eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Kulüp Ceo'muz Mehmet Çetin

Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 6>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
gogo26 Liste gör
Usta Yazar

gökhan
Yer: eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı gogo26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Haz/2013 saat 14:52
ilk seneyi biraz toparlamakla geçireceği kesin ortada bulunan sermaye ona bırakılacak ve oda yönetecek iş kolay değil, temizlik sürecinden sonra daha verimli olacaktır.zamana ihtiyacı var kolay gelsin.merakım kesin hesaplardan sonra halil ünalın bıraktığı durum ne olacak.
Yukarı
ben_hakkı Liste gör
Deneyimli Yazar

hakkı çakıcı
  Alıntı ben_hakkı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Tem/2013 saat 20:54
bir spor klübünde ceo.....
hiç bir şey anlamadım.
burası şirket değil ki...
şirketleşsek hadi anlarım da...
o zamanda bir şirketin başına bir bürokrat..
yani memur zihniyetli bir kişi....
cahilliğimi mazur görüp beni aydınlatan olursa memnun olurum...
bu klübe ticaretten gelen veya ticari eğitim almış ve becerikli biri lazım değilmi..
emekli bir vali paradan ne anlar....
bu klübe son derecede dürüst ve namuslu ayrıca paradan anlayan bir işletmeci gerekir bence...
ceo...ne yapacak bu arkadaş...cahilliğime verin ama.o koltukta es es in mali durumunu düzeltmek için emekli bir memur ne yapabilir ki....
Yukarı
Sonunda_kaydoldum Liste gör
Yazar

gökhan sezer
Yer: Mersin
  Alıntı Sonunda_kaydoldum Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Tem/2013 saat 21:48
Alıntı yapılan ben_hakkı

hiç bir şey anlamadım.
bu klübe ticaretten gelen veya ticari eğitim almış ve becerikli biri lazım değilmi..
bu klübe son derecede dürüst ve namuslu ayrıca paradan anlayan bir işletmeci gerekir bence...
ceo...ne yapacak bu arkadaş...cahilliğime verin ama.o koltukta es es in mali durumunu düzeltmek için emekli bir memur ne yapabilir ki....

Kayserispor
Rüzgarlara yön veren, kelebeklerin kanat çırpışıdır.
Yukarı
MuratHoca Liste gör
Usta Yazar

Murat Kiracı
Yer: Turkey
  Alıntı MuratHoca Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Tem/2013 saat 21:59
"CEO"'nun getirilme amacı, kulüpte kurumsallaşmayı sağlamaktır. CEO, özel sektörden bildiğimiz bir kavram; bir anonim şirketin sorumlu en üst yöneticisini ifade eder. Şirketin temel stratejisini belirler, en önemli kararlara imza atar.
Bir spor kulübünde (dernek statüsünde) CEO ile kastedilen olsa olsa şu işleri yapan kişidir: Kulüpte çalışanların iş tanımlarını, sorumluluklarını belirlemek, onların performanslarını takip etmek, işe alımları/gönderilmesi gereken personeli vb. belirlemek, iç kontrol sistemini oluşturmak, riskli iş süreçlerinde koruyucu önlemler almak, dernekler kanununa göre kulübün faaliyetlerini sürdürmesini sağlamak,kulübün gelir giderleri arasındaki dengeyi gözeterek yönetim kuruluna bu konuda bilgi vermek, nakit akışlarını düzenli olması için gereken önlemleri almak, personel maaşlarının düzenli ödenmesini sağlamak, kredi veren kurumlara olan borçları takip etmek, daha uzatılabilr. Lafın kısası günün yarısından fazlasını Eskişehirspor'a vermeyi gerektirir.
Kulüpte düzenli bir sistemi oturmak, kurallara ve belli ilkelere göre kulübün sürdürülebilir bir şekilde yönetilebilecek alt yapısını oluşturmak, bunun için bürokrasiyi ayarlama kısaca kulübün kişilere bağlı kalmadan (yöneticilere) yönetilebilmesini KOLAYLAŞTIRAN her türlü alt yapıyı hazırlaması gerekir. Bu iş'te tam bir bürokratın işidir. Ben şahsen bu işin üstesinden geleceğine inanıyorum.
Sayın Mehmet Çetin'e yeni görevinde başarılar diliyorum.
Üniversiteli Eskişehirsporlular olarak her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu beyan ediyorum.
üniESES-Karanlık ve ayaz gecelerde içimizde yanan ateştir, Eskişehir...
Yukarı
gündüzlerli26 Liste gör
Usta Yazar

