eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Eskişehirspor Milan İşbirliği

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4647484950 60>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
quarentina_26 Liste gör
Usta Yazar

OĞUZ
Online Durum: Offline
  Alıntı quarentina_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/May/2010 saat 13:48
Alıntı yapılan alikula

Alıntı yapılan ESkisigibiES

Alıntı yapılan alikula

Bu anlaşmayı ben de herkes gibi sevinçle karşıladım, fakat şöyle bir durum var, Milan klübüneve İtalyan Başbakanı Silvio Berlusconi'ye yakın şirketler yakında Eskişehir'de büyük bir yatırım yapmayı düşünüyorlar, ilk akla gelen yer ise yakında özelleştirme kapsamına alınacak Eskişehir Şeker Fabrikası, İtalyanlar Eskişehir Şeker Fabrikası'na sahip olmak en azından büyük ortak olmak istiyorlar. Bu yüzden bu kardeşliği başlattılar, bu iddia ciddi bir iddia, zaten Halil ÜNAL'ın kulüp başkanlığının yanında Pancar Koop. Başkanı olmasının bunda da etkisi var. 

Eğer Eskişehir ve ülke ekonomisine katkı sağlayacaklar ise gelsinler, ben şahsen isterim. Konya Şeker özelleştirildikten sonra bugün hangi noktaya geldi tartışılmaz, Eskişehir Şeker Fabrikası da bunu hatta daha fazlasını hakediyor, ben olumlu bakıyorum, Eskişehirspor da bundan sebepleniyor. Bence hayırlısı olsun...

Böyle bir iş için Halil Ünal deyim yerindeyse zurnanın son deliği olur.Böyle bir planı varsa İtalyanların Başbakandan bitirir zaten işi.Çok saçma bir iddia bence bu.

Eskişehirspor 1965 den beri var, Milan ise 110 senelik bir kulüp, Eskişehirspor senelerce Süper Ligte oynadı, bir ara Avrupa Kupaları'nda fırtına gibi esti, Milan'ın yöneticileri bilmiyolar mıydı Eskişehirspor u biliyorlardı, neden o yıllarda böyle bir girişim olmadı da, bu sene oldu. Kara kaşımız kara gözümüz için değil elbet, bir planları var, bunun arkasından büyük bir yatırım gelecek. Eskişehir Şeker Fabrikası şimdilik gözde olan bir yer. Olaya bir de bu gözle bakmak gerekir.

hocam sen merak etme o seker fabrıkası ıtalyanlara gecene kadar bızım cankayada oturanlar cokdan oranın ısını gormuslerdır merak etme satılmadık ozellesmedık bı yer bırakmadılar orasıda cokdan satılmıstır sahıbını beklıyodur
Hatt-ı müdafaa yoktur, sath-ı müdafaa vardır. o satıh, bütün vatandır. vatanın her karış toprağı, vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça, terk olunamaz. M.KEMAL ATATÜRK 1881 - ∞
Yukarı
inadına_eses Liste gör
Usta Yazar

Melih
Yer: Aşk-ı Şehir
  Alıntı inadına_eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/May/2010 saat 16:36
Alıntı yapılan cresadur

Başkan üzgün gibi :)

Milan'la anlaşma yapıldı

Kulübümüzle AC Milan kulübü arasında iş birliği anlaşması yapılmış bulunmaktadır.

Kulübümüzün gelecek hedefleri doğrultusunda, 50. Yılını kutlayacağı 2015 yılı Eskişehirspor için çok büyük önem arz etmektedir. Aynı zamanda 2016 yılında Avrupa Futbol Şampiyonasına aday olan ülkemizin aday şehirlerinden birinin de Eskişehir olması ve yeni bir stadyuma sahip olacak olmamız sebebiyle 50. yılımızda sağlam bir altyapı, altyapısından oyuncu yetiştirip A takım hizmetine sunan, oyuncularını sadece Türkiye içerisine değil yurtdışı kulüplerine de pazarlayarak sağlam bütçelere sahip bir kulüp olarak gelecekte Avrupa Kupalarında yeni stadımızda mücadele etmek istiyoruz.

