eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Haziran'daki Genel Kurul

Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 48>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
eses260 Liste gör
Usta Yazar

Muzaffer
Online Durum: Offline
  Alıntı eses260 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2008 saat 13:02

Siyasilerin bu takıma  destek olması gerekir ve gerekli desteği yapamayanlarında köstek yerine niye destek olmadıklarını sorgulamak gerekir yoksa kimse elimizden tutmasın derseniz hiç bu işin şakası olmaz 3. ligi boylarız . Bu işler sadece şimdi değil  40 yıldır zaten siyasilerle oluyor.Kendi şehirinde güçlü siyasi çıkarabilen kulüpler hep en büyük başarıları elde etmişlerdir kocaeli malatya samsun gaziantep bakın hepsi siyasiler sayesinde en büyük başarıları almışlardır. Bizimde hangi görüşten olursa olsun siyasilerin takıma köstek yarışına gireceklerine destek yarışına girsinler derim. Bu işler başka türlü yürümez. Siyasiler bu şehrin ekmeğini yiyorlar yoksa bu millet oyları onlara ankarada yatıp cep doldursunlar diyemi oy verdi. Büyükerşeninde artık operaya ayırdığı zamanın %10'unu esese ayırması lazım diye düşünüyorum.Hem İyi transfer deyeceğiz hemde destek yok diyeceğiz bu çok yersiz düşünce süperligde oynamak ve başarılı olmak için siyasisinden bütünüyle hertürlü işadamıyla destek şart.esesim için bu çokmu.Siz söylenenlere bakmayın kedi ulaşamadığı ciğere fare dermiş. Bence eses siyaset üstüdür ama bütün siyasiler destek olmalı ben daha iyi yaparım diyerek kendilerini ispat etmeli hem birşey yapmayacaksın hem eleştireceksin bu olmaz

Kırmızı Şimşek
Türk Gücü
Yukarı
delibasozi Liste gör
Usta Yazar

Ozan Açık
Yer: Turkey
  Alıntı delibasozi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2008 saat 13:28
Bir Real Madrid, bir Arsenal, bir Stade de Rennes, basit bir Alman 2. lig takımı... Ve bunlar gibi bir sürü takım var siyasete bulaşmış değil mi...

Geçelim bunları. Klübü, kazanan bir şirkete çevirebilecek, klübün kendi ayakları üstünde durmasını sağlayabilecek, altyapıya önem veren, şehri-takımı-taraftarı ateşleyebilecek, yeri gelince yumruğunu masaya vurup cezayı kesebilen, boş konuşmayan bir yönetim en idealidir; bu özelliklerden 3-5'i olsa da yetse..
Başka dile benzemez annenin sesi
Anne kadar özeldir Eseslinin ESESi..
Yukarı
target26 Liste gör
Deneyimli Yazar

günhan göç
Yer: Türkiye
  Alıntı target26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2008 saat 14:06
 herkes teknik direktör futbolcu transferlerini forumda yapıyor ama bence biz önce yönetim kurulu oluşturacak insanları düşünelim derim...bence nebi hatipoğlu bu görevi buraya kadar getirdiğini söyleyip görevi başkasının almasını isteyecek aday olmayacak!!!umarım hakkımızda hayırlısı neyse o  olur.........
SEN VE BEN BİR BÜTÜNÜZ SONSUZA DEK !!!
Yukarı
ZEFEX Liste gör
Deneyimli Yazar

ZAFER ADIGÜZEL
  Alıntı ZEFEX Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2008 saat 15:01
Az önce biten ve yaklaşık 1 saat 15 dakika süren basın toplantısında Eskişehirspor başkanı Nebi Hatipoğlu 2 yıl önce verdiği sözlerin hepsini yerine getirdiğini Haziran ayında yapılacak olan kongrede kesinlikle aday olmayacağını açıkladı.
SENİN SEVGİNDİR BİZİ YAŞATAN

