eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Alt Yapı Sorumlumuz Kamuran YAVUZ

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 678910 11>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
esesberk Liste gör
Usta Yazar

berk
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı esesberk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/May/2014 saat 11:08
Ligler bitti sayılır..
Kafama takılan bir konu; kadromuz gençleşme yönünde olsa da baktığımız zaman tarık, aytaç, kamil ahmet, özgür çek, erkut gibi isimlerin hep başka kulüplerden alındığını görüyoruz.. Kendi altyapımızdan gibi gördüğümüz Alper Potuk bile aslında Çiftelerspor'dan geldi ve o dönem A takımda yer buldu diye biliyorum..
Bir bursa,gençlerbirliği enes, sercan yıldırım, aykut vs. gibi oyuncular çıkartabiliyor altyapılarından.
Bizde ise bu yönde bir gelişim göremedik.
Bunun da sorgulanması gerekir..
Kamuran Hoca'dan hepimiz çok umutluyduk ama alt yapı ne halde şu anda bilmiyoruz.
Bende bilmediğimden soruyorum..
Daha çok işin içinde olan insanlar biraz durumun ne olduğunu belirtirlerse iyi olur..

Eses'im bak işte taraftarın her zamanki yerinde..
Yukarı
Tayyareci Liste gör
Yeni Yazar

enes
Yer: estanbul
  Alıntı Tayyareci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/May/2014 saat 11:20
Kamuran Yavuz Hocaya hepimizin inancı var sanırım fakat alt yapı hemen 1 senede A takıma 2-3 Oyuncu çıkaracak seviyeye gelemez diye düşünüyorum.Ertuğrul hoca gençleri paf takımda oynattı alt yapıdaki hocalarımızda gerek A takımdaki gençler gerek kiralıklar olsun alt yapıyı kontrol altına aldı ve gözlemledi.Önümüzdeki yıllarda başarılı sonuçlar alırız inşallah
Yukarı
kalender 26 Liste gör
Usta Yazar

Kalender
Yer: Bosnia Hercegovina
  Alıntı kalender 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/May/2014 saat 12:19

OKUL

Bir tane bina yapacaksınız.

Siz uğraşmışsınız, yokluk ve fakirlik içinde bir kat çıkmışsınız fakat birileri gelmiş "daha güzelini yapacağım " diyerek teşekkür bile etmeden sizi kapının önüne koymuş,yaptığınızıda yıkmış kendi ustalarınıda getirerek inşaata yeniden başlamış.

Eskişehirspor'un alt yapısıda bu bina inşaatında olduğu gibi birileri yapıyor bireleride gelip yıkıyor.Parada Eskişehirsporun cebinden çıkıyor YANİ senin benim param.

Yaklaşık 5 yıl altyapıya emek harcayan Serdal EROY hoca ve Eskişehirli antrenörlerin oluşturduğu ekibin faaliyetlerine son verildi,yerine yeni ekip geldi göreve başladı.

"5 yılda hangi çalışmaları yaptınız, elinizde bizlerin yararlanacağı hangi bilgi veya belge var,genç futbolcuların durumu nedir,hangi eksikleri vardır veya şu anda hangi eğitim safahasındasınız" diye soran olmamıştır.

Son 5 yılda maddi manevi emek harcanıp yetiştirilen genç futbolcularda sağa sola kiralık verilmiş gözden uzaklaştırılmışlardır.

Benim bilidiğim ALT YAPI dediğimiz yer "futbol okuludur."

Çocuk gider futbolun alfabesini orada öğrenir.

Siz bir okulda müdür değişti diye öğretmenlerin hepsinin değiştiğini gördünüzmü.?

Ama Eskişehirspor'da "KENDİ EKİBİ İLE ÇALIŞMA YALANINI" uyduran kulübe kendi adamlarını dolduruyor.

Halbuki Eskişehirspor'da yönetim değişikliği olsa bile alt yapı ekibi görevine devam etmeli,çalışmalarını tamamlamalıdır.

Sonra da diyoruz ki Eskişehirspor'da kurumsallaşma var.

Kurumsallaşma olan ve planlı programlı çalışılan bir yerde AYNI İŞ 10 DEFA yapılırmı.?

