Sayfayı yazdır | Close Window

Sinan Alağaç'ı Saygıyla Anıyoruz

Yazdırılan yer: eskisehirspor.com
Kategori: ESKİŞEHİRSPOR
Forum İsmi: Genel
Forum Açıklaması: Genel Konuşmalar
URL: http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=3405
Yazdırma tarihi: 17/May/2024 saat 16:07
Yazılım Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com

Konu: Sinan Alağaç'ı Saygıyla Anıyoruz
Gönderen: Kaan
Konu: Sinan Alağaç'ı Saygıyla Anıyoruz
Gönderi tarihi: 23/Kas/2010 saat 20:25
Es-Es’in eski file bekçisi Sinan Alağaç ölümünün 25. yıl dönümünde mezarı başında anılacak. 24 Kasım 1985‘de Kırmızı Şimşeklerin Bolu Abant kampında vefat eden
kaleci Sinan Alağaç ölümünün 25. yıl dönümünde Tepebaşı Belediyesince
organize edilen töreni ile Esentepe mezarlığında kabri başında anılacak. Yakın
dost ve akrabalarının yanı sıra, Taban birlikleri yöneticileri, eski
futbolcular, Eskişehirspor yönetici ve futbolcuları ile Sinan Alağaç
ilköğretim öğrencilerinin katılacağı törende günün anlam önemine dair
konuşmalar yapılacak. Anma töreni saat 11.00’de başlayacak.

-------------
KaanOZTRK

Yanıtlar:
Gönderen: hüsnü
Gönderi tarihi: 23/Kas/2010 saat 20:41
Eskişehirspor için her damla ter tanesi, benim için kutsaldır...

Heart

-------------
# Direnmüdavim....

Gönderen: tüko_eses
Gönderi tarihi: 23/Kas/2010 saat 20:56
ruhun sad olsun sinan alaağaç

-------------
365 gün 6 saat eskişehirspor...

Gönderen: poseidon
Gönderi tarihi: 23/Kas/2010 saat 20:56
Sinan Alağaç gibi karakterli futbolculara o kadar ihtiyacımız var ki... Bu futbolcularımızın hayat hikayeleri futbolcularımıza ezberletilmeli...

Allah gani gani rahmet eylesin... Mekanı cennet olsun..

-------------
http://www.marmariseses.org/ - http://www.marmariseses.org/

Gönderen: eserkan26
Gönderi tarihi: 23/Kas/2010 saat 21:05
Mekanın cennet olsun....Taraftar olarak üzerimize düşeni yapalım organizasyon yapılsın.

-------------
NEFER
Değmesin MABED'imin Göğsüne Namahrem Eli !!!

Gönderen: REDBLACK26ES
Gönderi tarihi: 23/Kas/2010 saat 21:51
Allah rahmet eylesin.Vefat ettiğinde 8 yaşımda idim.Dün gibi hatırlıyorum vefatı hepimizde şok etkisi yaratmıştı.En formda zamanlarındaydı. 

-------------
TOPÇU değil FUTBOLCU

Gönderen: EsSerdar26
Gönderi tarihi: 23/Kas/2010 saat 22:02
Rahmetli SİNAN ALAAĞAÇ'ın ölüm haberi duyulduğunda hatırlıyorumda sokakta ağlayan teyzelerimiz vardı,o yıl doğan bir çok erkek çocuğuna onun adı verildi ALLAH gani gani rahmet eylesin seni unutmadık unutmayacağız ....

-------------
Anadolu İhtilali Bizimle Başladı,Bizimle Tamamlanacak...

Gönderen: cihaneskisehirspor
Gönderi tarihi: 23/Kas/2010 saat 22:05

Annem in halasinin oğluydu rahmetli.Sinan abim ruhun şad olsun senin gibi karakterli futbolculara bu takım in çok ihtiyacı var

Gönderen: Baba
Gönderi tarihi: 23/Kas/2010 saat 22:05
Rabbim mekânını cennet eylesin...
Camiamıza nice nice Sinan'lar versin...

-------------
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...

Gönderen: khan
Gönderi tarihi: 23/Kas/2010 saat 22:18
Mekanı cennet olsun.Onun gibisi gelmedi daha.

-------------
Körfezin Kırmızı Şimşekleri

Gönderen: volkanson2
Gönderi tarihi: 23/Kas/2010 saat 22:21
henüz ilk yarısı dahi bitmemiş bir maçtayken,

erken jübile yapıp tribüne çıktığında 25'indeydi...

gitmese bir 25 daha yaşayacaktı.

şimdi ben 25'imdeyim, vedam ne zaman olur bilinmez,

bir 25 daha yaşarsam görür müyüm o kupayı?

işte onu bilmek gerçekten imkansız.

ama bildiklerim de var elbet;

değil 25, 50 yıl geçse dahi o gün gelecek,

elimde kupa, içindeyse şampanya değil, Sinan'ın ruhu olacak!

...ve maç işte o gün bitecek.

alıntıdır(yazar AYARSIZ)  İzmirde Altay maçında devleşmiştin hep dev olarak kaldın  mekanın cennet olsun özledik seni.....

-------------
zaman zaman değil her zaman ES ES'li

Gönderen: KiLLaGe_2626
Gönderi tarihi: 23/Kas/2010 saat 22:21
O Günleri Göremedik Ama Dedelerimizin,Abilerimizin Anlatığıyla Biliyoruz. Mekanın Cennet Olsun Sinan Alağaç

-------------
Canı cananı bütün varımı alsın da Huda, Etmesin tek ESES’imden beni dünyada cüda..!

Gönderen: Tuncay
Gönderi tarihi: 23/Kas/2010 saat 22:32
Gerek saha içi, gerek saha dışı, kısacası yaşam tarzıyla ADAM GİBİ ADAMdı. Ruhu şad olsun. Ablası Saime hocam öğretmenimdi. O sayede, taa o zamanlarda bizim için efsaneleşen bu büyük insanın çevresinde "Sinan abi Sinan abi" diye dolaşa dolaşa soru üstüne soru sorardık.
Yeşiltepe İlkokulu'nun adı "Sinan Alağaç İlkokulu" olarak değiştiği ve açılışının yapılacağı törene de katılmıştık. O törende hiç aklımdan çıkmayan an ise (kulakları çınlasın) Pır Pır Fatih'in gözleri dolu dolu boş bir araziye doğru yavaş yavaş gidişi, 5 dakika kadar sonra dönüşünde ise gözlerinin kıpkırmızı olarak tekrar aramıza gelmesiydi.
Allah gani gani rahmet eylesin "Eskişehir'in yetiştirdiği en vefalı, en özel insanlardan biri olan RAHMETLİ SİNAN ALAĞAÇ'a." Ruhun şad olsun büyük adam.