Yukarı
kirmizi Liste gör
Yazar

hgorgulu
  Alıntı kirmizi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2008 saat 16:01
Geçtiğimiz iki yılda yönetimin tecrübesizliğinden kaynaklanan fazlasıyla acemilikleri oldu. Özellikle bu sezon kriz yönetimlerinde çok hatalı davrandılar. Karşıyaka maçı öncesi kopan kriz sonrası ben ve birçok taraftar (doğrusu haklıydık) birazda acımasızca bu yönetimi ve başkanı eleştirdik. Fakat daha sakin bir şekilde düşündüğümüzde net bir şekilde görülmekteki son on yılın en başarılısı bu yönetim ve başkanı. Az önce biten toplantıdan alınan duyuma göre Nebi Hatipoğlu kesinlikle aday olmayacağını belirtmiş. Bence Hatipoğlu bir kez daha düşünsün, kestirip atmasın. Askerlik problemi olduğu söyleniyor. Askerliği sanırım kısa dönemdir. Bu dönemde vekaleten bir arkadaşı sürdürebilir. Kendiside yönetim kurulunda yer alır ve dönüşünde tekrar başkanlığa geçebilir. Fakat yönetim kurulunun bu sene daha çok fedakarlık yapacak kişilerden oluşması gerekir. Yönetim kurulu ikilik çıkaracak kişilerden arınmış olmalı. Bu sene bunu gördük. Metin Diyadin krizinin temelleride aslında ta oralara  kadar gitmekte. Ya yeri gelmişken son kez eklemek istiyorum. Bırakalım artık şu Diyadin güzellemelerini. Bu takım özellikle ikinci yarıda Diyadinle top oynamadı. Diyadin giderken de arkasında son iki maçta Altay yenilgisi (sezonun en kötü futboluydu) ve Sakarya beraberliği bırakarak gitmişti. Şimdi özellikle yerel ve ulusal basında Diyadine yapılanlardan dem vuruluyor. Diyadine hiç birşey yapılmadı. Sezon başında sözleşmesi fesh edilmeliydi. Sabredildi. Sabrın bittiği yerdede gönderildi. Bu kadar basit. Bu takım o gittikten sonra özellikle son maçlarda (final maçımız hariç, o apayrı değerlendirilmeli, birileride son final maçına göre yorum yapıyor ya hasta oluyorum) gerçekten iyi futbol oynadı. Bu Biyediçle oldu. Diyadin giderken enkaz bırakmıştı, Biyediç hoca bu enkazı kaldırdı yerden. Ersini, Sezgini, Korayı, Ulaşı öncesiyle ve sonrasıyla bir kıyaslayın. Ne demek istediğim anlaşılır.
Gelelim yönetime. Dediğim gibi bu yönetim dahada güçlenerek göreve devam etmeli. Özellikle meydanı yıllardır kulübün yanından geçmeyipte, şimdi takım süper lige çıkınca ortaya atlayanlara asla bırakmamalı. 
Bir sözümde kulüp siyasetten uzak dursun diyenlere. Söyleyin bana hangi kulüp siyasetçi ağırlığından yararlanmıyor.  Ya şunu mertçe takım Unakıtandan uzak tutulsun deyinde ne demek istediğinizi açıkca bilelim.

Yukarı
omerbihlar Liste gör
Usta Yazar

Ömer Bıhlar
Yer: Eskişehir
  Alıntı omerbihlar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2008 saat 16:01

Eskişehir kongreye gidiyor

İstanbul'da oynanan Play-Off maçları sonunda 12 yıl aradan sonra Türkcell Süper Lig'e yükselen Eskişehirspor'da gözler 3 Haziran 2008 tarihinde yapılacak kongreye çevrildi.

Kırmızı-siyahlı kulüpte, takımın Süper Lig'e yükselmesinin ardından kongre hazırlıkları başladı. Eskişehirsporlu futbolcular da zafer kutlamalarından sonra tatile çıktı. 3 Haziran 2008 tarihinde saat 14.00'da Gar Düğün Salonu'nda yapılacak Eskişehirspor'un olağan kongresinde Nebi Hatipoğlu'nun kulüp başkanlığına yeniden aday olup olmayacağı da kesinlik kazanacak. 32 yaşındaki Hatipoğlu'nun kongreden sonra askere de gidebileceği ifade ediliyor.

