eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Forum ve Site
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

27 Aralık 2011 Affı

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 456
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ymutlu Liste gör
Deneyimli Yazar

yalçın mutlu
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı ymutlu Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Ara/2011 saat 11:33
sayın mod,
geçmişten yazıyı koymuşsunuz. Demek istediğimde buydu. Bu yazıları ben yazmadım. Yazsam yazdım derim. Ben yinede yapmadığım şey için özür dilerim. Şifremi değiştirdim. Bundan sonra inşallah böyle şeyler olmaz.
Yukarı
KuRBaN Liste gör
Usta Yazar

Hasan Balaban
Yer: Uluönder
  Alıntı KuRBaN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Ara/2011 saat 11:45
İkili tartışma yasak ve uyarı sebebi. İkinci ikili tartışma atılma sebebi değil mi?

Bakıyorumda kullanıcılar Mod'u sakinleştirecek kıvama gelmiş. Abimiz önünüze gelen sayfada birine posta koyuyor. Birileriyle tartışıyor. Maşallah.
Yukarı
Nusret Liste gör
Deneyimli Yazar

Furkan Öztürk
Yer: İstanbul
  Alıntı Nusret Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Ara/2011 saat 12:04
Duyduk ki af çıkmış , soluğu burda aldık biz de. Özleyenlere selam olsun.
乇ϟ~乇ϟ
Yukarı
MOD Liste gör
Deneyimli Yazar

Moderatör
  Alıntı MOD Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Ara/2011 saat 12:08
Alıntı yapılan serdargül

Alıntı yapılan MOD

Alıntı yapılan serdargül

ben gider falan yapmıyorum yeter artık gider ne demek bu ne biçim kelime seçimi bu nasıl bir seviye? ben diyorum ki beni yalaka kelimesinden attınız haksız yere, aynı şeyi yazan size en az 10 örnek verebilirim isterseniz hepsini burayada yazayım cevap gelmezse yarın yazı dizisine başlıyorum. Neden çifte standart yapıyorsunuz? bu kadar basit. gider nedir ya ayıptır sayın mod hiç yakışmıyor.
Peki düşündün mü yedek nick in niye kapatılmadı diye? Hep diyoruz burası demokratik bir forum değil diye. İşimize geleni atıyoruz, işimize geleni tutuyoruz, işimize gelenin uzaklaştırmasını kaldırıyoruz. Yönetime çalışıyoruz falan alışın artık bunlara. Aslında hepimiz koyu bizans taraftarıyız. Sırf siz burada ses çıkartmayın diye duruyoruz. Yeter kimliğimizi açık ettiğiniz. Aa bir de iyi niyetinizi göz ardı edemeden geçemeyeceğim. Bizim için uğraşıyorsunuz renktaşlarınızın forumdan atılmasını isteyerek. Çok naziksiniz...
şimdi beyler arkadaşlar sizin, okuyan herkesin önünde cevaplıyorum.

1- yedek nickim kapatıldı dolayısıyla yorum hepinizin

Ancak şunuda belirteyim özelden hangisini kapatalım diye sordular bende cevapladım. Ama buna rağmen ''Peki düşündün mü yedek nick in niye kapatılmadı diye?'' diye de yazılmaz gibi geliyor bana yorum sizin.

2-çifte standart yaptınız diyorum konuyu dağıtmaktan, oraya buraya çekmekten, atar gider tarzı kelimerle seviyeyi düşürmek yerine cevap verin, yaptık yada yapmadık yada hiç cevap vermeyin ama konu uzuyor bu neyin çabasıdır? ben başkana fb yalakası diye yazdım diye atıldım. hakaret, küfür sayıldı. o zamanda şimdide hatta aynı kelimelerle hem başkana hem diğer yönetici ve idari isimlere ithamlar yapılıyor, yazılıyor.

şimdi ben haksızlık yaptınız, çifte standart uyguladınız işte ispatı diyorum kaç cevap oldu hala bu konuda birşey yok.

