Sayfayı yazdır | Close Window

Ağustosböceği ile karınca:

Yazdırılan yer: eskisehirspor.com
Kategori: Diğer
Forum İsmi: Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
Forum Açıklaması: Eskişehirspor ve futbol dışındaki her türlü konu, eğlence, fikir alışverişi, sohbet
URL: http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=183
Yazdırma tarihi: 22/May/2024 saat 02:17
Yazılım Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com

Konu: Ağustosböceği ile karınca:
Gönderen: es_bil
Konu: Ağustosböceği ile karınca:
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2007 saat 12:46
Hürriyet'in bugünkü manşetini gördüyseniz, eminim böyle bir belediye başkanına sahip olduğumuz için bir kez daha gurur duymuşsunuzdur... Aynen aktarıyorum:

--------------------------------------------------------------------

Ağustosböceği ve karınca

4 Ağustos 2007
Ağustosböceği%20ve%20karınca Biri, belki de dünyanın tek susuz başkenti olan Ankara’nın Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek. Diğeri, susuzluktan kavrulan Türkiye’de sıkıntının ’s’sini yaşamayan Eskişehir’in Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen. Gökçek, susuzluğun pençesindeki Ankara’ya acil çözüm bulmak için kıvranırken, Büyükerşen, 3 yıl önce gördüğü tehlike yüzünden yaptırdığı barajın keyfini yaşıyor.

TÜRKİYE günlerdir Başkenti’nin susuz kalmasını konuşuyor. Konuşuyor çünkü su yok, kriz var. Ama kimse Eskişehir’i konuşmuyor, çünkü orada kriz yok, su var. Belediye riski görüp 3 yıl önce barajını kurmuş şimdi 3.5 milyon metreküp suyu tepe tepe kullanıyor Eskişehir. Ağustos böceği ile karıncanın hikayesine benzeyen iki kentin ve iki başkanın öyküsü ise şöyle:

2 ADIM ÖNÜNÜ GÖREMEDİ

Ankara susuz kaldığında, 13.5 yıldır Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Melih Gökçek’in dünyanın en büyük su firmalarından Thames Water’in 5 yıl önce yaptığı "Ankara susuz kalacak" uyarısını kulak arkası ettiği anlaşıldı. /_newsimages/3842484.jpgArdından başkente içme suyu sağlayacak Gerede Barajı için "Su önceliğimiz değil" diyen Gökçek’in, bu proje için sağlanan Japon kredisinin görüşüleceği Hazine Müsteşarlığı’nda düzenlenen toplantıyı da boykot ettiği belirlendi. 12 Mart 2004 Cuma günü Saat 10.30’da Hazine Müsteşarlığı’da Japon Hükümet Temsilcisi, T.C. Dışişleri Bakanlığı Temsilcisi, DSİ temsilcileri ve Hazine Müsteşarlığı temsilcisi, proje için gerekli yaklaşık 250 milyon dolar tutarındaki "Uygun Koşullu Kredi" anlaşması için hazır bulundular. Ancak, Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü’nün de temsil edilmesi gerekiyordu. Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, toplantıya ASKİ temsilcisini göndermedi.

ÖDENEK OLMADAN YAPTIRDI

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ise yatırım programında olmamasına ve bütçesinde ödenek bulunmamasına rağmen kendi imkanlarıyla gölet yaptırarak Eskişehir’i su sıkıntısından kurtardı. Bilim adamlarının kuraklık uyarılarını dikkate alarak 2005 yılında merkeze bağlı Mamuca Köyü yakınlarındaki vadide baraj göletini 4.5 ayda tamamladıklarını anlatan Büyükerşen, bu inşaatta Büyükşehir Belediyesi’ne ait makine parkının kullanıldığını, belediye mühendisleri, teknik eleman ve işçilerin çalıştığını kaydetti. Büyükerşen, mevsimin kurak geçmesine rağmen yaptırdıkları Mamuca Göleti’nde halen 3.5 milyon metreküp su bulunduğunu ve 2.5 km. uzunluğunda ferş alanı olduğunu söyledi.

’Annenize gidin Ankara rahatlasın’ sözü dış basında

Reuters haber ajansı, Gökçek’in Ankara’da su kesintilerini hafifletmek amacıyla insanlardan tatillerini uzatmalarını önermesini alaycı bir üslupla verdi. Ajans, Melih Gökçek’in şu sözlerine dikkat çekti: "Belediye personelini iki aylık izine göndermeyi planlıyorum. Bir 50 bin, 60 bin kişi Ankara’dan ayrılsa biraz rahatlarız. Annelerini babalarını ziyaret etseler fena mı olur." Reuters, Gökçek’in susuzluktan dolayı küresel ısınmayı suçladığını ve şunları söylediğini de yazdı: "Kuraklık aniden dünyaya vurdu. Allah’ın böyle bir felakete izin vereceğini asla beklemedik... Allah isterse hemen yağmur yağabilir."

Tehlikeyi 3 yıl önceden gördü Eskişehir’i kurtardı

Yılmaz Büyükerşen, bu barajın yapımının AKP’li Büyükşehir Belediye meclis üyelerince, "Eskişehir’in altı üstü su. Niye baraj yapıyorsun" diye eleştirildiğini söyledi. Büyükerşen gölette şimdi su sporlarının bile yapıldığını belirterek şöyle dedi: "2005 yılından beri, yine küresel ısınmaya karşı, beş yeni su havzası ilan ettik ve tescil aldık. Ayrıca 2001 yılında Avrupa Yatırım Bankası’ndan kredi alan Büyükşehir Belediyesi, kentin su şebekesindeki kaçaklarını önlemek amacıyla, su borularını yenileyecek, elektronik kontrollü ’SKADA’ sistemini ihaleye çıkardı. Büyükşehir Belediyesi ESKİ Genel Müdürlüğü, şimdi de 2008 yılı bütçesinde yer almak üzere, yeni bir gölet projesi ve içme suyu rezervlerine yönelik kaptaj projeleri ile yeni su havzalarını mevcut şebekeye bağlanması hazırlığını bitirmek üzere."

--------------------------------------------------------------------

Haber herşeyi anlatmış zaten, üstüne diyecek bir şey var mı???ClapClapClap

Yanıtlar:
Gönderen: esesesin
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2007 saat 12:52
    büyükerşene her ne kadar kanım ısınmasa da yiğidi öldürüp hakkını vermek lazım.eskişehirin cehresini değiştirdi kim ne derse desin.bi de ES ES ime destek verse tam süper olacak.Wink

-------------
renkelrimiz siyah kırmızı lakabımız kırmızı şimşeklerdir.sarı forma nerden çıktı arkadaş...

Gönderen: Enes
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2007 saat 13:09
es_bil arakadasım b.belediyede çalışıyorsun sanırım artık kesin sana terfi yada madalya verirler..bir önemli konuda unuttun sanırım burası eskişehirspor forumu bu konudaki düşünceni yazacağın yer belediye nin forum yada okuyucu köşesi olmalıydı..

moderatör arkadaşlar yeni forum çok güzel ama birde şu zihniyeti değiştirseniz diyorum..burası ESKİŞEHİRSPOR FORUMU konularda buna uygun olmalı..

Gönderen: esestaner
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2007 saat 13:45
http://www.eskisehirspor.com/forum/default.asp?C=3 - Diğer > http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_topics.asp?FID=17 - Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif%20Konular

başlığın açılma yeri gayet uygun.

es_bil'in avukatı değilim ama kendisi bir öğretim görevlisidir. Yolladığı haber de Eskişehir için gayet gururlandırıcı bir haberdir. Başlığın siyasi bir içeriği yoktur, saldırmaya hiç gerek yoktur, hele hele es_bil'in terfi almak gibi bir menfeati hiç yoktur. Bu haberi ben önce görseydim ben yapıştırdım buraya.es_bil arkadaşıma teşekkür ediyorum, bu linki de Eskişehirli olan herkese yolluyorum.

-------------
Hatalı yazıyorsam arayın
0532 XXX XX XX

Gönderen: hüsnü
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2007 saat 13:53

Ben annemi ziyarete, Eskişehire gidiyorum. Big%20smile 

-------------
# Direnmüdavim....

