Sayfayı yazdır | Close Window

ViVa Es Es / EStanbul

Yazdırılan yer: eskisehirspor.com
Kategori: Gurbetteki Şimşekler
Forum İsmi: Boğazın Kırmızı Şimşekleri
Forum Açıklaması: İstanbul'daki ESES'liler
URL: http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=3642
Yazdırma tarihi: 04/May/2024 saat 04:11
Yazılım Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com

Konu: ViVa Es Es / EStanbul
Gönderen: Baba
Konu: ViVa Es Es / EStanbul
Gönderi tarihi: 24/Nis/2011 saat 14:29

BU BAŞLIK KİŞİSEL VE SAĞOLSUN MOD'LAR ANLAYIŞ GÖSTERDİ, BEN DE İÇİMİ DÖKÜYORUM.
Eskişehirspor kimsenin tekelinde değildir.
Eskişehirspor kimsenin oyuncağı da değildir.
Eskişehirspor, kıymeti kendinden menkûl küçük bir grubun doğrusu ya da reklam paravanı da değildir.
Eskişehirspor, yüreğinde ESkişehir hasretini yaşayan ve HİÇ KİMSENİN ÖNÜNDE EL PENÇE DİVÂN DURMAYAN gönüllerin fatihidir...

-------------
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...

Yanıtlar:
Gönderen: esesyucel
Gönderi tarihi: 24/Nis/2011 saat 15:25
Alıntı yapılan Baba

Eskişehirspor kimsenin tekelinde değildir.
Eskişehirspor kimsenin oyuncağı da değildir.
Eskişehirspor, kıymeti kendinden menkûl küçük bir grubun doğrusu ya da reklam paravanı da değildir.
Eskişehirspor, yüreğinde ESkişehir hasretini yaşayan ve HİÇ KİMSENİN ÖNÜNDE EL PENÇE DURMAYAN gönüllerin fatihidir...
Bu kısa açıklamayla tüm grup ve oluşumlardan bağımsız hareket edeceğime, kimseye "eyvallah" demeyeceğime söz veriyorum.
forzaEstanbul (Tek kişilik hareket, eylem, oluşum, kavga, zafer!)

Hiç kimse lütfen olumlu, olumsuz yorum yapmasın. Bu forumda cenk etmekten artık bitap düştüm.
Mod'un anlayışına sığınıyorum... Demirbaş sayılırım artık kimseyle kapışmadan burada düşüncelerimi paylaşacağım.
EStanbul'dan selamlar...

Başkan benide yanına ekleBig%20smile

-------------
Yoldaki Kavşaklara Arkanadki Yavşaklara Dikkat Edeceksin.

Gönderen: volkanson2
Gönderi tarihi: 24/Nis/2011 saat 16:13
destekliyorum....

-------------
zaman zaman değil her zaman ES ES'li

Gönderi tarihi: 26/Nis/2011 saat 13:17

19.05.1996-- TS: 7 - ESES: 1... İntikamı aldık, harika...Clap

04.02.1996-- FB: 6 - ESES: 0... Bunun intikamı NEREDE?Wink

(Sayfa Forzacıların... Kişisel ya da herhangi bir oluşumdan hiç kimse şu sayfaya yorum yapmasın lütfen, saygıyla rica ederim...)

-------------
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...

Gönderen: hüsnü
Gönderi tarihi: 27/Nis/2011 saat 21:09

Beybaba, başlık açıpta bu sayfaya yorum yazmayın demekle,
gazetecilik mesleğine ters düştüğünü düşünürüm, haksızmıyım ?

Smile

-------------
# Direnmüdavim....

Gönderi tarihi: 29/Nis/2011 saat 02:37
Bazı değerlerde objektif olmak mümkün müdür dayım?.. ES ES konusunda objektif olunabilir mi? Smile Ama, "Herkes" olmayan herkes elbette yorum yapsın dayım...
Ancak ricam, beni bilmeyen, tanımayan dünün çocuğu da gelip yazmasın be dayım... Okumasın da bu sayfaları... Hasret ve hürmetle kucaklarız dayımızı.
forzaEStanbuL

-------------

Gönderi tarihi: 29/Nis/2011 saat 03:33

BİZANS'A KARŞI (yürümeyeceksin) DURACAKSIN...

-------------

Gönderi tarihi: 29/Nis/2011 saat 04:14
ANTİ BİZANS; senin sevdana, tutkuna küfür edenlerin Facebook videolarında salladığı döner bıçaklarının pırıltısına özenmek değildir.
Anti Bizans, 5'e 2 yakalayıp kolaylıkla şiddetinle ezeceğin üzerinde o 3 formayı taşıyan delikanlı da değildir.
Anti Bizans, teşbihte hata olmaz; "oruç tutmak" gibidir. Ya tutarsınız ya tutmazsınız o orucu...
Ve niyetin de yeminin de adresi; dönerle, kavgayla mukayese edilemeyecek kadar kutsaldır. O senin kendine verdiğin bozamayacağın yemindir.
Haklıdan ve mazlumdan yana (Eskişehirsporlu) olma yeminidir ANTİ BİZANS!

-------------

Gönderi tarihi: 30/Nis/2011 saat 03:13
10'uncu yılına eren Boğazın Kırmızı Şimşekleri'nin Eskişehir GÜNYÜZÜ'nde yüzü aşkın evladımıza formamızı giydirecek olmasından onur ve mutluluk duydum.
Kimi çalışan kimi öğrenci olmasına rağmen, harçlıklarından artırma gayretiyle bu anlamlı adımı atan BKŞ'nin emektarlarına da sempatizanlarına da yürekten teşekkürler.
forzaEStanbuL

-------------

Gönderen: Çağdaş_SUT_26
Gönderi tarihi: 30/Nis/2011 saat 09:36
Alıntı yapılan Baba

19.05.1996-- TS: 7 - ESES: 1... İntikamı aldık, harika...Clap

04.02.1996-- FB: 6 - ESES: 0... Bunun intikamı NEREDE?Wink

(Sayfa Forzacıların... Kişisel ya da herhangi bir oluşumdan hiç kimse şu sayfaya yorum yapmasın lütfen, saygıyla rica ederim...)
alper abi ben buna yorum yapmadan geçemem affına sığınıyorum ama o kadar güzel özetlemişsinki, 2-3 haftadır tartıştığımız mevzu bu işte fener maçından önce kimse 6-0'dan bahsetmiyordu, trabzon maçından önce herkesin dilinde 7-1 vardı, acaba fener'e karşı bu ilgi alaka nereden geliyordu ve aynı şekilde trabzon'a karşı bu kin acaba içimizde irlandalılar vardıda bizmi bilmiyorduk??? tebrikler abi sonuna kadar haklısın, bizans oyunlarına karşı yanındayı(m)z...

-------------
Sevgindir bizi yaşatan...!

Gönderi tarihi: 01/May/2011 saat 00:59
Yaşasın 1 Mayıs, Yaşasın Anadolu'nun devrimcisi Eskişehirspor!
forzaEStanbuL olarak saat: 13.00'te, 1 milyon emekçiyle kol kola olacağım.
Anadolu'nun en büyük emekçisinin şanlı armasını, Türkiye'nin emekçileri görecek.
(Katılım bireyseldir)

-------------

Gönderen: tkolca
Gönderi tarihi: 01/May/2011 saat 01:32
15:00 de ESYİAD'a yetiş abi ;)

-------------
BKŞ

Gönderi tarihi: 01/May/2011 saat 01:35
09.00- 02.00 (2 Mayıs oluyor:) çalışıyorum Tolgam.
Kalbim sizlerle ama, her zaman, her yerde...

-------------

Gönderi tarihi: 01/May/2011 saat 02:03
ClapDÖN GEL DELİKANLI...Clap

-------------

Gönderi tarihi: 01/May/2011 saat 18:26
Olağanüstü güzel bir 1 Mayıs oldu... FB'nin Vamos Bien, (eski adı FenerbahCHE'ydi daha sonra isim değiştirdiler), Çarşı, Trabzonsporlular pankartlarıyla katılmıştı. Tek başıma katıldım. Günün en anlamlı rastlantısı Hamburg'dan Taksim'e gelen 60 yaşındaki Selçuk isminde bir gönüldaşımızla tanışmamız oldu... Ayrıntılar sabaha doğru...

(Özetle, liseyi Eskişehir'de okuyan aslen Eskişehirli olmayan ve ES ES'in muhteşem yıllarında "Ben o stada gece 3'te -10 derecede girdiğimizi bilirim; gece girerdik, gündüz girmene imkan yoktu" diyen ve sadece Arma'ya gönül vermiş değerli bir ağabeyle sohbet günün yorgunluğuna değdi)

Tekrar, emeğiyle geçinen siyasi fikri ne olursa olsun bütün emekçilerin emeklerinin hakkını alması dileğiyle... İyi pazarlar olsun.

-------------

Gönderi tarihi: 03/May/2011 saat 09:38
1944'ün 3 Mayıs'ı unutulur mu? Unutulmaz elbet...
"Taş kırılır, tunç erir, TÜRKLÜK ebedidir...." (M.K.ATATÜRK)
Yaşasın 3 Mayıs Türkçülük bayramı...

