Sayfayı yazdır | Close Window

Haziran'daki Genel Kurul

Yazdırılan yer: eskisehirspor.com
Kategori: ESKİŞEHİRSPOR
Forum İsmi: Kulüp
Forum Açıklaması: Kulüp ve yönetim hakkında
URL: http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=1078
Yazdırma tarihi: 04/May/2024 saat 02:12
Yazılım Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com

Konu: Haziran'daki Genel Kurul
Gönderen: erman_26
Konu: Haziran'daki Genel Kurul
Gönderi tarihi: 21/May/2008 saat 00:28
Bu ligde misafir olacağımızı 23.05.2006'da -bu lige çıktığımızda- söylemiştik.Uzun ve çok heyecanlı bir sezon sonunda mutlu sona ulaştık.Bu büyük taraftar, bu büyük camia ait olduğu yere yani Süper Lig'e geri döndü.Şampiyonluğumuzu da kutladık.Ve sıra geldi gelecek sezon çalışmalarına...
    Önümüzde bir genel kurul var.Buradan çıkacak yeni veya devam eden yönetimden isteklerimiz:
1-Hoca konusu bir an önce netleştirilmeli.
2-Hoca ile transfer politikası belirlenmeli,geçen seneki gibi sessiz sedasız transfer çalışmaları yürütülmeli,imza atılana kadar kesinlikle isim ortaya atılmamalıdır.
3-Transferde paraya doymuş emekli olmadan önce biraz daha cebini doldurmak için çalışan futbolculara yönelmemeliyiz.Takımda elbet bir kaç ağabey olmalıdır ama bu cenazesi varken dahi takımın başında olan büyük kaptan Zafer gibi birisi olmalıdır.
4-Bu sene büyük işler başaran PAF takımın kemik kadrosu kesinlikle bozulmamalıdır.
5-Tesisler çok geç olmadan açılmalı sezon başlamadan hem A takımın hem de PAF takımın yeni yerlerine alışmaları sağlanmalıdır.
6-Statta Ayder ve Açık tribünlerin üstü kapatılmalıdır.Tahliye kapıları mümkünse arttırılmalıdır.
7-Önümüzde yerel seçimler var.Burada Eskişehirspor'a maddi yardım yapmak isteyen kişiler olacaktır.Bunlardan uzak durulmalıdır.Yok illa ki yardım yapacağım diyorlarsa."Bizim transfer listemiz budur.Bize buradan adam alacaksan al yoksa hiç bize bulaşma.Ayrıca bu yardımlarını mitinglerde basında sürekli dile getirme." denilebilmelidir.

Sezon başladıktan sonra ise:
-İlk ve orta dereceli bir Eskişehirspor okulu için çalışmalar yapılmalıdır.
-Kalıcı gelirler için çalışmalar yapılmalı,yardım yardım diye iş adamlarından destek istenmemelidir.Kendi ayaklarımızın üzerinde durmamız sağlanmalıdır.
-İlköğretim ve orta öğretim öğrencilerine Eskişehirspor ve tarihi anlatılmalı.Onları üç İstanbul takımının ellerinden kurtarılması için çalışmalar yapılmalıdır.
-Geçen sene uygulanan öğrencileri maçlara getirme organizasyonları devam etmelidir.

-------------
Yönetim İSTİFA!

Yanıtlar:
Gönderen: darknESS
Gönderi tarihi: 21/May/2008 saat 00:57
b kongre gerçekten ilginç olacak. keşke daha eren bir tarihte olsaydı çünkü ilk genel kurullar çoğunluktan dolayı erteleniyor 1 hafta daha bekliyoruz. 10 haziransa transfere başlamak için çok egç bir tarih. en azından yeni yönetimi gelicek yoksa bu yönetim devam edicekmi onu halletsinler görev alacaklar çalışmalara şimdiden başlasın. en son çıktığımızda da transfere geç başlamıştık ve baya zorlanmıştık. rakiplerimizden çoğunun kongre gibi bir olayı yok zaman kaybetmeyelim.

-------------
dusmanlari kardes yapan ESES

Gönderen: erman_26
Gönderi tarihi: 21/May/2008 saat 18:37
-Hatipoğlu siyasetçilere çok prim verdi onları çok değerli gösterdi.
-Nebi Hatipoğlu,Çakırgöz krizindeki otoritesini Sergen-Diyadin olayına yansıtamadı.Diyadin'i harcadı.
-Ayrıca teknik adamın istememesine karşın.2 tane oyuncuyu kadromuza kattı.
    Ben tüm bu saydıklarımı rağmen ilk mesajda yazdıklarımı da düşünerek yönetim devam etmeli diyorum.
    Zira mevcut yönetim ilk geldiği yıl "3 sene 3 ilke" geldi. Eskişehirspor'un geleceğini garanti altına alarak tesisleşmeye gitti. Eski tesisleri de çöpe atmayarak altyapıya verdi. Yeni yapılan tesislerin altyapıya da katkısı oldu. Taraftar ürünlerinin satıldığı mağaza açıldı. Taraftarın lisanslı ürün alarak kulübe katkı yapması sağlandı. Stad tarihinde görmediği bir şekilde elden geçirildi. Tamam kurumsallaşmayı tam olarak gerçekleştiremediler ama ben onu da başaracaklarına inanıyorum.
    Yönetim iyi güzel işler yapıyor.Düşünüyor,gerçekleştirilemese de projeler üretiyor.Yalnız yönetimizden bir kaç ricamız olacak:
-Siyasetten uzak durulmalı.
-Oyuncu için teknik adam harcanmamalı.Transferlerde önce hocaya danışılmalı.
-Geçmişteki hatalar tekrarlanmamalı.
    Bunlar yapılırsa ben mevcut yönetimle önceki sene Manisa,bu sene Sivas gibi İstanbul takımlarına kafa tutacak hatta onlardan daha sağlam olup 70'lerde olduğu gibi yine Türkiye'de fırtınalar estireceğimize inanıyorum.

-------------
Yönetim İSTİFA!

Gönderen: es_emre26
Gönderi tarihi: 21/May/2008 saat 18:57

Gelen yönetim hiçbir şekilde Unakıtan'a,Sarıoğlu'na x'e,y'ye,z'ye kim olursa olsun siyasetçi kimseye eyvalla etmesin...Vali babamız hariç...

-------------
Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com - http://www.felsefesis.com

Gönderen: iLkaSKimeSeSim
Gönderi tarihi: 21/May/2008 saat 19:50
Şahsın adına konuşmak gerekirse Nebi Hatipoğlu'nun göreve devam etmemesinden yanayım..Kim gelir onuda bilemem.. Ama bu sene oldukça kötü bir sezon yaşadık. Bunda en büyük pay yönetimindir. Gelecek kişinin kesinlikle siyasi işlere girmemesi lazım.. Bakın önümüzdeki belediye seçimlerinden sonra bu siyasi olaylar oldukça azalacaktır. Ama hiç bir zaman akıllardan çıkmayacaktır. Yeni gelen yönetim tertemiz ve herşeyden önemlisi EsEsLi ve EsEs'in tarihini başarılarını iyi bilen ve bunları yaşamış kişi olmalıdır. Taraftar ile arasında bir mesafe olmalı ve eski taraftar profilini yakalamak için çaba sarfetmelidir...

-------------

Gönderen: esesli_asik
Gönderi tarihi: 21/May/2008 saat 20:05
Sanırsam yönetim kurulu şu sıra toplantı yapmakta stadda...Alıcakları kararları bekliyoruz...

-------------

Gönderen: İSMAİL26
Gönderi tarihi: 21/May/2008 saat 20:58
Nebi HATİPOĞLU başkanlığa bence devam etmeli genç hırslı eskişehirsporu avrupada oynayatacak kadar ileri düşünen birisi bazı yanlışları oldu ama yanlışlarını gençliğine va acemiliğine  varmeliyiz siz diyorsunuz siyasete alet etmesin adam herkezden yardım istedi bier tek unakıtan destek verdi diğer siyasi partiler , belediye başkanları nerde idi  bir şehrin milletvekili şehri için çalışır eskişehirsporda bu şehrin takımı ayrılmaz bir parçası zamanında belediye başkanları ( rahmetli aydın arat, ibrahim yaşar dedelek)  gibi siyasiler destek varmedimi bu takıma siyasiler bu takıma yerdım etmek zorundadırlar ama unakıtan fazla reklam yapıyor bize futbolcu almasın tesis yapsın stad yapsın şirketleşme için yardımda bulunsun playof maçlarını değerlendiren tunç kayacı siyasetsiz futbol olmaz herkez biryerlerden yardım alıyor türkiyedeki tüm takımlar böyle dedi nebi başkandan daha iyi birisi geleceğini sanmıyorum iki sene içinde hem süper lige çıkardı hemde mükemmel bir tesis yaptı buda yetmez bursasporun özlücedeki tesisleri gibi bir tesis yapması lazım bundan önce gelen başkanlar bir tek çivi çakmamıştır ne altyapı nede tesis için biran önce kongre yapılıp transferler yapılmalıdır

-------------
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Gönderen: serhattunga
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 12:04
Başkan bence devam etmek istiyor ama arkasında da maddi ve manevi büyük bir destek olmasını istiyor.Bu kongre bence destek arama kongresi.Ancak o kongrede ben aday değilim derse bilemem.

-------------
Varlığım , Türk varlığına feda olsun !

Gönderen: omer-es-26
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 12:16
bencede nebi hatipoğlu devam etmeli.ama bu sene yaptığı yanlışları takrar etmemeli.siyasetle eskişehirsporun anılmasına izin vermemeli.

-------------
"2009 NBA   ALL-STAR İÇİN HİDAYET VE MEHMET'E http://www.nba.com/allstar2009/asb/tur/ballot.html?referrer=NBA&code=443Q4fvx - BURDAN OY VEREBİLİRSİNİZ !!!!"

Gönderen: esroot
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 12:24
Alıntı yapılan iLkaSKimeSeSim

Şahsın adına konuşmak gerekirse Nebi Hatipoğlu'nun göreve devam etmemesinden yanayım..Kim gelir onuda bilemem.. Ama bu sene oldukça kötü bir sezon yaşadık. Bunda en büyük pay yönetimindir. Gelecek kişinin kesinlikle siyasi işlere girmemesi lazım.. Bakın önümüzdeki belediye seçimlerinden sonra bu siyasi olaylar oldukça azalacaktır. Ama hiç bir zaman akıllardan çıkmayacaktır. Yeni gelen yönetim tertemiz ve herşeyden önemlisi EsEsLi ve EsEs'in tarihini başarılarını iyi bilen ve bunları yaşamış kişi olmalıdır. Taraftar ile arasında bir mesafe olmalı ve eski taraftar profilini yakalamak için çaba sarfetmelidir...

Bu şehirin siyasileri, takıma destek cıkmak zorundadır. Onları yok sayamayız. Türkiye'nin her yerinde bu durum geçerli. Onları sorunlarımızla ilgilensinler diye seçiyorsak bunu yapmak zorundalar. Lakin bunu bir koz, reklam malzemesi olarak kullanmalarına karşıyım sadece. Malum şahsın yardım ettiği kadar diğerleri de aynı şeyi yapmalıdır. Yerel yönetimler de dahil olmak üzere destek olunmazsa yine aynı korkulu rüyaları yaşarız...

-------------
Kalsada son nefes yinede Es-ES

Gönderen: eses260
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 13:02

Siyasilerin bu takıma  destek olması gerekir ve gerekli desteği yapamayanlarında köstek yerine niye destek olmadıklarını sorgulamak gerekir yoksa kimse elimizden tutmasın derseniz hiç bu işin şakası olmaz 3. ligi boylarız . Bu işler sadece şimdi değil  40 yıldır zaten siyasilerle oluyor.Kendi şehirinde güçlü siyasi çıkarabilen kulüpler hep en büyük başarıları elde etmişlerdir kocaeli malatya samsun gaziantep bakın hepsi siyasiler sayesinde en büyük başarıları almışlardır. Bizimde hangi görüşten olursa olsun siyasilerin takıma köstek yarışına gireceklerine destek yarışına girsinler derim. Bu işler başka türlü yürümez. Siyasiler bu şehrin ekmeğini yiyorlar yoksa bu millet oyları onlara ankarada yatıp cep doldursunlar diyemi oy verdi. Büyükerşeninde artık operaya ayırdığı zamanın %10'unu esese ayırması lazım diye düşünüyorum.Hem İyi transfer deyeceğiz hemde destek yok diyeceğiz bu çok yersiz düşünce süperligde oynamak ve başarılı olmak için siyasisinden bütünüyle hertürlü işadamıyla destek şart.esesim için bu çokmu.Siz söylenenlere bakmayın kedi ulaşamadığı ciğere fare dermiş. Bence eses siyaset üstüdür ama bütün siyasiler destek olmalı ben daha iyi yaparım diyerek kendilerini ispat etmeli hem birşey yapmayacaksın hem eleştireceksin bu olmaz

-------------
Kırmızı Şimşek
Türk Gücü

Gönderen: delibasozi
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 13:28
Bir Real Madrid, bir Arsenal, bir Stade de Rennes, basit bir Alman 2. lig takımı... Ve bunlar gibi bir sürü takım var siyasete bulaşmış değil mi...

Geçelim bunları. Klübü, kazanan bir şirkete çevirebilecek, klübün kendi ayakları üstünde durmasını sağlayabilecek, altyapıya önem veren, şehri-takımı-taraftarı ateşleyebilecek, yeri gelince yumruğunu masaya vurup cezayı kesebilen, boş konuşmayan bir yönetim en idealidir; bu özelliklerden 3-5'i olsa da yetse..

-------------
Başka dile benzemez annenin sesi
Anne kadar özeldir Eseslinin ESESi..