Gönderen: darknESS
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2007 saat 13:54
Alıntı yapılan Enes

es_bil arakadasım b.belediyede çalışıyorsun sanırım artık kesin sana terfi yada madalya verirler..bir önemli konuda unuttun sanırım burası eskişehirspor forumu bu konudaki düşünceni yazacağın yer belediye nin forum yada okuyucu köşesi olmalıydı..

moderatör arkadaşlar yeni forum çok güzel ama birde şu zihniyeti değiştirseniz diyorum..burası ESKİŞEHİRSPOR FORUMU konularda buna uygun olmalı..

enes bey secim bitti rahatlayin :) burasi bir cok kisinin sehirden de haber aldigi bir site ki baslik acildigi yer acisindan uygun. sizde yigidi oldurup hakkini veren arkadaslar gibi susuz kalmadiginiz icin mutlu olcaginiz yerde habere sinir yapmissiniz :) diger forumdan bu yuzden uzaklastirilmistiniz sanirim zaten. biraz daha objektif ve yapici bakalim olaylara.

-------------
dusmanlari kardes yapan ESES

Gönderen: esestaner
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2007 saat 14:00
Alıntı yapılan Enes

Buna ben de katılıyorum. YEni forum çok güzel ama şu üyeliğini engellenip geri alınan üyelere tölerans bir kere tanınsın ya. Ne de güzel söylemiş darknESS nickli arkadaşımız "seçim bitti artık " Şu muhalefet partisini çekememezlik bitsin artık.%43ün yapamadığını ileri görüşlü insanlar yapıyor bu kadar basit.

-------------
Hatalı yazıyorsam arayın
0532 XXX XX XX

Gönderen: mkan_26
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2007 saat 14:09
arkadaşlar burası eskisehirspor.com burda eskişehirsporumuzu konuştuğumuz kadar eskişehirimizi de konuşmalıyız.Sonuçta burası bizim kentimiz ve her geçen gün gelişen kentimiz ve yaşana gelişmeler hakkında biligimiz olmalı die düşünüyorum.Kim ne derse desin Eskişehirimize bir daha Büyükerşen gibi bir başkan geleceğini sanmıyorum.Eskişehirimizin bu çaplı gelişmesinde büyük rol oynadı.Örneğin;Oturduğum bölgenin belediyesinden hiç bir fayda görmedim bir tane caddeye asfalt attı o kadar....

-------------
Yanımdaki Şiir Yazarken Kız Arkadaşına , Ben EsEs Yazdım Defterimin Sayfalarına..

Gönderen: karamese
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2007 saat 14:16
hakkını vermek lazım büyükerşen şehire çok bakıyor azıcııkta esese baksa süper olucak:)

-------------
KIZILCIKLI

Gönderen: es_emre26
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2007 saat 14:25
ESES hariç diğer her konuda yıldızlı pekiyi Büyükerşen'e...
ESES konusunda ise sınıfta kalıyor...

-------------
Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com - http://www.felsefesis.com

Gönderen: KIRMIZIŞİMŞEK26
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2007 saat 14:25
OOO ENES yine işbaşında....

-------------
ESKİŞEHİRSPORLUYUM..
TARAFTARIM...
DOĞRU BİLDİĞİMİ YAZARIM....

Gönderen: oner
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2007 saat 14:27
İşte büyüklük burada zaten.Sorunu önceden görüp buna  göre önlemini alabilmek.İşte budur belediye başkanlığı.

Ankaradaki şahıs gerçekten bir akıl hastası.Normal olmadığı kesin.Adam 13 senedir belediye başkanı.Ne yaptı Ankara'ya.Hadi herşeyi geçtim insan bir baraj damı yapamaz ya.Bunlar ileriyi göremeyen küçük insanlar benim gözümde.Normal klasik belediye hizmetlerini her belediye yapmaya çalışıyor zaten.Önemli olan bunun gibi şeylerdir.Baraj yapımı çok önemli bir konudur.İlerisini göremedi şimdi olmayacak çözümler bulmaya çalışıyor.Allah Ankarada yaşayanlara sabır versin.

-------------
Cennettir Bu Dünya Seni Sevene, Gerçek Olur Her Rüya ES-ES'liyim Diyene...

Gönderen: EsEsliyim
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2007 saat 14:57
Alıntı yapılan Enes

Enes; buradaki haberin parti veya siyasetle alakası yok susuzluk için alınan önlemi anlatan bir haber...Bu haberde ne melih gökçek'e nede yılmaz büyükerşene burada senden başka kimse siyasi olarak bakmıyor...Sanırım sende evinde su kullanıyorsundur, ya kullanamasaydın???

Bir hizmet varsa takdir edilmeli yanlışı varsa eleştirilmelidir....Ama gördüğüm kadarıyla sen her şeyi yine yavaş yavaş siyasete çekmeye başladın...Sanırım bazı şeyleri eski forumda sana anlatamadık bence bu forumda biraz daha dikkatli olmanda fayda var...Angry

Üyelikler açık olduğu ve sürekli üye sayısı arttığı için tahammül seviyemiz eski foruma göre biraz daha dar olabilir...Wink

-------------
Eskişehirspor Bir Yaşam Biçimidir.

Gönderen: delibasozi
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2007 saat 14:58
Forum EsEsimiz için ama Eskişehir'den haberleri de içinde barındırması doğal. Birbirimizi yemeyelim.

Ayrıca bence yerel yönetimleri siyasi olarak değerlendirmek de çok doğru değil.

Bu konuda belediye başkanımızı takdir etmek gerekir. Şehrimiz için yaptığı özverili çalışmalarını bir de EsEsimiz için gösterse ahh..

Sonuçta beğensek de beğenmesek de o bizim belediye başkanımız ve şehrimiz için yaptıklarının arkasında durmak gerek.

-------------
Başka dile benzemez annenin sesi
Anne kadar özeldir Eseslinin ESESi..

Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2007 saat 15:23

Arkadaslar, ulusal basinda yeralan Eskisehir ile ilgili yazilari asagidaki adreste toplayalim, butunluk bozulmasin:

http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=181 - http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=181

Gönderen: ermanka26
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2007 saat 16:05
Enes Bey mensubu olduğu partinin belediye başkanıyla Eskişehirimizin başarılı belediye başkanının karşılaştırılmasını içine sindirememiş galiba.Smile

-------------
Adım+Soyadımın ilk 2 harfi+26=Nickim

Gönderen: soldies
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2007 saat 16:19
Sayın Başkanımız ESKİŞEHİR'imiz için gerçekten büyük bir nimet ve lütuftur diye düşünüyorum.Çünkü ANKARA'da susuzluktan kırılıyoruz.Özelliklede hastanede çalışmamdan dolayı bulaşıcı hastalıklara kapılıp gelenlerin sayısında inanılmaz bir artış var.
Yılmaz Hocamız gerçekten de ESKİŞEHİR'imizin çehresini ve ulaşımını inanılmaz değiştirdi.Ne olursa olsun, Size kimler muhalif olursa olsun Siz bildiklerinizi ESKİŞEHİR'imize uygulamaya devam edin Hocam.

-------------
Bu memleket tarihte Türktü, halde Türktür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.
M.Kemal ATATÜRK

Gönderen: ilkeronair
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2007 saat 16:56
Bu manşetin biz Eskişehir'liler için gurur kaynağı olması gerektiğini düşünüyorum..

-------------
Rüzgar ol, fırtına ol..

Gönderen: esgun
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2007 saat 17:06
Enes bey Üzüm yemek değil bağcı dövmek istiyor herhalde
Hürriyet yazmış bir arkadaşımızda siteye koymuş ne var şimdi bu haberden nem kapacak ?
Birazda ES ES'e baksın diyen arkadaşlar bende öyle düşünüyordum öğrendimki tesislerin oradaki petrol inşaatı başlamış, İsmarıda ES ES'e vermiş yiğidi öldürelim ama hakkınıda yemeyelim...

-------------
KIRMIZI BİZE ÇOK YAKIŞIYOR

Gönderi tarihi: 04/Ağu/2007 saat 17:33
Alıntı yapılan Enes

Belediye mi??? Yapmayın arkadaşlar, peki bu haberi manşete taşıyan Hürriyet Gazetesi de Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nden çıkarı olduğu için haberi manşete taşımıştır, sizin anlayışınıza göre...

Bu sabah her sabah aldığım gazeteleri yine aldım, (genellikle her gün en az 2 Eskişehir gazetesi bir de ulusal gazetelerden birisini alırım, isimlerini şimdi yazmayayım, reklama girer), alır almaz manşeti gördüm, bir Eskişehir'li olarak gurur duydum, bunu da sizlerle paylaşmak istedim. Evet forum Eskişehirspor forumu, ama bu konunun adı da "Sohbet, Eğlence ve Diğer konular", Eskişehir'le ilgili bir konuyu da buraya yazmak gayet doğal, hem bu ilk defa olmuyor, daha önce de pek çok kişi tarafından buna benzer konular açılmıştı...

