eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Türkiye'de ve Dünya'da Futbol
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

2009-2010 Avrupa Kupası Maçları

Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 147>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
emr26e Liste gör
Deneyimli Yazar

EMRE
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı emr26e Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Haz/2009 saat 02:39
Alıntı yapılan Volkan

Alıntı yapılan DreaMzzZ

avrupada hangı takım olursa olsun o ay ve yıldızı bayragımızı temsıl etmeye gıdıyor ama ne yazıkkı herkez bunu anlayabılıcek kapasitede degıl avrupada herkez bızım takımımız

Kapasite falan karıştırma adabın ile yaz ..

Adamlar Uefa şampiyonu olsa bayragımızı temsil etti diye Eskişehir sokaklarında kutlıyacaksın o zaman ..

Ben 3 ay önce caddede kovaladığım adam ile Avrupa'da beni iyi temsil etti diye kol kola gezemem.

Sana kolay gelsin..

Sivas Trabzon ve sözde büyüklerin rakiplerine başarılar Clap

adamlar 3 büyükleri tutuyo diye sen ilerde kızda vermezsin hatta savas çıkarsa aynı mevzide beraber yatmaz hatta dönüp ona sıkacaksın galiba tamam adamlar şikeyle torpille bu ülke sınırları içinddee iş yapıyolar bende katılıyorum ama bu kadarda düşmanlık olmaz hatta O BAYRAĞI TEMSİL ETTİ DİYE lafı bi ağızdan nasıl bu kadar kolay çıkar anlamak mümkün değil o bayrak için bi gram iyilik yapan bu ülkeye faydası olan herkes takdiri hak eder takdir etme tamam saygı duyarım ama düşmanlık duymak bizi büyüük yapmaz küçültür
SİYAH YADA KIRMIZI GİY
       ATKINI AL
Yukarı
esaf Liste gör
Deneyimli Yazar

Fatih
Yer: Memleket...
  Alıntı esaf Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Haz/2009 saat 02:42
Alıntı yapılan Cumhuriyet

Geçen sezonun başlığında da aynı muhabbetler yapıldı.Yine bu başlıkta da yapılacaktırConfused

Umarım tüm takımlar başarılı olurlar.Kulüplerimizin, ülke puanlarına yapacakları katkı ile Eskişehirspor ve diğer Anadolu takımları için Avrupa, daha kolaylaşacak.

hepsi başarılı olsun biri uefayı biri cl'yi alsın. sonra basın bunları avrup aslanı avrupa perensesi diye pofpoflasın. sonra bizde oturup düşünelim yav eskişehir çocugu niye gsli fbli bjkli olmuş diye...

Ne Zaman Gelecek O Büyük Gece?
Yukarı
KuRBaN Liste gör
Usta Yazar

Hasan Balaban
Yer: Uluönder
  Alıntı KuRBaN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Haz/2009 saat 02:46
Diyelim ki önümüzde ki sezon 3. olduk. Şampiyonlar Liginde Sivas ve Beşiktaş ülkemizi en iyi şekilde temsil etti. Ülke puanı yükselecek. Belki biz de şampiyonlar liginde oynama fırsatı yakalayacağız.
Galatasaray Uefa kupasını kaldırdı, Fenerbahçe çeyrek final oynadı. Hangimiz Eses'i bıraktık. Eğer onlar başarılı olacak, gençlerimiz başarılı takımı tutacak diye korkarsak, kusura bakmayın sorun onlarda değil bizdedir.
Yukarı
esaf Liste gör
Deneyimli Yazar

Fatih
  Alıntı esaf Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Haz/2009 saat 02:54
Alıntı yapılan KuRBaN

Diyelim ki önümüzde ki sezon 3. olduk. Şampiyonlar Liginde Sivas ve Beşiktaş ülkemizi en iyi şekilde temsil etti. Ülke puanı yükselecek. Belki biz de şampiyonlar liginde oynama fırsatı yakalayacağız.
Galatasaray Uefa kupasını kaldırdı, Fenerbahçe çeyrek final oynadı. Hangimiz Eses'i bıraktık. Eğer onlar başarılı olacak, gençlerimiz başarılı takımı tutacak diye korkarsak, kusura bakmayın sorun onlarda değil bizdedir.

gençlerimiz başarılı takım tutacak diye korkmuyorum. medya gencleri onlara yoneltecek diye korkuyorum. sorun bireyde degil medyada.

ayrıca sen o takımları tutmuyor olabilirsin. ben tutmuyor olabilirim. ama hicmi arkadasın yok "o" takımları tutan. yada deki eskişehirde biz bu özentiligin önüne geçtik. peki diger şehirler?bu şekilde "bizansın" yıkılmasına imkan yok. ne zamanki bu 3 takımdan biri küme düşer o gün türk futbolunun bayramı olur.

