Sayfayı yazdır | Close Window

Kitap Kurdu

Yazdırılan yer: eskisehirspor.com
Kategori: Diğer
Forum İsmi: Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
Forum Açıklaması: Eskişehirspor ve futbol dışındaki her türlü konu, eğlence, fikir alışverişi, sohbet
URL: http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=3412
Yazdırma tarihi: 19/May/2024 saat 10:50
Yazılım Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com

Konu: Kitap Kurdu
Gönderen: StS
Konu: Kitap Kurdu
Gönderi tarihi: 27/Kas/2010 saat 14:48
Arkadaşlar böyle bir başlık var mı bilmiyorum aradım ama bulamadım. Eğer varsa, uyarırsanız silerim.

Bu başlık altında okuduğumuz ve tavsiye edebileceğimiz kitapları yazalım. Birbirimize kitap konusunda yardımcı olalım. Hevesle alıp da beğenmediğim çok kitap oldu. Başkalarının tavsiyesiyle alınan kitaplar genelde iyi çıkıyor.

Ben çok beğendiğim ve aklımda kalan kitapları yazıyorum;
1. Turgut ÖZAKMAN- Şu Çılgın Türkler.
2. Adam FAWER- Olasılıksız
3. Adam FAWER- Empati
4. Ayşe KULİN- Sevdalinka

Beğenmediğim Kitaplar İse;
1. Luke RHİNEHART- Zar Adam
2. Gazi ÖZDEMİR- Din ve Beyin.

Sizden de görüşlerinizi bekliyorum.

-------------
Belki Bir Gün!

Yanıtlar:
Gönderi tarihi: 27/Kas/2010 saat 17:49
Hiç kitap tavsiye edecek yok mu?

-------------
Belki Bir Gün!

Gönderen: Darkevil_26
Gönderi tarihi: 27/Kas/2010 saat 17:52
Zar adamı bende beğenmedim.. olasıkılsız ise gerçekten güzeldi..
hayatımın kitabı diyebileceğim iki kitap var
1. J. Salinger -çavdar tarlasında çocuklar
2. albert camus yabancı

bu iki kitabı okumadan ölmeyin

-------------
Biz sahadaki sen;
Sen tribündeki biz..

Gönderi tarihi: 27/Kas/2010 saat 17:53
Sağol bu iki kitabı da en kısa zamanda temin etmeye çalışacağım.

-------------
Belki Bir Gün!

Gönderen: poseidon
Gönderi tarihi: 27/Kas/2010 saat 18:17
1. Batı Medeniyeti'nin Doğulu Kökenleri, John M. Habson
2. Alamut, Wladimir Bartol
3. Semerkant, Amin Maalouf

Habson'un kitabı, bu gün Batı'nın kendine mal ettiği bir çok şeyin aslında Doğu'nun bir ürünü olduğu ve Batı'nın gelişen dünyaya Doğu'nun hiç bir katkısı olmadığı tezine cevap veriyor... Bence muhakkak okunması gereken bir kitap...

Alamut; Şimdiye kadar okuduğum en güzel romanlardan biri ve elimden bırakamayıp o kütük gibi kitabı 3 günde bitirdiğim tarihi roman... Tarihi romanlara ilginiz varsa şiddetle tavsiye ederim..

Semerkant'ta Amin Maalof'un en iyi kitaplarından biridir... Yine 1070 lerin İranını Ömer Hayyam ekseninde ele alır... Alamut kitabıyla arka arkaya okursanız tadından yenmez... 

Yine Amin Maalof'un Doğun'un limanları kitabıda muazzam bir kitaptır...

-------------
http://www.marmariseses.org/ - http://www.marmariseses.org/

Gönderen: taras bulba
Gönderi tarihi: 27/Kas/2010 saat 18:41
Alıntı yapılan StS

Hiç kitap tavsiye edecek yok mu?

Olmaz  olurmu..  Mesela bu günlerin en güzel kitaplarından biri  Ergün Poyraz' ın  yeni kitabı;  TAKUNYALI  FÜHRER....   Şayanı tavsiyedir....

-------------
BİR GÜN MUTLAKA...

