Sayfayı yazdır | Close Window

Hangi Kale ?

Yazdırılan yer: eskisehirspor.com
Kategori: ESKİŞEHİRSPOR
Forum İsmi: Genel
Forum Açıklaması: Genel Konuşmalar
URL: http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=341
Yazdırma tarihi: 30/May/2024 saat 04:51
Yazılım Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com

Konu: Hangi Kale ?
Gönderen: esmaris
Konu: Hangi Kale ?
Gönderi tarihi: 06/Eyl/2007 saat 21:26

Az önce Odunpazarı Belediyesinin her mahallede yaptığı şenliği izlemek üzere Osmangazi ile Sümer mahallelerinin birleştiği yer olan 9 numaranın son durağındaki köprüye gittim..Öncelikle daha oraya varmadan Halil Ünal yönetiminde yönetici olarak görev yapan bir kişinin evinin önünden geçerken evde onun oğlu yada yeğeni olan bir çocuk gördüm,sırtında GeSe forması ve her iki kolunda GeSe bilekliği vardı,canım sıkıldı..Oğlum ve 2 yeğenime dün maçdan önce aldığım ESES formalarını giydirmişim şıkır şıkır s... et dedim kendi kendime,köprüye yaklaştıkca şenlik sesleri gelmeye başladı..İlk duyduğum şey,spiker bayan bir çocuğa soruyor hangi takımı tutuyorsun,çocuk mikrofona bağırdı..beşiktaşşş,şenliğin yapıldığı alana geldim,bir platformda 30 kadar çocuğu çıkarmışlar 20'si erkek tahminen,bayan spiker ile beraber aşağıda saçı olmayan bir sevgili kardeşim sunuyor programı,çocuklarla tanışıyorlar sonra aşagıda top sektirme yarışması yaptırıyorlar,önlerde 150 kişilik sandalyede mahallelerin sakinleri amcalar-teyzeler oturmuş,arkada delikanlılar var,spiker erkek çocuklara sırayla isimlerini,tuttukları takımları soruyor,cevaplar GeSe,BeJeKe,FeBe...20 erkek çocukdan 1 tanesi çıkıyor ESES diyor arkadaki gençlerden alkış ve ıslıklarla destek geliyor,küçük kardeşimiz topu 2 kere sektirebiliyor ve spiker olan erkek arkadaş yorum yapıyor;sen takım değiştir..Sonra 1 çocuğa daha soruyor takımını cevap FeBe ,spiker yaygarayı koparıyor OLLEEEYYYY..O sinirle oradan çocuklarıda alarak ayrılırken düşünüyorum,benmi alınganım?Bu Belediye alelade bir şehrin belediyesimi ki bu hassasiyetler bilinmiyor..Biz burada yırtınsakda Anadoludaki 2-3 kaleden biriyiz diye,değilmiki bu takım 2.ligde ve reklamı yapılmıyor,herkes kolayı seçiyor zahmetsizce acımasız,ayrıcalıklı,reklamcı,rantcı güce tapıyor..Off of çok efkarlandım... 

-------------
SeNsİz MaRmArİs BiLe SüRgÜn SaYıLıR EsEs'İm

Yanıtlar:
Gönderen: delibasozi
Gönderi tarihi: 06/Eyl/2007 saat 21:33
Ben bu belediyenin de.. şenliğin de... sunucunun da... o (küfür) çocukların da... Onların analarının babalarının Eskişehirliliği'nin de...

Töbe töbe konuşturmayın beni ya..

Adamlar o kadar açgözlü ki bizim çocuklarımızı burada "BJK futbol okulu", "Fb futbol okulu" diye soyup soğana çeviriyolar. Yazık... Bizim milletimize her şey müstehak.

-------------
Başka dile benzemez annenin sesi
Anne kadar özeldir Eseslinin ESESi..

Gönderen: MuratN
Gönderi tarihi: 06/Eyl/2007 saat 21:39
Spiker olduğunu zanneden kişiye bir çift sözüm var:
Tuttuğun takımı sen değiştir, iyi ki biz orada değilmişiz yoksa vay haline AngryAngryAngry

-------------
Türkiye' yi kırsalında; EsEs' i stadta sevdik ...

Gönderi tarihi: 06/Eyl/2007 saat 21:41
Orada olsaydım başlardım

EsEsEsKikikieskieskies...

Her zaman her yerde en büyük EsEs!!

-------------

Gönderen: ibo26
Gönderi tarihi: 06/Eyl/2007 saat 21:42

babası gercek eskisehirsporlu olmayan cocukların hepsi istanbul takımlarının taraftarı oluyorlar dogal olarak.cunkı televısyon gazete mahalle okul her nerde olursa olsun cocuklar hep bu takımların ısımlerını duyuyolar.arkadaslarıyla bu takımlar adına iddaalasıyolar.butakımların formaları cazıp gelıyor.

eskısehırsporu nerden duyacak.gece 10 da stadın yanından gecerse mac gunu ayda 2 kez tesadufen! ancak o zaman gorebılır eskısehırsporu..

nezamankı eses super lige cıkacak ve istanbul takımlarını YENECEK.işte o zaman kardelen cıceklerı gıbı heryerde taraftarımız artacak.yenı dogan ve cocukluk doınemınde eskisehırspor ısmını basarılı bır takımolarak beynıne kazıyan cocuk baska takımı tutmaz.

bu tur olaylara kızmaktan kufretmektenzıyade eses imizi once super lige sonrada super lıgte sampıyonluga nasıl tasıyacagımıza ve bu konuda neler yapabılecegımıze kafa yormalıyız.