Kongrede kulüp başkanlığına yeniden aday olup olmayacağı konusu henüz netlik kazanmayan Eskişehirspor Kulübü Başkanı Nebi Hatipoğlu sıkıntılı bir sezonun ardından mutlu sona ulaşıldığını kaydetti. Transfer çalışmalarının yapılacak kongre sonrasında başlaması gerektiğini vurgulayan Hatipoğlu, Sergen Yalçın gibi yeni bir yıldız arayışında olmadıklarını söyleyerek, "Yeni sezonda takımda kalıp kalmayacağım belli değil. Ben misyonumu tamamladığımı düşünüyorum. Yeni sezon için yabancı futbolcu transferi yapılabilir" dedi.

Rakibinle uğraşma, takımını destekle...
Ömer Bıhlar
Yukarı
EsEsliyim Liste gör
Usta Yazar

Çağıl ALTAY
Yer: Cuba
  Alıntı EsEsliyim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2008 saat 17:01

Eskişehirspor başkanı öfkeli!

Eskişehirspor Başkanı Nebi Hatipoğlu, maçlara gelmeyen, stadın yerini bilmeyen, bugüne kadar Eskişehirspor'a 1 YTL bile destek olmayanların başarıyı paylaşmak için yarışa giriştiklerini söyledi.

Hatipoğlu, düzenlediği basın toplantısında, Eskişehirspor'un yıllardır ihmal edilen tesisleşme, kurumsallaşma ve alt yapı sorununu çözdüklerini belirterek, yeni tesisin 30 Mayısta hizmete gireceğini kaydetti. Alt yapısı olmayan kulübün geleceğinin de olmayacağını ifade eden Hatipoğlu, şöyle konuştu: ''Yenilenen, modern ve kullanışlı hale getirilen Vali Hanefi Demirkol Tesisleri kulübün 20-25 yıllık ihtiyacını karşılayacak durumda. Eskişehirspor'u daha şeffaf hale getirdik. Tek tuşla kulübün muhasebesini çıkaracak duruma geldik. Kulüp tarihinde verdiği sözlerin tamamını tutan tek başkanım. Eskişehirspor dönemimde en büyük bütçeye kavuştu. Eskişehirspor'un Lig B'den Lig A'ya çıkmasında da ciddi emeğim var. Sadece sportif başarının peşinde koşmadık. Kulübün geleceğini de kurtarmaya çalıştık.''

Hatipoğlu, sezon boyunca yönetim, futbolcular, teknik kadro, basın ve futbolcularla sorun yaşadıklarını belirterek, her şeye rağmen Eskişehirspor'u 12 yıl aradan sonra Süper Lig'e çıkarmanın gururunu yaşadıklarını bildirdi.

-''YÜZÜMÜZE BAKAN OLMADI''-

Eskişehirspor'un Süper Lig'e yükselmesinin ardından kulüp hakkında bilgi sahibi olmayan bazılarının yerli yersiz konuştuğunu anlatan Hatipoğlu, şöyle devam etti:

''Sergen Yalçın'ın, Metin Diyadin'i gönderdiği söylendi. Bu doğru değil. Diyadin ile diyalog sorunu yaşadık. Eskişehirspor'un menfaati gereği görevine son verdik. Sergen'le son haftalarda görüş ayrılığına düştük. Sonra Sergen'i gönderdik. Takımda toparlanma oldu, oyuncuların performansı arttı. Bunun ne kadar doğru bir karar olduğunu gördük. Play-off mücadelesi sonunda Turkcell Süper Lig'e yükseldik. Maçlara gelmeyen, stadın yerini bilmeyen, bugüne kadar bize 1 YTL bile destek olmayanlar başarıyı paylaşmak için yarışa giriştiler. Bu sözlerimden yarası olan gocunur. Kimin Eskişehirspor'a ne kadar destek verdiğini en iyi ben bilirim. Kimse dışardan gazel okumasın. Başarıyı paylaşmaya çalışmasın. Öyle günler oldu yüzümüze bakan olmadı. Şimdi konuşan köşe yazarları, il başkanları o zaman neredeydi? Sezar'ın hakkını Sezar'a veririm.''