Gönderen: köfteci
Gönderi tarihi: 27/Kas/2010 saat 18:45
Alıntı yapılan taras bulba

Alıntı yapılan

Ergün Poyraz' ın  yeni kitabı;  TAKUNYALI  FÜHRER....   Şayanı tavsiyedir....

.....

-------------
Kral hem ciplak,hem gerzek...

Gönderen: muhammetpoyraz
Gönderi tarihi: 27/Kas/2010 saat 18:47
Alıntı yapılan poseidon

1. Batı Medeniyeti'nin Doğulu Kökenleri, John M. Habson
2. Alamut, Wladimir Bartol
3. Semerkant, Amin Maalouf

Habson'un kitabı, bu gün Batı'nın kendine mal ettiği bir çok şeyin aslında Doğu'nun bir ürünü olduğu ve Batı'nın gelişen dünyaya Doğu'nun hiç bir katkısı olmadığı tezine cevap veriyor... Bence muhakkak okunması gereken bir kitap...

Alamut; Şimdiye kadar okuduğum en güzel romanlardan biri ve elimden bırakamayıp o kütük gibi kitabı 3 günde bitirdiğim tarihi roman... Tarihi romanlara ilginiz varsa şiddetle tavsiye ederim..

Semerkant'ta Amin Maalof'un en iyi kitaplarından biridir... Yine 1070 lerin İranını Ömer Hayyam ekseninde ele alır... Alamut kitabıyla arka arkaya okursanız tadından yenmez... 

Yine Amin Maalof'un Doğun'un limanları kitabıda muazzam bir kitaptır...

Wladimir Bartol'un kitabı hakikaten çok akıcı. Ancak kitaptaki olayları Hasan Sabbah üzerine ciddi araştırmalar yapmış tarih hocama sorduğumda; çarpıtılan bir sürü olay olduğunu söylemişti. Kitabı ÖSS yılında okuduğum için, vakit darlığından daha fazla araştırma yapamamıştım. Ancak kitabın kendi içinde tutarlı olduğu açık.

Amin Maalouf bütün kitaplarını okuduğum ender yazarlardan biri. Lübnan doğumlu Fransa'da yaşayan bir Hristiyan olması olaylara daha geniş pencereden bakmasını sağlıyor sanırım. Özellikle ilk kitabı "Arapların Gözünden Haçlı Seferleri" kesinlikle okunması gereken bir kitap. Ancak ben ilk okunması gereken Amin Maalouf kitabının "Semerkant" olduğunu düşünüyorum. "Yüzüncü Ad, Tanios Kayası, doğunun Limanları, Afrikalı Leo vb. romanları da okunmaya değer. Beatrice'den Sonra Birinci Yüzyıl ise konu bakımında epey özgün gelmişti okuduğumda. Deneme kitaplarından da Ölümcül Kimlikler daha çok hoşuma gitmişti. Ölümcül Kimliklerin  karşılığını Türkiye içinde de bulabiliriz.

Son olarak; tarihi roman okumak güzeldir. Ancak gerçek tarihin yazarın anlattığı gibi olmadığını, sonuçta yazarın kurgusu olduğunu bilmemiz gerekir. İskender Pala'nın Şah&Sultan'ını okuduktan sonra Reha Çamuroğlu'nun İsmail'ini okumak tarihe daha objektif bakmamızı sağlar. 

Gönderen: poseidon
Gönderi tarihi: 27/Kas/2010 saat 18:56
Zaten roman adı üstünde olayların yazarın kendince kurgulayıp olanı vermesidir... Ancak ben bartol'un kitabında çok bariz hatalar olduğunu görmedim... Tabiki hayal ürünü bir kaç şey var ancak genel itibariyle Hasan Sabbah ile ilgili çokta yanlış şeyler söylememiş...

Mesela Amin Maalouf'ın, Arapların gözüyle haçlı seferleri kitabı diğer kitaplarına göre daha bilimsel olarak kabul edilebilecek bir kitap, iyi bir araştırmanın ürünü olduğu kesin...