-------------
Uykunuz.......SİYAH,
Rüyanız........KIRMIZI olsun.
///k a r a d e n i z E S E S///
///a n k a r a E S E S ///

Gönderen: mmt26
Gönderi tarihi: 23/Kas/2010 saat 22:32
25 yıl geçmiş ama hala SİNAN ismi bu taraftarın ve bu şehrin yüreğinde...
Sinan Alağaç hakkında söylenecek çok söz vardır muhakkak ama ben sadece Allah rahmet eylesin,Mekanı cennet olsun diyor ve  ekliyorum;
Uzat şanlı elini kupalara Esesim
7den 70e gelin bize söz verin
SİNAN'IN Nasır'ın ruhlarını şad edin
Sonrada öl deyin ölmeyeni ...

-------------
İmzanız hakaret içeren kelimelerden dolayı silinmiştir. Israrcı olmanız halinde uzaklaştırma alacaksınız.

Gönderen: bozüyük26
Gönderi tarihi: 23/Kas/2010 saat 22:34
Seni sevgiyle yaşatacağız Sinan Alağaç. Nur içinde yat...

-------------

Gönderen: bedriipekli
Gönderi tarihi: 23/Kas/2010 saat 22:48
Ruhun şad, mekanın Cennet olsun. Hep kalbimizdesin.

Gönderen: anil_es
Gönderi tarihi: 23/Kas/2010 saat 22:50
Mekanın cennet olsun

-------------
KÖRFEZİN KIRMIZI ŞİMŞEKLERİYİZ!!

Gönderen: Ventisei
Gönderi tarihi: 23/Kas/2010 saat 23:06
Babam Eskişehirspor'umuzun eski futbolcularından.
Sinan Alaağaç vefat ettiğinde Abant kampında birliktelermiş.
Rahmetlinin ne kadar karakterli, yetenekli olduğundan bahsederdi hep.
Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.

Gönderen: yeltin_26
Gönderi tarihi: 23/Kas/2010 saat 23:08
Allah rahmet eylesin.Ruhun şad olsun...

-------------
Alsa da bu sevda canımızı,hayatın anlamı SiyahKırmızı

Gönderen: cevcet26
Gönderi tarihi: 23/Kas/2010 saat 23:18
Allah rahmet eylesin,saygıyla anıyoruz

-------------
Ecdad tarih yazmış torun okumaktan aciz...

Gönderen: erkin
Gönderi tarihi: 23/Kas/2010 saat 23:22
Blogda dediğim gibi 25 yıllık kimine göre kisa sayılacak yasama sevgi ,saygı ve basarilarla dolduran ve aynı zamanda çok iyi bir Eskişehirli olan Sinan Alağaç’ı rahmet anıyorum, Ruhu şad olsun...

-------------
eRkin.org - Kişisel B'şey!

Gönderen: winterwind
Gönderi tarihi: 23/Kas/2010 saat 23:31
O kara günde Suriye sınırında askerdim.Gece pusu nöbetinden geldiğimde öğrenmiş,uyku nedir unutmuştum.Ne internet ne cep telefonu vardı ama acı haber tez yayılır misali çabuk duyulmuştu.Sakarya gazetesi siyah logolu,matem dolu tam sayfa kapkara çıkmıştı.Bolu kampı tüm futbolculara olduğu gibi Eskişehir Eskişehirlilere ve Türkiyedek, ve dünyadaki ES-ES lilere Dünya dar gelmişti.
O milliydi,efendiydi,Atatürkün veviz sözündeki zeki,çevik ve aynı zamanda ahlaklıydı.Para pul,şöhret peşinde değil,Eskişehir ve ES-ES sevdalısıydı...
Onu anarken ruhuna fatiha okumayı unutmayalım.Tekrar tekrar Allah Rahmet eylesin.Kabri nur,mekanı Cennet olsun.

-------------
1965 Liyim,ES-ES Le Doğdum.

Gönderen: Matador26
Gönderi tarihi: 23/Kas/2010 saat 23:33

Mekanın Cennet olsun

-------------
"Dünyayı değiştirmek istemiştik. Ama perişanca yenildik. Şimdiyse değişememek için ben dünyaya direniyorum"

Gönderen: arslan
Gönderi tarihi: 23/Kas/2010 saat 23:34
15 yaşında gazetelerden Es Es fotoğraflarını kesip Almanak yaptığım radyolardan Eskişehir Atatürk Stadına bağlanıyoruz dedğinde yüreğimin koptuğu yıllar.Ve O kara haberi aldığımda yıkılmıştım.Seni çok sevdik Sinan .Ruhun Şadolsun

-------------
Alem bilsin sen bu yürekte teksin
Bırak bu yürek başkasını sevmesin

Gönderen: esk_26
Gönderi tarihi: 23/Kas/2010 saat 23:38

SINAN ALAGAÇ :14 Mayis 1960 da Eskisehir’de dogdu.Çocukluk yillari Eskisehir’in Yenibaglar Mahallesinde geçti.Uysal ,akilli ,sevecen bir çocuktu. Spora olan ilgisiyle dikkatleri üzerine çekti. Henüz ilkokul ögrencisi oldugu yillarda mahalle ve okul arkadaslarini toplar , takim kurar ,onlarla maç organize ederdi.Liderlik niteligini daha o yillarda ortaya koymustu.

1967 yilinda Eskisehir de ögrenimine basladi.1971-1974 yillari arasinda Mehmetçik Ortaokulunda.1974-1977 yillarinda ise Atatürk Lisesinde ögrenimini sürdürdü. Sonraki yillarda ise Anadolu Üniversitesi Maden Fakültesinde Yüksek ögrenimini tamamlayip 1982 yilinda maden mühendisi,1983 yilinda da masterini yaparak yüksek maden mühendisi olarak Üniversiteden mezun oldu.

Spor yasamina atletizm yaparak basladi. Lise döneminde okulun hentbol takiminda oynadi. Atletizmin yüksek atlama dalinda Türkiye genelinde dereceler aldi.O yillarda ligde firtina gibi esen Eskisehirspor’un degisilmez kalecisi oldu.Milli takima seçilerek, Ümit milli futbol takimi kaptani olarak yurt disinda Ülkemizi temsil etti. Atletizm ve hentbol dallarinda kazandigi deneyim ve basarilar futbol yasamindaki basarilarin temelini olusturdu.

