eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

ROTAMIZ: AFRİKA, YÜKÜMÜZ: İNSANLIK!!!

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 34567>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
evindelisibenim Liste gör
Deneyimli Yazar

Yasin
Online Durum: Offline
  Alıntı evindelisibenim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Ağu/2011 saat 21:20
halimize çok şükür
ESES
Yukarı
turkeses Liste gör
Yazar

serkan
Yer: EMEK/ESK
  Alıntı turkeses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Ağu/2011 saat 21:22
Alıntı yapılan RyL

Alıntı yapılan turkeses

....Hobaaaa haydddiiii filistine diyen zihniyet neden kandaşımı görmez...
Önceki sayfada renktaşımız yurtdışına yapılan herşeye karşı çıktığını söylemiş ve busayfada da kendisinin göndermeyeceğini ama yapanada engel olmyacağını söylemiş. Mantıklı. Bende ona kendi gerekçemi mantıklı bir şekilde açıklamıştım.

Ama seninkinde büyük bir mantıksızlık var. Filistine yardım gönderelim diyen ile sadece Türk ırkına gönderelim diyen mantık aynı mantıktır. Onların göndermesi için sadece müslüman olması yeterli, başka hiçbirşeye bakmıyorlar. Senin için sadece Türk olması yeterli başka birşeye bakmıyorsun. Yani aynı çizgidesin, aynı dili konuşuyorsun o eleştirdiğin kişilerle.

Demi haklısınız Kurtuluş Savaşında oralardan gelen yardımları görmeyelim. Kapayalım gözlerimizi. Mantık arıyorsan mantığın hası orada. Senin kanın ;) Tekrar söylüyorum anlayarak okuyun Allah aşkına. Ben oraya yardım göndermeyin demiyorum. Gönderen gönderir birşey diyebilirmiyim ? Sadece ben güvenmediğimi söylüyorum ve bu insanlar madem bu kadar yardımsever benim dediğim yerlerede bir el atsınlar. O zaman başımla beraber
Eskişehirspor
Yukarı
turkeses Liste gör
Yazar

serkan
  Alıntı turkeses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Ağu/2011 saat 21:23
Alıntı yapılan irfnzcn

Alıntı yapılan turkeses

İrfan Ağabey bende biliyorum burda yardım edenlerinin bulunduğunu merak etmeyin.

serkan sen söyle yardımların hangi kurum yada kuruluşlarla en güvenli olarak bu insanlara ulaşacağını onları yazalım burada....

Benim derdim de bu ağabey. Yok işte memlekette gerçekten birşeyleri yapmaya çalışan insanlar yok ya da ben göremiyorum
Eskişehirspor
Yukarı
Lucarelli Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
  Alıntı Lucarelli Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Ağu/2011 saat 21:29
Böyle bir konuda bile ırkçılık peşinde olan insanlar var aramızda. Açlıktan susuzluktan ufacık çocuklar ölüyor suçsuz günahsız yere, siz burada ırktan, dinden bahsediyorsunuz hala.
Yukarı
AhmetTarik Liste gör
Usta Yazar

Ahmet Tarık
Yer: Ankara,Eskişehi
  Alıntı AhmetTarik Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Ağu/2011 saat 21:33
Alıntı yapılan turkeses

Benim derdim bu organizasyonları oluşturan odaklarda diyebilirim. Hobaaaa haydddiiii filistine diyen zihniyet neden kandaşımı görmez. Benim vicdanımda el vermiyor insanların ölmesine ama ben para falan göndermiyorum neden mi ? Kızılay'a ya da ihh denilen örgüte GÜVENMİYORUMMMM. Yazdıklarımı da anlayarak okumanızı tavsiye ediyorum.

Derdin bağcıyı dövmekse diyecek bir şey yok. Ama bilgi eksikliğindense işte İHH'nın bahsettiğin bölgelerdeki yardım organizasyonlarıyla ilgili sayfalar:

İHH Organizasyonu: http://www.doguturkistansempozyumu.com/tr
Doğu Türkistan'la ilgili bilinçlerndirmeye yönelik haber ve faatliyetler sayfası: http://www.ihh.org.tr/12410/tr/

İHH ile bizzat Somali'ye giden ve yardımları yerine ulaştıran 2 yakın arkadaşım var. Mavi Marmara'da da 9 arkadaşım vardı. Yardımların ulaştığını biliyorum ve ben güveniyorum. Ama güvenmemek elbette ki hakkın. Kızılay var. Ona güvenmezsen UNICEF var. O olmazsa Dünya Sağlık Örgütü vs.. Bir sürü dünya çapında örgüt var. Hiçbirine güvenmiyorsan rastgele birinden gönder 5 liran 10 liranda yanıversin..

Filistin meselesine insani yönden bakamıyorsan,ülke çıkarları yönünden de bakabilirsin. İnsani açı kenara alındığından hem tarihsel bağ hem de İsrail'in başını beladan uzak tutmamak için Hamas'a destek olunuyor. Yoksa bizim başımıza bela olur.. Onlar nasıl PKK'ya destek oluyorsa o hesap.. neyse böyle bir konuda siyasetin gereği yok. Sadece farklı bir açıdan değerlendirmek için yazdım.

Ama Somali'de şu andaki durum hepsinden öte: AÇLIK ve SUSUZLUK..