Muhammed'in dediği gibi Tarihi romanların gerçeklerin dışında hayal ürünü ile çarpıtılması gibi, subjektiflik gibi, bir handikapı var ancak tarihi romanlar her zaman ufuk açıcı ve ilgilisine farklı bakış açıları sunması bakımından gerçekten okunması çok zevkli olan kitaplardır...

-------------
http://www.marmariseses.org/ - http://www.marmariseses.org/

Gönderen: deniz_hakan
Gönderi tarihi: 27/Kas/2010 saat 19:09
Merhaba,

İhtiyaç duyulan iyi bir konu başlığı olmuş, kutlarım.

Henüz bugün bitirdim, Yalçın Küçük'ün "Fitne" adlı kitabını öneririm. Yakın tarihe ilgili iseniz, değişik bir bakış açısıyla irdeliyor.
Ayrıca, edebiyat dalında; yukarıda iki arkadaşım önermiş, ben de katılıyorum; Amin Maalouf'un başta "Semerkant" olmak üzere tüm romanlarını tavsiye edebilirim.

İyi Okumalar,

Gönderi tarihi: 27/Kas/2010 saat 19:14
Alıntı yapılan köfteci

Alıntı yapılan

Ergün Poyraz' ın  yeni kitabı;  TAKUNYALI  FÜHRER....   Şayanı tavsiyedir....

.....

Beğenine  mazhar olmak çok güzel   ( köfteci) Hüsnü  abi...Clap

-------------
BİR GÜN MUTLAKA...

Gönderi tarihi: 27/Kas/2010 saat 19:22
Estafurullah Tugrulcugum,ben bir nebzede bu devirdeki medeni cesaretini taktire sayan gördüm...

-------------

Gönderi tarihi: 27/Kas/2010 saat 19:28
Alıntı yapılan köfteci

Estafurullah Tugrulcugum,ben bir nebzede bu devirdeki medeni cesaretini taktire sayan gördüm...

Abi  ne diyor büyük ozan; ben yanmasam, sen yanmasan nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa..

-------------
BİR GÜN MUTLAKA...

Gönderen: Baba
Gönderi tarihi: 27/Kas/2010 saat 19:34
Abim; roman tarzı düşünürseniz Yakup Kadri'nin "Yaban" ya da "Sodom ve Gomore"sini lütfen okuyun...
Cumhuriyet dönemi yazarıdır ve Yaban'da Anadolu'yu; Sodom ve Gomore'de hani futbolda Anti Bizans diyoruz ya; hah onun kurtuluş savaşı dönemindeki kültürel ve insani ilişkilerini görebilirsiniz. (Anti Bizans söyleminini de bence en önemli boyutuyla hafzalanıza oturtursunuz)

Roman sevmiyorsanız da iki önemli kitabımız var, Kuran-ı Kerim ve Söylev(Nutuk)... Bu iki kitabı ama lütfen roman okur gibi okumayın abim, o zaman hakim olunmuyor çünkü.. Gerçekten ağırlar... Ders çalışır gibi, kağıdı, kalemi elinize alıp bu iki kitabı okuyabilirsiniz...

Yok abi, kafamı dağıtmak istiyorum diyorsan da; tasvirlere boğmak lazım seni, o zaman da Yaşar Kemal'dir ilacın... Ben 18 yaşıma kadar tarhana çorbası içmedim. O'nun "Yer demir gök bakır"ını okuduktan sonra içtim biliyor musun? Ama sana öyle muazzam anlatıyor ki o çorbayı tarhanayı seven adam içe içe çatlar... Öyle yani...

Yüksek lisansta, İletişim Fakültesi'nin kurucusu Prof. Dr. İnal Cem Aşkun (İnal Baba) derste döndü: "Eveeet Alpeer, edebiyat nedir, söyle..." demişti. Yıl: 2002... "Hocam, edebiyat tarhana çorbasından nefret eden adama, onu kaşık kaşık içirmektir" dedim. İnal Baba, gözlerini çevirdi, "Nasıılll...?" dedi. "Edebiyat, Yaşar Kemal'in, Yer demir gök bakırıdır Hocam" dediğimde; sadece "Pekiyi" dedi...
Oku da ne okursan oku abim...
Bize hırt değil, okuyan adam lazım.
Kalın bakalım sağlıcakla... 

