Sayfayı yazdır | Close Window

Alt Yapı Sorumlumuz Kamuran YAVUZ

Yazdırılan yer: eskisehirspor.com
Kategori: ESKİŞEHİRSPOR
Forum İsmi: Kulüp
Forum Açıklaması: Kulüp ve yönetim hakkında
URL: http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=4275
Yazdırma tarihi: 21/May/2024 saat 11:40
Yazılım Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com

Konu: Alt Yapı Sorumlumuz Kamuran YAVUZ
Gönderen: Erkan26
Konu: Alt Yapı Sorumlumuz Kamuran YAVUZ
Gönderi tarihi: 29/Haz/2013 saat 15:27
Belki bulamadım, belki gözden kaçtı ama Ertuğrul SAĞLAM kadar önem verilmesi gereken bir başlık bence.

Hocaların hocası alt yapımızı devralıyor.

Kamuran Yavuz efsane futbolcularımızdan biridir ve aynı zamanda teknik direktörlüğümüzü de yapmıştır.

Kendisine alt yapı görevinde başarılar dilerim.

-------------
Kuvvet elindeyse adaleti sağlamalısın. Adaleti sağlayamıyorsan ya korkaksındır ya aciz!

Yanıtlar:
Gönderen: EsesLi Onur
Gönderi tarihi: 29/Haz/2013 saat 15:28
Başarılar Dilerim

-------------
Mikrofonlarımız Eskişehir Atatürk stadyumunda

Gönderen: Bidon26
Gönderi tarihi: 29/Haz/2013 saat 15:32
Hayırlı olsun

-------------
Tanrı Tektir, Ordusu Türk'tür | Twitter: https://twitter.com/Srvn26 - @srvn26

Gönderen: motta
Gönderi tarihi: 29/Haz/2013 saat 15:33
yönetimin yaptığı en iyi icraat , kamuran yavuz saygı sevgi başarılar ...

-------------
ne mesut hoşcan ne halil ünal en buyuk taraftar

Gönderen: kırmızı şimşek osman
Gönderi tarihi: 29/Haz/2013 saat 15:41
hayırlı uğrlu olsun Kamuran hoca genç yetenekleri kazandırabilecek bir hocadır Ben kendisinden gerçekten çok ümitliyim İnşallah boşa çıkarmaz.

-------------

Bana hergün\"seni seviyorum\"demene gerek yok.\"KIRMIZI\" dediğimde\"ŞİMŞEKLER\" de yeter

Gönderen: asilbabadatlı
Gönderi tarihi: 29/Haz/2013 saat 15:46
hayırlı olsun

-------------
bu kalp 36 yıldır ESES için çarpıyor.

Gönderen: emres26
Gönderi tarihi: 29/Haz/2013 saat 16:04
Hayırlı uğurlu olsun, başarılar diliyorum.

-------------

Gönderen: eskemal
Gönderi tarihi: 29/Haz/2013 saat 17:22
hayırlı olsun

-------------
ben seni açıktan sevdim

Gönderen: Konuşanadam
Gönderi tarihi: 29/Haz/2013 saat 17:24
bu demek oluyorki yeni yönetim alt yapıya önem verecek başarılar hocam

-------------
Ölmeden Şampiyon Görsem esesimi o yeter bana

Gönderen: eFsAnE UyAnDı
Gönderi tarihi: 29/Haz/2013 saat 17:29
Hayirli olsun.Yeniden aramizda gormekten cok mutluyum.

-------------
Allahım sen ESKİŞEHİRSPORUMUZU Her Daim Koru,Kolla ve Yücelt.

Gönderen: kaansrdr
Gönderi tarihi: 29/Haz/2013 saat 17:42
EsEs"in Efsane Kadrosu Nihat Ender İlhan Vahap ve diğerleri Antrenörlükte başarılı olamadılar,
Kamuran Yavuz"un yaşı ilerlemesine rağmen Başarılı olmasını diliyorum.

Gönderen: kara_kızıl
Gönderi tarihi: 29/Haz/2013 saat 17:47
kamuran hocam hoşgeldin, hayırlı olsun...

-------------
nihayet güneşi gördük....

Gönderen: moveklor 26
Gönderi tarihi: 29/Haz/2013 saat 20:05
Futbolculuğu zamanına yetişemesemde namını çok duydum. Hoşgeldin hocaların hocası.

-------------
Her yerde sen, her şeyde sen, bilmem ki nasıl söylesem...

Gönderen: tecrübe767676
Gönderi tarihi: 29/Haz/2013 saat 20:05

keşke zafer şahinde olsaydı şu kadroda........

Gönderen: SeRHaN
Gönderi tarihi: 29/Haz/2013 saat 20:29
Alıntı yapılan Erkan26

Belki bulamadım, belki gözden kaçtı ama Ertuğrul SAĞLAM kadar önem verilmesi gereken bir başlık bence.

Kamuran Yavuz efsane futbolcularımızdan biridir ve aynı zamanda teknik direktörlüğümüzü de yapmıştır.

ClapClapClap başarılar hocam

-------------
BiZ EsKiŞeHiRLİyİZ

Gönderen: kesdal
Gönderi tarihi: 29/Haz/2013 saat 20:34
Hayırlı olsun.

-------------
Oyun bitince,şah da piyon da aynı kutuya konur.

Gönderen: lvntkrgl
Gönderi tarihi: 29/Haz/2013 saat 21:38
efsane futbolcularımızdan kamuran yavuz'un, alt yapı görevine getirilmesine, ben de yukarıda görüşlerini açıklayan arkadaşlarım kadar sevindim...

ancak...

kamuran yavuz'la ilgili haberleri araştıracak olursak eğer, 2011 yılında yine kulübümüzün alt yapısının başına getirildiği haberlerini görebiliriz...

acaba kamuran yavuz, alt yapının başına hiç geçmedi mi? yoksa, daha sonra görevinden mi ayrıldı merak ettim...

ayrıca başlığı açan ve ilk mesajdaki fotoğrafı ekleyen arkadaşım, o fotoğrafın daha genişini bulup ekleyebilirse, fotoğrafta görünen sarımsı renkteki kolun nihat çuhadar'a ait olduğunu herkes rahatlıkla görebilecektir...

belki ufak bir ayrıntı ama, kafamı kurcaladı doğrusu...

Gönderen: MKemal
Gönderi tarihi: 29/Haz/2013 saat 21:52
http://oi43.tinypic.com/4tn803.jpg">

-------------
en eski ES (19.HAZİRAN.1965 - 13 yaşından bu yana)

Gönderi tarihi: 29/Haz/2013 saat 21:54
Alıntı yapılan MKemal

http://oi43.tinypic.com/4tn803.jpg">

ben sadece çuhadar var sanıyordum...
bir de tesbihli bir abimiz/amcamız varmış
(geniş açılı fotoğraf için teşekkür m.kemal bey )

Gönderen: MKemal
Gönderi tarihi: 29/Haz/2013 saat 21:55
Kamuran YAVUZ ; Orta Okul ve Lise çağlarımın en büyük kahramanıdır.

Resimde solunda görülen Koko Burhan ve Koca Usta Vahap ile birlikte teşkil ettiği Orta Saha Üçlüsü belkide Türkiye'ye bir daha gelmemiştir...

Kendisine yeni görevinde başarılar diler,saygılarımı sunarım...

-------------
en eski ES (19.HAZİRAN.1965 - 13 yaşından bu yana)

Gönderi tarihi: 29/Haz/2013 saat 22:04
bilgilendirmeniz için çok teşekkürler m.kemal bey...
koko burhan'ın methini babamdan(yaşı 66) çok duymuştum...
kamuran yavuz'u simaen biliyoruz fakat, burhan'ı bilmiyorum maalesef...
tesbihli amcamız dedik ama, kusurumuza bakmasın artık koko burhan

gururla eskişehirspor'luyuz dememizi sağlayan, 1965'lerin tüm efsane futbolcularına(futbolcularımıza) minnet ve saygılarımı sunuyorum.

