eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Sinan Alağaç'ı Saygıyla Anıyoruz

Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 13>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
erkin Liste gör
Usta Yazar

Erkin ESES
Yer: Swansea
Online Durum: Offline
  Alıntı erkin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Kas/2010 saat 23:22
Blogda dediğim gibi 25 yıllık kimine göre kisa sayılacak yasama sevgi ,saygı ve basarilarla dolduran ve aynı zamanda çok iyi bir Eskişehirli olan Sinan Alağaç’ı rahmet anıyorum, Ruhu şad olsun...
eRkin.org - Kişisel B'şey!
Yukarı
winterwind Liste gör
Usta Yazar

SEDAT
Yer: Eskişehir
  Alıntı winterwind Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Kas/2010 saat 23:31
O kara günde Suriye sınırında askerdim.Gece pusu nöbetinden geldiğimde öğrenmiş,uyku nedir unutmuştum.Ne internet ne cep telefonu vardı ama acı haber tez yayılır misali çabuk duyulmuştu.Sakarya gazetesi siyah logolu,matem dolu tam sayfa kapkara çıkmıştı.Bolu kampı tüm futbolculara olduğu gibi Eskişehir Eskişehirlilere ve Türkiyedek, ve dünyadaki ES-ES lilere Dünya dar gelmişti.
O milliydi,efendiydi,Atatürkün veviz sözündeki zeki,çevik ve aynı zamanda ahlaklıydı.Para pul,şöhret peşinde değil,Eskişehir ve ES-ES sevdalısıydı...
Onu anarken ruhuna fatiha okumayı unutmayalım.Tekrar tekrar Allah Rahmet eylesin.Kabri nur,mekanı Cennet olsun.
1965 Liyim,ES-ES Le Doğdum.
Yukarı
Matador26 Liste gör
Usta Yazar

Ozan Kaan
Yer: İzmir
  Alıntı Matador26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Kas/2010 saat 23:33

Mekanın Cennet olsun

"Dünyayı değiştirmek istemiştik. Ama perişanca yenildik. Şimdiyse değişememek için ben dünyaya direniyorum"
Yukarı
arslan Liste gör
Deneyimli Yazar

Abdurrahman ARSLAN
Yer: Turkey
  Alıntı arslan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Kas/2010 saat 23:34
15 yaşında gazetelerden Es Es fotoğraflarını kesip Almanak yaptığım radyolardan Eskişehir Atatürk Stadına bağlanıyoruz dedğinde yüreğimin koptuğu yıllar.Ve O kara haberi aldığımda yıkılmıştım.Seni çok sevdik Sinan .Ruhun Şadolsun
Alem bilsin sen bu yürekte teksin
Bırak bu yürek başkasını sevmesin
Yukarı
esk_26 Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı esk_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Kas/2010 saat 23:38

SINAN ALAGAÇ :14 Mayis 1960 da Eskisehir’de dogdu.Çocukluk yillari Eskisehir’in Yenibaglar Mahallesinde geçti.Uysal ,akilli ,sevecen bir çocuktu. Spora olan ilgisiyle dikkatleri üzerine çekti. Henüz ilkokul ögrencisi oldugu yillarda mahalle ve okul arkadaslarini toplar , takim kurar ,onlarla maç organize ederdi.Liderlik niteligini daha o yillarda ortaya koymustu.

1967 yilinda Eskisehir de ögrenimine basladi.1971-1974 yillari arasinda Mehmetçik Ortaokulunda.1974-1977 yillarinda ise Atatürk Lisesinde ögrenimini sürdürdü. Sonraki yillarda ise Anadolu Üniversitesi Maden Fakültesinde Yüksek ögrenimini tamamlayip 1982 yilinda maden mühendisi,1983 yilinda da masterini yaparak yüksek maden mühendisi olarak Üniversiteden mezun oldu.