-------------
körfezin kırmızı şimşekleriyiz...

Gönderen: Hakan
Gönderi tarihi: 06/Eyl/2007 saat 22:12
Başarıyla artacak taraftarın Allah belasını versin.Cefasını bizler çekeceğiz,kavgasını bizler yapacağız,adamlar süperlige çıktık diye gevrek gevrek maça gelecekler.Defolup gitsin bu yalınayaklar.
Odunpazarının şenliğine gelince,cebecide kartal maçında taraftara kumanya dağıtmakla ESES li oluvermişti sayın sakallı.Bir ilgilensin madem,ne dümenler dönüyor onun düzenlediği şenliklerde.

-------------
Sümerli EsEs

Gönderen: hüsnü
Gönderi tarihi: 06/Eyl/2007 saat 22:24

Yaşasın Eskişehirspor.

Kupa kuraları çekiminde fener çıksın...

-------------
# Direnmüdavim....

Gönderen: silkroad26
Gönderi tarihi: 06/Eyl/2007 saat 22:54
seney cok gusel reklamımıs olcak allah kısmet ederse 32 hafta sonra süper ligteyissssss

-------------
ÖlEnE kAdAr EsEs

Gönderen: Gaul
Gönderi tarihi: 06/Eyl/2007 saat 23:16
ben sıteyı takıp eden ancak cok yazı yazmayayan bı uyeyım bu konuyu okuduktan sonra sınırlendım ve yazma kararı aldım..!! ESKİSEHİRSPOR sadece bu sehırde degıl tum anadoluda bır ıdoldur..!! gerek daha oncekı basarılar gereksede taraftar yonunden..!! Ben 17 yasındayım ve 2 senedır kombinem var 2 sezondur 3 mac kacırdım..! EMINIM(!) yarısmaya katılan cocukların yasları 0-12 yas arasıdır..!! cunku Bazı gerceklerı gormek o kadar da cabuk olmuyor...!! Hepımız(!) zamanında babamızın dayımızın amcamızın o muhtesem mabede o ateslı taraftarın ıcıne goturunce Es-Es'lı olmusuktur...!! Burda suc yasları 0 ıle 12 arasında degısen cocuklarda degıl babasında amcasında dayısındadır..!! Hatta tum gercek Es-Es'lılerde suc vardır..!! Bu demek degıldır kı cocukları zorla Es-Es'lı yapacagız...!! Elınden tutup 1 maca goturmek 1 forma almak 1 atkı almak vs... Cok ıyı bır baslangıc olur..!!

-------------
http://tozluansiklopedi.blogspot.com/2011/10/kaos.html
http://twitter.com/#!/yicik

Gönderen: SRKN
Gönderi tarihi: 06/Eyl/2007 saat 23:22
Bilet parası için benden 15YTL çoçuk yaştaki gençlerden de 15YTL istenirse bu olay giderek yoğunlaşır.Sayın Nebi Hatipoğlunun dikkatine.
Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı da bu konuyla ilgili bir girişimde bulunsa cok iyi olur.
Konuyla ilgili Odunpazarı Belediyesine e-posta atıyorum.lütfen sizlerde katılın.
M.Ali abi bilgilendirme için teşekkür ederim.

-------------
ES-ES'i SEV KIRMIZI GİY!
" BİZ BÜYÜK ESES'İZ KIRMIZI ŞİMŞEĞİZ " #esesisevkırmızıgiy

Gönderen: esigor
Gönderi tarihi: 06/Eyl/2007 saat 23:27
Alıntı yapılan ibo26

babası gercek eskisehirsporlu olmayan cocukların hepsi istanbul takımlarının taraftarı oluyorlar dogal olarak.cunkı televısyon gazete mahalle okul her nerde olursa olsun cocuklar hep bu takımların ısımlerını duyuyolar.arkadaslarıyla bu takımlar adına iddaalasıyolar.butakımların formaları cazıp gelıyor.

eskısehırsporu nerden duyacak.gece 10 da stadın yanından gecerse mac gunu ayda 2 kez tesadufen! ancak o zaman gorebılır eskısehırsporu..

nezamankı eses super lige cıkacak ve istanbul takımlarını YENECEK.işte o zaman kardelen cıceklerı gıbı heryerde taraftarımız artacak.yenı dogan ve cocukluk doınemınde eskisehırspor ısmını basarılı bır takımolarak beynıne kazıyan cocuk baska takımı tutmaz.

bu tur olaylara kızmaktan kufretmektenzıyade eses imizi once super lige sonrada super lıgte sampıyonluga nasıl tasıyacagımıza ve bu konuda neler yapabılecegımıze kafa yormalıyız.