Iyi bir sporcu olmanin yani sira derslerindeki üstün basari ile de ögretmenlerinin sevgisini kazandi. Ailesi ve ögretmenleri her zaman en önemli destekçileri oldular.
Çok yönlü ,çok okuyan entellektüel bir insandi. Deplasmanlara giderken yaninda daima okuyacak bir kitabi olurdu.Genellikle de döndügünde bu kitabi okumus olurdu. Siire merakliydi , tiyatro ve sinema tutkunuydu.

Spor disinda ilgilendipi tek is ve meslek maden mühendisligi oldu.Meslegini aktif olarak yapmaya zamani olmasa da meslegiyle ilgili yenilik ve degisimleri her zaman yakindan izledi.

Insan iliskilerinde çok olumlu bir kisilige sahipti.Yaslilar ve çocuklarla farkli bir iletisimi vardi. Düzgün fizigi ve ruhsal rahatligi ile dikkatleri üzerine çekerdi. Çok sik giyinirdi.Genç kizlarin hayran oldugu çok sevdigi bir kisiydi. Buna ragmen uçari degil agirbasliydi. Bir tip Ögrencisine asik oldu ve nisanlandi.

Kisiliginin en belirgin özelliklerinden biri de yardimsever olusuydu.Paylasmak en büyük zevkiydi.O, yasami boyunca anne ve babasi için iyi bir evlat ,kardesleri ve arkadaslari için sadik bir dosttu.

1985 yilinin Kasim ayinda askerlik dönüsü yeniden Eskisehirspor kampina katildi. 24 Kasim günü çalisma sirasinda rahatsizlanarak odasina döndü. Çok soguk bir havada yaptigi agir antrenman biraz kilolanmis ve hamlamis bünyesine ters bir etki yaparak beynindeki solunum damarlarindan birini tikar ve bu onun vefat etmesine neden olur. Vefati ailesi ve taniyanlari ve Eskisehirspor camiasi için büyük bir yikim olmustur.
Vefatindan sonra çikan kalp hastasi seklindeki söylentiler uzman doktorlarin ortak görüsüyle yalanlanir. Vefatinda kisisel olmasa bile düzenleme ve uygulama anlaminda ihmallerin oldugu söylenebilir. Kampta bir doktorun bulunmamasi ,müdahalenin yapilamamasi ihmalin boyutlari açisindan önemlidir.

25 yillik kisa yasami sevgi ,saygi ve basarilarla dolu olan Sinan’in vefatinin üzerinden uzun yillar geçti. Buna ragmen Sinan Alagaç hiçbirzaman unutulmadi.Yasamlarinda ünlü olan daha bir çok insanin kisa bir süre sonra animsanmadigi düsünüldügünde ,onu bakalarindan ayiran , farkli kilan degerler daha iyi anlasilir.

Bugün yasiyor olsaydi çoktan aktif sporu birakmis olurdu. Ancak asla spor yasamindan kopamazdi.Yaratici kisiligiyle büyük olasilikla Türk sporuna degerli isimler kazandiracak bir olayin , bir basarinin imza sahiplerinden biri olurdu.

Onun vefatindan sonra adini sonsuza tasimak ve Türk Milli Egitimine katkida bulunmak isteyen babasi onun adina bir ilkögretim okulu yaptirmistir. Zaman ve sartlar farkli artik. Özlemimiz ise her geçen gün artmakta. Herkesi yasa bogan bu ani ölümün ardindan yillar geçti ama her 24 Kasim da onu unutmayan Eskisehirspor kulübü ,ailesi ve arkadaslariyla anilmaya devam ediyor.

Hüzünlü ailesi onun ardindan anisini yasatmak ugruna elinden geleni yapti.Yesiltepe semtine bir Ikögretim okulu yaptirdilar.

Gönderen: 26KIRMIZI
Gönderi tarihi: 23/Kas/2010 saat 23:44
İsmini rahmetli babam çok anardı çok sıkı bir ESKİŞEHİRSPORLUYDU babam efsane taraftarlarımızdan Sinan ALAĞAÇla aynı mahallede oturduklarını ve karşılaştıklarını ve rahmetlinin selamsız geçmediğini ve çok efendi ve alçak gönüllü bir insan olduğunu söylerdi hep sık sık anardı öldüğününde sanki kendi akrabası ölmüş gibi üzüldüğünü anlatır ve yansıtırdı cümlelerinde  çok gençti çok efendi ve düzgün bir insan olduğundan bahsederdi ne mutluki rahmetli Sinan ALAĞAÇa ölümünün üzerinden 25 sene geçmiş unutulmamış ve hala sevgiyle saygıyla anılıyor Allah gani gani rahmet eylesin nurlar içinde yat SİNAN ALAĞAÇ

-------------
    Eskişehirsporlu olmak Eskişehirli olmak anlatılmaz yaşanır bizde sevdalar babadan oğula miras kalır kanıtıda damarımızda akan kandır.........

Gönderen: ersöz
Gönderi tarihi: 23/Kas/2010 saat 23:47
Alıntı yapılan volkanson2

henüz ilk yarısı dahi bitmemiş bir maçtayken,

erken jübile yapıp tribüne çıktığında 25'indeydi...

gitmese bir 25 daha yaşayacaktı.

şimdi ben 25'imdeyim, vedam ne zaman olur bilinmez,

bir 25 daha yaşarsam görür müyüm o kupayı?

işte onu bilmek gerçekten imkansız.

ama bildiklerim de var elbet;

değil 25, 50 yıl geçse dahi o gün gelecek,

elimde kupa, içindeyse şampanya değil, Sinan'ın ruhu olacak!

...ve maç işte o gün bitecek.

alıntıdır(yazar AYARSIZ)  İzmirde Altay maçında devleşmiştin hep dev olarak kaldın  mekanın cennet olsun özledik seni.....

nacizane ben yazdım bu satırları, içimden geçenleri paylaştım... Beğenildiyse ne mutlu bana, ruhu şad olsun Sinan'ın...

-------------
http://siyahinakirmizina.blogspot.com/ - siyahına kırmızına

şizofren diyenlere inat, Şampiyon Eskişehirspor..

Gönderen: alper_ytu
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 00:10
toprağın bol mekanın cennet olsun.. saygıyla,özlemle anıyorum seni.görmesemde özlüyorum o günleri..!

-------------
BKaldırıŞ

Gönderen: mkizilarslan26
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 00:16
es es imizin yetiştirdiği son idollerden biriydi.
ruhu şad olsun. mekanı cennet.

Gönderen: erdemesk
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 00:23
mekanın cennet olsun büyük kaleci,örnek insan.