Bu amaçla temelleri sağlam oluşturmak ve dünyanın en önemli kulüplerinden renktaşımız AC Milan kulübü’nün tecrübelerinden yararlanmak için Kulüp başkanımız Halil Ünal ve AC Milan Kulübü Sportif direktörü Sinyor Ariedo Braida’nın katılımlarıyla işbirliği anlaşması yapılmıştır .

Bu işbirliği anlaşması çerçevesinde;
- Eskişehirspor Kulübü A takım ve altyapı teknik direktörlerimiz AC Milan kulübü tesislerinde kalarak onların tecrübelerinden faydalanacaklar
- Eskişehirspor Kulüp doktoru dünyanın en önemli sporcu sağlık merkezi Milan Lab’de eğitim alacaklar
- Eskişehirspor Altyapı oyuncuları AC Milan kulübü altyapısında eğitim alabilecek
- AC Milan altyapı teknik direktörleri Eskişehirspor Kulübü’ne gelerek gerekli eğitimleri verecekler
- AC Milan, Eskişehirspor Kulübü A takımına iki kulübün üzerinde anlaştığı oyuncuları verebilecek
- İki kulüp programları doğrultusunda belirlenecek şehirde dostluk maçı yapacak ve geliri hayır kuruluşlarına bağışlanacak
- İki kulüp bu işbirliğini sembolize eden ürünler üretecek ve taraftar mağazalarında satışa sunulacak
- AC Milan kulübü Eskişehirde ortak bir futbol okulu açacaktır.

Tüm taraftar ve camiamıza hayırlı olsun dileklerimizle.
30.04.2010
Gerçekten hayret ediyorum bu resimlere belgelere açıklamara bile inanmayanlar var içimizde yazıkki ne yazık bu olay beni onurlandırdı gururlandırdı bu projede emeği geçenleri ayakta alkışlıyorum Clap
Tek Yürek Tek Ses...EN BÜYÜK ES-ES
Yukarı
ahmet26dt Liste gör
Deneyimli Yazar

ahmet
Yer: ankara
  Alıntı ahmet26dt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/May/2010 saat 17:16
peşlerini bırakmazsak müthiş gelişme gösterebiliriz.. tebrık edılmesı gerekıyor hakıkaten bu durum, sanki yönetim seçimler öncesi düzelmeye başladı:)
Yukarı
26Captain26 Liste gör
Usta Yazar

-EnEs-
Yer: İstanbul
  Alıntı 26Captain26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/May/2010 saat 18:19
BİNLERCE KEZ TEBRİK VE TAKDİR EDİYORUMClapClapClap
Yukarı
albaycihan26 Liste gör
Deneyimli Yazar

cihan
Yer: eskişehir
  Alıntı albaycihan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/May/2010 saat 03:22
artık esmilanes diye atkı basarız 
Yukarı
degiray26 Liste gör
Deneyimli Yazar

ozan
Yer: Turkey
  Alıntı degiray26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/May/2010 saat 05:15
Alıntı yapılan quarentina_26

Alıntı yapılan alikula

Alıntı yapılan ESkisigibiES

Alıntı yapılan alikula

Bu anlaşmayı ben de herkes gibi sevinçle karşıladım, fakat şöyle bir durum var, Milan klübüneve İtalyan Başbakanı Silvio Berlusconi'ye yakın şirketler yakında Eskişehir'de büyük bir yatırım yapmayı düşünüyorlar, ilk akla gelen yer ise yakında özelleştirme kapsamına alınacak Eskişehir Şeker Fabrikası, İtalyanlar Eskişehir Şeker Fabrikası'na sahip olmak en azından büyük ortak olmak istiyorlar. Bu yüzden bu kardeşliği başlattılar, bu iddia ciddi bir iddia, zaten Halil ÜNAL'ın kulüp başkanlığının yanında Pancar Koop. Başkanı olmasının bunda da etkisi var. 

Eğer Eskişehir ve ülke ekonomisine katkı sağlayacaklar ise gelsinler, ben şahsen isterim. Konya Şeker özelleştirildikten sonra bugün hangi noktaya geldi tartışılmaz, Eskişehir Şeker Fabrikası da bunu hatta daha fazlasını hakediyor, ben olumlu bakıyorum, Eskişehirspor da bundan sebepleniyor. Bence hayırlısı olsun...

