eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Haziran'daki Genel Kurul

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 678910 48>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
crales Liste gör
Usta Yazar

hakan
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı crales Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2008 saat 21:14
3 hazirana kadar yeni çıkanlar dahil birçoğu transferini yüzde 60 bitirecek bizde daha genel kurul yapacağız bumu olmalıydı ben beklerdimki 12 yıl aradan sonra çıkılan süper lige biran önce eski hatalardan ders alınarak ciddi bir şekilde hazırlanılsın ama ne yazıkki eskişehirsporun önünde yine belirsizlikler var
Yukarı
aakin Liste gör
Yazar

Alper AKIN
  Alıntı aakin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2008 saat 21:17
Alıntı yapılan kadirgulen

Alıntı yapılan aakin

Kusura bakmayın o ayrı , bu ayrı değil  EsEs ime yapılan yardımın  niteliği beni ilgilendirir , zamanında başkanlar yasalar elverirken belediyenin yani devletin parasını kulüplere aktarırken etik oluyorda , başka bir siyasi kendi cebinden yardımda bulununca neden anti-ahlaki oluyor buna mantıklı bir sebep bulmak zor . Bunun tek sebebi bu şahsın mensubu olduğu partiyi yıpratma politikalarından kaynaklanıyor . Bu partiyi siyaseti spora sokmakla suçlayıp , kendileri sporu daha çok siyasete malzeme yapıyorlar .

ya ben kendimi tam ifade edemedim yada siz beni anlamamakta ısrar ediyorsunuz. birisi eskişehirin belediye başkanı diğeri devletin maliye bakanı. belediye kitabına uydurup ta takıma olanaklar sağlıyorsa bursada yada istanbulda bulunan bir adam çıkıp diyemez "eskişehirin belediyesi takıma para aktarıyormuş" diye. çünkü belediyelerin devlet bütçesinden ayrı olarak kendi özerk bütçeleri vardır ve bunlar da belediye başkanının elindedir. ama maliye bakanı 5 kuruş para verse (kendisinin aynı zamanda eskişehir milletvekili olması birşeyi değiştirmez) hakkarideki adam bile söyler "ülkenin parasını eskişehire aktarıyor" diye. kaldı ki her ne kadar siyasilerin spora bulaşmamasını istesek de eğer yardım almaya mecbur kalırsak yardımı edecek kişinin niyetini sorgularım ben. bu bağlamda unakıtanın niyetini rahmetli başkanımızınkiyle karşılaştırmam bile.

umarım bu sefer net olarak ifade edebilmişimdir kendimi...

Yok yok ifade ettin devletin parası bi kitabına uydurup katakulliye getirilip yetim hakkı bu kulübe aktarıldığı zaman çok akılcı ve etik bu davranışı destekler , bakan olsun milletvekili olsun parayı cebinden veriyorsa bide ben bu adamı veya temsil ettiği görüşü sevmiyorsam parayı kendi şirketlerinden vermesine rağmen  devletin parası diye çamur atarak etik olmayan bu davranışı benimsemem zihniyetindesin . Merak etme kendini çok iyi ifade ettin sende bazıları gibi yaşananların olumlu olumsuz yanlarını sorgulamak yerine siyasi veya duygusal davranarak burada siyaset yapıyorsun .

Bu konu iyice siyasete kaymaya başladı , neredeyse bazıları çıkıp benim benimsediğim siyasi görüşten birisi yardım ederse kabulüm , yok farklı siyasi görüşten yardım alınırsa yönetim istifa diyecek . Ben bu forumda kaç yıldır okuduğum siyasilere maddi yardım yaratmadıkları için yapılan eleştiri mesajlarının sayısını hatırlayamıyorum , bugün olay aaaa bu o malum partiden hiç etik olmaz oldu . Bize zamanında İ.Yaşar Dedelek bakankende bir sürü çamur atıldı Dedelekle ilgili iğneleyici tezahüratlarda yapıldı ama bugün ülkemizdeki kutuplaşma nedeniyle bugün haketmediğimiz problemler yaşıyoruz . Zamanında spor bakanlığından bize bakan kanalıyla 500 milyar para aktarılırken sorun olmamıştı ama bugün bazılarının sevmediği bir siyasi yardım edince sorun oluyor burası canım ülkem Türkiye işte .
Yukarı
scarface_hkna Liste gör
Usta Yazar