-------------
Hayat 24 saat SİYAH-KIRMIZI

Gönderen: 26_26_26
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 02:46
Mumla aranan bir futbolcu karakterine sahipti,daha dün gibi hatırlıyorum haberlerde,haberini duyduğumda elimdeki kaşığın masaya düştüğü anı..
Dilerim Yüce Allah'ım, kıyamete kadar o engin rahmetini kabirinden eksik etmez...Amin.

-------------
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Gönderen: scarface_hkna
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 03:16
Alıntı yapılan alper_ytu

toprağın bol mekanın cennet olsun.. saygıyla,özlemle anıyorum seni.görmesemde özlüyorum o günleri..!

İşte Eskişehirsporlu olmak böyle bir şey.
Özellikle bizim nesil görmediğimiz günleri,izlemediğimiz futbolcuları özlüyoruz.

Biz Sinan'ı sadece 24 kasımda anıyoruz,ama o her ES-ES muhabbetinde masada,her ES-ES maçında tribünde,her gece Eskişehir sokaklarında..

-------------
Takımların karakterlerini yöneticiler ve futbolcular değil,taraftarlar belirler.

Gönderen: alyans999
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 03:53
   Ambulansda başında kaptan Selahattin in olduğu fotoyu ömrüm boyunca unutamam,mekanı cennet olsun yakışıklı abimin.

-------------
S.nalbant

Gönderen: banner
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 04:19
Mekanı cennet olsun.

-------------
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...

Gönderen: fatihturan
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 06:54
Alıntı yapılan 26_26_26

Mumla aranan bir futbolcu karakterine sahipti.
Dilerim Yüce Allah'ım, kıyamete kadar o engin rahmetini kabirinden eksik etmez...Amin.

Amin.

-------------
000001

Gönderen: dokoa
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 08:13
meknı cennet olsun, askerden yeni gelmişti. tam kaleci sıkıntımız bitti demiştik.

Gönderen: ŞaHiN
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 08:45
Mekanın Cennet Olsun Sinan'ım.

-------------

Gönderen: modifiyeli_26
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 08:49
    81 doğumluyum. Doğal olarak hatırlamıyorum. İzleme gibi bir fırsatım olmadı malesef. Ama vefat ettiği gün babamın eve beti benzi atmış bir şekilde geldiğini annemden öğrendim. Zaten 90 da doğan kardeşimin adının Sinan olması da babamın merhuma karşı nasıl bir sevgi ve saygı duyduğunun göstergesi. Toprağı bol mekanı cennet olsun....    

-------------
BURASI ESKİŞEHİR BAŞKA SEVDALARA KAPALI

Gönderen: ŞenolESES
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 09:38
  Acısı kalplerde herzaman hissedilcek olan kardeşimiz Sinan  mekânın cennet olsun.

-------------
TÜRKİYE CUMHURİYETİ
Damarımda Kanımsın Bedenimde Canımsın ESES im

Gönderen: lord of eses
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 09:59
mekanın cennet olsun büyük insan

-------------
MECNUN BİLSEYDİ ESES SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ=KIZILCIKLI=kom no 0504

Gönderen: metinyalin
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 10:10
Allah gani gani rahmet eylesin.

-------------
SeNsİz MaRmArİs bile sÜrGüN ES ES'im

http://www.marmarisESES.Org - http://www.marmarisESES.Org

Gönderen: egunduz
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 10:43
Saygı, sevgi ve rahmetle anıyorum, Sinan'ı.  Yattığı yerde dinlensin.
Fidan gibi bir delikanlı idi.  Saygılı, sevgili idi. Yakışıklıydı.Fidan gibi bir fiziğe sahipti.
Ne olduysa, bugüne benzer bir günde geldi haber, Bolu dağlarından.İnsanın inanası gelmiyordu.  Ama yapılacak hiç bir şey yoktu.  Kaderimize katlandık. 
Yirmibeş yıl ne de çabuk geçmiş. 
Bu konu başlığında yazan bazı arkadaşlarımın yazdıklarını okuyunca, zamanın insafsızca ve aleyhimize geliştiğini düşünüyorum.
Futbol, o günlere göre, tamamen endüstrileşmiş durumda.   Futbola bakış, o günlerdekine göre,  şu anda  çıkar sağlama yönüne hızla kayıp gidiyor. 
Kalan ise, yirmibeş yıl öncesinde yaşanan, ancak bugün yaşanmış gibi hissedilen olumsuz anılar. 
Tüm Alağaç ailesine, yakınlarına ve  Eskişehirspor camiasına bugün bir kez daha taziyelerimi iletmek istiyorum.  En azından Sinan'ın okulunda okuyan veya okumuş olan kardeşlerimizin Sinan gibi olmaya çaba göstermeleri dileğimdir. Umarım bu tür olaylar spor camialarında bir kez daha yaşanmaz.  

Gönderen: EsEsMania
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 10:50
Atatürk'ün Çizdiği Sporcu portföyü içindeki ender insanlardandı Sinan Abi;
Ruhun şad Mekanın CENNET olsun Sinan Abim.

Eskişehirsporda bu formayı terletenlere sesleniyorum.
25 yıl sonra bile Türkiye de benzeri olmayan SİNAN gibi olun.

-------------

Gönderen: rbicer
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 11:00
Sevgili Sinan'ımızı rahmet ve minnetle anıyoruz.Ruhu şad olsun.
Bu vesileyle kurucumuz  Aziz BOLEL ve diğer merhum ESES'lileride rahmet ve minnetle anıyoruz,ruhları şadolsun.

-------------
HOP HOP HOP
GÜM GÜM GÜM
KIRMIZI ŞİMŞEK
HEY HEY HEY

Gönderen: ESafa
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 11:05

Kalecimiz Sinanı rahmet ve saygıyla anıyoruz.

-------------
BKŞ-ÜniESES-Nefesimiz gurbette,gönlümüz ESES ile

Gönderen: es-suat-es
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 11:45
Toprağı bol mekanı cennet olsun kalecimiz Sinan'ı saygı ve rahmet anıyoruz.

-------------
...

Gönderen: besyo26
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 12:08
Ruhun şad, mekanın cennet olsun...

-------------
'Meftunuyuz Hayranıyız '

Gönderen: binbaşı
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 12:18
Cenazesine katılmıştım 25 yıl önce.Yıllar çabuk geçiyor.

-------------
İSTİKBAL GÖKLERDEDİR

Gönderen: yavuzpasali
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 12:38
Allah gani gani rahmet eylesin.

-------------
Mersindeki Es Esli

Gönderen: Erkan26
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 12:39
Mekanın cennet olsun...