Bu babasi gerfcek eskisehirporlu sozune katilmiyorum.Cunku benim babam gercek eskisehirsporlu degil ama ben oyleyim.Istisna diceksin biliyorum ama bu sekilde tanidigim kisilerde cok fazla

Gönderen: kalender 26
Gönderi tarihi: 06/Eyl/2007 saat 23:34
  Ülkemizde ekonomik krizin her kesimi etkilediği,insanların pazarlardan meyve,sebze artıklarını topladıkları kötü günlerde bile istanbul takımları ülkemizin milli servetini yabancılara peşkeş çekmekten geri kalmamışlardır.Çok geriye gitmeye gerek yok,son 5 yılda bu takımaların kaç tane yabancı futbolcu transfer ettiğini biliyormuyuz,kaçan futbolcular, görevine son verildiği için milyon dolar tazminat ödenen teknik direktörler,istanbulun en güzel mekanlarında eğlenceler,bütün bunların parasını kim ödüyor.Akşama kadar  3 kuruş ekmek parası için yük taşıyan gariban hamal,bu hortumcuların borçlarını ödemek zorundamı. Köşe başlarına oturmuş bir kaç tane işbirlikçinin gazeticilik ruhuna yakışmayacak şekilde yaşananlara kılıf uydurmaya çalışmalarıda işin diğer ayıp tarafı.

-------------
kalender

Gönderen: Fikoes
Gönderi tarihi: 06/Eyl/2007 saat 23:51

Benimde konuyu okuyunca aklıma geldi. Dün açık trübünün amigo yerinde 8-10 yaşlarında bir çocuk sırtında Alex formasıyla duruyordu. Daha önce bizim stadımızda bu malum 3 takımın formalarını hiç görmemiştim. Dün adeta şok oldum...

-------------

Gönderen: seven7
Gönderi tarihi: 06/Eyl/2007 saat 23:57
Sakin olmakta fayda var. Unutmayalım ki bizans dediğimiz İstanbul takımları en güçlü bütçe ve en fazla taraftara sahip futbol takımları. Başarıları aşikar, avrupada Türkiye'yi en fazla temsil eden onlar. Bunları inkar edemeyiz. Küçük çocukların EsEs ten fazla onları bilmesi çok normal. Spikere yada onlara kızmamız anormal. Taraftar olarak biz ne yapıyoruz onu sorgulamak lazım Buna asgari ücretten milyon dolarlık  ekonomik durumda olan herkesin sorgulaması lazım. tüm tribünler kombine satılacak hedefiyle yoluyla çıkıp 3-4 bin kombine sattık. Unutmayalım 70 milyonluk Türkiye nin 700bin kişilk kentiyiz

-------------
[COLOR=RED]1 gün gelecek 1 gün kalacak

http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=2993&PN=4

Gönderen: ES_Kadir
Gönderi tarihi: 07/Eyl/2007 saat 00:17

Arkadaşlar her konuda ama her konuda ah ah vah vah diyoruz forumda mesaj atıp duruyoruz ve düzelmesini bekliyoruz ne yani şimdi biz böyle mesaj atınca düzelecek mi herşey tüm taraftarlar tek yumruk olmalı büyüklerimizin önderliğinde toplanıp projeler üretmeliyiz.

-------------

Gönderen: Kermit
Gönderi tarihi: 07/Eyl/2007 saat 00:17
Sayın Belediye Başkanlarımız ve Sivil Toplum kuruluşlarımız okulların açıldığı ilk haftalarda(İLKÖĞRETİM HAFTASI) öğrencilere Eskişehir Spor ürünlerinden dağıtsalar çok hoş olur.

-------------
DÜNYA BİR YANA SEN BİR YANA

Gönderen: nero-rosso
Gönderi tarihi: 07/Eyl/2007 saat 01:42
Çocuk yaştakileri bu konu hakkında bilgilendirmek oldukça zor.Babalar demişsiniz ama babaların da işi zor.Kimse kusura bakmasın ama takımımız birinci ligde esmediği sürece biz tabanımızı çocuklara yayamayız.Tabi hepimiz yeğenimize,kardeşimize,akrabamıza bu sevgiyi aşılamaya uğraşıyoruz ama bu iş biraz da başarıyla alakalı.Biz sahada ne kadar başarılı olursak ÇOCUKLAR takımımızı o kadar tutacak.Biz tribünlerde küfürü ne kadar azaltırsak,birbirimize ne kadar saygılı davranırsak babalar maça çocuklarıyla o kadar çok gelecek.
Bu konuda biz uniESES olarak üstümüze düşen vazifeyi yerine getirmek için bir kampanya başlatarak yola çıktık.Bu konu için arada babalar da yok,yanlızca genç arkadaşlarımızla muhattabız.Her taraftar bir kitap başlığını ve uniESES kitap kampanyası başlığını okumuşsunuzdur.Buradaki ana hedef Eskişehir'de kitap ihtiyacı olan okulları belirlemek ve ihtiyacı olan kardeşlerimize yardım etmektir.Bu sayede Eskişehirspor  taraftarı olarak yardımda bulunacağımız okullardaki kardeşlerimiz memleketlerinde kendilerini düşünen birileri olduğunu farkedecekler, bu şehre ve dolayısıyla Eskişehirspor'a fazladan ilgi duyacaklardır.Umarım organizasyon herkesin katılımıyla başarıya ulaşır ve elimizdeki imkanlar doğrultusunda birçok kardeşimize Eskişehirspor'u sevdirmeye çalışırız.İnşallah bu tip kampanya ve organizasyonlar her sene artarak devam eder ve taraftar kitlemizi bizlerden daha küçük yaşlardaki kardeşlerimize de yayarız....
Bir de üstüne 1. ligde fırtına gibi esen ESES mükemmel olur Wink