hakan
Yer: esk
  Alıntı scarface_hkna Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2008 saat 21:18
stad hiç bürünmediği görüntüye bürünmüş doğru duyduysam :)
evet ilk defa ufacık bi tribünün üstü iskeletleriyle duruyor
halil ünalda koltuk takmasa hala beton üzerindeydik sanırsam :)
Takımların karakterlerini yöneticiler ve futbolcular değil,taraftarlar belirler.
Yukarı
eses007 Liste gör
Yazar

Emre
  Alıntı eses007 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2008 saat 21:34
Futbol'a ve her türlü sporsal faaliyete siyasetin karışmaması gerektiği gayet doğrudur...Ancak Başkan Hatipoğlu'nun da haklı olarak söylediği gibi,, sadece tek bir siyasi şahısa, siyasi kuruma yada bir siyasi partiye kapı açılmamıştır...Eskişehirspor kentimizin takımıdır ve yükselmesi için herkez tarafından desteklenmesi gerekmektedir...Eskişehir'de futbola siyaset karıştı diye eleştiri yapanlar,, bu yıl sağlanan süper lig başarısında hiçbir katkısı olmayan insanlardır...Başka parti temsilcileride destek olsaydı bu başarıda onların payı olsaydı...Yani eleştirilerde yanlış olan sanki özellikle bir partiyle veya şahısla EsEs'in ilişkilendirilmesidir...Başka yerlerden bir destek olduda yönetim mi istemedi bunlar saçma sapan kötü niyet kokan eleştirilerdir...Ben sadece bir Eskişehirspor'lu taraftar olarak yazıyorum,, istenen süper lige çıkış başarısı sağlanmıştır...Şimdi daha fazla destek zamanı,, süper lig de kalıcı olup başarılar elde etmek için eleştirilere değil,, desteğe ve icraata ihtiyaç vardır!!! 
**AnaDoLu EfSaNeSi**
   **EsEs 1965**
Yukarı
kadirgulen Liste gör
Usta Yazar

kadir
Yer: Türkiye
  Alıntı kadirgulen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2008 saat 21:45
Alıntı yapılan aakin

Yok yok ifade ettin devletin parası bi kitabına uydurup katakulliye getirilip yetim hakkı bu kulübe aktarıldığı zaman çok akılcı ve etik bu davranışı destekler , bakan olsun milletvekili olsun parayı cebinden veriyorsa bide ben bu adamı veya temsil ettiği görüşü sevmiyorsam parayı kendi şirketlerinden vermesine rağmen  devletin parası diye çamur atarak etik olmayan bu davranışı benimsemem zihniyetindesin . Merak etme kendini çok iyi ifade ettin sende bazıları gibi yaşananların olumlu olumsuz yanlarını sorgulamak yerine siyasi veya duygusal davranarak burada siyaset yapıyorsun .

ajitasyon yapmayı bırakalım lütfen. kitabına uydurmak falan şık kelimeler değil. çok merak ediyorsanız belediyeler kanununu açar okursunuz belediyenin aynı isimli spor kulübüne katkıda bulunmasının yasal olup olmadığını.

eğer yine merak ediyorsanız siyasetten anlamam ve takım tutar gibi parti tutmam. bilginize!
KKŞ
Yukarı
Tulpar26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali
  Alıntı Tulpar26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2008 saat 21:45