-''SADECE TARAFTARA SÖZÜM YOK''-

Hatipoğlu, bazı yazarlar ve başkanlar tarafından Eskişehirspor'a siyaset bulaştırmakla suçlandığını belirterek, şöyle devam etti:

''Kulübün geçmişine bakın. Aydın Arat, Selami Vardar, Yaşar Dedelek ne yaptı? Siyaset yapmadı mı? Göreve geldiğim zaman hiçbir siyasi parti ayrımı gözetmeden kulübün kapılarını herkese açtım. Kim geldi? Hangi il başkanı kapımızı çaldı? Konuşan başkanlar stadın yolunu biliyor mu? Kimse Eskişehirspor'un başarısını siyasi polemik malzemesi yapmasın. Süper Lig başarısını reklam malzemesi yaparak ucuz siyaset yapılmasın. Hiçbir partiyle işim yok. 1 YTL yardım yapmayanların nasıl reklam yaptığını biliyorsunuz? Neden yazmıyorsunuz? Çünkü korkuyorsunuz. Taraftar üzerine düşeni yaptı. Sadece taraftara sözüm yok.''

-''KESİNLİKLE ADAY OLMAYACAĞIM''-

Hatipoğlu, Eskişehirspor'un 3 Haziranda genel kurul yapacağını belirterek, ''Verdiğim sözleri yerine getirdiğim ve misyonumu tamamladığım için kongrede aday olmayacağım. Askere gideceğim için görevi bıraktığım ve gölge başkan aradığım söyleniyor. Bunlar gerçek değil. Askerlik sorunum yok. Tecilliyim. Sözlerimi tuttum. Alnımın akıyla gidiyorum. Kesinlikle aday olmayacağım'' diye konuştu.

Zaman zaman bazı basın mensuplarıyla tartışma yaşayan Hatipoğlu, Meclis'te konuşan vekilleriyle, 1 YTL katkı sağlamayan Büyükşehir Belediyesiyle ve bazı basın mensuplarıyla Eskişehirspor'un başarılı olamayacağını bildirdi. Eskişehirspor yönetiminin 4 milyon YTL'lik alacağından vazgeçtiğini anlatan Hatipoğlu, sözlerini söyle sürdürdü:

''Televizyonlara çıkıp her şeyi anlatacağım. Takıma destek vermeyip, kutlamalara katılanları anlatacağım. Şampiyonluk için 2 milyon YTL prim sözü verdik. Eski başkan Halil Ünal 50 bin YTL vererek kampanyayı başlattı. O konuşanlar destek olsunlar onlara da teşekkür edelim. Tunus, İsveç ve Belçika'da oyuncu arıyoruz. Yeni yönetimin Nejat Biyediç ile yola devam etmesini isterim.''

Sporx.com
Eskişehirspor Bir Yaşam Biçimidir.
Yukarı
omer-es-26 Liste gör
Usta Yazar

ÖMER
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı omer-es-26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2008 saat 17:02
başkan şu açıklamaları belediye seçimlerinden önce açıklarsan iyi olur......
"2009 NBA   ALL-STAR İÇİN HİDAYET VE MEHMET'E BURDAN OY VEREBİLİRSİNİZ !!!!"
Yukarı
huso_26 Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Türkiye
  Alıntı huso_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2008 saat 17:10
Alıntı yapılan EsEsliyim

-''KESİNLİKLE ADAY OLMAYACAĞIM''-

Hatipoğlu, Eskişehirspor'un 3 Haziranda genel kurul yapacağını belirterek, ''Verdiğim sözleri yerine getirdiğim ve misyonumu tamamladığım için kongrede aday olmayacağım. Askere gideceğim için görevi bıraktığım ve gölge başkan aradığım söyleniyor. Bunlar gerçek değil. Askerlik sorunum yok. Tecilliyim. Sözlerimi tuttum. Alnımın akıyla gidiyorum. Kesinlikle aday olmayacağım'' diye konuştu.