Gönderen: target26
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 14:06
 herkes teknik direktör futbolcu transferlerini forumda yapıyor ama bence biz önce yönetim kurulu oluşturacak insanları düşünelim derim...bence nebi hatipoğlu bu görevi buraya kadar getirdiğini söyleyip görevi başkasının almasını isteyecek aday olmayacak!!!umarım hakkımızda hayırlısı neyse o  olur.........

-------------
SEN VE BEN BİR BÜTÜNÜZ SONSUZA DEK !!!

Gönderen: ZEFEX
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 15:01
Az önce biten ve yaklaşık 1 saat 15 dakika süren basın toplantısında Eskişehirspor başkanı Nebi Hatipoğlu 2 yıl önce verdiği sözlerin hepsini yerine getirdiğini Haziran ayında yapılacak olan kongrede kesinlikle aday olmayacağını açıkladı.

-------------
SENİN SEVGİNDİR BİZİ YAŞATAN

Gönderen: kirmizi
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 16:01
Geçtiğimiz iki yılda yönetimin tecrübesizliğinden kaynaklanan fazlasıyla acemilikleri oldu. Özellikle bu sezon kriz yönetimlerinde çok hatalı davrandılar. Karşıyaka maçı öncesi kopan kriz sonrası ben ve birçok taraftar (doğrusu haklıydık) birazda acımasızca bu yönetimi ve başkanı eleştirdik. Fakat daha sakin bir şekilde düşündüğümüzde net bir şekilde görülmekteki son on yılın en başarılısı bu yönetim ve başkanı. Az önce biten toplantıdan alınan duyuma göre Nebi Hatipoğlu kesinlikle aday olmayacağını belirtmiş. Bence Hatipoğlu bir kez daha düşünsün, kestirip atmasın. Askerlik problemi olduğu söyleniyor. Askerliği sanırım kısa dönemdir. Bu dönemde vekaleten bir arkadaşı sürdürebilir. Kendiside yönetim kurulunda yer alır ve dönüşünde tekrar başkanlığa geçebilir. Fakat yönetim kurulunun bu sene daha çok fedakarlık yapacak kişilerden oluşması gerekir. Yönetim kurulu ikilik çıkaracak kişilerden arınmış olmalı. Bu sene bunu gördük. Metin Diyadin krizinin temelleride aslında ta oralara  kadar gitmekte. Ya yeri gelmişken son kez eklemek istiyorum. Bırakalım artık şu Diyadin güzellemelerini. Bu takım özellikle ikinci yarıda Diyadinle top oynamadı. Diyadin giderken de arkasında son iki maçta Altay yenilgisi (sezonun en kötü futboluydu) ve Sakarya beraberliği bırakarak gitmişti. Şimdi özellikle yerel ve ulusal basında Diyadine yapılanlardan dem vuruluyor. Diyadine hiç birşey yapılmadı. Sezon başında sözleşmesi fesh edilmeliydi. Sabredildi. Sabrın bittiği yerdede gönderildi. Bu kadar basit. Bu takım o gittikten sonra özellikle son maçlarda (final maçımız hariç, o apayrı değerlendirilmeli, birileride son final maçına göre yorum yapıyor ya hasta oluyorum) gerçekten iyi futbol oynadı. Bu Biyediçle oldu. Diyadin giderken enkaz bırakmıştı, Biyediç hoca bu enkazı kaldırdı yerden. Ersini, Sezgini, Korayı, Ulaşı öncesiyle ve sonrasıyla bir kıyaslayın. Ne demek istediğim anlaşılır.
Gelelim yönetime. Dediğim gibi bu yönetim dahada güçlenerek göreve devam etmeli. Özellikle meydanı yıllardır kulübün yanından geçmeyipte, şimdi takım süper lige çıkınca ortaya atlayanlara asla bırakmamalı. 
Bir sözümde kulüp siyasetten uzak dursun diyenlere. Söyleyin bana hangi kulüp siyasetçi ağırlığından yararlanmıyor.  Ya şunu mertçe takım Unakıtandan uzak tutulsun deyinde ne demek istediğinizi açıkca bilelim.

Gönderen: omerbihlar
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 16:01

Eskişehir kongreye gidiyor

İstanbul'da oynanan Play-Off maçları sonunda 12 yıl aradan sonra Türkcell Süper Lig'e yükselen Eskişehirspor'da gözler 3 Haziran 2008 tarihinde yapılacak kongreye çevrildi.

Kırmızı-siyahlı kulüpte, takımın Süper Lig'e yükselmesinin ardından kongre hazırlıkları başladı. Eskişehirsporlu futbolcular da zafer kutlamalarından sonra tatile çıktı. 3 Haziran 2008 tarihinde saat 14.00'da Gar Düğün Salonu'nda yapılacak Eskişehirspor'un olağan kongresinde Nebi Hatipoğlu'nun kulüp başkanlığına yeniden aday olup olmayacağı da kesinlik kazanacak. 32 yaşındaki Hatipoğlu'nun kongreden sonra askere de gidebileceği ifade ediliyor.

Kongrede kulüp başkanlığına yeniden aday olup olmayacağı konusu henüz netlik kazanmayan Eskişehirspor Kulübü Başkanı Nebi Hatipoğlu sıkıntılı bir sezonun ardından mutlu sona ulaşıldığını kaydetti. Transfer çalışmalarının yapılacak kongre sonrasında başlaması gerektiğini vurgulayan Hatipoğlu, Sergen Yalçın gibi yeni bir yıldız arayışında olmadıklarını söyleyerek, "Yeni sezonda takımda kalıp kalmayacağım belli değil. Ben misyonumu tamamladığımı düşünüyorum. Yeni sezon için yabancı futbolcu transferi yapılabilir" dedi.

-------------
Rakibinle uğraşma, takımını destekle...
Ömer Bıhlar

Gönderen: EsEsliyim
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 17:01

Eskişehirspor başkanı öfkeli!

Eskişehirspor Başkanı Nebi Hatipoğlu, maçlara gelmeyen, stadın yerini bilmeyen, bugüne kadar Eskişehirspor'a 1 YTL bile destek olmayanların başarıyı paylaşmak için yarışa giriştiklerini söyledi.

Hatipoğlu, düzenlediği basın toplantısında, Eskişehirspor'un yıllardır ihmal edilen tesisleşme, kurumsallaşma ve alt yapı sorununu çözdüklerini belirterek, yeni tesisin 30 Mayısta hizmete gireceğini kaydetti. Alt yapısı olmayan kulübün geleceğinin de olmayacağını ifade eden Hatipoğlu, şöyle konuştu: ''Yenilenen, modern ve kullanışlı hale getirilen Vali Hanefi Demirkol Tesisleri kulübün 20-25 yıllık ihtiyacını karşılayacak durumda. Eskişehirspor'u daha şeffaf hale getirdik. Tek tuşla kulübün muhasebesini çıkaracak duruma geldik. Kulüp tarihinde verdiği sözlerin tamamını tutan tek başkanım. Eskişehirspor dönemimde en büyük bütçeye kavuştu. Eskişehirspor'un Lig B'den Lig A'ya çıkmasında da ciddi emeğim var. Sadece sportif başarının peşinde koşmadık. Kulübün geleceğini de kurtarmaya çalıştık.''

Hatipoğlu, sezon boyunca yönetim, futbolcular, teknik kadro, basın ve futbolcularla sorun yaşadıklarını belirterek, her şeye rağmen Eskişehirspor'u 12 yıl aradan sonra Süper Lig'e çıkarmanın gururunu yaşadıklarını bildirdi.

-''YÜZÜMÜZE BAKAN OLMADI''-

Eskişehirspor'un Süper Lig'e yükselmesinin ardından kulüp hakkında bilgi sahibi olmayan bazılarının yerli yersiz konuştuğunu anlatan Hatipoğlu, şöyle devam etti:

''Sergen Yalçın'ın, Metin Diyadin'i gönderdiği söylendi. Bu doğru değil. Diyadin ile diyalog sorunu yaşadık. Eskişehirspor'un menfaati gereği görevine son verdik. Sergen'le son haftalarda görüş ayrılığına düştük. Sonra Sergen'i gönderdik. Takımda toparlanma oldu, oyuncuların performansı arttı. Bunun ne kadar doğru bir karar olduğunu gördük. Play-off mücadelesi sonunda Turkcell Süper Lig'e yükseldik. Maçlara gelmeyen, stadın yerini bilmeyen, bugüne kadar bize 1 YTL bile destek olmayanlar başarıyı paylaşmak için yarışa giriştiler. Bu sözlerimden yarası olan gocunur. Kimin Eskişehirspor'a ne kadar destek verdiğini en iyi ben bilirim. Kimse dışardan gazel okumasın. Başarıyı paylaşmaya çalışmasın. Öyle günler oldu yüzümüze bakan olmadı. Şimdi konuşan köşe yazarları, il başkanları o zaman neredeydi? Sezar'ın hakkını Sezar'a veririm.''

-''SADECE TARAFTARA SÖZÜM YOK''-

Hatipoğlu, bazı yazarlar ve başkanlar tarafından Eskişehirspor'a siyaset bulaştırmakla suçlandığını belirterek, şöyle devam etti:

''Kulübün geçmişine bakın. Aydın Arat, Selami Vardar, Yaşar Dedelek ne yaptı? Siyaset yapmadı mı? Göreve geldiğim zaman hiçbir siyasi parti ayrımı gözetmeden kulübün kapılarını herkese açtım. Kim geldi? Hangi il başkanı kapımızı çaldı? Konuşan başkanlar stadın yolunu biliyor mu? Kimse Eskişehirspor'un başarısını siyasi polemik malzemesi yapmasın. Süper Lig başarısını reklam malzemesi yaparak ucuz siyaset yapılmasın. Hiçbir partiyle işim yok. 1 YTL yardım yapmayanların nasıl reklam yaptığını biliyorsunuz? Neden yazmıyorsunuz? Çünkü korkuyorsunuz. Taraftar üzerine düşeni yaptı. Sadece taraftara sözüm yok.''

-''KESİNLİKLE ADAY OLMAYACAĞIM''-

Hatipoğlu, Eskişehirspor'un 3 Haziranda genel kurul yapacağını belirterek, ''Verdiğim sözleri yerine getirdiğim ve misyonumu tamamladığım için kongrede aday olmayacağım. Askere gideceğim için görevi bıraktığım ve gölge başkan aradığım söyleniyor. Bunlar gerçek değil. Askerlik sorunum yok. Tecilliyim. Sözlerimi tuttum. Alnımın akıyla gidiyorum. Kesinlikle aday olmayacağım'' diye konuştu.

Zaman zaman bazı basın mensuplarıyla tartışma yaşayan Hatipoğlu, Meclis'te konuşan vekilleriyle, 1 YTL katkı sağlamayan Büyükşehir Belediyesiyle ve bazı basın mensuplarıyla Eskişehirspor'un başarılı olamayacağını bildirdi. Eskişehirspor yönetiminin 4 milyon YTL'lik alacağından vazgeçtiğini anlatan Hatipoğlu, sözlerini söyle sürdürdü:

''Televizyonlara çıkıp her şeyi anlatacağım. Takıma destek vermeyip, kutlamalara katılanları anlatacağım. Şampiyonluk için 2 milyon YTL prim sözü verdik. Eski başkan Halil Ünal 50 bin YTL vererek kampanyayı başlattı. O konuşanlar destek olsunlar onlara da teşekkür edelim. Tunus, İsveç ve Belçika'da oyuncu arıyoruz. Yeni yönetimin Nejat Biyediç ile yola devam etmesini isterim.''

Sporx.com

-------------
Eskişehirspor Bir Yaşam Biçimidir.

Gönderen: omer-es-26
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 17:02
başkan şu açıklamaları belediye seçimlerinden önce açıklarsan iyi olur......

-------------
"2009 NBA   ALL-STAR İÇİN HİDAYET VE MEHMET'E http://www.nba.com/allstar2009/asb/tur/ballot.html?referrer=NBA&code=443Q4fvx - BURDAN OY VEREBİLİRSİNİZ !!!!"

Gönderen: huso_26
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 17:10
Alıntı yapılan EsEsliyim

-''KESİNLİKLE ADAY OLMAYACAĞIM''-

Hatipoğlu, Eskişehirspor'un 3 Haziranda genel kurul yapacağını belirterek, ''Verdiğim sözleri yerine getirdiğim ve misyonumu tamamladığım için kongrede aday olmayacağım. Askere gideceğim için görevi bıraktığım ve gölge başkan aradığım söyleniyor. Bunlar gerçek değil. Askerlik sorunum yok. Tecilliyim. Sözlerimi tuttum. Alnımın akıyla gidiyorum. Kesinlikle aday olmayacağım'' diye konuştu.

Başkan oldukça kararlı gözüküyor.Yeni başkanımız kim olacak doğrusu merak ediyorum.