-------------

Gönderen: ashanye
Gönderi tarihi: 03/May/2011 saat 10:09
Bizler Tanrı dağında Kürşad
Romada Atilla
Türkmenistanda Ahmet YESEVİ
Malazgirtte Alparslan
İstanbulda Fatih
Sina da Yavuz
Çanakkalede ATATÜRK
olarak görünen kahraman bir milletiz.Ruhlar ceminde rabbe secde eden yüce TÜRK evlatlarının 3 Mayıs TÜRKÇÜLÜK günü kutlu olsun..

-------------
Babadan kalan en büyük miras ESES sevgisi.

Gönderi tarihi: 03/May/2011 saat 10:24
Eline, yüreğine sağlık babacım; varol...

-------------

Gönderi tarihi: 03/May/2011 saat 10:35
Aklınıza gelebilecek her konuda, saygı ve sevgi çerçevesinde, atar gider yapmadan, polemiğe girmeden; sadece bilgi vermek ya da paylaşmak için forzaEStanbul başlığını kullanmanızdan mutluluk duyarım. Her konuda...
EStanbul'dan selam ile...

-------------

Gönderen: es-suat-es
Gönderi tarihi: 03/May/2011 saat 11:17
3 Mayıs Türkçülük bayramınızı kutluyorum değerli Eskişehirsporlular...
Başlıkta tadından yenmez kıvamda olucağından yakından takipteyim Baba izin verdiği müddetçe.

-------------
...

Gönderi tarihi: 03/May/2011 saat 11:34
Değerli gönüldaşım inan izin vermek falan değil... İsteyen fıkra anlatsın, isteyen öykü yazsın, isteyen güzel bir anektodu paylaşsın; ben zevkle okurum. Hepsini okurum. Senin de çok iyi bildiğin gibi gerçekten 5 para etmez insanlarla artık polemik yaşamaktan bıktım gardaşım. O yüzden kimse yazmasın dedim.

Elbette ki değerli gönüldaşlarımın dilediğini, dilediği gibi yazması beni mutlu eder... Hele forza başlığında yazması beni kaidesiyle mutlu eder. MOD'larımıza iş bırakmadan, onları yormadan; ESESİMİZİ de konuşalım, hayatı da konuşalım. Yaşadığımız aşk acısını da çok sevdiğimiz bir canın kaybını da paylaşalım. Başlık hepimizindir...

-------------

Gönderi tarihi: 03/May/2011 saat 21:44
DÜNYANIN GÜNDEMİ
USAMA BİN LADEN...

Usama Bin Laden'in öldüğüne inanmıyorum... Belki daha önce Afganistan'a yapılan bir saldırıda öldü. Belki ABD ile pazarlık yaptı, anlaştı hatta haftalar önce yüz estetiğini bile tamamladı, bunları bilemiyorum.

Ama gerek feyk fotoğrafı gerekse okyanusa atıldı yalanı; bence Amerika'nın Ortadoğu üzerindeki amaçlarını şekillendirmek adına yarattığı kendince haklı bir gündem, bir gelişme...
Pekiyi bundan sonra neler olur? Değerli dostlar bundan sonra ikinci bir 11 Eylül olmaz belki ama bu ayarda büyük eylemler olacağına ben kesin gözüyle bakıyorum. Bu eylemlerin de açıkçası Batı'da değil biz ve diğer İslam ülkelerinin başkentlerinde olacağı aşikâr...

Bu eylemleri El Kaide mi, provoke edilen basit gruplar mı yapar bilinmez ancak ABD'nin bundan sonraki söyleminin İslam'ın (Ortadoğu) koruyuculuğu olacağını kestirmek güç değil. Bombayı kim patlatırsa patlatsın bilançonun çıkacağı küresel bir marka var ve Allah korusun yaşanacak her acıdan sonra ABD'nin vereceği insancıl/İslamcıl mesajlar, Ortadoğu'nun iç güvenliğini Pentagon'a daha da kaydırıp, dayayacak...

Daha bugün Romanya ile askeri üs konusunda anlaşma imzalayan ABD fiziksel de psikolojik olarak da dirisini kendi ülkesinde kullandığı Usama'nın ölüsünü Ortadoğu'da kullanacak. Hem de çok iyi kullanacak... Dilerim yanılırım ve insanlar üzülmez.
EStanbul'dan iyi akşamlar.

-------------

Gönderen: 26_eses
Gönderi tarihi: 03/May/2011 saat 22:22
Bizki yurtdışında, Şırnakta, Marmariste, Karadenizde kısacası her zaman ve her yerde yaşadığımız ve yaşattığımız Eskişehirspor sevgisini epeydir bu sitede yaşıyamıyorduk (yada bana öyle geliyor). Aylardır online olmadan siteye şöylesine bir girip çıkıyorum. Çünki nefesim daralıyor, canım sıkılıyordu. Bu başlık sigaradan ciğerleri dolup nefes almakta zorlanan birisine neşterle açılan bir hava deliği gibi beni rahatlattı. Burada sorunsuz nefes alabiliyorum.

-------------
Karadeniz ESES

Gönderen: kadirgulen
Gönderi tarihi: 03/May/2011 saat 22:49
Alper Abi,
İstanbul'da yaşayan birisi olarak Kanalistanbul hakkındaki düşüncelerini merak ediyorum.

-------------
KKŞ

Gönderi tarihi: 03/May/2011 saat 22:54
Ayhan ağabey, kaleminizden bal damlamış, onore etmişsiniz. Ağabey bizim, Ankara'da bir gönüldaşımız vardır. Şöyle diyim; tek başına "Arma", tek başına inanın "Sancak" niteliğinde bir dostumuz. Bilmem tanır mısınız, foruma BANNER mahlasıyla(nickiyle) yazan Müjdatımız...

Bu adam hayatını Eskişehirspor'a adayanlardan. Ben eğer bir yapraksam, dal olarak gördüğüm, kabul ettiğim ve elbette saydığım nadide insanlardan... Banner forumdan uzaklaştı biliyor musunuz, sizin dile getirdiğiniz rahatsızlık yüzünden BANNER artık foruma yazmıyor. Okuduğuna eminim, kopması mümkün değil ama onun yazmaması bence burada bir organın, önemli bir organın işlememesi kadar elzemdir.

Maalesef ilk sayfada söylediğimi tekrar edeceğim; haddini bilmeyen, insanlarla polemik yaşamak üzere isimsiz, kimliksiz (kişiliksiz) itlik yapmaya kalkana yemin olsun bu sayfada dümdüz giderim. Kimse kimsenin huzurunu kaçırmaya kalkmasın. Eskişehirsporlu olduğum için bana "Ya ben neredeyim bu mu benim camiam?!" diye sordurtanlara diyorum. Değil bu sayfalara yazmak, okumasınlar bile...

Bizim dilimiz sizle aynı onlarınkinden farklı Ayhan ağabey, inanın... Ben Ankara'daki sancağımızla(Müjdat) eminim ki birçok konuda farklı düşünüp, yazmışızdır ama okumuş ve saygı duymuşuzdur. Onun nedeni de saygıyı yaratan sevgimizdir. Saygıyı, sevgiyi bilen yazsın bu sayfaya... Herkes yazsın ama en başta da BANNER yazsın.
Gecen güzel olsun Ayhan ağabey...

-------------

Gönderi tarihi: 03/May/2011 saat 23:11
Kadirim felaket büyük bir konu bu... EStanbul deprem bekliyor 7.4'lük depremin bilançosunu, canım kardeşim, Naci hocam 40 bin, Ahmet hocam 50-60 bin kayıp ile açıklıyor. İstanbul'a yeni bir boğazın kazandıracaklarını herkes kendince düşünsün. (İnan sayfalarca olumlu ve olumsuz düşünceler dile gelir, getirilir)

Projeyi Ekim ayında (7 ay önce) yazdık malum gazetede. Kesinlikle heyecanlandıran bir proje ama rahmetli Ecevit de söylese Başbakanımız Erdoğan da ifade etse, yap işlet devretle bile hayata geçse; 20 milyar Avro'luk kaynağın adresi İstanbul'da deprem olmalı bence. En azından şu an için...
Sen nasıl değerlendiriyorsun?
KörfES'deki tüm sevdalılara iyi akşamlar olsun...
Körfezin Kırmızı Şimşekleriyiz!

-------------

Gönderen: khan
Gönderi tarihi: 03/May/2011 saat 23:39
Bugün çalıştığım fabrikaya otomotiv üretimini görsünler diye Eskişehir motor meslek lisesi geldi.Çocuklarda ESES atkısı vardı.Birkaçı ile sohbet ettim,hepsi safkan ESES'li.
Şehir dışına eğitim amaçlı çıkmışlar ama bizim için en önemlisi sevdalarını haykırcasına atkılarını takmışlar.Orhan abimizin dediği gibi top yekün kuvayyi milliye hareketinin yeni kıvılcımlarını taşıyorlardı.
Yaşasın Eskişehirspor...

not: Bu güne kadar onca ilden öğrenci geldi ama takım atkısı takanını görmedik hiç.