Ayrıca hakederek gittiklerini düşünsem inanki bende destek olurum...

Yukarı
sml_cvsgl Liste gör
Deneyimli Yazar

İsmail
Yer: Eskişehir
  Alıntı sml_cvsgl Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Haz/2009 saat 02:57
Sivas'la Beşiktaş şampiyonlar liginde final oynasın. Fener, Trabzon, Galatasataydan birisi UEFA ligini kaldırsın. Süper kupada da ecnebiler türk çocuklarını seyre dalsın.

Türk milleti her ne kadar birbiri içerisinde rekabet içinde olsa da, ülke dışına çıkınca bir bütün olmasını bilmiştir. Ben avrupa kupalası maçlarında, örneğin Beşiktaş maçında Fenerbahçeli formalı insanları gördüğümde yada Galatasaray bayan basketbol maçında Eskişehirspor bayrağını gördüğümde gururdan tüylerimin diken diken olmasına engel olamıyorum.

Hangi takımımız avrupada başarı gösterirse alkışlamasını, detek olmasını sevincini ve üzüntüsünü paylaşmasını bilmemiz gerekli.

Beyfendiliği centilmenliği ile ün yapmış Eskişehirspor taraftarının bu yazdıklarını okuyunca gözlerime inanamıyorum, üzülüyorum.

Yoksa Hıncal Uluç'un dediği gibi Eskişehirspor taraftarının da profili değişmiş mi bizde mi bizans takımlarına benziyoruz artık? Şunu çok iyi biliyorum ki okuduğum, seyrettiğım, büyüklerimden bir  masal gibi dinlediğim efsane taraftar bu değil.

İyi geceler...
...EsKiŞeHiR...
Yukarı
KuRBaN Liste gör
Usta Yazar

Hasan Balaban
Yer: Uluönder
  Alıntı KuRBaN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Haz/2009 saat 03:01
Ben bizi temsil ettiler diye, çıkıp zil takıp oynamam. Ama başarılı olsun isterim. Sonuçta Türk takımı mı?
Bizzat  komşum Galatasaraylı. Liseden arkadaşım Beşiktaşlı. Bunun gibi örnek çok. Basın oyunu olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Ama bu aralar çok büyük bi Eskişehirspor akımı başladı. Neden? Galatasaray'ı yendik, Fenerbahçe'yi dize getirdik diye. Artık o takımı tutarsa diye korkmamıza gerek yok.
Sivasspor yarışacak Şampiyonlar Liginde. Sivasspor'da mı bizans? Tamam kendi takımımız herşeyin üstünde. Ama bu tamamiyle Milli bir olay.

Yukarı
omerbihlar Liste gör
Usta Yazar

Ömer Bıhlar
Yer: Eskişehir
  Alıntı omerbihlar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Haz/2009 saat 03:13
Alıntı yapılan esaf

Alıntı yapılan Cumhuriyet

Geçen sezonun başlığında da aynı muhabbetler yapıldı.Yine bu başlıkta da yapılacaktırConfused

Umarım tüm takımlar başarılı olurlar.Kulüplerimizin, ülke puanlarına yapacakları katkı ile Eskişehirspor ve diğer Anadolu takımları için Avrupa, daha kolaylaşacak.

hepsi başarılı olsun biri uefayı biri cl'yi alsın. sonra basın bunları avrup aslanı avrupa perensesi diye pofpoflasın. sonra bizde oturup düşünelim yav eskişehir çocugu niye gsli fbli bjkli olmuş diye...

Yaşınız 23 olarak gözüküyor. Galatasaray UEFA Kupası'nı aldığında yaşınız 14 civarındaydı. Peki o kupanın alınması sizde bi caydırıcılık yarattı mı? Cevabınız büyük ihtimal hayırdır. Çünkü benimde öyle. Yani bu takımların başarısı gerçekten Eskişehirspor'u seven, benimseyen kimseyi yolundan caydıramaz. Eğer böyle olsaydı 2000 yılında 10-15 yaş arası diyebileceğimiz kişileri (bu kişiler şuanda tribünde epey bir yere sahip) kaybetmiş olurduk. Zaten bir kupa aldı diye takım değiştiren kişiden bizede hayır gelmez.
Rakibinle uğraşma, takımını destekle...
Ömer Bıhlar
Yukarı
esaf Liste gör
Deneyimli Yazar

Fatih
  Alıntı esaf Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Haz/2009 saat 04:18
Alıntı yapılan omerbihlar