-------------

Gönderen: omerbihlar
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 17:15
Es-Es yönetimine sert uyarı

Yerel seçimler öncesinde solda birlik sağlanması için bir araya gelmesi beklenen CHP, DSP ve SHP Eskişehirspor için birleşerek, yöneticilere sert uyarılarda bulundu. Partiler adına açıklama yapan DSP İl Başkanı Ayhan Kavas yöneticilere seslenerek, “Eskişehirspor’un bu ülke için ne anlama geldiğini bilen herkese kocaman bir özür borcunuz var” dedi.
Eskişehirspor'un Süper Lig'e yükselme sürecinde yaşananların herkeste buruk bir sevince yol açtığını iddia eden Kavas, ''Sevincin burukluğu her köşe yazısında, her haberde, her televizyon programında elle tutulacak kadar yoğundu. Eskişehirspor'un Süper Lig'e terfi edişine eşlik eden sevince burukluk katanın ne olduğunu herkes biliyor. Memleketin bütün kıymetlerini doymaz bir iştahla tüketen AKP zihniyetinin memuru olarak şehrimizde görevlendirilen ve daha ilk tespitlerinde talan etmeye en uygun kıymet olarak Eskişehirspor'u gözüne kestiren Maliye Bakanının, Eskişehirspor'un onu sevenler için ne anlama geldiğini, Eskişehirspor'u değerli kılanın ne olduğunu idrak etmesini elbette ümit etmiyoruz” diye konuştu.
Doymaz kursaklar için fazla büyük
Kavas, Bakan koltuğunda oturduğu için kendisinde derin yetenekler vehmeden, haddini şaşırmış bir adamın, hedefini şaşırmış ihtirasına Eskişehirspor'u çerez yapmaya yeltenebileceğini belirterek, bazı yöneticilerin de bu duruma aracılık yaptığını ifade etti ve ekledi: Herkesten çok maneviyatçı geçinen ama memleketin her türlü maddi manevi kıymetini hoyratça murdar eden bu zümrenin, Eskişehirspor'a özen göstermesini de elbette beklemiyoruz. Ancak, onlarca yılda inşa edilmiş ve binlerce insanın emek ve özverilerinin eseri olan Eskişehirspor'umuzu kendilerine geçici bir süre için emanet ettiğimiz kulüp yöneticilerini uyarmayı bir görev biliyoruz. Eskişehirspor her şeyi yutmayı becerebilir gibi görünen bu doymaz kursaklar için bile fazla büyüktür. Yarın ortadan kalkacak olan bu zümrenin idrak edemediğini sizin idrak etmeniz, neyi yönettiğinizin farkında olmanız, sizin çıkarınızadır. Siz de buna aracılık yapmayı bizim aklımızın ermeyeceği hesaplarla kendi içinize sindirebilirsiniz. Ama unutmayın Eskişehirspor bu ülkede her alanda yarışma şartlarının adil olmasını hayal eden herkesin gönlünde bir semboldür. O insanlar el ve gönül birliği içinde var ettikleri Eskişehirspor’u ne pahasına olursa olsun koruyacaklardır.”

-------------
Rakibinle uğraşma, takımını destekle...
Ömer Bıhlar

Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 17:17
   Başkanımız bir konuda çok haklıdır.Hemen yazımın üzerindenki zatlar sorsanız stadın yerini bilmezler...

-------------

Gönderen: EsEsliyim
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 17:21
En büyük korkum bu kulübün bir partinin kucağına düşmesidir..Yerel seçimlerin yaklaştığı bu süreçte birileri havayı koklamaya başladı bile...Kulüpten belli başlı bağlantıları olan kişileri uzak tutmak gerekiyor... Çünkü bu adamlar içini boşalttıkları şeyi işleri bittikten sonra hiç umursamadan atmayı çok severler...

-------------
Eskişehirspor Bir Yaşam Biçimidir.

Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 17:26
    Şampiyonluğumuz,siyasi çevrelerin etrafında gölgelenmiştir.Herkes,şampiyonluğumuzu değil de o malum çevreleri konuşuyor.

-------------

Gönderen: Volkan
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 17:50

Bizden Ve Bu Büyük Camia'dan Bütün Siyasi Kimlikler Uzak Dursun !

-------------
Eskisehirspor

YÖNETİM İSTİFA !

Gönderen: kadirgulen
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 18:04
Alıntı yapılan EsEsliyim

Eskişehirspor başkanı öfkeli!

Eskişehirspor Başkanı Nebi Hatipoğlu, maçlara gelmeyen, stadın yerini bilmeyen, bugüne kadar Eskişehirspor'a 1 YTL bile destek olmayanların başarıyı paylaşmak için yarışa giriştiklerini söyledi.

lig bitti artık hedefimize ulaşmış durumdayız, herkes eteğindeki taşları rahatlıkla dökebilir...

43 senelik camiaya ilk defa siyasetin girmesine izin veren,
suçlu futbolcuyu cezalandıracağına teknik direktörün işine son veren,
takımın yıldız futbolcusunu en kritik maçımız öncesinde kendi firmasının reklamlarında oynatan,
tesisleşmede ve altyapı çalışmalarında vaadlerini tutturamayan,
stadın üstünün tamamen kapatılmasını bırakın ayderin bile üstünü kapatamayan,
yine en kritik dönemde takımı var gücüyle destekleyen taraftara suçlamalarda bulunan ve ardından sırf özür dilememek için samsun deplasmanına bedava otobüs tahsis eden,
her zaman en iyi kendisi bildiğini düşünen,
empati yapmayı bilmeyen,
yönetim kurulu içindeki diğer bireyleri küstüren

sevgili başkanımız acaba ne zaman özeleştiri yapacak?

yaptığı bu çıkış bana aziz yıldırımın rütin olarak yaptığı hamleleri anımsattı, bir nevi güven tazeleme tadında. bu kulüp tarihin hiçbir döneminde yönetimsiz kalmamıştır. bu parlak döneminde de yönetimsiz kalmayacaktır. eğer verdiği paraları geri istemeyecekse yada alacakları için kulübe haciz göndermeyecekse emekleri için teşekkür ederim, iş yaşamında başarılar dilerim...

-------------
KKŞ

Gönderen: okankaramese
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 18:22
Helal Olsun Konuşmuş ve Doğru Söylüyor Başkan Daha Düne Kadar Atatürk Stadyumu'nun Yolunu Bilmeyenler Bugün Rahatlıkla Eskişehirspor Üzerinden Basın Toplantısı Yapabiliyorlar...

-------------
http://twitter.com/#!/OKANKARAMESE - http://twitter.com/#!/OKANKARAMESE

Gönderen: kozakcı
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 18:24
destek kimden gelirse gelsin sağcı ve solcu hiç fark etmez 1975 ten beri yani kılıçoğlu yönetiminden bu yana gördügü en iyi yönetimdir yönetimin kalmasından yanayım kalmazlarsa allah sonumuzu hayretsin eskişhirli olupta bu kulübe yardım etmeyenler yazık çok yazık eskişehirsapor bu şehrin markası ben eskişehirli olupta desteklemeyenin eskişehirliğinden şüphe duyarım eskişehirspor yönetimsiz kalmazda birileri gelir cebi doldurur kulübü gene dördüncü liğe gönderirler bu başkana başarısız diyenleri insafa davet ediyorum üçüncü liğden takımı bu yönetim almadımı ve süperlige taşımadımı ayrıca 30 yıldır tesis stad a onarım ve genc takımızın başarısı hangi başkan yaptı ve hala diyadincilere hayret ediyorum ersini sezgini çoşkunu ulaş ı kızaga çeken benmiydim paf takımla şampion mu olacagımızı mı sanıyordunuz pes doğrusu    

-------------
                        Artık korkun DALTONLAR RED KİT geri döndü.

Gönderen: aakin
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 18:31
Alıntı yapılan kadirgulen

lig bitti artık hedefimize ulaşmış durumdayız, herkes eteğindeki taşları rahatlıkla dökebilir...

takımın yıldız futbolcusunu en kritik maçımız öncesinde kendi firmasının reklamlarında oynatan,
..........

Bu takıma kaç tane belediye başkanının , kaç tane particinin ve kaç tane bürokratın başkanlık ve yöneticilik yaptığını hesap edebilirseniz , ilk siyasetin ne zaman bulaştığınıda hesaplamış olursunuz . Hatipoğlu dönemindeki durum belki farklı olabilir ama biraz da bu durum bir partiyi yıpratmak için çalışan kişi ve kurumların çokluğu ve arsızlığından kaynaklanıyor . Her konuyu haklı haksız sakız gibi ağzına dolayan medya bülbüllerinden kaynaklanıyor . Devletten haksız yere paramı aldık , diğer siyasiler yardım edecek veya futbolcu alacak olduda hayır olmaz mı dediler . Lütfen bizi kendi amaçlarına malzeme etmek isteyen siyasilere ve medya maymunlarına karşı biz bu kulübün taraftarı olarak daha sert duralım .  Yönetimi yüzeysel değilde derinlemesine eleştirelim , yönetim zaafları ve yanlışları olduğu oluşturulan bu kadroya rağmen geç gelen başarıdan bellidir , ama yıkıcı değil yapıcı olalım bizim bizden başka dostumuz yok .

Gönderen: mak
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 18:38
Başkanımız Hatipoğlu,çok ama çook haklı!..........

Gönderen: efsane_eses
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 18:43
Bence Nebi Hatipoğlu'nun bu davranışları biraz şov gibi kokuyor. Sağ gösterip de sol vuracakmış gibi.

Geçtiğimiz sezonda çok yanlışlar yapıldı, hemen unutuvermişiz playofftan zoraki çıkınca. Sayın Hatipoğlu'nun hataları taraftara dahi yıktığı olmuştu, ne çabuk unuttuk? Az kalsın Süper Lig gidiyordu elimizden. Belki taraftar olmasa playoff'a bile kalamazdık.

Bu sene bu hataları kaldıracak bir lig değil Süper Lig. Herkesin şapkasını önüne koyup düşünmesi gerekir.

-------------
Benim sevdam KIRMIZI!

Gönderen: eseslix
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 18:47

eskişehirsporun geçmiş dönemlerine baktığımızda kulübün siyaset yapan kişilerin eline düştüğünü rahatlıkla görebiliriz

bugün eskişehirsporun yanında yer almayan siyasiler ve bir benzinlik olayında bile problem çıkaran siyasiler başarı gelince ortaya çıkmış yine destek olmak yerine köstek olmaya çalışmaktatırlar

tesisleşmede ve altyapıdada bir takım girişimlerde bulunulmuş ve tesislerin yanına yeni tesis inşaatı yapılmış ve eski binada altyapının hizmetine verileceği belirtilmiştir bizim gibi şehir takımlarında ALTYAPI BİR ŞEHRİN AMATÖR KÜMESİNDEN BAŞLAR bizim amatör küme takımlarımıza bakalım altyapıları ne alemde altyapıları varmı yada kaç amatör takımımızın alt yapısı var

hepimiz biliyoruzki daha büyük yatırımlar için daha büyük paralara ve kaynaklara ihtiyaç vardır bizler istediğimiz kadar stad projelerinden bahsedelim tesis projelerinden bahsedelim stadın üstünün kapatılması yada yeni stad yapılması tamamen maddi imkanlarla olabilecek birşey ve geçmiş yıllarda gördük ki başarı olmadan kimse destek olmuyor başarı geldikçe destek artıyor ve birkez daha gördük ki
STADIN YOLUNU BİLMEYENLER BUGÜN BAŞARIYI PAYLAŞMA YARIŞINA GİRDİLER

-------------
tek ses tek nefes şampiyon ESES
AYDER & NEFER & KIZILCIKLI

Gönderen: wolfalone37
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 18:53
Yerel seçimler öncesinde solda birlik sağlanması için bir araya gelmesi beklenen CHP, DSP ve SHP Eskişehirspor için birleşerek, yöneticilere sert uyarılarda bulundu.........................HAYDAAAAAA BUNLARDA SAHİPLENDİ.DAHA ÖNCE NEREDEYDİNİZ keşke 1 kuruşluk yardım edip konuşsaydınız ......VALİ BABA.. (FİKREN TERS OLSAMDA) UNAKITAN..bazen hatalarıda olsa YÖNETİM VE ESESİMİN gerçek sahipleri TARAFTARLARIN dısındakiler mümkünse pek konuşmasın gülünç oluyor. biz taraftarlar hep nebi hatipoğlu ve yönetimin arkasındaydık.onlara inandık her maça deplasmanda dahil gittik.iyikide güvenmişiz onlara ve tüm katkıda bulunanlara teşekkür ederim

-------------
wolfalone38

Gönderen: crales
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 19:09
ya boşversenize ya sanki bugün eskişehirsporu siyasete alet etmeyin diyenler yarın  eskişehirspor sahipsiz kalınca yardımmı edecekler bundan önce ettilermi mesela size birşey sorayım 8 senedir bu kulübe yardım etmiyen büyükerşen bu saatten sonra yardım edermi hiç böyle bir ihtimal varmı veya bugün nutuk atanlar birde çözümünü söyleselerdi pekii bu takım siyasete alet edilmeyecek nerden bulacak süper lig bütçesini şunun cevabınıda söylesinlerde bizde alet etmiyelim

Gönderen: jeffers
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 19:15
Bırakma Nebi Başkan....