Böyle bir iş için Halil Ünal deyim yerindeyse zurnanın son deliği olur.Böyle bir planı varsa İtalyanların Başbakandan bitirir zaten işi.Çok saçma bir iddia bence bu.

Eskişehirspor 1965 den beri var, Milan ise 110 senelik bir kulüp, Eskişehirspor senelerce Süper Ligte oynadı, bir ara Avrupa Kupaları'nda fırtına gibi esti, Milan'ın yöneticileri bilmiyolar mıydı Eskişehirspor u biliyorlardı, neden o yıllarda böyle bir girişim olmadı da, bu sene oldu. Kara kaşımız kara gözümüz için değil elbet, bir planları var, bunun arkasından büyük bir yatırım gelecek. Eskişehir Şeker Fabrikası şimdilik gözde olan bir yer. Olaya bir de bu gözle bakmak gerekir.

hocam sen merak etme o seker fabrıkası ıtalyanlara gecene kadar bızım cankayada oturanlar cokdan oranın ısını gormuslerdır merak etme satılmadık ozellesmedık bı yer bırakmadılar orasıda cokdan satılmıstır sahıbını beklıyodur

Berlusconi efendi burayı istiyorsa zaten kankası var .Direk ordan bağlantı yapar.Orası satılıcaksa ki hükümet politikası ve diğer şeker fabrikaların durumuna bakılırsa satılır.MÜhim olan burada devletimiz dolayısyla bizim hakkımızın yenilip yenilmemesi durumudur.Bunun  garantisi hükümet, inşallah bir ziyanımız olmaz.
Bu işbirliği ile belki şu  amaçlanıyor ;halka daha sempatik olma isteği olabilir.Daha başka yatırımlar ki aklıma ilk " Bor " geliyor.Veya hiç ummadığımız şeyler vardır.
Ya da biz toplumca paranoyak halimiz neticesinde birşeyler uyduruyor yada bit yeniği arıyoruz.

Bu ortaklık durumunu ilk duyunca bazı tespitler yapmıştım onların neticesinde bir anlaşma olduğunu görüyoruz. Kaldı ki bu  da çok doğal Milan gibi bir devin Futbol endüstrisi olarak daima yeni pazarlara ihtiyacı vardır.Türkiye bu konuda onlar için bakir bir bölge ,birbirine yaklaşan futbol anlayışında oyuncuların 1.lig seviyesinde (İtalyadaki futbol kadar sert olmasakta bizim ülkemizde de futbol kısmen hızlı  ve sert oynanıyor.)Üst sıralara oynayan bir takımda kiralık oynamaları onlar için önemli bizim içinse ileride yıldız olabilecek bazı oyuncuların takımımız formasını giymiş olması önemli ,ülkemiz son 15 yılda beğensekte beğenmesekte avrupa çapında oyuncular yetiştirdi. Evet bunlar çok büyük yıldızlar değildi.Ama avrupa tarafından beğenildiler.Bunun devamını altyapı işbirliğiyle sağlamayı düşünüyorlar herhalde ,bunu neden bizle yapıyorlarda Bursa,Dardanel,Samsun,Trabzon vb.. takımlarla yapmıyorlar.Bunun cevabı yukardaki görüşler ve örneğin bizim Sercan veya Volkan Şen gibi oyuncular çıkaramamış olmamız olabilir.Açıklamak gerekirse böyle bir anlaşmada Bursaya Sercanı 3 milyona alırız vb.. dayatması yapacaklardı .Bursanın bu oyuncular için istediği rakamlarıda biliyoruz. ..
SÜRGÜNDE YEŞEREN VATAN KIRIM
Yukarı
sedefes Liste gör
Deneyimli Yazar

özer sedef akyazı
Yer: Eskişehir
  Alıntı sedefes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/May/2010 saat 10:28
Bu Bizansla mücadele etmek için gerçekten Süper lige yabancı sermayesinin girmesi şart.İnşallah Bu milan işi bir ilk olur.Artık gıcık oluyoruz bu aziz yıldırımlar gibi adamların konuşmalarından.Gıcık oluyoruz uşak hakemlerin yönetimlerinden bir lig bu kadar adimez yahu ...Bi şeyler yapılmalı edilmeli bu bizanslıların bu ligde adam gibi normal takım giibi top oynamaları sağlanmalı.hakemlere gelince onların da piyasa değişince para etmeyeceklerini anlarlar ve normale dönerler...
Yukarı
exorcist Liste gör
Yazar

Serkan
Yer: KutsalTopraklar
  Alıntı exorcist Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/May/2010 saat 12:18
Dünyaya açılma yolunda dev bir adım atan Eskişehirspor, İtalya’nın Milan Kulübü ile kardeş kulüp anlaşması yaptı.

