eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

ROTAMIZ: AFRİKA, YÜKÜMÜZ: İNSANLIK!!!

Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 7>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Darkevil_26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan
Yer: Hamamyolu
Online Durum: Offline
  Alıntı Darkevil_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Ağu/2011 saat 19:44
kimse kusura bakmasın.. benim önceliğim kendü ülkem bu doğrultuda yapıyorum yardımıda zaten. kendi ülkemizdede binlerce aç, yoksul karda kışta evi barkı olmayan binlerce insan var başta bunları halledelim
Biz sahadaki sen;
Sen tribündeki biz..
Yukarı
RyL Liste gör
Usta Yazar

Murat
  Alıntı RyL Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Ağu/2011 saat 19:49
Alıntı yapılan Darkevil_26

kimse kusura bakmasın.. benim önceliğim kendü ülkem bu doğrultuda yapıyorum yardımıda zaten. kendi ülkemizdede binlerce aç, yoksul karda kışta evi barkı olmayan binlerce insan var başta bunları halledelim
Bende çoğu yardımda senin gibi düşünsem de şimdi durum biraz farklı.Yabancı ülkelere yardım ayağı genelde yalan zaten, ülke içinde de yardım yaparken çok dikkatli olmak lazım, y.içi veya y.dışı genelde tarikatlar paraları cukka ediyor. Örneğin:Deniz Feneri...

Bu sefer durum farklı dediğim insanlar ölüyor açlıktan susuzluktan. Yani oradaki insanlara genel yardım değil de insanların ölümüne engel olmak isteniyor.
Her zaman her yerde
Yukarı
canegemen Liste gör
Yazar

Egemen
Yer: ADANA
  Alıntı canegemen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Ağu/2011 saat 20:02
Afrika umutsuzluğun son noktasında. Birisi çıkmış ben kendime bakarım diyor birisi çıkmış bilmem ne diyor. Arkadaş afrikada çocuklar açlıktan ölüyor; benim Türkiyemde insanlar açlıktan değil pkk teröründen ve trafik teröründen ölüyor.
İftar vaktinin yaklaştığı şu dakikalarda onları en iyi biz anlarız. Yardımlarınızı eksik etmeyin...
Seninle daha Şampiyonluk göreceğiz be ESES'im...
Yukarı
AhmetTarik Liste gör
Usta Yazar

Ahmet Tarık
Yer: Ankara,Eskişehi
  Alıntı AhmetTarik Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Ağu/2011 saat 20:31
Alıntı yapılan Darkevil_26

Allah'a şükür ülkemizde açlıktan ölen neredeyse hiç yok. Yılda bir bile varsa haberimiz olmadığı için olur, normal ötesi bir durum vardır.

Evi barkı olmayan insanlar da cidden az, akıl sağlığı yerinde olmayan kişilerden oluşuyor.

Dahası Ramazan ayı münasebetiyle gerek belediyelerin gerek yardım örgütlerinin kurduğu bir çok iftar çadırı ve ayni yiyecek yardımı mevcut..

Ama Afrika'da.... AÇLIKTAN ve SUSUZLUKTAN ölen insanlar var. Açlıktan ölmek ne demek??

Ki diğer taraftan şu da var; Kurtuluş savaşı sırasında Hindistan'dan 5 milyon altın geldiğini hatırlayın. Bizimle hiç bir kan bağı bulunmayan insanlar kendileri ingilizlerin baskısı altında olduğu halde çok büyük bir yardım toplayıp, mitingler yapıp bize göndermişlerdi. O paranın yarısı savaşta kullanıldı, kalan yarısıyla da İş Bankası kurulup, kalkınma kredileri verildi.

Bu örneği verme sebebim şu. Zamanında kendinden öte bizi de düşünen insanlar olmuştu. Elimize vicdanımıza koymalı, en azından bir paket sigara paramızı yardım olarak göndermeli, bir ailenin yüzünü güldürmeliyiz.

Siyaset tartışmalarının gereği yok. Hangi kuruma güveniyorsanız onunla gönderin. 30 bin çocuk öldü, dahası ölmesin.