(2011 yılındaki olayla ilgili bilgisi olan varsa, öğrenmek isteriz)

Gönderen: gündüzlerli26
Gönderi tarihi: 29/Haz/2013 saat 22:30
ALT YAPIDA DÜĞMEYE BASILDI 
29 Haziran 2013 Cumartesi 

Operasyon Başladı
http://www.eskisehirliyiz.biz/ - Eskişehir spor Alt Yapısında operasyon dün resmen başladı. Koordinatörlük görevini üstlenir üstlenmez Kamuran Yavuz öncelikle çalışmak istediği antrenörler ile dün tesislerde bir araya geldi. 13 antrenörün katıldığı toplantıda geçen sezon alt yapıda çalışan birçok ismin olmaması ise dikkat çekti.
Alt Yapıdan 4 Antrenör Katıldı
31 Mayıs itibariyle sözleşmeleri sona eren mevcut alt yapı antrenörlerinden yalnızca dördü toplantıya davet edildi. Alt yapıda görev yapan Halit Kök, Serkan Topkaya, Berkant Ongan ve Yasin Söğüt ile masaya oturuldu. Alt yapı koordinatörü Kamuran Yavuz bu isimlere tekrar çalışmak istediklerini ifade ederek, şartlarını sundu.
Tam Gün Şartı Var
Alt Yapı Koordinatörü Kamuran Yavuz antrenörlerde özellikle bazı şartlara dikkat ediyor. Alt yapıda çalışacak isimlerin başka işle kesinlikle bağlantısının olmamasını isteyen Yavuz, antrenörlerin tam gün tesislerde durarak çalışmasını istiyor. Bu kriterlere uyacak isimlerle anlaşılacak ve alt yapıda yepyeni bir dönem başlayacak.
Önümüzdeki Hafta Açıklanacak
Alt Yapı Koordinatörü Kamuran Yavuz antrenman sahalarından ulaşıma kadar sıkıntı bulunan konularla da bizzat ilgilenirken, antrenörler gelişimleri açısından da kurslara yollanacak. Yavuz dün tesislerde Halit Kök, Serkan Topkaya, Berkant Ongan ve Yasin Söğüt’ün yanı sıra Cemal Yavuzol, Emre Özbayer, Orhan Kamacı, Yücel Yüce, Murat Kola, Murat Güngör, Eyüp Sabri Tiftikçi, Ceyhun Göray ve kaleci antrenörü Kamil Kaçıral ile bir araya gelerek toplantı yapıtı. Yavuz’un şartlarını belirttiği ve oldukça olumlu geçen toplantının ardından bazı antrenörlerin iş sorununu çözmesiyle birlikte önümüzdeki hafta içinde el sıkışılan isimlerle resmi sözleşme yapılması bekleniyor.
Istikbal

-------------
DIRENIS YILIMIZ

Gönderen: ESfeverES
Gönderi tarihi: 29/Haz/2013 saat 23:01
Bu cok iyi haber mehmet abi. altyapi antrenörleri kesinlikle full time calismalari lazim ki altyapidan ilerde iyicene verim alabilelim. Tabiki alt yapi antrenörleri ona göre de ücret almalari gayet normal. Önemli olan altyapidan bizim faydalanmamiz su 3 esekler degil. buna da bir önlem alinmasi lazim. su kadar bu kadar para basiyorlar diye hemen razi olmamamiz lazim.

DirenESESaltyapi.

Gönderen: uyanik88
Gönderi tarihi: 29/Haz/2013 saat 23:18
Eskişehir'in ilçelerinde olan amatör takımlarında takibe alınması taraftarıyım. Bu sayede ilçelerde de ESES sevdasının daha çok hissedileceğini düşünüyorum.

-------------

Gönderen: es_ilker_es
Gönderi tarihi: 29/Haz/2013 saat 23:44
Emre Özbayer Vahap Özbeyerin oğlu sanırım. Yücel Yüce de 2. lig dönemlerinde futbolcumuzdu diye hatırlıyorum

-------------
yenilsen de bazı bazı
taraftarın buna razı

Gönderi tarihi: 30/Haz/2013 saat 01:31
Alıntı yapılan es_ilker_es

Emre Özbayer Vahap Özbeyerin oğlu sanırım. Yücel Yüce de 2. lig dönemlerinde futbolcumuzdu diye hatırlıyorum

Yücel Yüce 2001 yılında oynuyordu sanırım. CM 01-02'den hatırlıyorum

-------------
Kuvvet elindeyse adaleti sağlamalısın. Adaleti sağlayamıyorsan ya korkaksındır ya aciz!

Gönderi tarihi: 30/Haz/2013 saat 01:32
Alıntı yapılan lvntkrgl

efsane futbolcularımızdan kamuran yavuz'un, alt yapı görevine getirilmesine, ben de yukarıda görüşlerini açıklayan arkadaşlarım kadar sevindim...

ancak...

kamuran yavuz'la ilgili haberleri araştıracak olursak eğer, 2011 yılında yine kulübümüzün alt yapısının başına getirildiği haberlerini görebiliriz...

acaba kamuran yavuz, alt yapının başına hiç geçmedi mi? yoksa, daha sonra görevinden mi ayrıldı merak ettim...

ayrıca başlığı açan ve ilk mesajdaki fotoğrafı ekleyen arkadaşım, o fotoğrafın daha genişini bulup ekleyebilirse, fotoğrafta görünen sarımsı renkteki kolun nihat çuhadar'a ait olduğunu herkes rahatlıkla görebilecektir...

belki ufak bir ayrıntı ama, kafamı kurcaladı doğrusu...

2011'de göreve getirileceği söylenmişti, fakat yanlış hatırlamıyorsam fiilen göreve başlamadan iptal olmuştu. O zamanlar yine umutlanmıştık böyle..

-------------

Gönderen: muhasara
Gönderi tarihi: 30/Haz/2013 saat 01:37
Alıntı yapılan Erkan26

Gönderen: roptesambir
Gönderi tarihi: 30/Haz/2013 saat 03:06
hayırlı olsun Kamuran YAVUZ.

yuvaya döndü.. Eğer takip ediyorsan Yalova Engin Sitesi arkanda...

Gönderen: ismailduger
Gönderi tarihi: 30/Haz/2013 saat 04:20
babam kendisini yakından tanıyor alkol problemi olduğunu söyledi umarım bırakmıştır bu işleride temiz bir başlangıç yapar hayırlı olsun klübümüze

-------------
Hersey EsEsim İciN

Gönderen: ben_hakkı
Gönderi tarihi: 01/Tem/2013 saat 01:15
kendisinden orta sahamıza unutulmaz...yeni vahap,burhan ve kamuran lar yetiştirmesini rica ediyorum..
vahap,koko burhan,kamuran klasındaki üçlü 50 yıldır daha türkiyeye gelmedi..bilmeyen gençler için söylüyorum.20 tane batalla,3 tane sergen,20 tane Selçuk inan ederlerdi.üçü de futbol virtüözüydü.yıllarca yeşil sahalarda izledim..doyamadım kendilerine.hele koko burhanın sol dış volelerini maç öncesi ısınmalarda izlerken mutluluktan bulutlarda gezerdim..

Gönderen: gky1993
Gönderi tarihi: 01/Tem/2013 saat 02:33
Kalsaydı bu sene Hürriyet-Alper-Veysel olurdu belki o dediğiniz..

-------------
Şampiyon ESKİŞEHİR,Dertlerimin dermanısın

Gönderen: target26
Gönderi tarihi: 01/Tem/2013 saat 11:36
Kimse sallamasın Kamuran YAVUZUN öyle asla alkol problemi yoktur..Şu yaşına rağmen halen fitse bunu yaptığı spora antremana borçludur,kendi sağlığınada oldukça dikkat eder,bende kendisini yakinen tanırım,YALOVA ENGİN SİTESİNDEN yan daire komşumuzdur.Sabahları erken kalkar denizine girer ,herkes uykudayken sporunu yapar oda yetmez sitemizden yalova merkeze kadar koşar gelirdi (gidiş-dönüş 16 km.) böyle bir insan hakkında konuşurken az daha dikkatli olalım lütfen..

-------------
SEN VE BEN BİR BÜTÜNÜZ SONSUZA DEK !!!

Gönderen: hüsnü
Gönderi tarihi: 01/Tem/2013 saat 11:47
Kamuran Yavuza başarılar dilerim....

Heart

-------------
# Direnmüdavim....