-------------
Kuvvet elindeyse adaleti sağlamalısın. Adaleti sağlayamıyorsan ya korkaksındır ya aciz!

Gönderen: eses şahin
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 12:43
ESES Sonsuza kadar var olacağına göre,bu taraftarda seni sonsuza kadar kalbinde yaşatacaktır.Mekanın cennet,ruhun şad olsun. Heart

-------------
Ben 65'ten beri inanıyorum./Seni Yalnız Bırakırız mı sandın?

Gönderen: aritmal
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 12:56

Futbolcunun  Zekisi,Çeviği,Ahlaklısı ,Çalışkanı Mekanın cennet,ruhun şad olsun.

-------------
SEVDAN BİR ATEŞ
SALDIR ES ES İM SALDIR:)
(B)aş(K)aldırı(Ş)

Gönderen: müfitkabal
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 13:05
Sinan askerliğini yaptığı sırada kalemizi bazen Alptuğ koruyordu...Allahı var oda çok karakterli birisiydi ama asla Sinan kadar yetenekli değildi...Sinan için antrenman eksiği filan hiç farketmezdi çünkü o öyle bir profesyoneldiki askerde bile extra antrenman yapıyordu...

1985 yılı ilk bahar aylarıydı milli takımımızın Almanya ile maçı vardı...Sinan da birkaç maçtır yedek olarak milli takım maçlarına gitmişti...ve Almanya ya 4-1 yenildik...kaledede BJK li Adem vardı...hatta gollerin çoğunuda hatalı yemişti...bizler tüm Eskişehir liler olarak bundan sonra kaleye Sinan geçer vede bir daha bırakmaz diye seviniyorduk...

o kalede olduğu maçlarda hiç gözümüz arkada kalmazdı..çünkü toplara ölümüne atlardı...ayrıca bir insan bu kadarmı beyefendi olur...bu kadar mı saygılı olur...bu kadarmı şehrini ve formasını sever...evet anlattıklarım aynen doğru...öldüğünün ertesi günkü Sakarya gatesinin tamsayfa simsiyah başlığı aklıma gelince gözlerim doldu biran...

nur içinde yat SİNAN...Cry

-------------
üç büyük yok tek büyük var

Gönderen: aves
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 13:27
Sinan abi başarılı futbolculuğunun yanı sıra çok başarılı bir yüksek atlamacı idi.Atletizmin bu dalında elde ettiği onca başarılar dereceler mevcuttu.Yanılmıyorsam Balkan birinciliği de bunların içindeydi.İlkokulda ki Beden eğitimi öğretmenimiz Mine öğretmenimizin yeğeni olması dolayısı ile kendisini yakından tanıyorduk.Mükemmel bir insan  ve örnek aldığımız komple bir sporcuydu.Nur içinde yat...

Gönderen: oner
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 14:02
Saygı ve rahmetle anıyoruz Sinan Alaağaç'ı..

-------------
Cennettir Bu Dünya Seni Sevene, Gerçek Olur Her Rüya ES-ES'liyim Diyene...

Gönderen: esmutlu
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 14:18
1983-84 sezonu idi...
Babama defalarca yalvar ve yakarmalarımızın sonunda abim ve beni maça
götürmüştü... İki kardeşim uyurken kaçmıştık evden garaja ve Eskişehir
otobüsüne binerek sivrihisardan eskişehire daha 10 yaşımdaydım ve tüm
çocuksu saflığımla hayal meyal aklımda o günler...
Stadyuma vardığımızda metrelerce kuyruk ve geceden yatıya gelenlerin
uykulu gözlerindeki ESES aşkı çakmak çakmak kazılı durur yüreğimde...
O zaman cep telefonunu geç normal telefon yokki doğru dürüst kimsede
kime siperiş vereceksin önceden maç biletini...
Sıralar arasında gezinirken babama seslenen rahmetli bekir amcam olmasa
o muhteşem günü yaşayamayacaktım... Biletleri aldıktan sonra babam ilk
fanatizm araçlarımızı aldı bize birer bayrak ve kafamıza bandajlar... Ha birde
kendileri için yağmur poşeti... Köftelerimizi yedikten sonra maç saatine doğru
stadyuma giriş yaptık... Demir koridorlar arasından geçerken babamıo tanıyan
bir görevlinin abim ve beni göstererek "Abi çocuklara bilet almana gerek yoktu"
sözüne babamın "Bizimde ESES'e böyle katkımız olsun" diye karşılık verişi ise
hem benim hemde o sözü duyan "yüzlerce farklı kişi için aynı sevdanın yolcusu
nasıl olunur" diye şaşanlara güzel bir cevap olur yüreğimde her zaman...
Stadyuma girdiğimizde her zamanki gibi Üsküp yöresi oyun ekibi vardı sahada...
Sonrada beklenen an geldi ve "Alemin Kralı" çıktı sahaya yer yarıldı adeta, gökteki
şimşekler yere inmişti sanki... Tek tek tribünleri dolaşırlarken havada uçuşan
konfetilere hayran hayran bakakalmıştık abimle... Babamın eli ile Ayder'i gösterip
"esas siz oraya bakın" sözünü Kırmızı Şimşeklerin oraya gittiklerinde bırakın ışığı
aralarından hava bile geçmeyecek derecede sanki bir perde gibi havada uçuşan
konfetileri görünce manalandırdık çocuk zihnimizde... 

Şimşekler sahada ısınırlarken aklımda en çok yer eden ise rahmetli Sinan abi idi...
O kadar hırs ve aşkla çalışışı, o hemgamede tribünlere kadar gelen soluk sesi,
ısınırken attığı naralar hala aklımda... Karşımızda hiç şansı bile olmayan Düzcespor
ile maçın büyük bölümü tek kale ama golsüz gitmişti... Son 20 dk ya 4 gol sığdıran
ESES'imi canlandıran ve şimdilerde moda olan maçın pozisyonularından biri; durum
sıfır sıfırken sağ çaprazdan taç çizgisine yakın bir yerde sakallı esmer bir düzcesporlu
orta yapacakken ileri çıkan Sinan'ı görüp boş kaleye zımba gibi bir şut çekmişti...
Herkes nerede ise başını ellerinin arasına almaya başlamıştı ki Sinan Abimizin geriye
doğru panter gibi uçarak yaptığı planjon ile gol atmış gibi deliye dönmüştü bütün stadyum...
O günlere şahit olan herkesin dillendirdiği gibi o günün milli takım kaleciliğini en çok
hakeden o idi ve hiç şüphesiz askerden geldiğinde değişmez kalecisi olacaktı...