Mehmet
Yer: Germany
  Alıntı gündüzlerli26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Tem/2013 saat 22:02
Alıntı yapılan ben_hakkı

hiç bir şey anlamadım.

Hakki bey bildigimiz kadariyle Halil Ünal ticaretten gelmisti, klübü nasil birakti gördük.
Bence CEO kuramsallasmanin ilk adimi olsa gerek...
DIRENIS YILIMIZ
Yukarı
fthtrn Liste gör
Deneyimli Yazar

ESES
  Alıntı fthtrn Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Tem/2013 saat 23:55
Murat Hocam; Hakkı Bey tanıyabildiğim kadarıyla biraz ironi yapmış.
Yaşadığımız süreçte en mutlu kişilerden biri olduğunu düşünüyorum.
Kendisinin avukatlığını yaptığım düşünülmesin, tanımam etmem.
Fikirlerine çok zıt olduğumda oldu.
Sizin açıklamalarınıza söyleyecek söz yok. Taşı gediğine oturtmuşsunuz.
Yanlış hatırlamıyorsam 2005'ten beri forumu takip ediyorum
ama şu anki kadar sakin düzeyli yazıların olduğu forumu yıllar öncesinde yitirmiştik.
İnanıyorum ki kulübümüz ve forumumuz bu yenilenme sürecinde siz değerli
abilerim kardeşlerim sayesinde yeni bir kimliğe bürünecek aslında yeni
olmayan eski kimliğine kavuşacak ve yeniden ülkemizin gönlünde taht
kurduğu yere oturacaktır.
000001
Yukarı
ben_hakkı Liste gör
Deneyimli Yazar

hakkı çakıcı
  Alıntı ben_hakkı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Tem/2013 saat 01:42
Ceo:Chief Executive Officer...yani en üst düzey genel yönetici demektir.
alt kolları CTO: en üst düzey teknik yönetici ve CFO:en üst düzey mali yönetici demektir.
Ceo lar yüksek lisans yapmış en az 3 yabancı dil konuşabilen liderlik vasfı olan akıllı,pazarlama stratejileri yapabilen gereksinimleri zamanında saptayabilen geniş düşünceli,yaratıcı ve deneyimli kişilerdir.
Ceo nun HER KONUDA deneyimli olması şarttır.
Ceolar şirketin tepeden tırnağa TÜM STRATEJİSİNİ belirleyen kişilerdir.
Ceo politika belirler.adeta şirketin kaderini yazarak başarı veya başarısızlığın TEK sorumlusu olur.
Örneğin şirket salça üretiyorsa bir gıda mühendisine yakın bilgisi olmalıdır.
Finansal eğitimi şarttır...
Şimdi...
Bir kere Ceo dan bahsetmek için ortada bir ŞİRKET olmalıdır..Eskişehirspor bir şirketmidir? Soruyorum...değildir...Öyleyse ceo dan bahsedilemez....Yukarıda ceonun sorumluluklarını yazdım.Satır satır okurken her satırı futbola uyarlayın...Sizce göreve getirilen sayın emekli valimiz o sportif bilgisi ve deneyimi ile bu işe uygunmu...Bence değil...Çünkü bi kere es es şirket değil..Valimiz de dolayısıyla ceo olamaz.Futbol hakkındaki bilgisi ne kadardır.
Olsa olsa bu arkadaşımıza klüp müdürü sıfatı verilebilir ki o her takımda zaten var...
Sorumluluk mazallah bu arkadaşa verildiğinde 2.lige düşmemizin resmidir.
ceo meo diye milleti yanıltmasınlar...emekli bir valiyi koy bakalım örneğin ceo olarak koç holdingin başına o koç holding ne hale geliyorsa Eskişehirspor da o hale gelir ki zaten teknik olarak şirket olmadığımız için ceo tanımlaması gülünçtür.
Derhal bu yanlışı düzeltip klüp müdürü desinler... Klüp müdürünün yetki ve sorumlulukları zaten kısıtlı ve bellidir.saygılar efendim...
Yukarı
Sonunda_kaydoldum Liste gör
Yazar