Gönderen: Fatih_26
Gönderi tarihi: 01/Tem/2013 saat 12:17
hayırlı olsun Allah utandırmasın.

-------------
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Gönderi tarihi: 01/Tem/2013 saat 15:42
Alıntı yapılan gky1993

Kalsaydı bu sene Hürriyet-Alper-Veysel olurdu belki o dediğiniz..

:)))))))) tırnağı mı....hahaha..bu saydıkların anca onların ayakkabılarını taşırlar(hürriyete kıyamam)

Gönderi tarihi: 01/Tem/2013 saat 17:21
Futbol ve karekterine saygı duyuyorum ama yıllardır neden futboldan uzak kaldı..Alt yapı da görev almak Genç Oyuncuya bilgi aktarmaktır onu eğitmektir  ve yetiştirmektir.Eleştiri için yazmıyorum ama Futbolumuza şimdiye kadar yetiştirdiği oyuncular var mıdır kimlerdir bu Alt yapı  geleceğimiz için önemli bir konudur varsa yazabilir mi.

Gönderen: cem-es1965
Gönderi tarihi: 01/Tem/2013 saat 18:35

Anadolu küpleri için en önem arz eden yer alt yapıdır. çünkü alt alt yapı o takımın üretimhanesidir. şayet alt yapı düzgün çalışmaz ve gerketiği şekilde futbolcu üretemezse tüketmeye başlarki bu durumda özellikle kısıtlı gelir kaynakları olan takımlar çökmeye ve silinmeye mahkumdur. kötü örnek ankaragücü, samsunspor, göztepe v.s., iyi örnek gençlerbirliği, bursaspor v.s. Bu sebeple eses imizin başına  bu takımın efsane oyuncularından KAMURAN YAVUZ un getirilmiş olması çok ömenli. hem futbol zekası ve mantelitesinin iyi olması hemde bu takıma gönül vermiş olması açısından. hayırlı olsun.

-------------
BAŞKA DİYENLERE İNATLA VE ISRARLA ES ES!

Gönderi tarihi: 01/Tem/2013 saat 20:37
bence klüp başkanının ve klübün DİK duruşu alt yapıdan çok daha önemli...
altyapıdan binbir zahmetle ve büyük tesadüflerle çıkartılan bir iki iyi futbolcuyu daha 21 yaşında ve A takımda henüz 1 sene oynamışken istanbulun anadoluyu sömürgeleri gibi gördükleri arsız malum takımları hooop diye aklını çelip alıveriyorlar(örnek Alper).veya klüp başkanları kişisel çıkarı gereği satıveriyor(h.ünal)sen uğraştığınla kalıyorsun..eee para kazandık ama diyenlere de sözüm şu...
yabancı sayısının azaltılması saçmalığı olmasaydı Alper 1,5 milyona ancak giderdi.
istanbulda oynayıp çok para kazanacaksın diye filiz gibi çocukların aklını çelip elimizden alıveriyorlar..sen habire alt yapıdan iyi futbolcu çıkarıcam diye debelen dur.
bence seneye yabancı kısıtlaması kalkar ve kalkmalı.zaten insan haklarına ters..
o yüzden alt yapı falan gereksiz..bize yar olmayacak futbolcu yetiştirmek için harcadığın zamana,paraya,emeğe yazık.
attığın taş ,ürküttüğün kurbağaya deymeli...
dünyayı taradığın zaman alt yapına verdiğin paradan ve elde ettiğin futbolcudan çok daha iyi ve karlısını bulursun..

Gönderen: ~ERHAN~
Gönderi tarihi: 01/Tem/2013 saat 22:31
Başarılar dilerim, en iyisini yapar inşallah

-------------

Gönderen: esesliyiz
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 00:07
Başarılar Kamuran hoca.Senden çok ümitvarız,bizleri mahcup etme.

Gönderen: hutemel
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 08:21
Yıllardır bir türlü düzelmeyen altyapı meselesini çözmesi en büyük dileğimiz, umarım başarılı olur.

-------------
önce eses sonra eses

Gönderen: ESGURBET
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 12:44
hayirli olsun basarilar...

-------------
ESKISEHIRSPOR...

Gönderen: merhaba26
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 17:37

Hugmerhaba26

-------------
'....aynı zamanda ahlaklısını severim.

Gönderen: levo26
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 18:59
Hocaların hocası senden çok şey bekliyoruz

Gönderi tarihi: 07/Tem/2013 saat 07:21
ALT YAPI MI AMATÖRLÜK MÜ !..

Amatörlük,
Genelde yaş sınırlaması olmayan,
Profesyonelliğe Geçiş yapamayan..
Oyuncuların Hobilerini tatmin etmek..
Prim karşılığı hizmettir.
Bu kulüp Semt veya Müessese takımlarıdır.
Amatör Liglerin Profesyonel Lige,
Yükselmesi çok özveri ister yani zordur.
Amatör Oyuncuların Profesyonel Lig"e transferleri,
Sözleşme imzalamaları Binde bir ihtimaldir.
Türkiye Süper Liginde de ,
Profesyonel Kulüplerin tamam,
ıAmatör Takımlarını Liglerden çekmiştir.
EsEs"te Amatör Lig"ten ziyade..
Alt Yapısına eğilmelidir,
Alt yapı müsabaka Takımlarımızın,
Avaraj Takımı olmaktan kurtulabilmesi için,
Futbolcu adayların Keşif edilmesi ..
"Genç yaşta Okullardan başlar..",
Futbol Okulları Yetenekli oyuncular ile donatmalı,
Uzun vadeli Programlar yapmalıdır.
Konusunda Uzman olanlar Tercih edilmeli,
EsEs Makam ve Ünvanların dağıtıldığı yer olmamalı
İşe Adam değil...
Adama İş çözümdür.
Profesyonelliğin gereği buradan başlar ise,
Meyvalar Toplanır..
Aksi Halde Fidanlar Filizlenmeden yok olur,
Çalışmalar kocaman bir hiç olur kalır.

Gönderen: ecayirli26
Gönderi tarihi: 07/Tem/2013 saat 11:03
Eskişehirspor kulübü yöneticileri aldıkları kararla alt yapı koordinasyon kurulu oluşturdu. Buna göre yeni kurulda görev dağılımı şu şekilde yer alıyor:

"Başkan               : Mümtaz Özpak,
Başkan Yardımcısı      : Dr. Sinan Bal,
Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu   : S.Doğan Pinçe,
Yarışmacı Takım Sorumluları : H.Hakan Özkütük,Osman Taydurdu, Fikret Erin, Mustafa Polat, Hüsnü Demir,
Futbol Okulu Sorumluları     : Necip Hardal, Ramazan Taş,
Eskişehirspor Yönetim Kurulu’ndan Altyapı Asbaşkanı : Yüksel Pilgir.”

Gönderen: Mesut_ES_1971
Gönderi tarihi: 07/Tem/2013 saat 13:14
Sadece kendi altyapımızda çalışma yapmak değil, Türkiyenin tüm altyapılarından transferler yapmaları gerekir. Eskişehir in Üniversite şehri olmalı bir avantaj. Verilecek burslar ile kaliteli gençler Eskişehir e çekilmeli. Eskişehirspor a değil, tüm amatör ve alt lig kardeş takımlarımıza. Örneğin Bozüyük, Afyon, Kütahya, Bilecik,... ve Tavşanlı ile kesinlikle anlaşmalar yapılmalı. Adeta bizim oyuncularımızın oynadığı klüpler haline gelmeliler.

-------------
ESES li Doğmuşum

Gönderi tarihi: 07/Tem/2013 saat 13:21
7 yıl Bölge futbol okulunda oynamış, amigo Orhan ile yıllarca top toplayıcılık (2,5 luk) yaparak hem alt yapıları hemde amatör takımları çok iyi bilen biri olarak. Tabii benim yıllarımda ESES in düşüş yıllarıydı. Bir çok kaliteli genç futbolcu olamadı, onların yerine eski Eskişehirspor camiasının akraba çocukları, torpillileri maalesef profosyonel oldular. Buda çöküşü getirdi. Yeni yönetim akrabalarını eş dost ilişkisi ile değil, tamamen liyakata göre oyuncuları değerlendirmeleri gerekir. Bunu yapsınlar zaten kesinlikle başarı gelir. Bunu ülkede benim zamanında Gençlerbirliği ve Ankara takımları altyapıları çok iyi yapmakta idi. Zaten Ankaranın 5 takımla ligde yer almasının nedeni bu idi. Örnek Ankara Şeker gerçeği. Hak edeni tutun ve kaldırın Kamuran hocam, kimse kırılacak,üzülecek diye asla düşünmeyin. Yeni Alperler çıkaralım daha fazla.