-------------
Körfezin Kırmızı Şimşekleri

Gönderi tarihi: 03/May/2011 saat 23:48
Başlığın 26'ıncı mesajını yazdın Bahadır başkanım ve içmeden başımızı dönderdin...Clap

-------------

Gönderi tarihi: 04/May/2011 saat 09:23
Bahadır abinin altını çizdiği konuda yani şehrinin takımına sahip çıkan öğrenci oranında Türkiyede ilk sıradayızdır şuan ortaokul ve özellikle liselerde EsEs sevdalısı çok gencimiz var ve hepsi ellerinden geldiğince EsEs sevdasını yaymaya çalışmakta bu özelliğimizde benim çok hoşuma gidiyor.

-------------
...

Gönderi tarihi: 04/May/2011 saat 09:49
Alıntı yapılan Baba

Kadirim felaket büyük bir konu bu... EStanbul deprem bekliyor 7.4'lük depremin bilançosunu, canım kardeşim, Naci hocam 40 bin, Ahmet hocam 50-60 bin kayıp ile açıklıyor. İstanbul'a yeni bir boğazın kazandıracaklarını herkes kendince düşünsün. (İnan sayfalarca olumlu ve olumsuz düşünceler dile gelir, getirilir)

Projeyi Ekim ayında (7 ay önce) yazdık malum gazetede. Kesinlikle heyecanlandıran bir proje ama rahmetli Ecevit de söylese Başbakanımız Erdoğan da ifade etse, yap işlet devretle bile hayata geçse; 20 milyar Avro'luk kaynağın adresi İstanbul'da deprem olmalı bence. En azından şu an için...

Alper Abi,
Geçen siyasi bir partinin bir sloganıyla karşılaştım, aynen şöyle diyordu: "İstanbul' un göbeğinde Islah edilmediği için taşan bir derede onlarca insanını kaybeden bir ülkenin, 'Çılgın Projelere' ayrıacak ne bütçesi ne de zamanı vardır." Genel seçim başlığında da buna biraz değinmiştim. Deprem öncesi şehrin kentsel dönüşümünü tamamlamak yerine sırf seçime yönelik şova yönelik projeler önce İstanbul'un sonra ülkenin sonunu getirecektir. Tayyip Erdoğan burayı Dubai ile karıştırıyor sanırsam ama bilmeli ki Türkiye o kadar zengin bir ülke değil ayrıca ülke sadece İstanbul'dan ibaret değil. Doğuda üzerinde hala köprü olmayan nehirler varken İstanbul'da kanal yapıp üzerine de köprü yapmaya çalışmak nasıl bir iştir anlamıyorum. Ayrıca 20 milyar dolar çok iyimser bir rakam, kanalın üzerine yapılacak köprüler, bağlantı yolları... gibi proje sonrası kalemler de eklenmiş mi acaba bu rakama?

İşin maddi boyutunu başbakanın farz ettiği gibi yap işlet devret modeliyle çözüldüğünü düşünelim. Peki ya diğer faktörler? İstanbul'un ormanları, en verimli toprakları ve hatta temiz su kaynakları heba olmayacak mı? En az 17 milyon insanın yaşadığı İstanbul'da en az bir o kadar insanı daha bağıra bağıra davet etmenin anlamı nedir? Yapıldığı taktirde kanalın çevresi kimler için rant kapısı haline gelecektir?Kanalın bulunduğu yerden çıkacak milyonlarca ton toprak ne olacak, kanalın zeminine dökülecek milyonlarca ton çimentoyu nerden sağlayacağız? Boğaza alternatif olması düşünülen kanalın en geniş noktasının 150 metre, boğazın en dar yerinin 800 metre olduğunu kimse söylememiş mi başbakana? Boğazdaki tanker trafiğine alternatif olacağı da konuşulan kanalın boğazdan en az 10 misli riske sahip olacağı tahmin edilemiyor mu? Üstelik boğazdan bedava geçmek varken (uluslararası sözleşmeler elimizi kolumuzu bağlıyor) kanaldan para vererek kim geçer? Bunun gibi onlarca soru...

Dün bir profesörün bu projeyle ilgili yazısını okudum. Adam böyle bir projenin Karadeniz'in bile dengesini bozabileceğini söylüyor. Jeolog değilim ama toprağın bu şekilde bir işleme tabi tutulması ilerde bize hangi negatif etkiler yansıtır, açıkçası çekiniyorum. Dere yataklarına kurulan evlerin en ufak bir sel felaketinde nasıl mahvolduğunu hatırlıyorum, tüylerim diken diken oluyor.

-------------
KKŞ

Gönderi tarihi: 04/May/2011 saat 10:12
Asıl çılgın broje budur LOL

EN ÇILGIN PROJE

"Evde sıkıldım ve bir proje de ben yapıverdim. Elime mi yapışacak...?

Başımın gözümün sadakası olsun, projemi halkın yararına hibe ediyorum.

1-Kanal Trabzon: Trabzon’dan başlayarak İskenderun körfezine uzanacak.

Akdeniz’de hamsi avlanacak.

2- Kanal Güdül: Karadeniz ile Akdeniz’in birleşmesinde Ege dışlanmayacak.Gâvur İzmir ıslah olacak.

3-Ankara adası: Ankara’ya deniz getirilmek suretiyle, Sakarya Caddesi sahilinde bira içilip, üst geçitten olta sallandırmak mümkün olacak.

4-İki Karadeniz: Bu kanallardan çıkan topraklarla Karadeniz doldurulup Rusya’yla birleşecek, iki ülke arasındaki ziyaretler kolaylaşacak. Bilâhare, burada " Kanal Moskova" açılması ile ilgili araştırmalar başlayacak.

5-Eskişehir’in Akdeniz’le buluşması: Eskişehir’e suni denizler yapmaktansa; Eskişehir, Akdeniz’e nakledilecek.

6-Karadeniz’in Yeşil Adası Kıbrıs: Ada'yı, Akdeniz’den Karadeniz’e sevk etmek suretiyle, Kıbrıs sorununa kesin çözüm bulunacak

7-Yozgat Gölü: Van Gölü boşaltılarak, Yozgat’ta yeniden oluşturulacak. Her projeye gerekçe şart değil! Van Gölü milyonlarca yıldır aynı yerde, hareket olsun…

Lüzumu halinde "Konya Ovası ile Ağrı Dağı’nın yerlerini değiştirme" projesi de geliştirilebilir." Nafiz Şahin

-------------
KKŞ

Gönderen: ashanye
Gönderi tarihi: 04/May/2011 saat 10:22
Sevili Alper Banner'in yazmadığı dikkatimizi çekiyordu ancak sebebini bilmiyordum açıkçası.Banner(Müjdat)Duruşu ile Eskişehirspor sevgisi ile bu güne kadar yaptıkları ile her zaman örnek Eskişehirsporlu olmuştur.Yaptığı bir çok katkıyıda sessiz sedasız kimselere söylemeden reklam yapmadan yapmıştır.Başkan ve yöneticilere bir çok kez bilgi ve öngörüleri ile ışık tutmuştur.Adam gibi adam gerçek Eskişehirspor sevgisi ile yoğrulmuş ve her daim sevgisini yaşayan Müjdat hocanın her kararına saygı duyar sevgi ve saygı ile selamlarım..

-------------
Babadan kalan en büyük miras ESES sevgisi.

Gönderen: ugurbocegi
Gönderi tarihi: 04/May/2011 saat 12:01

ES-ES ANTİbizans DEĞİLDİR, bizansın TAM KALBİDİR

Yüreğim daralıyor, iki haftadır nefes alıp veriyorum, psikologların tavsiyelerine uyuyor 1’den 40’a kadar sayıyorum içimden, sonra tekrar başa sarıyorum, kabullenemiyorum. Herşeyi kaldırabiliyor YÜREĞİM, yani Başkan maç satabilir, Yönetim Kurulu maç satabilir (Ki Yönetimde yıllardır siyah-beyaz lacivert-sarı-kırmızı formalar giyen ABİLERİMİZ (!) var.), Teknik Direktör veya Futbolcular maç satabilir…(Satmışlardır demiyorum, ihtimaldir)

Umurumda bile değil!

Çünkü bizim kültürümüzde çamurlu yollardan, adresi bilinmeyen KÖY(!) stadlarından, kamyon kasalarında gidilen deplasmanlardan, BABAlarımızın anlattığı nüfusu 50.000 iken stadı hınca hınç dolduran amcasından, ninesinden, köylüsünden kentlisine taraftarlarımızdan, kadıköyde, inönüde, samiyende stadı ikiye bölerek oturduğumuz tribünlerden, Tekirdağ’dan, Körfes’den Kasımpaşa’ya üzerinde siyah-kırmızı formalarıyla halısahalarda, her atmosferde ES-ES’imizin yanında olan BÜYÜK TARAFTARIMIZAdır sitemim. 6-0’ın intikamıda değil aslında ilgilendiren, 90 dakikasını izleyen bilir fener maçının 10 dakikası bir toplu tezahürat gerisi yalan, tribüne bir bakın yarısından çoğunda ne bir atkı ne de forma, yazık dedim kendi kendime;

Sonra bekledim bir hafta sonrasıydı ANTİbizans diye çığırtkanlık yapıyoruz ya her seferinde, Trabzonspor maçında tribünler olması gereken gibiydi, yani EFSANEYDİ, 90 dakika kesintisiz destek, atkı şovlar, Bando ES-ES…7-1’in intikamını almıştık aklı sıra.

