eden sözüm ona yeni yetme trübüncülere kaldı bence eski yazan insanlar tekrar geri kazandırılmalı forum yine eski güçlü haline gelmeli

Yeniden yapılanma ve güncellemelerle forumu eski haline getirebiliriz. MOD'lar ve deneyimli usta yazarlar keşke ilgilense biraz daha...

Sayfayı yazdır | Close Window

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2008 Web Wiz - http://www.webwizguide.com