Sayfayı yazdır | Close Window

ROTAMIZ: AFRİKA, YÜKÜMÜZ: İNSANLIK!!!

Yazdırılan yer: eskisehirspor.com
Kategori: Diğer
Forum İsmi: Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
Forum Açıklaması: Eskişehirspor ve futbol dışındaki her türlü konu, eğlence, fikir alışverişi, sohbet
URL: http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=3792
Yazdırma tarihi: 27/Nis/2024 saat 20:49
Yazılım Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com

Konu: ROTAMIZ: AFRİKA, YÜKÜMÜZ: İNSANLIK!!!
Gönderen: irfnzcn
Konu: ROTAMIZ: AFRİKA, YÜKÜMÜZ: İNSANLIK!!!
Gönderi tarihi: 06/Ağu/2011 saat 12:13
ROTAMIZ: AFRİKA, YÜKÜMÜZ: İNSANLIK!!!

Somali, Kenya,Etiyopya ve Cibuti'de son 60 yılın en büyük kuraklığı yaşanıyor! Doğu Afrika'da 11 Milyon insan Ramanzan Ayına göç yollarında aç ve susuz giriyor. ACİL YARDIM SEFERBERLİĞİNE SİZ DE KATILIN!!

...5 Lirayı ne zaman harcamadık ki? Kafeler oturup bir kahveye 5 lira verdiğimiz hiç olmadı mı? Oraya 5 lira verebiliyoruz da Somali'ye neden veremeyelim? Biz bu kadar mı insanlıktan aciziz?

YARDIMLARINIZ İÇİN:

- T.C. DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI:

1 Ağustos’tan itibaren başlayacak olan uygulama ile bütün operatörlerden AFRIKA yazıp 5601’e gönderilecek olan SMS’ler 5 TL karşılığında olacak, 3 SMS gönderildiğinde bir fitre bir iftar parası verilmiş olacaktır. Ümit ediyoruz ki fitrelerimiz ve iftarlarımız uzaklarda hayata tutunmaya çalışan canlara ab-ı hayat olacaktır”.

- TÜRK KIZILAYI

Türk Kızılayı Bağış Yöntemleri

Yardım kampanyası hakkında detaylı bilgi almak ve bağışta bulunmak isteyen vatandaşlarımız, Türk Kızılayı’nın ücretsiz bilgi ve bağış hattı olan 168’i arayabilecekler. Yardımseverler, kampanya için özel olarak açılan banka hesap numaralarından ve Türk Kızılayı’nın resmi internet sitesi, http://www.kizilay.org.tr/ -

Yanıtlar:
Gönderen: Starsky
Gönderi tarihi: 06/Ağu/2011 saat 12:14
Eyvallah Irfan abi

-------------
Sevmenin hakkını vermek, zor olanı sevmekle başlar...
O yüzden Eskişehirspor'luyuz!

Gönderen: önder_
Gönderi tarihi: 06/Ağu/2011 saat 12:38
Eyvallah. Es Es'li mazlumun, ezilenin, mağdurun, muhtaçın yanında zalimin, haksızın kaerşısındadır. Hadi bakalım.

-------------
Sadece Es Es taraftarı olduğumu bütün kutsal bildiğim değerler üzerine yemin ederek beyan ederim.

Gönderen: nekati
Gönderi tarihi: 06/Ağu/2011 saat 12:41
Aşağı yukarı herkes facebook veya diğer sosyal paylaşım sitelerinde veyahut televizyonda bu yardım kampanyasını görmüş olsa da,,buraya konu olarak açılması da çok yerinde olmuş..Bundan dolayı teşekkürler İrfan abi..Afrika'dan gelen görüntüleri gördükçe insanın içi sızlıyor..Bu sebepten ötürü mümkün mertebe yardım etmeye çalışalım..NOT:Gönderilen mesajlara yoğunluktan dolayı hemen cevap gelmiyor..'Acaba iletilmedi mi' gibi bir düşünceye kapılmayalım..Allah onlara yardım etsin,,sizin/bizim yardımlarımızı da kabul etsin inşallah..

-------------
-Black and Red- / Ötesi YOK !

Gönderen: uyanik88
Gönderi tarihi: 06/Ağu/2011 saat 13:58
ETB tarafından bir kampanya düzenlense bu konuda güzel olur düşüncesindeyim.Sizce?

-------------

Gönderen: kones26
Gönderi tarihi: 06/Ağu/2011 saat 15:06
Dostluk maçı yapılsa geliri de Afrikaya yardım olarak kullanılsa güzel olur.

-------------
ANTİ BİZANS

Gönderen: Curva_Eses
Gönderi tarihi: 06/Ağu/2011 saat 15:35
İsrail tarafından yaşatılan şoku yeni atlatmışlarken, Somali'de korsanlara gemileri kaptırmasalar bari.

-------------
ESKİŞEHİRSPOR & BORUSSIA DORTMUND

Gönderen: tugra20
Gönderi tarihi: 06/Ağu/2011 saat 21:10
bu ülkeleri sömürenler yüzünden bu haldeler.yardımlarımızı 3-5 her beyse mutlaka yapalım.yoksa bir insanlık dramı göz göre göre ortada kalacak.

-------------
Diren ESES...

Gönderen: FEA1965
Gönderi tarihi: 06/Ağu/2011 saat 21:11
Alıntı yapılan kones26

Çok mantıklı bence çok gerekli de inşallah ses gereken yere gider...