Spor yasamina atletizm yaparak basladi. Lise döneminde okulun hentbol takiminda oynadi. Atletizmin yüksek atlama dalinda Türkiye genelinde dereceler aldi.O yillarda ligde firtina gibi esen Eskisehirspor’un degisilmez kalecisi oldu.Milli takima seçilerek, Ümit milli futbol takimi kaptani olarak yurt disinda Ülkemizi temsil etti. Atletizm ve hentbol dallarinda kazandigi deneyim ve basarilar futbol yasamindaki basarilarin temelini olusturdu.

Iyi bir sporcu olmanin yani sira derslerindeki üstün basari ile de ögretmenlerinin sevgisini kazandi. Ailesi ve ögretmenleri her zaman en önemli destekçileri oldular.
Çok yönlü ,çok okuyan entellektüel bir insandi. Deplasmanlara giderken yaninda daima okuyacak bir kitabi olurdu.Genellikle de döndügünde bu kitabi okumus olurdu. Siire merakliydi , tiyatro ve sinema tutkunuydu.

Spor disinda ilgilendipi tek is ve meslek maden mühendisligi oldu.Meslegini aktif olarak yapmaya zamani olmasa da meslegiyle ilgili yenilik ve degisimleri her zaman yakindan izledi.

Insan iliskilerinde çok olumlu bir kisilige sahipti.Yaslilar ve çocuklarla farkli bir iletisimi vardi. Düzgün fizigi ve ruhsal rahatligi ile dikkatleri üzerine çekerdi. Çok sik giyinirdi.Genç kizlarin hayran oldugu çok sevdigi bir kisiydi. Buna ragmen uçari degil agirbasliydi. Bir tip Ögrencisine asik oldu ve nisanlandi.

Kisiliginin en belirgin özelliklerinden biri de yardimsever olusuydu.Paylasmak en büyük zevkiydi.O, yasami boyunca anne ve babasi için iyi bir evlat ,kardesleri ve arkadaslari için sadik bir dosttu.

1985 yilinin Kasim ayinda askerlik dönüsü yeniden Eskisehirspor kampina katildi. 24 Kasim günü çalisma sirasinda rahatsizlanarak odasina döndü. Çok soguk bir havada yaptigi agir antrenman biraz kilolanmis ve hamlamis bünyesine ters bir etki yaparak beynindeki solunum damarlarindan birini tikar ve bu onun vefat etmesine neden olur. Vefati ailesi ve taniyanlari ve Eskisehirspor camiasi için büyük bir yikim olmustur.
Vefatindan sonra çikan kalp hastasi seklindeki söylentiler uzman doktorlarin ortak görüsüyle yalanlanir. Vefatinda kisisel olmasa bile düzenleme ve uygulama anlaminda ihmallerin oldugu söylenebilir. Kampta bir doktorun bulunmamasi ,müdahalenin yapilamamasi ihmalin boyutlari açisindan önemlidir.

25 yillik kisa yasami sevgi ,saygi ve basarilarla dolu olan Sinan’in vefatinin üzerinden uzun yillar geçti. Buna ragmen Sinan Alagaç hiçbirzaman unutulmadi.Yasamlarinda ünlü olan daha bir çok insanin kisa bir süre sonra animsanmadigi düsünüldügünde ,onu bakalarindan ayiran , farkli kilan degerler daha iyi anlasilir.

Bugün yasiyor olsaydi çoktan aktif sporu birakmis olurdu. Ancak asla spor yasamindan kopamazdi.Yaratici kisiligiyle büyük olasilikla Türk sporuna degerli isimler kazandiracak bir olayin , bir basarinin imza sahiplerinden biri olurdu.

Onun vefatindan sonra adini sonsuza tasimak ve Türk Milli Egitimine katkida bulunmak isteyen babasi onun adina bir ilkögretim okulu yaptirmistir. Zaman ve sartlar farkli artik. Özlemimiz ise her geçen gün artmakta. Herkesi yasa bogan bu ani ölümün ardindan yillar geçti ama her 24 Kasim da onu unutmayan Eskisehirspor kulübü ,ailesi ve arkadaslariyla anilmaya devam ediyor.