Bize öğretilen ANTİbizans bumuydu diye sordum kendime, yani fenere tam destek. “İ.ne Trabzon olamazsın Şampiyon” tezahüratı ne anlama geliyordu? Trabzon i.ne ise ve şampiyon olamayacaksa kim olacak, fener. ES-ES dışında kimin şampiyon olacağı umrumuzda değil doğrudur, Ancak umrumda olan şeyler var, Sağ elimdeki kesik izi fenerin son şampiyonluğunda KIZILCIKLI Caddesindeki olaylardan kalma, Eskişehirsporluluk’u gittiğin otel odasındaki kapı nosunun 4326 olmasıyla, bindiğin otobüsün, trenin 26 numaralı koltuğuyla, araç plakasının başı veya sonun 34 xx 1026, telefon numarasının 0505 268XX26 olması bildik, doğan BEBEĞİMİZİN ilk hediyesi çubuklu forması, Nikah töreninde EVET derken memura, “Antep Belediye maçı n’oldu?” diye sorması bildik sevgimizi, fakat bunu kaldıramıyorum yürek, sindiremiyorum içime, varsın şampiyonluklara oynamasın takım, varsın Edirnenin ötesine sadece turistik gezi amaçlı çıkalım, varsın küme düşmemeye oynayalım, varsın küme düşelim, varsın yine BAYRAM’ın ilk günü ASAŞ’tan 3 yesin takımım, ama bir sezonda 8 maç “ETİK” cezası almasın Teknik Patronum, 3-5 maç almasın Futbolcum, yine düşmeme hesabını parmaklar yapsın yada bırakalım sevdamız ikili averaja takılsın, Ama başımız dik, Boynumuz yukarda olsun.

Bu forumla tanışmam 2000’li yılların başıdır aslında. Uzun süredir, uzun uzun takip ederim forumu, yazmam çoğu zaman susarım, sustukça susarım. Geçen gün İstanbul Halkalıdaki ilkokuluma ziyarete gittim, sınıf arkadaşım kız öğretmen olmuş, 20 sene sonra ilk kez gördüğünde “ES-ES’Lİ” diye çağırabiliyorsa bizi, anlatmaya hacet yoktur ES-ES sevgimizi. Ama yazmıyorsam foruma sebebi var, Stadda 90 dakika destek veriyorsak biz, KIRMIZI gözle dünyadan bir haber gelip bağırın lan a..na kod…larım diye bağırılırsa, deplasmanlarda polise askere esnafa masum vatandaşlara Döner bıçaklarıyla, satırlarla saldıran, 3-5 çapulcu yüzünden polisten jop ve biber gazı yiyen GERÇEK taraftarlarımıza üzüntümdendir. Yazmıyorsam tren vagonlarında Analı-Çocuklu-Yaşlısının yanında küfürler tekmeler atan üzerinde maalesef ki ES-ES atkısı olan bizans kolpalarınındır bütün suç.

Bu yüzden buraya yazmayı uygun gördüm, sürç-ü lisan ettiysem affola, maalesef ki şunu söylemeliyim: “ES-ES ANTİbizans DEĞİLDİR, bizansın TAM KALBİDİR”.

İnadına forzaEStanbul...

-------------
ONLY FOR LOVE ES-ES...ÖNCEL'S

Gönderen: hus@mES
Gönderi tarihi: 04/May/2011 saat 13:51
Bu başlığı açan Alper Bey başta olmak üzere, katkı sunan herkese saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Çok naif bir başlık ve ilgiyle izliyoruz. Ellerinize yüreğinize sağlık.
1 Mayıs'a ben de sadece atkımla (biraysel) katıldım. Umarım gelecek yıllarda EStanbul'da, Taksimde şanlı ESES'imizin pankartı arkasında yürümek de nasip olur...
SEVGİ ve SAYGILARIMLA...

-------------
ANADOLU YILDIZI

Gönderen: esesozgur
Gönderi tarihi: 04/May/2011 saat 15:50
Alıntı yapılan kadirgulen

Alıntı yapılan Baba

Alper Abi,
Geçen siyasi bir partinin bir sloganıyla karşılaştım, aynen şöyle diyordu: "İstanbul' un göbeğinde Islah edilmediği için taşan bir derede onlarca insanını kaybeden bir ülkenin, 'Çılgın Projelere' ayrıacak ne bütçesi ne de zamanı vardır." Genel seçim başlığında da buna biraz değinmiştim. Deprem öncesi şehrin kentsel dönüşümünü tamamlamak yerine sırf seçime yönelik şova yönelik projeler önce İstanbul'un sonra ülkenin sonunu getirecektir. Tayyip Erdoğan burayı Dubai ile karıştırıyor sanırsam ama bilmeli ki Türkiye o kadar zengin bir ülke değil ayrıca ülke sadece İstanbul'dan ibaret değil. Doğuda üzerinde hala köprü olmayan nehirler varken İstanbul'da kanal yapıp üzerine de köprü yapmaya çalışmak nasıl bir iştir anlamıyorum. Ayrıca 20 milyar dolar çok iyimser bir rakam, kanalın üzerine yapılacak köprüler, bağlantı yolları... gibi proje sonrası kalemler de eklenmiş mi acaba bu rakama?

İşin maddi boyutunu başbakanın farz ettiği gibi yap işlet devret modeliyle çözüldüğünü düşünelim. Peki ya diğer faktörler? İstanbul'un ormanları, en verimli toprakları ve hatta temiz su kaynakları heba olmayacak mı? En az 17 milyon insanın yaşadığı İstanbul'da en az bir o kadar insanı daha bağıra bağıra davet etmenin anlamı nedir? Yapıldığı taktirde kanalın çevresi kimler için rant kapısı haline gelecektir?Kanalın bulunduğu yerden çıkacak milyonlarca ton toprak ne olacak, kanalın zeminine dökülecek milyonlarca ton çimentoyu nerden sağlayacağız? Boğaza alternatif olması düşünülen kanalın en geniş noktasının 150 metre, boğazın en dar yerinin 800 metre olduğunu kimse söylememiş mi başbakana? Boğazdaki tanker trafiğine alternatif olacağı da konuşulan kanalın boğazdan en az 10 misli riske sahip olacağı tahmin edilemiyor mu? Üstelik boğazdan bedava geçmek varken (uluslararası sözleşmeler elimizi kolumuzu bağlıyor) kanaldan para vererek kim geçer? Bunun gibi onlarca soru...

Dün bir profesörün bu projeyle ilgili yazısını okudum. Adam böyle bir projenin Karadeniz'in bile dengesini bozabileceğini söylüyor. Jeolog değilim ama toprağın bu şekilde bir işleme tabi tutulması ilerde bize hangi negatif etkiler yansıtır, açıkçası çekiniyorum. Dere yataklarına kurulan evlerin en ufak bir sel felaketinde nasıl mahvolduğunu hatırlıyorum, tüylerim diken diken oluyor.

Kadir Abi...
Proje hem gelir bakımından hem de çevre bakımından çok güzel  ama yeri YANLIŞ
Peki o zaman nereye yapılacak sorusuna,
İşte asıl çılgın proje şimdi geliyor
İzmit Körfezini direk Karadeniz'e bağlayacak bir proje hem de daha az maliyetli olacak bir proje 
Daha az maliyetli diyorum çünkü Karadeniz'den İzmit körfezine dökülen hem de hemen hemen hiç kıvrım olmadan dökülen 100 yıllar önceden kalmış eski bir akarsu yatağı bulunmaktadır.Yeni açılacak bir kanala göre jeolojik açıdan evrimini tamamlamış ilerde extra bir durum yaratabilecek riski bulunmayan(deprem,sel vs.) bu eski akarsu yatağı daha uygundur.Kanal uzunluğu açısından daha uzun bir kanal olacak ama genişliği tahminen 250 metre civarıymış.Yani şuanki açılacak kanaldan 100 metre daha geniş.Böyle olmasına rağmen çıkacak harfiyat miktarı çok daha az.

Bir de herkes şuna takmış durumda Boğazdan bedava geçmek varken niye para verip geçsinler.
Bir petrol gemisi veya yük gemisi boğazdan geçebilmek için günlerce hatta haftalarca açıkta bekletilebiliyor bu tamamen Türk hükümetine bağlı petrol şirketlerinin veya diğer şirketlerin bu beklemeden dolayı uğradığı zararı bir düşünün.Anlaşmaya göre boğazlardan geçmek serbest ama nasıl ve ne zaman geçileceği tamamen bizim elimizde hatta çeşitli nedenlerle geçirtmeme durumu bile söz konusur.Çünkü boğazların kontrolü Türkiye'ye aittir.