Eskişehirspor,mazlumdan yana haksızlığa karşıdır haydi büyük eskişehirspor taraftarı reklam için değil vicdan için insanlığını göster imkanın kadar sms gönder Allah yardımcıları olsun insanlık kardeşlerimizin.

-------------
Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.PESİNDEYİZ

Gönderen: KEMAL YILMAZ
Gönderi tarihi: 06/Ağu/2011 saat 21:51
suudi arabistan petrolden aldığı geliri biraz afrikaya versin.abd yanaşması olacağına elini cebine atsında hayır işlesin.

-------------

Gönderen: KuRBaN
Gönderi tarihi: 06/Ağu/2011 saat 21:52
ETB bu konuda muhakkak bir organizasyon yapacaktır.

Gönderen: modifiyeli_26
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2011 saat 01:30
Alıntı yapılan Neferizm26

Alıntı yapılan kones26

Çok mantıklı bence çok gerekli de inşallah ses gereken yere gider...Eskişehirspor,mazlumdan yana haksızlığa karşıdır haydi büyük eskişehirspor taraftarı reklam için değil vicdan için insanlığını göster imkanın kadar sms gönder Allah yardımcıları olsun insanlık kardeşlerimizin.

A2 takımıyla maç yapsınlar 5 lira 10 lira herneyse ilet fiyatı koyup geliri Afrika'ya deseler stad çakar. Olmadı Bozüyüksporu getir. Zor birşey olmasa gerek. ETB bu işe el atmalı bence.

-------------
BURASI ESKİŞEHİR BAŞKA SEVDALARA KAPALI

Gönderen: fatalrhymer85
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2011 saat 02:02
Eskişehir-Bozüyük maçı ayarla bilet fiyatı 5 lira bütün gelir Afrika'ya de,15000'den aşağı taraftar gelmez,ne eder 75000 TL çok para mı değil, oyuncular ve teknik heyet de kendi arasında 25000 TL toplasın etti mi sana 100000,50000 TL de yönetimden çıksa eder sana 150000 TL...Yapılan hesaplara göre 200 liraya 5 kişilik bir ailenin 1 aylık yiyecek ihtiyacı karşılanıyormuş(nasıl oluyor diye sorma Kızılay öyle diyor) yani sadece 2 saatlik bir emekle 750 aileyi bir ay boyunca açlıktan kurtaracaksın,üstüne taraftarını memnun edeceksin,üstüne takımının durumunu göreceksin,üstüne sosyal sorumluluk sahibi bir camia olarak görevini yerine getirmiş olacaksın...yanlışsam düzeltin arkadaşlar...

-------------
ESKİŞEHİRSPOR_-_BOZÜYÜKSPOR

Gönderen: esufukkara26
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2011 saat 04:23
çok güzel fikirler belirtilmiş..helal olsun..

-------------
Sevgin heryerde Eskişehir

Gönderen: Starsky
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2011 saat 05:33
Alıntı yapılan fatalrhymer85

Eskişehir-Bozüyük maçı ayarla bilet fiyatı 5 lira bütün gelir Afrika'ya de,15000'den aşağı taraftar gelmez,ne eder 75000 TL çok para mı değil, oyuncular ve teknik heyet de kendi arasında 25000 TL toplasın etti mi sana 100000,50000 TL de yönetimden çıksa eder sana 150000 TL...Yapılan hesaplara göre 200 liraya 5 kişilik bir ailenin 1 aylık yiyecek ihtiyacı karşılanıyormuş(nasıl oluyor diye sorma Kızılay öyle diyor) yani sadece 2 saatlik bir emekle 750 aileyi bir ay boyunca açlıktan kurtaracaksın,üstüne taraftarını memnun edeceksin,üstüne takımının durumunu göreceksin,üstüne sosyal sorumluluk sahibi bir camia olarak görevini yerine getirmiş olacaksın...yanlışsam düzeltin arkadaşlar...

-------------
Sevmenin hakkını vermek, zor olanı sevmekle başlar...
O yüzden Eskişehirspor'luyuz!

Gönderen: uyanik88
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2011 saat 10:53
Dostluk maçı çok güzel fikir bir an önce hayata geçirilmeli 

-------------

Gönderen: kalender 26
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2011 saat 15:01
   Çok güzel bir fikir, Orduspor veya Ankaragücü  ile böyle bir maç organize edilebilir.Böylelikle hem yardım kampanyasına destek verilmiş olur hemde dostluk söylemleri doğrultusunda  camialar arasında soğukluk bir nebze giderilmiş olur.

Yeni sezonda küfür ve olaylar yüzünden kulüplerin ceza almasını,renklerine gönül veren taraftarın deplasman maçlarına gitmesinin engellenmesini istemiyoruz.

-------------
kalender

Gönderen: modifiyeli_26
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2011 saat 19:08
Bu sayfa aşağıda kalmamalı . Yönetim duy bu sesiiii

-------------
BURASI ESKİŞEHİR BAŞKA SEVDALARA KAPALI

Gönderen: ESESLİ EMRE 26
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2011 saat 19:32
Alıntı yapılan kalender 26

Çok güzel bir fikir, Orduspor veya Ankaragücü  ile böyle bir maç organize edilebilir.Böylelikle hem yardım kampanyasına destek verilmiş olur hemde dostluk söylemleri doğrultusunda  camialar arasında soğukluk bir nebze giderilmiş olur.

Yeni sezonda küfür ve olaylar yüzünden kulüplerin ceza almasını,renklerine gönül veren taraftarın deplasman maçlarına gitmesinin engellenmesini istemiyoruz.