3- konuyu saptırma amaçlı renktaşlarının forumdan atılmasını istiyorsun ithamlarına maruz kalıyorum. Sen kural bu deyip birine uygular diğerine uygulamazsan bende takipçisi olur yazma hakkımı kullanırım. Gereğini yapmama gibi bir lüksün yok. Size onuda at bunuda at demiyorum  (ancak bunu dersem bile haklıyım bu ayrı bir konu bunu ayrıca tartışırız konu dağılıyor) Renktaşlarımın haksız yere atılmasını tabiki istemiyorum sadece ben haksız yere atıldım diyorum o kadar. Size son söz olarak ya kabul edin yada çarpıtmayın diyorum bu

Peki o zaman bende sana şu şekilde sıralayayım;

1- Serdargül nicki ile uzaklaştırma aldıktan sonra serdargul nickiyle devam ettiniz. Yedek nickiniz olduğundan dolayı direk uzaklaştırma verebilirdik ona da. İnisiyatif gösterdik kullanmaya devam ettiniz.

2- Ve yine inisiyatif hakkımızı kullanarak siz onu üstüne basa basa söylediğiniz için uzaklaştırma aldınız. Ki site el değiştirdi uzaklaştırma cezaları bile artık süreli neredeyse. Cezalar hafifletildi.

3- Forumdaki kişilerin uzaklaştırılmasını istemiyorsun da ne yapıyorsun? Yok sen o sebepten dolayı atılmışsın da yok x kişi neden hala duruyormuş. Demek istediğin bundan başka bir şey de ben mi anlamıyorum. Hı birde ayrı olarak söyleyeyim nasıl olsa her zaman söylüyorum klişe oldu burası demokratik bir forum değil sen o yüzden atılırsın başkasının mesajı bile silinmez. Birde şu olay var tabi örnekle vereceğim. Eğer sen;

"Bu adam çok şerefsiz ya gülmekten kırdı geçirdi milleti." gibi bir cümle kullanırsan mesajın silinir bir ihtimal uyarı alırsın

"Şerefsizler hırsızlık yapmış." gibi bi cümle kullanırsan süreli veya kalıcı olarak uzaklaştırma alırsın.

" Şerefsiz oğlu şerefsiz, ŞEREFSİZZZ, X şerefsizi." vs gibi bir cümle kurarsan kalıcı uzaklaştırma cezası alırsın.

Sonuçta 3 cümlede de şerefsiz kelimesi geçiyor ama söyleyiş biçimi farklı. Ayrıntıya takılıyorsan sebebi bu şekilde görebilirsin bilmem anlatabildim mi?
Yukarı
MOD Liste gör
Deneyimli Yazar

Moderatör
  Alıntı MOD Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Ara/2011 saat 12:17
Daha açıklayıcı olayım..
Serdar bey üyelikleri açarken benzer nicklerle karşılaşıyoruz ve kullanıcalara mesaj atıyoruz hangisini kullanmak istediklerini soruyoruz.Cevaba göre diğer nicki kapatıyoruz.Gözden kaçanlar için de duyuru yayınladıktan sonra da üyeler kendileri mesaj attı farklı isimlerdeki nicklerinin kapatılması konusunda onlarada buradan teşekkür ediyoruz iyi niyetlerinden dolayı.Eğer art niyet veya yanlışlıkla çift nick ile buraya yorum yaparsanız ip nodan tespit edildiğinde her iki kullanıcı isminizde silinecek buna sebebiyet vermemek amacımız.
Mesajımızda üyeliklerin yavaş yavaş açıldığını belirtiyoruz siz bu mesajımızı okumadan benim nickim neden açılmıyor diye bize saldırıya geçiyorsunuz.Biz acil açılmasını isteyenler mesaj atsın diyoruz siz bunu forum sayfalarına taşıyarak benim nickim niye açılmadı diyorsunuz.Çifte standart ile suçluyorsunuz.Peki nickinizin hemen açılmasını istediğinize dair mesaj attınız mı bize ?Hayır.
Sabah 8 'de yazıyorsunuz bu mesajı başlığa biz size saat 16:30 da mesaj atıyoruz.Neden çünkü o saate kadar üyelikleri sırayla açmaya çalışıyoruz.Yoğunuz 4 mod'uz ikisinin yetiştirmesi gereken işler olduğu için şu sıralar foruma fazla giremiyorlar.
Çift isminizle de karşılaşınca hangisini kullanmak istediğinizi sorduk.Arada size yazılan mesaj var yedek nick olayı.O mesaj yazıldıktan sonra diğer mod arkadaşlarla konuşup bu yedek nickleri kapatalım ileride sorun olacak kararı aldık.Sırf sizinle alakalı bir durum değil yani.
Sizin malum kelimeden atıldığınız dönemde site yönetimi farklı şimdi farklı.Bildiğim kadarıyla o dönemde bu kelime ile ilgili dava vardı site yönetimine karşı ve yine o dönemde bu tür kelimeler karşı hassastı site yönetimi.Eğer şimdi de bize derlerseler ki suç bu kelime dava açarız vs. yine yasaklanır ve atılma sebebi olur.
Umarım açıklayıcı olmuştur.
Bu son mesajım size devam etmek istiyorsanız özelden devam edelim lütfen. Cevaplayamayacağımız şey yoktur.
buraya yazacaktım yanlışlıkla özel mesajınada gitti.
Yukarı
kadirgulen Liste gör
Usta Yazar