Yapmayın herşeye kuşku ile, "kesin çıkarı vardır" düşüncesi ile, "yalakalık yapıyor" anlayışı ile   yaklaşırsak işimiz zorlaşır. Bu ülkede iyi şeyler de yapılıyor, lütfen bu yapılanları saygı ve hoşgörü ile karşılıyalım...

Gönderi tarihi: 04/Ağu/2007 saat 17:36
Alıntı yapılan esestaner

http://www.eskisehirspor.com/forum/default.asp?C=3 - Diğer > http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_topics.asp?FID=17 - Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif%20Konular

es_bil'in avukatı değilim ama kendisi bir öğretim görevlisidir. Yolladığı haber de Eskişehir için gayet gururlandırıcı bir haberdir. Başlığın siyasi bir içeriği yoktur, saldırmaya hiç gerek yoktur, hele hele es_bil'in terfi almak gibi bir menfeati hiç yoktur. Bu haberi ben önce görseydim ben yapıştırdım buraya.es_bil arkadaşıma teşekkür ediyorum, bu linki de Eskişehirli olan herkese yolluyorum.

Rica ederim, ben hepinize teşekkür ederim...

Gönderen: huso_26
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2007 saat 17:46

Hakkaten çok gururlandım,bende aynı görüşteyim,yiğit ölür,hakkını vermek lazım,sayın büyükerşen Eskişehir için çok önemli birisidir,o kadar çok hizmetleri oldu ki takdire layık birisidir,tabi es-es konusunda aynı şeyleri söyleyemeyeceğim,ama dediğim gibi yiğit ölür,hakkını ver.

bu sitede Enes bey gibilerinin azınlıkta olduğunu tahmin ediyorum,zatende öyle olması gerek,bu yazının siyasetle uzaktan yakından alakası yoktur,Eskişehir'imizi öven sayın belediye başkanımızı gururlandıran gerçek bir yazıdır,ben burda kalkıp sayın gökçek'i eleştiremem beni ilgilendirmez,ancak Ankara'dan bir arkdaşım geldi ve o da bunun sorumlusunun o olduğunu beyan etti yorumsuz bir şekilde size aktarıyorum.Neyse bu bizi ilgilendirmez,bizi ilgilendiren tarafı sayın büyükerşen'in şehrimize ne kadar faydalı olduğunun göstergesidir...

-------------

Gönderen: ctacir
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2007 saat 17:58
melih gökçek çalışanları tatile gönderecekmiş. enes bey de katılırsa hoş bir sohbet olabilir aralarında.Smile

Gönderen: ekukrer
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2007 saat 19:20

Sezar'ın Hakkı Sezar'a... Cok öngörülü bir insan... Takdir etmemiz ve böyle insanları basımızın üstünde tasımamız gerekir... Biz aslında ESKİSEHİR'e asıgız... Porsuğa, Adalara, Her caddesine, Her sokağına sevdalıyız... Ve tabii ESESimize... Eskisehir icin Bu kadar cok hizmet yapan, tüm Türkiyenin tanıdıgı ve takdir ettiği böyle bir insanı alkıslamamız gerekir...  

-------------
Formanızda zaferin şahlanan renkleri var...
http://twitter.com/ekukrer - http://twitter.com/ekukrer

Gönderen: ccigarr
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2007 saat 20:15
Büyükerşeni kimin neden sevmediğini anlamış değilim yılmaz hoca bu şehrin belediye başkanı ve yapması gereken ne varsa yapıyor belki bazılarının ekmeğine çomak sokuyordur ama bence yaptıkları eskişehir halkının menfaatine olan şeylerdir.Yılmaz büyükerşenin bu şehre katkıları tartışılamaz en başta bu şehre şuan Türkiyenin en kaliteli üniversitelerinden birine sahipsek bunda yılmaz hocanın akademi başkanlığndan başlayıp rektör olarak devam ettirdiği görevinin payı büyüktür.
Ben eskişehir dışındayken konuştuğum insanlar veya sadece yolda yürürken kulağıma takılan şeyler bile bu şehrin ne kadar güzelleşip modernleştiğinin birer kanıtıdır benim gözümde. İnsanlar eskişehir çok güzelmiş bir gün gidip görmeliyim diyorlar .Buda beni gururlandırıyor çünkü ben Eskişehirliyim.

-------------
haramilerin saltanatını yıkacağız...

Gönderen: ssedat26
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2007 saat 21:19

Büyükerşeni tebrik etmek lazım  bütün büyük şehirler  susuzluk çekerken bir kez daha Eskişehiri örnek bir şehir olarak gösterdi.

-------------
Biz ESKİŞEHİRSPOR'luyuz
TaTaR...

Gönderen: esesim
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2007 saat 21:29
İnsanları tanımadan, sadece ve sadece bütün iyi niyetiyle buraya aktarmış olduğu bir yazıdan dolayı yargılayabilmek, üstü kapalı olarak O'nu bir partinin ya da Sayın Büyükerşen'in "yalakası" olarak nitelendirmek  büyük bir ayıptır!

es_bil, yani Mehmet Emin'e karşı takınılan bu tutumu şiddetle kınıyorum. Bu forumda siyasi konuların yazılıp tartışılmasına şiddetle karşı  çıkanlardan biri olarak, sayın Büyükerşen'in mensubu olduğu siyasi görüşün tam zıt kutbunda biri olarak, hem Mehmet Emin'i hem de Enes'i tanıyan biri olarak Enes dostumuzun bu tutumunu şiddetle kınıyorum.

İnsanların hatalarını görüp eleştirmek ne kadar büyük bir erdem ise, bu eleştiriyi usulünce yapabielmek de bir o kadar büyük bir erdemdir. İnsanların iyi yönlerini görüp, takdir edebilmek de aynı ölçüde büyük bir erdemdir.

Mehmet Emin, buraya kendi görüşünü dile getiren bir yazı yazmamış. Ulusal basında çıkan ve biz Eskişehirlileri gururlandıran bir haberi aktarmış. Bunda neden bu kadar hiddetleniliyor anlayamıyorum. Kaldı ki aktarılan yazının içeriğini okuyunca sayın Büyükerşen'in bir başarısını ortaya koymaktadır. AKP'li bir diğer başkan ile kıyaslanarak ortaya konulmuş olmasında Mehmet Emin'in ne kabahiti vardır anlamak mümkün değildir.

Defalarca belirttim. Tekrar belirtmek istiyorum; BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ. BU AİLE İÇİNDE MUTLAK SURETTE FARKLI DÜNYA GÖRÜŞÜNE SAHİP DOSTLARIMIZ VARDIR. HEPİMİZİN EN BÜYÜK SEVDASI OLAN ESKİŞEHİRSPOR SEVDASININ HATIRINA BİRBİRİMİZİN DÜNYA GÖRÜŞLMERİNE ALDIRIŞ ETMEDEN KUCAKLAŞALIM.

Yunus Emre'nin dediği gibi; YARADILANI SEVERİM, YARADAN'DAN ÖTÜRÜ...

ALLAH BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ BOZMASIN!!!

(Bazı bölümleri büyük harflerle yazdım. Umarım çok fazlaca sakıncalı değildir. Sevgili Yöneticilerin affına sığındık.Wink)

-------------
SENİ TAHTINA OTURTMADAN ÖLMEK, HARAM OLSUN BİZE ESESİM!..

ESKİŞEHİRSPOR YÖNETİMİNDE PAVYONCU ZİHNİYETE SON!

Gönderen: die_for_you
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2007 saat 21:47
Claptebrıkler...eses ıcınde 3 yıl sonrasını gorup yardımcı olsa bıraz.Big%20smile

-------------
Bazen Ailemdi Seni Kıskanan,Bazen Sevgilim Oldu Çıldıran,Boşversene be Büyük Sevdam,Arman Herşeye Değer
Yeter Bunu Anlasan...

Gönderen: redES
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2007 saat 21:56
Memleketi, annemi ve kalabak suyunu özledim. Hamam, çorbada cabası. Çiböreği iyi kötü yapıyoruz :)
Sn başkanımız baraj yaptığından haberim yoktu. Heralde geceleri çalışarak yaptı, kimse görmeden :)
Eskişehir herşeyin en iyisine layıktır.
Başlığın siyasi bir yanı olduğuna katılmıyorum, belki Sn. matt'ın gösterdiği alanda olsa kentimizle ilgili tüm haberler dağınık olmaz ve daha kolay ulaşabilirdik.

-------------
   Ben bu sene süper lige demir atacağımıza inananlardanım...