Ordu veya Ankaragücü ile mi ? Aramızda soğukluktan öte şeyler var..Her camia ile dost olucaz diye bir kadie yok.

-------------
amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Gönderen: RyL
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2011 saat 19:43
Olacak işi Fatih yazmış...

Bozüyük ile dostluk maçı düzenlenip 5-10 lira gibi ücretlerle yardım kampanyası düzenlenmelidir. Artılarını da arkadaşımız güzelce yazmış.

-------------
Her zaman her yerde

Gönderen: Darkevil_26
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2011 saat 19:44
kimse kusura bakmasın.. benim önceliğim kendü ülkem bu doğrultuda yapıyorum yardımıda zaten. kendi ülkemizdede binlerce aç, yoksul karda kışta evi barkı olmayan binlerce insan var başta bunları halledelim

-------------
Biz sahadaki sen;
Sen tribündeki biz..

Gönderi tarihi: 07/Ağu/2011 saat 19:49
Alıntı yapılan Darkevil_26

kimse kusura bakmasın.. benim önceliğim kendü ülkem bu doğrultuda yapıyorum yardımıda zaten. kendi ülkemizdede binlerce aç, yoksul karda kışta evi barkı olmayan binlerce insan var başta bunları halledelim
Bende çoğu yardımda senin gibi düşünsem de şimdi durum biraz farklı.Yabancı ülkelere yardım ayağı genelde yalan zaten, ülke içinde de yardım yaparken çok dikkatli olmak lazım, y.içi veya y.dışı genelde tarikatlar paraları cukka ediyor. Örneğin:Deniz Feneri...

Bu sefer durum farklı dediğim insanlar ölüyor açlıktan susuzluktan. Yani oradaki insanlara genel yardım değil de insanların ölümüne engel olmak isteniyor.

-------------
Her zaman her yerde

Gönderen: canegemen
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2011 saat 20:02
Afrika umutsuzluğun son noktasında. Birisi çıkmış ben kendime bakarım diyor birisi çıkmış bilmem ne diyor. Arkadaş afrikada çocuklar açlıktan ölüyor; benim Türkiyemde insanlar açlıktan değil pkk teröründen ve trafik teröründen ölüyor.
İftar vaktinin yaklaştığı şu dakikalarda onları en iyi biz anlarız. Yardımlarınızı eksik etmeyin...

-------------
Seninle daha Şampiyonluk göreceğiz be ESES'im...

Gönderen: AhmetTarik
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2011 saat 20:31

Allah'a şükür ülkemizde açlıktan ölen neredeyse hiç yok. Yılda bir bile varsa haberimiz olmadığı için olur, normal ötesi bir durum vardır.

Evi barkı olmayan insanlar da cidden az, akıl sağlığı yerinde olmayan kişilerden oluşuyor.

Dahası Ramazan ayı münasebetiyle gerek belediyelerin gerek yardım örgütlerinin kurduğu bir çok iftar çadırı ve ayni yiyecek yardımı mevcut..

Ama Afrika'da.... AÇLIKTAN ve SUSUZLUKTAN ölen insanlar var. Açlıktan ölmek ne demek??

Ki diğer taraftan şu da var; Kurtuluş savaşı sırasında Hindistan'dan 5 milyon altın geldiğini hatırlayın. Bizimle hiç bir kan bağı bulunmayan insanlar kendileri ingilizlerin baskısı altında olduğu halde çok büyük bir yardım toplayıp, mitingler yapıp bize göndermişlerdi. O paranın yarısı savaşta kullanıldı, kalan yarısıyla da İş Bankası kurulup, kalkınma kredileri verildi.

Bu örneği verme sebebim şu. Zamanında kendinden öte bizi de düşünen insanlar olmuştu. Elimize vicdanımıza koymalı, en azından bir paket sigara paramızı yardım olarak göndermeli, bir ailenin yüzünü güldürmeliyiz.

Siyaset tartışmalarının gereği yok. Hangi kuruma güveniyorsanız onunla gönderin. 30 bin çocuk öldü, dahası ölmesin.

-------------
Tek dileğim Allah'tan, seni şampiyon görmek..

Gönderen: köfteci
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2011 saat 20:37
Yardim hele Islamiyet ve insanlik adina güzel bir sey fakat gel gör ki Müslümanlik adina bunu bile engelliyebiliyorlar ve bunun pesindede giden binlerce insan var,yaziklar olsun...

ARDIMA EŞ-ŞEBAB ENGELİ
Somali'nin güney ve orta bölgelerinin büyük kısmında söz sahibi olan İslamcı Eş-Şebab örgütü, uluslararası yardım kuruluşlarına kendi kontrolündeki topraklara giriş izni vermiyor.

El Kaide bağlantılı örgütün koyduğu yasak nedeniyle Somali'ye gıda yardımı ulaştırmakta zorluklar yaşanıyor.

http://www.focushaber.com/somali-de-gida-konvoyuna-saldiri--h-60861.html

-------------
Kral hem ciplak,hem gerzek...

Gönderen: Eses İmparatorlugu
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2011 saat 20:39
Afrikalı bir filozofun dediği gibi gözümüzü açtığımızda,ne yazık ki elimizde sadece incil vardı.

Afrikayı aç bırakıp sömürenler utansın ama utancak yüz yok,üstüne de kuraklık yaşıyorlar yazık!

Allah bizi bu gibi durumlardan korusun kimseyi kimseye muhtaç etmesin.