Belki de ABD 'nin iç denizlerde hakimiyet kurma hevesi yüzünden Karadeniz'e Boğazlardan geçiremediği uçak gemilerini kanaldan geçirme düşüncesi olabilir.Tamamen komplo teorimdir.
Syg.

-------------
Hayatta 2 şeye güvenirim;biri aynaya baktığımda gördüğüme diğeri yukarı baktığımda göremediğime..
Sagopa

Gönderi tarihi: 04/May/2011 saat 16:42
Uğurböceği 
Sevgili Uğur öncelikle yazını baştan sona okudum sana katıldığım bazı noktar var elbette ama bence son sözlerin bence biraz ağır olmuş nedeni ise iki maç arasındaki fark; Trabzon seyircisi sadece kendi takımını destekleyen besteler söylese idi inan tribünümüz o maçtada çok kötü olucaktı ama o maçta tribünlerimizin karşı taraf sayesinde ateşlendiğine inanıyorum.
Diğer faktörlerle ilgili birşey söylemekte istemiyorum.

-------------
...

Gönderi tarihi: 04/May/2011 saat 18:14
Özgür,
İlk tartışmamız gereken nokta projenin fizibilitesinden ve rantabilitisinden ziyade bu yada bu tarz başka projelerin ülke için öncelik sırasıdır. Hala hastane kapılarında parası olmadığı için tedavi olamayıp da ölen insanlar varken kanal ile mi uğraşmalıyız yoksa sosyal devletin gereklerini nasıl yerine getirilir diye mi düşünmeliyiz?

MAERSK'in kuru yük gemisini yada SHELL'e ait akaryakıt tankerini boğazda normalden bir gün daha fazla bekletebilecek bir hükümet var mı? Böyle bir durumda ülkenin yaşayacağı baskı yada ambargoyu düşünebiliyor musun?

-------------
KKŞ

Gönderi tarihi: 04/May/2011 saat 20:26
Cansınız, ne düşünürseniz ne söylerseniz söyleyin; olay budur, ifade, üslup, nezaket, incelik budur. Bu Eskişehirsporluluktur.
Çok değil 5-6 yıl önce forumun her sayfası böyleydi... Bu sayfa lütfen en azından bu başlık böyle yürüsün beyler... Dilinize yüreğinize sağlık... Varolun.

-------------

Gönderen: e_s_e_s
Gönderi tarihi: 04/May/2011 saat 20:42
Alper Abi yerinde ve güzel bir başlık açmışsın.Sizin gibi abilerimin görüşlerini önemsemekte ve bu başlığı büyük bir zevkle takip etmekteyim.Kaleminize kuvvet abilerim...Smile

-------------
OSMANLI İMPARATORLUĞU...

"Düz yaşayacağız, düz duracağız, düz yürüyeceğiz. Dik duracağız, doğru gideceğiz. "Şehid lider Muhsin YAZICIOĞLU

Gönderi tarihi: 05/May/2011 saat 08:52
Alıntı yapılan Baba

Cansınız, ne düşünürseniz ne söylerseniz söyleyin; olay budur, ifade, üslup, nezaket, incelik budur. Bu Eskişehirsporluluktur.
Çok değil 5-6 yıl önce forumun her sayfası böyleydi... Bu sayfa lütfen en azından bu başlık böyle yürüsün beyler... Dilinize yüreğinize sağlık... Varolun.
Keşke Müjdat Abi de özellikle Kanalistanbul hakkındaki fikirlerini bu başlıkta paylaşsa bizimle...

-------------
KKŞ

Gönderi tarihi: 05/May/2011 saat 10:49
Alıntı yapılan kadirgulen

Keşke Müjdat Abi de özellikle Kanalistanbul hakkındaki fikirlerini bu başlıkta paylaşsa bizimle...

Konu KanalEskişehir olaydı kalıbımı basarım kesin paylaşırdı Kadir ağam,
konu Kanalİstanbul olunca Desidero ne kadar ilgilenir orasını pek bilemem..

LOLLOL

-------------
# Direnmüdavim....

Gönderi tarihi: 05/May/2011 saat 17:26
Banner ile dün haberleştik... Dostlarını kucakladığını ve bir süre yazmayacağını söyledi. Ben de onu sevdiğimizi belirttim... Bilginize efendim.Smile

Bu arada 2011- 2012 futbol sezonu 7 Ağustos'ta başlayacakmış... (Bu sezon mutlu olmayanlara duyrulur, başta da bana tabii:)

Muğla'nın Bodrum ilçesinde 280 mürettebatıyla 3 gündür demirli olan Amerikan Savaş Gemisi USS Scout'un Gemi Komutanı Yarbay Sly Steele ile beraberindeki mürettebat Türk - Amerikan dostluğu için ağaç dikmiş... Wink

-------------

Gönderi tarihi: 05/May/2011 saat 23:01
Bu Amerikalılar artık her tarafımıza bişeyler dikmeye başladılar ağaç dikmişler çokmu Alper Angry

-------------
...

Gönderi tarihi: 06/May/2011 saat 10:20
Ülkemin anti emperyalist 3 gencinin, "Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye" söylemini, darağacına yürüyüşlerini saygıyla anıyoruz...
forzaEStanbul

-------------

Gönderi tarihi: 07/May/2011 saat 03:37
İki parçalı bir yazı olacak...
Forzanın ilk bölümü kırmızı, kan kırmızı....
122 çocuğumuza Günyüzü'nde, 10'uncu yılında gurbette de olsa ES ES forması giydiren BKŞ'ye şükran ve teşekkür içeren satırlar... İyi ki varsınız ve olmaya devam et BKŞ... Senin ortaya çıktığın dönemde ARMA sürgündeydi BKŞ...
Ortaya çıktığın ve yürüdüğün dönem, Bizans'ın bağrında yarınlarda da acı tecrübeleri kaldıracak güçtedir, yılgınlığa düşecek olsak Eskişehirsporlu olmazdık. Allah elbette korusun ama Kartal'a da, Maltepe'ye de, Bayrampaşa'ya da gittin, bundan sonra da gideceğini/gideceğimi biliyorum BKŞ.... Aynen devam...

İkinci parça karamız kadar sonsuz olmasa da, hocamız ve başkanımıza yönelik...
İBB maçı sonrası şaha kalkan bir ESES'i hadım etme becerisini herkes gösteremez, helal olsun siz gösterdiniz. Ama unutmayın, kıyakçılığın sonu ayakçılıktır... Biz değil 4'üncülük, Bursa'yı altımıza alıp 3'e oturabiliriz (FB maçı öncesi) derken gelinen nokta bizim eserimiz değildir, bunu herkesin bildiğine inanıyoruz. Tebrik ederiz...

Sezonu forzaEstanbul, FB maçıyla kapadı... Yine gitmeyeceğim sezon için kombinemi alacağım. Yine sevdayı yaşayacağız hep birlikte ve açıkçası size rağmen bu sevda doğdu ve nefesimiz olduğunca da sürecek inşallah. Gel sen ne çektiğimizi bir de bize sor Halil başkan, Bülent hoca....
(ikili tartışmaya girmeden ve sayfaların üslubunu bozmadan fikrini beyan edecek olan etsin lütfen)

-------------

Gönderen: Nusret
Gönderi tarihi: 07/May/2011 saat 05:41
Beğenerekten takip ediyoruz. =)

-------------
乇ϟ~乇ϟ

Gönderen: excalibur26
Gönderi tarihi: 07/May/2011 saat 13:15
Alıntı yapılan Baba

Ülkemin anti emperyalist 3 gencinin, "Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye" söylemini, darağacına yürüyüşlerini saygıyla anıyoruz...
forzaEStanbul

Yaşanan bu drama CryCryCryCryCry

Bu dramı yaşatanlaraAngryAngryAngryAngryAngry

Bu dramı saygıyla anan yüreklere ClapClapClapClapClap

-------------
GÖKYÜZÜNDEN BİR YILDIZ SEÇ, BÜYÜK VE PARLAK OLSUN. ADIDA ESES OLSUN...

Gönderi tarihi: 07/May/2011 saat 15:14
TT Arena'da oynanan maçta GS'LİLERİN ATTIĞI VODKA ŞİŞESİYLE KAFATASI KEMİĞİ KIRILAN minik futbolsever Batuhan Sağır, öğle saatlerinde Kozyatağı Acıbadem Hastanesi'nde ikinci ameliyatına girdi. forzaEStanbul olarak kardeşimize ve ailesine geçmiş olsun diyoruz...

-------------

Gönderi tarihi: 10/May/2011 saat 22:00
Yönetim ile taraftar buluşması söz konusu olursa; "elçiye zeval olmaz" deyip bizi ortaya atarak:
"Biz bu yıl, yılların özlemi olan Avrupa hasretini neden gideremedik başkan!" diye sorabilir misiniz?

-------------

Gönderi tarihi: 10/May/2011 saat 22:39
Benim sorum da şu olurdu Alper Abi:
"Sayın Başkan, Yavuz Bingöl'ü hangi amaçla yönetim kuruluna aldınız?"