-------------
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...

Gönderi tarihi: 27/Kas/2010 saat 19:38

Sevgili  Babam,    bir de  Falih Rıfkı Atay' ın  ZEYTİNDAĞI  var.. Okunması geren..

-------------
BİR GÜN MUTLAKA...

Gönderi tarihi: 27/Kas/2010 saat 19:40
Abim o kadar çok ki... Habertürk gazetesi her ay Konsensus'e kamuoyu araştırması yaptırıyor. Onun Ekim ayı sonucu son 1 ayda kitap okuma oranı % 21... Falih Rıfkı okunmaz mı babacım, elbette okunur, okunmalıdır... Gecen güzel olsun...

-------------
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...

Gönderi tarihi: 27/Kas/2010 saat 19:47

Babam seni tenzih ederek hatta çok ayrı yere  koyarak diyorum ki ;  Sizin o yiğit bulut denilen ve adının mealine hiç yakışmayan  "jöleli kaselis" dün geceki  habertürk TV programında  ( kabul etmek lazım ki bu topraklar ortodokslara aittir) deme gafletini, cüretini hatta ihaneti gösterdi..   KAHROLDUM...

Bu dönemin yükselen değerlerinin başında  acaba  ihanet mi geliyor?..

-------------
BİR GÜN MUTLAKA...

Gönderi tarihi: 27/Kas/2010 saat 19:55
Dostum... Benim kendisiyle merhabam yok desem, yeter mi?Wink 10 yıl sonra da olmaz...Smile

-------------

Gönderi tarihi: 27/Kas/2010 saat 20:00
Alıntı yapılan Baba

Dostum... Benim kendisiyle merhabam yok desem, yeter mi?Wink 10 yıl sonra da olmaz...Smile

Baba  söyledim ya senin yerin apayrıHeart

-------------
BİR GÜN MUTLAKA...

Gönderi tarihi: 27/Kas/2010 saat 20:04

yiğit bulut

Bu yigit ekseni son zamanlarda iyice kayan yigit degilmi?

-------------

Gönderi tarihi: 27/Kas/2010 saat 20:07
Alıntı yapılan köfteci

yiğit bulut

Bu yigit ekseni son zamanlarda iyice kayan yigit degilmi?

Yalnızca  ekseni değil  köfteci  abi  aynı zamanda şaftı da kayanlardan.

-------------
BİR GÜN MUTLAKA...

Gönderen: Esborahan
Gönderi tarihi: 27/Kas/2010 saat 20:53
Bülent Sağman'ın 'Büyücü Tekir' adlı kitabını mutlaka okumalısınız derim. Sefaletten gelen bir çocuğun şöhret dolu futbol kariyeri ve hayatını aşk,para ve hayatın gerçekleriyle anca bu kadar güzel açıklayabilirdi bir yazar.Ben çok beğendim.

-------------
Sensiz Hayat Bir İşkence
Dilimdesin Gündüz Gece
Satır Satır Hece Hece
Şarkılarım Senin İçin.

Gönderen: KuRBaN
Gönderi tarihi: 27/Kas/2010 saat 21:21
Her yeni nesile Turgut Özakman'ın Diriliş, Şu Çılgın Türkler ve Cumhuriyet üçlemesi mutlaka okutulmalı. Roman tadında, okurken topraklarımızın değerini daha da anladığımız, kimi zaman gülümsediğimiz, kimi zaman gururlandığımız, kimi zaman da gözlerimizin nemlenmesine engel olamadığımız üç kitap. Üçü de birbirinden müthiş. Diriliş, bir solukta okunuveriyor hele ki. Muhakkak okuyun, çocuklarınıza, kardeşlerinize, büyüklerinize şiddetle de tavsiye ediniz.

Gönderen: kujo
Gönderi tarihi: 27/Kas/2010 saat 21:57
Soner Yalçın'dan Efendi 1 ve 2 okunası kitaplar.