-------------
Kampüsten gelen sES uniESES
www.unieses.org

Gönderen: malıçlı
Gönderi tarihi: 07/Eyl/2007 saat 02:10
yaşım 19 orta okulun sonuna kadar bende 2 takım tuttum ama ne zamanki liseye geçip yaşımız vede aklımız olgunlaşmaya başladıkça işte o zaman öğrendim eskişehirspor nedir GErÇEK ekişehirsporluluk nedir... çok şükür şu anda sadece eskişehirsporluyum vede hep öyle kalacağım. SÜPERLİGE ÇIKTIKTAN SONRA es es imi destekleyenlere ise tek sözüm BAŞARIYA DEĞİL RENKLERE AŞIK OLUN sakına sakın es esim süper lige çıktıktan sonra ben es es liyim demeyin çünkü SİZDEN ÖNCE BİZ VARDIK yani gerçek es es liler vardı ben es esliyim deyipte es es ile övünmeye kalkmayın çünkü es esim 2.liglerde sürünürken siz BİZANS İLE ÖVÜNÜYODUNUZ ( sözüm çocuk yaştaki kardeşlerime değil aklı bilinci iyiyi kötüyü doğruyu ve de yanlışı ayırt edebilecek kişilere..........)

Gönderen: mr zenco
Gönderi tarihi: 07/Eyl/2007 saat 02:15
Alıntı yapılan Fikoes

Benimde konuyu okuyunca aklıma geldi. Dün açık trübünün amigo yerinde 8-10 yaşlarında bir çocuk sırtında Alex formasıyla duruyordu. Daha önce bizim stadımızda bu malum 3 takımın formalarını hiç görmemiştim. Dün adeta şok oldum...

evet o cocuk 2 mactır dikkatimi cekiyor elazıg macındada vardı aynı formayla.

-------------
Cehennemin ateşi buz tutana dek ESES!!!

Gönderi tarihi: 07/Eyl/2007 saat 02:18
İbrahim kardeşim çok güzel demişsin bu proje gerçekten önemli bir proje inşallah taraftarlarımız bu konuya duyarsız kalmazda Mardinspor maçında iyi bir rakama ulaşabiliriz işte sorunların çözümü hep plandan projeden geçiyor ahlanıp vahlanmakla bir şey çözemeyiz biz taraftarların görevi sadece stada gitmek tezahürat yapmak değil klübümüze katkı sağlayacak her türlü olayın içinde bulunmaktır.

-------------

Gönderen: nero-rosso
Gönderi tarihi: 07/Eyl/2007 saat 02:36
Alıntı yapılan ES_Kadir

İbrahim kardeşim çok güzel demişsin bu proje gerçekten önemli bir proje inşallah taraftarlarımız bu konuya duyarsız kalmazda Mardinspor maçında iyi bir rakama ulaşabiliriz işte sorunların çözümü hep plandan projeden geçiyor ahlanıp vahlanmakla bir şey çözemeyiz biz taraftarların görevi sadece stada gitmek tezahürat yapmak değil klübümüze katkı sağlayacak her türlü olayın içinde bulunmaktır.
Öncelikle bu kampanyaya ilk katılım gösterenlerden biri olduğun ve hala süren desteğin için çok teşekkür ederim.Bu konuda dediğin gibi ahlanıp vahlanmak fayda getirmez.Herkez bu kardeşlerimizin Eskişehirsporlu olması için elinden gelen desteği vermeli.Bu kitap kampanyası olur,kalem kampanyası olur,çocuklara yönelik t-shirt kampanyası olur,okullara dağıtılacak basit bir dergi olur,olur da olur...Yeter ki bu tip şeyler için mücadele verelim.Bu taraftar neleri yapmadı ki küçük kardeşlerimizi yanlış yola dönmeden Eskişehirsporlu yapmasın...

-------------
Kampüsten gelen sES uniESES
www.unieses.org

Gönderi tarihi: 07/Eyl/2007 saat 02:51
Ne demek kardeşim böyle güzel projeler oldukça ben hep varım Ağaç dikme projemiz olsun ÖTO olsun bu kampanya olsun bizler istedikmi herşeyi yaparız sorunumuz tam anlamıyla organize olamamaktan kaynaklanıyor bunu halledersek çok büyük işler başarırız.