Stadın yolunu bilmeyip 1 kuruş yardımı olmayanların bu konuda konuşmaya kesinlikle hakları yoktur. Fakat ben her maç Ankaradan kalkıp Eskişehire geldim dönüşlerde garlarda sabahladım... Kırıkkalede okurken ev kiramı EsEs'imin maçlarına gelmek için gözümü kırpmadan harcadım. Sanırım benim eleştiri yapmaya fikrimi söylemeye hakkım var. Ben başım dik, alnım açık EsEs'liyim derken biranda bu malum şahısın kara lekesi sürüldü üstümüze. Biz yıllarca yardım etmeyenlerden yakındın ki beterin beteri varmış o zamanlar 2. 3. ligdeydik ama başımız dikti ve onurumuz vardı şimdi yardım edenlerin bizi ne hale getirdikleride ortada. Malum şahsı savunanlar lütfen elinizi vicdanınıza koyun. Yardımda bulundu diye EsEs'imin üzerinden siyaset yapma hakkını kazanır mı ? daha da önemlisi çakma ronaldinho söylemleriyle bizim için kutsal olan Eskişehirspor'u rezil etme, küçük düşürme ve herkesin ağzına sakız etme hakkını kazanır mı? Şampiyonluk kutlamalarında o şahsın yüzünü görmekten midem bulanmıştı artık. Sanki sahada futbolu o oynadı teri o döktü. Yönetim kukla o bütün işleri yapandı. Sanki tribünde cefakar taraftar değil tek başına o vardı. Sadece ben mi gördüm bunları arkadaşlar. Evet yukarda açıklama yapanlara gösterdiğiniz tepkinin yarısını olsun gösterin... Benim için her ikisininde bir birinden farkı yok...

Saygılar...
Tapmadık asla paraya pula...
Yukarı
aakin Liste gör
Yazar

Alper AKIN
  Alıntı aakin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2008 saat 21:48
Alıntı yapılan eses007

Futbol'a ve her türlü sporsal faaliyete siyasetin karışmaması gerektiği gayet doğrudur...Ancak Başkan Hatipoğlu'nun da haklı olarak söylediği gibi,, sadece tek bir siyasi şahısa, siyasi kuruma yada bir siyasi partiye kapı açılmamıştır...Eskişehirspor kentimizin takımıdır ve yükselmesi için herkez tarafından desteklenmesi gerekmektedir...Eskişehir'de futbola siyaset karıştı diye eleştiri yapanlar,, bu yıl sağlanan süper lig başarısında hiçbir katkısı olmayan insanlardır...Başka parti temsilcileride destek olsaydı bu başarıda onların payı olsaydı...Yani eleştirilerde yanlış olan sanki özellikle bir partiyle veya şahısla EsEs'in ilişkilendirilmesidir...Başka yerlerden bir destek olduda yönetim mi istemedi bunlar saçma sapan kötü niyet kokan eleştirilerdir...Ben sadece bir Eskişehirspor'lu taraftar olarak yazıyorum bunları ne Kemalciyim ne başka birşey...

İşte işin özeti bu şöyle yapalım bu durumu eleştiren diğer siyasilerde önümüzdeki sezon için birer futbolcu için maddi kaynak yaratsınlar yorgan gitsin kavga bitsin Smile. Eskişehirspor u düşündüklerini iddia edip EsEs imi daha çok siyasete çekip yaklaşan yerel seçimler nedeniyle oluşan siyasi kavganın odağı yapan bu şahsiyetler düne kadar akıllarını ve Eskişehirsporluluklarını nerede unuttular acaba . Biz Eskişehirsporluyuz her siyasi görüşe aynı mesafedeyiz lütfen siyasilerimizde bize hep eşit mesafede olsunlar ki bu tür polemikleri yaşamayalım . Siyasilerimizin hepsi Eskişehirspor ismini yalnızca seçim yaklaştıkça değilde her  zaman hatırlayabilseler . Tekrar siyasilere çağrım Eskişehirspor u seviyor ve zarar görmesini istemiyorlarsa acele EsEs imize maddi destek sağlayıp takımımız üzerindeki bu çekişmeyi ortadan kaldırsınlar , bizler hangi siyasi görüşten olursa olsun destek veren herkesi alkışladık şimdi onları alkışlamak istiyoruz . Ucuz siyaset peşinde koşmaları beni ilgilendirmez ama gerçekten EsEs i seviyor olsalardı bu tür açıklamalar yerine daha yapıcı yol izleyebilirlerdi . Bir dikkati çeken noktada yıllardır beklenen bu Solda Birlik oluşumu biz olmasaydık sağlanamayacaktı heralde Hey EsEs im sen nelere kadirsin. Big%20smile
Yukarı
alper26esk Liste gör
Yazar

