eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Ağustosböceği ile karınca:

Cevapla Cevapla Sayfa  123 8>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
es_bil Liste gör
Usta Yazar

Mehmet Ergim İMAN
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı es_bil Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: Ağustosböceği ile karınca:
    Tarih: 04/Ağu/2007 saat 12:46
Hürriyet'in bugünkü manşetini gördüyseniz, eminim böyle bir belediye başkanına sahip olduğumuz için bir kez daha gurur duymuşsunuzdur... Aynen aktarıyorum:

--------------------------------------------------------------------

Ağustosböceği ve karınca

4 Ağustos 2007
Ağustosböceği%20ve%20karınca Biri, belki de dünyanın tek susuz başkenti olan Ankara’nın Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek. Diğeri, susuzluktan kavrulan Türkiye’de sıkıntının ’s’sini yaşamayan Eskişehir’in Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen. Gökçek, susuzluğun pençesindeki Ankara’ya acil çözüm bulmak için kıvranırken, Büyükerşen, 3 yıl önce gördüğü tehlike yüzünden yaptırdığı barajın keyfini yaşıyor.

TÜRKİYE günlerdir Başkenti’nin susuz kalmasını konuşuyor. Konuşuyor çünkü su yok, kriz var. Ama kimse Eskişehir’i konuşmuyor, çünkü orada kriz yok, su var. Belediye riski görüp 3 yıl önce barajını kurmuş şimdi 3.5 milyon metreküp suyu tepe tepe kullanıyor Eskişehir. Ağustos böceği ile karıncanın hikayesine benzeyen iki kentin ve iki başkanın öyküsü ise şöyle:

2 ADIM ÖNÜNÜ GÖREMEDİ

Ankara susuz kaldığında, 13.5 yıldır Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Melih Gökçek’in dünyanın en büyük su firmalarından Thames Water’in 5 yıl önce yaptığı "Ankara susuz kalacak" uyarısını kulak arkası ettiği anlaşıldı. /_newsimages/3842484.jpgArdından başkente içme suyu sağlayacak Gerede Barajı için "Su önceliğimiz değil" diyen Gökçek’in, bu proje için sağlanan Japon kredisinin görüşüleceği Hazine Müsteşarlığı’nda düzenlenen toplantıyı da boykot ettiği belirlendi. 12 Mart 2004 Cuma günü Saat 10.30’da Hazine Müsteşarlığı’da Japon Hükümet Temsilcisi, T.C. Dışişleri Bakanlığı Temsilcisi, DSİ temsilcileri ve Hazine Müsteşarlığı temsilcisi, proje için gerekli yaklaşık 250 milyon dolar tutarındaki "Uygun Koşullu Kredi" anlaşması için hazır bulundular. Ancak, Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü’nün de temsil edilmesi gerekiyordu. Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, toplantıya ASKİ temsilcisini göndermedi.

ÖDENEK OLMADAN YAPTIRDI

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ise yatırım programında olmamasına ve bütçesinde ödenek bulunmamasına rağmen kendi imkanlarıyla gölet yaptırarak Eskişehir’i su sıkıntısından kurtardı. Bilim adamlarının kuraklık uyarılarını dikkate alarak 2005 yılında merkeze bağlı Mamuca Köyü yakınlarındaki vadide baraj göletini 4.5 ayda tamamladıklarını anlatan Büyükerşen, bu inşaatta Büyükşehir Belediyesi’ne ait makine parkının kullanıldığını, belediye mühendisleri, teknik eleman ve işçilerin çalıştığını kaydetti. Büyükerşen, mevsimin kurak geçmesine rağmen yaptırdıkları Mamuca Göleti’nde halen 3.5 milyon metreküp su bulunduğunu ve 2.5 km. uzunluğunda ferş alanı olduğunu söyledi.

’Annenize gidin Ankara rahatlasın’ sözü dış basında

Reuters haber ajansı, Gökçek’in Ankara’da su kesintilerini hafifletmek amacıyla insanlardan tatillerini uzatmalarını önermesini alaycı bir üslupla verdi. Ajans, Melih Gökçek’in şu sözlerine dikkat çekti: "Belediye personelini iki aylık izine göndermeyi planlıyorum. Bir 50 bin, 60 bin kişi Ankara’dan ayrılsa biraz rahatlarız. Annelerini babalarını ziyaret etseler fena mı olur." Reuters, Gökçek’in susuzluktan dolayı küresel ısınmayı suçladığını ve şunları söylediğini de yazdı: "Kuraklık aniden dünyaya vurdu. Allah’ın böyle bir felakete izin vereceğini asla beklemedik... Allah isterse hemen yağmur yağabilir."

Tehlikeyi 3 yıl önceden gördü Eskişehir’i kurtardı

Yılmaz Büyükerşen, bu barajın yapımının AKP’li Büyükşehir Belediye meclis üyelerince, "Eskişehir’in altı üstü su. Niye baraj yapıyorsun" diye eleştirildiğini söyledi. Büyükerşen gölette şimdi su sporlarının bile yapıldığını belirterek şöyle dedi: "2005 yılından beri, yine küresel ısınmaya karşı, beş yeni su havzası ilan ettik ve tescil aldık. Ayrıca 2001 yılında Avrupa Yatırım Bankası’ndan kredi alan Büyükşehir Belediyesi, kentin su şebekesindeki kaçaklarını önlemek amacıyla, su borularını yenileyecek, elektronik kontrollü ’SKADA’ sistemini ihaleye çıkardı. Büyükşehir Belediyesi ESKİ Genel Müdürlüğü, şimdi de 2008 yılı bütçesinde yer almak üzere, yeni bir gölet projesi ve içme suyu rezervlerine yönelik kaptaj projeleri ile yeni su havzalarını mevcut şebekeye bağlanması hazırlığını bitirmek üzere."