Seni rahmetle anıyoruz...
Nur içinde yat; Zeki, Çevik ve Ahlaklı, bir o kadarda vefalı ve ESES sevdalı Sinan abimiz...

-------------
İNADINA YILMAYACAĞIZ...
İNADINA YIKILMAYACAĞIZ...

AŞKINDIR BİZİ YAŞATAN;
KONYA'DA AYAKTA TUTAN...

Gönderen: ESkisigibiES
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 14:54
Mekanı cennet olsun...

-------------
“Herşeye rağmen Eskişehirspor kurulacaktır.''
M.Aziz BOLEL...

Gönderen: inadına_eses
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 15:57
Saygı ve rahmetle anıyoruz Sinan Alaağaç'ı. Mekanın cennet olsun...

-------------
Tek Yürek Tek Ses...EN BÜYÜK ES-ES

Gönderen: köfteci
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 16:15
Saygiyle aniyoruz...

-------------
Kral hem ciplak,hem gerzek...

Gönderen: umutes
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 16:44
Allah gani gani rahmet eylesin, bu yüce camiayı hakkıyla temsil eden büyük eldiven...

-------------
ESkişehir'im hasretim, doğduğum şehir, memleketim...

Gönderen: tango26tr
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 17:16
Ruhu şad olsun.

-------------
Eskişehir, Eskişehir Anadolu Yıldızı
Helal olmaz, saldırmazsan; hakkı bu taraftarın.

Bu şehirde doğanların, tek aşkısın Es-Es'im,
Başka renge yer yok kalpte; tek sen varsın Es-Es'im..

Gönderen: ugur66
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 17:42
Oldukça kalabalık sayılabilecek sade bir anma töreni oldu. Saygı duruşunun ardından rahmetlinin abisi, kaptanımız İsmail, ikinci başkan Mesut Hoşcan, belediye başkanı Ahmet Ataç kısa birer konuşma yaptıktan sonra hoca dua okudu.
24 Kasımı'ın camiamızda kaybettiğimiz değerli kişileri de anabileceğimiz bir gelenek haline dönüşmesi konusunda temennilerde bulunuldu. Bu vesileyle başta Sinan olmak üzere camiamızda kaybettiğimiz tüm geçmişlerimize Allahtan Rahmet diliyoruz.

-------------
Lütfen Herkes KIRMIZI KIRMIZI Giysin

Gönderen: matador
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 18:00
Bazı arkadaşlarımızın belirttiği gibi aynı zamanda çok da iyi bir yüksek atlama spocusu idi. Yanılmıyorsam o zamanlarda 2 metre ile Türkiye Gençler rekorunu elinde tutuyordu. Ona ve ESES'ime ait resimleri gazete küpürlerinden keserek yatağımın altında küçüklüğümden beri yıllarca sakladım. (Ta ki annem bir temizlik sırasında bulup hepsini atana kadar...)

Haberi duyduğumuzda inanamadık, yakıştıramadık ölümü ona. Genç yaşta Milli takıma seçilişi hepimizi onurlandırmışken böyle acı bir kaybı yaşamak tarif edilebilecek bir durum değildi. Cenazesini dün gibi hatırlıyorum, caddelere sığmayan bir kalabalık vardı. Bütün Eskişehir sessiz hıçkırıklar ile arkasından ağlıyor ve büyük bir sevgi seliyle evladına veda ediyordu.

Herşeyin para-pul ile ölçüldüğü, başarıya giden her yolun mübah sayıldığı böylesi bir dönemde rahmetlinin kıymeti öylesine anlaşılıyor ki... Ama korkarım böyle biri kolay kolay bir daha gelmeyecek.

Ruhu şad olsun...

-------------
ya bir yol bul ya bir yol aç ya da yoldan çekil

Gönderen: CAPON
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 18:12
Rahmet ve saygıyla anıyoruz... mekanı cennet olsun

-------------
KİMSE AŞIGIM DEMESİN BİZDEKİ AŞKI BİLMEDEN ( AKŞ-ÜNİESES AKDENİZ )

Gönderen: moveklor 26
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 18:31
allah gani gani rahmet eylesin, ruhu şad olsun 

-------------
Her yerde sen, her şeyde sen, bilmem ki nasıl söylesem...

Gönderen: es_emre26
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 21:45

-------------
Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com - http://www.felsefesis.com

Gönderen: gündüzlerli26
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 21:53
Mekanin cennet olsun.

-------------
DIRENIS YILIMIZ

Gönderen: ASTARCI
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 23:59
Ruhun sad, mekanin cennet olsun, rahmetle aniyoruz...

-------------

Gönderen: ~ERHAN~
Gönderi tarihi: 25/Kas/2010 saat 09:43
Rahmet ve saygıyla anıyoruz... mekanı cennet olsun

-------------

Gönderen: ugurbocegi
Gönderi tarihi: 25/Kas/2010 saat 09:57
Kimler geldi kimler geçti, Saygın kişiliği, karakterli yapısı ve gerçek ESKİŞEHİRSPOR'luluk duruşuyla HAK Rahmetine kavuşan Sinan ALAĞAÇ'ın görmesekte izindeyiz...Mekanın Cennet mekan olsun.

-------------
ONLY FOR LOVE ES-ES...ÖNCEL'S

Gönderen: civileng
Gönderi tarihi: 25/Kas/2010 saat 12:00

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun...

Gönderen: commandos
Gönderi tarihi: 25/Kas/2010 saat 19:01
Nur içindede yatsın, saygıyla anıyoruz...

-------------
Akademi Gençlik * İdman Yurdu * Yıldıztepe *

Gönderen: ESESLİ EMRE 26
Gönderi tarihi: 25/Kas/2010 saat 19:12
Ruhun şad, mekanın Cennet olsun güzel insan.

-------------
amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Gönderen: akçelik26
Gönderi tarihi: 25/Kas/2010 saat 19:47
nur içinde yatsın, sinanı hiç bir zaman unutmayacağız.

-------------
Ölüm, bazen bir ceza, bazen bir armağan, bazen de bir iyilik olur SENİN İÇİN ESESİM

Gönderen: kırmızışimşek
Gönderi tarihi: 26/Kas/2010 saat 00:51
Canım abim,çocukluk kahramanımdı..

Hatırımı kırmayıp Süleyman çakır'ın bahçesinde bizle maç bile yapardı..

Ruhu şad,mekanı cennet,toprağı bol olsun..

-------------
Açık trübün:15 TL,Kapalı trübün:30 TL...Eskişehirspor sevgisi paha biçilemez...