-------------

Gönderen: ibo26
Gönderi tarihi: 07/Eyl/2007 saat 04:16
cocuklara ulasmak için kitap kampanyası gusel tabı ama yardım olayını daha aktif bı sekılde yapsak mesela yardıma muhtac aıleler belırlensın muhatrlıklardan veya basından veya belediye ce bi sekılde belırlensın.ondan sonra mac gırıslerınde yardım toplayalım bı kutuda o yardım bı dernek tarafından aılelere ulastırılsın.super olur bence..
mesela mardın macında olmaz belkı ama bu proje gusel bır sekılde organıze edılıp uygulanabılır..maca gelen herkes 1 ytl verse 10 bın ytl yapar tabıkı herkes vermez ama kutuya 10 ytl atanda olur 20 ytl atanda olur yeterkı yardımın gercek kısılere ulastıgını bılelım.10 bın ytl yı 10 aıleye dagıtsak ve cocuklarına forma ve top hedıye etsek mukemmel olur.herhafta 10-15 cocuk eses li olur.
sımdı ewlerın bodrumlarından cıkacak meydan laruslar ne kadar faydalı olur bılemıyorum.taraftar derneklerının ve olusumların bazı sosyal konularla ılgılenmesı gerekır bence bızımde destek olmamız gerekır.
yanı demek ıstedıgım alex forması gıy(diril)en cocugun sucunu kendımızde arıyalım.

-------------
körfezin kırmızı şimşekleriyiz...

Gönderen: anadolu_fatihi
Gönderi tarihi: 07/Eyl/2007 saat 05:01

Sorunların tespitini ve çözüm yollarını çok güzel ortaya koyuyoruz; ancak bunları kimin gerçekleştireceği konusunda genele yayarak kaybolup gitmelerine neden oluyoruz. Organize olamamak ve sorumlulukların belirlenememesi en büyük eksikliğimiz. Yıllardır Taraftarlar derneğimizin yaptığı uygulamalar deplasman maçları organize etmekten ileri gitmiyor. Birçok arkadaşımız kulübe üye olamamaktan şikayetçi; fakat taraftarlar derneğine üye olamamaktan şikayet eden yok. Taraftarlar derneğinin üye sayısı, gelir kaynakları vb. hakkında hiçbir bilgim yok. Bu sayfalarda bahsedilen fikirlerin gerçekleştirilmesi için birinci şart organize olmaksa, bunun en kolay yolunun Taraftarlar Derneğine üye olunarak güçlendirilmesi, maddi olanaklarının arttırılması ve yaratılan olanaklarla çocuklarımıza yönelik sosyal faaliyetlerin yapılmasının faydalı olacağını düşünüyorum. Yönetimden kurumsallaşma beklerken, bizlerde kurumsallaşmasının önemini anlamalıyız. Bir önemli hususta, hepimizin eşlerini kız-erkek çocuklarını yanımıza alarak, tabiri caizse bir şenliğe gider gibi maça gitmemizi sağlayacak ortamın yaratılmasıdır. Maalesef maçlarımızda yaşanan küfür ve çirkin tezahüratlar buna fırsat vermiyor. Maça götüremediğimiz çocuklarımızın Eskişehirspor sevgisi ile büyümelerini beklemekte hayal oluyor.

Gönderen: eses7
Gönderi tarihi: 07/Eyl/2007 saat 09:17
Konuyla direk ilgisi bulunmasada eski forumda yazdığım bizzat gerçekleştirdiğim bir anket;

Bundan 3 yıl önce Siyah Kırmızı dergisinin matbu hale getirilmesi konusunda çalımalarımız vardı. Bunun için o zamanlar yıllık iznimde Eskişehir de çevremde rastladığım kişilere sorular yöneltmiş anketler yapmıştım. Geçen karıştırırken bunların notlarının bulunduğu cd ye rastladım.

Anketi 300 kişi ile gerçekleştirmiştim. 7/8 günümü almıştı. Bu 300 kişi sıradan kişilerdi . Yani tribün çevresi filan değil . Mahallede , cafede , hamamda , parkta , esnaf , berberde sıradan kişilerdi .
Ankete katılanların % 100 ü erkekti.
Yaş ortalaması 37,8 di.
03/04 sezonu sonrası idi.

Soru 1 : Biten sezonda ESES in kaç maçına gittiniz?

1 / 2 Maç : % 20
3 / 6 Maç : % 6
7 /10 Maç : % 5
11 / 18 Maç : %4
Hiç gitmedim : % 65

Soru 2 : ESES ten başka takım tutuyormusunuz?

Hayır : % 40
Evet : % 60

Soru 3 : Biten sezonda deplasman maçına gittiniz mi?
Evet : % 3
Hayır : %97

Soru 4 : Eskişehirspor içerikli bir dergi çıksa ve aylık basılsa fiyatı da 3 milyon olsa her ay almayı veya abone olmayı düşünürmüsünüz?

Evet : % 32
Hayır : % 68

Soru 5: Eskişehirsporun 2b de bulunması ?
Üzülüyorum % 88
ilgilenmem : % 12

Soru 6 : Eses in başarılı olamamasının sebebi ne?
Para : % 93
Bilmiyorum : % 7

Soru 7 : Kulübe üye olmak istermisiniz?
Evet : % 21
Fikrim yok : % 16
Hayır : % 63

Soru 8 : şehrin önde gelenleri kulübe yeterince destek veriyormu?
Hayır : % 54
Evet : % 3
Bilmiyorum : % 43

Soru 9 : Daha önce amatör olarak futbol oynadınızmı?
Evet : % 6
Hayır : % 94

Soru 10 : Eskişehirsporun ilk ve şimdiki başkanının ismini biliyormusunuz?
İlk başkanı bilen : % 3
şimdiki başkanı bilen : % 54

Birde gene 03/04 SEZONU SONRASI Yaşı 5-6 ile 13-14 yaşlarındaki 47 çocuğa şu soruyu sordum .
Soru : Hangi takımı tututyorsun ?