-------------
Kırmızı İsyanın Rengidir

Gönderen: Erman
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2011 saat 20:49
Açlığın dili,dini,ırı olmaz.Dolayısıyla senin açın benim açım da olmaz.

-------------
Es Es/ermanka26

www.unieses.org    

Gönderen: hüsnü
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2011 saat 22:12

1986 yılında Libyanın güneyinde Çad ve Sudan sınırına yakın bulunup,
Büyük Sahra çölünde gölgede 58 'C de okul sağlık ocağı hastane inşa etmiştik.
Ayda bir iki kez çıkan çöl fırtınasıyla etrafımızı çevreleyen kum tepeleri yer değiştirirdi,
o coğrafyada değil çalışmak, hayatta kalabilmek bile zor, yaşadıklarımı hala unutamıyorum.
Karnı aşağı sarkık, omuzu önde, avurtları çökmüş çocuklar susuzluktan hastalıktan kırılıyorlardı.
Yirmibeş yılda koşulların dahada ağırlaştığını düşünürsek Birleşmiş Milletlerin acilen müdahalesi gerekir,
Bu konu ramazan ayında cuma namazı çıkışında toplanacak paraları çoktan aşmış, dünyadan çözüm bekliyor.
Damlaya damlaya göl olur, Afrikanın Sudan, Habeş, Çad ve Nijerinin damla beklemeye zamanı hiç yok, yarın geçtir..

-------------
# Direnmüdavim....

Gönderen: fatalrhymer85
Gönderi tarihi: 08/Ağu/2011 saat 02:24
Duyarsız olma,elini taşın altına koy,bir sigara parasını,kafede içtiğin bir kolanın parasını feda et,bir insanın hayatının kurtarılmasında katkın olsun...benim ülkem,onun ülkesi,benim din kardeşim deme,binlerce insan ölüyor...en çok da çocuklar ölüyor,şu mübarek günlerde o insanların gözlerindeki çaresizliğe yüreğin razı oluyor ve umursamadan geçebiliyorsan ne diyeyim gözünü toprak doyursun...

-------------
ESKİŞEHİRSPOR_-_BOZÜYÜKSPOR

Gönderen: EyupCelt
Gönderi tarihi: 08/Ağu/2011 saat 08:10
Babam da Halk bankasından yardımda bulunacak .. Ordakilerin durumu gerçekten çok ama çok kötü .. ALLAH yardımcıları olsun .. Her insanın (Hele ki Müslüman ise) gücü yettiği kadarı ile elini vicdanına koyup yardımda bulunması lazım Nuke ..

Gönderen: turkeses
Gönderi tarihi: 08/Ağu/2011 saat 13:44
Herşeye eyvallah. Tamam haklılar insanlar ölmemeli hele ki açlık yüzünden. Ama Afrika'ya ya da Filistin'e  gösterilen duyarlılık kendi ırkımdan,kanımdan olan Karabağ'a,Doğu Türkistan'a,Kerkük'e ve bir çok yere gösterilmedikçe hiçbir şekilde desteklemiyorum. Kaldı ki kızılayada GÜVENMİYORUM.
Bize ne araptan bize ne hamastan, Yaşasın TÜRK ırkı,yaşasın TÜRKİSTAN

-------------
Eskişehirspor

Gönderi tarihi: 08/Ağu/2011 saat 20:11
Alıntı yapılan turkeses

Herşeye eyvallah. Tamam haklılar insanlar ölmemeli hele ki açlık yüzünden. Ama Afrika'ya ya da Filistin'e  gösterilen duyarlılık kendi ırkımdan,kanımdan olan Karabağ'a,Doğu Türkistan'a,Kerkük'e ve bir çok yere gösterilmedikçe hiçbir şekilde desteklemiyorum. Kaldı ki kızılayada GÜVENMİYORUM.

siz yapmıyorsanız yapanlar var ,buradaki durum çok farklı İNSANLAR AÇLIKTAN ÖLÜYOR

-------------
SENİ BİZİM KADAR SEVEN OLDU MU?

Gönderi tarihi: 08/Ağu/2011 saat 20:39
İnsanlığın dili, dini, ırkı mı olur? Karabağ'a, Doğu Türkistan'a yardım gönderilmiyor diye kapına 1 kap su koyma. Onlar insan bile değil. Böyle bir mantık yok.

Gönderen: Darkevil_26
Gönderi tarihi: 08/Ağu/2011 saat 20:40
irfan abi ben yapmıyorum. yapana karşıyım diye bişey demedim. iki kere okuyalım bi seferde anlamıyosak

-------------
Biz sahadaki sen;
Sen tribündeki biz..

Gönderi tarihi: 08/Ağu/2011 saat 20:53
Alıntı yapılan turkeses

Küçücük çocuk, daha nerde olduğunu kim olduğunu bilmiyor. Açlıktan ölmek üzere, kemikleri derisine yapışmış.. Sen Eskişehir'de doğmuşsun, açlık nedir belki birkaç saat görmüşsün, o günlerce aylarca görüyor. Kapına aslanlar gibi Kalabak suyu geliyor, o doğrudüzgün kana kana su içememiş hayat boyunca. Sen neden burdasın, o neden orada. Tamamen kader. Anlattığım açlıktan ölmek üzere olan çocuk sen de olabilrdin, o çocukta bir elinde su şisesi, bir elinde kola şisesi eskisehirspor.com'da yazıyor olabilirdi. Yani tamamen kader senin burada onun orada olması.