kadir
Yer: Türkiye
  Alıntı kadirgulen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Ara/2011 saat 14:21
Arkadaşlar,

Site yönetimi bir iyi niyet göstermiş, şu yada bu şekilde (haklı yada haksız) forumdan uzaklaştırılmış kişilerin foruma geri dönmesine izin vermiş. Bazı arkadaşlarımız hala haklıydım haksızdın kavgası yapıyor. Arkadaşlar daha önce de söylediğim gibi kurulduğumuzdan bu yana bu şekilde bir tehlikeye maruz kalmadık. Göz göre göre takımın altı oyuluyor, kulübün içi boşaltılıyor, tabiri caizse kulüp birilerinin oyuncağı olmuş durumda. İşin daha elim ve vahim olmasının sebebi, kulübü kaosa sürükleyen kişiler bizi hiçe sayıyor ve sessiz kalmamızdan cesaret bulurak daha cüretkar hamleler yapılıyor. GG, YB, ÜK, BU, Sezer, Skibbe, Alper olayları.............. Bunlar daha başlangıç. Biz böyle saçma sapan şeylerle uğraşmaya devam ettikçe ve kendi içimizde birlik olamadığımız sürece daha kötü olaylara ve aşağılamalara maruz kalmaya müstehakız.

En büyük taraftar...
KKŞ
Yukarı
serdargül Liste gör
Usta Yazar

serdar
  Alıntı serdargül Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Ara/2011 saat 14:23

özelden devam edeceğiz de bu ne yani olmuş mu beni renkdaşlarımın önünde ama çok ayıp

EDİZ BAHTİYAROĞLU
Yukarı
26 ilker 26 Liste gör
Deneyimli Yazar

ilker Kaçan
Yer: Eskisehir
  Alıntı 26 ilker 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Ara/2011 saat 19:35
H.Ü ye küfür ettim diye atılmıştım en çokta o koydu bana, yinede teşekkürler..
Her sabah kaybolup giden bir rüya gibi oldun artık..
Hayat Siyah-Kırmızı..
Yukarı
Dorylaion Liste gör
Usta Yazar

Ersin ASLAN
  Alıntı Dorylaion Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Ara/2011 saat 19:24
Alıntı yapılan MOD