-------------
ESES li Doğmuşum

Gönderi tarihi: 07/Tem/2013 saat 13:28
Hocam ben Mühendislik Fakültesini kazanınca, en iyi hale iken ve profosyonel olacakken futbolu bırakmıştım.
Yeni gençlerin en büyük sorunu bu hala, kesinlikle seçim yapmak durumunda kalıyorlar. Anadolu ve Osmangazi Üniversiteleri ile çok iyi ilişkiler kurulmalı. Bu sorunu çözümleyecek çalışmalar yapılmalı.

-------------
ESES li Doğmuşum

Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2013 saat 19:09
Kamuran Yavuz ve ekibi:
http://imageshack.us/photo/my-images/600/i8xi.jpg/">
Kaynak: Sakarya gazetesi

Gönderen: blackandred
Gönderi tarihi: 16/Ağu/2013 saat 08:51
Alt Yapı'ya da yeni sezon da başarılar dilerim.
Kamuran Hoca'ya, Yüksel Pilgir'e ve diğerlerine......
İnşallah yeni futbolcuları EsEs'imize kazandırırlar.

Gönderi tarihi: 16/Ağu/2013 saat 11:37
kamuran hoca büyük pazarlıklar sonucu aylık 15 bin tl maaş kabul etmiş..EsEs için çok para Alt Yapı Koordinatörü H.Girginer de bu maaşı veya üstünü aldığına göre kısa zamanda bu paraları bulacağı oyuncular ile amorti ederler ise büyük başarı

Gönderen: İRRASYONEL
Gönderi tarihi: 16/Ağu/2013 saat 11:42
Alıntı yapılan matt

Kamuran Yavuz ve ekibi:
http://imageshack.us/photo/my-images/600/i8xi.jpg/">
Kaynak: Sakarya gazetesi

Bunlar greko-romen güreş takımına benziyor. Hangisi Kamuran hoca tanıyamadım

-------------
Hayatta yapılacak o kadar çok hata var ki ;
Aynı hatayı yapmakta ısrar etmenin anlamı yok...!

Gönderen: GRY
Gönderi tarihi: 18/Ara/2013 saat 00:40
Kamuran Yavuz hakkında dişey diyemem de getirdiği hocalar ayrım yapıyor. Eskişehirli çocukları değil şehir dışından gelenleri oynatıyor. Özellikle A2 ve U19 takımlarında neredeyse Eskişehirli futbolcu yok.

Gönderi tarihi: 18/Ara/2013 saat 07:47
YAVUZ"un Eskişehirspor forması giymiş Antrenörlere Öğretmen Pastacı Çaycı yakıştırması mesleklere saygı olmadı , O yüzden mi ki EsEs"te oynamış antrenörleri uzaklaştırmış göreve gelmeden önce birçok oyuncu keşfedeceğim deyip bol keseden sallıyordu ,göreve gelince ise 3 veya 5 yıl  zaman lazım beceriksizliğin itirafı mıdır yöneticilerimiz lütfen dikkat Her ismi olan bu mevkiiyi kaldırmaz.

Gönderi tarihi: 18/Ara/2013 saat 13:56
Kulübün 109 milyon borcu var altyapıya bile dısardan oyuncu alıyolar hadi dışardan futbolcu alıyosun bali takımlar başarılı olsun oda yok bütün takımlar orta sıralarda artık yönetimin dısarıdan değil eskişehirli futbolculara özen göstermesi gerekir lütfen yöneticiler dikkat etsin

Gönderen: 65es26
Gönderi tarihi: 18/Ara/2013 saat 17:52
15.000 .-TL maaş güle güle harca hocam ama bizim yenildiğimiz maçtan sonra değil...

-------------
Alemin kralı geliyorrrr

Gönderi tarihi: 18/Ara/2013 saat 18:08
Bundan önceki altyapıda bütün calısanlar dahil herkezin maas toplamı ya 22 ya 24 bin tl adam tek basına 15 bin tl alıyo zaten kulübün borcu var cok gereksiz bi para 15 bin tl

Gönderi tarihi: 02/Mar/2014 saat 10:45
linkteki haberi tüm renkdaşlarımın okumasını şiddetle öneririm ;

http://www.anadolugazetesi.net/altyapi-cag-atladi-n-17841.aspx

başta sayın başkanımız mesut hoşcan olmak üzere tüm yönetimimizi,
kamuran hocamız olmak üzere tüm alt yapı hocalarımızı yürekten tebrik ederim.

umarım bu çalışmalar artarak devam eder ve bunların meyvelerini yeni alper'ler olarak alırız.
esas meyveyi hepimiz biliyoruz ama onu artık totem olarak söylemiyorum.

Gönderen: esgun
Gönderi tarihi: 02/Mar/2014 saat 12:21

Altyapı çağ atladı

Altyapı%20çağ%20atladı
http://www.anadolugazetesi.net/spor-nc-0004.aspx - Spor  - 27.02.2014 Perşembe 20:40  - Bu haber 415 kere okundu.
Eskişehirspor’un geleceği olan altyapıda, futbolculara daha iyi hizmet sunulması açısından hummalı çalışmalar devam ediyor.
Eskişehirspor’un geleceği olan altyapıda, futbolculara daha iyi hizmet sunulması açısından hummalı çalışmalar devam ediyor. Altyapıda modern bir yapı oluşturmak için kolları sıvayan altyapı koordinatörleri, altyapının yeni yüzünü Anadolu Gazetesi’ne açtı

Büyük ölçüde bitti
Siyah Kırmızılı takımda geleceğin teminatı olan altyapı oyunculara daha iyi hizmet sunulabilmesi açısından şu günlerde Eskişehir altyapısında hummalı çalışmalar gerçekleştiriliyor. Yaklaşık 4 ay önce başlayan altyapı binasındaki yenileme çalışmalarının büyük ve en önemli kısmı hemen hemen bitmiş durumda.

İlk kez görüntülendi
Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde bulunan altyapı tesislerinin en alt katı tüm yaş kategorilerinde mücadele eden futbolcuların daha iyi bir şekilde ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yeniden inşa edildi. Yapılan soyunma odaları, duş kabinleri, futbolcuların eğlenme salonlarının yanında çalışma odalarının kapısını Eskişehirspor Altyapısı ilk kez Anadolu Gazetesi’ne açtı.

Yavuz kapılarını açtı
Anadolu Gazetesi’ne kapılarını açan Eskişehirspor Altyapı Sorumlusu Kamuran Yavuz yapılan yeniliklerden bahsetti. Geleceğin teminatı olan futbolculara daha iyi bir yaşam tarzı sunmak için hummalı bir şekilde çalıştıklarını Anadolu Gazetesi’ne açıklayan Yavuz, “ Bu çalışmalara göreve geldiğimiz gün karar verdik. Geleceğin teminatı olan bu çocuklarımıza 4 ay önceki kötü bir ortamda eğitim veremezdik. Bunun için kolları sıvadık ve bu işe kalkıştık. Şükürler olsun ki bu işinde sonuna geldik” dedi.

“İşe doğalgazla başladık”
Çalışmaların başladığı günden bugüne kadar olan biteni anlatan Altyapı Sorumlusu Yavuz, “ Buraya ilk geldiğimizde altyapının doğalgaz sistemi yoktu. Çok eski ve tehlikeli bir kazan vardı ve bu kazan binayı ısıtmaya çalışıyordu. Eski dönemlerde kalan bu kazanı kaldırdık ve doğalgaz sistemi getirdik. Tüm ısıtma sistemini değiştirdik. Eskişehirspor gibi bir kulüpte bu kadar eski bir yapının olmasına izin vermezdik” diye konuştu.

