eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Tesislerimize Giriş Yasaklanıyor

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 23456 7>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ogur Liste gör
Deneyimli Yazar

ogur

Oguz
Yer: Ireland
Online Durum: Offline
  Alıntı ogur Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Ağu/2009 saat 02:40
Alıntı yapılan Esparta _yigit

Tamam da ancak Rıza hoca'nın idman öncesi ya da idman sonrası ya da idman sırasında yaptırdıkları kendisini bağlar .Rıza Hocamız idman sonrası terli oyuncularla minyatür kale maç yapıyor olabilir, bunu neden yapıyordur elbet kendine göre bi nedeni vardır.Oyuncularımızın motivasyonunu arttırmak , onların moralini yükseltmek için yapılan bir harekettir.Bu kimseyi bağlamaz işini iyi yaptıktan sonra.Bu yüzden de ben bu kararı doğru buluyorum.

Özellikle malesef sakarya gazetesi gibi Anti Rıza hocacı bir yerel medyamız varken, Hocamızın her fırsatta kuyusunu kazmaya çalışan futbolu çok bildiğini sanan pek değerli (!) köşe yazarlarımız varken bu kararı yerden göğe kadar doğru buluyorum.

"Kimseyi bağlamaz" diye bir görüşü anlayamıyorum şahsen. Eskişehirspor özelleşti de bizim mi haberimiz olmadı  acaba da bizi bağlamıyor ?

Hocanın antreman sırasında yardımcılarıyla maç yapmasını savundugunun farkındasındır umarım ? 

Evet bütün takım duşunu almaya,dinlenmeye giderken kalecileri  göndermeyip motivasyonlarını arttırmak için yaptıkları maçlarda kaleye koyuyordur kendi zevkini tatmin için olacak değil ya.

Yukarı
Esparta _yigit Liste gör
Usta Yazar

Ygt
Yer: Yıldıztepe Loj.
  Alıntı Esparta _yigit Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Ağu/2009 saat 02:50
Alıntı yapılan ogur

"Kimseyi bağlamaz" diye bir görüşü anlayamıyorum şahsen. Eskişehirspor özelleşti de bizim mi haberimiz olmadı  acaba da bizi bağlamıyor ?

Hocanın antreman sırasında yardımcılarıyla maç yapmasını savundugunun farkındasındır umarım ? 

Evet bütün takım giderken kalecileri  göndermeyip motivasyonlarını arttırmak için yaptıkları maçlarda kaleye koyuyordur kendi zevkini tatmin için olacak değil ya.

Bağlamaz diyorum çünkü işini doğru yapıyorsa bu adam idmanlarda ne yaptığı kimseyi ilgilendirmez , en nihayetinde işini yapıyor.Ha ne zamanki bu olaydan  sonra , Allah korusun takım üst üste kötü sonuçlar almaya başlar , ne bileyim çok fazla sakat vermeye başlarız,takım her maçta 60.dakikadan sonra oyundan düşmeye başlar. İşte o zaman bunun hesabı sorulur , Hocam sen o basına kapattığın idmanlarda bu futbolculara ne veriyosun da  bu takım böyle kötü oynuyor, hiç mi çalıştırmıyorsun bu oyuncuları diye o zaman sorarlar.

Ha bir de unutmadan bir dip not daha ekleyeyim , Mustafa Denizli geçen sezonun ortasında malum takımın başına geçtiğinde yaptığı ilk iş Ümraniye'deki idmanları basına kapatmak , basına kapatmayı bırak kulüp başkanı olan  malum tüpçü şahısın bile tesislere girmesini istemedi karşılıklı konuşarak.Sonucunda ne oldu o malum takım sezonu şampiyon tamamladı...

ÇUFF ÇUFF HEEY..
Yukarı
ogur Liste gör
Deneyimli Yazar

ogur

Oguz
  Alıntı ogur Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Ağu/2009 saat 03:03

Rıza Hoca'nın antreman sırasında minyatur kale maç yapması eleştirildiği için basına yasak koymasını normaldir az  bile yaptı diye kabulleniyorsunuz,ben anlayamıyorum gercekten.

Antremanı basına kapatmak şampiyonluk getiriyorsa stadı kapatalım seyirciye.

Mustafa Denizli ile Rıza Calımbay aynı sebeplerden kapadılar sanki antremanları basına,

örneklerden konuşacaksak Giray Bulak da bizim maç sonrasında 2 Konyalı gazeteciye "bu takım düşmeyecek sizi de kafanızın üzerinde yürütecegim" demişti.Ne Bulak kaldı ne Konyaspor.