Batılı ülkeler yıllarca ayırmış bunları, yıllarca sömürmüş o yüzden o haldeler. Sen şimdi diyorsun ki bizde ayıralım. Önce şunlara onlar biziim ırktan, önce bunlara onlar bizim dinden, önce şurdakine onlar bizden.. O insanları o hale getiren batıdan ne farkın kalıyor?

-------------
Her zaman her yerde

Gönderi tarihi: 08/Ağu/2011 saat 21:02
Saçma saçma konuşmayın. Fikirlerinizin doğruluğunu ispatlamak için rastgele sallıyorsunuz. Kapıma su koymayacakmışım bunun konumuzla ilgisini açıklarmısınız ? İrfan Ağabey bende biliyorum burda yardım edenlerinin bulunduğunu merak etmeyin. Afrika zamanında sömürülmüş ve bu duruma gelmiştir. Başlıca geçim kaynağı sömürgecilik olan o lanet ülkeler durumu buraya kadar getirmiştir. Afrika'nın önünde bir dünya engeli vardır. Dünya hiçbir zaman onların iyi yaşamasını ya da orada kıtlık yerine bolluğun olmasını hiçbir zaman istemeyecektir. Bu dediklerim sadece bu düzendeki büyük (!) ülkelerin yol haritasıdır. Bu anlattıklarımdan birşeyleri çıkarmanız gerekiyor çıkaramayanlar içinde söylüyorum. İlla yardım göndermek için Doğu Türkistan'ın ya da başka Türk ellerinin Afrika gibi olmasını mı bekliyorsunuz ?. Mantık yok demiş ya bir arkadaş. Belki de haklıdır evet gerçekten benim mantığıma sığmıyor. Benim derdim gönderenle değil. Bu millet her zaman mazlumun yanında olmuştur ve son günlerde de bunu bir kez daha ispatlıyor. Benim derdim bu organizasyonları oluşturan odaklarda diyebilirim. Hobaaaa haydddiiii filistine diyen zihniyet neden kandaşımı görmez. Benim vicdanımda el vermiyor insanların ölmesine ama ben para falan göndermiyorum neden mi ? Kızılay'a ya da ihh denilen örgüte GÜVENMİYORUMMMM. Yazdıklarımı da anlayarak okumanızı tavsiye ediyorum.

-------------
Eskişehirspor

Gönderi tarihi: 08/Ağu/2011 saat 21:05
Alıntı yapılan RyL

Alıntı yapılan turkeses

Küçücük çocuk, daha nerde olduğunu kim olduğunu bilmiyor. Açlıktan ölmek üzere, kemikleri derisine yapışmış.. Sen Eskişehir'de doğmuşsun, açlık nedir belki birkaç saat görmüşsün, o günlerce aylarca görüyor. Kapına aslanlar gibi Kalabak suyu geliyor, o doğrudüzgün kana kana su içememiş hayat boyunca. Sen neden burdasın, o neden orada. Tamamen kader. Anlattığım açlıktan ölmek üzere olan çocuk sen de olabilrdin, o çocukta bir elinde su şisesi, bir elinde kola şisesi eskisehirspor.com'da yazıyor olabilirdi. Yani tamamen kader senin burada onun orada olması.

Batılı ülkeler yıllarca ayırmış bunları, yıllarca sömürmüş o yüzden o haldeler. Sen şimdi diyorsun ki bizde ayıralım. Önce şunlara onlar biziim ırktan, önce bunlara onlar bizim dinden, önce şurdakine onlar bizden.. O insanları o hale getiren batıdan ne farkın kalıyor?

Size de anlayarak okumanızı tavsiye ediyorum. İnsanların ölmesini bende içim yanarak izliyorum. Fakat bu yardımı düzenleyen insancıklara GÜVENMİYORUM. Dediğim yerlere yardımın gitmesi için, Ya da oradaki insanlarımızın için duyarlılığımızın artması için Afrika gibimi olması lazım.

-------------
Eskişehirspor

Gönderi tarihi: 08/Ağu/2011 saat 21:10

irfan abi ben yapmıyorum. yapana karşıyım diye bişey demedim. iki kere okuyalım bi seferde anlamıyosak
tamam kardeşim sen haklısın kusura bakma.ne bileyim mesajına KİMSE KUSURA BAKMASIN diye başlayınca.......

-------------

Gönderi tarihi: 08/Ağu/2011 saat 21:10
Alıntı yapılan turkeses

....Hobaaaa haydddiiii filistine diyen zihniyet neden kandaşımı görmez...
Önceki sayfada renktaşımız yurtdışına yapılan herşeye karşı çıktığını söylemiş ve busayfada da kendisinin göndermeyeceğini ama yapanada engel olmyacağını söylemiş. Mantıklı. Bende ona kendi gerekçemi mantıklı bir şekilde açıklamıştım.

Ama seninkinde büyük bir mantıksızlık var. Filistine yardım gönderelim diyen ile sadece Türk ırkına gönderelim diyen mantık aynı mantıktır. Onların göndermesi için sadece müslüman olması yeterli, başka hiçbirşeye bakmıyorlar. Senin için sadece Türk olması yeterli başka birşeye bakmıyorsun. Yani aynı çizgidesin, aynı dili konuşuyorsun o eleştirdiğin kişilerle.