Her gelen işe yeniden ve sıfırdan başlıyor.

Nasıl bir düzendir bu anlamadık gitti.

Yukarı
esesberk Liste gör
Usta Yazar

berk
Yer: Turkey
  Alıntı esesberk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/May/2014 saat 14:12
Alıntı yapılan kalender 26

OKUL

Bir tane bina yapacaksınız.

Siz uğraşmışsınız, yokluk ve fakirlik içinde bir kat çıkmışsınız fakat birileri gelmiş "daha güzelini yapacağım " diyerek teşekkür bile etmeden sizi kapının önüne koymuş,yaptığınızıda yıkmış kendi ustalarınıda getirerek inşaata yeniden başlamış.

Eskişehirspor'un alt yapısıda bu bina inşaatında olduğu gibi birileri yapıyor bireleride gelip yıkıyor.Parada Eskişehirsporun cebinden çıkıyor YANİ senin benim param.

Yaklaşık 5 yıl altyapıya emek harcayan Serdal EROY hoca ve Eskişehirli antrenörlerin oluşturduğu ekibin faaliyetlerine son verildi,yerine yeni ekip geldi göreve başladı.

"5 yılda hangi çalışmaları yaptınız, elinizde bizlerin yararlanacağı hangi bilgi veya belge var,genç futbolcuların durumu nedir,hangi eksikleri vardır veya şu anda hangi eğitim safahasındasınız" diye soran olmamıştır.

Son 5 yılda maddi manevi emek harcanıp yetiştirilen genç futbolcularda sağa sola kiralık verilmiş gözden uzaklaştırılmışlardır.

Benim bilidiğim ALT YAPI dediğimiz yer "futbol okuludur."

Çocuk gider futbolun alfabesini orada öğrenir.

Siz bir okulda müdür değişti diye öğretmenlerin hepsinin değiştiğini gördünüzmü.?

Ama Eskişehirspor'da "KENDİ EKİBİ İLE ÇALIŞMA YALANINI" uyduran kulübe kendi adamlarını dolduruyor.

Halbuki Eskişehirspor'da yönetim değişikliği olsa bile alt yapı ekibi görevine devam etmeli,çalışmalarını tamamlamalıdır.

Sonra da diyoruz ki Eskişehirspor'da kurumsallaşma var.

Kurumsallaşma olan ve planlı programlı çalışılan bir yerde AYNI İŞ 10 DEFA yapılırmı.?

Her gelen işe yeniden ve sıfırdan başlıyor.

Nasıl bir düzendir bu anlamadık gitti.

katılıyorum.. sistemin bir an evvel oturması lazım.
bakın altınordu gümbür gümbür geliyor..
Eses'im bak işte taraftarın her zamanki yerinde..
Yukarı
ecayirli26 Liste gör
Usta Yazar

Eralp
Yer: Eskişehir
  Alıntı ecayirli26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2015 saat 15:17
Alt yapı 5 milyon TL tüketti

Eskişehirspor Futbol Akademisine, tarihinin en fazla bütçesini ayıran ve önemini gösteren Başkan Mesut Hoşcan, iki yılda alt yapıya 5 Milyon TL harcadı. Aslan payını ise 2 yılda 800 bin TL ile Kamuran Yavuz alıyor.

İki yıl önce göreve gelir gelmez alt yapıya el atan ve Eskişehirspor alt yapı tarihinin en fazla ödeneğini ayıran Başkan Mesut Hoşcan, iki yıllık emeğinin karşılığını henüz göremedi.

5 MİLYON TL HARCANDI

Koordinatör Kamuran Yavuz ve danışman Haldun Girginer’in sorumluluğunda olan alt yapı, iki yıl içinde 5 Milyon TL’nin üzerinde harcama yaptı.

AKADEMİ ÜLKE KARMASI GİBİ

Akademi takımlarında Eskişehirli çocuklardan oluşan kadro, iki yıl içinde yüzde 90’ı dışarıdan getirilen futbolculardan oluşturuldu.

YETENEK AVCILARI ALT YAPIYA ÇALIŞTI

Alt yapı bünyesinde oluşturulan futbolcu izleme ekibi, iki yıl içinde Türkiye liglerini tarayarak onlarca yetenekli futbolcuyu alt yapıya getirdi.