Yaşınız 23 olarak gözüküyor. Galatasaray UEFA Kupası'nı aldığında yaşınız 14 civarındaydı. Peki o kupanın alınması sizde bi caydırıcılık yarattı mı? Cevabınız büyük ihtimal hayırdır. Çünkü benimde öyle. Yani bu takımların başarısı gerçekten Eskişehirspor'u seven, benimseyen kimseyi yolundan caydıramaz. Eğer böyle olsaydı 2000 yılında 10-15 yaş arası diyebileceğimiz kişileri (bu kişiler şuanda tribünde epey bir yere sahip) kaybetmiş olurduk. Zaten bir kupa aldı diye takım değiştiren kişiden bizede hayır gelmez.

ben 14 yaşındaydım 14 yaşından sonra insanlar pek takım degiştirmezler. insanlar genelde 7-8(bu rakam tamamen sallamadırSmile) yaşlarında takım tutmaya başlar. gs uefa aldıgın da 7-8 yaşlarında olan cocukların büyük cogunlugu gslidir. bence eskişehirdede boyledir. ama varsayalımki eskişehirde boyle olmasın. Türkiyenin bircok yerinde boyledir. antibizans oluşumu yerel bir olusum degil. eger bu olusumun sonuc almasını istiyorsak Bütün türkiyenin enaz eskişehir seviyesinde olması gerekir.

ayrıca evet o yıllarda 10-15 yaş arası olanlar tribunlerde epey bi yere sahiptir ama sence bunların sayısı kactır? 3000? 4000? peki eskişehirde bu yaş aralıgında kac kişi var?

sürekli taraftar sayımızın cokluguyla ovünürüz.(diger şehirlere gore) ama eskişehirde su ana ilk ve orta ogretimde okuyan 123000 cocuk var. bunların yarısı kız desek geriye 65000 erkek kalır. bu erkelerin 30000i stada gelemeyecek kadar kücük desek geriye 35000 kişi kalır. hadi bunların 20000inide futbolla ilgisiz olsun. geriye 15000 ogrenci kalır.

eeee nerde bu ogrenciler? niye stadda yoklar?  yoksa onların onemli bir bolumude istanbul sempetizanımı? burda ogrenci kardeşlerimiz var onlara soralım sınıflarında kac tane safkan esesli var? bide bugunler iyi gunlerimiz takımımızın ivme yakaladıgı donemler bu donem epey yuksliş oldu cok degil bundan 3 sene once bugunkinin yarısı bile degildik.

şimdi forumumuzda degişik başlıklarda tartışılıyor. bu şehrin işadamları niye yeterince yardım etmiyor diye? aslında cevabı olacildigince basit cunku bircogu esesli degil. bırakın işadamlarını yonetimde bile safkan esesli olmayanlar var. Allahınızı severseniz soyleyin sizn zorunuza gitmiyormu? peki buyoneticiler işadamları niye esesli degil? cünkü medya istanbulun malum 3 takımının pirelerini deve yapmış herkesi onlara yonlendirmiş. şimdi onlar avrupada en ufak başarı yakalasın medya başlayacak pofpoflamaya. tvnin karsısında herşeyden korumasız izleyen cocukların beynine nakşedecek malum 3 takımı.

başarılarını ovecek ama başarının nedenlerini anlatmayacak. yapılan vergi aflarından arazi hibelerinden zamanında federasyon kanalı ile anadolunun masum takımlarından kesilip istanbul takımlarına verilen paydan hic bahsetmeyecek.

bir onceki postumdada soyledim tekrar edeyim şartların eşit oldugunu düşünsem bende avrupa arenasında onları desteklemeyi düşünebilirim.

Umarım meramımı anlatabilmişimdir. Saygılarımla...

Yukarı
menderes26 Liste gör
Usta Yazar

birkan
Yer: eskişehir
  Alıntı menderes26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Haz/2009 saat 08:48
avrupa kupalarında tüm takımlarımıza başarılar diliyorum

lütfen saçma sapan yorum yazmayın adamlar bizi temsil ediyorlar
http://www.facebook.com/group.php?gid=50079368890

facebooktaki espana sayfası
Yukarı
DreaMzzZ Liste gör
Yazar

Evren
Yer: ESKİSEHİR
  Alıntı DreaMzzZ Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Haz/2009 saat 09:47
tartşmaya girmeye zaten gerek yok.Anlayan anlıo orda ne yazdıgını tum kuluplere gonulden basarılan ıns ulke puanımızı cok bır sekılde yukseltırler
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 147>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,703 saniyede hazırlanmıştır