-------------
Busra,Elif,Ceren,Erol,Tarık,Özgür,Oğuzhan RUHLARINIZ ŞAD OLDUN

Gönderen: esesli_td
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 19:17
Alıntı yapılan omerbihlar

Yerel seçimler öncesinde solda birlik sağlanması için bir araya gelmesi beklenen CHP, DSP ve SHP Eskişehirspor için birleşerek, yöneticilere sert uyarılarda bulundu. Partiler adına açıklama yapan DSP İl Başkanı Ayhan Kavas yöneticilere seslenerek, “Eskişehirspor’un bu ülke için ne anlama geldiğini bilen herkese kocaman bir özür borcunuz var” dedi.
Eskişehirspor'un Süper Lig'e yükselme sürecinde yaşananların herkeste buruk bir sevince yol açtığını iddia eden Kavas, ''Sevincin burukluğu her köşe yazısında, her haberde, her televizyon programında elle tutulacak kadar yoğundu. Eskişehirspor'un Süper Lig'e terfi edişine eşlik eden sevince burukluk katanın ne olduğunu herkes biliyor. Memleketin bütün kıymetlerini doymaz bir iştahla tüketen AKP zihniyetinin memuru olarak şehrimizde görevlendirilen ve daha ilk tespitlerinde talan etmeye en uygun kıymet olarak Eskişehirspor'u gözüne kestiren Maliye Bakanının, Eskişehirspor'un onu sevenler için ne anlama geldiğini, Eskişehirspor'u değerli kılanın ne olduğunu idrak etmesini elbette ümit etmiyoruz” diye konuştu.
Kavas, Bakan koltuğunda oturduğu için kendisinde derin yetenekler vehmeden, haddini şaşırmış bir adamın, hedefini şaşırmış ihtirasına Eskişehirspor'u çerez yapmaya yeltenebileceğini belirterek, bazı yöneticilerin de bu duruma aracılık yaptığını ifade etti ve ekledi: Herkesten çok maneviyatçı geçinen ama memleketin her türlü maddi manevi kıymetini hoyratça murdar eden bu zümrenin, Eskişehirspor'a özen göstermesini de elbette beklemiyoruz. Ancak, onlarca yılda inşa edilmiş ve binlerce insanın emek ve özverilerinin eseri olan Eskişehirspor'umuzu kendilerine geçici bir süre için emanet ettiğimiz kulüp yöneticilerini uyarmayı bir görev biliyoruz. Eskişehirspor her şeyi yutmayı becerebilir gibi görünen bu doymaz kursaklar için bile fazla büyüktür. Yarın ortadan kalkacak olan bu zümrenin idrak edemediğini sizin idrak etmeniz, neyi yönettiğinizin farkında olmanız, sizin çıkarınızadır. Siz de buna aracılık yapmayı bizim aklımızın ermeyeceği hesaplarla kendi içinize sindirebilirsiniz. Ama unutmayın Eskişehirspor bu ülkede her alanda yarışma şartlarının adil olmasını hayal eden herkesin gönlünde bir semboldür. O insanlar el ve gönül birliği içinde var ettikleri Eskişehirspor’u ne pahasına olursa olsun koruyacaklardır.”
hayatımda bu kadar pişkin bi siyasi zihniyet görmedim..şu ülkeye zarardan başka kattığınız beş kuruşluk faydanız varmı acaba..
en son konuşacaklar en baş konuşmaya başladı,bunlardan biride büyükerşen heryere reklam bilboardları yapıştırmış çok faydası olmuş gibi..

-------------
!nadına Aşk !nadına EsEs

Gönderen: kirif
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 19:26

Başkanımız görevini yapmıştır. Onu eleştirmek için takıma ondan daha çok emeğinin geçmiş olması lazım. Kaldıkı bütün hedeflere varılmıştır. Bir düzine yıl sonra süper lige çıktık, tesisler modern hale geliyor. Aslında bize bakanımızla belediye başkanımızın arasında birisi lazım. Birisi takımın cücüğünde yer alıyor, diğeri seçim zamanları biraz yaklaşıyor. Yukarıda açıklama yapan şahıslara gelince; yaptıkları eleştirileri aslında kendileri hakediyorlar. Saygılar...

-------------

Gönderen: müfitkabal
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 19:28
kim ESES im için bir çivi çakmışsa Allah ondan razı olsun....
yukarıda adı geçen 3 siyasi partinin yöneticilerinede GÜNAYDIN!!! diyorum...
bu düpedüz çekememezliktir...neymiş ESKİŞEHİRSPOR siyasete bulaşmış...yenimi aklınız başınıza geldi...
tabi yerel seçimler yaklaşınca herkesi bir telaş aldı...
valla ben önce ESES liyim...hiçbir siyasi parti beni ilgilendirmiyor...haa, ESES için diğer siyasilerde birşeyler yaparsa...bende onlara Allah sizden de razı olsun derim...
dersenizki...spora siyaset bulaşmalı mı diye???
tabiki hayır...ama malesef türkiye de durum böyle...varsa dayın iş bitiyor...biz 20 yıldır 2. vede 3. liglerde sürünüyoruz...millet hem tesis...hem stad...hemde sportif başarı olarak üsküdarı geçti...

-------------
üç büyük yok tek büyük var

Gönderen: muhammetpoyraz
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 19:30
Alıntı yapılan müfitkabal

kim ESES im için bir çivi çakmışsa Allah ondan razı olsun....
yukarıda adı geçen 3 siyasi partinin yöneticilerinede GÜNAYDIN!!! diyorum...
bu düpedüz çekememezliktir...neymiş ESKİŞEHİRSPOR siyasete bulaşmış...yenimi aklınız başınıza geldi...
tabi yerel seçimler yaklaşınca herkesi bir telaş aldı...
valla ben önce ESES liyim...hiçbir siyasi parti beni ilgilendirmiyor...haa, ESES için diğer siyasilerde birşeyler yaparsa...bende onlara Allah sizden de razı olsun derim...
dersenizki...spora siyaset bulaşmalı mı diye???
tabiki hayır...ama malesef türkiye de durum böyle...varsa dayın iş bitiyor...biz 20 yıldır 2. vede 3. liglerde sürünüyoruz...millet hem tesis...hem stad...hemde sportif başarı olarak üsküdarı geçti...
ClapClapClapClapClap 

Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 19:37
bakın bu sözler aynen büyükerşenin sözleri kendi çıkıp bunları söylüyecek yüzü olmadığı için dsp il başkanına söylettiriyor  eeee beyler bu taraftar size dönüp sormazmı 8 senedir eskişehiri yönetiyorsunuz eskişehirspor için ne yaptınız bırakın eskişehirsporu bir şehirde spor alanları yapmak semt sahaları yapmak gençleri spora çekmek belediye işidir bunun için ne yaptınız varsa yoksa heykel ,orkestra neyse konu yine başka yerlere gidecek ama işte insan kızıyor ne yapayım kimse kusura bakmasında ben eskişehirspor için kim bir çivi çakarsa ona teşekkür ederim o çiviyi hangi  çıkar için çakarsa çaksın farketmez yeterki eskişehirspor için birşeyler yapılsın stad büyüsün daha modern olsun tesisler bitsin ,iddalı bir takım kurulsun  kulübe kalıcı gelir sağlansın bunu kim yaparsa yapsın hangi amaç uğruna yaparsa  yapsın yeterki yapsın 8 senedir bu şehrin kontrolünü elinde tutanlar eskişehirsporu hiçbir zaman kaale almıyacaklar şimdi takım süper lige çıkınca sırf rakip parti yıpransın mantığıyla eskişehirspor üzerinden siyasi rant sağlamaya çalışacaklar yok öyle çeyrek ekmeğe 5 köfte beyler alsaydınız bu takımı sahiplenseydinizde siz çıkarsaydınız veya yönetime destek verseydinizde başarı hepimizindir deseydiniz zaten gerek yoktu demenize hatiboğlu emin olunki çıkar destek olan herkeze teşekkür etmesini bilirdi  uzun lafın kısası  bugün eskişehirsporu türkiyenin sembollerinden biri olarak görenler yarında çıkıp bugüne kadar neden eskişehirspora bir çivi çakmadıklarını açıklasalar diyorum çok merak ediyorumda

Gönderen: İSMAİL26
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 19:40
tayfun içli denilen eskişehir milletvekili unakıtanın devletin parasına spora yatırdığını söylemiş adam eskişehirli değil eskişehire faydan yok bari zarar verme adam resmen bizi töhmet altında bırakmış bütün milletvekilleri siyasi örgütler sivil toplum örgütleri sanayi odası nerdesiniz nerde yardımlarınız cemalettin sarar geçenlerde 1001 dolar bağış yapmıştı çok yapmış yarısını hatta hepsini geri alsın eses iyiyken hhpiniz sömürdünüz şimdi neler diyorsunuz nebi başkan bizi bırakma

-------------
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Gönderen: tatarserdar
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 19:40
kac donemdir b.sehir belediye baskanlıgı yapan sayın baskan hep gorsellige onem verdi akılcı bi yaklasım aslında sehir guzel gorunmesi onun kendini hep on planda tutmak istemesinden kaynaklı bi durumdu ben herkez gibi baskan neden yardım etmiyo diyenlerdendim ama gorusu durusu boyledir diyordum illaki esesimi sevmesi gerekmedigini de dusundum ona hic kızmadım desem yeridir cunku tilki gibi bi adam kendisi kızsan ne olacak.....

ama bu son yaptıkları cok ama cok komik sen eskisehirdeki maclara gelme finalde o kupa toreninde aralarında ol insan birazcık utanır yuzu kızarır ben ne verdimki orada olacagım der insan olan....

sonrasında solu birlestiren sampiyonluk yasadık hepsi dislerini biledikleri Akp ye sallarken arada yine esesime olan oldu....

arkadaslar EN BÜYÜK TARAFTAR gerisi beni ilgilendirmiyo gorusumuz ne olursa olsun esesime 1 lira dahi yardımı olmus adamları kusturmek onların arkasından atıp tutmak bizlere cok yakısmaz AMA arada cok ince bi ayrım var ESES SİYASETİ KULLANIR KENDİNİ KULLANDIRTMAZ bu ayrımı yardım yapanlara hatırlatmak bizim bu durumlarda zarar gormememizi saglar yoksa bundan 3 sene once nerdeydik kimlerin umrundaydık herkez bunu cok iyi biliyo madem oyle kimse atıp tutmasın esesime YARDIM İCİN YARISIN yarısında bizde helal olsun ya bosa konusmuyolarmıS diyelim YOKSA İSTEYEN İSTEDİGİ BASIN ACIKLAMASINI YAPAR basın acıklamasıyla transfer olmuyo....

son olarak superligteki takımlara bi bakın acaba hepsi kendi yagıylamı kavruluyo devir guc devri kim gucluyse onu kullanacagız

-------------
üc buyuk yok Tek buyuk var oda tarihiyle taraftarıyla ES_ES

Gönderen: scarface_hkna
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 19:41
EsEs e siyaset bulaştığından şikayetçi iseler siyasi kimlikleriyle değil TARAFTAR kimlikleriyle bundan rahatsız olduklarını dile getirsinler..!!
başkan hakkında bişey dememek lazım aziz taktiği yapıyor sanki
hayırlısı
halil ünalın dönmesini isterim

-------------
Takımların karakterlerini yöneticiler ve futbolcular değil,taraftarlar belirler.

Gönderen: hamdiozen
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 19:45

ömrünüzde,kaç kere kombine aldınız,hangi deplasmana 1 otobüsü  tutarak (hatta 16 kişil minibüs bile olur) ''ahada buda bizden'' dediniz.Kulübe destek diye kaç tane üye kazandırdınız.5 tane adam say desen sayamazlar bu adamlar.Bide ''ESKİŞEHİRSPOR'UMUZ'' demişler. vay vay vayyy...Bu camia hakikatten büyük yahu herkes bu camiadan rant yemek istiyor.
BU ACIKLAMANIN NEDENİNİN SÖYLEYEYİM Mİ SİZE?
Bakan unakıtan açıktan rant yaptı bunlarda ters psikoloji ile ''istemem yan cebime koy'' mantığıyla.Delikanlı olun.Bu camia sizi rantıyla,parasıyla,geçmişiyle döver-şahika misali-

-------------
YEREL BASIN OKUMUYORUM.KAFAMI BULANDIRMIYORUM

Gönderen: ymutlu
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 19:46
Arkadaşlar kimse kestirip atmamalı. Yıllardır bu kulübün başına geçenler hep hizmet verdiler. Şartlar değişikti. Nebi başkana teşekkürler. Bırakacak olmasa onada söylenecek çok şey var. Çıkamasaydık o zaman görecektik ortalığı. Siyasiler ise herzamanki gibi. Unutmayın eskişehirden ilk defa bakan çıkıyor. Müsadenizle o kadar yardım etsin. Fakat bu kulüp benim noktasına getiriyor, orada dur.  Bu kulübü alanlar yönetim devirip geldi unutulmasın . Ve en rahat dönemi aldı. ES ES e en büyük iyiliği yapan, bu şehri havaya sokan, borçlarını temizleyen, Tertemiz bir kulüp bırakan Halil üNAL Dır. Geçen dönem yönetimi bırakmak zorunda kalanda kendisidir. O zaman görevi yarım kalan ve hakeden Halil ÜNAL dır.

Gönderen: sivri74
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 19:56
Es Es için hangisi hayırlı ise o yönetime gelsin.Yavaş yavaş başkan adayları çıkmaya başlar .Güçlü bir yönetim olmalı gelecek sezonu atlatmak için.

-------------
Tek Bir Hedef Tek Bir Nefes En Büyük ES ES
Zaman takıma destek olma zamanı.

Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 19:58

HALİL ÜNAL istiyenler ağırlıkta..

bende aksine onu hiç istemiyorum,çok nedenim var ama saymakta istemiyorum..

-------------
!nadına Aşk !nadına EsEs

Gönderen: dolpinesk
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 19:59
Adam yerden göge kadar haklı. Hele o kutlamada tepebaşı belediye başkanı yokmuydu kafayı yedim. Sen kimsinde geliosun.
Ali çelikoğlu adaylığını koyacak diye duydum. İşim gereği org.fabrikasına gidip geliorum. Çalışanlarından biri söyledi. Sakın ha girmesin bize reklam yapacak adam lazım değil dedim. hayırlısı ne ise o olsun esesim yerinde huzurla dursunda başka bişey istemiyorum.

