eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Hangi Kale ?

Cevapla Cevapla Sayfa  <12345>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
nero-rosso Liste gör
Yazar

İbrahim Uysak
Yer: Lao People's Dem. Rep.
Online Durum: Offline
  Alıntı nero-rosso Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2007 saat 02:36
Alıntı yapılan ES_Kadir

İbrahim kardeşim çok güzel demişsin bu proje gerçekten önemli bir proje inşallah taraftarlarımız bu konuya duyarsız kalmazda Mardinspor maçında iyi bir rakama ulaşabiliriz işte sorunların çözümü hep plandan projeden geçiyor ahlanıp vahlanmakla bir şey çözemeyiz biz taraftarların görevi sadece stada gitmek tezahürat yapmak değil klübümüze katkı sağlayacak her türlü olayın içinde bulunmaktır.
Öncelikle bu kampanyaya ilk katılım gösterenlerden biri olduğun ve hala süren desteğin için çok teşekkür ederim.Bu konuda dediğin gibi ahlanıp vahlanmak fayda getirmez.Herkez bu kardeşlerimizin Eskişehirsporlu olması için elinden gelen desteği vermeli.Bu kitap kampanyası olur,kalem kampanyası olur,çocuklara yönelik t-shirt kampanyası olur,okullara dağıtılacak basit bir dergi olur,olur da olur...Yeter ki bu tip şeyler için mücadele verelim.Bu taraftar neleri yapmadı ki küçük kardeşlerimizi yanlış yola dönmeden Eskişehirsporlu yapmasın...
Kampüsten gelen sES uniESES
www.unieses.org
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
  Alıntı ES_Kadir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2007 saat 02:51
Ne demek kardeşim böyle güzel projeler oldukça ben hep varım Ağaç dikme projemiz olsun ÖTO olsun bu kampanya olsun bizler istedikmi herşeyi yaparız sorunumuz tam anlamıyla organize olamamaktan kaynaklanıyor bunu halledersek çok büyük işler başarırız.
Yukarı
ibo26 Liste gör
Deneyimli Yazar

İBRAHİM
Yer: Turkey
  Alıntı ibo26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2007 saat 04:16
cocuklara ulasmak için kitap kampanyası gusel tabı ama yardım olayını daha aktif bı sekılde yapsak mesela yardıma muhtac aıleler belırlensın muhatrlıklardan veya basından veya belediye ce bi sekılde belırlensın.ondan sonra mac gırıslerınde yardım toplayalım bı kutuda o yardım bı dernek tarafından aılelere ulastırılsın.super olur bence..
mesela mardın macında olmaz belkı ama bu proje gusel bır sekılde organıze edılıp uygulanabılır..maca gelen herkes 1 ytl verse 10 bın ytl yapar tabıkı herkes vermez ama kutuya 10 ytl atanda olur 20 ytl atanda olur yeterkı yardımın gercek kısılere ulastıgını bılelım.10 bın ytl yı 10 aıleye dagıtsak ve cocuklarına forma ve top hedıye etsek mukemmel olur.herhafta 10-15 cocuk eses li olur.
sımdı ewlerın bodrumlarından cıkacak meydan laruslar ne kadar faydalı olur bılemıyorum.taraftar derneklerının ve olusumların bazı sosyal konularla ılgılenmesı gerekır bence bızımde destek olmamız gerekır.
yanı demek ıstedıgım alex forması gıy(diril)en cocugun sucunu kendımızde arıyalım.
körfezin kırmızı şimşekleriyiz...
Yukarı
anadolu_fatihi Liste gör
Deneyimli Yazar

Halil
  Alıntı anadolu_fatihi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2007 saat 05:01

