eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Eskişehirspor Milan İşbirliği

Cevapla Cevapla Sayfa  123 60>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
esesfrance Liste gör
Yazar

ahmet
Yer: PARIS
Online Durum: Offline
  Alıntı esesfrance Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: Eskişehirspor Milan İşbirliği
    Tarih: 28/Mar/2012 saat 00:03
bu kadar guzel bir yazinin altina ne yazilirki .BRAVOOO
Yukarı
Nusret Liste gör
Deneyimli Yazar

Furkan Öztürk
Yer: İstanbul
  Alıntı Nusret Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Mar/2012 saat 18:06
Alican Döşer'in blogundan , Milan-Eskişehirspor anlaşmasına dair bir yazı.

Alican Döşer yazmış , tanımıyorum kendisini ama ellerine sağlık. Çok güzel yazmış , o kadar bilgiye ulaşmak kolay değil. Keşke kaynağının ismini de verseymiş , söyledikleri daha bir meşru olurdu , ama bu haliyle de gayet ikna edici. En azından benim için.

Şuraya da kopyalıyorum ;

"Milan dünyanın en iyi kulüpleri arasında yer alıyor. Büyük başarılara imza atan, 111 yıllık geçmişi bulunan bir takım ile anlaşma yapmak Eskişehirspor camiası ve kulübü adına olumlu bir gelişme. Her iki kulübün önemli işler yapacağına inanıyorum."
                                                                                               Eskişehirspor Kulübü Başkanı
                                                                                                                 Halil Ünal

Bundan yaklaşık iki sene önce... Basında çıkan haberleri gördüğümüze şaşırdık mı desek, yoksa inanamadık mı desek? Anlaşma şartlarını okuyunca ise hemen kanımız kaynadı, hayaller peşi peşine sıralandı. Eskişehirspor ürünlerini satın alabileceğimiz bir mağazamız olmadığından, yıllardır Milan'ın siyah-kırmızı formalarıyla idare eden bizler, mutluluktan havalara uçuyorduk.

-Eskişehirspor altyapısından her sene üç futbolcu, AC Milan altyapısında eğitim alabilecek.
-Eskişehirspor idari ve teknik ekibi, AC Milan kulübünde eğitim görebilecek.
-AC Milan, altyapıdan ya da A takımda olsa bile kullanmadığı iki futbolcuyu Eskişehirspor'a gönderebilecek.
-Eskişehirspor'un altyapı antrenörleri İtalya'da eğitimlere katılabilecek ve Milan teknik ekibi, sezon içerisinde Eskişehir'e gelerek eğitimler verecek.
-Eskişehirspor ile Milan her sezon bir defa olmak kaydıyla Eskişehir'de ya da Milano'da hazırlık karşılaşması yapacak ve geliri hayır kurumlarına bağışlanacak.
-İki kulüp de bu anlaşmanın sembolü olan ürünleri mağazalarında satışa sunacak.

"Milan Lab" olarak bilinen, bilimsel verilerden yararlanarak 30 yaş ve üstü oyuncuları uzun seneler boyunca oynatabilen bir kuruma sahipler. Altyapıları ve tesis şartları harika. Her yıl dünyanın en iyi oyuncularını kadroda bulunduran bir takım. Kupalar, şampiyonluklar... Örnekler şiddetle çoğaltılabilir. Eskişehirspor'a vizyon, misyon adına önemli katkılar sağlayabilecek bir anlaşmaydı kısaca. Ama sonuç?

Geçtiğimiz hafta bu protokolün imzalanmasında büyük rol oynayan kişilerden biriyle(ismini vermek istemiyorum, ki çok da önemli değil) konuşma fırsatım oldu tesadüf eseri. Ben de hemen sordum: "Durum nedir? İki sene geçmesine rağmen neden kulüpler arasında bir gelişme yok?" diye. Aldığım cevap şaşırtmadı...
"Her işe büyük bir iştahla başlıyoruz ama sonunu getiremiyoruz. Eskişehirspor'la da benzer sıkıntıları yaşadık. Anlaşma imzalandıktan sonra bir sonraki adımı atmak, yani çalışmalara başlamak için kulübe gittiğimde şok oldum. Bana gerekenin yapıldığını, şaşaalı pozlar verip, fotoğraf çekindiklerini, bunların yeterli olduğunu söylediler. Hatta yönetim kurulu üyelerinden bazılarına İtalya'da Marcello Lippi ile bir görüşme ayarladım. Amaç Lippi'nin Eskişehirspor'a teknik direktör olması değil, Eskişehirspor'un Lippi'nin teknik direktörlük tecrübelerinden istifade etmesini sağlamaktı. Hatta ve hatta Marcello Lippi, iki yardımcısını Eskişehir'e gönderdi ancak ne yazık ki bu proje de askıda kaldı..."

Anladık ki her şey reklam her şey palavra. Anladık ki caka satmak için yapılıyor bu tür şeyler. Biz kendi kafamızı kendimiz ütülerken, "Nasıl olacak acaba? Oyuncu transfer edemesek de, Türk futbolunun kanayan yarası olan altyapıyı kendi kulübümüzde kalkındırabilecek miyiz? Spor okulları kurulur mu Eskişehir'de? Antrenörlerimiz, kulüp doktorlarımız harika bir eğitimden geçebilir..." diye düşünüp sorgularken sonuç koskoca bir sıfır.
Bir çok insanın hafızasından yitip gitmiş olabilir fakat o anlaşmayı unutmayanlar, araştıranlar hâlâ var merak etmeyin. Kendi reklamınızı yapmak için Eskişehirspor'un adını, sıfatını kullanmaya hakkınız yok. Hele bunun üzerinden on binlerce taraftarı olan bir kulübün taraftarına yalan söylemek mi? Hem de gözlerinin içine bakarak? Acınası halde bile değilsiniz...