-------------
Ben beni,kendimi,canımı özümü...

Gönderen: hacım
Gönderi tarihi: 27/Kas/2010 saat 22:51
Prof.Dr. Oktay Sinanoğlu
hangi birini öneriyim bütün kitapları birbirinden önemli bana göre.

-------------
Hiç Durmadan Sonsuzadek ES ES ES Kİ Kİ Kİ ESKİ ESKİ ES

Gönderen: scetintas
Gönderi tarihi: 27/Kas/2010 saat 23:50
Uçurtma Avcısı - Khaled Hosseini
Filmini izlememişseniz kitabını mutlaka okuyun...

-------------
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim

Gönderen: şampiyones
Gönderi tarihi: 28/Kas/2010 saat 00:07
 ''Son Devrin Din Mazlumları  ''  üstad Necip Fazıl kaleminden bilinmeyen  yakın tarihimiz

-------------
-ESKİŞEHİR ŞEKER FABRİKASI PANCAR KOOP A VERİLSİN!

Gönderen: mertbey
Gönderi tarihi: 28/Kas/2010 saat 00:11
yusuf atılgan - aylak adam

Gönderen: ESkisigibiES
Gönderi tarihi: 28/Kas/2010 saat 00:26
İslami Cumhuriyet'e Doğru - Mustafa Peköz

-------------
“Herşeye rağmen Eskişehirspor kurulacaktır.''
M.Aziz BOLEL...

Gönderen: Meshud26
Gönderi tarihi: 28/Kas/2010 saat 01:16
H.Nihal Atsız.. Bozkurtların Ölümü,Bozkurtların Dirilişi.Şiddetle tavsiye ederim inanılmaz etkiliyor.

-------------
Ellerde Meşale Gözlerde Yaş Var Bu Şehir Bekliyor Haydi Çocuklar..

Gönderen: Darkevil_26
Gönderi tarihi: 28/Kas/2010 saat 01:21
herkezde siyasi kitap önerisi yapmış :|

-------------
Biz sahadaki sen;
Sen tribündeki biz..

Gönderen: muhammetpoyraz
Gönderi tarihi: 28/Kas/2010 saat 01:34
Bu yıl aldığım Devlet Teorileri dersinde okumamız gereken  kitaplardan "Machiavelli-Hükümdar" kitabı gerçekten ilginç bir kitaptı. Makyevalizimin anlaşılması için kesinlikle okunması gereken bir kitap. 

Gönderen: Meshud26
Gönderi tarihi: 28/Kas/2010 saat 01:56
Alıntı yapılan Darkevil_26

İpek Ongunun kitaplarını yazmamızı beklemiyordun heralde :)İnsanların siyasi kitaplar okuması gayet güzel birşey bence..

-------------
Ellerde Meşale Gözlerde Yaş Var Bu Şehir Bekliyor Haydi Çocuklar..

Gönderen: furkan316
Gönderi tarihi: 28/Kas/2010 saat 03:08
Özgür Topyıldız Anadolu Yıldızı ESKİŞEHİRSPOR zaten çoğu kişi okumuştur ama okumayanlar için tavsiye ederim

-------------
antibizans.com

Gönderen: fatihturan
Gönderi tarihi: 28/Kas/2010 saat 03:22
Yavuz, Okay Tiryakioğlu

Kısaca kitaptan söz edecek olursak;

Sefer güzergâhını soran vezire, “Sır tutmayı bilir misin?” diye soran;
 “Evet!” cevabını alınca “Ben de bilirim.” karşılığını verecek denli temkinli,
“dünya”yı kafasında taşıyan bir gaye adamı.

Hedefleri uğruna kardeş kavgasını hatta baba-oğul çekişmesini bile göze almak zorunda kalan küçük şehzade.

Bu kararlılığına, son nefesine kadar, kaybettiği kardeşleri ve can dostlarının özlemi eşlik etmiş şair bir yürek.

Devletine ve ümmetine 400 yıl soluk aldıran eşi benzeri görülmemiş 8 yıllık bir “hamle”nin mimarı halife.

Ve çevresindekilere aklı yitirmenin sınırlarını zorlatan bir yaralı son: Şirpençe.