Tek dileğim Allah'tan, seni şampiyon görmek..
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Ağu/2011 saat 20:37
Yardim hele Islamiyet ve insanlik adina güzel bir sey fakat gel gör ki Müslümanlik adina bunu bile engelliyebiliyorlar ve bunun pesindede giden binlerce insan var,yaziklar olsun...

ARDIMA EŞ-ŞEBAB ENGELİ
Somali'nin güney ve orta bölgelerinin büyük kısmında söz sahibi olan İslamcı Eş-Şebab örgütü, uluslararası yardım kuruluşlarına kendi kontrolündeki topraklara giriş izni vermiyor.

El Kaide bağlantılı örgütün koyduğu yasak nedeniyle Somali'ye gıda yardımı ulaştırmakta zorluklar yaşanıyor.

http://www.focushaber.com/somali-de-gida-konvoyuna-saldiri--h-60861.html
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
Eses İmparatorlugu Liste gör
Usta Yazar

Efsane
Yer: Aşk-ı Şehir
  Alıntı Eses İmparatorlugu Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Ağu/2011 saat 20:39
Afrikalı bir filozofun dediği gibi gözümüzü açtığımızda,ne yazık ki elimizde sadece incil vardı.

Afrikayı aç bırakıp sömürenler utansın ama utancak yüz yok,üstüne de kuraklık yaşıyorlar yazık!

Allah bizi bu gibi durumlardan korusun kimseyi kimseye muhtaç etmesin.
Kırmızı İsyanın Rengidir
Yukarı
Erman Liste gör
Usta Yazar

Erman Kayışdağ
Yer: Eskişehir
  Alıntı Erman Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Ağu/2011 saat 20:49
Açlığın dili,dini,ırı olmaz.Dolayısıyla senin açın benim açım da olmaz.
Es Es/ermanka26

www.unieses.org    
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Ağu/2011 saat 22:12

1986 yılında Libyanın güneyinde Çad ve Sudan sınırına yakın bulunup,
Büyük Sahra çölünde gölgede 58 'C de okul sağlık ocağı hastane inşa etmiştik.
Ayda bir iki kez çıkan çöl fırtınasıyla etrafımızı çevreleyen kum tepeleri yer değiştirirdi,
o coğrafyada değil çalışmak, hayatta kalabilmek bile zor, yaşadıklarımı hala unutamıyorum.
Karnı aşağı sarkık, omuzu önde, avurtları çökmüş çocuklar susuzluktan hastalıktan kırılıyorlardı.
Yirmibeş yılda koşulların dahada ağırlaştığını düşünürsek Birleşmiş Milletlerin acilen müdahalesi gerekir,
Bu konu ramazan ayında cuma namazı çıkışında toplanacak paraları çoktan aşmış, dünyadan çözüm bekliyor.
Damlaya damlaya göl olur, Afrikanın Sudan, Habeş, Çad ve Nijerinin damla beklemeye zamanı hiç yok, yarın geçtir..
# Direnmüdavim....

Yukarı
fatalrhymer85 Liste gör
Yazar

Fatih
Yer: Ankara,ESES
  Alıntı fatalrhymer85 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Ağu/2011 saat 02:24
Duyarsız olma,elini taşın altına koy,bir sigara parasını,kafede içtiğin bir kolanın parasını feda et,bir insanın hayatının kurtarılmasında katkın olsun...benim ülkem,onun ülkesi,benim din kardeşim deme,binlerce insan ölüyor...en çok da çocuklar ölüyor,şu mübarek günlerde o insanların gözlerindeki çaresizliğe yüreğin razı oluyor ve umursamadan geçebiliyorsan ne diyeyim gözünü toprak doyursun...
ESKİŞEHİRSPOR_-_BOZÜYÜKSPOR
Yukarı
EyupCelt Liste gör
Deneyimli Yazar

Eyup
Yer: ESKİŞEHİR ! ! !
  Alıntı EyupCelt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Ağu/2011 saat 08:10
Babam da Halk bankasından yardımda bulunacak .. Ordakilerin durumu gerçekten çok ama çok kötü .. ALLAH yardımcıları olsun .. Her insanın (Hele ki Müslüman ise) gücü yettiği kadarı ile elini vicdanına koyup yardımda bulunması lazım Nuke ..
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 7>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,438 saniyede hazırlanmıştır