Antreman basına kapatılır ama hoca köşe yazısını beğenmedi diye değil. 

Yukarı
Esparta _yigit Liste gör
Usta Yazar

Ygt
  Alıntı Esparta _yigit Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Ağu/2009 saat 03:12
Bu onun kararıdır saygı duymak gerekir. Kendi adıma söyleyeyim , yerel medyamızda ismi lazım olmayan bazı futbolu çok bildiğini sanan , sırf eleştiri yapmış olmak için eleştiri yapan çok saygı değer (!) köşe yazarlarımız varken  Rıza Hoca'nın bu kararını yerden göğe kadar doğru buluyorum..

ÇUFF ÇUFF HEEY..
Yukarı
darknESS Liste gör
Usta Yazar

Onur
Yer: Turkey
  Alıntı darknESS Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Ağu/2009 saat 03:23
olması gereken mantıklı bir karardır. alınan bu kararın sebebi rıza hocanın bizim basına kızgınlığı yada oyuncularla oraya giden kişiler arasındaki olaylar olabilir. antremanlar ara ara açılabilir beli taraftara ama bunun için ayrı bir tribün ve ayrı bir yol yapılmalı. oyuncu, yönetici ve teknik kadro tesislerde taraftarla ne kadar az karşı karşıya gelirse o kadar iyi. profesyonelce alınmış bir karardır.

konuşulduğu gibi basının yazdıklarına karşı bir tepkiyse savaş başlamış demektir. forum kullanıcılarının bir çoğundan daha kötü köşe yazarlığı yapan, 90 ların başından kalma bazı yerel gazete yazarlarıda her fırsatı değerlendirirler bundan sonra. vizyonsuz yazarlardan beklenen şeyi yaparlar şikayet ederler takımı teknik ekibi taraftara. ehhh buna kanarsakta 5-6 hafta sonra rıza gitsinmi kalsınmı tartışmasına gireriz.
dusmanlari kardes yapan ESES
Yukarı
Esparta _yigit Liste gör
Usta Yazar

Ygt
  Alıntı Esparta _yigit Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Ağu/2009 saat 03:23
Alıntı yapılan ogur

Rıza Hoca'nın antreman sırasında minyatur kale maç yapması eleştirildiği için basına yasak koymasını normaldir az  bile yaptı diye kabulleniyorsunuz,ben anlayamıyorum gercekten.

Antremanı basına kapatmak şampiyonluk getiriyorsa stadı kapatalım seyirciye.

Mustafa Denizli ile Rıza Calımbay aynı sebeplerden kapadılar sanki antremanları basına,

örneklerden konuşacaksak Giray Bulak da bizim maç sonrasında 2 Konyalı gazeteciye "bu takım düşmeyecek sizi de kafanızın üzerinde yürütecegim" demişti.Ne Bulak kaldı ne Konyaspor.

Antreman basına kapatılır ama hoca köşe yazısını beğenmedi diye değil. 

Antremanla stad aynı şeyler değil bir , ikincisi Mustafa Denizli idmanları neden kapattı , çünkü takımıyla maç günlerine kadar tesislerde yalnız kalmak, rahat olmak amacıyla kapattı.Nitekim Rıza hoca da aynı sebepten kapatmıştır.Kaldı ki Mustafa Denizli başkanlarının bile tesislere gelmesini istemedi.Keşke Rıza hocamız da öyle bişey yapsa da bizim başkan da girmese tesislere Smile
ÇUFF ÇUFF HEEY..
Yukarı
ogur Liste gör
Deneyimli Yazar

ogur

Oguz
  Alıntı ogur Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Ağu/2009 saat 03:29

Yigit,

Nasıl bir düz mantık bu ? M. Denizli şundan bundan kapadı Rıza Hoca da  aynı sebeple kapamıştır işte diye mantık yürütüyorsun.

Gün gibi ortada olan şeyleri bile kabul etmiyorsun o yüzden kusura bakma  ben daha fazla girmiyorum bu topa. 

Yukarı
Esparta _yigit Liste gör
Usta Yazar

Ygt
  Alıntı Esparta _yigit Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Ağu/2009 saat 03:36
Düz mantık değil alenen ortada her şey. Bende zaten bu konunun daha fazla üstüne gidilmemesinden yanayım ya ,sonuçta hocamızın verdiği bir karardır , saygı duymak gerekir..

