eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Gurbetteki Şimşekler > Boğazın Kırmızı Şimşekleri
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

ViVa Es Es / EStanbul

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 23456 22>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
kadirgulen Liste gör
Usta Yazar

kadir
Yer: Türkiye
Online Durum: Offline
  Alıntı kadirgulen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/May/2011 saat 10:12
Asıl çılgın broje budur LOL

EN ÇILGIN PROJE

"Evde sıkıldım ve bir proje de ben yapıverdim. Elime mi yapışacak...?

Başımın gözümün sadakası olsun, projemi halkın yararına hibe ediyorum.

1-Kanal Trabzon: Trabzon’dan başlayarak İskenderun körfezine uzanacak.

Akdeniz’de hamsi avlanacak.

2- Kanal Güdül: Karadeniz ile Akdeniz’in birleşmesinde Ege dışlanmayacak.Gâvur İzmir ıslah olacak.

3-Ankara adası: Ankara’ya deniz getirilmek suretiyle, Sakarya Caddesi sahilinde bira içilip, üst geçitten olta sallandırmak mümkün olacak.

4-İki Karadeniz: Bu kanallardan çıkan topraklarla Karadeniz doldurulup Rusya’yla birleşecek, iki ülke arasındaki ziyaretler kolaylaşacak. Bilâhare, burada " Kanal Moskova" açılması ile ilgili araştırmalar başlayacak.

5-Eskişehir’in Akdeniz’le buluşması: Eskişehir’e suni denizler yapmaktansa; Eskişehir, Akdeniz’e nakledilecek.

6-Karadeniz’in Yeşil Adası Kıbrıs: Ada'yı, Akdeniz’den Karadeniz’e sevk etmek suretiyle, Kıbrıs sorununa kesin çözüm bulunacak

7-Yozgat Gölü: Van Gölü boşaltılarak, Yozgat’ta yeniden oluşturulacak. Her projeye gerekçe şart değil! Van Gölü milyonlarca yıldır aynı yerde, hareket olsun…

Lüzumu halinde "Konya Ovası ile Ağrı Dağı’nın yerlerini değiştirme" projesi de geliştirilebilir." Nafiz Şahin
KKŞ
Yukarı
ashanye Liste gör
Usta Yazar

Ayhan ÜNAL
Yer: Eskişehir
  Alıntı ashanye Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/May/2011 saat 10:22
Sevili Alper Banner'in yazmadığı dikkatimizi çekiyordu ancak sebebini bilmiyordum açıkçası.Banner(Müjdat)Duruşu ile Eskişehirspor sevgisi ile bu güne kadar yaptıkları ile her zaman örnek Eskişehirsporlu olmuştur.Yaptığı bir çok katkıyıda sessiz sedasız kimselere söylemeden reklam yapmadan yapmıştır.Başkan ve yöneticilere bir çok kez bilgi ve öngörüleri ile ışık tutmuştur.Adam gibi adam gerçek Eskişehirspor sevgisi ile yoğrulmuş ve her daim sevgisini yaşayan Müjdat hocanın her kararına saygı duyar sevgi ve saygı ile selamlarım..
Babadan kalan en büyük miras ESES sevgisi.
Yukarı
ugurbocegi Liste gör
Yazar

Uğur ÖNCEL
Yer: Turkey
  Alıntı ugurbocegi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/May/2011 saat 12:01

ES-ES ANTİbizans DEĞİLDİR, bizansın TAM KALBİDİR

Yüreğim daralıyor, iki haftadır nefes alıp veriyorum, psikologların tavsiyelerine uyuyor 1’den 40’a kadar sayıyorum içimden, sonra tekrar başa sarıyorum, kabullenemiyorum. Herşeyi kaldırabiliyor YÜREĞİM, yani Başkan maç satabilir, Yönetim Kurulu maç satabilir (Ki Yönetimde yıllardır siyah-beyaz lacivert-sarı-kırmızı formalar giyen ABİLERİMİZ (!) var.), Teknik Direktör veya Futbolcular maç satabilir…(Satmışlardır demiyorum, ihtimaldir)

Umurumda bile değil!

Çünkü bizim kültürümüzde çamurlu yollardan, adresi bilinmeyen KÖY(!) stadlarından, kamyon kasalarında gidilen deplasmanlardan, BABAlarımızın anlattığı nüfusu 50.000 iken stadı hınca hınç dolduran amcasından, ninesinden, köylüsünden kentlisine taraftarlarımızdan, kadıköyde, inönüde, samiyende stadı ikiye bölerek oturduğumuz tribünlerden, Tekirdağ’dan, Körfes’den Kasımpaşa’ya üzerinde siyah-kırmızı formalarıyla halısahalarda, her atmosferde ES-ES’imizin yanında olan BÜYÜK TARAFTARIMIZAdır sitemim. 6-0’ın intikamıda değil aslında ilgilendiren, 90 dakikasını izleyen bilir fener maçının 10 dakikası bir toplu tezahürat gerisi yalan, tribüne bir bakın yarısından çoğunda ne bir atkı ne de forma, yazık dedim kendi kendime;

Sonra bekledim bir hafta sonrasıydı ANTİbizans diye çığırtkanlık yapıyoruz ya her seferinde, Trabzonspor maçında tribünler olması gereken gibiydi, yani EFSANEYDİ, 90 dakika kesintisiz destek, atkı şovlar, Bando ES-ES…7-1’in intikamını almıştık aklı sıra.