-------------
KKŞ

Gönderi tarihi: 10/May/2011 saat 23:35
Alıntı yapılan Baba

Yönetim ile taraftar buluşması söz konusu olursa; "elçiye zeval olmaz" deyip bizi ortaya atarak:
"Biz bu yıl, yılların özlemi olan Avrupa hasretini neden gideremedik başkan!" diye sorabilir misiniz?

Böyle bir buluşmanın olacağını hiç sanmıyorum zaten olursa bir çok zor soruyla muhatap olacaktır yönetim ve başkan, şimdilik hayal bir düşünce bence keşke böyle bir buluşma olsada senin sorunla birlikte bizde kafamızdaki soruları sorup cevap alabilsek.

-------------
...

Gönderi tarihi: 11/May/2011 saat 18:58
Alıntı yapılan Baba

Sezonu forzaEstanbul, FB maçıyla kapadı...

Sezonu sadece ben kapatmamışım... Yarın perşembe, 7 bin kişilik forumda İnönü seferiyle ilgili başlık açan dostum, kardeşim olmamış... (Çok arandım ama bulamadım) Heyecanımızı yok edenler sağolsun...

-------------

Gönderi tarihi: 11/May/2011 saat 21:27
Bu İB(ne)B'nin 2 bin apaçisini Kayseri'ye kim götürmüş? Otobüs paralarını, İAŞE'lerini, maç biletlerini kim karşılamış? İbrahim Akın, Gökhan Ünal ve diğerlerinin transfer parası kimin vergilerinden ödeniyor? Bursa'nın şurada final oynamasını tercih ederdim. En azından milletin parasını yemiyorlar. Bozhırsızlar! Bunlar 1, AQ 2...

-------------

Gönderi tarihi: 11/May/2011 saat 21:46
Alıntı yapılan Baba

Alıntı yapılan Baba

Sezonu forzaEstanbul, FB maçıyla kapadı...

Sezonu sadece ben kapatmamışım... Yarın perşembe, 7 bin kişilik forumda İnönü seferiyle ilgili başlık açan dostum, kardeşim olmamış... (Çok arandım ama bulamadım) Heyecanımızı yok edenler sağolsun...
Biraz nostalji yapalım Alper Abi Smile
http://www.facebook.com/video/video.php?v=382816815817 - http://www.facebook.com/video/video.php?v=382816815817

-------------
KKŞ

Gönderi tarihi: 11/May/2011 saat 21:57
1607 kişiydik ciğerim... 1607 ESES'tik... İBB'nin çarşıyı ıslıkladığı gibi ıslıklamadılar mı? Bu videonun bir anısı vardır bende... Berberdeydim bir kardeş "İnönü'de ben böyle bir şey hatırlamıyorum" dedi. "Kardeş bekle Aytek işini bitirsin göstereceğim" dedim. Bitti ve bu videoyu gösterdim: "İnanma abim foto montaj" dedim sonra gülerek. Bırakmadım ama Aytek'in listeden eklemesini söyledim. Facebook'ta video manyağı yaptım. Tongue

-------------

Gönderi tarihi: 14/May/2011 saat 22:32
Kuruluş yıllarımıza verdiği büyük emeğin ardından adaşı rahmetli Abdullah Gegiç'e çok anlamlı bir davranış sergileyerek bayrağı devreden; emek verdiği ES ES'ten, ES ES için vazgeçen Abdullah Matay hocamıza yaradandan rahmet, camiamıza başsağlığı diliyoruz. Nurlar içinde uyu hocam...

-------------

Gönderi tarihi: 17/May/2011 saat 11:51
ES ES bizim için her zaman olacak ama sen ES ES için en fazla 1 sezon daha varsın Bülent Uygun.
ES ES'i Süper Lig'de tuttum diye ASLA sevinme, övünme... Takımı ayakta tutan camia oldu bu yıl.
Ancak 4'ü düşünürken FB ile başlayan irtifa kaybı ve gelinen nokta kesinlikle camianın değil, senin yarattığın tablodur. Değdi mi bari?
Geçen sezon İnönü'de 1600, dün 150 ES ES vardı... O şehre ve armaya layık olduğun günlere inşallah...

-------------

Gönderi tarihi: 17/May/2011 saat 20:27
EStanbul'un delikanlısına...
Başın öne eğilmesin, aldırma Paşam aldırma
Başın öne eğilmesin, aldırma Paşam aldırma
Sen bizim kardeşimizsin, aldırma Paşam aldırma
Aldırma Paşam aldırma Paşam aldırma

Dertlerin kalkınca şaha, sen koyarsın Cim Bom Bom'a
Dertlerin kalkınca şaha, koymadın mı Beşiktaş'a
Atacak goller var daha, aldırma Paşam aldırma

Bu günler gelip geçecek, aldırma Paşam aldırma
Bu günler gelip geçecek, aldırma Paşam aldırma
Kardeşlerin bekleyecek, aldırma Paşam aldırma

-------------

Gönderi tarihi: 23/May/2011 saat 19:36
Yiğitim başın sağ olsun, babamızın mekânı cennet olsun...

-------------

Gönderen: 26_eses
Gönderi tarihi: 23/May/2011 saat 20:03
Kısa bir tatil yaptım Mersinde  MİY nun başarısı seçimin de önüne geçmiş. Her yer bayraklarla donatılmış, şehirde bir karnaval havası, siyasiler MİY nu överek prim yapmaya çalışıyor. Ben bu ortamda başka yere takılı kaldım. Bir zamanlar benim şehrimde de karnaval havası eserdi. Cep harçlıklarımızı biriktirip bayraklarla süslerdik mahallemizi. Havası bir başka olurdu. Bizi o heyecandan mahrum bırakan, Avrupadaki maçlarına gitmek için vize kuyruklarında tatlı bir rezillik çekmemize engel olan kim varsa hepsine kapak olsun. Aklıma gelmişken ilgililer siz ESES imizi  şampiyon yaptınızda  bizmi bizansa otobüsler kaldırıp ESTANBUL un bütün köprülerine eylem yaparak  ESES bayrakları ile donatmadık. Buda mı bizim suçumuz. Hangi deplasmanda sizi tek başınıza bıraktık. Düşünün kim suçlu nerde hata yapıyorsunuz.

-------------
Karadeniz ESES

Gönderi tarihi: 24/May/2011 saat 22:17
Genç Fenerliler, Genç Fenerliler;
birbirlerini yanaktan öpeerrr...

ForzaEStanbul, ForzaEStanbul!
ForzaEStanbul, ForzaEStanbul!

-------------

Gönderi tarihi: 29/May/2011 saat 21:03
Eskişehir sevgisi, ES ES tutkusuyla; kimseye eyvallahı olmayan bağımsız birliğimiz, gücümüz, eylemimiz, yüreğimiz olan ESKİŞEHİRSPOR TARAFTARLAR BİRLİĞİ'NİN (ETB) yaptığı açıklama da gösterdiği tavır da kuşkusuz taktire şayandır...

EStanbul'da yaşayan, aklını ve yüreğini sadece ama sadece ARMA'ya teslim edenler olarak ETB'nin attığı adımı alkışlıyoruz. ETB'nin bir dalı olarak yuvadaki tüm dostlarımızı kucaklıyor; kavgaya/sevdaya devam diyoruz.
YAŞASIN ESKİŞEHİRSPOR
yaşasın forzaEStanbuL!

-------------

Gönderen: köfteci
Gönderi tarihi: 29/May/2011 saat 21:13
Mutlu ve HaberTürk ailesine bassagligi genc Merhumeyede Allahtan Rahmet dilerim....

-------------
Kral hem ciplak,hem gerzek...

Gönderi tarihi: 30/May/2011 saat 00:25
Babacım varol... Beyhanımız (Beyhan Mutlu) 26 yaşındaydı, bir anda gitti; dağıttı bizi.
O'nun mekânı cennet, sen ve sevdiklerinin ömrü kutlu olsun.

-------------

Gönderen: ETB
Gönderi tarihi: 30/May/2011 saat 00:30
Başınız sağolsun,merhumenin mekanı cennet olsun Alper Bey...

Gönderi tarihi: 30/May/2011 saat 10:26
Teşekkürler; ETB sağolsun...

-------------

Gönderi tarihi: 02/Haz/2011 saat 17:37
Camiamızın Regaip Kandili'ni kutlar; esenlikler dileriz...

-------------

Gönderi tarihi: 10/Haz/2011 saat 03:21
Hiçbir şeyden korkma da çekinme de...
Sadece anandan, babandan, bir de Allah'tan kork.

Girdiğin ya da gireceğin her işte sabırlı ol.
Sabırla azmet, tembellik etme yani...
Sabır, azim ve cesaret "olur mu ki" dediğin zaferin anahtarıdır evlat.

Haklı ve mazlum olanı sakın ezmeye kalkma;
bu seni küçük düşürür; ötesi ilahi adaletin acısı yamandır..

İnsanın yaşı anasının rahminden çıktığı tarih değildir.
Aklı ile yüreğinin bileşkesidir evlat.

Ne kadar aklın ve yüreğin varsa senin yaşın o kadar büyüktür.
Nice gençler vardır yaşı 22, yüreği 40, beyni 50...