Hiç abartılı olmayan ama kahramanlarının dayandıkları manevi gücü de ıskalamayan olgun bir edebî dilin romanı: YAVUZ

-------------
000001

Gönderen: Zeus26
Gönderi tarihi: 28/Kas/2010 saat 13:01
   Onu  Bunu bilmem. Edebiyatı, mizahı, hicvi bilmem. Babanın iletişim bilimlerini hiç bilmem..

Bildiğim tek şey  VATAN  SEVDASI...

O sevda da Turgut Özakman' ın  ÇILGIN TÜRKLER, ÇANAKKALE ve CUMHURİYET adlı eserlerinden geçiyor..

Yüreği vatan sevgisiyle dolu her her evde  bulunması gereken başyapıtlar bunlar..

-------------
hayat "siyah kırmızı" dır..

Gönderi tarihi: 28/Kas/2010 saat 14:03
Alıntı yapılan Meshud26

Alıntı yapılan Darkevil_26

İpek Ongunun kitaplarını yazmamızı beklemiyordun heralde :)İnsanların siyasi kitaplar okuması gayet güzel birşey bence..

Siyaset kitapları yazılsın da böyle güzel bir başlık altında özellikle 2 arkadaşımız siyasette yaptı ya pes doğrusu!

-------------
Belki Bir Gün!

Gönderen: metinyalin
Gönderi tarihi: 28/Kas/2010 saat 14:38
Erdal Sarızeybek'ten ;
Ya Gazi Paşa Duyarsa
Şemdinli'de Sınırı Aşmak
İhaneti Gördüm
Hesaplaşma

Kitaplarını tavsiye ederim arkadaşlar.

-------------
SeNsİz MaRmArİs bile sÜrGüN ES ES'im

http://www.marmarisESES.Org - http://www.marmarisESES.Org

Gönderi tarihi: 30/Ara/2010 saat 23:38
Arkadaşlar şimdi bir kitap bitirdim sıcağı sıcağına yazmak istedim.

Elif ŞAFAK-Aşk...

Günümüzde yaşayan bir Amerika'lı kadın, İskoçya'lı müslüman olmuş bir erkek arasında geçerken, geçmişe dönerek Mevlana ve Tebrizli Şems'in yaşamlarında buluyorsunuz kendinizi zaman zaman...

Okumanızı tavsiye ederim. Ben çok beğendim.

-------------
Belki Bir Gün!

Gönderen: EsSieN
Gönderi tarihi: 31/Ara/2010 saat 00:30

Darağacında Üç Fidan; /wiki/Nihat_Behram - Nihat Behram 'ın; /wiki/12_Mart_Darbesi - 12 Mart Darbesi sonrasında /wiki/Deniz_Gezmi%C5%9F - Deniz Gezmiş , /wiki/H%C3%BCseyin_%C4%B0nan - Hüseyin İnan ve /wiki/Yusuf_Aslan - Yusuf Aslan 'ın dışarıda son günlerini, yakalanışlarını anlatan belgesel anlatı tarzında bir kitaptır. Mahkûmların /wiki/6_May%C4%B1s - 6 Mayıs /wiki/1972 - 1972 tarihinde darağcına çıkış öyküleri ve idam anları çok patetik bir üslupla anlatılmıştır. Bazı bölümlerinde şiirlere de yer verilen kitapta 30 sayfa Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan'ın fotoğraflarına (siyah-beyaz) ayrılmıştır.

-------------
ankaraESES - emrESES_26

Gönderen: emres26
Gönderi tarihi: 31/Ara/2010 saat 00:42
Alıntı yapılan Meshud26

H.Nihal Atsız.. Bozkurtların Ölümü,Bozkurtların Dirilişi.Şiddetle tavsiye ederim inanılmaz etkiliyor.
+ Deli Kurt

-------------

Gönderen: emres26
Gönderi tarihi: 31/Ara/2010 saat 00:46
Medine Müdafası ve Çöl Kaplanı Fahrettin Paşa

'Evlatlarım!