Gezdiniz mi Milano sokaklarında peki? Aldınız mı kendinize, ailenize güzel hediyeler? Yaptınız mı biletleri de o hafta sonu 50 lira? Hiçbir zararınız olmadı şimdi, tertemiz.
Hani bir laf vardır "Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner" diye. O gün ne zaman gelir bilinmez. Belki iki hafta belki iki sene sonra. Ama o gün geldiğinde siz nasıl bunları yaparak bizim suratımıza nasıl tükürüyorsanız, biz de sizin suratınıza öyle bir tüküreceğiz ki yağmur yağıyor sanacaksınız. Yakındır...
/
乇ϟ~乇ϟ
Yukarı
messi26 Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Almanya
  Alıntı messi26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Haz/2011 saat 23:32
bildigime göre bizim alt yapi teknik direktörlerimiz milana gidip orada ders almislardi, belkide onun sayesinde bizim U13'ler sampiyon oldu
Yukarı
Kaan Liste gör
Usta Yazar

Kaan
  Alıntı Kaan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Haz/2011 saat 23:19
bizim böyle işbirliğimiz vardı dime... başlığı görücne hatırladım.

bu işbirliği bizim işimize yaradımıydı ?
KaanOZTRK
Yukarı
hulusi26 Liste gör
Deneyimli Yazar

esesli
  Alıntı hulusi26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Haz/2011 saat 19:27
başkan bandoeses'in bu sene lig tv ye konuk olduğu zaman davetsiz misafir olarak gelmişti. Ve bazı açıklamalar yapmıştı bu açıklamalardan birisi ise ; sezer, batuhan, ve sanırım alperin milanın kampına katılacağını söylemişti.  bakalım ne olcak
Yukarı
dayz26 Liste gör
Deneyimli Yazar

-----
Yer: Turkey
  Alıntı dayz26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Haz/2011 saat 19:23
ben açıkcası kardeş kulüp olduğumuza inanmıyorum,bunların söylediği hangi şey doğru?
eses sevdamız hiç bitmeyecek.......
Yukarı
ESfeverES Liste gör
Usta Yazar

Murat Soylu
Yer: Almanya/Voerde
  Alıntı ESfeverES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Haz/2011 saat 18:40
Baskanim, Milan ile isbirlik evdeki hesap carsiya uymadi misali gibi olmadi galiba, ne olur bize baska bir kardes takim bul artik. Bize her yer Eskisehir.  LOL 
Yukarı
Twenty6_nl Liste gör
Usta Yazar

Mert
Yer: Hollanda
  Alıntı Twenty6_nl Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Oca/2011 saat 00:48
bu nasil kardes kulup yaa, bari 2-3 futbolcu gelseydi, yada beraber kamp falan yapilsaydi, bostan kardeslik bu..., bari Sezeri verseydiniz
Ben Eskişehirliyim, Eskişehirsporluyum.
Yukarı
Koray Liste gör
Usta Yazar

KORAY
Yer: ortanın ortası
  Alıntı Koray Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Oca/2011 saat 20:11
Çağıl Abi'nin son paragrafında sorulan soruların cevaplarını ben de bekliyorum Şahin Bey'den... Böyük Başkan'ı ve Bülent Başgan'ı eleştirenler acaba hangi muhteşem başarılarımıza çomak sokma gayesi ile hareket ediyorlar ben de öğrenmek istiyorum...
Cahille sohbeti kestim...
Echo Sierra Kilo India Sierra Echo Hotel India Romeo Sierra Papa Oscar Romeo
Yukarı
serdargül Liste gör
Usta Yazar

serdar
  Alıntı serdargül Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Oca/2011 saat 13:07
Afrikada futbol okulu olan futbolcu konusunda yardım önerenler de vardı ama bu kulüp için birşeyler yapmak istemek yetmiyor Türk mantığı böyle bir yönetici veya bir siyasinin yakını olsaydınız böyle bir iş beklenmeden maaş bağlanırdı size malesef yurdumda dürüstlük artık zor bulunan bir erdem profesyonellik ise hiç gelmedi.Bu sene ilk defa bilet aldım büyük ikramiye çıkarsa Eskişehirsporu satın alıp nasıl dünya kulübü olunurmuş gösterecektim bu zihniyete. Hayal ama bu kirlilik içinde yaşamak gerçekten çok bunaltıyor Dünya devi denilen kulüp başkanlarının bazılarının adını dahi bilmiyoruz ama yazık ki bizde devlet başkanlarından fazla tanınıyor.Bir başıbozukluktur gidiyor düzelmesi umuduyla başka şeylerle avunmaya çalışıyoruz yoksa düşünürsek yaşayamıyoruz.En acısı da belki budur, farkında olmaktır.
EDİZ BAHTİYAROĞLU
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  123 60>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,703 saniyede hazırlanmıştır