Başkan oldukça kararlı gözüküyor.Yeni başkanımız kim olacak doğrusu merak ediyorum.
Yukarı
omerbihlar Liste gör
Usta Yazar

Ömer Bıhlar
Yer: Eskişehir
  Alıntı omerbihlar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2008 saat 17:15
Es-Es yönetimine sert uyarı

Yerel seçimler öncesinde solda birlik sağlanması için bir araya gelmesi beklenen CHP, DSP ve SHP Eskişehirspor için birleşerek, yöneticilere sert uyarılarda bulundu. Partiler adına açıklama yapan DSP İl Başkanı Ayhan Kavas yöneticilere seslenerek, “Eskişehirspor’un bu ülke için ne anlama geldiğini bilen herkese kocaman bir özür borcunuz var” dedi.
Eskişehirspor'un Süper Lig'e yükselme sürecinde yaşananların herkeste buruk bir sevince yol açtığını iddia eden Kavas, ''Sevincin burukluğu her köşe yazısında, her haberde, her televizyon programında elle tutulacak kadar yoğundu. Eskişehirspor'un Süper Lig'e terfi edişine eşlik eden sevince burukluk katanın ne olduğunu herkes biliyor. Memleketin bütün kıymetlerini doymaz bir iştahla tüketen AKP zihniyetinin memuru olarak şehrimizde görevlendirilen ve daha ilk tespitlerinde talan etmeye en uygun kıymet olarak Eskişehirspor'u gözüne kestiren Maliye Bakanının, Eskişehirspor'un onu sevenler için ne anlama geldiğini, Eskişehirspor'u değerli kılanın ne olduğunu idrak etmesini elbette ümit etmiyoruz” diye konuştu.
Doymaz kursaklar için fazla büyük
Kavas, Bakan koltuğunda oturduğu için kendisinde derin yetenekler vehmeden, haddini şaşırmış bir adamın, hedefini şaşırmış ihtirasına Eskişehirspor'u çerez yapmaya yeltenebileceğini belirterek, bazı yöneticilerin de bu duruma aracılık yaptığını ifade etti ve ekledi: Herkesten çok maneviyatçı geçinen ama memleketin her türlü maddi manevi kıymetini hoyratça murdar eden bu zümrenin, Eskişehirspor'a özen göstermesini de elbette beklemiyoruz. Ancak, onlarca yılda inşa edilmiş ve binlerce insanın emek ve özverilerinin eseri olan Eskişehirspor'umuzu kendilerine geçici bir süre için emanet ettiğimiz kulüp yöneticilerini uyarmayı bir görev biliyoruz. Eskişehirspor her şeyi yutmayı becerebilir gibi görünen bu doymaz kursaklar için bile fazla büyüktür. Yarın ortadan kalkacak olan bu zümrenin idrak edemediğini sizin idrak etmeniz, neyi yönettiğinizin farkında olmanız, sizin çıkarınızadır. Siz de buna aracılık yapmayı bizim aklımızın ermeyeceği hesaplarla kendi içinize sindirebilirsiniz. Ama unutmayın Eskişehirspor bu ülkede her alanda yarışma şartlarının adil olmasını hayal eden herkesin gönlünde bir semboldür. O insanlar el ve gönül birliği içinde var ettikleri Eskişehirspor’u ne pahasına olursa olsun koruyacaklardır.”
Rakibinle uğraşma, takımını destekle...
Ömer Bıhlar
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 48>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,531 saniyede hazırlanmıştır