Direk Eses diyenler : % 23
3 dükayı ilk önce diyenler : % 77

Bu % 77 nin içinde Eses i de tutanlar % 54

Gönderen: ashanye
Gönderi tarihi: 07/Eyl/2007 saat 10:08
Ben ve benim gibi bir çok kişi sadece EsEsli olmakla beraber bırakın başka takımı tutmayı sempatizanı bile olmadık.Eskişehir göç alan bir şehir olarak malesef böyle enstanteneler görebiliyoruz.Buradaki daha önemli olan yönetici kimliğine sahip insanların durumları.Yönetici konumundakiler kendileri ve çocukları başka takım formaları giyebiliyorlarsa yeni yetişen gençliğede anlatmakta zorlanıyoruz.

YAŞASIN TEK BÜYÜK ESKİŞEHİRSPOR

-------------
Babadan kalan en büyük miras ESES sevgisi.

Gönderen: hüsnü
Gönderi tarihi: 07/Eyl/2007 saat 10:26
Alıntı yapılan ashanye

Buradaki daha önemli olan yönetici kimliğine sahip insanların durumları.
Yönetici konumundakiler kendileri ve çocukları başka takım formaları giyebiliyorlarsa yeni yetişen gençliğede anlatmakta zorlanıyoruz.

Balık baştan kokar. Angry

-------------
# Direnmüdavim....

Gönderen: darknESS
Gönderi tarihi: 07/Eyl/2007 saat 11:57
ufak cocuklarin etkilenmesi cok normal sonucta sizde tv lerde sadece bu takimlari gorseniz baska bir seceneginiz kalmaz, ne yazikki olay birazda bizim disimizda gelisiyor. fakat suda varki bu cocuklar buyuyup kendi baslarina dusunmeye yargilamaya basladiklarinda iclerinde bir ESES sevdasi varsa sadece ESES liyiz demeyi basarabilirler. bu basta tabiki gelecek sportif basariyla olur sonra o hani cok unlu olan fakat simdi mumla arayip bulamadigimiz Eskisehirspor Kulturuyle olabilir. bu kulturu tekrar kazanmadaki durus belli. biz ESES liler bu sehirde baska takim tutulmaz biz ESES liyiz baskasinada gecit vermeyiz diyerek tabi bunu mumkun oldugu kadar medeni yollarla yaparak. bunu kim gorse etkilenir ve parcasi olmak ister diye dusunuyorum.

-------------
dusmanlari kardes yapan ESES

Gönderen: emrESES_26
Gönderi tarihi: 07/Eyl/2007 saat 12:10
Alıntı yapılan esmaris

20 erkek çocukdan 1 tanesi çıkıyor ESES diyor arkadaki gençlerden alkış ve ıslıklarla destek geliyor,küçük kardeşimiz topu 2 kere sektirebiliyor ve spiker olan erkek arkadaş yorum yapıyor;sen takım değiştir..Sonra 1 çocuğa daha soruyor takımını cevap FeBe ,spiker yaygarayı koparıyor OLLEEEYYYY.

Bugün cok güzel bir gün diyodum bu yazıyı okudugumda beynımden vuruldum.
İnanın tüylerim kalktı ya yuhh ya o spiker kim abi ya ?
Yazıklar olsun onu spiker yapanada onada.
Belediye senlıklerı oluyor adam ESKİŞEHİRSPORLUYUM diyene sen takımını değiştir diyor ve bunu Eskişehirde diyor.
Neyse bişey yazmaycagım cok sinirliyim yanlıs  bişey yazarım.

Bu şenlikler nerede ? Ne zaman ? Hangi gün ? Yapılıyor bilgi verir misinis? 

-------------
Namazdan Sonraki Duamsın EsEs'im..

Kızılcıklı - ankaraESES

Gönderen: emrESES_26
Gönderi tarihi: 07/Eyl/2007 saat 12:17
Ya bu Odunpazarı şenliklerinde nasıl EsEs'li bir çocuga sen formanı cıkar der birisi ya çıldırcam ya abi bu belediyenin maili bilmemnesi yok mu nasıl ulasırz buraya?

Yapalım yine bi mail şov o spikeri indirtsinler ordan.
Gereğini yapsınlar abi yok mu bilen bu belediyeye nasıl ulasırız?

-------------
Namazdan Sonraki Duamsın EsEs'im..

Kızılcıklı - ankaraESES

Gönderi tarihi: 07/Eyl/2007 saat 12:41
Bunun için de kampanya düzenleyebiliriz. Mesela yönetim çekiliş düzenleyerek her maça bir okuldan bir sınıfı getirebilir. Ne var ki altı üstü 30 çocuk öğretmenleri ile birlikte...

Belediyelerden, şehrin ileri gelenlerinden ne kadar destek al(a)madığımız ortada. İş yine kurumlaşması gereken klübe ve şehrinin takımına sahip çıkacak taraftarlara düşüyor.