Kırmızı siyahlıların başkanı Halil Ünal ve yöneticiler, geçtiğimiz salı günü Milano’ya giderek, İtalyan kulübünün sportif direktörü Ariedo Braida ile işbirliği protokolü imzaladı.
Eskişehirspor Dış İlişkiler Sorumlusu Necmettin Çelikhan’ın girişimleri sonucu gerçekleşen anlaşma ile iki kulüp arasında şunlar yapılacak:

· Milan, Eskişehirspor’a futbolcu kiralayacak.
· Transferde işbirliği yapılacak.
· İki kulüp Eskişehir’de ortak futbol okulu açacak.
· Eskişehirspor’un antrenörleri Milan’ın tesislerini kullanabilecek.
· Eskişehirspor doktorları, Milan sağlık merkezi Milan Lab’dan yararlanacak.
· Eskişehirspor’un altyapı oyuncuları Milan altyapısında eğitim alabilecek.
· Milan altyapı antrenörleri Eskişehir’e gelerek ders verecek.
· Eskişehirspor ile Milan’ın eski futbolcuları 11 Ekim’de hazırlık maçı yapacak.
· İşbirliğini simgeleyen ürünler iki kulübün mağazalarında satılacak.

Kaynak
Siyah - Kırmızı
Yukarı
shetian26 Liste gör
Yazar

Kaan
  Alıntı shetian26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/May/2010 saat 12:28

Arkadaşlar kimse kimseyi kandırmasın!.. Erken konuşmamak gerek neyin ne olduğunu bilmiyoruz!!! Biz bu haberle sevinç yumağı olurken sitemizde habere yer verirken onlarda ne Eskişehir nede bi anlaşma söz konusu yani sitelerinde..

Halil bi iş yaptım gösterisiyle yine boyuyor gözleri!..
Neden mi SEÇİM VAR YAKLAŞIYOR!!!
Ha halil Ha unakıtan.. bir damla fark yok!!!
Milan'ın bir çıkarı olmasa Emin olun Bize sıra gelene kadar kaç takım var kardeş olucağı!!!
Kimbilir belki de 10 lar ca kardeş takımı vardır Milan'ın..
Erken ve büyük konuşmamak gerek sonuçta Bizimle ilgili bir haber.. olumsuz bir neden çıkarsa üzülen Biz oluruz...
Bir Arkadaşımız güzel söylemiş.. neden o Fırtına gibi Estiğimiz sezonlarda değil de ŞİMDİ?...
Altından öyle yada böyle bir şey çıkabilir ama en büyük iddaa!
Halil'in SEÇİME OYNAMASI!!! VE Milan'ın mutlaka çıkarı olması!!
Biz onların alt yapısına bakıcaz ders alıcaz oyuncu alıcaz peki onların ne karı var afedersiniz?..
Bizden oyuncu alıcaklar ama hangi oyuncuyu ADEM i mi yok sa Alper i mi!!
Alper Milan da oynucak kapasitede değil ha gider tutunursa çok güzel bir haber olur GURURUMUZ OLUR!!
ama kimseyi kandırmayalım Milan kazançlı çıkmasa yapmaz böyle bir şey!!
emin olun kaç kardeşi vardır daha.. Disapprove 
Biz Bize yeteriz.. Şampiyon da oluruz Yeni stadımızda 2015 te Uefa yıda alırız yeter ki İnançlı yürekten oynuyan oyuncular gelsin!...
Yukarı
shetian26 Liste gör
Yazar

Kaan
  Alıntı shetian26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/May/2010 saat 12:28

az konuşuyorum aam çok yazıyorum napıyım kalbimden geçeni yazıyorum Embarrassed

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4647484950 60>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,473 saniyede hazırlanmıştır