Sorunların tespitini ve çözüm yollarını çok güzel ortaya koyuyoruz; ancak bunları kimin gerçekleştireceği konusunda genele yayarak kaybolup gitmelerine neden oluyoruz. Organize olamamak ve sorumlulukların belirlenememesi en büyük eksikliğimiz. Yıllardır Taraftarlar derneğimizin yaptığı uygulamalar deplasman maçları organize etmekten ileri gitmiyor. Birçok arkadaşımız kulübe üye olamamaktan şikayetçi; fakat taraftarlar derneğine üye olamamaktan şikayet eden yok. Taraftarlar derneğinin üye sayısı, gelir kaynakları vb. hakkında hiçbir bilgim yok. Bu sayfalarda bahsedilen fikirlerin gerçekleştirilmesi için birinci şart organize olmaksa, bunun en kolay yolunun Taraftarlar Derneğine üye olunarak güçlendirilmesi, maddi olanaklarının arttırılması ve yaratılan olanaklarla çocuklarımıza yönelik sosyal faaliyetlerin yapılmasının faydalı olacağını düşünüyorum. Yönetimden kurumsallaşma beklerken, bizlerde kurumsallaşmasının önemini anlamalıyız. Bir önemli hususta, hepimizin eşlerini kız-erkek çocuklarını yanımıza alarak, tabiri caizse bir şenliğe gider gibi maça gitmemizi sağlayacak ortamın yaratılmasıdır. Maalesef maçlarımızda yaşanan küfür ve çirkin tezahüratlar buna fırsat vermiyor. Maça götüremediğimiz çocuklarımızın Eskişehirspor sevgisi ile büyümelerini beklemekte hayal oluyor.

Yukarı
eses7 Liste gör
Yazar

Esalettin ÖZTÜRK
  Alıntı eses7 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2007 saat 09:17
Konuyla direk ilgisi bulunmasada eski forumda yazdığım bizzat gerçekleştirdiğim bir anket;

Bundan 3 yıl önce Siyah Kırmızı dergisinin matbu hale getirilmesi konusunda çalımalarımız vardı. Bunun için o zamanlar yıllık iznimde Eskişehir de çevremde rastladığım kişilere sorular yöneltmiş anketler yapmıştım. Geçen karıştırırken bunların notlarının bulunduğu cd ye rastladım.

Anketi 300 kişi ile gerçekleştirmiştim. 7/8 günümü almıştı. Bu 300 kişi sıradan kişilerdi . Yani tribün çevresi filan değil . Mahallede , cafede , hamamda , parkta , esnaf , berberde sıradan kişilerdi .
Ankete katılanların % 100 ü erkekti.
Yaş ortalaması 37,8 di.
03/04 sezonu sonrası idi.

Soru 1 : Biten sezonda ESES in kaç maçına gittiniz?

1 / 2 Maç : % 20
3 / 6 Maç : % 6
7 /10 Maç : % 5
11 / 18 Maç : %4
Hiç gitmedim : % 65

Soru 2 : ESES ten başka takım tutuyormusunuz?

Hayır : % 40
Evet : % 60

Soru 3 : Biten sezonda deplasman maçına gittiniz mi?
Evet : % 3
Hayır : %97

Soru 4 : Eskişehirspor içerikli bir dergi çıksa ve aylık basılsa fiyatı da 3 milyon olsa her ay almayı veya abone olmayı düşünürmüsünüz?

Evet : % 32
Hayır : % 68

Soru 5: Eskişehirsporun 2b de bulunması ?
Üzülüyorum % 88
ilgilenmem : % 12

Soru 6 : Eses in başarılı olamamasının sebebi ne?
Para : % 93
Bilmiyorum : % 7

Soru 7 : Kulübe üye olmak istermisiniz?
Evet : % 21
Fikrim yok : % 16
Hayır : % 63

Soru 8 : şehrin önde gelenleri kulübe yeterince destek veriyormu?
Hayır : % 54
Evet : % 3
Bilmiyorum : % 43

Soru 9 : Daha önce amatör olarak futbol oynadınızmı?
Evet : % 6
Hayır : % 94

Soru 10 : Eskişehirsporun ilk ve şimdiki başkanının ismini biliyormusunuz?
İlk başkanı bilen : % 3
şimdiki başkanı bilen : % 54

Birde gene 03/04 SEZONU SONRASI Yaşı 5-6 ile 13-14 yaşlarındaki 47 çocuğa şu soruyu sordum .
Soru : Hangi takımı tututyorsun ?