-------------

Gönderen: ercan26
Gönderi tarihi: 07/Eyl/2007 saat 12:47
Alıntı yapılan delibasozi

Bunun için de kampanya düzenleyebiliriz. Mesela yönetim çekiliş düzenleyerek her maça bir okuldan bir sınıfı getirebilir. Ne var ki altı üstü 30 çocuk öğretmenleri ile birlikte...

Bence çok güzel bir düşünce hem maliyeti yok hemde kalbe girmenin en güzel can alıcı yolu.
Tabii stadımızın küfürsüz olması lazımki öğretmenlerimizin ve yönetimin yüzü kızarmasın.

Gönderen: emr26e
Gönderi tarihi: 07/Eyl/2007 saat 12:48
geçekten ii bi fikir
yanlız stadda küfür olursa aileler izin vermez!!!!!!!!!!!!!!!11

-------------
SİYAH YADA KIRMIZI GİY
       ATKINI AL

Gönderi tarihi: 07/Eyl/2007 saat 12:51
Beyler stada aileler her zaman geliyo ki. Küfür normalde olmaması lazım. Hem bu etkinlik yapılabilirse küfür'e bitirici darbeyi vurabilir.

-------------

Gönderen: asus23
Gönderi tarihi: 07/Eyl/2007 saat 13:02

boyle bırsey olabılmesı ıcın once stadta kufur ve sıddetın onune gecılmesı lazım ıste o zaman bu dusunce tum sehre yayılır

-------------
KALSADA SON NEFES OLUMUNE ESES

Gönderen: eseslix
Gönderi tarihi: 07/Eyl/2007 saat 13:47

forumda herkes tutturmuş küfür şiddet olunca aileler maça gelmiyomuş aileler küfür den daha çok bilet pahlılığından gelimiyor bence bir hesap yapalım 4 kişilik bir alie çocuklarıda 15 - 17 yaş civarı bu ailenin maç bilet masrafı 60 ytl ayda iki maça gelse 120 ytl orta gelirli bir aileye bu para açıksası koyar

stadta küfür olmaması için ailelerin çoğunlukta olması gerekli bu ekonomik şartlarda buda zor
benim görüşümde bu katılırmısınız bilemem

-------------
tek ses tek nefes şampiyon ESES
AYDER & NEFER & KIZILCIKLI

Gönderi tarihi: 07/Eyl/2007 saat 14:17
Bayanlara ücretsiz bilet, çocuklara da indirim uygulamaları kalkmamalıydı. Geçen sene 5 YTL'ye maça girdiğimi hatırlıyorum, bu sene %200 zam. Parayı yine verir gireriz o tribüne de bu taraftara biraz ayıp oluır. Ama sonuçta küfür geçici, maddiyat bitici işler. Böyle kampanyalar yapabiliriz hiç sorun olmaz bence.

-------------

Gönderen: kalender 26
Gönderi tarihi: 07/Eyl/2007 saat 15:29
YÖNETİM İSTERSE OLUR. 

Eskiden hava hastanesi tarafında kale arkasında portatif tribünler vardı, okul çocukları gruplar halinde oraya alınırdı ve çocuklarımız hiç susmadan takımımızı desteklerdi.Şimdide neferin boşalttığı yere her hafta bir okuldan birkaç sınıf alınabilir.Kulübe maddi zararı olacağını sanmıyorum.Bizlere ilkokuldan önce Atatürk stadının yolunu öğrettiler,32 senedir yolu hiç unutmadık,çocuklarımızda unutmasın,başka takımların peşinde koşmasın.

-------------
kalender

Gönderen: turkaslan
Gönderi tarihi: 07/Eyl/2007 saat 17:52
Alıntı yapılan eseslix

forumda herkes tutturmuş küfür şiddet olunca aileler maça gelmiyomuş aileler küfür den daha çok bilet pahlılığından gelimiyor bence bir hesap yapalım 4 kişilik bir alie çocuklarıda 15 - 17 yaş civarı bu ailenin maç bilet masrafı 60 ytl ayda iki maça gelse 120 ytl orta gelirli bir aileye bu para açıksası koyar

stadta küfür olmaması için ailelerin çoğunlukta olması gerekli bu ekonomik şartlarda buda zor
benim görüşümde bu katılırmısınız bilemem