Gönderi tarihi: 04/Ağu/2007 saat 22:35
Alıntı yapılan esesim

İnsanları tanımadan, sadece ve sadece bütün iyi niyetiyle buraya aktarmış olduğu bir yazıdan dolayı yargılayabilmek, üstü kapalı olarak O'nu bir partinin ya da Sayın Büyükerşen'in "yalakası" olarak nitelendirmek  büyük bir ayıptır!

es_bil, yani Mehmet Emin'e karşı takınılan bu tutumu şiddetle kınıyorum. Bu forumda siyasi konuların yazılıp tartışılmasına şiddetle karşı  çıkanlardan biri olarak, sayın Büyükerşen'in mensubu olduğu siyasi görüşün tam zıt kutbunda biri olarak, hem Mehmet Emin'i hem de Enes'i tanıyan biri olarak Enes dostumuzun bu tutumunu şiddetle kınıyorum.

İnsanların hatalarını görüp eleştirmek ne kadar büyük bir erdem ise, bu eleştiriyi usulünce yapabielmek de bir o kadar büyük bir erdemdir. İnsanların iyi yönlerini görüp, takdir edebilmek de aynı ölçüde büyük bir erdemdir.

Mehmet Emin, buraya kendi görüşünü dile getiren bir yazı yazmamış. Ulusal basında çıkan ve biz Eskişehirlileri gururlandıran bir haberi aktarmış. Bunda neden bu kadar hiddetleniliyor anlayamıyorum. Kaldı ki aktarılan yazının içeriğini okuyunca sayın Büyükerşen'in bir başarısını ortaya koymaktadır. AKP'li bir diğer başkan ile kıyaslanarak ortaya konulmuş olmasında Mehmet Emin'in ne kabahiti vardır anlamak mümkün değildir.

Defalarca belirttim. Tekrar belirtmek istiyorum; BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ. BU AİLE İÇİNDE MUTLAK SURETTE FARKLI DÜNYA GÖRÜŞÜNE SAHİP DOSTLARIMIZ VARDIR. HEPİMİZİN EN BÜYÜK SEVDASI OLAN ESKİŞEHİRSPOR SEVDASININ HATIRINA BİRBİRİMİZİN DÜNYA GÖRÜŞLMERİNE ALDIRIŞ ETMEDEN KUCAKLAŞALIM.

(Bazı bölümleri büyük harflerle yazdım. Umarım çok fazlaca sakıncalı değildir. Sevgili Yöneticilerin affına sığındık.Wink)

Selahattin ağabeyeciğim yazdıkların ve düşünclerin için teşekkürler. Bu kadar tartışılacağını tahmin etseydim, bu konuyu buraya yazmazdım. Daha önce de birkaç kere Belediye Başkanı'nımızın yaptıkları ulusal medyada yer almış (olumsuz yönde haberler de dahil), diğer arkadaşlar tarafından da bu haberler bu foruma yansıtılmıştır ve arkadaşlar da yorumlarını belirtmişlerdir. Belki de ilk defa bu kadar ikili diyalog yaşandı, buna sebep olduğum için üzgünüm, ancak ben yazmasaydım da bir başka arkadaşım mutlaka yazacaktı. Şunu da ekleyeyim bugünkü manşet başkanımız lehinde değil, alehinde de olsaydı ben Eskişehir'le ilgili bir haber olduğu için yine buraya yazardım...

"enes" arkadaşımı da suçlamak istmiyorum, o da kendi görüşünü yazmıştır . Onun da asıl düşüncesinin bu forumda sadece Eskişehirspor konularının tartışılması olduğunu biliyorum, sadece uslübünu biraz abarttı o kadar, o da benim için çok ömenli değil. Selahattin ağabeyinde yazdığı gibi; BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ. Ufak tefek tartışmaları büyütmemek gerekir...

Son olarak, Eskişehir'in adını, su meselesi konusunda yaptığı başarılı çalışmalarından dolayı tekrar Türkiye'nin gündemine oturtan Belediye Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN'e tekrar teşekkür ediyor, Ankara'nın da bir an evvel su sıkıntısından kurtulmasını ve Ankara'yı idare eden başta Belediye Başkanı Melih GÖKÇEK olmak üzere diğer yöneticilerinin de zor durumda kalmamasını diliyorum...

Gönderen: es_gokhan_es
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2007 saat 23:49
Es-Es konuları dışında her konuda çok takdir ettiğim Büyükerşen'i yine tebrik ediyorum.

-------------
Es - Es

Gönderi tarihi: 04/Ağu/2007 saat 23:52
Alıntı yapılan es_bil

Alıntı yapılan esesim

Selahattin ağabeyeciğim yazdıkların ve düşünclerin için teşekkürler. Bu kadar tartışılacağını tahmin etseydim, bu konuyu buraya yazmazdım. Daha önce de birkaç kere Belediye Başkanı'nımızın yaptıkları ulusal medyada yer almış (olumsuz yönde haberler de dahil), diğer arkadaşlar tarafından da bu haberler bu foruma yansıtılmıştır ve arkadaşlar da yorumlarını belirtmişlerdir. Belki de ilk defa bu kadar ikili diyalog yaşandı, buna sebep olduğum için üzgünüm, ancak ben yazmasaydım da bir başka arkadaşım mutlaka yazacaktı. Şunu da ekleyeyim bugünkü manşet başkanımız lehinde değil, alehinde de olsaydı ben Eskişehir'le ilgili bir haber olduğu için yine buraya yazardım...

"enes" arkadaşımı da suçlamak istmiyorum, o da kendi görüşünü yazmıştır . Onun da asıl düşüncesinin bu forumda sadece Eskişehirspor konularının tartışılması olduğunu biliyorum, sadece uslübünu biraz abarttı o kadar, o da benim için çok ömenli değil. Selahattin ağabeyinde yazdığı gibi; BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ. Ufak tefek tartışmaları büyütmemek gerekir...

Son olarak, Eskişehir'in adını, su meselesi konusunda yaptığı başarılı çalışmalarından dolayı tekrar Türkiye'nin gündemine oturtan Belediye Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN'e tekrar teşekkür ediyor, Ankara'nın da bir an evvel su sıkıntısından kurtulmasını ve Ankara'yı idare eden başta Belediye Başkanı Melih GÖKÇEK olmak üzere diğer yöneticilerinin de zor durumda kalmamasını diliyorum...

eğer siz yazmasaydınız ben yazardım açık ve net söylüyorum...

-------------

Gönderi tarihi: 04/Ağu/2007 saat 23:55
yaptıgı hizmetleri bende taktir ediyorum bir tranway projesi bir porsuk projesi v.s.  bunların karşısında olan bir eskişehirli olamaz da zaten..
benim burukluğum bu kadar zeki ve yetenekli olan bir şahsiyete ES_ES sevgisini bir türlü aşılayamadık bu sağlansaydı eminim takıma çok şeyler kazandırırdı..
O ZAMAN HEM ES-ES HEMDE ESKİŞEHİR KAZANIRDI..

Gönderen: banner
Gönderi tarihi: 05/Ağu/2007 saat 00:11
Alıntı yapılan Enes

yaptıgı hizmetleri bende taktir ediyorum bir tranway projesi bir porsuk projesi v.s.  bunların karşısında olan bir eskişehirli olamaz da zaten..
benim burukluğum bu kadar zeki ve yetenekli olan bir şahsiyete ES_ES sevgisini bir türlü aşılayamadık bu sağlansaydı eminim takıma çok şeyler kazandırırdı..
O ZAMAN HEM ES-ES HEMDE ESKİŞEHİR KAZANIRDI..
  Baştan beri bunu deseniz zannımca çok süper olurdu, hiç polemik yaşanmazdı. Çünkü Büyükerşen'in Eskişehir'e hizmetlerini görmemek için kör olmak lazım.

Anti parantez şunu da belirteyim. Büyükerşen'in sorunu Eskişehirspor'a sevgi duymaması değil, yönetimlerin yaklaşımıdır. Birçok açıklamasında bunu belirtmiştir. Benden para istiyorlar, nasıl para vereyim demiştir. Önceki yöneticilerimizin bize akıl vermesin, para versin. Bizde de akıl var beyanatları da hafızalarımızdadır.

Benim öngörüm genel seçimlerden sonra Büyükerşen Eskişehir için Eskişehirspor'un önemini çok iyi kavramıştır. Yine öngörüm şudur ki Eskişehirspor'a yine kayıtsız kalırsa bir dahaki yerel seçimlerde seçilme olasılığı zayıflar. Çünkü AKP direkt Eskişehirspor'u süper lige çıkardık argümanını kullanacaktır. Bu argümanı kullandırtmamak için Büyükerşen bu sene Eskişehirspor'a yakınlaşmak zorunda kalacaktır. Kendisinden beklentim balık vermesi değil, balık tutmasını öğretmesidir. Zekasının bir kısmını Eskişehirspor için kullanmasıdır.

