eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Güncel Sonuçlar ve Yorumlar
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Eskişehirspor:2 - Kocaelispor:1

Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 82>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
tmac26 Liste gör
Usta Yazar

Mustafa Ekici
Yer: Bukamaranga
Online Durum: Offline
  Alıntı tmac26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eki/2008 saat 16:24
Şöyle bir düşündüm o eski günleri. Hani Bulancak'la, İnegöl'le, Buca'yla,Maltepe'yle,Darıca G.Birliği'yle,Antalya Kepez'le,Mustafa Kemalpaşa'yla,Siirt'le,Ünye'yle vs vs. oynadığımız günleri hatırlıyorum. Hoş bu maçlarda bende küçüktüm. Ama gider açıkta adam gibi maçımı izlerdim. Normalde babamın yanında fazla sesim çıkmazdı. Es-Es'im için bağırırdım. Ama mutluydum. Es-Es'im yensede yenilsede mutluydum. O zaman gerçek Es-Es'liler geliyodu herhalde maçlara ondan olsa gerek. Açıkta 5000-6000 kişi oluyorduk ortalama ama daha çok bağırıyorduk. Belki donuyorduk soğuktan ama o ortamda içimiz ısınıyordu. O zamanlar Körfez 2.lig'e yeni düşmüştü. Üzülmüştük hani.Tribündeki HERKES üzülmüştü. Çünkü kimin dost kimin düşman olduğunu bilenler vardı tribünde.Çekirdekçiler tahminimce gs,fb,bjk maçlarında oluyordu o vakitler kahvede. Sıcacık çayları elinde. Veya evinde elinde tv kumandası NTV'yi CNN'i izliyordur. Akşam napacak takımım diye. Sonra gün geldi Es-Es'im yükselişe geçti. Önce Bank Asya 1.ligine çıktık. İlk sene düşmezsek seneye çıkarız dedik. Aynen öyle oldu. İlk sene yine 5000-6000 kişiydik çoğu maçta yine belki daha az. Ama yine mutluyduk. Körfez geldiğinde 3-2 kazandığımız maçta sevinmiştik belki ama buruk bir sevinçti. Karşılıklı olarak alkışladık birbirimizi. Geçen sezon başında bu asansör 3 kişilik dendi. Antalya-Körfez-Es-Es. Öyle de oldu. 3 takımda çıktı. Ama Antalya ile bağlar kopmuştu. Hadi Antalya ile kopmasına birşey demem ama bu kopuşun Es-Es'le Körfez'in arasını açacağını kim bilirdi? Körfez açıklama yaptı kalbimizin yarısı Es-Es yarısı Antalya'dır diye. Normaldir. Daha sonra geçen sezonki ilk Kocaeli maçı. 2-0 öne geçtik ilk 20 dakikada. Baktım kendini bilmez bazı kişiler el-kol yapıyor Körfez seyircisine doğru. Napıyorsunuz be! diye bağırınca noldu ki? ne var lan! diye cevaplar alıyoruz. Az daha dayak yiyeceğiz. Ama 2-2 olunca durum daha vahim. Şemsiye gösterenleri,küfür edip artistik yapanlar. Aynı kişiler maç sonunda Körfez diye bağırıp alkış tutanların arasındada var? Bu nedir yahu??? Ve dah daha sonraları. Körfez'le 2.yarıda oynanan maç. Körfez 1-0 kazanıyor. Bir takım olaylar çıkıyor. Olayların içinde olmadığım için tam birşey söyleyemem ama kardeşliğin yavaş yavaş biteceğini hissediyordum açıkçası. En sonunda şu anki nokta. Körfez - Es-Es kardeşliği yok artık. Çok üzülüyorum. Körfez'in benim içimdeki yeri ayrıdır. Bu sene düşmemelerini istiyorum. Ama şunuda çok biliyorum ki artık onlarla elele kol kola maç izleyemeyeceğiz. Kardeşlik türküleri söyleyemeyeceğiz. Yolun açık olsun Körfez. Umarım düşmezsiniz...
Tarifi mümkün değil bu sevdanın...

Fabio Bilica'yı Eskişehirspor forması altında görmek istemiyorum..
Yukarı
esesli kurt Liste gör
Yazar

C.Baki Gürdeniz
Yer: eskişehir
  Alıntı esesli kurt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eki/2008 saat 14:08
Alıntı yapılan anadoluyildizi

Gercekten bu foruma yazan bazi kisilerin akillarindan suphe ediyorum. Cocuklugumuzda ayni mahallenin cocuklari biraraya gelir diger mahalleyle kavga ederdi. Iki mahalle birlesir bir digeriyle kavga etmeye giderdi. Bir mahallenin cocugu digerine selam vermezdi.