-------------
Her zaman her yerde

Gönderi tarihi: 08/Ağu/2011 saat 21:17
Alıntı yapılan turkeses

İrfan Ağabey bende biliyorum burda yardım edenlerinin bulunduğunu merak etmeyin.
serkan sen söyle yardımların hangi kurum yada kuruluşlarla en güvenli olarak bu insanlara ulaşacağını onları yazalım burada....

-------------

Gönderen: evindelisibenim
Gönderi tarihi: 08/Ağu/2011 saat 21:20
halimize çok şükür

-------------
ESES

Gönderi tarihi: 08/Ağu/2011 saat 21:22
Alıntı yapılan RyL

Alıntı yapılan turkeses

....Hobaaaa haydddiiii filistine diyen zihniyet neden kandaşımı görmez...
Önceki sayfada renktaşımız yurtdışına yapılan herşeye karşı çıktığını söylemiş ve busayfada da kendisinin göndermeyeceğini ama yapanada engel olmyacağını söylemiş. Mantıklı. Bende ona kendi gerekçemi mantıklı bir şekilde açıklamıştım.

Ama seninkinde büyük bir mantıksızlık var. Filistine yardım gönderelim diyen ile sadece Türk ırkına gönderelim diyen mantık aynı mantıktır. Onların göndermesi için sadece müslüman olması yeterli, başka hiçbirşeye bakmıyorlar. Senin için sadece Türk olması yeterli başka birşeye bakmıyorsun. Yani aynı çizgidesin, aynı dili konuşuyorsun o eleştirdiğin kişilerle.

Demi haklısınız Kurtuluş Savaşında oralardan gelen yardımları görmeyelim. Kapayalım gözlerimizi. Mantık arıyorsan mantığın hası orada. Senin kanın ;) Tekrar söylüyorum anlayarak okuyun Allah aşkına. Ben oraya yardım göndermeyin demiyorum. Gönderen gönderir birşey diyebilirmiyim ? Sadece ben güvenmediğimi söylüyorum ve bu insanlar madem bu kadar yardımsever benim dediğim yerlerede bir el atsınlar. O zaman başımla beraber

-------------
Eskişehirspor

Gönderi tarihi: 08/Ağu/2011 saat 21:23
Alıntı yapılan irfnzcn

Alıntı yapılan turkeses

İrfan Ağabey bende biliyorum burda yardım edenlerinin bulunduğunu merak etmeyin.

serkan sen söyle yardımların hangi kurum yada kuruluşlarla en güvenli olarak bu insanlara ulaşacağını onları yazalım burada....

Benim derdim de bu ağabey. Yok işte memlekette gerçekten birşeyleri yapmaya çalışan insanlar yok ya da ben göremiyorum

-------------
Eskişehirspor

Gönderen: Lucarelli
Gönderi tarihi: 08/Ağu/2011 saat 21:29
Böyle bir konuda bile ırkçılık peşinde olan insanlar var aramızda. Açlıktan susuzluktan ufacık çocuklar ölüyor suçsuz günahsız yere, siz burada ırktan, dinden bahsediyorsunuz hala.

Gönderen: AhmetTarik
Gönderi tarihi: 08/Ağu/2011 saat 21:33
Alıntı yapılan turkeses

Benim derdim bu organizasyonları oluşturan odaklarda diyebilirim. Hobaaaa haydddiiii filistine diyen zihniyet neden kandaşımı görmez. Benim vicdanımda el vermiyor insanların ölmesine ama ben para falan göndermiyorum neden mi ? Kızılay'a ya da ihh denilen örgüte GÜVENMİYORUMMMM. Yazdıklarımı da anlayarak okumanızı tavsiye ediyorum.

Derdin bağcıyı dövmekse diyecek bir şey yok. Ama bilgi eksikliğindense işte İHH'nın bahsettiğin bölgelerdeki yardım organizasyonlarıyla ilgili sayfalar:

İHH Organizasyonu: http://www.doguturkistansempozyumu.com/tr
Doğu Türkistan'la ilgili bilinçlerndirmeye yönelik haber ve faatliyetler sayfası: http://www.ihh.org.tr/12410/tr/

İHH ile bizzat Somali'ye giden ve yardımları yerine ulaştıran 2 yakın arkadaşım var. Mavi Marmara'da da 9 arkadaşım vardı. Yardımların ulaştığını biliyorum ve ben güveniyorum. Ama güvenmemek elbette ki hakkın. Kızılay var. Ona güvenmezsen UNICEF var. O olmazsa Dünya Sağlık Örgütü vs.. Bir sürü dünya çapında örgüt var. Hiçbirine güvenmiyorsan rastgele birinden gönder 5 liran 10 liranda yanıversin..

Filistin meselesine insani yönden bakamıyorsan,ülke çıkarları yönünden de bakabilirsin. İnsani açı kenara alındığından hem tarihsel bağ hem de İsrail'in başını beladan uzak tutmamak için Hamas'a destek olunuyor. Yoksa bizim başımıza bela olur.. Onlar nasıl PKK'ya destek oluyorsa o hesap.. neyse böyle bir konuda siyasetin gereği yok. Sadece farklı bir açıdan değerlendirmek için yazdım.

Ama Somali'de şu andaki durum hepsinden öte: AÇLIK ve SUSUZLUK..

Bir önceki sayfada kurtuluş savaşı'nda bize yardım gönderen Hint müslümanlarından bahsetmiştim. Acil yardıma ihtiyaç olduğunda duyarlı davranmak insan olmanın bir gereğidir. Çok değerimizi kaybettik, insanlığımızı kaybetmeyelim. İnsan kalalım..Kime inanıyorsan onla yardım gönderelim.