Benzinlik olayı, İsmar olayı bunların habercisi gibi. Büyükerşen stad konusunda da önayak olup en akla yatan, şehir için en faydalı, en ekonomik, Eskişehirspor'a en çok geliri getirecek projeyi üretip bize yeni bir stad kazandırması en büyük dileğim. Çünkü o konuda kendisine güveniyorum. Hem şehiri, hem kulübü düşünecektir, çıkar hesaplarına girmeyecektir. En faydalısı ne ise onu yaptıracaktır.

-------------
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...

Gönderi tarihi: 05/Ağu/2007 saat 00:20

dostum inşaallah temennin gerçek olur..

BÜYÜKERŞAN İSTERSE TAKIM ADINA ÇOK BÜYÜK KALICI YATIRIMLARA VESİLE OLABİLİR..O ZAMAN HEPBİRLİKTE ONUDA ALKIŞLARIZ..
zaten gördüğüm kadarıyla taraftarda o na karşı çok büyük bir cephe almış değil.bu şans hala var yani..

Gönderen: banner
Gönderi tarihi: 05/Ağu/2007 saat 00:26
Alıntı yapılan Enes

dostum inşaallah temennin gerçek olur..

BÜYÜKERŞAN İSTERSE TAKIM ADINA ÇOK BÜYÜK KALICI YATIRIMLARA VESİLE OLABİLİR..O ZAMAN HEPBİRLİKTE ONUDA ALKIŞLARIZ..
zaten gördüğüm kadarıyla taraftarda o na karşı çok büyük bir cephe almış değil.bu şans hala var yani..

Son iki mesajınızla size karşı olan bütün önyargılarımı yıktınız Sinan Bey. Aklın yolu bir sözünü çok güzel ispatladınız.

-------------
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...

Gönderen: sft_eses
Gönderi tarihi: 05/Ağu/2007 saat 00:42

Böyle bir belediye başkanına sahip olduğum için allahıma şükürler olsun...O ankaranın belediye başkanı olan şahıs geçen televizyona çıkmış pişkin pişkin sırıtıyo ve '50-60 bin kişi annesinin evine gitse rahatlarız' diyo,ulan böyle adamlar insanı mizahçı yapar,böyle bir adam nasıl belediye başkanı olur benim aklım ermiyor,adamın su sorunu için sunduğu çözüme bak,bence politikacıları adaylıklarını açıkladığı zaman IQ testine tabi tutmları lazım...Allah bütün şehirlerimize ve ülkemizin başına BÜYÜKERŞEN gibi bir başkan,başbabakan versin,bu ülke ancak o zaman belini doğrultur!!!

-------------
ALAYINA İSYA ÖLÜMÜNE ESES!!!
http://www.mizahgazetesi.com - http://www.mizahgazetesi.com

Gönderen: heykel
Gönderi tarihi: 05/Ağu/2007 saat 00:53
Büyükerşen gibi bir adamı Allah başımızdan eksik etmesin. Bu haberi okuyunca bir kez daha anladım ki, başkanımız bu kent için bulunmaz bir nimetmiş.
Bu arada ilk mesajım hayırlı olsun LOL

Gönderen: Hakan
Gönderi tarihi: 06/Ağu/2007 saat 23:31
Çalıştığım işyeri itibnarı ile sık sık şehir dışından insanlar geliyor yanıma.Yemin ediyorum ağızları açık kalıyor.Hepsinin ortak sözü şu "paris gibi yer". . İleri görüşlü insanlar geleceğe ışık tutabilir.Büyükerşen'in belediyeciliğini  eleştirmek için insanın aklından zoru olması lazım.Ah bir de spora yakın olabilse  . . . .

-------------
Sümerli EsEs

Gönderen: es-es2641
Gönderi tarihi: 06/Ağu/2007 saat 23:56
Vallahi Allah Razı olsun adamdan...Şehiri adam etti be..10 yıl önceki şehirle şimdiki şehir arasında ne farklar var.Dışardan gelenler tanıyamıyor.Hele şu baraj projeleriyle su sıkıntımız da yok..

-------------
Gel Mayıs 2008..Gelde şampiyonluğu kutlayalım...Sokaklara çıkalım hep beraber...

Gönderen: bhusoy
Gönderi tarihi: 06/Ağu/2007 saat 23:58
O bir düşünce adamı, saygın, bilgili, becerili, ileri görüşlü ve gereğini gerektiği gibi yapmaya çalışan, çalışkan bir insan. Halkımızın ve ülkemizin kıymetini bilmesi gereken değerlerinden birisi, o yüzden bizler Sn. Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'in Eskişehir'e bıraktığı eserlere minnettarlığımızı sunarken, daha nice yatırımlara ve eserlere vesile olmasını temenni ediyoruz...

-------------
"O GÜN GELECEK!"

Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 00:05
Böyle bir şahsiyetin şehrimiz adına ne büyük bir güzelliğe sahip olduğunu kavramak hiç de zor değil,hakkaten gerek düşünceleri ve bununla beraber yaptıkları bir değil bin teşekkür borçluyuz,her kesimden...
Eskişehir'i güzelleştiren,yabancıların ağzının açık kalmasına sebeb olan şahsiyet,tabiki sadece kendisi bu işleri becermedi,kadrosu da en az onun kadar ileri görüşlü,becerikli kişiler...
bu arada bazıları Eskişehirspor'a katkı yapmazsa belediye seçimlerinde kaybeder,süper lige çıkarsa akp bunu kullanır,öyleyse kullandırtmayın arkadaşlar,alın teri,mücadele akp'den çıkmadı(parti ismi vermek istemezdim ama maalesef verilmiş,bir mesajda)bu şampiyonluk olursa ki inşaallah olacak..o zaman buna meyil vermeyin,şimdi siyaset futbola da bulaştı sözlerini desteklemiş olursunuz bunu yaparsınız,unutmayın takım bizim takımımız,şampiyonluk bizim şampiyonluğumuz,şehir bizim şehirimiz,bu bir derneğin ne de bir zümrenin...

-------------

Gönderen: 26_26_26
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 01:24
4 ayaklı İnekler "biz ineğiz biz yaparız diyorlardı,mesajlarında" ama iki ayaklı Eşekler varki,İnekler yanında melek kalır,.Onlardan burada yoktur kesinlikle ama kazara üyesiz girip okuyan biri olursa O...
 Okurlar  inşallah O Eşşoğlueşekler.(Silinmesin,silinmesinki buraya üye olmadanda giren çok,o işi yapanlarda mutlaka giriyorlar buraya...)

-------------
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Gönderen: erdues
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 01:51
Alıntı yapılan Enes

iide sen kemal abini yere göğe sığdıramıyodun bu forumda.adam eskişehirle ilgili bi haberi yazmış bu forumda zoruna mı gitti?biz burda voleybolcu neslihanı nasıl konuşuyorsak belediye konularını da konuşabiliriz.tıpkı senin kemal abini konuştuğumuz gibi.sevgili enes.buarada sen kimsin diye sorma nickimi değiştirdim.

Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 07:08
Alıntı yapılan es_bil

Alıntı yapılan esesim

Sevgili kardeşim aslında tartışılan senin buraya aktardığın konu değil. Tartışılan "enes" kullanıcı adıyla forumumuza katılan değerli dostumuzun üslubu. Ben de kendisiyle aynı düşüncelere sahip olmama rağmen (forumda Eskişehirspor dışında hiçbir şeyin konuşulmaması konusu) üslubundan dolayı ona karşı çıktım ve kınadım.

"enes"in forum konusunda söyledikleri çok doğru. Ama şu da bir gerçektir ki, bu site ve forumun bir sahibi ve yöneüicileri var. Onlar doğru ya da yanlış bir karar vermek zorundalar. Verdikleri karar ne yönde olursa olsun bir kesimin hoşuna gitmeyecektir. Hepimizi memnun etmeleri mümkün değildir. "enes", yöneticilere hitaben yazdığı bir başka mesajında "Lafı .......'den anlayan" şeklindeki argo bir tabirle bu gedrçeği inkar etmekte ve forum yöneticilerinden herkesi memnun etmelerini istemektedir. BU MÜMKÜN DEĞİLDİR!

Forum sahibi ve yöneticileri bir yayıncılık çizgisi çizmişlerdir kendilerine. ve biz de bu çizgi doğrultusunda giden bu forumda yazmak ve okumak durumundayız. Eğerki, işime gelmiyorsa, bu forumu beğenmiyorsam, art niyetli buluyorsam buraya yazmam ve burada yazılanları okumam.

Saygılarımla...