Bir söz verdik. 'Kutsal şehri isyancılara vermeyeceğiz' diyerek. Elimizden ne geliyorsa yapmalıyız. Ta ki son mermi, son er ve son kana dek… Bu azim, bu kararlılık bize dayanma gücü verecektir. Bunu hiç unutmayın! Ümitsiz olmayınız.

Bakın, bayrağımıza iyi bakın. Herhangi bir bayrak değildir o. Şu an devletimizin düşen birçok kalesi var. Ele geçirilen birçok şehri var. Ama burası son kaledir. Devletimizin son direnme tasıdır. Belki bizim bu gayretimiz diğerlerine de örnek olursa, her yerde ittifak etmiş düşmanlara, yedi düvele karşı koyarız!'

Fahrettin Paşa

* * *

Birinci Dünya Savaşı'nda askerimiz birçok cephede çarpıştı. Bu çarpışanlardan bazıları da Medine'deydi. Etrafları kuşatılmıştı. Yokluk içindeydiler. Ancak onlar ellerinden geleni sonuna dek yapmak için kararlı ve azimliydiler… Çamurlu su içtiler, hurma çekirdeklerinden ekmek yaptılar. En önemlisi çekirge yediler… Sadece düşmanla değil, açlıkla, susuzlukla ve sıcakla da çarpıştılar.

MEDİNE MÜDAFAASI / Çöl Kaplanı Fahrettin Paşa, işte bu kahraman askerleri ve bin bir zorluk içinde görevini hakkıyla yapmaya çalışan Fahrettin Paşayı anlatmak için kaleme alınmıştır.

Bu kitap; okurları tarihimizin acılarla dolu bir sayfasına, cesur, inançlı, şerefine düşkün, görevine sadık, bayrağına, vatanına, milletine bağlı askerlerin verdiği mücadeleye tanıklığa davet eden bir fedakârlık öyküsü…

-------------

Gönderen: Panzerfaust26
Gönderi tarihi: 17/Tem/2012 saat 22:56
Şevket Süreyya Aydemir'in Tek Adam ve İkinci Adam serileri. Bu eserleri okuyunca, Türk milletinin ne kadar şanslı olduğunu daha iyi anlıyoruz. Şu an Tek Adam'ın ikinci kitabındayım.

Türk milletinin önderi M.Kemal Atatürk ile İsmet İnönü'nün yaptıklarını;ne gibi zorluklarla, zihniyeti bozuk, Müttefiklerin mandasına girmek için çırpınan, bağımsızlığından vazgeçmiş vatan hainlerine karşı nasıl canla başla savaştıklarını en güzel şekilde anlatıyor.

Büyük bir yazardan, tarihe mal olmuş iki BÜYÜK İnsan'ın yaptıkları. Okuyun,okutturun.

-------------
ESES'i ticari rant olarak görenlere karşı yüksek taraftarlık bilinci!

Gönderen: 34mck26
Gönderi tarihi: 17/Tem/2012 saat 23:04
Dünyanın tüm gazete ve dergilerini bulabilir Türkçe'ye çevirebilirsiniz. dünya butonundan istediğiniz ülkeyi seçin dergilerin linklerine erişin hatta ücretsiz üye olup kendi listenizi düzenliyebilirsiniz sadece Fransada 500 üzerinde dergi var.

Bu arada bütün dünya ülkelrinde kendi dilleriyle hizmet veriyor.

DESTEK VERİR TANITIRSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.

www.newsoftime.com

-------------
mck

Gönderi tarihi: 08/Ara/2015 saat 13:05
Ahmet Ümit- İstanbul Hatırası ve Aklından Bir Sayı Tut kitaplarını okudum. İkisini de tavsiye ederim.

-------------
Belki Bir Gün!

Gönderen: kozakcı
Gönderi tarihi: 08/Ara/2015 saat 13:37
musanın çocukları,metal fırtına bir çocuğun gözünden afganistan savaşı kücük mücahitBig%20smile 

-------------
                        Artık korkun DALTONLAR RED KİT geri döndü.

Sayfayı yazdır | Close Window

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2008 Web Wiz - http://www.webwizguide.com