-------------

Gönderen: kalender 26
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 20:00

Bu beylere soruyorum.
 1. stadın yerini biliyormusunuz.
 2. Eskişehirspora 1 kuruş yardımda bulundunuzmu
 3. Eskişehirspor tesislerine gidip bir tane tuğla koydunuzmu,
 4. Daha önce sesiniz niçin çıkmıyordu,aklınız neredeydi.Geçen sene imza şovları yapılırken,kulübün haklarını niçin savunmadınız,
 5. Kulübün siyasete bulaştırılmasını eleştiriyorsunuz ama siz siyasi parti temsilcisi değilmisiniz.Siz bu açıklamayla kulübü siyasete niçin bulaştırıyorsunuz.
 6.Oy kaybetme korkusuyla Eskişehirspor üzerinden  siyaset yapmayı kendinize yakıştırıyormusunuz.
 7.Eskişehirsporla ilgilendiğinizi şimdiye kadar hiç görmedik,söyleyin hangi istanbul takımını tutuyorsunuz.

-------------
kalender

Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 20:00
Biz etiden başka kimse paklamaz. Bak ozaman seneye uefaya gidiyırmuyuz gitmiyoruz aha çiziyorum _____ :)

-------------

Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 20:03
Alıntı yapılan aakin

Bu takıma kaç tane belediye başkanının , kaç tane particinin ve kaç tane bürokratın başkanlık ve yöneticilik yaptığını hesap edebilirseniz , ilk siyasetin ne zaman bulaştığınıda hesaplamış olursunuz .

geçmişi en az sizin kadar ben de biliyorum. peki soruyorum size, en yakınından rahmetli başkanımız aydın arat zamanında belediyenin yaptığı yardımlarda ele güne bu kadar laf olmuş muyduk? kaldı ki başkanımızın ne kadar iyi niyetli olduğunu hepimiz biliyorduk. diğer tarafta eskişehirle hiçbir alakası olmayan ülkenin maliyeni bakanı unakıtanın desteği var. herkes biliyor neden takımımıza destek verdiğini ve bunu nasıl reklam malzemesi yaptığını. demem odur ki lütfen elmayla armudu karşılaştırmayalım, aydın arat ayrı unakıtan ayrı...

çok merak ediyorum, bolu maçında şans melekleri yanımızda olmasaydı o direkten dönen toplardan bir tanesi kale çizgisini geçseydi, bu başlık altında yönetimi övücü ve yönetim lehinde yazı yazan kişilerden kaç tanesi şimdi söyledikleriyle parelel şeyler söyleyecekti? lütfen artık kafamızı gömdüğümüz toprağın içinden çıkaralım, skora yönelik değil de istikbalimize yönelik yorumlar yapalım...

-------------
KKŞ

Gönderen: Elbruz
Alıntı yapılan aakin

..........

Bu takıma kaç tane belediye başkanının , kaç tane particinin ve kaç tane bürokratın başkanlık ve yöneticilik yaptığını hesap edebilirseniz , ilk siyasetin ne zaman bulaştığınıda hesaplamış olursunuz . Hatipoğlu dönemindeki durum belki farklı olabilir ama biraz da bu durum bir partiyi yıpratmak için çalışan kişi ve kurumların çokluğu ve arsızlığından kaynaklanıyor . Her konuyu haklı haksız sakız gibi ağzına dolayan medya bülbüllerinden kaynaklanıyor . Devletten haksız yere paramı aldık , diğer siyasiler yardım edecek veya futbolcu alacak olduda hayır olmaz mı dediler . Lütfen bizi kendi amaçlarına malzeme etmek isteyen siyasilere ve medya maymunlarına karşı biz bu kulübün taraftarı olarak daha sert duralım .  Yönetimi yüzeysel değilde derinlemesine eleştirelim , yönetim zaafları ve yanlışları olduğu oluşturulan bu kadroya rağmen geç gelen başarıdan bellidir , ama yıkıcı değil yapıcı olalım bizim bizden başka dostumuz yok .

Sonuna kadar katılıyorum.Burada Hatipoğlu'na kulübe siyaset bulaştırdı diye kızanlar da mevzu bahis partiyi sevmeyen insanlar kanımca.Bu partiyi yıpratmak için en ufak fırsatı kaçırmayan insanlar şimdi de bunun için Eskişehirspor'u kullanıyor.Madem Unakıtan'ı istemiyorlar,buyursunlar kendileri Es-Es için birşeyler yapsınlar.Stadın yolunu bilmeyenlerin bu kulüp hakkında yorum yapmaya hakkı yok.

Gönderen: esme_deli26
''Yönetime sert uyarı'' bunlar hasta galiba.Siz kimsiniz ki uyarıda bulunacaksınız.Ulan şu yazdıklarınızı çocuklar okusa anlar ne yapmak istediğinizi,yuh be bin kere yuh.Sayın Belediye Başkanı bir konferansında şuna benzer bir şeyler söylemişti:''Vali gibi maçlara gidip bilmemnemi yapsak''anladınız artık.Bu sol partilerin dedikleri akla mantığa sığmıyor.Yazık ya vallahi billahi yazık size.Nasıl sinirlendim yav,kim ne yaptı bu güne kadar hiç duymadık.Bu yazdıklarınız için çıkıp özür dileyin tekrar.Arkanızda kimin olduğu belli.Belediye başkanını biraz olsun severdim ama final maçından beri onuda hiçmi hiç sevmiyorum.
Yönetime gelince,çok eleştirdim yönetimi;aklım,yaşım yettiğince,yanlış ya da doğru eleştirdim.Ama şimdi eleştirmiyorum hiçte eleştirmem.Leş kargaları üşüşmeye başladı bile,ne kadar acizsiniz.Bu kargalara inat BİZİ BIRAKMA BAŞKANIM.Yumruğunuzu masaya vurup ses getirin,hatalarınızı tekrarlamayın;sizden iyisi yoktur.

-------------
İki kılıç sesi duyupta korkanları,karşılaştıkları ilk zorlukta birbirini(takımını)satanları asla anmaz TARİH...
Yaşıyor Savaşıyoruz...KIZILCIKLI

Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 20:06
Alıntı yapılan dolpinesk

Biz etiden başka kimse paklamaz. Bak ozaman seneye uefaya gidiyırmuyuz gitmiyoruz aha çiziyorum_____ :)

doğru söylüyorsun eti bu işi götürür..ama o konudada sorun şu klübü şirketleştirmemeli,eğer şirketleştirirde etispor planına girerse sonumuz,dardanel,adanaspor,göztepe,manisa gibi olma ihtimalide yüksek..

-------------
!nadına Aşk !nadına EsEs

Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 20:12
Alıntı yapılan esesli_td

Alıntı yapılan dolpinesk

Biz etiden başka kimse paklamaz. Bak ozaman seneye uefaya gidiyırmuyuz gitmiyoruz aha çiziyorum_____ :)

doğru söylüyorsun eti bu işi götürür..ama o konudada sorun şu klübü şirketleştirmemeli,eğer şirketleştirirde etispor planına girerse sonumuz,dardanel,adanaspor,göztepe,manisa gibi olma ihtimalide yüksek..
Ya eti ya sarar; para bakımından rahat olmalıyız. Gerisini biz taraftarlar halleder zaten. her gittikleri yerden alınları açık çıkartırız.

-------------

Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 20:16
Alıntı yapılan Elbruz

Sonuna kadar katılıyorum.Burada Hatipoğlu'na kulübe siyaset bulaştırdı diye kızanlar da mevzu bahis partiyi sevmeyen insanlar kanımca.

bu sene gittiğimiz her deplasmanda unakıtanın ***leri yakıştırmasına maruz kaldığımızı biliyor musunuz tabii deplasmana gittiyseniz? mevzu bahis partiyi bitim kadar sevmiyorum tıpkı unakıtanı sevmediğim gibi. ama burda konu x partisinin desteği değil, hangi parti olursa olsun siyasetin esesime bulaşmasını hiç istemedim istemem de. ama gel gör ki başarıya giden yolda herşey mübahtır felsefesinden yola çıkarak bir siyasiye yada kirli parasını aklamak için bizi kullanacak bir zengine gebe kalmayı normal görenler oldukça fazla. şimdiye kadar prensipleriyle ayakta kalmış ve anadolunun örnek takımı olmuş esesimiz maalesef bu gibi siyasiler yüzünden kayseri, konya, sivas gibi akp destekli takımlarla aynı kefede artık. anlayana!

-------------
KKŞ

Gönderen: KaRa
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 20:25
Alıntı yapılan dolpinesk

Alıntı yapılan esesli_td

Alıntı yapılan dolpinesk

Ya eti ya sarar; para bakımından rahat olmalıyız. Gerisini biz taraftarlar halleder zaten. her gittikleri yerden alınları açık çıkartırız.
Peki nasıl olacak bu? ETİSPOR ya da SARARSPOR mu olacak? Peki ileride bu şirketler çekilirse ne olacak? Eğer kalıcı olmak istiyorsak, hiçbir şirketi bu işe bulaştırmadan kurumsallaşmalı, alt yapımızla hareket etmeliyiz. Kulüp kendi ayakları üzerinde durabilmeli.

-------------
YÖNETİM İSTİFA! ŞEFFAF MALİ TABLO İSTİYORUZ!

Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 20:26
EEEEEEEEE dostlar pasta büyüdü. Her kes paylaşmak ister. Yönetime gelen kapmadımı pastayı. İşleri büyümedimi. İyi satışlar yapmadımı. Kimse unutmasın EN BÜYÜK ES ES. Bu temelde gelenlere acıyacak halimiz yok. Yeterki bu şehre , bu taraftara karşılığını versin. En önemli konu maddi durumdur. Alacak olanın şu anda ki durumda bırakması sağlanmalıdır. Aldığımız duyum en son pirimlerle 5 trilyon borç. süper ligde seneye gelecek para 20 tirilyon. Az para değil, bu kulüp eskiden borca battı gitti. şimdi buna müsade edilmemeli.

Gönderen: palacell
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 20:26

belediye su sporları kano merkezi yapacak eskişehiri,entel başkanımız,Eskişehirin futbol şehridir,anadolunun sesidir,efsanesidir ve bu hep böyle kalacak inşallah..

Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 20:29
Yaşı küçük olanlara duyurulur. Biz kapalı spor salonuna yıllar önce henbol maçı seyretmeye giderdik. niçin biliyormusunuz. ETİ hentbol takımını ,çünkü avrupa şampiyonluğuna koşuyordu. şimdi nerde , reklam bitti, kapatıldı.

Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 20:30
Alıntı yapılan KaRa

Alıntı yapılan dolpinesk

Alıntı yapılan esesli_td

Alıntı yapılan dolpinesk

Peki nasıl olacak bu? ETİSPOR ya da SARARSPOR mu olacak? Peki ileride bu şirketler çekilirse ne olacak? Eğer kalıcı olmak istiyorsak, hiçbir şirketi bu işe bulaştırmadan kurumsallaşmalı, alt yapımızla hareket etmeliyiz. Kulüp kendi ayakları üzerinde durabilmeli.
Biz etispor yada sararspor olsun demedik. Hiçbirzaman istemeyizde. reklamsa krallarını yapıyorlar zaten. Sizin başka bir öneriniz varmı peki?

-------------

Gönderen: efsane_eses
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 20:32
Konu genel kuruldan çok siyasete kaymış.

-------------
Benim sevdam KIRMIZI!

Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 20:33
Keşke cavcav gibi başkanımız olsa. Adam gidior bedavaya 3 adam getiriyor hem ligte kalıyor, seneyede o yamyaları milyondolarlara satıyor elini cebine bile sokmuyor 3 de alt yapıdan yetişiyor bitti gitti.

-------------

Gönderen: MICHIGANeses
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 20:40
Alıntı yapılan ymutlu

Yaşı küçük olanlara duyurulur. Biz kapalı spor salonuna yıllar önce henbol maçı seyretmeye giderdik. niçin biliyormusunuz. ETİ hentbol takımını ,çünkü avrupa şampiyonluğuna koşuyordu. şimdi nerde , reklam bitti, kapatıldı.

Evt az gitmedim ETi nin hentbol maclarina... Kilicoglu Topraksporda vardi hatirlarsam... o zmnlar icin iyi paralar yatiriyorlardi... Her iki takimda 1.ligde ve ust siralardaydi her zmn.. Hele Etinin hentbol takimi efsaneydi.... Ama i$te sponsor destegi geri cekilince iki takimdanda bran$lar kapandi.....

-------------
EsEs bir sevdadır, bir kavga, bir davadır ! . . .

Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 20:43
Alıntı yapılan ymutlu

EEEEEEEEE dostlar pasta büyüdü. Her kes paylaşmak ister. Yönetime gelen kapmadımı pastayı. İşleri büyümedimi. İyi satışlar yapmadımı. Kimse unutmasın EN BÜYÜK ES ES. Bu temelde gelenlere acıyacak halimiz yok. Yeterki bu şehre , bu taraftara karşılığını versin. En önemli konu maddi durumdur. Alacak olanın şu anda ki durumda bırakması sağlanmalıdır. Aldığımız duyum en son pirimlerle 5 trilyon borç. süper ligde seneye gelecek para 20 tirilyon. Az para değil, bu kulüp eskiden borca battı gitti. şimdi buna müsade edilmemeli.
Başkan açıklamasında yönetimin 4 milyon YTL'lik alacağından vazgeçtiğini söylemiş. Yani geriye şampiyonluk primlerinin borçları kalıyor. Gerçi sonradan geri istemezler inşallah.

-------------

Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 20:45

Alıntı yapılan aakin

Bu takıma kaç tane belediye başkanının , kaç tane particinin ve kaç tane bürokratın başkanlık ve yöneticilik yaptığını hesap edebilirseniz , ilk siyasetin ne zaman bulaştığınıda hesaplamış olursunuz .

geçmişi en az sizin kadar ben de biliyorum. peki soruyorum size, en yakınından rahmetli başkanımız aydın arat zamanında belediyenin yaptığı yardımlarda ele güne bu kadar laf olmuş muyduk? kaldı ki başkanımızın ne kadar iyi niyetli olduğunu hepimiz biliyorduk. diğer tarafta eskişehirle hiçbir alakası olmayan ülkenin maliyeni bakanı unakıtanın desteği var. herkes biliyor neden takımımıza destek verdiğini ve bunu nasıl reklam malzemesi yaptığını. demem odur ki lütfen elmayla armudu karşılaştırmayalım, aydın arat ayrı unakıtan ayrı...