Demin de dediğim gibi ,Allah korusun işler yolunda gitmez bu olaydan sonra takım kötü sonuçlar almaya başlar, saha da hiç bir varlık gösteremez.İşte o zaman bunun hesabı da hocaya sorulur, sen bu oyunculara idmanlarda ne veriyosun,nasıl çalıştırıyorsun diye...

Ancak şimdi bu konunun daha fazla üstüne gitmek çok yersiz.Şahsen ben sonuna kadar da hocamızın arkasındayım, o yerel basınımızın ismi lazım olmayan  yazarlarının değil...
ÇUFF ÇUFF HEEY..
Yukarı
omerbihlar Liste gör
Usta Yazar

Ömer Bıhlar
Yer: Eskişehir
  Alıntı omerbihlar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Ağu/2009 saat 03:50
Ben bu konuda gözlemledikleri aktarayım.

İdmana gelen basın ve taraftar yasağının birilerine karşı savaş açmak gibi birşey olduğunu düşünmüyorum.

Öncelikle taraftar. Antrenman da izlenebilsin diye oraya tribün yapılmış ancak bazı kişiler sürekli tesis binasının o tarafa geçmek istiyor. Rıza hocanın bundan rahatsız olduğunu düşünüyorum. Ayrıca birde sürekli futbolculara laf atip onları rahatsız eden çocuklar oluyor. Bırakın sahadaki futbolcuyu tribünde idmanı izleyenleri bile çok rahatsız ediyorlar. Bu yasağın sadece maç provasının yapılacağı günlerde olacağını düşünüyorum.

Basına gelen yasak da haklı. Bazı gazeteci arkadaşlar sahaya girdikleri zaman işlerini bitirdikleri halde çıkmak bilmiyorlar. Tamam gazeteci gözlem yapmak istiyodur ancak bu farklı bişey. Örneğin geçen hafta Youla düz koşu yapıyor, bir gazeteci abimiz oturmuş kenara her turda Youla'ya laf atıyor, yanına çağırıyor. Hal böyle oluncada belli bir süre dışında basının saha içinde yer alması gereksiz.

Rıza hoca ve ekibinede idman sırasında yardımcıları ile birlikte maç yapıyor diye yasak gelmiş. Ben bir çok idman izledim Rıza hocanın takım idman yaparken orda minyatür kale oynadığı görmedim. İdman sonralarında oynuyorlar genelde. Rıza hoca, Bülent hoca, Orhan hoca, Cengiz hoca ve menejerimiz Kerem Atılmaz sürekli takımı takip ediyorlar. Özellikle Rıza hoca ve Bülent hocanın takımın başından biran olsun ayrıldığını görmedim. İdman bitip oyuncular çıkmaya başladıktan sonra kendi aralarında maçlarını oynuyorlar bu kadar. Bundan doğal bişeyde olamaz.
Rakibinle uğraşma, takımını destekle...
Ömer Bıhlar
Yukarı
ESkisigibiES Liste gör
Usta Yazar

Cem E.
  Alıntı ESkisigibiES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Ağu/2009 saat 08:56
Hergün A futbolcuya nazar değdi bileği burkuldu,B fubolcu hırs küpü,C futbolcu idmanın neşe kaynağı yazmaktan başka elle tutulur herhangi bir konuya değinmeyen,çoğu zaman eski fotoğrafları kullanan,isimleri doğru yazmaktan aciz bu çok değerli basın hergün hırsızdır diye haber yaptığı adamın tek hakim olması gereken antrenman sahasında  yönetici ile geyik yapması engellenince sansürlenmiş oluyor öyle mi?
101 yıllık basın özgürlüğü maratonunda bir gazete bu kadar bel altı vurmuş mu tarihte?
Rıza Hocaya başka konularla ilgili bir kızgınlığınız olabilir,sevmediğiniz ve eleştireceğiniz pek çok yönü var ki ben de eleştiriyorum.
Ama sakın ola hergün hasbel kader ele geçirdikleri kalemlerle insanları karalayan tipler üzerinden vumaya kalkmayın.
Çünkü bu adamların hesabı ne zaman değişir bilinmez.Gerçekler farklı dile getirilirse herkes zarar görür.
“Herşeye rağmen Eskişehirspor kurulacaktır.''
M.Aziz BOLEL...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 23456 7>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,219 saniyede hazırlanmıştır