Bize öğretilen ANTİbizans bumuydu diye sordum kendime, yani fenere tam destek. “İ.ne Trabzon olamazsın Şampiyon” tezahüratı ne anlama geliyordu? Trabzon i.ne ise ve şampiyon olamayacaksa kim olacak, fener. ES-ES dışında kimin şampiyon olacağı umrumuzda değil doğrudur, Ancak umrumda olan şeyler var, Sağ elimdeki kesik izi fenerin son şampiyonluğunda KIZILCIKLI Caddesindeki olaylardan kalma, Eskişehirsporluluk’u gittiğin otel odasındaki kapı nosunun 4326 olmasıyla, bindiğin otobüsün, trenin 26 numaralı koltuğuyla, araç plakasının başı veya sonun 34 xx 1026, telefon numarasının 0505 268XX26 olması bildik, doğan BEBEĞİMİZİN ilk hediyesi çubuklu forması, Nikah töreninde EVET derken memura, “Antep Belediye maçı n’oldu?” diye sorması bildik sevgimizi, fakat bunu kaldıramıyorum yürek, sindiremiyorum içime, varsın şampiyonluklara oynamasın takım, varsın Edirnenin ötesine sadece turistik gezi amaçlı çıkalım, varsın küme düşmemeye oynayalım, varsın küme düşelim, varsın yine BAYRAM’ın ilk günü ASAŞ’tan 3 yesin takımım, ama bir sezonda 8 maç “ETİK” cezası almasın Teknik Patronum, 3-5 maç almasın Futbolcum, yine düşmeme hesabını parmaklar yapsın yada bırakalım sevdamız ikili averaja takılsın, Ama başımız dik, Boynumuz yukarda olsun.

Bu forumla tanışmam 2000’li yılların başıdır aslında. Uzun süredir, uzun uzun takip ederim forumu, yazmam çoğu zaman susarım, sustukça susarım. Geçen gün İstanbul Halkalıdaki ilkokuluma ziyarete gittim, sınıf arkadaşım kız öğretmen olmuş, 20 sene sonra ilk kez gördüğünde “ES-ES’Lİ” diye çağırabiliyorsa bizi, anlatmaya hacet yoktur ES-ES sevgimizi. Ama yazmıyorsam foruma sebebi var, Stadda 90 dakika destek veriyorsak biz, KIRMIZI gözle dünyadan bir haber gelip bağırın lan a..na kod…larım diye bağırılırsa, deplasmanlarda polise askere esnafa masum vatandaşlara Döner bıçaklarıyla, satırlarla saldıran, 3-5 çapulcu yüzünden polisten jop ve biber gazı yiyen GERÇEK taraftarlarımıza üzüntümdendir. Yazmıyorsam tren vagonlarında Analı-Çocuklu-Yaşlısının yanında küfürler tekmeler atan üzerinde maalesef ki ES-ES atkısı olan bizans kolpalarınındır bütün suç.

Bu yüzden buraya yazmayı uygun gördüm, sürç-ü lisan ettiysem affola, maalesef ki şunu söylemeliyim: “ES-ES ANTİbizans DEĞİLDİR, bizansın TAM KALBİDİR”.

İnadına forzaEStanbul...

ONLY FOR LOVE ES-ES...ÖNCEL'S
Yukarı
hus@mES Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Eskişehirim
  Alıntı hus@mES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/May/2011 saat 13:51
Bu başlığı açan Alper Bey başta olmak üzere, katkı sunan herkese saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Çok naif bir başlık ve ilgiyle izliyoruz. Ellerinize yüreğinize sağlık.
1 Mayıs'a ben de sadece atkımla (biraysel) katıldım. Umarım gelecek yıllarda EStanbul'da, Taksimde şanlı ESES'imizin pankartı arkasında yürümek de nasip olur...
SEVGİ ve SAYGILARIMLA...
ANADOLU YILDIZI
Yukarı
esesozgur Liste gör
Usta Yazar

ozgur
Yer: Lİ
  Alıntı esesozgur Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/May/2011 saat 15:50
Alıntı yapılan kadirgulen