Bir önceki sayfada kurtuluş savaşı'nda bize yardım gönderen Hint müslümanlarından bahsetmiştim. Acil yardıma ihtiyaç olduğunda duyarlı davranmak insan olmanın bir gereğidir. Çok değerimizi kaybettik, insanlığımızı kaybetmeyelim. İnsan kalalım..Kime inanıyorsan onla yardım gönderelim.
Tek dileğim Allah'tan, seni şampiyon görmek..
Yukarı
ESafa Liste gör
Usta Yazar

Safa
Yer: EStanbul
  Alıntı ESafa Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Ağu/2011 saat 21:33
pazar günü gazetede okumuştum rizedeki bir vatandaş geliri olmadığından iki koyununu satıp parasını somaliye göndermiş duygulandım hazır mübarek ramazan ayındayız paylaşımı,yardımı daha çok yapmalıyız binlerce çocuk tehlike altında inşallah diğer toplumlarda somaliye duyarsız kalmaz.
BKŞ-ÜniESES-Nefesimiz gurbette,gönlümüz ESES ile
Yukarı
RyL Liste gör
Usta Yazar

Murat
  Alıntı RyL Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Ağu/2011 saat 21:34
Serkan nasılsa sen beni anlamayacaksın ben seni. Yok Türkmüş yok Müslümanmış yok siyahmış yok sarışınmış benim için farketmez. 2 yaşındaki çocuk benim için 2 yaşındaki çocuktur. Önce bu olsun önce şu olsun önce şurdakilere olsun zihniyeti benim anlamam imkansız. Birbirimizi kırmayalım boşuna.
Her zaman her yerde
Yukarı
turkeses Liste gör
Yazar

serkan
  Alıntı turkeses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Ağu/2011 saat 21:51
Alıntı yapılan AhmetTarik

Alıntı yapılan turkeses

Benim derdim bu organizasyonları oluşturan odaklarda diyebilirim. Hobaaaa haydddiiii filistine diyen zihniyet neden kandaşımı görmez. Benim vicdanımda el vermiyor insanların ölmesine ama ben para falan göndermiyorum neden mi ? Kızılay'a ya da ihh denilen örgüte GÜVENMİYORUMMMM. Yazdıklarımı da anlayarak okumanızı tavsiye ediyorum.

Derdin bağcıyı dövmekse diyecek bir şey yok. Ama bilgi eksikliğindense işte İHH'nın bahsettiğin bölgelerdeki yardım organizasyonlarıyla ilgili sayfalar:

İHH Organizasyonu: http://www.doguturkistansempozyumu.com/tr
Doğu Türkistan'la ilgili bilinçlerndirmeye yönelik haber ve faatliyetler sayfası: http://www.ihh.org.tr/12410/tr/

İHH ile bizzat Somali'ye giden ve yardımları yerine ulaştıran 2 yakın arkadaşım var. Mavi Marmara'da da 9 arkadaşım vardı. Yardımların ulaştığını biliyorum ve ben güveniyorum. Ama güvenmemek elbette ki hakkın. Kızılay var. Ona güvenmezsen UNICEF var. O olmazsa Dünya Sağlık Örgütü vs.. Bir sürü dünya çapında örgüt var. Hiçbirine güvenmiyorsan rastgele birinden gönder 5 liran 10 liranda yanıversin..

Filistin meselesine insani yönden bakamıyorsan,ülke çıkarları yönünden de bakabilirsin. İnsani açı kenara alındığından hem tarihsel bağ hem de İsrail'in başını beladan uzak tutmamak için Hamas'a destek olunuyor. Yoksa bizim başımıza bela olur.. Onlar nasıl PKK'ya destek oluyorsa o hesap.. neyse böyle bir konuda siyasetin gereği yok. Sadece farklı bir açıdan değerlendirmek için yazdım.

Ama Somali'de şu andaki durum hepsinden öte: AÇLIK ve SUSUZLUK..

Bir önceki sayfada kurtuluş savaşı'nda bize yardım gönderen Hint müslümanlarından bahsetmiştim. Acil yardıma ihtiyaç olduğunda duyarlı davranmak insan olmanın bir gereğidir. Çok değerimizi kaybettik, insanlığımızı kaybetmeyelim. İnsan kalalım..Kime inanıyorsan onla yardım gönderelim.

Bilgi eksikliği öyle mi ? Bence bunu düşünmelisiniz. Hayatını Türkçülüğe adamış biriyim. Az çok istanbul izmir gibi büyük illerimizde bulunan derneklerde abilerimizde var. Bu bahsettiğin insanlar ilk önce bu derneklerle beraber hareket etmelimi etmemelimi ? Tepki toplamamak için yapılan gösterişleri de sevmiyorum
Eskişehirspor
Yukarı
KuRBaN Liste gör
Usta Yazar

Hasan Balaban
Yer: Uluönder
  Alıntı KuRBaN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Ağu/2011 saat 00:07
İnsani bir yardımı bile tartışma konusu haline getirebiliyoruz.
Yukarı
Erman Liste gör
Usta Yazar

Erman Kayışdağ
Yer: Eskişehir
  Alıntı Erman Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Ağu/2011 saat 00:11
Yardımların vergisiydi,nakliyesiydi masrafıydı derken zaten %83'ü kesintiye uğruyor.Yani yapılan yardımın sadece %17'si yerine ulaşıyor.Duyarsız olmayalım.
Es Es/ermanka26

www.unieses.org    
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 34567>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,781 saniyede hazırlanmıştır