Insanlar buyudu. Ama zeka seviyeleri 7 yas seviyesinde kaldi. Bu takimla dostuz su takimla dusmaniz gibi bir soylemi anlamak mumkun degil. Biz hicbir takimla dusman degiliz. Olamayiz da zaten. Cunku bu bir spor. Spor savas degilki baska takimlara dusman olalim. Arada rekabet olmasi bizi hicbir takima karsi dost veya dusman olmaya itmemeli. Sempati besledigimiz takimlar olabilir. Yenmekten daha cok mutlu olacagimiz takimlar olabilir. Ama bunlarin hicbiri bizi o takimin dusmani yapmaz. Yapmamali.

Dostluk dusmanlik soyleminin gecersiz oldugunun en onemli kaniti, gecen sene kolkola mac  izledigimiz Kocaeli'ne bu sene deplasmanda olay cikacak diye bakmamiz. Lutfen gecelim bu dostluk dusmanlik muhabbetleri. Takimimizi destekleyelim. Gerekiyorsa bizi yenen takimlari alkisla ugurlayalim.

Kardeşim çok iyi özetlemişsin,benimde yıllardır  özlediğim eses  taraftarlığı bu işte.Küfürle.vurmakla.kırmakla bir yere varılmıyacağı,aksine eses taraftarının kötü ve çirkef olduğu  her yerde olay çıkardığı senelerdir söylenir durur.Buna sebeb olanlar,bir kaç tane çapulcu,şarapçı takımıdır.Bereket büyük çoğunluğumuz akli selim sahibi olduğundan,bu kötü durumdan yaptığl tribün şovları ve rakiplere karşı sevgi ve dostluk göstererek kurtarmıştır.
Bu arada yaşım 48 kendini bilmez  kişiler yüzünden deplesmanlarda  çok jop  yemişimdir.
Damarımı kessinler,kırmızı siyah akar.
Yukarı
müfitkabal Liste gör
Usta Yazar

müfit kabal
Yer: Turkey
  Alıntı müfitkabal Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eki/2008 saat 13:31

Gercekten bu foruma yazan bazi kisilerin akillarindan suphe ediyorum. Cocuklugumuzda ayni mahallenin cocuklari biraraya gelir diger mahalleyle kavga ederdi. Iki mahalle birlesir bir digeriyle kavga etmeye giderdi. Bir mahallenin cocugu digerine selam vermezdi.

Insanlar buyudu. Ama zeka seviyeleri 7 yas seviyesinde kaldi. Bu takimla dostuz su takimla dusmaniz gibi bir soylemi anlamak mumkun degil. Biz hicbir takimla dusman degiliz. Olamayiz da zaten. Cunku bu bir spor. Spor savas degilki baska takimlara dusman olalim. Arada rekabet olmasi bizi hicbir takima karsi dost veya dusman olmaya itmemeli. Sempati besledigimiz takimlar olabilir. Yenmekten daha cok mutlu olacagimiz takimlar olabilir. Ama bunlarin hicbiri bizi o takimin dusmani yapmaz. Yapmamali.

Dostluk dusmanlik soyleminin gecersiz oldugunun en onemli kaniti, gecen sene kolkola mac  izledigimiz Kocaeli'ne bu sene deplasmanda olay cikacak diye bakmamiz. Lutfen gecelim bu dostluk dusmanlik muhabbetleri. Takimimizi destekleyelim. Gerekiyorsa bizi yenen takimlari alkisla ugurlayalim.

ClapClapClap olayı çok güzel özetlemişsiniz...
üç büyük yok tek büyük var
Yukarı
alesta07 Liste gör
Deneyimli Yazar

hakan
  Alıntı alesta07 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eki/2008 saat 12:48

sizin gibi insanlar lazım bu trübüne...katılıyorum tamamem                                                                                                                                                                                                                                                                 
Yukarı
anadoluyildizi Liste gör
Deneyimli Yazar

Behlul Ozkan
Yer: United States
  Alıntı anadoluyildizi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eki/2008 saat 12:43