“Hayret ediyorlar”
Doğalgaz sisteminin arından altyapı binasının en alt katının kullanılmaz bir halden modern bir hale getirdiklerini söyleyen Kamuran Yavuz, “ Sizde çok iyi biliyorsunuz burası inanılmaz kötü bir yerdi. Ama şimdi burayı modernize ettik. Boya ve badananın yanında yapılan inşaatlarla burayı müthiş bir yere çevirdik. Altyapımızda uzun süredir eğitim gören futbolcularımız şu yeni hali görünce hayret ediyorlar. Ama daha da güzelleştireceğiz” dedi.

Her yaş kategorisine oda
Her yaş grubu için ayrı soyunma odası ve çalışma odaları yaptıklarını söyleyen Yavuz “ Doğalgaz sisteminin ardından arkadaşlarımızla oturduk ve her altyapı kategorisine uygun soyunma odası ve çalışma odası yapmaya karar verdik. Soyunma odalarını A Takım’ın kullanacağı türden yaptık. Ayrıca altyapı hocalarımızın yanında futbolcularımıza çalışma odaları ayarladık. İstedikleri zaman burada futbol eğitimi görebilecekler. Ayrıca temiz ve hijyenik ortamda duş alabilecekleri banyolar yaptık” şeklinde konuştu.

Çalışmalar bununla sınırlı değil
Altyapı binasının en alt katına yapılan şeyler bununla sınırlı kalmıyor. Ayrıca futbolcular için çalışma odalarının yanında eğlenceli saatler geçirebilecekleri bölümlerde olacağını belirten Kamuran Yavuz, ayrıca geniş bir kütüphaneyi altyapıya kazandıracaklarının da altını çizdi. Altyapıda yapılacak olan çalışmaların bununla sınırlı kalmayacağını söyleyen deneyimli antrenör daha farklı projelerin hayata geçireceklerinin dile getirdi.

Emekleri büyük
Altyapıya çağ atlatan altyapı sorumluları gelecekten daha da umutlu. Başta Altyapıdan Sorumlu Yüksel Pilgir, Altyapı Direktörü İlhan Mayakan, Altyapı Akademi Müdürü Hidayet Üsbaş, Ümit Çamurdepen, gibi altyapıdan sorumlu direktörler tesislere çağ atlatmayı başardılar. Altı yapıya çağ atlatan bu isimler Eskişehirspor’un geleceği için büyük bir çaba sarf ettiklerini söyledi.
ANADOLU GAZETESİ

-------------
KIRMIZI BİZE ÇOK YAKIŞIYOR

Gönderen: esgun
Gönderi tarihi: 02/Mar/2014 saat 12:34
Halil ağa ve avaneleri kulaklarınız çınlıyormu? Demekki herşey bir badana ve Boyayla olmuyormuş.

-------------
KIRMIZI BİZE ÇOK YAKIŞIYOR

Gönderen: esayhanes
Gönderi tarihi: 02/Mar/2014 saat 12:52
kamuran hocam ve haldun hocama bandırmadan selamlar.

Gönderen: eseschicago
Gönderi tarihi: 02/Mar/2014 saat 13:53
Kamuran Yavuz..
4-5 yil Turkiye'nin en iyi orta sahasi idi.
Eskisehirspor'da ilk oynadigi zaman Lise talebesi idi.
Eskisehirspor'u Eskisehirspor yapan , Eskisehir'li futbolcular ve/veya Esskisehir'de sohret yakalamis genc futbolculardi
Cikis yolumuzun ,alt yapidan yetenekli gencler oldugunu en fazla takdir edecek insan Kamuran Hoca olmali
O cok basarili bir futbolcu idi;cok basarili Hoca olacagindan da eminim
Yeni yonetimin , alt yapiya onem vermesine cok seviniyorum

-------------
1.nci ligde de ESES liydim; 3.ligde de

Gönderen: AtesUlker
Gönderi tarihi: 03/Mar/2014 saat 16:35
Bugün 11.4.1971 de yarım kalan Galatasaray maçına ait videoyu seyrettim.Kamuran hoca orta saha oyuncusu olarak mükemmel paslar atıyordu.Geçmişi bir defa daha anmış oldum.Hocamıza ve altyapıdaki yardımcılarına başarılar dilerim.

-------------
Ateş Ülker

Gönderen: garincha
Gönderi tarihi: 03/Mar/2014 saat 19:28
Alıntı yapılan eseschicago

Kamuran Yavuz..
Eskisehirspor'u Eskisehirspor yapan , Eskisehir'li futbolcular ve/veya Esskisehir'de sohret yakalamis genc futbolculardi
Cikis yolumuzun ,alt yapidan yetenekli gencler oldugunu en fazla takdir edecek insan Kamuran Hoca olmali

4-5 yıl olurmu en az 10 yıl türk futboluna damga vurmuş bir isim. genç taraftarlarımızın onun futbolunu görmelerini ne kadar çok isterdim.
koko Burhan, koca usta Vahap ve Kamuran bu orta saha bir daha gelirmi bilmem.

-------------
ESES aşkı dörtnala giden at gibidir ne dizginden anlar ne de söz dinler...    

Gönderen: kagankayra
Gönderi tarihi: 03/Mar/2014 saat 21:50
kamuran yavuz maalesef hiç etkin kullanamadığımız değerlerimizden birisidir. yıllarca gordon milne ile birlikte becekede çalıştı yazık ki. beceke kurduğu o ekiple üst üste şampiyonluklar yaşadı ve belli bir tribünleri oluştu. Ertuğrul hoca daha imza töreninde bu değerlerimizi ön plana çıkaracağının sinyallerini vermişti. kamuran hoca ve efsaneyi yazan diğer futbolcularımızı yeniden Eskişehirspor'umuza kazandırırsak son yılların en büyük transferini yapmış olacağız. maddi yapısı çok iyi olmayan kulüplerin büyük işler yapması için ilk şartın bu olduğunu düşünüyorum. alt yapı fabrika gibi işleyecek ve önce istikrar sonra şampiyonluk(lar) gelecek.

-------------
BAŞKA DİYENLERE İNAT/BU ŞEHİRDE SENSİN ESES/KALBİMİZDE TEKSİN ESES

Gönderi tarihi: 03/Mar/2014 saat 23:14
Alıntı yapılan garincha

Kamuran Yavuz..

4-5 yıl olurmu en az 10 yıl türk futboluna damga vurmuş bir isim. genç taraftarlarımızın onun futbolunu görmelerini ne kadar çok isterdim.
koko Burhan, koca usta Vahap ve Kamuran bu orta saha bir daha gelirmi bilmem.

Kamuran Hoca'nin profesyonel futbol yasami 8 yil surdu 1965/66 sezonundan 1973/74 e kadar; ama haklisiniz 4-5 yil demekle haksizlik yaptim.
Ustun teknigi ile muthis bir orta sahaydi futbol yasami boyunca.

Ben en fazla Bati Almanya -Turkiye macinda attigi golu hatirlarim.
Almanya'nin o kadrosu Dunya sampiyonu olmustu,Ender de o zaman Turk milli takimindaydi ve koridor yapmisti Almanya nin defansini,Milli takimin o mactaki en iyi iki oyuncusu da ESES li idi.
Ender zaten bir sonraki sezon Bundeliga da oynadi,bu macta mimlemislerdi Almanlar.
O yillarda TV yok ki Turkiye'de seyredelim.
Gazeteden okuduklarimiz, Halit Kivanc'in radyodan anlattiklari ..

-------------

Gönderi tarihi: 04/Mar/2014 saat 13:45
Şu ana kadar Alt Yapıya ne katmıştır ona bakmak gerekir..Geçmişte şöyle idi artık bizi bağlamıyor,Futbolu bırakmış Bjk ye gitmiş EsEs"e ne vermiş ne katmış ona bakalım,EsEs 2.3 Liglerde iken nerede imiş..Şu anda Alt Yapı Takımları gruplarında Avaraj takımıdır Başarı  bu mudur sizce ağlaacak halimize gülüyoruz..Buradan mı Sn.Yavuz oyuncu çıkaracaktır Aldığı maaşın karşılığını versin o yeterlidir.