çok merak ediyorum, bolu maçında şans melekleri yanımızda olmasaydı o direkten dönen toplardan bir tanesi kale çizgisini geçseydi, bu başlık altında yönetimi övücü ve yönetim lehinde yazı yazan kişilerden kaç tanesi şimdi söyledikleriyle parelel şeyler söyleyecekti? lütfen artık kafamızı gömdüğümüz toprağın içinden çıkaralım, skora yönelik değil de istikbalimize yönelik yorumlar yapalım...

Kusura bakmayın o ayrı , bu ayrı değil  EsEs ime yapılan yardımın  niteliği beni ilgilendirir , zamanında başkanlar yasalar elverirken belediyenin yani devletin parasını kulüplere aktarırken etik oluyorda , başka bir siyasi kendi cebinden yardımda bulununca neden anti-ahlaki oluyor buna mantıklı bir sebep bulmak zor . Bunun tek sebebi bu şahsın mensubu olduğu partiyi yıpratma politikalarından kaynaklanıyor . Bu partiyi siyaseti spora sokmakla suçlayıp , kendileri sporu daha çok siyasete malzeme yapıyorlar .

Neden EsEs ?? çünkü isimli bir kulüp bu kulüp üzerinden siyaset yaparsan herkesin ilgisini çeker , bu nedenle sadece yerel değil ulusal basındada bol bol malzeme oluyoruz bu adamların siyasi amaçlarına Yerel seçimler yaklaşıyor çünkü !!! Sivas çıkarken , Kasımpaşa çıkarken Ordu federasyonda masabaşında 1.lige çıkarılırken nerdeydi bu adalet melekleri  . Ne yapmış bakan saha içinde varmı haketmeden alınmış puanımız , zaten saha içinde olaylar olsaydı direk çıkardık süper lige . Bazıları yazıyor 2. dakikada kırmızı kartmı olurmuş diye hangi kuralda yazıyor ilk 15 dakika kart gösterilmez diye Maçtan sonra Sezgin bacağını eline almış geziyordu alçıda ama bazıları pozisyonu duygusal yorumladı . Diyarbakır Bolu maçlarında ofsayttan golmü attık , rakiplerimizin bariz gollerimi verilmedi . Kimse kimseyi kandırmaya kalkmasın birilerini siyasetle eleştirenler haklı olabilirler belki ama eleştri tarzlarıyla kendileri tam olarak siyasi kavganın içine çekiyor futbolu . bırak 1 kuruş faydasını EsEs için her yapılmak istenilen köstek olan bir imar iznini bile binbir nazla 1 yılda zor çıkaran zihniyet bugün mü öğrenmiş şehirlerinde Eskişehirspor diye bir kulüp bulunduğunu .

Burada bizler sonuca göre yorum yapmıyoruz bu takım çıkardı çıkamazdı gerçekleri değiştirmez ki bir önceki mesajımda da bunu yazdım . Biz yönetimi objektif olarak eleştirelim belki birisi çıkar kimsenin aklına gelmeyen bir eleştiryi yapar hepimiz alkışlarız kimse eleştirilemez diye bir kanun yok . Lütfen bizi kendi çıkarları için kullanmak isteyen Eskişehirspor kulübünün yolunu bilmeyen  insanlara çanak tutmayalım da yaptıklarının daha da siyasi olduğunu anlasın bu adamlar .

Senin forum üyelerine söylediğin sözlere ilk ben uyayım da KAFAMI TOPRAK dan çıkarayım eleştiri istiyosan ;

Neden yönetim kulübün mevcut ekonomik durumunu şeffaf bir şekilde açıklamıyorlarda aday olacak kişiler durumu net göremiyor , düşünsenize neye aday olacaksınız . Net bir rakam verilmeyip 2 trilyon prim borcu var yardım kampanyası başlatalım gibi laflar dolaşıyor , aday olacaklar enkaz mı devralacak bilmiyorlar . Bence kongre öncesi esen rüzgarlar yönetimin değişmeyeceği mevcut yönetimin yeni bir oluşumla yoluna devam edeceğini gösteriyor Başkan askerdeyken de idare edecek bir vekil başkan bulunursa tam süper olur . Yönetimin çıkıp net olarak mevcut durumu ve düşüncelerini açıklaması gerekiyor ama biz boşuna kafamızı yormayalım planlar çoktan yapılmıştır yorulduğumuzla kalırız .

Alıntı yapılan dolpinesk

Alıntı yapılan KaRa

Alıntı yapılan dolpinesk

Alıntı yapılan esesli_td

Alıntı yapılan dolpinesk

Biz etispor yada sararspor olsun demedik. Hiçbirzaman istemeyizde. reklamsa krallarını yapıyorlar zaten. Sizin başka bir öneriniz varmı peki?

benim önerim,hatipoğlu çekilmekte kararlıysa klübün etrafını halil ünal,çelikoğlu v.b sarmadan önce eti başkanlığa talip olmalı,ama klübü kendi şirketi bünyesine katmadan tamamen sportif. şirketleşme ile kurumsallaştırıp  eskişehirspor.a.ş den başka bi isim katmadan süper ligde kalıcı hale getirmeli..

-------------
!nadına Aşk !nadına EsEs

Alıntı yapılan dolpinesk

Keşke cavcav gibi başkanımız olsa. Adam gidior bedavaya 3 yamyam getiriyor hem ligte kalıyor, seneyede o yamyaları milyondolarlara satıyor elini cebine bile sokmuyor 3 de alt yapıdan yetişiyor bitti gitti.

insan onlar insan hem de yetenekli futbolcu!

-------------
KKŞ

Gönderen: esesberk
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 20:53

Tamam başkanım haklı olduğun noktalar var..Yıllardır kulüp kapanırsa kapansın şehire yüktür diyen, bayraklara bile tahammül edemeyen büyükerşen şimdi neler yapıyor görüyoruz gerçekten ne kadar kızsam da sezarın hakkınıda sezar'a vermek lazım...

Ancak başkanım şunuda unutmaki bu camia hiçbir zaman ''onursuz'', ''devleti soyanlar'' damgası yememiştir..Bunları gittiğimiz her deplasmanlarda tüm şehirlerde duyduk hatta adam gibi eskişehirsporluyum diyemez olduk senin kulübe karıştırdığın siyaset yüzünden..
Bu takım süper lige çıktı ama gerçekten buruk bir sevincimiz var eskiden olsa bu şehirde hala kutlamalar deli gibi sürüyor olurdu..O havayı bitirdiniz!!!
Artık kendine özeleştiri yap başkan!

-------------
Eses'im bak işte taraftarın her zamanki yerinde..

Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 20:56
Alıntı yapılan aakin

Kusura bakmayın o ayrı , bu ayrı değil  EsEs ime yapılan yardımın  niteliği beni ilgilendirir , zamanında başkanlar yasalar elverirken belediyenin yani devletin parasını kulüplere aktarırken etik oluyorda , başka bir siyasi kendi cebinden yardımda bulununca neden anti-ahlaki oluyor buna mantıklı bir sebep bulmak zor . Bunun tek sebebi bu şahsın mensubu olduğu partiyi yıpratma politikalarından kaynaklanıyor . Bu partiyi siyaseti spora sokmakla suçlayıp , kendileri sporu daha çok siyasete malzeme yapıyorlar .

ya ben kendimi tam ifade edemedim yada siz beni anlamamakta ısrar ediyorsunuz. birisi eskişehirin belediye başkanı diğeri devletin maliye bakanı. belediye kitabına uydurup ta takıma olanaklar sağlıyorsa bursada yada istanbulda bulunan bir adam çıkıp diyemez "eskişehirin belediyesi takıma para aktarıyormuş" diye. çünkü belediyelerin devlet bütçesinden ayrı olarak kendi özerk bütçeleri vardır ve bunlar da belediye başkanının elindedir. ama maliye bakanı 5 kuruş para verse (kendisinin aynı zamanda eskişehir milletvekili olması birşeyi değiştirmez) hakkarideki adam bile söyler "ülkenin parasını eskişehire aktarıyor" diye. kaldı ki her ne kadar siyasilerin spora bulaşmamasını istesek de eğer yardım almaya mecbur kalırsak yardımı edecek kişinin niyetini sorgularım ben. bu bağlamda unakıtanın niyetini rahmetli başkanımızınkiyle karşılaştırmam bile.

umarım bu sefer net olarak ifade edebilmişimdir kendimi...

-------------
KKŞ

Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 20:59
Alıntı yapılan dolpinesk

Eğer bir öneride bulunuyorsanız, bu önerinin hangi koşullarda gerçekleştirilmesi gerektiğini de yazın lütfen. O zaman önerileriniz farklı şekillerde yorumlanmaz.

Ayrıca benim önerim yok. Önerim olup olmadığını neden sordunuz? Bir öneriyi eleştirebilmek için illa başka bir öneriye mi sahip olmam gerekiyor?

-------------

Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 21:14
3 hazirana kadar yeni çıkanlar dahil birçoğu transferini yüzde 60 bitirecek bizde daha genel kurul yapacağız bumu olmalıydı ben beklerdimki 12 yıl aradan sonra çıkılan süper lige biran önce eski hatalardan ders alınarak ciddi bir şekilde hazırlanılsın ama ne yazıkki eskişehirsporun önünde yine belirsizlikler var

Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 21:17

Alıntı yapılan aakin

ya ben kendimi tam ifade edemedim yada siz beni anlamamakta ısrar ediyorsunuz. birisi eskişehirin belediye başkanı diğeri devletin maliye bakanı. belediye kitabına uydurup ta takıma olanaklar sağlıyorsa bursada yada istanbulda bulunan bir adam çıkıp diyemez "eskişehirin belediyesi takıma para aktarıyormuş" diye. çünkü belediyelerin devlet bütçesinden ayrı olarak kendi özerk bütçeleri vardır ve bunlar da belediye başkanının elindedir. ama maliye bakanı 5 kuruş para verse (kendisinin aynı zamanda eskişehir milletvekili olması birşeyi değiştirmez) hakkarideki adam bile söyler "ülkenin parasını eskişehire aktarıyor" diye. kaldı ki her ne kadar siyasilerin spora bulaşmamasını istesek de eğer yardım almaya mecbur kalırsak yardımı edecek kişinin niyetini sorgularım ben. bu bağlamda unakıtanın niyetini rahmetli başkanımızınkiyle karşılaştırmam bile.

umarım bu sefer net olarak ifade edebilmişimdir kendimi...

Yok yok ifade ettin devletin parası bi kitabına uydurup katakulliye getirilip yetim hakkı bu kulübe aktarıldığı zaman çok akılcı ve etik bu davranışı destekler , bakan olsun milletvekili olsun parayı cebinden veriyorsa bide ben bu adamı veya temsil ettiği görüşü sevmiyorsam parayı kendi şirketlerinden vermesine rağmen  devletin parası diye çamur atarak etik olmayan bu davranışı benimsemem zihniyetindesin . Merak etme kendini çok iyi ifade ettin sende bazıları gibi yaşananların olumlu olumsuz yanlarını sorgulamak yerine siyasi veya duygusal davranarak burada siyaset yapıyorsun .

Bu konu iyice siyasete kaymaya başladı , neredeyse bazıları çıkıp benim benimsediğim siyasi görüşten birisi yardım ederse kabulüm , yok farklı siyasi görüşten yardım alınırsa yönetim istifa diyecek . Ben bu forumda kaç yıldır okuduğum siyasilere maddi yardım yaratmadıkları için yapılan eleştiri mesajlarının sayısını hatırlayamıyorum , bugün olay aaaa bu o malum partiden hiç etik olmaz oldu . Bize zamanında İ.Yaşar Dedelek bakankende bir sürü çamur atıldı Dedelekle ilgili iğneleyici tezahüratlarda yapıldı ama bugün ülkemizdeki kutuplaşma nedeniyle bugün haketmediğimiz problemler yaşıyoruz . Zamanında spor bakanlığından bize bakan kanalıyla 500 milyar para aktarılırken sorun olmamıştı ama bugün bazılarının sevmediği bir siyasi yardım edince sorun oluyor burası canım ülkem Türkiye işte .

Gönderen: scarface_hkna
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 21:18
stad hiç bürünmediği görüntüye bürünmüş doğru duyduysam :)
evet ilk defa ufacık bi tribünün üstü iskeletleriyle duruyor
halil ünalda koltuk takmasa hala beton üzerindeydik sanırsam :)

-------------
Takımların karakterlerini yöneticiler ve futbolcular değil,taraftarlar belirler.

Gönderen: eses007
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 21:34
Futbol'a ve her türlü sporsal faaliyete siyasetin karışmaması gerektiği gayet doğrudur...Ancak Başkan Hatipoğlu'nun da haklı olarak söylediği gibi,, sadece tek bir siyasi şahısa, siyasi kuruma yada bir siyasi partiye kapı açılmamıştır...Eskişehirspor kentimizin takımıdır ve yükselmesi için herkez tarafından desteklenmesi gerekmektedir...Eskişehir'de futbola siyaset karıştı diye eleştiri yapanlar,, bu yıl sağlanan süper lig başarısında hiçbir katkısı olmayan insanlardır...Başka parti temsilcileride destek olsaydı bu başarıda onların payı olsaydı...Yani eleştirilerde yanlış olan sanki özellikle bir partiyle veya şahısla EsEs'in ilişkilendirilmesidir...Başka yerlerden bir destek olduda yönetim mi istemedi bunlar saçma sapan kötü niyet kokan eleştirilerdir...Ben sadece bir Eskişehirspor'lu taraftar olarak yazıyorum,, istenen süper lige çıkış başarısı sağlanmıştır...Şimdi daha fazla destek zamanı,, süper lig de kalıcı olup başarılar elde etmek için eleştirilere değil,, desteğe ve icraata ihtiyaç vardır!!! 