gökhan sezer
Yer: Mersin
  Alıntı Sonunda_kaydoldum Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Tem/2013 saat 11:41
ES ES'TE TABLO ÇOK KARANLIK

Eskişehirspor basın sözcüsü Bekir Sıtkı Saraç gündemle ilgili açıklamalarda bulundu

02 Temmuz 2013 Salı 11:32

Eskişehirspor Basın Sözcüsü Bekir Sıtkı Saraç ile yönetici Mali Asbaşkan Rıdvan Çakırgöz basın toplantısı düzenledi. Saraç şunları söyledi: "Kongre öncesi ile kongre sonrası aldığımız kulüp arasında çok farklar ile karşılaştık. Hayretlere ve güldüren acıdığımız manzaralar ile karşı karşıya kalıyoruz. Kongreden önce şeffaflık konusunda taahhüt bulunduk. Son güne kadar devam edecektir. Yakında hazırlanacak internet sitesinden açıklanacak. Polemik peşinde değiliz. Geçmiş dönem şunu yaptı bunu yaptı demeyeceğiz. Ancak belgeleri le yapılan yanlışları paylaşacağız. Uluslar arası denetim şirketi dün geldi. Spor klüplerini denetlemede uluslar arası tecrübesi olan bir kuruluş. Bir sözleşme imzalanacak. Tüm defter kayıtları onlara teslim edilecek. Bir rapor hazırlayacaklar. Hukuki olarak bir yaptırım sonucuna ulaşılırsa hukuki yollara başvurulacak. Ve Cumhuriyet savcılığına iletilecek. Kulübi devir teslim konusunda iletişime girdik. Cevap alamadık. Noter aracılığı ile müracaat ettik. Buna da sonuç alamadık. 2009-10-11-12 yıllarının defter kayıtları maliye tarafından incelemeye alınmış. Büyük miktarda katma değer vergisi kaçakçılığı var. Vergi cezası gecikme faizi yükü ile karşı karşıya kaldık. Kongrede sunulan bilanço doğru değildir. 27 milyonluk borcu 3-4 katı büyüklükte bir borç yükü ile karşı karşıyayız. Yeni yeni borçlarada karşılaşacağız. Ucu açık.
Bir saadet zinciri kurulmuş. Kulübü nasıl batırabiliriz durumunu tespit ettik. Belgeleri ile paylaşacağız. Birçok kulüpten bazı futbolcularla ilgili icralık bir durum var"
Rüzgarlara yön veren, kelebeklerin kanat çırpışıdır.
Yukarı
esolimpiyates Liste gör
Usta Yazar

Ali Gündüz
Yer: Ankara
  Alıntı esolimpiyates Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Tem/2013 saat 16:21
Uzun süredir Ceomuzla ilgili bir haber çıkmıyor. Çalışmaya başlamadı acaba.
DALINDAN KOPAN YAPRAĞIN AKİBETİNİ RÜZGAR TAYİN EDER..
Yukarı
Cacha Liste gör
Yazar

Cağrı
Yer: Eskişehir
  Alıntı Cacha Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Tem/2013 saat 16:36
Alıntı yapılan esolimpiyates

Uzun süredir Ceomuzla ilgili bir haber çıkmıyor. Çalışmaya başlamadı acaba.
Çalışıyor, hatta göreve başlar başlamaz futbolculara yemin töreni düzenlemiş basına kapalı bir biçimde.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 6>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,469 saniyede hazırlanmıştır