Gönderi tarihi: 04/Mar/2014 saat 17:34
Alıntı yapılan kaansrdr

Şu ana kadar Alt Yapıya ne katmıştır ona bakmak gerekir..Geçmişte şöyle idi artık bizi bağlamıyor,Futbolu bırakmış Bjk ye gitmiş EsEs"e ne vermiş ne katmış ona bakalım,EsEs 2.3 Liglerde iken nerede imiş..Şu anda Alt Yapı Takımları gruplarında Avaraj takımıdır Başarı  bu mudur sizce ağlaacak halimize gülüyoruz..Buradan mı Sn.Yavuz oyuncu çıkaracaktır Aldığı maaşın karşılığını versin o yeterlidir.

Su ana kadar Alt yapi hicbirsey katmadi.
Cunki Alt yapi diye birsey yoktu;Laf olsun diye birseyler yapiliyordu

Alt yapi tesis olarak da yoktu;Futbolcu kaynagi olarak da yoktu

Dunden bugune yapilacak isler degildir ciddi bir alt yapi kurmak icin sabirli olmak lazim : 4-5 seneden once olmaz.
Sureyi uzun bulabilirsiniz ama "Gelecek" de bir gun gelecek.

Kamuran Hoca, bizim alt liglerde oynadigimiz yillarda BJK'de Milne'nin yardimcisi idi.Bunun ona cok sey kattigini dusunuyorum.
Fotograflar beni cok umitlendirdi ve heyecanlandirdi, umarim daha da guzel alt yapi tesislerimiz olur.

-------------

Gönderen: esesberk
Gönderi tarihi: 16/May/2014 saat 11:08
Ligler bitti sayılır..
Kafama takılan bir konu; kadromuz gençleşme yönünde olsa da baktığımız zaman tarık, aytaç, kamil ahmet, özgür çek, erkut gibi isimlerin hep başka kulüplerden alındığını görüyoruz.. Kendi altyapımızdan gibi gördüğümüz Alper Potuk bile aslında Çiftelerspor'dan geldi ve o dönem A takımda yer buldu diye biliyorum..
Bir bursa,gençlerbirliği enes, sercan yıldırım, aykut vs. gibi oyuncular çıkartabiliyor altyapılarından.
Bizde ise bu yönde bir gelişim göremedik.
Bunun da sorgulanması gerekir..
Kamuran Hoca'dan hepimiz çok umutluyduk ama alt yapı ne halde şu anda bilmiyoruz.
Bende bilmediğimden soruyorum..
Daha çok işin içinde olan insanlar biraz durumun ne olduğunu belirtirlerse iyi olur..

-------------
Eses'im bak işte taraftarın her zamanki yerinde..

Gönderen: Tayyareci
Gönderi tarihi: 16/May/2014 saat 11:20
Kamuran Yavuz Hocaya hepimizin inancı var sanırım fakat alt yapı hemen 1 senede A takıma 2-3 Oyuncu çıkaracak seviyeye gelemez diye düşünüyorum.Ertuğrul hoca gençleri paf takımda oynattı alt yapıdaki hocalarımızda gerek A takımdaki gençler gerek kiralıklar olsun alt yapıyı kontrol altına aldı ve gözlemledi.Önümüzdeki yıllarda başarılı sonuçlar alırız inşallah

Gönderen: kalender 26
Gönderi tarihi: 16/May/2014 saat 12:19

OKUL

Bir tane bina yapacaksınız.

Siz uğraşmışsınız, yokluk ve fakirlik içinde bir kat çıkmışsınız fakat birileri gelmiş "daha güzelini yapacağım " diyerek teşekkür bile etmeden sizi kapının önüne koymuş,yaptığınızıda yıkmış kendi ustalarınıda getirerek inşaata yeniden başlamış.

Eskişehirspor'un alt yapısıda bu bina inşaatında olduğu gibi birileri yapıyor bireleride gelip yıkıyor.Parada Eskişehirsporun cebinden çıkıyor YANİ senin benim param.

Yaklaşık 5 yıl altyapıya emek harcayan Serdal EROY hoca ve Eskişehirli antrenörlerin oluşturduğu ekibin faaliyetlerine son verildi,yerine yeni ekip geldi göreve başladı.

"5 yılda hangi çalışmaları yaptınız, elinizde bizlerin yararlanacağı hangi bilgi veya belge var,genç futbolcuların durumu nedir,hangi eksikleri vardır veya şu anda hangi eğitim safahasındasınız" diye soran olmamıştır.

Son 5 yılda maddi manevi emek harcanıp yetiştirilen genç futbolcularda sağa sola kiralık verilmiş gözden uzaklaştırılmışlardır.

Benim bilidiğim ALT YAPI dediğimiz yer "futbol okuludur."

Çocuk gider futbolun alfabesini orada öğrenir.

Siz bir okulda müdür değişti diye öğretmenlerin hepsinin değiştiğini gördünüzmü.?

Ama Eskişehirspor'da "KENDİ EKİBİ İLE ÇALIŞMA YALANINI" uyduran kulübe kendi adamlarını dolduruyor.

Halbuki Eskişehirspor'da yönetim değişikliği olsa bile alt yapı ekibi görevine devam etmeli,çalışmalarını tamamlamalıdır.

Sonra da diyoruz ki Eskişehirspor'da kurumsallaşma var.

Kurumsallaşma olan ve planlı programlı çalışılan bir yerde AYNI İŞ 10 DEFA yapılırmı.?

Her gelen işe yeniden ve sıfırdan başlıyor.

Nasıl bir düzendir bu anlamadık gitti.

Gönderen: esesberk
Gönderi tarihi: 16/May/2014 saat 14:12
Alıntı yapılan kalender 26

OKUL

Bir tane bina yapacaksınız.

Siz uğraşmışsınız, yokluk ve fakirlik içinde bir kat çıkmışsınız fakat birileri gelmiş "daha güzelini yapacağım " diyerek teşekkür bile etmeden sizi kapının önüne koymuş,yaptığınızıda yıkmış kendi ustalarınıda getirerek inşaata yeniden başlamış.

Eskişehirspor'un alt yapısıda bu bina inşaatında olduğu gibi birileri yapıyor bireleride gelip yıkıyor.Parada Eskişehirsporun cebinden çıkıyor YANİ senin benim param.

Yaklaşık 5 yıl altyapıya emek harcayan Serdal EROY hoca ve Eskişehirli antrenörlerin oluşturduğu ekibin faaliyetlerine son verildi,yerine yeni ekip geldi göreve başladı.

"5 yılda hangi çalışmaları yaptınız, elinizde bizlerin yararlanacağı hangi bilgi veya belge var,genç futbolcuların durumu nedir,hangi eksikleri vardır veya şu anda hangi eğitim safahasındasınız" diye soran olmamıştır.

Son 5 yılda maddi manevi emek harcanıp yetiştirilen genç futbolcularda sağa sola kiralık verilmiş gözden uzaklaştırılmışlardır.

Benim bilidiğim ALT YAPI dediğimiz yer "futbol okuludur."

Çocuk gider futbolun alfabesini orada öğrenir.

Siz bir okulda müdür değişti diye öğretmenlerin hepsinin değiştiğini gördünüzmü.?

Ama Eskişehirspor'da "KENDİ EKİBİ İLE ÇALIŞMA YALANINI" uyduran kulübe kendi adamlarını dolduruyor.

Halbuki Eskişehirspor'da yönetim değişikliği olsa bile alt yapı ekibi görevine devam etmeli,çalışmalarını tamamlamalıdır.

Sonra da diyoruz ki Eskişehirspor'da kurumsallaşma var.

Kurumsallaşma olan ve planlı programlı çalışılan bir yerde AYNI İŞ 10 DEFA yapılırmı.?

Her gelen işe yeniden ve sıfırdan başlıyor.

Nasıl bir düzendir bu anlamadık gitti.

katılıyorum.. sistemin bir an evvel oturması lazım.
bakın altınordu gümbür gümbür geliyor..

-------------
Eses'im bak işte taraftarın her zamanki yerinde..

Gönderen: ecayirli26
Gönderi tarihi: 24/Tem/2015 saat 15:17
Alt yapı 5 milyon TL tüketti

Eskişehirspor Futbol Akademisine, tarihinin en fazla bütçesini ayıran ve önemini gösteren Başkan Mesut Hoşcan, iki yılda alt yapıya 5 Milyon TL harcadı. Aslan payını ise 2 yılda 800 bin TL ile Kamuran Yavuz alıyor.