Aklını da yüreğini de geliştir yani...
Tamam mı evlat?

-------------

Gönderi tarihi: 12/Haz/2011 saat 17:06
Alper,tüyolari yetistir abim ....

-------------

Gönderen: RyL
Gönderi tarihi: 12/Haz/2011 saat 17:10
Alper abi, önceki seçimlerde tüm Türkiye'den önce bilgileri bize veriyordu ama 2 gündür foruma bile girmiyor.

-------------
Her zaman her yerde

Gönderi tarihi: 14/Haz/2011 saat 12:44
Hüsnü ağabey ve sevgili Murat, bu sefer yetiştiremedim tiyoları:( felaket yoğunduk 14 sayfa seçim hazırlandı, anlayışınıza sığınıyor; hasretle ikinizi de kucaklıyorum...

* Kime oy verirseniz verin; havalar ısındı, kedi ve köpeklere yoğurt kabında mutlaka su verin... Onlar konuşamaz, ölürler. Sen Eskişehirsporlusun, mazlum, masum ve haklıya yardım sana farzdır!

-------------

Gönderi tarihi: 19/Haz/2011 saat 11:18
Dün, geceden sabaha, kardeşimiz Tolga Kolca'yı Estiklâl Caddesi'ndeki Meyhane'de yeni görev yerine hazırladık. Güzel bir gece oldu. Semtten Selim kardeşimiz, Eskişehir'den AYDER'in başı İlhan ağabeyimiz de vardı. 46'ncı yıl pastamızı kestik, hopladık, zıpladık; kucaklaştık...

Kimse taş değil, hepimiz etten, kemikteniz... Bazen kırgınlıklar olur ama sevgi ve saygı gerçekse kırgınlıklar da hatta çok büyük kavgalar bile aşılır. Bu başlık ayrılık başlığı gibi açılsa da yeniden, daha güçlü kucaklaşmanın satırlarını BKŞ hep birlikte buraya dökecektir.
ARMA'nın 46, BKŞ'nin 10'uncu yılı kutlu olsun.

-------------

Gönderen: Nusrat
Gönderi tarihi: 19/Haz/2011 saat 14:29
Biraz muhabbete limon sıkacağım Alper Abi , mazur gör. Her ne kadar severek takip etsem de başlığını ; seni diğer başlıklarda da görsek hiç fena olmaz. Burada yaptığın bir nevi blog yazarlığı , forum değil.

Benimkisi nacizane bir öneri.

-------------
Üniversiteli Eskişehirsporlular / Boğaziçi Üniversitesi

Gönderi tarihi: 19/Haz/2011 saat 20:25
Furkanım; Alper abin yoruldu... Böylesi inan herkes için en güzeli... Sözüm olunca buraya, BKŞ'yle ilgili olunca da Sevalimin açtığı başlığa yazacağım. Sen gel ama buralara, gel, yaz ciğerim...Wink Herkes de saygı ve sevgi sınırları içinde anısını, fıkrasını, hatta hukuki sıkıntı yaratmayacak biçimde her türlü sözünü buyursun söylesin. Bu forum bunu hakediyor... Saygıyı, sevgiyi, fazlasıyla hakediyor.

-------------

Gönderen: kujo
Gönderi tarihi: 20/Haz/2011 saat 09:50
Alıntı yapılan Baba

Hiçbir şeyden korkma da çekinme de...
Sadece anandan, babandan, bir de Allah'tan kork.

Girdiğin ya da gireceğin her işte sabırlı ol.

Sabırla azmet, tembellik etme yani...

Sabır, azim ve cesaret "olur mu ki" dediğin zaferin anahtarıdır evlat.

Haklı ve mazlum olanı sakın ezmeye kalkma;

bu seni küçük düşürür; ötesi ilahi adaletin acısı yamandır..

İnsanın yaşı anasının rahminden çıktığı tarih değildir.

Aklı ile yüreğinin bileşkesidir evlat.

Ne kadar aklın ve yüreğin varsa senin yaşın o kadar büyüktür.

Nice gençler vardır yaşı 22, yüreği 40, beyni 50...

Aklını da yüreğini de geliştir yani...

Tamam mı evlat?

-------------
Ben beni,kendimi,canımı özümü...

Gönderi tarihi: 24/Haz/2011 saat 11:35
Bu forum, herkesin en güzel biçimde düşüncelerini paylaştığı, her fikrin özgürce ifade edildiği bir forumdur.
Kimsenin baskısına, hatrına boyun eğmez. ES ES için en iyisini isteyenlere, paylaşanlara sestir, soluktur bu forum.
İçinde olmaktan gurur ve mutluluk duyduğum bu forum SUSMAMALIDIR...
ENGELLENMEMELİDİR... Cehaletin beslediği çirkeflikle işi küfre vuranlar elbette atılmalıdır...
Forumu susturmaya, sansürlemeye, bastırmaya, sindirmeye en başta yönetimin gücü yetmez. Burayı sustursalar, dumanla yazarız yetersizliklerini...
Hayırlı cumalar olsun...
Allah ES ES'i yüceltsin...
YAŞASIN ESKİŞEHİRSPOR!

-------------

Gönderi tarihi: 29/Haz/2011 saat 21:08
Ben gene sana vurgunum...

-------------

Gönderen: Sessiz
Gönderi tarihi: 29/Haz/2011 saat 23:12
Arada da olsa Baba'dan ses almak güzel.Selam olsun...

-------------

Gönderen: hus@mES
Gönderi tarihi: 30/Haz/2011 saat 09:07
Transfer beklentisi ve stresine girdik, boğulduk vallahi...
Şöööyle bi Estanbul havası alasım geldi...

GÜNAYDIN ESTANBUL...

-------------
ANADOLU YILDIZI

Gönderen: esesozgur
Gönderi tarihi: 30/Haz/2011 saat 10:07
Hüsnü abi den ses gelmiyor.....
Gece mesaisini bırakta biraz forumla ilgilen artık
Eskişehirde oynanacak maç için istanbula gidip bkş yi alıp eskişehire getirecekmisin bu senede onu anlat biraz....
Not:3 nolu vagon Yemekli
Bir baba hindi.....

-------------
Hayatta 2 şeye güvenirim;biri aynaya baktığımda gördüğüme diğeri yukarı baktığımda göremediğime..
Sagopa

Gönderi tarihi: 30/Haz/2011 saat 14:07
Alıntı yapılan esesozgur

....istanbula gidip bkş yi alıp eskişehire getirecekmisin bu sene de...

Lüzumu halinde bir kere değil, bin kere..... Thumbs%20Up

-------------
# Direnmüdavim....

Gönderi tarihi: 30/Haz/2011 saat 18:56
Alıntı yapılan hus@mES

Transfer beklentisi ve stresine girdik, boğulduk vallahi...
Şöööyle bi Estanbul havası alasım geldi...
GÜNAYDIN ESTANBUL...

Her zaman beklerim...Smile Günlerimiz aydın, gecelerimiz güzel olsun.

-------------

Gönderi tarihi: 03/Tem/2011 saat 11:24
46 yıllık kupasız ama onurlu bir maziyi yerlebir edenlere karşı en net ve en gür biçimde camia sesini yükseltmelidir.
2'nci hatta 3'üncü ligde olalım ama Türkiye Eskişehirspor'u böyle anmasın beyler. Başarı er geç elde edilir, onurunuzu kaybederseniz geçmiş olsun.
ETB; birliğimiz, dilerim en kısa zamanda yaşananları hayret ve kaygıyla izlediğimizi belirtir. ES ES'i oyuncak edenlere, onlara alet olanlara ve bir yerimizi yırtmamıza rağmen bizi duymayanlara yazıklar olsun. Yaşananlar üzücüdür ama bu ayıp;
ASLA BÜYÜK ESKİŞEHİRSPOR TARAFTARI'NIN AYIBI DEĞİLDİR!
YÖNETİM İSTİFA!!!

-------------

Gönderen: AtesUlker
Gönderi tarihi: 03/Tem/2011 saat 13:04
  Evde hanım"Eskişehirspor'un adı da böyle olaylara karışır mıymış?"dedi.Dışarda tanıdıklar da aynı şeyi söyleyecekler.Eskişehirspor'a adı karışan birçok kimse böyle olaylara da karışabilmektedir.Biz Ona adı karışanları değil,biz Onun ismini,Tarihini,renklerini,armasını ve Taraftarını seviyoruz.Yaşananlar tabii ki  taraftarın ayıbı değildir.Allah bizi yukardaki sözü işitmemize neden olanlardan uzak tutsun...

-------------
Ateş Ülker

Gönderi tarihi: 03/Tem/2011 saat 18:29
Amîn babacım...

-------------

Gönderi tarihi: 03/Tem/2011 saat 18:40
Fener maçından sonra içi içini yiyenlerdendim...
Bunu burada da paylaştım, her yerde de paylaştım.
Eskişehir ve Eskişehirspor bizim sevdamızsa -ki kuşkusuz hepimiz için öyle-
bu eşsiz ve güzel sevdayı kullanmaya kalkan da kullandırtan da ihanet içindedir.
Önce BKŞ'me sonra da bu sevdayı taşıyanlara nacizane tek bir önerim vardır.
Sadece ARMA'ya ve kentinize teslim olun.
Hiçbir isim taşıdığın sevdadan büyük değildir.
Hiçbir başkan da futbolcu da ES ES'ten büyük değildir.