Gönderen: ES ES ES
Gönderi tarihi: 26/Kas/2010 saat 00:54
Eskişehirspor’un unutulmaz kalecisi Sinan Alağaç, ölümünün 25. yılında anıldı.
...
Saygı duruşundan sonra konuşan Sinan’ın ağabeyi İsmail Alağaç, “Ben sevginin böyle 25 yıl sürdüğünü sadece bu camiada gördüm. Aile olarak sizlere çok şey borçluyuz. Teşekkür ediyorum” dedi.

http://www.anadolugazetesi.net/NewsDetail.asp?catid=5&id=2714

-------------
3ES - 3Kİ - 2ESKİ - 1ES      ▒▓ E ▓ S ▓ K ▓ İ ▓ Ş ▓ E ▓ H ▓ İ ▓ R ▓ S ▓ P ▓ O ▓ R ▓▒

Gönderen: es_emre26
Gönderi tarihi: 28/Kas/2010 saat 19:40
E.T.B. tarafından yapılan ve Manisa maçında tribüne asılan pankart.

http://img52.imageshack.us/i/dscf0493e.jpg/">

-------------
Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com - http://www.felsefesis.com

Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 29/Kas/2010 saat 05:48
Keske bu pankart her macta asili kalsa. Her ESES sevdalisinin kalbinde rahmetli Sinan'a duyulan ozlem ve erken yitirisimizin buruklugu var ne de olsa.
Ruhun sad olsun Sinan...

Gönderen: kirmizi
Gönderi tarihi: 29/Kas/2010 saat 10:55
Neydi ama bilmiyorum, başka bir şeydi Sinan'a duyulan sevgi, hasret, özlem. Farklı duyguları yaşamıştık bütün şehir ve Sevgili Sinanımız. Unutulmayışı, her yıl dönümümünde ilk günkü elim duyguları yaşayışımız, tarifi yok bunun, belki biri yazar bu ulvi ilişkiyi ve güzel insanı...

Gönderen: serdargül
Gönderi tarihi: 29/Kas/2010 saat 12:59
sevgi saygı gibi kavramların içini dolduran SİNAN ALAĞAÇ gibi nadide şahsiyetlere her zaman ihtiyacımız var.Bütün futbolcularımıza ve bize örnek teşkil edecek yüreğe sahip olduğun için ne kadar şükretsek azdır.Rahmetle ve gururla anıyoruz, ruhun şad olsun.

-------------
EDİZ BAHTİYAROĞLU

Gönderen: desperadomt
Gönderi tarihi: 09/Ara/2010 saat 16:43
Babam Ast. Çavuş iken Rahmetli Sinan Alağaç ile aynı bölükteymiş.Babamın askerlik anıları arasından bulduğu fotoğrafı sizlerle paylaşıyorum.

http://img405.imageshack.us/i/97980409.jpg/">

-------------
Kalsada son nefes yine de ES ES.
ES ES ES Kİ Kİ Kİ ESKİ ESKİ ES

Gönderi tarihi: 24/Kas/2011 saat 13:41
Saygi ve özlemle aniyoruz...

-------------

Gönderi tarihi: 24/Kas/2011 saat 13:49
Sinan Alaağaç - Sevgiyle anıyoruz

24 Kasım 1985'de, Eskişehirspor'un kamp yaptığı Bolu'da, kalp krizi nedeniyle aramızdan ayrılan kalecimiz Sinan Alaağaç'ın bugün 26. vefat yıldönümü.
   Bu sabah mezarı başında yapılan törenle, örnek sporcu ve beyefendi insan Sinan Alaağaç'ı andık. Katılımın oldukça yüksek gerçekleştiği törene, Sinan'ın ailesinin yanısıra Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüseyin Aksoy, kulüp yöneticilerimiz Nihat Çuhadar, Mustafa Akgören, eski ve şimdiki futbolcularımız, altyapı hocalarımız, basın mensupları, taraftar grupları ve Sinan Alaağaç İlköğretim Okulu öğrencileri katıldılar.
   Nur içinde yat Sinan.
Kaynak:eskisehirspor.org

-------------

Gönderi tarihi: 24/Kas/2011 saat 14:09
Katılım oldukça iyidi. İnşallah seneye daha kalabalık bir katılım olur. Konuşma yapan eski futbolcularımızdan bir abi (Ender Abiydi galiba tam göremedim), biz ölünce, inşallah bizleri de kimse unutmaz dedi.Bizi biz yapan değerlere, Esesimizi Eses yapan değerlere sahip çıkmalıyız. Nur içinde yat en büyük KALECİ.

-------------

Gönderen: kraleses
Gönderi tarihi: 24/Kas/2011 saat 14:15
Sevgiyle ve özlemle anıyoruz, ruhu şad olsun.

Bu arada, değerlerimiz olan herşeye çok daha sıkı sarılmamız gereken dönemlerden geçtiğimizi düşünüyorum. Taraftar zaten her yıl ki gibi gereğini yapar ama, takımın sahaya bir anma pankartıyla ya da siyah bantla çıkması gerek diye düşünüyorum...

-------------

Gönderen: Bidon26
Gönderi tarihi: 24/Kas/2011 saat 14:17
Sevgi ve saygıyla anıyoruz,

-------------
Tanrı Tektir, Ordusu Türk'tür | Twitter: https://twitter.com/Srvn26 - @srvn26

Gönderen: FEA1965
Gönderi tarihi: 24/Kas/2011 saat 14:35

http://img52.imageshack.us/i/dscf0493e.jpg/">
Bu pankart ankaragücü maçında asılmalı..  

-------------
Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.PESİNDEYİZ

Gönderen: esolimpiyates
Gönderi tarihi: 24/Kas/2011 saat 16:51
Allah rahmet eylesin, kendisinin oynadığı maçları izleme keyfini de yaşamıştım. mekanı cennet olsun.

-------------
DALINDAN KOPAN YAPRAĞIN AKİBETİNİ RÜZGAR TAYİN EDER..

Gönderen: kalender 26
Gönderi tarihi: 24/Kas/2011 saat 16:56
    Sinan çok iyi bir Eskişehirspor'luydu. Allah rahmet eylesin, nur içinde yatsın.

-------------
kalender

Gönderen: Güray26ES
Gönderi tarihi: 24/Kas/2011 saat 17:12
saygıyla anıyoruz...

-------------
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES

Gönderen: Starsky
Gönderi tarihi: 24/Kas/2011 saat 17:31
Tanimadik bilemedik... Mekanin cennet olsun Sinan Alagaç...

-------------
Sevmenin hakkını vermek, zor olanı sevmekle başlar...
O yüzden Eskişehirspor'luyuz!