-------------
Tek dileğim Allah'tan, seni şampiyon görmek..

Gönderen: ESafa
Gönderi tarihi: 08/Ağu/2011 saat 21:33
pazar günü gazetede okumuştum rizedeki bir vatandaş geliri olmadığından iki koyununu satıp parasını somaliye göndermiş duygulandım hazır mübarek ramazan ayındayız paylaşımı,yardımı daha çok yapmalıyız binlerce çocuk tehlike altında inşallah diğer toplumlarda somaliye duyarsız kalmaz.

-------------
BKŞ-ÜniESES-Nefesimiz gurbette,gönlümüz ESES ile

Gönderi tarihi: 08/Ağu/2011 saat 21:34
Serkan nasılsa sen beni anlamayacaksın ben seni. Yok Türkmüş yok Müslümanmış yok siyahmış yok sarışınmış benim için farketmez. 2 yaşındaki çocuk benim için 2 yaşındaki çocuktur. Önce bu olsun önce şu olsun önce şurdakilere olsun zihniyeti benim anlamam imkansız. Birbirimizi kırmayalım boşuna.

-------------
Her zaman her yerde

Gönderi tarihi: 08/Ağu/2011 saat 21:51
Alıntı yapılan AhmetTarik

Alıntı yapılan turkeses

Benim derdim bu organizasyonları oluşturan odaklarda diyebilirim. Hobaaaa haydddiiii filistine diyen zihniyet neden kandaşımı görmez. Benim vicdanımda el vermiyor insanların ölmesine ama ben para falan göndermiyorum neden mi ? Kızılay'a ya da ihh denilen örgüte GÜVENMİYORUMMMM. Yazdıklarımı da anlayarak okumanızı tavsiye ediyorum.

Derdin bağcıyı dövmekse diyecek bir şey yok. Ama bilgi eksikliğindense işte İHH'nın bahsettiğin bölgelerdeki yardım organizasyonlarıyla ilgili sayfalar:

İHH Organizasyonu: http://www.doguturkistansempozyumu.com/tr
Doğu Türkistan'la ilgili bilinçlerndirmeye yönelik haber ve faatliyetler sayfası: http://www.ihh.org.tr/12410/tr/

İHH ile bizzat Somali'ye giden ve yardımları yerine ulaştıran 2 yakın arkadaşım var. Mavi Marmara'da da 9 arkadaşım vardı. Yardımların ulaştığını biliyorum ve ben güveniyorum. Ama güvenmemek elbette ki hakkın. Kızılay var. Ona güvenmezsen UNICEF var. O olmazsa Dünya Sağlık Örgütü vs.. Bir sürü dünya çapında örgüt var. Hiçbirine güvenmiyorsan rastgele birinden gönder 5 liran 10 liranda yanıversin..

Filistin meselesine insani yönden bakamıyorsan,ülke çıkarları yönünden de bakabilirsin. İnsani açı kenara alındığından hem tarihsel bağ hem de İsrail'in başını beladan uzak tutmamak için Hamas'a destek olunuyor. Yoksa bizim başımıza bela olur.. Onlar nasıl PKK'ya destek oluyorsa o hesap.. neyse böyle bir konuda siyasetin gereği yok. Sadece farklı bir açıdan değerlendirmek için yazdım.

Ama Somali'de şu andaki durum hepsinden öte: AÇLIK ve SUSUZLUK..

Bir önceki sayfada kurtuluş savaşı'nda bize yardım gönderen Hint müslümanlarından bahsetmiştim. Acil yardıma ihtiyaç olduğunda duyarlı davranmak insan olmanın bir gereğidir. Çok değerimizi kaybettik, insanlığımızı kaybetmeyelim. İnsan kalalım..Kime inanıyorsan onla yardım gönderelim.

Bilgi eksikliği öyle mi ? Bence bunu düşünmelisiniz. Hayatını Türkçülüğe adamış biriyim. Az çok istanbul izmir gibi büyük illerimizde bulunan derneklerde abilerimizde var. Bu bahsettiğin insanlar ilk önce bu derneklerle beraber hareket etmelimi etmemelimi ? Tepki toplamamak için yapılan gösterişleri de sevmiyorum

-------------
Eskişehirspor

Gönderi tarihi: 09/Ağu/2011 saat 00:07
İnsani bir yardımı bile tartışma konusu haline getirebiliyoruz.

Gönderen: Erman
Gönderi tarihi: 09/Ağu/2011 saat 00:11
Yardımların vergisiydi,nakliyesiydi masrafıydı derken zaten %83'ü kesintiye uğruyor.Yani yapılan yardımın sadece %17'si yerine ulaşıyor.Duyarsız olmayalım.

-------------
Es Es/ermanka26

www.unieses.org    

Gönderen: tugra20
Gönderi tarihi: 09/Ağu/2011 saat 02:36

bu konuya siyaset bulaştırmayın.herşeye muhalefet olmayın.bazen de "beyaz'a beyaz " deyin!!!

-------------
Diren ESES...

Gönderen: Yakamoz
Gönderi tarihi: 09/Ağu/2011 saat 05:52
Alıntı yapılan kalender 26

Dostluğa , Kardeşliğe ne kadar meraklıyız anlayamıyorum açıkcası..  

Dostluk maçı org. yapılmasında İyi güzel düşünmüşsünde , Ankaragücü ile son 2 yıldır her düzenlenen maçda takım otobüsünün camları indiriliyor. Ordusporlada 2.ligden kalma husumetler var. Yani bu olanlardan sonra özellikle bu 2 camia ile aramızdaki soğukkanlılık asla giderilmez.