--------------------------------------------------------------------

Haber herşeyi anlatmış zaten, üstüne diyecek bir şey var mı???ClapClapClap
Yukarı
esesesin Liste gör
Deneyimli Yazar

esin varnalı
  Alıntı esesesin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Ağu/2007 saat 12:52
    büyükerşene her ne kadar kanım ısınmasa da yiğidi öldürüp hakkını vermek lazım.eskişehirin cehresini değiştirdi kim ne derse desin.bi de ES ES ime destek verse tam süper olacak.Wink
renkelrimiz siyah kırmızı lakabımız kırmızı şimşeklerdir.sarı forma nerden çıktı arkadaş...
Yukarı
Enes Liste gör
Yeni Yazar

sinan
  Alıntı Enes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Ağu/2007 saat 13:09
es_bil arakadasım b.belediyede çalışıyorsun sanırım artık kesin sana terfi yada madalya verirler..bir önemli konuda unuttun sanırım burası eskişehirspor forumu bu konudaki düşünceni yazacağın yer belediye nin forum yada okuyucu köşesi olmalıydı..

moderatör arkadaşlar yeni forum çok güzel ama birde şu zihniyeti değiştirseniz diyorum..burası ESKİŞEHİRSPOR FORUMU konularda buna uygun olmalı..
Yukarı
esestaner Liste gör
Yazar

taner
Yer: Turkmenistan
  Alıntı esestaner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Ağu/2007 saat 13:45
  Aktif%20Konular

başlığın açılma yeri gayet uygun.

es_bil'in avukatı değilim ama kendisi bir öğretim görevlisidir. Yolladığı haber de Eskişehir için gayet gururlandırıcı bir haberdir. Başlığın siyasi bir içeriği yoktur, saldırmaya hiç gerek yoktur, hele hele es_bil'in terfi almak gibi bir menfeati hiç yoktur. Bu haberi ben önce görseydim ben yapıştırdım buraya.es_bil arkadaşıma teşekkür ediyorum, bu linki de Eskişehirli olan herkese yolluyorum.

Hatalı yazıyorsam arayın
0532 XXX XX XX
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Ağu/2007 saat 13:53

Ben annemi ziyarete, Eskişehire gidiyorum. Big%20smile 

# Direnmüdavim....

Yukarı
darknESS Liste gör
Usta Yazar

Onur
  Alıntı darknESS Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Ağu/2007 saat 13:54
Alıntı yapılan Enes

es_bil arakadasım b.belediyede çalışıyorsun sanırım artık kesin sana terfi yada madalya verirler..bir önemli konuda unuttun sanırım burası eskişehirspor forumu bu konudaki düşünceni yazacağın yer belediye nin forum yada okuyucu köşesi olmalıydı..

moderatör arkadaşlar yeni forum çok güzel ama birde şu zihniyeti değiştirseniz diyorum..burası ESKİŞEHİRSPOR FORUMU konularda buna uygun olmalı..

enes bey secim bitti rahatlayin :) burasi bir cok kisinin sehirden de haber aldigi bir site ki baslik acildigi yer acisindan uygun. sizde yigidi oldurup hakkini veren arkadaslar gibi susuz kalmadiginiz icin mutlu olcaginiz yerde habere sinir yapmissiniz :) diger forumdan bu yuzden uzaklastirilmistiniz sanirim zaten. biraz daha objektif ve yapici bakalim olaylara.
dusmanlari kardes yapan ESES
Yukarı
esestaner Liste gör
Yazar

taner
Yer: Turkmenistan
  Alıntı esestaner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Ağu/2007 saat 14:00
Alıntı yapılan Enes

Buna ben de katılıyorum. YEni forum çok güzel ama şu üyeliğini engellenip geri alınan üyelere tölerans bir kere tanınsın ya. Ne de güzel söylemiş darknESS nickli arkadaşımız "seçim bitti artık " Şu muhalefet partisini çekememezlik bitsin artık.%43ün yapamadığını ileri görüşlü insanlar yapıyor bu kadar basit.
Hatalı yazıyorsam arayın
0532 XXX XX XX
Yukarı
mkan_26 Liste gör
Usta Yazar

MuRaT
  Alıntı mkan_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Ağu/2007 saat 14:09
arkadaşlar burası eskisehirspor.com burda eskişehirsporumuzu konuştuğumuz kadar eskişehirimizi de konuşmalıyız.Sonuçta burası bizim kentimiz ve her geçen gün gelişen kentimiz ve yaşana gelişmeler hakkında biligimiz olmalı die düşünüyorum.Kim ne derse desin Eskişehirimize bir daha Büyükerşen gibi bir başkan geleceğini sanmıyorum.Eskişehirimizin bu çaplı gelişmesinde büyük rol oynadı.Örneğin;Oturduğum bölgenin belediyesinden hiç bir fayda görmedim bir tane caddeye asfalt attı o kadar....
Yanımdaki Şiir Yazarken Kız Arkadaşına , Ben EsEs Yazdım Defterimin Sayfalarına..
Yukarı
karamese Liste gör
Yazar

Hakan_Eray
Yer: EsEs
  Alıntı karamese Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Ağu/2007 saat 14:16
hakkını vermek lazım büyükerşen şehire çok bakıyor azıcııkta esese baksa süper olucak:)
KIZILCIKLI
Yukarı
es_emre26 Liste gör
Usta Yazar

E.A.
Yer: in dibi
  Alıntı es_emre26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Ağu/2007 saat 14:25
ESES hariç diğer her konuda yıldızlı pekiyi Büyükerşen'e...
ESES konusunda ise sınıfta kalıyor...
Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  123 8>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,439 saniyede hazırlanmıştır