Gönderen: EyupCelt
Gönderi tarihi: 24/Kas/2011 saat 19:10
Ne yazık ki tanımak nasib olmadı..Büyüklerimiz anlatıyor dinliyoruz..ALLAH (c.c) Gani gani rahmet eylesin..Eskişehirspor için akıttığı her damla tere ALLAH (c.c) binlerce sevap yazsın İnşALLAH ..

-------------
Doğuştan Babam beni ESESLİ Yapmadı..
Ama ŞEREFSİZCE Büyütülmüş Takımları Tutmam İçin Bi Sebep Yok..
Ben Hakkıyla Efsane Olan ESES'i Tutuyorum.
SADECE ESES !.

Gönderi tarihi: 23/Kas/2012 saat 23:34
Sevgi ,saygi ve hasretle aniyoruz....

-------------

Gönderen: Bidon26
Gönderi tarihi: 24/Kas/2012 saat 01:24
Saygıyla anıyoruz, mekanı cennet olsun

-------------
Tanrı Tektir, Ordusu Türk'tür | Twitter: https://twitter.com/Srvn26 - @srvn26

Gönderen: Starsky
Gönderi tarihi: 24/Kas/2012 saat 01:50
Nur içinde yatsin; bir Fatiha gönderelim...

-------------
Sevmenin hakkını vermek, zor olanı sevmekle başlar...
O yüzden Eskişehirspor'luyuz!

Gönderen: ACMILAN
Gönderi tarihi: 24/Kas/2012 saat 02:04
sinan alağaç ilkögretim okulunda 8 yıl okudugum için gercekten mutluyum gitmeyenlerin okula gidip almış oldugu kupalar madalyalar vb hediyeleri görmesini isterim cidden cok profösyönel ve çok iyi bir sporcuymuş kendisi yapılacak bir kareogrefi varsa ona yapılmalı..?

-------------
BALTALARI GÖMDÜK AMA YERLERİNİ UNUTMADIKK..

Gönderen: serdargül
Gönderi tarihi: 24/Kas/2012 saat 10:22
Eses'imin formasını giyerken yaşadığımız ikinci kaybımız
saygı ve özlemle anıyoruz
mekanın cennet olsun

-------------
EDİZ BAHTİYAROĞLU

Gönderen: ucanadam26
Gönderi tarihi: 24/Kas/2012 saat 12:04
Nur içinde yatsın büyük bir kaleciydiCry

-------------
Ben ES ES imden başka takım tutmadım ki

Gönderen: homfa
Gönderi tarihi: 24/Kas/2012 saat 14:08
Allah Raymet Eylesin, Mekanı Cennet olsun. 

-------------

Gönderen: kocakurt
Gönderi tarihi: 24/Kas/2012 saat 14:41
Alıntı yapılan esmutlu

1983-84 sezonu idi...
Babama defalarca yalvar ve yakarmalarımızın sonunda abim ve beni maça
götürmüştü... İki kardeşim uyurken kaçmıştık evden garaja ve Eskişehir
otobüsüne binerek sivrihisardan eskişehire daha 10 yaşımdaydım ve tüm
çocuksu saflığımla hayal meyal aklımda o günler...
Stadyuma vardığımızda metrelerce kuyruk ve geceden yatıya gelenlerin
uykulu gözlerindeki ESES aşkı çakmak çakmak kazılı durur yüreğimde...
O zaman cep telefonunu geç normal telefon yokki doğru dürüst kimsede
kime siperiş vereceksin önceden maç biletini...
Sıralar arasında gezinirken babama seslenen rahmetli bekir amcam olmasa
o muhteşem günü yaşayamayacaktım... Biletleri aldıktan sonra babam ilk
fanatizm araçlarımızı aldı bize birer bayrak ve kafamıza bandajlar... Ha birde
kendileri için yağmur poşeti... Köftelerimizi yedikten sonra maç saatine doğru
stadyuma giriş yaptık... Demir koridorlar arasından geçerken babamıo tanıyan
bir görevlinin abim ve beni göstererek "Abi çocuklara bilet almana gerek yoktu"
sözüne babamın "Bizimde ESES'e böyle katkımız olsun" diye karşılık verişi ise
hem benim hemde o sözü duyan "yüzlerce farklı kişi için aynı sevdanın yolcusu
nasıl olunur" diye şaşanlara güzel bir cevap olur yüreğimde her zaman...
Stadyuma girdiğimizde her zamanki gibi Üsküp yöresi oyun ekibi vardı sahada...
Sonrada beklenen an geldi ve "Alemin Kralı" çıktı sahaya yer yarıldı adeta, gökteki
şimşekler yere inmişti sanki... Tek tek tribünleri dolaşırlarken havada uçuşan
konfetilere hayran hayran bakakalmıştık abimle... Babamın eli ile Ayder'i gösterip
"esas siz oraya bakın" sözünü Kırmızı Şimşeklerin oraya gittiklerinde bırakın ışığı
aralarından hava bile geçmeyecek derecede sanki bir perde gibi havada uçuşan
konfetileri görünce manalandırdık çocuk zihnimizde... 

Şimşekler sahada ısınırlarken aklımda en çok yer eden ise rahmetli Sinan abi idi...
O kadar hırs ve aşkla çalışışı, o hemgamede tribünlere kadar gelen soluk sesi,
ısınırken attığı naralar hala aklımda... Karşımızda hiç şansı bile olmayan Düzcespor
ile maçın büyük bölümü tek kale ama golsüz gitmişti... Son 20 dk ya 4 gol sığdıran
ESES'imi canlandıran ve şimdilerde moda olan maçın pozisyonularından biri; durum
sıfır sıfırken sağ çaprazdan taç çizgisine yakın bir yerde sakallı esmer bir düzcesporlu
orta yapacakken ileri çıkan Sinan'ı görüp boş kaleye zımba gibi bir şut çekmişti...
Herkes nerede ise başını ellerinin arasına almaya başlamıştı ki Sinan Abimizin geriye
doğru panter gibi uçarak yaptığı planjon ile gol atmış gibi deliye dönmüştü bütün stadyum...
O günlere şahit olan herkesin dillendirdiği gibi o günün milli takım kaleciliğini en çok
hakeden o idi ve hiç şüphesiz askerden geldiğinde değişmez kalecisi olacaktı...

Seni rahmetle anıyoruz...
Nur içinde yat; Zeki, Çevik ve Ahlaklı, bir o kadarda vefalı ve ESES sevdalı Sinan abimiz...

-------------
ben seni unutmak için sevmedim

Sayfayı yazdır | Close Window

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2008 Web Wiz - http://www.webwizguide.com