İki yıl önce göreve gelir gelmez alt yapıya el atan ve Eskişehirspor alt yapı tarihinin en fazla ödeneğini ayıran Başkan Mesut Hoşcan, iki yıllık emeğinin karşılığını henüz göremedi.

5 MİLYON TL HARCANDI

Koordinatör Kamuran Yavuz ve danışman Haldun Girginer’in sorumluluğunda olan alt yapı, iki yıl içinde 5 Milyon TL’nin üzerinde harcama yaptı.

AKADEMİ ÜLKE KARMASI GİBİ

Akademi takımlarında Eskişehirli çocuklardan oluşan kadro, iki yıl içinde yüzde 90’ı dışarıdan getirilen futbolculardan oluşturuldu.

YETENEK AVCILARI ALT YAPIYA ÇALIŞTI

Alt yapı bünyesinde oluşturulan futbolcu izleme ekibi, iki yıl içinde Türkiye liglerini tarayarak onlarca yetenekli futbolcuyu alt yapıya getirdi.

BAŞARI YOK

Bunca transfer ve harcanan paralara rağmen, Eskişehirspor Akademi takımları, mücadele ettikleri liglerde başarılı olamadı ve Türkiye şampiyonalarını bırakın, grup maçlarına bile gitme başarısı gösteremedi.

HAYAL KIRIKLIĞI

Koordinatör Kamuran Yavuz nezaretinde 3. Yılına hazırlanan Futbol Akademisi, en büyük hayal kırıklığını ise geçtiğimiz hafta yaşadı.

GENÇLER YETERSİZ BULUNDU

Eskişehirspor A takım kadrosuna gönderilen 10 genç futbolcu, Kartepe kampı sonrası Teknik direktör Michael Skibe’nin raporu doğrultusunda yetersiz görülerek kadrodan çıkartıldı ve alt yapıya geri gönderildi.

10’DA 1

10 futbolcu arasında sadece Dorukhan Toköz Avusturya kampına götürüldü ve kamp dönüşü takımda kalıp kalmayacağına Skibbe karar verecek.

YENİ SEZONA 3 MİLYON TL

İki yıl süresinde harcanan 5 Milyon TL, gösterilen emek ve özenin karşılığını henüz göremeyen Başkan Mesut Hoşcan, Futbol Akademisine 2015-2016 sezonu içinde yaklaşık 3 Milyon TL. para harcayacak.

YÜZDE 30 BALONU

Koordinatör Kamuran Yavuz’un ‘3 yıl içinde A takımın yüzde 30’u alt yapı oyuncularından oluşacak’ iddiası ile kendini avutan Başkan Hoşcan, her şeye rağmen umudunu yitirmiyor.

ASLAN PAYI ONA GİDİYOR

Eskişehirspor Futbol Akademisi Koordinatörü Kamuran Yavuz’un iki yıllık kazancı, 800 Bin TL’yi buldu.

Aldığı yüksek maaş, primler ve tahsis edilen özel araçla spor camiasında eleştirilen Eskişehirspor Futbol Akademisi Koordinatörü Kamuran Yavuz’un, Eskişehirspor Kulübüne iki yıllık maliyeti 800 Bin TL’yi buldu.

Aylık 15 Bin TL maaş, Eskişehirspor’un kazandığı veya berabere kaldığı maçlar karşılığında aldığı tam primler ve tahsis edilen özel araçla birlikte iki yıl içinde kulübe ciddi bir yük olan Yavuz,  Akademide henüz beklenilen başarıyı yakalayamadı.

-------------
Formanızda Zaferin Şahlanan Renkleri Var !

Gönderi tarihi: 24/Tem/2015 saat 18:43
Haber enteresan...

Gönderen: Ekin2626
Gönderi tarihi: 24/Tem/2015 saat 23:30
2 yıl çalışıyomuş gibi yap trilyoner ol ne güzel dünya. Gör de inanma http://kclt.me/15c - http://kclt.me/15c

Gönderen: eskisehirspor
Gönderi tarihi: 24/Tem/2015 saat 23:36
Alt yapıya devam eden miniklerin ailelerinden de aylık 100 tl alınıyor...Alt yapıya ayrılan harcanan bu 5 milyarla ne yapılmış gerçekten merak ettim...

-------------
seninle açtık gözlerimizi ...

Gönderen: hornby
Gönderi tarihi: 25/Tem/2015 saat 08:32
Bu rakamlar doğruysa eğer şu an takımda oynayıp, kadroya girip bu paraları kazanamayan topçular var.
Yazık...

Gönderen: buonanotte
Gönderi tarihi: 25/Tem/2015 saat 14:38
Geçen ay altyapı seçmeleri vardı. Benim de bir yakınım girdi seçmelere. Katılım için 100 tl para ödediler. Bu parayı talep etmek bence yanlış. İlla alacaksan da 100 tl nedir?

-------------
ŞİMŞEK GİBİ ÇAKARIZ !

Gönderen: eskisehirspor
Gönderi tarihi: 27/Tem/2015 saat 11:58
Alıntı yapılan eskisehirspor

Alt yapıya devam eden miniklerin ailelerinden de aylık 100 tl alınıyor...Alt yapıya ayrılan harcanan bu 5 milyarla ne yapılmış gerçekten merak ettim...
Aylık ödeme şuan yokmuş abim uyardı yanlış bilgilendirme olmasın...

-------------
seninle açtık gözlerimizi ...

Gönderi tarihi: 07/Ağu/2015 saat 06:51
Altyapı seçmeleri için seçmelere katılım ücreti 100 TL,

Kombine bilet ücreti 100 TL...

Mesaj şu, şehrin çocukları siz tribünde olun, biz dışardan gelenleri oynatalım, 700.000'den çok isteyen olursa da aidiyetlerini sorgulayalım...

-------------

Gönderen: canogut
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2015 saat 09:22
bu 5 milyon muhabbeti fazla abartılıyor bence. Aşağı yukarı yönetimin belirlediği tavan yıllık ücretin 2 katı yani 2 futbolcunun yıllık gideri kadar. Kamuran hoca bu işin başına gelirken 5 yıl süre istemişti eyer önümüzdeki yıllar meyvesini toplayamazsak eleştirilebilir. Ama unutmayalım bu kulübün düzlüğe çıkmasının anahtarı da altyapı. Alınan ücretlere de gelirsek altyapı kaydı için alınan 100 TL makul, kombine fiyatı olarakda 100 TL bedava. Eyer büyük taraftarız diyorsak ki öyle bi durumumuzda yok lisanslı ürünler alıp, kombinemizi alacaz.

-------------
FoRzA ES-ES

Gönderi tarihi: 07/Ağu/2015 saat 10:03
Alıntı yapılan canogut

Alınan ücretlere de gelirsek altyapı kaydı için alınan 100 TL makul

Bakın altyapı eğitimi olsa tamam, bu ücreti alsınlar eyvallah.

Bu seçme. Seçmeler ücretsiz olur, olmalıdır.. Çoğu kulüp ücretsiz yapıyor Galatasaray dahil.. İmkanları iyi falan filan demeyin, anadolu kulüpleri de ücretsiz yapıyor...

Futbol eğitimi verirsin eyvallah istersin 250 - 500 neyse, ama yöneticilerin torpili ile gelen onlarca çocuk ile haksız rekabet içinde olacağın 20-30 dk lık bir maç için 100 TL ödemek saçmalık. Mesele 100 TL'nin makul olması değil, mesele 100 TL'nin neden alındığıdır?

-------------

Gönderen: eseslix
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2015 saat 11:26
futbol altyapının temeli futbol okullarıdır bunu en iyi yapan izmir kulüpleridir

kamuran hocaya bu kadar para vereceğine bu kulüplerin alt yapı antrenörlerini transfer etseydik şimdi adam gibi alt yapımız olurdu

malesef yıllardır es es in alt yapısında aynı antrenörler yıllara göre sıra ile görev alıyorlar başarısız olduklarınıda kabul edip çekip gitmiyorlar sonrada diyorlarki biz esesliyiz.............

-------------
tek ses tek nefes şampiyon ESES
AYDER & NEFER & KIZILCIKLI

Gönderen: ypeker
Gönderi tarihi: 05/Eki/2015 saat 20:35
Alt yapı ne durumda? Maç sonuçlarına bakılırsa orada da bir facia var...