Dost kardeş lazım değil bize , Esesin Esesden başka dostu yok bu saatten sonra..

-------------
Alsada bu sevda canımızı , Hayatın anlamı Siyah-Kırmızı..!

Gönderen: jampol
Gönderi tarihi: 09/Ağu/2011 saat 14:31
http://www.porsukekspres.com/TR/ana-sayfa/8876_eskisehirden-afrikaya-648-bin-tl-yardim.aspx

Gönderi tarihi: 15/Ağu/2011 saat 19:27

MOGADİŞU AA

http://www.milliyet.com.tr/index/Diyanet - - Diyanet İşleri Başkanlığı ’nın “Her Evden Bir Fitre, Bir İftar http://www.milliyet.com.tr/index/Afrika - yardım almadığı tespit edilen ailelere önce paket fişleri verilerek, sıraya girmeleri sağlandı. Sırayla fişlerini göstererek paketlerini alanların arasında paketleri taşımakta zorlanan kadın, çocuk ve engellilere Diyanet Vakfı yetkilileri ile güvenliği sağlayan askerler yardımcı oldu. Diyanet Vakfı Dış İlişkiler Müdürü Mustafa Tutkun, Hidaye kampında toplam 1600 gıda paketinin dağıtıldığını, bu çalışmayla şu ana kadar http://www.milliyet.com.tr/index/Turkiye -

Gönderen: nekati
Gönderi tarihi: 20/Ağu/2011 saat 02:36
Özel televizyon kanallarınca düzenlenen yardım kampanyaları baya faydalı oluyor görünüşe göre..Az önce Rıza Çalımbay bağlandı..Oyuncular ve teknik ekip adına bir miktar yardımda bulunduklarını söyledi..Büyük Eskişehirspor taraftarı da bireysel olarak elinden geleni yapıyordur eminim.Oradan gelen görüntüler yürek burkar nitelikte gerçekten..Biraz daha şanlı taraftar,,haydi gösterelim yine büyüklüğümüzü!

-------------
-Black and Red- / Ötesi YOK !

Gönderen: yirmialti26
Gönderi tarihi: 26/Ağu/2011 saat 14:04
Herhangi bir Ptt şubesinden para gönderebiliyormuyuz ve nasıl olacak ?

Gönderen: torcidaultras
Gönderi tarihi: 26/Ağu/2011 saat 14:14
Diğer mesajını silmeme rağmen hala aynı şekilde devam ediyorsun. Bu tarzda gönderdiğin mesajlar silinecektir. MOD.

Gönderen: yirmialti26
Gönderi tarihi: 26/Ağu/2011 saat 14:22
Alıntı yapılan yirmialti26

Herhangi bir Ptt şubesinden para gönderebiliyormuyuz ve nasıl olacak ?

Yok mu bir bilen

Gönderen: taner_es
Gönderi tarihi: 26/Ağu/2011 saat 14:28

SOMALİ VE AÇLIK TEHLİKESİ YAŞAYAN DİĞER AFRİKA ÜLKELERİ YARDIM KAMPANYASI

BANKA HESAP NUMARALARI

T.C.ZİRAAT BANKASI AŞAĞI AYRANCI ŞUBESİ

TL-Hesap No   (IBAN)              : TR940001000820555555555001

ABD Doları Hesap No (IBAN)   : TR670001000820555555555002

EURO Hesap No (IBAN)            : TR400001000820555555555003

Banka Swift Kod No               : TCZBTR2A

T.VAKIFLAR BANKASI A.O. FİNANSMARKET ŞUBESİ

TL-Hesap No   (IBAN)              : TR800001500158007299038012

ABD Doları Hesap No (IBAN)   : TR680001500158048012989557

EURO Hesap No (IBAN)            : TR140001500158048012989559

Banka Swift Kod No               : TVBATR2A

T.HALK BANKASI BAKANLIKLAR ŞUBESİ

TL-Hesap No   (IBAN)              : TR460001200940800005000014

ABD Doları Hesap No (IBAN)   : TR590001200940800058000095

EURO Hesap No (IBAN)            : TR320001200940800058000096

Banka Swift Kod No               : TRHBTR2A

25 AĞUSTOS 2011 TARİHİ, SAAT 17.00 İTİBARİYLE TOPLANAN TUTARLAR

HESAPLARDA TOPLANAN TOPLAM MİKTAR 352 MİLYON 850 BİN TL

BAŞBAKANLIK
AFAD
DİYANET İŞLERİ
BAŞKANLIĞI

(DİYANET VAKFININ

TOPLADIĞI 50 MİLYON TL DAHİL)
DİĞER
KAMPANYALAR

75,5 MİLYON TL
130 MİLYON TL
147 MİLYON 350 BİN TL

Gönderen: montana26
Gönderi tarihi: 26/Ağu/2011 saat 14:36
Bugün Cuma namazında da Müftülük tarafından karar alınmış yardım toplandı.Ayrıca bu akşam da toplanacakmış...

Gönderen: köfteci
Gönderi tarihi: 12/May/2012 saat 00:35
Alıntı yapılan KuRBaN

ETB bu konuda muhakkak bir organizasyon yapacaktır.

,birazde eskileri karistiralim bakalim...

-------------
Kral hem ciplak,hem gerzek...

Sayfayı yazdır | Close Window

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2008 Web Wiz - http://www.webwizguide.com