-------------

Gönderen: ESESerdartugsuz
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 09:10
karşımızda iki örnek var ;

biri seçilmişler içinde iyi, diğeri de kötü örnek...
biri görevini layıkıyla yerine getirmiş alkışı övgüyü haketmiş.
diğeri görevini yerine getirmemiş eleştiriyi yergiyi haketmiş.

ama her zaman olduğu gibi bizler ;

zaten yapmakla yükümlü olduğu görevlerini yerine getirdi diye bir seçilmişi göklere çıkarıyoruz omuzlardan indirmiyoruz habire pohpohluyoruz...
bir başka seçilmişi de 3 kere üst üste seçenlere hakaret edercesine yerden yere vurup ayaklar altında çiğniyoruz...

hiç düşündünüz mü? bu konuyu buralara kadar getiren partizanlık mı? yoksa önyargılarımız mı?
bence her ikisi de çok tehlikeli meziyetler...

görevini yapanı alkışlamaktan görevini yapmayanı eleştirmekten çekinmeyelim sakınmayalım...

bunun da bizim görevimiz olduğunu unutmayalım...

ve yine unutmayalım ki " Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır."

-------------
"HERŞEY TEK BÜYÜK ESKİŞEHİRSPOR İÇİN"

Gönderen: esesliyiz
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 09:38
Alıntı yapılan esestaner

Aktif%20Konular

Clap+1965

-------------

Gönderen: es26
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 10:37

şimdi bazı arkadaşlar burda melih gökçekle büyükerşeni karşılaştırma yapmışlar . Ya melih gökçek kim büyükerşen kim . Türkiyedeki bütün belediye başkanlarını önce melik gökçekin yanına bir yıllığına staja göndermek lazım. adamın yaptıklarıyla büyükerşeni nasıl karşılaştırırsınız. büyükerşen denen sahış eskişehir kurulduğundan buyana eskişehirin başına gelmiş enbüyük yanlıştır. Türkiyenin en bozuk en kötü en delikdeşik  caddeleri eskişehirdedir ve onun eseridir, türkiyenin en yoğun trafiği eskişehirdedir ve onun eseridir, İnsanları zorla saunaya sokan ve mecbur bırakılan türkiyedeki tek şehir eskişehirdir ve onun eseridir. 8 yıldır süren ve hala bitirilemeyenyapılan yerleride bozulan(çünkü yaptığı herşey göstermelik göz boyama) fiyasko olan porsuk projesi onun eseridir. Bir şehrin spor kulübünün  bayraklarını kötü görüntü oluşturuyor diye toplatan  bir başkan.Eğitimci bir kişi olupta valilik tarafından eskişehir spor lisesinin açılışı için istenen platformu adında eskişehirspor geçen hiç birşeye günahımı vermem diyen bir başkan.  Amacı sadece entel ve zenginlere hizmet etmek isteyen ve üç beş sümüklü böcek heykeliyle adından söz ettirebilen. mamuca göletindeki suyun eskişehire sadece 3,5 gün yeteceğinin hasabını bile bilemeyen. kurduğu şirketlerle belediyenin tüm yetkilerini  damatlarına devrederek eskişehirin tüm gelirlerini damatlarına peşkeş çeken, zengin kesimin çıkarları doğrultusunda hizmet ettiği için . çünkü sosyal demokratların amacı bu devirde artık işçi ve yoksuk kesime değil zengine hizmet etmek aldıkları oylarda zaten sadece eskişehirin  merkezinden. iş te böyle bir şahısla ne kadar övünseniz azdır.

-------------
EFSANE KESTANELERİ ÇİZMEK İÇİN GERİ DÖNDÜ

Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 10:55
" Bu Seviyede Saygı dan Yoksun Moderatör ler Oldukça Ne Yazabilirimki.."

BEN SÖZLERİMDE ISRARLA BU FORUMA SİYESET HATTA İÇİNDE ES-ES  ile ilgisi yoksa   HİÇ BİR KONU YAZILMASIN DİYORUM MODERATÖR ARKADAŞ SÖZÜMÜ NERESİYLE ANLIYOR ÇOK MERAK ETTİM???(konuyu siyasete çekmeye çalıştıgımı yazmış)

Yazdığı hiçbirşeyden değil ama yukarıda cümle saygı ve terbiye sınırlarını aştığı için enes kendisine verilen 2.şansıda iyi kullanamamış ve forumdaki üyeliği askıya alınmıştır...

-------------

Gönderen: kral_esesli_kurti
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 10:57
Alıntı yapılan EsEsliyim

" Bu Seviyede Saygı dan Yoksun Moderatör ler Oldukça Ne Yazabilirimki.."

BEN SÖZLERİMDE ISRARLA BU FORUMA SİYESET HATTA İÇİNDE ES-ES  ile ilgisi yoksa   HİÇ BİR KONU YAZILMASIN DİYORUM MODERATÖR ARKADAŞ SÖZÜMÜ NERESİYLE ANLIYOR ÇOK MERAK ETTİM???(konuyu siyasete çekmeye çalıştıgımı yazmış)

Yazdığı hiçbirşeyden değil ama yukarıda cümle saygı ve terbiye sınırlarını aştığı için enes kendisine verilen 2.şansıda iyi kullanamamış ve forumdaki üyeliği askıya alınmıştır...

Olmuşları toplayalımLOL

-------------
SEVDAMIN HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ YİNE YANINDAYIM...

Gönderen: bulutsuzluk
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 11:02

Konuyla ilgili başka bir haber...

Baraj değil gölet
Eskişehirli işadamı Mehmet Ali Kalkan, Hürriyet Gazetesi'nde yayınlanan 'Ağustos böceği ve karınca' başlıklı haber ile ilgili Hürriyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürlüğü'ne bir dilekçe göndermiş. Aynı dilekçeyi bize de yollamış. Bakın ne diyor:
“4 Ağustos 2007 tarihli gazetenizde "Ağustos Böceği ile Karınca" manşet haberi sadece Y. Büyükerşen'i övmek için yapılmış, bir haber" dir. Şöyle ki; Eskişehir'in suyu Porsuk Barajından karşılanır. Hacmi 525 milyon metreküptür.
Bahsettiğiniz Mamuca Göleti Sarısungur suyu üzerinde yapılmış, fuar alanlarında görebildiğimiz avuç içi kadar bir yerdir. Baraj değil gölettir. Hacmi dediklerine göre - ki ben inanmıyorum- 3.5 milyon m3'tür.
Eskişehir'in günlük su ihtiyacı şu günlerde yaklaşık 120 bin m3'tür. Bu göletin tamamı kullanılsa 29 günlük ihtiyaçtır ki devede tüy bile değildir.
D.S.İ 3. Bölge Müdürü Remzi Ertek'in açıklamalarına göre "Hiç yağmur ve kar yağmasa bile Eskişehir'e 2008'e kadar yetecek su stoku mevcuttur.
Baraj (!) diye haber yaptığınız göletten Eskişehir'in kullanma suyuna bir damla bile su gelmemektedir. Bağlantı yoktur.
Bu durum bizzat Y. Büyükerşen'den, D.S.İ 3. Bölge Müdürü Remzi Ertek'ten, Eskişehirde ki kullanma suyunu idare eden ESKİ (Eskişehir Su Kanalizasyon İdaresi) Müdürü Garip Yıldırım'dan öğrenilebilir. Hatta Eskişehir'de her vatandaş Porsuk Barajından su alındığını, baraj diye bahsettiğiniz göletin "kano sporları" için kullanıldığını balık atıldığını bilir.
Bir telefonla öğrenilecek doğru bilgilere ulaşmayıp, hangi maksatla ve hangi maksada hizmet ettiğini bilmediğim haberleri yapmayın.

http://www.sakaryagazetesi.com.tr/yazi.asp?id=4957&yazar=9 - http://www.sakaryagazetesi.com.tr/yazi.asp?id=4957&yazar=9

Gönderen: metu26
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 11:05
Erdal bey,
2003'ten beri Ankara'da yaşıyorum. Ankara'nın iki büyük merkezi vardır, birincisi kızılay, ikincisi ulus.  Kızılay meydanı saat 21.00'dan sonra çöp kokusundan geçilmez. Ulus'tan hiç bahsetmeyeceğim çünkü Eskişehir sanayi bölgesi bile Ulus'tan kat kat modern, yaşanılabilir bir yerdir. Yağmur yağdığı zaman Yüzüncü Yıl Mahallesi gölete dönüşür, tahminen buraya baraj bile kurulabilir.  Ankara da iki tane önemli cadde vardır, biri tunalı biri bahçeli 7.cadde. Özellikle bahçeli 7.caddeye arabayla girerseniz, bir daha çıkamazsınız. Kızılaya arabayla gitmek, park yeri aramak tamamıyla boşuna bir iştir. (Ulus'a giderseniz arabanızı tek parça bulmanız bile zorlaşır)
Melih Gökçek Milli Kütüphanenin karşısındaki yola Gökkuşağı diye bir yer yaptı, bir insanın hayatında görebileceği en aptalca proje. Keçiörenin ortasından geçen en büyük caddenin yanına yaptığı yürüyüş yolundan bahsetmeyeceğim bile, çünkü burda değil yürümek eksoz dumanından nefes almak bile imkansız.
Melih Gökçek'in yaptığı en iyi yatırım Dikmen Vadisi bence, bundan da Ankara'nın zengileri hariç yararlananı görmedim..