evet bende stadta küfür varken eşini stada getirmeyenlerdenim.. hatta getirmeyeceklerdenim.. haa şöyle bir durum var küfrün bittiği anda ilk eşli geleceklerden biride yine benim.. 5 aylık bir oğlum var.. ellerinizden öper..
o sadece eskişehirli doğdu ve inşallah sadece eskişehirsporu tutacak..
bugün koskoca eskişehirde siyah-kırmızı bebek zıbını bulamazken istanbul takımlarının zıbınları yok satıyor.. oysaki onlar alternatif dahi olamamalıydı bu şehirde.. en küçük es-es forması dahi 1,5 yaşında çocuğa göre.. varın gerisini siz düşünün.. kendi imkanlarınızla yaptırmanızdan başka şansınız yok malesef.. acı üstüne acı..
herzaman diyorum yine diyeceğim.. şimdiye kadar hiçbir yönetimde halkla ilişkiler namına bir çalışma yoktu.. halende yok.. bu taraftar bizden ne ister diye bir sor be Allahın adamı.. sadece şampiyonluk istediğimizimi sanıyor bu cahiller.. sadece 15 günde bir futbol konuşulan bir şehirmi burası..?
yöneticilerimiz malesef taraftardan sadece maçlardan para kazanırız sanıyorlar.. işadamları veya mülki amirlerdende sadece para alarak destek olabileceklerini sanıyorlar.. oysaki kazın ayağı hiçte öyle değil..
taraftarlar derneğimiz var.. daha taraftarın ne istediğini bile bilmeyen..
biz sadece deplasmanlara otobüs isteriz sanıyorlar.. ve hep onu istiyorlar..
belediye başkanlarımıza gidiliyor.. onlarda sadece başarılar dileyen bir afiş asıveriyolar stada.. malum yöneticilerimiz paradan başka bişey istemediklerinden ortak hiçbir çalışma gerçekleşmiyor.. neden projesiz gidiliyor başkanların yanınada o yüzden..
bu şehirde eskişehirspor başkanı olmak sadece adını şehre duyurmak.. işte malesef tek amaç bu oluncada ortaya böyle gerçekler çıkıyor..

Gönderen: Fikoes
Gönderi tarihi: 07/Eyl/2007 saat 18:19
Sevgili İsmail abi çok doğru yazmışsın. Kulübümüzün başındakiler ticari zekalarını iş hayatlarında gayet iyi kullanmalarına rağmen Eskişehirspor'un başında kullanamıyorlar. Eskişehir taraftarları için futbolun daha doğrusu Eskişehirspor'un bir haftasonu hobisi değil bir yaşam tarzı olduğunu anlayıp buna göre hareket edemiyorlar.

-------------

Gönderi tarihi: 09/Eyl/2007 saat 23:19
Evet turkaslan katılıyorum. Zaten EsEsimize de kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenmesi yani kurumlaşması için doğrudan destek vermiyorlar. Amaç balık vermek değil balık tutmayı öğrenmek olmalı. Ama nerde projelerle uğraşacak yönetim... Onlara hazır para olacak Ayder'in üstünü kapat diyecekler o kadar. Ama Eskişehir halkı olarak, EsEs taraftarları olarak biz takımımıza sahip çıkacağız ve yönetimimize yol gösterecek, onların kurumlaşmasına katkı sağlayacağız. EsEs'i seviyorsak bu vazifemiz.

-------------

Gönderen: scarface_hkna
Gönderi tarihi: 12/Eyl/2007 saat 14:58

içtiğiniz kalabak suyu boğazınıza durunca görürsünüz takımı!!!!AngryAngryAngry

-------------
Takımların karakterlerini yöneticiler ve futbolcular değil,taraftarlar belirler.

Gönderen: ESESLİ EMRE 26
Gönderi tarihi: 12/Eyl/2007 saat 16:06
O sunucununda orda oturan duyarsız eskişehirlilerinde
oleymişş takım değiştirmiş değiştirmiyor uLAN iNADINA ESKİŞEHİRSPOR
ßizler Şehrin Takımına Sahip Çıkma Cesareti Göstermi$ Gururlu İnsanlarız

-------------
amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Gönderen: ESESLİ EMRE 26
Gönderi tarihi: 12/Eyl/2007 saat 16:24
abilerimin kardeşlerimin yazdığı çok güzel öneriler,fikirler,projeler var üstünde durulup el birliğinle hayata geçirilmeli.

-------------
amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Gönderen: esmaris
Gönderi tarihi: 12/Eyl/2007 saat 21:57
Bugün sabah gazetesinde hakemlerin hangi takımları tuttuklarını yazmış..Eskişehir bölgesi hakemi Hakan Sivriselvinin tuttuğu takım Fenerbahçeymiş..Zaten hepsi malum 4 takımı tutuyormuş...

Gönderen: samm_es
Gönderi tarihi: 13/Eyl/2007 saat 12:39
nedir bu istanbul takımlarına duyulan sevgi 

Gönderen: red_thunder
Gönderi tarihi: 13/Eyl/2007 saat 13:26
Alıntı yapılan esmaris

Bugün sabah gazetesinde hakemlerin hangi takımları tuttuklarını yazmış..Eskişehir bölgesi hakemi Hakan Sivriselvinin tuttuğu takım Fenerbahçeymiş..Zaten hepsi malum 4 takımı tutuyormuş...

Hakan Sivriselvi aslende Eskişehirli değildir zaten.Adanalı olup Eskişehirde Anadolu Üniv. BESYO okuduktan sonra ESkişehir bölgesi hakemi olmuştur.Sadece paylaşmak için yazdımWink

-------------

Gönderen: FoRZa26
Gönderi tarihi: 13/Eyl/2007 saat 14:15
Onlar daha çocuk,Bizde küçükken farklı takımlara sempati duyuyoduk ama biraz olgunlaşınca herşeyin ne olduğunu anlayıp SADECE ESKİŞEHİRSPORU tuttuk !

-------------

Sayfayı yazdır | Close Window

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2008 Web Wiz - http://www.webwizguide.com