BAŞARI YOK

Bunca transfer ve harcanan paralara rağmen, Eskişehirspor Akademi takımları, mücadele ettikleri liglerde başarılı olamadı ve Türkiye şampiyonalarını bırakın, grup maçlarına bile gitme başarısı gösteremedi.

HAYAL KIRIKLIĞI

Koordinatör Kamuran Yavuz nezaretinde 3. Yılına hazırlanan Futbol Akademisi, en büyük hayal kırıklığını ise geçtiğimiz hafta yaşadı.

GENÇLER YETERSİZ BULUNDU

Eskişehirspor A takım kadrosuna gönderilen 10 genç futbolcu, Kartepe kampı sonrası Teknik direktör Michael Skibe’nin raporu doğrultusunda yetersiz görülerek kadrodan çıkartıldı ve alt yapıya geri gönderildi.

10’DA 1

10 futbolcu arasında sadece Dorukhan Toköz Avusturya kampına götürüldü ve kamp dönüşü takımda kalıp kalmayacağına Skibbe karar verecek.

YENİ SEZONA 3 MİLYON TL

İki yıl süresinde harcanan 5 Milyon TL, gösterilen emek ve özenin karşılığını henüz göremeyen Başkan Mesut Hoşcan, Futbol Akademisine 2015-2016 sezonu içinde yaklaşık 3 Milyon TL. para harcayacak.

YÜZDE 30 BALONU

Koordinatör Kamuran Yavuz’un ‘3 yıl içinde A takımın yüzde 30’u alt yapı oyuncularından oluşacak’ iddiası ile kendini avutan Başkan Hoşcan, her şeye rağmen umudunu yitirmiyor.

ASLAN PAYI ONA GİDİYOR

Eskişehirspor Futbol Akademisi Koordinatörü Kamuran Yavuz’un iki yıllık kazancı, 800 Bin TL’yi buldu.

Aldığı yüksek maaş, primler ve tahsis edilen özel araçla spor camiasında eleştirilen Eskişehirspor Futbol Akademisi Koordinatörü Kamuran Yavuz’un, Eskişehirspor Kulübüne iki yıllık maliyeti 800 Bin TL’yi buldu.

Aylık 15 Bin TL maaş, Eskişehirspor’un kazandığı veya berabere kaldığı maçlar karşılığında aldığı tam primler ve tahsis edilen özel araçla birlikte iki yıl içinde kulübe ciddi bir yük olan Yavuz,  Akademide henüz beklenilen başarıyı yakalayamadı.
Formanızda Zaferin Şahlanan Renkleri Var !
Yukarı
lvntkrgl Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı lvntkrgl Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2015 saat 18:43
Haber enteresan...
Yukarı
Ekin2626 Liste gör
Yazar

Ekin
  Alıntı Ekin2626 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2015 saat 23:30
2 yıl çalışıyomuş gibi yap trilyoner ol ne güzel dünya. Gör de inanmahttp://kclt.me/15c
Yukarı
eskisehirspor Liste gör
Deneyimli Yazar

Metin DURAN
Yer: Estanbul
  Alıntı eskisehirspor Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2015 saat 23:36
Alt yapıya devam eden miniklerin ailelerinden de aylık 100 tl alınıyor...Alt yapıya ayrılan harcanan bu 5 milyarla ne yapılmış gerçekten merak ettim...
seninle açtık gözlerimizi ...
Yukarı
hornby Liste gör
Yazar

Nick Hornby
  Alıntı hornby Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Tem/2015 saat 08:32
Bu rakamlar doğruysa eğer şu an takımda oynayıp, kadroya girip bu paraları kazanamayan topçular var.
Yazık...
Yukarı
buonanotte Liste gör
Deneyimli Yazar

diego
Yer: Argentina
  Alıntı buonanotte Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Tem/2015 saat 14:38
Geçen ay altyapı seçmeleri vardı. Benim de bir yakınım girdi seçmelere. Katılım için 100 tl para ödediler. Bu parayı talep etmek bence yanlış. İlla alacaksan da 100 tl nedir?
ŞİMŞEK GİBİ ÇAKARIZ !
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 678910 11>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,422 saniyede hazırlanmıştır