Alıntı yapılan Baba

Kadirim felaket büyük bir konu bu... EStanbul deprem bekliyor 7.4'lük depremin bilançosunu, canım kardeşim, Naci hocam 40 bin, Ahmet hocam 50-60 bin kayıp ile açıklıyor. İstanbul'a yeni bir boğazın kazandıracaklarını herkes kendince düşünsün. (İnan sayfalarca olumlu ve olumsuz düşünceler dile gelir, getirilir)

Projeyi Ekim ayında (7 ay önce) yazdık malum gazetede. Kesinlikle heyecanlandıran bir proje ama rahmetli Ecevit de söylese Başbakanımız Erdoğan da ifade etse, yap işlet devretle bile hayata geçse; 20 milyar Avro'luk kaynağın adresi İstanbul'da deprem olmalı bence. En azından şu an için...
Sen nasıl değerlendiriyorsun?
KörfES'deki tüm sevdalılara iyi akşamlar olsun...
Körfezin Kırmızı Şimşekleriyiz!

Alper Abi,
Geçen siyasi bir partinin bir sloganıyla karşılaştım, aynen şöyle diyordu: "İstanbul' un göbeğinde Islah edilmediği için taşan bir derede onlarca insanını kaybeden bir ülkenin, 'Çılgın Projelere' ayrıacak ne bütçesi ne de zamanı vardır." Genel seçim başlığında da buna biraz değinmiştim. Deprem öncesi şehrin kentsel dönüşümünü tamamlamak yerine sırf seçime yönelik şova yönelik projeler önce İstanbul'un sonra ülkenin sonunu getirecektir. Tayyip Erdoğan burayı Dubai ile karıştırıyor sanırsam ama bilmeli ki Türkiye o kadar zengin bir ülke değil ayrıca ülke sadece İstanbul'dan ibaret değil. Doğuda üzerinde hala köprü olmayan nehirler varken İstanbul'da kanal yapıp üzerine de köprü yapmaya çalışmak nasıl bir iştir anlamıyorum. Ayrıca 20 milyar dolar çok iyimser bir rakam, kanalın üzerine yapılacak köprüler, bağlantı yolları... gibi proje sonrası kalemler de eklenmiş mi acaba bu rakama?

İşin maddi boyutunu başbakanın farz ettiği gibi yap işlet devret modeliyle çözüldüğünü düşünelim. Peki ya diğer faktörler? İstanbul'un ormanları, en verimli toprakları ve hatta temiz su kaynakları heba olmayacak mı? En az 17 milyon insanın yaşadığı İstanbul'da en az bir o kadar insanı daha bağıra bağıra davet etmenin anlamı nedir? Yapıldığı taktirde kanalın çevresi kimler için rant kapısı haline gelecektir?Kanalın bulunduğu yerden çıkacak milyonlarca ton toprak ne olacak, kanalın zeminine dökülecek milyonlarca ton çimentoyu nerden sağlayacağız? Boğaza alternatif olması düşünülen kanalın en geniş noktasının 150 metre, boğazın en dar yerinin 800 metre olduğunu kimse söylememiş mi başbakana? Boğazdaki tanker trafiğine alternatif olacağı da konuşulan kanalın boğazdan en az 10 misli riske sahip olacağı tahmin edilemiyor mu? Üstelik boğazdan bedava geçmek varken (uluslararası sözleşmeler elimizi kolumuzu bağlıyor) kanaldan para vererek kim geçer? Bunun gibi onlarca soru...

Dün bir profesörün bu projeyle ilgili yazısını okudum. Adam böyle bir projenin Karadeniz'in bile dengesini bozabileceğini söylüyor. Jeolog değilim ama toprağın bu şekilde bir işleme tabi tutulması ilerde bize hangi negatif etkiler yansıtır, açıkçası çekiniyorum. Dere yataklarına kurulan evlerin en ufak bir sel felaketinde nasıl mahvolduğunu hatırlıyorum, tüylerim diken diken oluyor.

Kadir Abi...
Proje hem gelir bakımından hem de çevre bakımından çok güzel  ama yeri YANLIŞ
Peki o zaman nereye yapılacak sorusuna,
İşte asıl çılgın proje şimdi geliyor
İzmit Körfezini direk Karadeniz'e bağlayacak bir proje hem de daha az maliyetli olacak bir proje 
Daha az maliyetli diyorum çünkü Karadeniz'den İzmit körfezine dökülen hem de hemen hemen hiç kıvrım olmadan dökülen 100 yıllar önceden kalmış eski bir akarsu yatağı bulunmaktadır.Yeni açılacak bir kanala göre jeolojik açıdan evrimini tamamlamış ilerde extra bir durum yaratabilecek riski bulunmayan(deprem,sel vs.) bu eski akarsu yatağı daha uygundur.Kanal uzunluğu açısından daha uzun bir kanal olacak ama genişliği tahminen 250 metre civarıymış.Yani şuanki açılacak kanaldan 100 metre daha geniş.Böyle olmasına rağmen çıkacak harfiyat miktarı çok daha az.