Alıntı yapılan Dorylaion

Alıntı yapılan MOD

Alıntı yapılan Dorylaion

Bana da af çıktı, birçok kişi bilmez neden atıldığımı yazayım. Bizim Trabzon maçının hemen arkasından Gültekin Güvensoy ve Aziz Yıldırım'ın birlikte çekilmiş fotoğrafını bulmuş ve koymuştum foruma gece yarısı. Sonradan zaten Trabzonluların büyük baskısı var düşüncesiyle silmiştim resmi ama "bunlar başımıza çok iş açacak, baksanıza geceleyin bile birlikteler bunlar sanırım" dedim.Bu yazımdan dolayı(!) BLOODY yönetim beni mahkemeye verir diye atmıştı. Yatacak yeri olmayanlardan biridir gözümde. Halil Ünal'ın yanında 5 dk.kalan ona benziyor çıkıyor ona şaşırıyorum. Bknz:Alper, Bloody vb...
Admin/Moderator Notları "geceleride aynı yatakta yatıyorlardır" 3/5/11 -bloYukarıdaki mesajda bahsettiğin kişiler hakkında attığın mesajının bir kısmı.Umarım cevap olmuştur.Kırmızı yerler uyuşmuyor mesajında.Sen ne dediğini hatırlamıyorsun.Mesajın tamamı da arşivde duruyor.
Galiba hala modsun Bloody. Tekrarlıyorum o zaman yazımı, atacaksan yine at.Tamamını yazamazsam sen bana özelden gönder, ben yazayım. Mayıs 2011 civarı... "Gültekin Güvensoy Aziz Yıldırımın uşağı gibi arkasında. Bizim maçımız olmasına rağmen maçımıza gelmemiş Fenerbahçenin maçına gitmiştir Gültekin Güvensoy. Çünkü kendisi Fenerbahçelidir. Galiba hep birlikteler, büyük ihtimal geceleri de aynı yatakta yatıyorlardır."

Ersin ısrarla anlamak istemiyorsun.Bloody(mehmet abi) artık mod falan değil bu mesajı dün ben bulup çıkardım.O kadar ağır bir kin beslemişsin ki acaba dedim haksız mı atıldı sadece meraktan baktım senin ilk yazdığın yazı ile mayıs ayında yazdığın yazı uyuşmadığını ve haksız yere birilerini suçladığını,kin beslediğini (o zamanki admin),mesajını değiştirip(yanlış hatırlayıp) buraya aktararak forum kullanıcılarınıda yanlış yönlerdirdiğini gördüm ve zamanında neden atıldığın konusunda admin notunu aktardım.Senin hatırlaman açısından.

Burada yazdığın bir mesaj hakaret var ise suç unsuru taşıyorsa sana hiç birşey olmaz olan site yönetimine olur.Yukarıda bahsettiğin mahkeme olayı gibi ki Mehmet abinin burada yazılan hakaretler yüzünden mahkemelerle uğraşmaktan bıktığı için forumu bıraktı.En önemli nedenlerinin biride buydu sanırım.O dönemde de buraya yazılan kişilere hakaret kelimeleri konusunda hassastı.Kişiler kendileri için buraya yazılan kelimeler yüzünden hemen dava açıyorlardı.   

Amacımız senin neden atıldığını sorgulamak falan değil, çıkan bir Af tan sonra ilk mesajında birilerini suçlaman,bu konuda ısrar etmen, kullandığın kelimelerde suç unsuru taşıyorlar,hakaret olarak algılanıyor.Şimdi aynı mesajı tekrar yazıyorsun ve atın diyorsun.O zaman bu mesajında nasıl uzaklaştırma aldıysan mesajını silmessen bugun de aynısını yazdığın için tekrar uzaklaştırma alacaksın.Kurallar aynı kişiler farklı.

Arkadaşlar dediğim gibi bu Af'dan sonra üyelikleri açılan çoğu kişi gerek bu sayfaya gerekse özel mesaj yolu ile haksız atıldığını yazıyorlar bize.Hatta bir sürü küfür sallayanlar bile var.Çoğu kişi daha ilk mesajında kendini savunmaya geçiyor neden atıldığını açıklıyor.Gerek yok böyle şeylere.Bu size birşey kazandırmaz.

Syg.

MOD

Zorla yazımı sildirttin, 2 gündür benden alıntı yaptıkların duruyor. Yani yazı ortada duruyor.Amaç yazının silinmesi değil yani, ha ben yazmışım ha sen arada ne fark var. Şimdi bu yazımı sildirtirsin bana, yukarıdaki yazı silinsin diye, ama sen bundan da alıntı yaptığın mesajı silmezsin, böyle gider... Bundan sonra yazdıklarımı alıntı yapta sonsuza kadar silinmesin modlar tarafından.
ŞAMPİYONLUK UZAK DEĞİL...
Yukarı
Esk_Faramir Liste gör
Usta Yazar

Fatih
Yer: Eskişehir
  Alıntı Esk_Faramir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Ara/2011 saat 19:41
Affla geldim bir suçumuz olduysa kusura bakmayın çok kızmıştım Manisa maçında.Herkesin yeni yılı şimdiden kutlu olsun.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 456

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,469 saniyede hazırlanmıştır