-------------
**AnaDoLu EfSaNeSi**
   **EsEs 1965**

Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 21:45
Alıntı yapılan aakin

Yok yok ifade ettin devletin parası bi kitabına uydurup katakulliye getirilip yetim hakkı bu kulübe aktarıldığı zaman çok akılcı ve etik bu davranışı destekler , bakan olsun milletvekili olsun parayı cebinden veriyorsa bide ben bu adamı veya temsil ettiği görüşü sevmiyorsam parayı kendi şirketlerinden vermesine rağmen  devletin parası diye çamur atarak etik olmayan bu davranışı benimsemem zihniyetindesin . Merak etme kendini çok iyi ifade ettin sende bazıları gibi yaşananların olumlu olumsuz yanlarını sorgulamak yerine siyasi veya duygusal davranarak burada siyaset yapıyorsun .

ajitasyon yapmayı bırakalım lütfen. kitabına uydurmak falan şık kelimeler değil. çok merak ediyorsanız belediyeler kanununu açar okursunuz belediyenin aynı isimli spor kulübüne katkıda bulunmasının yasal olup olmadığını.

eğer yine merak ediyorsanız siyasetten anlamam ve takım tutar gibi parti tutmam. bilginize!

-------------
KKŞ

Gönderen: Tulpar26
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 21:45

Stadın yolunu bilmeyip 1 kuruş yardımı olmayanların bu konuda konuşmaya kesinlikle hakları yoktur. Fakat ben her maç Ankaradan kalkıp Eskişehire geldim dönüşlerde garlarda sabahladım... Kırıkkalede okurken ev kiramı EsEs'imin maçlarına gelmek için gözümü kırpmadan harcadım. Sanırım benim eleştiri yapmaya fikrimi söylemeye hakkım var. Ben başım dik, alnım açık EsEs'liyim derken biranda bu malum şahısın kara lekesi sürüldü üstümüze. Biz yıllarca yardım etmeyenlerden yakındın ki beterin beteri varmış o zamanlar 2. 3. ligdeydik ama başımız dikti ve onurumuz vardı şimdi yardım edenlerin bizi ne hale getirdikleride ortada. Malum şahsı savunanlar lütfen elinizi vicdanınıza koyun. Yardımda bulundu diye EsEs'imin üzerinden siyaset yapma hakkını kazanır mı ? daha da önemlisi çakma ronaldinho söylemleriyle bizim için kutsal olan Eskişehirspor'u rezil etme, küçük düşürme ve herkesin ağzına sakız etme hakkını kazanır mı? Şampiyonluk kutlamalarında o şahsın yüzünü görmekten midem bulanmıştı artık. Sanki sahada futbolu o oynadı teri o döktü. Yönetim kukla o bütün işleri yapandı. Sanki tribünde cefakar taraftar değil tek başına o vardı. Sadece ben mi gördüm bunları arkadaşlar. Evet yukarda açıklama yapanlara gösterdiğiniz tepkinin yarısını olsun gösterin... Benim için her ikisininde bir birinden farkı yok...

Saygılar...

-------------
Tapmadık asla paraya pula...

Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 21:48
Alıntı yapılan eses007

Futbol'a ve her türlü sporsal faaliyete siyasetin karışmaması gerektiği gayet doğrudur...Ancak Başkan Hatipoğlu'nun da haklı olarak söylediği gibi,, sadece tek bir siyasi şahısa, siyasi kuruma yada bir siyasi partiye kapı açılmamıştır...Eskişehirspor kentimizin takımıdır ve yükselmesi için herkez tarafından desteklenmesi gerekmektedir...Eskişehir'de futbola siyaset karıştı diye eleştiri yapanlar,, bu yıl sağlanan süper lig başarısında hiçbir katkısı olmayan insanlardır...Başka parti temsilcileride destek olsaydı bu başarıda onların payı olsaydı...Yani eleştirilerde yanlış olan sanki özellikle bir partiyle veya şahısla EsEs'in ilişkilendirilmesidir...Başka yerlerden bir destek olduda yönetim mi istemedi bunlar saçma sapan kötü niyet kokan eleştirilerdir...Ben sadece bir Eskişehirspor'lu taraftar olarak yazıyorum bunları ne Kemalciyim ne başka birşey...

İşte işin özeti bu şöyle yapalım bu durumu eleştiren diğer siyasilerde önümüzdeki sezon için birer futbolcu için maddi kaynak yaratsınlar yorgan gitsin kavga bitsin Smile. Eskişehirspor u düşündüklerini iddia edip EsEs imi daha çok siyasete çekip yaklaşan yerel seçimler nedeniyle oluşan siyasi kavganın odağı yapan bu şahsiyetler düne kadar akıllarını ve Eskişehirsporluluklarını nerede unuttular acaba . Biz Eskişehirsporluyuz her siyasi görüşe aynı mesafedeyiz lütfen siyasilerimizde bize hep eşit mesafede olsunlar ki bu tür polemikleri yaşamayalım . Siyasilerimizin hepsi Eskişehirspor ismini yalnızca seçim yaklaştıkça değilde her  zaman hatırlayabilseler . Tekrar siyasilere çağrım Eskişehirspor u seviyor ve zarar görmesini istemiyorlarsa acele EsEs imize maddi destek sağlayıp takımımız üzerindeki bu çekişmeyi ortadan kaldırsınlar , bizler hangi siyasi görüşten olursa olsun destek veren herkesi alkışladık şimdi onları alkışlamak istiyoruz . Ucuz siyaset peşinde koşmaları beni ilgilendirmez ama gerçekten EsEs i seviyor olsalardı bu tür açıklamalar yerine daha yapıcı yol izleyebilirlerdi . Bir dikkati çeken noktada yıllardır beklenen bu Solda Birlik oluşumu biz olmasaydık sağlanamayacaktı heralde Hey EsEs im sen nelere kadirsin. Big%20smile

Gönderen: alper26esk
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 21:54
başlarda başkanı istemeyenler bakıyorumda foruma ne latifeler yazmış başkan hakkında.Ama ben yazmayacağım.Başkanımıza tşk ederiz bizi şampiyon yaptığı için.Ve gelelim başkan adaylarına...Nebi hatipoğlu olmasında kim olursa olsun derim ben.Bu takımıda unakıtan değil ESKİŞEHİRSPOR TARAFTARI şampiyon yaptı.Belediye seçimleri için heryere pankart asan tacettin sarıoğlu değil!!

-------------
kalsada son nefes yinede ESES

Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 22:01
Alıntı yapılan aakin

...

ya ben kendimi tam ifade edemedim yada siz beni anlamamakta ısrar ediyorsunuz. birisi eskişehirin belediye başkanı diğeri devletin maliye bakanı. belediye kitabına uydurup ta takıma olanaklar sağlıyorsa bursada yada istanbulda bulunan bir adam çıkıp diyemez "eskişehirin belediyesi takıma para aktarıyormuş" diye. ..........

.......

ajitasyon yapmayı bırakalım lütfen. kitabına uydurmak falan şık kelimeler değil. çok merak ediyorsanız belediyeler kanununu açar okursunuz eğer çok merak ediyorsanız belediyenin aynı isimli spor kulübüne katkıda bulunmasının yasal olup olmadığını.

eğer yine merak ediyorsanız siyasetten anlamam ve takım tutar gibi parti tutmam. bilginize!

Sevgili kardeşim ben ajitasyon yapmıyorum aynen senin kullandığın kelimeyi kullandım ajitasyon yapan sensin . Belediyeler kanunuda işim gereği az çok biliyorum sağol okumama gerek yok ama şunu sana açıklayayım yeni yasa çıkana kadar belediyeler şehrin takımlarına maddi destek sağlayabiliyorlardı bu yardım yine tam kanuni olmasada yasadaki boşluklar kullanılyordu , yeni yasa ile birlikte daha sıkı maddaler eklendi  ; o senin belirttiğin aynı isimli kulüp belediyenin kendi takımı olmaktadır  örneğin :Eski veya Eskişehir Büyükşehir Belediyespor gibi Tongue.

Lütfen olayı siyasi değilde etik olarak düşünelim yaşanan olaylarda etik olmayan davranışlar olabilir , ama buna misilleme yapmak isteyen diğer siyasilerin davranışı daha çok tartışılır . Bu nedenle kalıcı gelir kaynakları üretemeyip stabil bir kulüp ekonomisi kurmadıkça daha bu tür kirli amaçlı oyunlara alet olmamız kaçınılmazdır .

Gönderen: Banderas_26
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 22:05
Arkadaşlar özelden yapsanız şu münazarayı!

-------------
Önemli olan, hayatta en çok şeye sahip olmak değil, en az şeye ihtiyaç duymaktır.     

Gönderen: saeedES
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 22:44
Ya sehrimizin hic mi onurlu zengini esnafi sanayicisi yok?Niye bu siyasileri bulastiriyolar takima?Bakana karsi olupda etkinliginin bitmesini istiyorlarsa 1er transfer de onlar yapsa ya? Nerede Sarar,Eti,Arcelik gibi ulke sanayisinin devleri?? Bu kadar mi acizler? Sonucta bir sekilde kazanacaklar! Yillar sonra ciktigimiz ligden boyle giderse hemen duserizCry Bakanin hatasi var isi yapip bir koseye cekilse bu kadar dusmanlik olmazdi hem kendisi de daha cok kazanirdi. Yaptigin iyiligi milletin yuzune vurmakla kazanamazsin sayin bakan! Lutfen herkes birlik olsun bari biz taraftarlar sucu bucu diye ayriliklar yasamayalim, biz BUYUK ESESiz!

-------------

Gönderen: eS___eS
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 22:45
Eskişehirspor adını siyasetle anılması bizi ne kadar derinden uzuyorsa farklı şehirde yaşayan eskişehirli olmayıpta esesli olanlarıda o kadar uzuyordur.1970 yılların esesi turkiyede nasıl sempatiyle bakıldıysa bundan sonrada ögle bakılmak istiyoruz

-------------
Bu Şehir Başka Şehir Şampiyon ESKİŞEHİR

Gönderen: şimşek65
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 22:55
sayın başkanın dediklerinden birşey anlayan varmı.bırakacağım diyor iyi güzelde arkasından kaşar futbolcu almayacağız diyor,belçika,tunus gibi ülkelerden futbolcu bakıldığını söylüyor.e bırakıp gidecek adam niye futbolcu bakar yada transfer konusunda fikir yürütürki...

Gönderen: erdemesk
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 23:17
bence başkana teşekkür edelim ama artık misyonunu tamamlamıştır arkasında polemik bırakmakta ona yakışmaz,herkes kerşeyi biliyor artık siyasetin s sini duymak istemiyoruz olay bu kadar basit..

-------------
Hayat 24 saat SİYAH-KIRMIZI

Gönderen: tepebaşılı26
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 23:18

ya kardeşim şu kulübe 5 kuruşluk katkınız olmadı ama iş muhalefet yapmaya gelince mangalda kül bırakmıyosunuz..

aslında bu kulübü siyasete alet eden sizsiniz..sizin derdiniz unakıtanın yaptıkları siz bunu kendinize yediremiyorsunuz..

eyyy ayhan KAVAS daha düne kadar ESKİŞEHİRSPOR dedimiydi öcü görmüş gibi kaçan yılmaz hoca aman allahım bir anda şampiyonluk maçında en fanatik taraftar kesiliyor ve şimdide şehrin her yanında bilboard larda bu başarıya ortak olmaya çalışıyor söylermisin bu siyasete alet olmak değilse nedir..yanlış bilmiyorsam yılmaz hoca senin il başkanlığını yaptığın partidendi..

diğer şahısları zaten ne tanıyoruz nede nede bu saçma sapan yaptıkları açıklamalara katılıyoruz..

kardeşimmmm lütfen bu kulüp adına bir çivi dahi çakmıyorsunuz bari gölge etmeyin..

bu kulübün sahibi ne unakıtan ,nede başka bir siyasetçidir..bu takım bizimdir bizim kalacak kusura kalmayın ama  sizin bu yaptığınıza  neyse söylemeyeyim...

-------------
HER ASALETE BOYUN EĞDİREN SEN DEĞİLMİYDİN?

Gönderen: çılgın
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 23:39
başkanımız cok dogru söylemiş inşallah bırakmaz idealist biri bence..

Gönderen: emrahes
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 23:42
başkanın acıklamsını bastan sona kadar daha yenı ızledım.2 senedır yaptıgı en ıyı basın acıklamasıydı.bız unakıtana kızıyoruz bızım ustumuzden reklam yapıyo dıye.ama unakıtanın bu kadar sıvrılmesının ve medyanın bu kadar ustumuze gelmesının bır nedenıde sadece 1 partının destek vermesı.eger buyuksehır beledıyesı klube 1 lıralık yardımı olsaydı bukadar ınsanlar tepkı gostermezdı.sen bu sehrın beledıye baskanısın ve bır macına gelmıyorsun acıp trelefonu sormuyosun sonra takımla bırlıkte resımlerını saga sola asıyorsun.kususra bakmayın ama parıs yapsanız eskısehırı faydası yok.cunku ben tarafım  taraftarım ve oyumu verırken sokaktakı adam gıbı dusunmem.esesıde dusunur ona gore hareket ederım.

baskanın soyledıgı en guzel soz. bu sehırde ak partısı kara partısı beledıyelerı ıs adamları basın bırlık olmadıkca esese sahıp cıkmadıkca ışımız zor dedi.

