eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Kitap Kurdu

Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 5>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
taras bulba Liste gör
Yazar

tuğrul aydın
Online Durum: Offline
  Alıntı taras bulba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Kas/2010 saat 19:14
Alıntı yapılan köfteci

Alıntı yapılan taras bulba

Alıntı yapılan

Ergün Poyraz' ın  yeni kitabı;  TAKUNYALI  FÜHRER....   Şayanı tavsiyedir....

.....

Beğenine  mazhar olmak çok güzel   ( köfteci) Hüsnü  abi...Clap

BİR GÜN MUTLAKA...
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Kas/2010 saat 19:22
Estafurullah Tugrulcugum,ben bir nebzede bu devirdeki medeni cesaretini taktire sayan gördüm...
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
taras bulba Liste gör
Yazar

tuğrul aydın
  Alıntı taras bulba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Kas/2010 saat 19:28
Alıntı yapılan köfteci

Estafurullah Tugrulcugum,ben bir nebzede bu devirdeki medeni cesaretini taktire sayan gördüm...

Abi  ne diyor büyük ozan; ben yanmasam, sen yanmasan nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa..

BİR GÜN MUTLAKA...
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
  Alıntı Baba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Kas/2010 saat 19:34
Abim; roman tarzı düşünürseniz Yakup Kadri'nin "Yaban" ya da "Sodom ve Gomore"sini lütfen okuyun...
Cumhuriyet dönemi yazarıdır ve Yaban'da Anadolu'yu; Sodom ve Gomore'de hani futbolda Anti Bizans diyoruz ya; hah onun kurtuluş savaşı dönemindeki kültürel ve insani ilişkilerini görebilirsiniz. (Anti Bizans söyleminini de bence en önemli boyutuyla hafzalanıza oturtursunuz)

Roman sevmiyorsanız da iki önemli kitabımız var, Kuran-ı Kerim ve Söylev(Nutuk)... Bu iki kitabı ama lütfen roman okur gibi okumayın abim, o zaman hakim olunmuyor çünkü.. Gerçekten ağırlar... Ders çalışır gibi, kağıdı, kalemi elinize alıp bu iki kitabı okuyabilirsiniz...

Yok abi, kafamı dağıtmak istiyorum diyorsan da; tasvirlere boğmak lazım seni, o zaman da Yaşar Kemal'dir ilacın... Ben 18 yaşıma kadar tarhana çorbası içmedim. O'nun "Yer demir gök bakır"ını okuduktan sonra içtim biliyor musun? Ama sana öyle muazzam anlatıyor ki o çorbayı tarhanayı seven adam içe içe çatlar... Öyle yani...

Yüksek lisansta, İletişim Fakültesi'nin kurucusu Prof. Dr. İnal Cem Aşkun (İnal Baba) derste döndü: "Eveeet Alpeer, edebiyat nedir, söyle..." demişti. Yıl: 2002... "Hocam, edebiyat tarhana çorbasından nefret eden adama, onu kaşık kaşık içirmektir" dedim. İnal Baba, gözlerini çevirdi, "Nasıılll...?" dedi. "Edebiyat, Yaşar Kemal'in, Yer demir gök bakırıdır Hocam" dediğimde; sadece "Pekiyi" dedi...
Oku da ne okursan oku abim...
Bize hırt değil, okuyan adam lazım.
Kalın bakalım sağlıcakla... 
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
taras bulba Liste gör
Yazar

tuğrul aydın
  Alıntı taras bulba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Kas/2010 saat 19:38

Sevgili  Babam,    bir de  Falih Rıfkı Atay' ın  ZEYTİNDAĞI  var.. Okunması geren..

BİR GÜN MUTLAKA...
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
  Alıntı Baba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Kas/2010 saat 19:40
Abim o kadar çok ki... Habertürk gazetesi her ay Konsensus'e kamuoyu araştırması yaptırıyor. Onun Ekim ayı sonucu son 1 ayda kitap okuma oranı % 21... Falih Rıfkı okunmaz mı babacım, elbette okunur, okunmalıdır... Gecen güzel olsun...
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
taras bulba Liste gör
Yazar

tuğrul aydın
  Alıntı taras bulba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Kas/2010 saat 19:47

Babam seni tenzih ederek hatta çok ayrı yere  koyarak diyorum ki ;  Sizin o yiğit bulut denilen ve adının mealine hiç yakışmayan  "jöleli kaselis" dün geceki  habertürk TV programında  ( kabul etmek lazım ki bu topraklar ortodokslara aittir) deme gafletini, cüretini hatta ihaneti gösterdi..   KAHROLDUM...

Bu dönemin yükselen değerlerinin başında  acaba  ihanet mi geliyor?..

BİR GÜN MUTLAKA...
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
  Alıntı Baba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Kas/2010 saat 19:55
Dostum... Benim kendisiyle merhabam yok desem, yeter mi?Wink 10 yıl sonra da olmaz...Smile
Yukarı
taras bulba Liste gör
Yazar

tuğrul aydın
  Alıntı taras bulba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Kas/2010 saat 20:00
Alıntı yapılan Baba

Dostum... Benim kendisiyle merhabam yok desem, yeter mi?Wink 10 yıl sonra da olmaz...Smile

Baba  söyledim ya senin yerin apayrıHeart

BİR GÜN MUTLAKA...
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Kas/2010 saat 20:04
Alıntı yapılan taras bulba

yiğit bulut

Bu yigit ekseni son zamanlarda iyice kayan yigit degilmi?
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 5>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,422 saniyede hazırlanmıştır