Su meselesine gelince, bundan sonra büyük ihtimalle Ankara'da su kesintisi yapılamayacak, çünkü sular gelince su boruları suyun tazyikine dayanamıyor ve patlıyor.. Melih Gökçek'i alkışlamka lazım çünkü susuz kalmayacağız ClapClap

Melih Gökçekle Büyükerşen'in karşılaştırılması bence de büyük haksızlık ve Eskişehir halkına yaplımış bir hakarettir..

Alıntı yapılan es26

şimdi bazı arkadaşlar burda melih gökçekle büyükerşeni karşılaştırma yapmışlar . Ya melih gökçek kim büyükerşen kim . Türkiyedeki bütün belediye başkanlarını önce melik gökçekin yanına bir yıllığına staja göndermek lazım. adamın yaptıklarıyla büyükerşeni nasıl karşılaştırırsınız. büyükerşen denen sahış eskişehir kurulduğundan buyana eskişehirin başına gelmiş enbüyük yanlıştır. Türkiyenin en bozuk en kötü en delikdeşik  caddeleri eskişehirdedir ve onun eseridir, türkiyenin en yoğun trafiği eskişehirdedir ve onun eseridir, İnsanları zorla saunaya sokan ve mecbur bırakılan türkiyedeki tek şehir eskişehirdir ve onun eseridir. 8 yıldır süren ve hala bitirilemeyenyapılan yerleride bozulan(çünkü yaptığı herşey göstermelik göz boyama) fiyasko olan porsuk projesi onun eseridir. Bir şehrin spor kulübünün  bayraklarını kötü görüntü oluşturuyor diye toplatan  bir başkan.Eğitimci bir kişi olupta valilik tarafından eskişehir spor lisesinin açılışı için istenen platformu adında eskişehirspor geçen hiç birşeye günahımı vermem diyen bir başkan.  Amacı sadece entel ve zenginlere hizmet etmek isteyen ve üç beş sümüklü böcek heykeliyle adından söz ettirebilen. mamuca göletindeki suyun eskişehire sadece 3,5 gün yeteceğinin hasabını bile bilemeyen. kurduğu şirketlerle belediyenin tüm yetkilerini  damatlarına devrederek eskişehirin tüm gelirlerini damatlarına peşkeş çeken, zengin kesimin çıkarları doğrultusunda hizmet ettiği için . çünkü sosyal demokratların amacı bu devirde artık işçi ve yoksuk kesime değil zengine hizmet etmek aldıkları oylarda zaten sadece eskişehirin  merkezinden. iş te böyle bir şahısla ne kadar övünseniz azdır.

-------------
Şimdi Eskişehir'de olmak vardı.......

Gönderen: kırmızışimşek
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 11:12
Yılmaz hoca'nın belediye başkanlığı konusunda  eline su dökebilecek bir kişi daha olduğuna inanmıyorum....

-------------
Açık trübün:15 TL,Kapalı trübün:30 TL...Eskişehirspor sevgisi paha biçilemez...

Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 11:26
seçimden önce unakıtanı kötüleyen aynı kişiler bu seferde bilinçsizce bilip bilmeden sadece körü körüne büyükerşene bağlılıklarını belirtmek etmek için büyükerşen yal... başlamışlar . BAyrakları toplatmak saygısızlık olmuyor eğitime köstek olmak saygısızlık olmuyor. Büyükerşeni eleştirmek eskişehire yapılmış en büyük saygızıslık oluyor. çünkü sizin zihniyetiniz sizden olmayanı aptal olarak görmek.

-------------

Gönderen: espala262
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 11:35
es26 insanları güldürüyorsun sus artık daha fazla rezil olma.eskişehir ankara karayolu kime ait büyükşehir belediyesinemi karayolları genel müdürlüğünemi.sen alışmışın 2 tane bankdan park yapıp açmalarına bazı şeyler sana fazla geliyo ve alerji yapıyo.odunpazarı bld si bir tane tabela dikip şehit ...........parkı yazıyor ve bu parkda sadece bir tabela dikili ne bir ağaç ne bir ot.bu en başta bu parka ismi verilen şehidimize ve şehitlerimize en büyük hakarettir.küçük şeyleri yaptık ettik diye açılış yapmaları yok muuuuuu....işte bu bazı fesatlıkları ve çekememezlikleri meydana getiriyor.islamda fesatlanmak en büyük günahlardan sayılıyor hatırlatırım.büyükerşen ile i.melih i karşılaştırmak bile yersiz .i.melih kimki...
mamuca göletindeki suyun 3.5 gün yeteceğini senmi hesapladın yoksa abilerinmi!!!! yardım etti.sümüklü böcek dediğin hor gördüğün heykeller bir emeğin ürünü bunlara biraz saygı duy ama senin zihniyetinde olanları iyi biliriz.

Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 11:39
Arkadaşlar lütfen üsluplara ve eleştiri tarzımıza özen gösterelim eleştiri yapmak hakaret etmek değildir....

-------------

Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 11:41
sen sadece taraflı olarak büyükerşenin yaptığı işleri gör. Gitte huzur mahallesine Odunpazarı belediyesin yaptığı parkı görde azın açık kalsın.

-------------

Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 11:43
gökmeydan mahallesindeki park ,göletli park,muttalıp parkı na ağzım açık kalıyor.birde alaatiin parkı varki onada 2.5 yıldır ağzım açık bakmaya devam ediyorum.forumda uzatmıyorum sıkıntını mail ile çözebilirim.

Gönderen: metu26
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 11:46
Benim yazdığım yazı da Büyükerşenle ilgili tek bir satır geçiyor onda da Melih Gökçek'le kıyaslanmasından rahatsız olmuşum. Büyükerşen'i eleştirmek en büyük saygısızlık falan da dememişim.. Melih Gökçek'le kıyaslanması en büyük saygısızlıktır demişim.. Yazdığım yazı Melih Gökçek ve Ankara üzerine..

Ankara'da şu anda 2 günde bir mutlaka su yada elektrik kesiliyor. Biri kalkıp bana bütün belediye başkanları Melih Gökçek'in yanında staj yapmalı diye akılsızca(kibar olmaya çalışıyorum) birşey söylerse kusura bakmayın ama ya saçmalıyordur ya da Ankara'ya hayatı boyunca hiç gelmemiştir.

Alıntı yapılan es26

seçimden önce unakıtanı kötüleyen aynı kişiler bu seferde bilinçsizce bilip bilmeden sadece körü körüne büyükerşene bağlılıklarını belirtmek etmek için büyükerşen yal... başlamışlar . BAyrakları toplatmak saygısızlık olmuyor eğitime köstek olmak saygısızlık olmuyor. Büyükerşeni eleştirmek eskişehire yapılmış en büyük saygızıslık oluyor. çünkü sizin zihniyetiniz sizden olmayanı aptal olarak görmek.

-------------
Şimdi Eskişehir'de olmak vardı.......

Gönderen: esesesin
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 11:53
    Arkadaşlar siyaset uğruna kendi belediyelerimizi de kötülemeyelim.Büyükerşen(her ne kadar klendisini hiç sevmesem de) bu şehrin çehresini değiştiren kişidir.Hataları yok mu?Tabiki de var.Hatasız kul olmaz ama körü körüne adamın partisinden dolayı da suçlayabilenler hatta ve hatta bu uğurda melih gökçeki koruyabilenler kendine gelsin.
     Ayrıca bence Odunpazarı belediyesi de başarılıdır.Lütfen onun hakkında da kötü şeyler yazarak iyi niyetle çalışan insanların şevklerini kırmayalım.Bu şehir hepimizin.Biz kendi aramızda uzlaşma sağlayamazsak bunu belediyelerden nasıl bekleriz?

-------------
renkelrimiz siyah kırmızı lakabımız kırmızı şimşeklerdir.sarı forma nerden çıktı arkadaş...

Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 11:56
şimdi bazı arkadaşlar burda melih gökçekle büyükerşeni karşılaştırma yapmışlar . Ya melih gökçek kim büyükerşen kim . Türkiyedeki bütün belediye başkanlarını önce melik gökçekin yanına bir yıllığına staja göndermek lazım.

Neden Melih Gökçek'in usta öğretici belgesimi varBig%20smileLOL

-------------

Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 12:05
YAŞASIN ESKİŞEHİRSPOR!

-------------

Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 12:12
Alıntı yapılan esesim

YAŞASIN ESKİŞEHİRSPOR!

VE ONUN BÜYÜK TARAFTARI..WinkLOL

-------------

Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 12:13
Ben bu staj işine kafadan razıyım,
ama Prof.Yiılmaz Büyükerşenin yanında.
Şu hocam da Odunpazarı Evleri projesindeki,
PVC yağmur inişlerini yukarıdaki derelere uygun,
malzeme ile değiştirtmedi gitti, oraya hiç yakışmıyor.
Yaşasın Eskişehir, Yaşasın Eskişehirspor ve taraftarları.

-------------
# Direnmüdavim....

Gönderen: scetintas
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 12:17
Alıntı yapılan hüsnü

Ben bu staj işine kafadan razıyım,
ama Prof.Yiılmaz Büyükerşenin yanında.
Şu hocam da Odunpazarı Evleri projesindeki,
PVC yağmur inişlerini yukarıdaki derelere uygun,
malzeme ile değiştirtmedi gitti, oraya hiç yakışmıyor.

Sevgili Hüsnü abicim
Hocamız İ.Melik GÖKÇEK
yanında stajını tamamlasın
orayıda halleder diye umuyorum.

-------------
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim

Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 12:22
Alıntı yapılan esesesin

Arkadaşlar siyaset uğruna kendi belediyelerimizi de kötülemeyelim.Büyükerşen(her ne kadar klendisini hiç sevmesem de) bu şehrin çehresini değiştiren kişidir.Hataları yok mu?Tabiki de var.Hatasız kul olmaz ama körü körüne adamın partisinden dolayı da suçlayabilenler hatta ve hatta bu uğurda melih gökçeki koruyabilenler kendine gelsin.
     Ayrıca bence Odunpazarı belediyesi de başarılıdır.Lütfen onun hakkında da kötü şeyler yazarak iyi niyetle çalışan insanların şevklerini kırmayalım.Bu şehir hepimizin.Biz kendi aramızda uzlaşma sağlayamazsak bunu belediyelerden nasıl bekleriz?

Partisinden dolayı suçlamak kadar komik bir durum yok,tabii ki burda çıkıp partisini savunmayacağım veya siyaset yapmayacağım ama bu partinin kurucusu zamanında kıbrıs barış harekatını yapmış,adını her tarafa yazdırmış,karaoğlan diye...bugün ise t.b.m.m. 13 milletvekili girdi,bunlardan birisi de bizim milletvekillerimizden syn.tayfun içli bey,yani bizim vekilimiz,yapmayın arkadaşlar..

-------------

Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 12:23
Alıntı yapılan scetintas

Sevgili Hüsnü abicim
Hocamız stajını tamamlasın
orayıda halleder diye umuyorum.
Yılmaz Hoca karınca, kararınca çözer. Wink

-------------
# Direnmüdavim....

Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 13:00

büyükerşen torpiliyle Büyükşehir belediyesin bir çalışanı olmadığım için bazı arkadaşların doğruları duyunca sinirlenmesini anlıyorum.

es26 lütfen eleştiri yaparken hakaret etmeyelim, eleştiri yapmak hakaret ederek kötü kelime kullanmak değildir....Mesajınızın bu bölümü silinmiştir...

-------------

Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 13:11
asılsız ithamlarda bulunma bence.büyükşehir in kadrolu elemanı kadrosuz elemanı mevsimlik işçisi vs....veya büyükşehir belediyesinde çalışan bir işçi memur gibi personeller ile bir yakınlığımı bulursan şu andan itibaren bu foruma yazı yazmıyorum.peki sen aynı şeyleri kendin için söyliyebiliyormusun.biz senin için onun bunun personeli cart curt diye işkembeden atış yapmadık.ben gerçek eskişehir li ve gerçek bir eskişehirspor sevdalısıyım kim bu şehir için adam gibi çalışırsa onu desteklerim.

Gönderen: SSES26
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 13:38

Adkadaşlar sakin olalım. Bazı arkadaşlar eleştiri sınırlarını aşıyo bence. Birbirimizi kırmaya gerek yok. Ben Bursa'da yaşıyorum. Zaman zaman Eskişehir'e geliyorum. Eskişehir'li olmama rağmen bazen yolumu şaşırdığım oluyor. Bazı arkadaşlar ya senelerden beri Eskişehir'e uğramıyolar, yada meseleye tamamen siyasi gözle bakıyolar.

Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 14:38
İ.Melih'in su kesintileri ile ilgili yaptığı açıklamalar avrupa basınında ayın esprisi seçildi.Helal olsun İ.Melih'e.Adam zor gülen avrupalıları bile güldürmüş..Big%20smile

-------------
Sümerli EsEs

Gönderen: KuRBaN
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 14:52
Alıntı yapılan es26

valla bu kadarınada pes doğrusu...

-------------

Gönderen: esroot
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 15:12
Bir takım konuları bu kadar pervasızca nasıl eleştirebiliyorsunuz anlamak imkansız. Asla ve asla Sn. Büyükerşen yanlısı biri değilim. Ancak yapılanları bir çırpıda bu kadar kolay karalamak, üstünü örtmek, göz ardı etmek çok çok hemde çok yanlış olur. Yanlış yapılan işler vardır evet doğrudur ama doğruların yanında bunlar önemsenmemeli bile.

Sn. Büyükerşen'e Es-Es 'imize sahip çıkmadığı için çok kızıyorum. Ama 10 yıl öncesine ve şimdiki Eskişehir'e bakan arkadaşlar lütfen farkları unutmasın.

Yazan arakadaşın Türkiye'nin diğer şehirlerini takip etmediğini düşünüyorum. İsterse biraz gezsin Eskişehir'den ayrı kalsın. Belki farkı o zaman anlar...Wink

-------------
Kalsada son nefes yinede Es-ES

Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 15:25

Bu topic eski forumdaki eskisehirsecim.com adlı topiğe döndü,yine ordaki uzun uzun tartışmalar burda da baş gösterdi,yine eleştiri sınırlarının aşan açıklamalar yapılmaya başlandı,anlaşılan biz hala bir şeylerden ders almıyoruz,birbirimizi kırmaktan ve incitmekten başka bir şey yapmıyoruz,kullanıcıların mutluluğu ve sitenin iyiliği için bu topiğin kaldırılmasını talep ediyorum,saygılar

-------------

Gönderen: esgun
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 15:25
Tam Borazancıların aradığı bir ortam.

-------------
KIRMIZI BİZE ÇOK YAKIŞIYOR

Gönderen: KuRBaN
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 16:08

bi buçuk sene sonra herkes sandık başında konuşsun. burdan sallamak kolay geliyo insanlara.

-------------

Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 17:06
Alıntı yapılan KuRBaN

Alıntı yapılan es26

valla bu kadarınada pes doğrusu...

Milliyet gazetesi okuyucu yorumunu buraya yapıştırayımda kapak olsun..

11:39 - göktürk_06] Vizyon....
olaya parti açısından bakmadan doğru tespit yapmak gerekir, Melih Gökçek 13 yıldır altyapıya hiç bir yatırım yapmamıştır. Melih Gökçek'in altı ay Kayseri de altı ay da Eskişehir de belediye başkanlığı stajı alması gereklidir. .

-------------
Sümerli EsEs

Gönderen: ermanka26
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2007 saat 17:21

Melih Gökçek'in son 2-3 senedir Ankara için ayrılan yatırım ödeneklerinin(altyapı,çevre,yol,su,v.b.) çoğunu bunalrın acelesinin olmadığını belirtip metro çalışmalarına yatırdığı bir gerçek.

Yanlış anlaşılması bunu Melih Gökçek için söylemiyorum ülkemizde maalesef nitelikli belediye başkanı yok denecek kadar az.Valilik için nasıl okul bitirmek gerekiyorsa aynı şey belediye başkanlığı için de yapılmalıdır.Sırf çevresi var diye şehircilikten anlamayan,belediyeciliği kaldırımdan ibaret sanan o kadar çok belediye başkanı var ki....

-------------
Adım+Soyadımın ilk 2 harfi+26=Nickim

Sayfayı yazdır | Close Window

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2008 Web Wiz - http://www.webwizguide.com