-------------
Çocukluktan aşkımız ESES

Gönderen: ati ömer
Gönderi tarihi: 06/Eki/2015 saat 09:32
Başkanın baş yaveri Kamuranında gitmesi lazım. Emme basma tulumba gibi Hoşcan ne derse "evet süper çok güzel muhteşem" diyen bir adamı Danışman yapmışlar. sadece övüyor hiç bir yerde yanlışlardan söz etmiyor. Allah hepinizi bildiği gibi yapsun

-------------
ŞAMPİYON ESKİŞEHİR DERTLERİMİN DERMANISIN..

Gönderen: Zeus26
Gönderi tarihi: 06/Eki/2015 saat 10:35
Alıntı yapılan ati ömer

Başkanın baş yaveri Kamuranında gitmesi lazım. Emme basma tulumba gibi Hoşcan ne derse "evet süper çok güzel muhteşem" diyen bir adamı Danışman yapmışlar. sadece övüyor hiç bir yerde yanlışlardan söz etmiyor. Allah hepinizi bildiği gibi yapsun

Hiç işe yaramayan bir hoca kim deseler tek isim veririm KY.

-------------
hayat "siyah kırmızı" dır..

Gönderen: okankaramese
Gönderi tarihi: 06/Eki/2015 saat 10:43
Alıntı yapılan Zeus26

Alıntı yapılan ati ömer

Hiç işe yaramayan bir hoca kim deseler tek isim veririm KY.

Hoşcan Yönetiminden Önce 1.500 - 2.000 TL İken Maaşları Hoşcan Geldi 15.000 TL Oldu ve 3 Senede 1 Tane Oyuncu da Çıkaramadılar Yukarı ....

-------------
http://twitter.com/#!/OKANKARAMESE - http://twitter.com/#!/OKANKARAMESE

Gönderen: nedimoss26
Gönderi tarihi: 07/Eki/2015 saat 10:55
Hoşcan ve Kamuran Yavuz gelmeden önce Eskişehirspor altyapısından çok olmasa da yine de A takıma futbolcu çıkarılırdı. Diğer kulüplerden bulunan genç yetenekler paf takımında pişirilir yine A takıma gönderilirdi. Yine alt yapı takımları kendi kategorilerinde şampiyonluk mücadelesi verir kupalar kazanırdı.

Sonra bunlar geldi herşey bitti, kurudu gitti amk.
Altyapıdan gelen 1 tane futbolcu yok. Yaş grupları kendi kategorilerinde en alt sıralarda yer alıyorlar. Dışarıdan alınan futbolculara yatacak yer, para veriliyor. Bir numara yok.
Santranç falan öğreteceklerdi, bakıyorum içlerinde 1 tane santranç oynayan bile yok.
Herşey Yalan, yalan, yalan.
Aldığınız paralar boğazınızda kalsın.
Defolup gidin.

-------------
Her zaman her yerde en büyük ESES

Gönderen: genç26
Gönderi tarihi: 07/Eki/2015 saat 17:02
bugün en büyük transfer yapan takımlar dahi alt yapısından yetişmiş topçu muhakkak takımda oynatıyor hemde gerçekten genç 18-19 yaşlarında biz altyapı altyapı diyoruz bir tane alt yapıdan topçu çıkartamıyoruz Alper hariç

Gönderen: invers
Gönderi tarihi: 07/Eki/2015 saat 17:48
Onur !!

-------------
Babamin önünde turnikeden geçtiğim yaştan beri..

Gönderen: esesselcuk
Gönderi tarihi: 07/Eki/2015 saat 23:57
Alıntı yapılan invers

Onur !!
Onur Eskişehir'de DSİ bentspor alt yapısından yetişip Bozüyükspor'a ordanda bjk ye transfer oldu abi bizim alt yapımizdan yetişen biri değil yani Onur...

-------------
Kravatlılar Gider ATKILILAR Kalır

Gönderen: Stark
Gönderi tarihi: 08/Eki/2015 saat 00:29
Alıntı yapılan esesselcuk

Alıntı yapılan invers

Onur !!
Onur Eskişehir'de DSİ bentspor alt yapısından yetişip Bozüyükspor'a ordanda bjk ye transfer oldu abi bizim alt yapımizdan yetişen biri değil yani Onur...

bjk ozamanlar bozüyük' den onuru transfer ettiğinde bizim taraftarlar bu adamı nasıl kaptırırsınız diye dövünüyordu , şimdi onur bizde ama kimse beğenmiyor.

-------------
Eskişehirliyiz niye şampiyonluğunu televizyondan göreceğimiz takımları tutalım ?
YAŞASIN ESKİŞEHİRSPOR !

Gönderi tarihi: 08/Eki/2015 saat 01:55

Alıntı yapılan nedimoss26

Hoşcan ve Kamuran Yavuz gelmeden önce Eskişehirspor altyapısından çok olmasa da yine de A takıma futbolcu çıkarılırdı. .......

Altyapidan ,Alper'den baska kim cikti?

-------------

Gönderen: canogut
Gönderi tarihi: 08/Eki/2015 saat 08:00

Alıntı yapılan nedimoss26

Hoşcan ve Kamuran Yavuz gelmeden önce Eskişehirspor altyapısından çok olmasa da yine de A takıma futbolcu çıkarılırdı. .......

Altyapidan ,Alper'den baska kim cikti?

Alperide şuanki altyapı sorumlusu Yavuz Akpınar Çiftelerspor'dan transfer etmişti onunda Halil ile alakası yok yani

-------------
FoRzA ES-ES

Gönderen: eseslix
Gönderi tarihi: 08/Eki/2015 saat 08:02
ESKİŞEHİRSPOR alt yapısında son 10 yılda görev alan antrenörle bakın %80 90 aynı kişiler 2-3 yılda bir ara vermişler yani çarkı kurmuşlar

-------------
tek ses tek nefes şampiyon ESES
AYDER & NEFER & KIZILCIKLI

Gönderen: champions26
Gönderi tarihi: 18/Nis/2016 saat 20:43
Hocam kimler çıktı altyapıdan. Haldun Girginerle ne yaptınız bu güne kadar.
Samet hoca ile ortaklaşa bir fikir yürütüyor musunuz ?

Gönderen: gogo26
Gönderi tarihi: 19/Nis/2016 saat 09:16
saltanatı kur mis gibi sıkıntısız götür işi.hem maaş hem prim eee sonuç 2 tane arda çıktıda bizmi görmedik.

-------------

Gönderen: vörös és fekete
Gönderi tarihi: 19/Nis/2016 saat 09:57
1960 İhtilalinden birkaç yıl sonraya kadar Türkiye'de lise mezunları, askerliklerini yedek subay olarak yapıyordu. Lise mezunu olmak o kadar önemliydi.

1965-1970 arasındaki efsane kadronun ortalama ilk 11'inden 9'u üniversite mezunu idi. Lise mezuniyetinin o kadar değerli olduğu dönemde bunun benzeri yoktur. Bugün bile yoktur. Abdullah Gegiç şaka yollu defalarca "Ne versem alıyorlar, hepsi okumuş çocuk." lafını boşuna söylemiyordu.

O kadrodan, Türkiye'de benzeri bulunmayan, iki defa gol kralı olmuş, Fethi Heper gibi profesör çıkmıştır. Öyle bir futbolcuları olsaydı, İstanbul takımları ona ilah diye taparlardı.

Fethi Heper nasıl sapına kadar ESESli ise, o dönemde 2 (yazıyla iki) üniversite bitiren, bir İngiliz kadar mükemmel İngilizce konuşan Kâmuran Yavuz da sapına kadar ESESlidir, adam gibi adamdır.

Kulübe 5.000 lira bulamayan yöneticilerin alt yapıya ne verdiğini sanıyorsunuz? Çocuklara servis bulamayan, malzeme bulamayan, beslenmelerine katkı sağlayamayan kulübün alt yapısından ne çıkacağını sanıyorsunuz? Yalanlarla benzeri olmayan değerlerimizi karalamayın.

-------------
...

Sayfayı yazdır | Close Window

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2008 Web Wiz - http://www.webwizguide.com