Hüzünlü ailesi onun ardindan anisini yasatmak ugruna elinden geleni yapti.Yesiltepe semtine bir Ikögretim okulu yaptirdilar.
Yukarı
26KIRMIZI Liste gör
Deneyimli Yazar

Bahadır SÜZEN
Yer: MarmarisESES
  Alıntı 26KIRMIZI Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Kas/2010 saat 23:44
İsmini rahmetli babam çok anardı çok sıkı bir ESKİŞEHİRSPORLUYDU babam efsane taraftarlarımızdan Sinan ALAĞAÇla aynı mahallede oturduklarını ve karşılaştıklarını ve rahmetlinin selamsız geçmediğini ve çok efendi ve alçak gönüllü bir insan olduğunu söylerdi hep sık sık anardı öldüğününde sanki kendi akrabası ölmüş gibi üzüldüğünü anlatır ve yansıtırdı cümlelerinde  çok gençti çok efendi ve düzgün bir insan olduğundan bahsederdi ne mutluki rahmetli Sinan ALAĞAÇa ölümünün üzerinden 25 sene geçmiş unutulmamış ve hala sevgiyle saygıyla anılıyor Allah gani gani rahmet eylesin nurlar içinde yat SİNAN ALAĞAÇ
    Eskişehirsporlu olmak Eskişehirli olmak anlatılmaz yaşanır bizde sevdalar babadan oğula miras kalır kanıtıda damarımızda akan kandır.........
Yukarı
ersöz Liste gör
Usta Yazar

Özgür Ersöz
Yer: BKŞ
  Alıntı ersöz Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Kas/2010 saat 23:47
Alıntı yapılan volkanson2

henüz ilk yarısı dahi bitmemiş bir maçtayken,

erken jübile yapıp tribüne çıktığında 25'indeydi...

gitmese bir 25 daha yaşayacaktı.

şimdi ben 25'imdeyim, vedam ne zaman olur bilinmez,

bir 25 daha yaşarsam görür müyüm o kupayı?

işte onu bilmek gerçekten imkansız.

ama bildiklerim de var elbet;

değil 25, 50 yıl geçse dahi o gün gelecek,

elimde kupa, içindeyse şampanya değil, Sinan'ın ruhu olacak!

...ve maç işte o gün bitecek.

alıntıdır(yazar AYARSIZ)  İzmirde Altay maçında devleşmiştin hep dev olarak kaldın  mekanın cennet olsun özledik seni.....

nacizane ben yazdım bu satırları, içimden geçenleri paylaştım... Beğenildiyse ne mutlu bana, ruhu şad olsun Sinan'ın...
siyahına kırmızına

şizofren diyenlere inat, Şampiyon Eskişehirspor..
Yukarı
alper_ytu Liste gör
Yazar

Alper
Yer: istanbul
  Alıntı alper_ytu Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Kas/2010 saat 00:10
toprağın bol mekanın cennet olsun.. saygıyla,özlemle anıyorum seni.görmesemde özlüyorum o günleri..!
BKaldırıŞ
Yukarı
mkizilarslan26 Liste gör
Yazar

mustafa
Yer: Balıkesir
  Alıntı mkizilarslan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Kas/2010 saat 00:16
es es imizin yetiştirdiği son idollerden biriydi.
ruhu şad olsun. mekanı cennet.

Yukarı
erdemesk Liste gör
Usta Yazar

erdem
Yer: Turkey
  Alıntı erdemesk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Kas/2010 saat 00:23
mekanın cennet olsun büyük kaleci,örnek insan.
Hayat 24 saat SİYAH-KIRMIZI
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 13>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,594 saniyede hazırlanmıştır