Bir de herkes şuna takmış durumda Boğazdan bedava geçmek varken niye para verip geçsinler.
Bir petrol gemisi veya yük gemisi boğazdan geçebilmek için günlerce hatta haftalarca açıkta bekletilebiliyor bu tamamen Türk hükümetine bağlı petrol şirketlerinin veya diğer şirketlerin bu beklemeden dolayı uğradığı zararı bir düşünün.Anlaşmaya göre boğazlardan geçmek serbest ama nasıl ve ne zaman geçileceği tamamen bizim elimizde hatta çeşitli nedenlerle geçirtmeme durumu bile söz konusur.Çünkü boğazların kontrolü Türkiye'ye aittir.

Belki de ABD 'nin iç denizlerde hakimiyet kurma hevesi yüzünden Karadeniz'e Boğazlardan geçiremediği uçak gemilerini kanaldan geçirme düşüncesi olabilir.Tamamen komplo teorimdir.
Syg.

Hayatta 2 şeye güvenirim;biri aynaya baktığımda gördüğüme diğeri yukarı baktığımda göremediğime..
Sagopa
Yukarı
es-suat-es Liste gör
Deneyimli Yazar

Suat Koyuncu
Yer: Eskisehir
  Alıntı es-suat-es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/May/2011 saat 16:42
Uğurböceği 
Sevgili Uğur öncelikle yazını baştan sona okudum sana katıldığım bazı noktar var elbette ama bence son sözlerin bence biraz ağır olmuş nedeni ise iki maç arasındaki fark; Trabzon seyircisi sadece kendi takımını destekleyen besteler söylese idi inan tribünümüz o maçtada çok kötü olucaktı ama o maçta tribünlerimizin karşı taraf sayesinde ateşlendiğine inanıyorum.
Diğer faktörlerle ilgili birşey söylemekte istemiyorum.
...
Yukarı
kadirgulen Liste gör
Usta Yazar

kadir
  Alıntı kadirgulen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/May/2011 saat 18:14
Özgür,
İlk tartışmamız gereken nokta projenin fizibilitesinden ve rantabilitisinden ziyade bu yada bu tarz başka projelerin ülke için öncelik sırasıdır. Hala hastane kapılarında parası olmadığı için tedavi olamayıp da ölen insanlar varken kanal ile mi uğraşmalıyız yoksa sosyal devletin gereklerini nasıl yerine getirilir diye mi düşünmeliyiz?

MAERSK'in kuru yük gemisini yada SHELL'e ait akaryakıt tankerini boğazda normalden bir gün daha fazla bekletebilecek bir hükümet var mı? Böyle bir durumda ülkenin yaşayacağı baskı yada ambargoyu düşünebiliyor musun?
KKŞ
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
  Alıntı Baba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/May/2011 saat 20:26
Cansınız, ne düşünürseniz ne söylerseniz söyleyin; olay budur, ifade, üslup, nezaket, incelik budur. Bu Eskişehirsporluluktur.
Çok değil 5-6 yıl önce forumun her sayfası böyleydi... Bu sayfa lütfen en azından bu başlık böyle yürüsün beyler... Dilinize yüreğinize sağlık... Varolun.
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
e_s_e_s Liste gör
Yazar

fatih
Yer: Alperen
  Alıntı e_s_e_s Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/May/2011 saat 20:42
Alper Abi yerinde ve güzel bir başlık açmışsın.Sizin gibi abilerimin görüşlerini önemsemekte ve bu başlığı büyük bir zevkle takip etmekteyim.Kaleminize kuvvet abilerim...Smile
OSMANLI İMPARATORLUĞU...

"Düz yaşayacağız, düz duracağız, düz yürüyeceğiz. Dik duracağız, doğru gideceğiz. "Şehid lider Muhsin YAZICIOĞLU
Yukarı
kadirgulen Liste gör
Usta Yazar

kadir
  Alıntı kadirgulen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/May/2011 saat 08:52
Alıntı yapılan Baba

Cansınız, ne düşünürseniz ne söylerseniz söyleyin; olay budur, ifade, üslup, nezaket, incelik budur. Bu Eskişehirsporluluktur.
Çok değil 5-6 yıl önce forumun her sayfası böyleydi... Bu sayfa lütfen en azından bu başlık böyle yürüsün beyler... Dilinize yüreğinize sağlık... Varolun.
Keşke Müjdat Abi de özellikle Kanalistanbul hakkındaki fikirlerini bu başlıkta paylaşsa bizimle...
KKŞ
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 23456 22>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,438 saniyede hazırlanmıştır