salim alper
  Alıntı alper26esk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2008 saat 21:54
başlarda başkanı istemeyenler bakıyorumda foruma ne latifeler yazmış başkan hakkında.Ama ben yazmayacağım.Başkanımıza tşk ederiz bizi şampiyon yaptığı için.Ve gelelim başkan adaylarına...Nebi hatipoğlu olmasında kim olursa olsun derim ben.Bu takımıda unakıtan değil ESKİŞEHİRSPOR TARAFTARI şampiyon yaptı.Belediye seçimleri için heryere pankart asan tacettin sarıoğlu değil!!
kalsada son nefes yinede ESES
Yukarı
aakin Liste gör
Yazar

Alper AKIN
  Alıntı aakin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2008 saat 22:01
Alıntı yapılan aakin

...

ya ben kendimi tam ifade edemedim yada siz beni anlamamakta ısrar ediyorsunuz. birisi eskişehirin belediye başkanı diğeri devletin maliye bakanı. belediye kitabına uydurup ta takıma olanaklar sağlıyorsa bursada yada istanbulda bulunan bir adam çıkıp diyemez "eskişehirin belediyesi takıma para aktarıyormuş" diye. ..........

.......

ajitasyon yapmayı bırakalım lütfen. kitabına uydurmak falan şık kelimeler değil. çok merak ediyorsanız belediyeler kanununu açar okursunuz eğer çok merak ediyorsanız belediyenin aynı isimli spor kulübüne katkıda bulunmasının yasal olup olmadığını.

eğer yine merak ediyorsanız siyasetten anlamam ve takım tutar gibi parti tutmam. bilginize!

Sevgili kardeşim ben ajitasyon yapmıyorum aynen senin kullandığın kelimeyi kullandım ajitasyon yapan sensin . Belediyeler kanunuda işim gereği az çok biliyorum sağol okumama gerek yok ama şunu sana açıklayayım yeni yasa çıkana kadar belediyeler şehrin takımlarına maddi destek sağlayabiliyorlardı bu yardım yine tam kanuni olmasada yasadaki boşluklar kullanılyordu , yeni yasa ile birlikte daha sıkı maddaler eklendi  ; o senin belirttiğin aynı isimli kulüp belediyenin kendi takımı olmaktadır  örneğin :Eski veya Eskişehir Büyükşehir Belediyespor gibi Tongue.

Lütfen olayı siyasi değilde etik olarak düşünelim yaşanan olaylarda etik olmayan davranışlar olabilir , ama buna misilleme yapmak isteyen diğer siyasilerin davranışı daha çok tartışılır . Bu nedenle kalıcı gelir kaynakları üretemeyip stabil bir kulüp ekonomisi kurmadıkça daha bu tür kirli amaçlı oyunlara alet olmamız kaçınılmazdır .

Yukarı
Banderas_26 Liste gör
Usta Yazar

ALİ YELTEN
Yer: Eskişehir-TR
  Alıntı Banderas_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2008 saat 22:05
Arkadaşlar özelden yapsanız şu münazarayı!
Önemli olan, hayatta en çok şeye sahip olmak değil, en az şeye ihtiyaç duymaktır.     
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 678910 48>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,594 saniyede hazırlanmıştır