-------------
DK

Gönderen: esoğuzes
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 23:52
muhalefet heryerde aynı be kardeşim

şarkıda dediği gibi

elalem ne derse desin  hadi hadi hadiiiii

birde unutmadan bunlar başkasının ağzına laf verdiklerinin farkında değillermi?
eşşeğin aklına karpuz kabuğunu niye sokuyon arkadaş

-------------
eskişehir sen bizim herşeyimizsin

Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 23:56
http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=1078&PID=153098#top">Yukarı
emrahes Liste%20gör
http://www.eskisehirspor.com/forum/member_profile.asp?PF=1508 -
Üye Profili
http://www.eskisehirspor.com/forum/pm_new_message_form.asp?name=emrahes -
Özel mesaj gönder
http://www.eskisehirspor.com/forum/search_form.asp?USR=emrahes -
Üye mesajı bul
http://www.eskisehirspor.com/forum/pm_buddy_list.asp?name=emrahes -
Badi listesine ekle

Deneyimli Yazar

Yer: Turkey
Online Durum: Online
Mesaj%20seçenekleri Mesaj seçenekleri
http://www.eskisehirspor.com/forum/new_reply_form.asp?TID=1078&PN=9&TR=87 -
http://www.eskisehirspor.com/forum/new_reply_form.asp?M=Q&PID=153098&PN=9&TR=87 -
Alıntı emrahes
  Alıntı emrahes http://www.eskisehirspor.com/forum/new_reply_form.asp?M=Q&PID=153098&PN=9&TR=87 - Alıntı   Cevapla http://www.eskisehirspor.com/forum/new_reply_form.asp?PID=153098&PN=9&TR=87 - Cevapla
http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=1078&PID=153098#153098">Yeni%20mesaj:%20Direct%20Link%20To%20This%20Post Tarih: Bugün saat 23:42
başkanın acıklamsını bastan sona kadar daha yenı ızledım.2 senedır yaptıgı en ıyı basın acıklamasıydı.bız unakıtana kızıyoruz bızım ustumuzden reklam yapıyo dıye.ama unakıtanın bu kadar sıvrılmesının ve medyanın bu kadar ustumuze gelmesının bır nedenıde sadece 1 partının destek vermesı.eger buyuksehır beledıyesı klube 1 lıralık yardımı olsaydı bukadar ınsanlar tepkı gostermezdı.sen bu sehrın beledıye baskanısın ve bır macına gelmıyorsun acıp trelefonu sormuyosun sonra takımla bırlıkte resımlerını saga sola asıyorsun.kususra bakmayın ama parıs yapsanız eskısehırı faydası yok.cunku ben tarafım  taraftarım ve oyumu verırken sokaktakı adam gıbı dusunmem.esesıde dusunur ona gore hareket ederım.

baskanın soyledıgı en guzel soz. bu sehırde ak partısı kara partısı beledıyelerı ıs adamları basın bırlık olmadıkca esese sahıp cıkmadıkca ışımız zor dedi.
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Makina Müh. ----ÜNİESES www.ünieses.org---

senelerdir benimde anlatmak istediğim bu işte büyükerşen sen eskişehirin caddelerini altından döşesen ne fayda bu şehrin en önemli olgusuna dönüp bakmadıktan sonra ne kıymeti var adam ısrarla bu şehirde senelerdir eskişehirsporu kabullenmek istemiyor sadece böyle şampiyon olduktan sonra çıkıp 1-2 poz veriyor veya ancak final maçına giderek desteklediğini zannediyor tamam eskişehirde başarılı olmuş bir belediye başkanı olabilir hizmetleri  çoktur fakat  bu verdiği hizmetler kadar büyükte bir hatası vardırki oda anadolu efsanesini hiçe saymasıdır onun içinde şahsen benim gözümde büyükerşenin zerre kadar kıymeti yoktur çünkü ben eskişehirsporu büyükerşenin hiçbir zaman anlıyamıyacağı kadar çok seviyorum

Gönderen: otomatikkapi
Gönderi tarihi: 22/May/2008 saat 23:57
Tabi tabi Sarar gelsin kesinlikle gelsin küfür edelim , yada ETİ gelsin daha iyi Gs üyesi hain deriz çok iyi olur , hatta çoluk çocuk devam etsin zenginsin diye adammı oldun der ak kaşık olan esesimizi siyasete bulaştırdığı için nefret eder onada söveriz. Belki daha eski başkanlara dönerizki hazırda bekleyen dosyalarını açarız ilk günden ve ilk devre bitmeden bitiririz pillerini...

%100 mutabık kalınacak bir adayımız çıkamayacağına göre inşallah Eskişehirin ilerigelenlerinin , siyasilerin , derneklerin , kurum ve kuruluşların maksimum desteğini alabilen bir yönetim bulunur veya mevcut yönetime bu saydıklarım destek olur daha güzel günler bizlerin olur...( Yurtdışından ithalmi etsek )

Ben şahsım adına değerli başkanımız Nebi Hatipoğlu'na ve Yönetimimize seçim beyanatlarında yer alan taahhütlerinin büyük çoğunluğunu yerine getirdikleri ve Eskişehirspor'umuza pekçok çivi çaktıkları ( iyi işler manasında hani tesisler , şampiyonluk ve kurumsallaşma gibi ) için teşekkür ederim. Süperlig yolunda EsEsime başarılar...

Bu arada bu yönetimin üyelikleri açtığı çok iyi oldu 11 yeni üyemiz olmuş galiba...

-------------
Geçmişe duyulan özlem ve geleceğe olan umuttur bizi yaşatan...

Gönderen: levos26
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 00:00
  Ne kadar tartışırsanız tartışın  üzerimize yapışan Unatıkan etiketi'ni  silemezsiniz bütün ulusal tv ler ve  yazılı basın bunu zaten sonuna kadar işledi Çakma Ronaldinho esprisi ile ne yazık ki madar olduk tüm ülkeye Unatıkan'ın yapmak istediği sadece kendi reklemıydı ve bu takımı ben yarattım imajı idi ki onuda  başardı.Hiç kimse ne yazık ki bizim muhteşem taraftarımızı efsane geçmişimizi  3. lig kapılarından beğenmediniz  Halil ÜNAL gibi cefakar yöneticilerin ve taraftarın sayesinde bu günlere geldiğimizi  hatırlamıyor.Geçmiş dönemlerde nelerin yaşandığını hatırlamıyor yalnızca bu gün şehrin ve taraftarın ES-ES sevgisi bir şekilde sömürülüyor o yüzden bu Şampiyonluk biraz buruk geçiyor o yüzden bu yıl play-off lara kadar şehir ve taraftar havaya giremedi maçlarımızın yarısını 5-10 bin kişiye oynadık çünkü burada ister kabul edin ister kızın hakarat edin bu yılki takımı bu taraftar kendi takımı gibi görmedi olaya sahip çıkmadı tadımız  bozuktu bence

-------------
SENİN SEVGİNDİR BİZİ YAŞATAN

Gönderen: cagdas_sut_26
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 00:05
inşallah nebi başkan dewam eder hani o çok konuşanlar varya unakıtan düşsün yakamızdan diye bende akp düşmanıyım ama eses'imin yanında kim varsa ben onu seveerim kardeşim benim için önce gelen ESKİŞEHİRSPOR'DUR herkes ayık olsun sararı etiyide biliyoyoruz takıma haciz getirdiği günleri bırakında takıma sahip çıkan insanları küstürmeyelim...

-------------
ANADOLU YILDIZI GERİ DÖNÜYOR... KIRMIZI ŞİMŞEKLER...

Gönderen: otomatikkapi
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 00:30
Valla ben tribünde düdük sonrası buruk kimseyi göremedim , Eskişehirde de...

-------------
Geçmişe duyulan özlem ve geleceğe olan umuttur bizi yaşatan...

Gönderen: jeff lebowski
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 03:30
bu kadar işini bilen başarılı başkanın bırakmaması gerekir.. hatipoğlu ile eskişehir gaziantep gencler kayseri gibi yapılanabilir. insallah kalır

Gönderen: murattan26es
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 03:41
bugüne kadar nebi hatipoğlunun yaptıklarından dolayı kendine teşekkür ederim,efsane başkanlar arasına ismini yazdırdı,biz ne kadarda istemezsekte futbollun içinde malesef siyaset var bunuda kimse silemez,nebi başkan doğru söylemiş bugüne kadar 1ytl katkıda bulunmayan siyasi parti il teşkilatları bugün ESKİŞEHİRSPORumuzun şampiyonluğundan kendilerine pay çıkarmaları bir taraftar olarak beni çok üzüyor ve kınıyorum,b.şehir.belediyesi başkanı daha 2yıl önce renklerimize bile dil uzatmıştı şimdi ise afişlerde ve tranway üzerinde eskişehirsporumuzu malzeme yapmaya başladı belediye seçimleri yaklaşırken biraz insan utanır,elbette maliye bakanınıda bizi yıprattığı dönemler de olmuştur,bu sezon hep zaten unakıtan,sergen,nebi hatipoğlu ve metin diyadinle hep anıldık ulusal basında bunlarda bizleri hep rahatsız etti ama yiğidi öldür ama hakkını yememekte lazım bugün nebi hatipoğlu adına yakışacak bir şekilde yaptıklarıyla güzel bir emanet bırakıyor,şahsi görüşüm keşke bırakmasa idi gelecek yönetimde onun bıraktığı emaneti lağıyla devam ettirmek zorundadır ESKİŞEHİRSPORUMUZ ESKİŞEHİRİMİZİN KUTSAL EMANETİDİR LÜTFEN SİYASİ MALZEMEDEN KAÇINALIM

-------------
seni sevmek ölmekse ölürüm ugruna eses

Gönderen: orhanyavuz
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 06:32

-------------
ALWAYS ESES

Gönderen: orhanyavuz
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 06:42

1-ONLAR TATLI SU KURNAZLARIIIII

2-ONLAR KASABA POLİTİKACILARIIII
3-ONLAR İSTESELERDE 4 KİŞİ BİRARADA DURAMAYAN,DURSALARDA KAVGA EDEN,ZARARLILARRR
4-ONLAR MİLLETİN YAPTIGI KUTLAMALARDAN SONRA AAA  ESES SUPERLİGE CIKMIS,VAY ANASINA BUDA NEREDEN CIKTI ,UNAKITANA REKLAM OLDU DİYENLERRR
5-ONLAR YUKARIDAN ALDIKLARI EMİRLERE MECBUREN İTAAT EDEN,MALUMUN ASKERLERİ
6-ONLAR BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ,BASKANLIK,MİLLETVEKİLLİĞİ,CESİTLİ RANT PESİNDE KOSAN İNSANLAR
7-ONLAR EMİNİMKİ BU SENE ESES SAMPİYON OLUNCA ÜZÜLENLER.
8-SON OLARAK DİYORUM Kİ,
BENDE ONLARIN TEMSİL EDER GÖZÜKTÜĞÜ FAKAT ASLA TEMSİL EDEMEDİKLERİ GÖRÜSLERE YAKIN BİR İNSAN OLARAK...BİR SİİRDEN ALINTI İLE BİTİRİYORUM...
ONLAR ENGEREK,ONLAR ÇİYANDIR,
ONLAR AŞIMIZA (SEVİNCİMİZE) GÖZ KOYANLARDIR...

-------------
ALWAYS ESES

Gönderen: TMR 26
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 08:47
Nebi Başkan Bizi BIRAKMA   Kim ne derse desin şu anda sana ihtiyaç var düne kadar kimse yoktu şimdi herkez biliyor senin de hataların olmuştur eyvallah bana hatasız birini kim gösterebilir misyonunu tamamlamadın birtek AVRUPA KUPALARI  sözün kaldı onuda yerine getirmek ve sözünün arkasında durmak yakışır sana 49 yaşındayım senin gibi başkan  bu takımada şehrede yakışır ....... ürür  kervan yürür sen işine bak meyveli ağaç taşlanır  düne kadar ortada olmayanlar tabiii çıkacak pasta büyüdü YEDİRME ONLARA BAŞKANIM

-------------
DİRENİŞ BİTTİ " DİRİLİŞ " BAŞLADI

Gönderen: oneman
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 09:02
Nebi Başkan çok yıprandı, doğru olsun olmasın eses'in siyasetle beraber anılmasıda bunun cabası oldu. Bu sebeple yeni bir yüzle yola devam edilmesi ESES'in menfaatleri için daha doğru olabilir.

-------------
Her Zaman ESES

Gönderen: sefa26
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 09:32
Herkes sevincini doyasıya yaşıyor kimsede bir burukluk yok....
takıma 1 ytl bile olsa kim çıkarıp verebiliyosa arkasındayım.... futbolda para olmadan başarı gelmiyor malesef birilerinin sahip çıkması lazım takıma... eti sahip çıkar forma reklamı verip reklamını yapar... başka firmalar stada reklam verip sahip çıkar... kimisi futbolcu getirir reklamını yapar.... kimisi deplasman masraflarını karşılar reklamını yapar.... hiç adını açıklamak istemeyen bir es-es sevdalısı deplasman giderlerimizi karşıladı diye bir şey duydunuz mu??? herkes reklamını yapar arkadaşlar..... takıma maddi manevi destek çıkan herkese alkış... BURADA BUNLARI TARTIŞACAĞIMIZA ELİMİZİ ÇABUK TUTUP KADROYU OLUŞTURALIM YOKSA YİNE İŞE YARAMAZ TOPÇULAR BİZE KALIR...  

-------------
es es imi çoook seviyorum

Sayfayı yazdır | Close Window

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2008 Web Wiz - http://www.webwizguide.com