Direk Eses diyenler : % 23
3 dükayı ilk önce diyenler : % 77

Bu % 77 nin içinde Eses i de tutanlar % 54

Yukarı
ashanye Liste gör
Usta Yazar

Ayhan ÜNAL
Yer: Eskişehir
  Alıntı ashanye Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2007 saat 10:08
Ben ve benim gibi bir çok kişi sadece EsEsli olmakla beraber bırakın başka takımı tutmayı sempatizanı bile olmadık.Eskişehir göç alan bir şehir olarak malesef böyle enstanteneler görebiliyoruz.Buradaki daha önemli olan yönetici kimliğine sahip insanların durumları.Yönetici konumundakiler kendileri ve çocukları başka takım formaları giyebiliyorlarsa yeni yetişen gençliğede anlatmakta zorlanıyoruz.

YAŞASIN TEK BÜYÜK ESKİŞEHİRSPOR
Babadan kalan en büyük miras ESES sevgisi.
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2007 saat 10:26
Alıntı yapılan ashanye

Buradaki daha önemli olan yönetici kimliğine sahip insanların durumları.
Yönetici konumundakiler kendileri ve çocukları başka takım formaları giyebiliyorlarsa yeni yetişen gençliğede anlatmakta zorlanıyoruz.

Balık baştan kokar. Angry
# Direnmüdavim....

Yukarı
darknESS Liste gör
Usta Yazar

Onur
  Alıntı darknESS Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2007 saat 11:57
ufak cocuklarin etkilenmesi cok normal sonucta sizde tv lerde sadece bu takimlari gorseniz baska bir seceneginiz kalmaz, ne yazikki olay birazda bizim disimizda gelisiyor. fakat suda varki bu cocuklar buyuyup kendi baslarina dusunmeye yargilamaya basladiklarinda iclerinde bir ESES sevdasi varsa sadece ESES liyiz demeyi basarabilirler. bu basta tabiki gelecek sportif basariyla olur sonra o hani cok unlu olan fakat simdi mumla arayip bulamadigimiz Eskisehirspor Kulturuyle olabilir. bu kulturu tekrar kazanmadaki durus belli. biz ESES liler bu sehirde baska takim tutulmaz biz ESES liyiz baskasinada gecit vermeyiz diyerek tabi bunu mumkun oldugu kadar medeni yollarla yaparak. bunu kim gorse etkilenir ve parcasi olmak ister diye dusunuyorum.
dusmanlari kardes yapan ESES
Yukarı
emrESES_26 Liste gör
Usta Yazar

Emre
Yer: Ankara-Eskşehir
  Alıntı emrESES_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2007 saat 12:10
Alıntı yapılan esmaris

20 erkek çocukdan 1 tanesi çıkıyor ESES diyor arkadaki gençlerden alkış ve ıslıklarla destek geliyor,küçük kardeşimiz topu 2 kere sektirebiliyor ve spiker olan erkek arkadaş yorum yapıyor;sen takım değiştir..Sonra 1 çocuğa daha soruyor takımını cevap FeBe ,spiker yaygarayı koparıyor OLLEEEYYYY.

Bugün cok güzel bir gün diyodum bu yazıyı okudugumda beynımden vuruldum.
İnanın tüylerim kalktı ya yuhh ya o spiker kim abi ya ?
Yazıklar olsun onu spiker yapanada onada.
Belediye senlıklerı oluyor adam ESKİŞEHİRSPORLUYUM diyene sen takımını değiştir diyor ve bunu Eskişehirde diyor.
Neyse bişey yazmaycagım cok sinirliyim yanlıs  bişey yazarım.

Bu şenlikler nerede ? Ne zaman ? Hangi gün ? Yapılıyor bilgi verir misinis? 
Namazdan Sonraki Duamsın EsEs'im..

Kızılcıklı - ankaraESES
Yukarı
emrESES_26 Liste gör
Usta Yazar

Emre
Yer: Ankara-Eskşehir
  Alıntı emrESES_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2007 saat 12:17
Ya bu Odunpazarı şenliklerinde nasıl EsEs'li bir çocuga sen formanı cıkar der birisi ya çıldırcam ya abi bu belediyenin maili bilmemnesi yok mu nasıl ulasırz buraya?

Yapalım yine bi mail şov o spikeri indirtsinler ordan.
Gereğini yapsınlar abi yok mu bilen bu belediyeye nasıl ulasırız?

Namazdan Sonraki Duamsın EsEs'im..

Kızılcıklı - ankaraESES
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <12345>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,719 saniyede hazırlanmıştır