-------------

Gönderi tarihi: 03/Tem/2011 saat 18:42
Alper,hele oralardaki havayi biraz yansit abim...

-------------

Gönderen: aritmal
Gönderi tarihi: 03/Tem/2011 saat 18:45
Alıntı yapılan Baba

Fener maçından sonra içi içini yiyenlerdendim...
Bunu burada da paylaştım, her yerde de paylaştım.
Eskişehir ve Eskişehirspor bizim sevdamızsa -ki kuşkusuz hepimiz için öyle-
bu eşsiz ve güzel sevdayı kullanmaya kalkan da kullandırtan da ihanet içindedir.
Önce BKŞ'me sonra da bu sevdayı taşıyanlara nacizane tek bir önerim vardır.
Sadece ARMA'ya ve kentinize teslim olun.
Hiçbir isim taşıdığın sevdadan büyük değildir.
Hiçbir başkan da futbolcu da ES ES'ten büyük değildir.
ARMAYA,FORMAYA teslim olanların bir kısmı( KKŞ) VE BAHADIR BAŞKAN KARTEPEDE....ClapClapClap

-------------
SEVDAN BİR ATEŞ
SALDIR ES ES İM SALDIR:)
(B)aş(K)aldırı(Ş)

Gönderi tarihi: 03/Tem/2011 saat 18:53
Elektrik yemiş gibiyim Hüsnü ağabey... İşin en ilginç yanı, Bursa'ya 2'nci şampiyonluk bile verilebilinir. Trabzon'un da 2 maçı sakat. Su çok bulanık az biraz durulunca özelden yazacağım. Dilerim, Avrupa'ya Avrupa'ya diye bu taraftar bağırırken; içimizdeki heyecanı yok edenler ve onlara yardakçılık yapan, mangalda kül bırakmayanlar cezasını bulur. Sağlıcakla...

-------------

Gönderi tarihi: 03/Tem/2011 saat 19:03
Sagol Alper,iyi mesailer...

-------------

Gönderen: forum26
Gönderi tarihi: 04/Tem/2011 saat 00:04
Bizim durum ne olur.Bursaya 2.şampiyonluk verilebilir diyorsun Alper bey.Eskişehirspor'umuzu ne bekleyebilir?

-------------
Her zaman her yerde en buyuk Es-Es

Gönderi tarihi: 04/Tem/2011 saat 01:59

Sevgili Murat kardeşim, gemi aylar önce karaya oturdu. Safralardan temizlenmeye yönelik "dondurma" kararı doğru, yerinde ama zayıf; gemiyi kurtarmaya yönelik yapılabilecek son manevra... (ama gemi karada). Dilerim sevda için en güzeli, en hayırlısı olur.

-------------

Gönderi tarihi: 04/Tem/2011 saat 11:47
ETB'nin haklı tepkisi ve Suat ağabeyin (Çetintaş) düşüncelerimizi dile getirmesi Habertürk'te 2 ayrı biçimde yeralmış. (şehir baskısında) Kısası gazetenin orta sayfasında tepe haberlerde, uzun hali de spor ekinde. Sessiz kalınmaması gerçekten vakur ve çok anlamlı oldu. Teşekkürler...  

-------------

Gönderen: AtesUlker
Gönderi tarihi: 04/Tem/2011 saat 12:23
İnsanlar bu olayları bir süre konuşmaya devam edecekler.Ancak bu aşamada konuşulması gereken başka kararlar da olacak.Örneğin taraftarımız bundan sonra eski ilgisini  her zaman olduğu gibi sürdürecek mi?Yoksa bazı bireyler kendilerine göre değişik kararlar alacaklar mı?Ben son 2 senedir içerde yaklaşık 15 maça,dışarda da 5-6 maça geliyordum.Ben ilerleyen yaşım nedeniyle bu kadar ilgi gösterebilirken bütün maçlara gidenler de vardı.Onların davranışlarının nasıl olacağını merak ediyorum.
    Bazı genç üyeler bu forumda zaman zaman Yönetimi istifaya çağırmıştır. Onların bu tepkisine çoğunluk bugüne kadar katılmadı.Ama bugün herkes derin düşünüp doğru karar vermek zorundadır.Yaşanan gelişmelerin yükünü taşımak bundan sonra hiç kimse için kolay olmayacaktır.Kişisel olarak düşünmem gerekirse hiç kimseye artık "maça gidiyorum"demem mümkün olmayacaktır.

-------------
Ateş Ülker

Gönderen: degiray26
Gönderi tarihi: 05/Tem/2011 saat 01:17
Alıntı yapılan AtesUlker

İnsanlar bu olayları bir süre konuşmaya devam edecekler.Ancak bu aşamada konuşulması gereken başka kararlar da olacak.Örneğin taraftarımız bundan sonra eski ilgisini  her zaman olduğu gibi sürdürecek mi?Yoksa bazı bireyler kendilerine göre değişik kararlar alacaklar mı?Ben son 2 senedir içerde yaklaşık 15 maça,dışarda da 5-6 maça geliyordum.Ben ilerleyen yaşım nedeniyle bu kadar ilgi gösterebilirken bütün maçlara gidenler de vardı.Onların davranışlarının nasıl olacağını merak ediyorum.
    Bazı genç üyeler bu forumda zaman zaman Yönetimi istifaya çağırmıştır. Onların bu tepkisine çoğunluk bugüne kadar katılmadı.Ama bugün herkes derin düşünüp doğru karar vermek zorundadır.Yaşanan gelişmelerin yükünü taşımak bundan sonra hiç kimse için kolay olmayacaktır.Kişisel olarak düşünmem gerekirse hiç kimseye artık "maça gidiyorum"demem mümkün olmayacaktır.

Doğrudur Ateş abi
Şahsi fikrim dondurmadan daha fazlası olmalı ve olursa bu sene hiç düşünmediğim kombineme cüzdanda yer açarım.

-------------
SÜRGÜNDE YEŞEREN VATAN KIRIM

Gönderen: otomatikkapi
Gönderi tarihi: 05/Tem/2011 saat 02:04
Baba bu işin dibine insinler Bursada değil Manisada kalır kupa bilesin...
Hasretle...

-------------
Geçmişe duyulan özlem ve geleceğe olan umuttur bizi yaşatan...

Gönderi tarihi: 05/Tem/2011 saat 13:45
Hasretle babacım...

-------------

Gönderi tarihi: 19/Tem/2011 saat 19:47
Bu şak şuka olayında, fb'nin şike yapmasını yanlış bulsam da anlarım.
TS'nin teşvik vermesini, pazarlıklar yapmasını yine yanlış bulsam da anlarım.
Bunlara; gönül verdiği armayı satanları, hain görsem de anlarım.
Bir tek (zekâma verin) anlamayamadığım şu bjk'nin yaptığıdır... İnanın.

Ulan senin Q7'n, Guti ve bir sürü milyon dolarlık transferin var...
İbrahim Akın'ı da şutlamışsın, ayarımız değil diye...
Ve 1 kupa için kovduğun adamla pazarlığa oturuyorsun...
Şikenin bile bir ayarı olmaz mı, deyin siz söyleyin canlar...
İBB'ye şike yapmak... Ayarlarınız o kadar işte...

Bir ara bize 7/24 söven Karadeniz'in yiğit delikanlılarına da yazacağım.
Hijyen nedir, ne değildir?
Hepiniz Allah'a emanet olun, geceniz güzel olsun.

-------------

Gönderi tarihi: 19/Tem/2011 saat 22:04
Alıntı yapılan Baba

Şikenin bile bir ayarı olmaz mı, deyin siz söyleyin canlar...

Beybaba, ''deyin siz söyleyin canlar'' dediğin için söylüyorum:
Şike gibi bir kavramın ayarı olamaz, şike şikedir, üçüde birdir beşi de...
Marketten bir kalıp sabun çalmakla, beşibiryerdeyi götürmeyi ayıramazsnız,
Lütfen bizanssporluları tartarken bazılarını temiz kefeye yakıştırmayalım diyorum.
İster bizans de, istersen İstanbul mistanbul, ne dersek diyelim hepsi aynı kapıya çıkar.

Wink

-------------
# Direnmüdavim....

Gönderen: _26_
Gönderi tarihi: 20/Tem/2011 saat 02:20
-Oldu ki Batuhan bize geldikten sonra devleşti, bjk ilede,İbb gibi final maçımız var.Batuhan bir İbrahim Akın gibi olurmuydu!...Bence fazlasıyla olurdu,2 senelik oyuncumuz olsada..
Mesele bundan ibaret Baba Kırpmak

-------------
26_26_26

Söz konusu Eskişehir'se,gerisi Teferruattır...

Sayfayı yazdır | Close Window

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2008 Web Wiz - http://www.webwizguide.com