Her zaman, her yerde ESES
Yukarı
kesdal Liste gör
Usta Yazar

mehmet kesdal
Yer: istanbul
  Alıntı kesdal Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eki/2008 saat 11:21
Ben bu nihayeti anlayamadım.Yaşlandımmı ne?
Oyun bitince,şah da piyon da aynı kutuya konur.
Yukarı
ufuk_ozsatici Liste gör
Yeni Yazar

UFUK
  Alıntı ufuk_ozsatici Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eki/2008 saat 09:49
NİHAYETTTT , NİHAYETTTT
Yukarı
ekotim Liste gör
Yazar

ERKAN
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı ekotim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eki/2008 saat 00:40
kendimi yazmamak için çok tuttum ama dayanamadım bu sezon ilk defa kapalıya girdim bir dahada açık tribüne girmicem oraya girdiğim zaman inanın uyuz oluyorum kendini eses taraftarı zanneden seyirci arkadaşlar amcalar dayılar vs.bir koloni topluluğu (altes hariç söz meclisten dışarı) bir şeyler yapmaya çalışıyor adına tezahürat mı desek bilmiyorum artık..inanın ne kadar kızsakta kızılcıklı-nefer ve altesten başka tutunacak dal kalmamış gerçekçi olmak lazım bir dahada kimse tribün çoçuklarına laf sölemesin ben onların hepsini biliyorum o çoçuklar elinden geleni fazlasıyla yapıyor..hani ara sıra yazıyosunuz bazı sağ duyulu açıksever arkadaşlar gruplara sallıyosunuz hemen kızılcıklıdır suçlu falan yada neferdir şimdide yazsanıza kimisi  çıkar kocaeli kardeşiliğ kimisi çıkar bursa kardeşilğinden bahseder ya üç ezik diyoruz hangi birinin kardeş takımı var süper ligde biz nasıl rakibiz onlarla o zaman bundan 6 yıl önce tribün dergide tartıışıyorduk bunları sonra sakaryalarda baltalrı gömüyoruk toprağa anadolu hatırına sayın banner çok iyi bilir...eskişehirde yüzlerce tribün çoçuğu koptu bu işlerden soğudu uzaklaştı gelipte bir kere bu foruma yazı yazmadı yazmazda biliyorum..bizim jenerasyon beste yapardı pankart yapardı maç seyretmez 90 dk.susmazdı..yıkardık kızılcıklıyı resmen..ne kardeş gördük ne de dost..şimdi maça gittim o şey bağırdı gol yok koymuş falan fişman bırakın bu işleri ya..inegölde inegöllülerin içinde bursa atkılı adam varmıydı yokmuydu yoktu demi siz öyle bilin ve devam edin..12 yıl bu ligden uzak kalmak bize çok şeyi unutturmuş o 2.ligler 3.ligler bizim gözümüzü kör etmiş heralde..toparlanmamız lazım artık bu işleri bırakıp başta kızılcıklıda ki o camı kaldırıp ayderle birleşip tek ses olmalıyız açığın tamamına altes yayılarak daha organize olmalıyız..bunları  yazmak istedim..ben 27 yaşında foırma ve atkı giymekten utanmıyorsam kusura bakmasın ama 15-16 yaşında arkadaşlarda forma giysin..herkese sevgilerr.....
26 eskişehir doğduğun,yürüdüğün,sokaklarında dövüştüğün,parklarında içtiğin ve öpüştüğün yerdir..vatanındır...eskişehir...
Yukarı
omer-es-26 Liste gör
Usta Yazar

ÖMER
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı omer-es-26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eki/2008 saat 00:24
Alıntı yapılan arslankaya_26

körfez.org a bakıyorum bi başlık var ben böyle cv görmedim diye bir baktım yılmaz vural ın cv siadamlar yılmaz vuralın cv sine hayran kalmış. biri diyo uefa başkanında böyle cv yoktur diyo
"2009 NBA   ALL-STAR İÇİN HİDAYET VE MEHMET'E BURDAN OY VEREBİLİRSİNİZ !!!!"
Yukarı
darknESS Liste gör
Usta Yazar

Onur
  Alıntı darknESS Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eki/2008 saat 00:21
Alıntı yapılan Darkevil_26

ikinci yarı körfez deplasmanımız biraz sıkınılı olacak...ama gene orda olacaz tabi
  neden sıkıntılı olsunki? burda rahat rahat gezdiler ettiler. maçtan sonra 100-150 kişinin lafına bakıpmı düşmalık yapıcaklar... onlar antalyalılarla çok fazla kardeş olmuş...
dusmanlari kardes yapan ESES
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 82>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,250 saniyede hazırlanmıştır