eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Eskişehirspor Altyapısı

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 7891011 13>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
muhasara Liste gör
Usta Yazar

..
Online Durum: Offline
  Alıntı muhasara Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Oca/2014 saat 00:42
Lise çağlarımda iki tane alt yapımızda oynayan arkadaşlarım vardı ikiside Eskişehir doğumluydu,futbolları bize göre üst düzeydi fakat sigara olayları vardı , zaten sigaradan dolayı hocayla sıkıntımız oldu dediyorlardı,Ben kadar bile Eses hayranlığı yoktu en sonunda ne oldu derseniz bir tanesini akrabası Almanya'ya üniversite okutmaya götürdü biride Pamukkale üniversitesinde
Yukarı
26hasan26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Hasan
Yer: Eskişehir
  Alıntı 26hasan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Oca/2014 saat 01:55
oynayan arkadaşların yarısı eskişehirli değil. boludan, tokatdan,ankaradan vs.. çevre illerden gelen gençler. böyle oluncada fazla umurlarında değil sanırım. eskişehir amatör takımlarında ki çocuklara şans verilse , bu şansı daha iyi kullanabilirler. birde şehirde birtek eses alt yapısı olunca , alt yapıda oynayan yaşıtlarımızın havasından geçilmiyor. sanki profesyonelmiş gibi tavırlar hakim. çocuk kendini profesyonel sanıyor. öncelikle bunun önüne geçilmeli.
Şampiyonluk tükenmiş nefeslere
Sinan'a Ediz'lere
Hediyemiz olacak...
Yukarı
~ERHAN~ Liste gör
Usta Yazar

ERHAN DLAPCI
Yer: İSTANBUL
  Alıntı ~ERHAN~ Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Oca/2014 saat 02:11
Vahim
Yukarı
Maverick26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Oktay
Yer: Almanya
  Alıntı Maverick26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Oca/2014 saat 03:19
Avrupada dogmus büyümüs biri olarak söyleyebilirim, tek eskisehirde degil, türkiyede altyapi sorunu var.
Almanyada altyapida antrenörler arkadas/ögretmen/abi/baba rolünü cok iyi beceriyorlar, türkiyede dövme ve küfür de hersey bitiyor. Kaliteli antrenörler yok. Benim eskisehirdeki kuzenler 12 yaslarinda sigaraya baslayip bos bos alkol tüketmeye özendiler. Bu gencleri kazanmak yerine, yerin dibine sokanlar var.
Eskisehirin altyapisina girmek icin, ya baban Fuat Capa olacak, yada dayin eskisehirin belediye de baskan.
Avrupada genclerin maksimum yetenegini cikarta bilen hocalar var, eskisehir de hayatini karartan hocalar.
5 yil önce Köln U17 de sol bek oynuyordum, eskisehirde emeksporda oynayan iki kuzenimi hayranlikla izliyordum. Almanyada yasasalardi, bugün Bundesligada top kostururlardi.
Yukarı
esk__26 Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: Eskisehir
  Alıntı esk__26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Mar/2014 saat 15:23

Eskişehir Okullar Arası Futbol Turnuvası tanıtımı
13.03.2014

"Eskişehir Türk Dünyası Kültür Başkenti Okullar Arası Futbol Turnuvası" tanıtımı bugün Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.

Eskişehir Valiliği himayesinde, Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı ve Eskişehirspor işbirliğinde düzenlenen turnuvada Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Eskişehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin destekleri bulunuyor. Turnuvanın finansmanı Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı tarafından sağlanıyor.

150 okul, 195 takım ve 4000'ün üzerinde oyuncu/yönetici ve antrenörün katılacağı turnuvaya ayrıca Tataristan'ın Kazan şehrinden, Bosna'dan ve kardeş takımımız St. Johnstone'un bulunduğu Perth bölgesinden birer okul takımı da iştirak edecek. 

Turnuvaya katılan tüm takımların spor malzemeleri, ulaşımları ve beslenme ihtiyaçları  turnuva yönetimi tarafından karşılanacağı gibi,  kategorilerinde dereceye giren takımların yurtdışındaki turnuvalara katılımları da organizasyon tarafından sağlanacak. 

Turnuvanın açılış seromonisi ve ilk maçı 27 Mart 2014'de Atatürk Stadyumu'nda gerçekleştirilecek. Minikler, Küçükler ve Yıldızlar kategorilerinin finalleri 23 Nisan'da Gençler kategorisi finali ve Kupa Töreni 19 Mayıs'da gerçekleştirilecek.

Büyük bir katılımın olduğu tanıtım töreninde Kulübümüz İdari Direktörü Yurttekin Karagül’ün yaptığı tanıtım konuşmasının ardından Kulüp Başkanımız Mesut Hoşcan kürsüye çıktı. Başkanımız konuşmasına iki gün önce hayatını kaybeden Berkin Elvan’a rahmet dileyerek başladı. Hoşcan; “Öncelikli olarak toplumsal olaylarda yaşanan birlik ve beraberliğimizin son günlerde iyice yükselmesi dileğimi vurgulamak istiyorum. Bu sebeple de genç yaşta kaybettiğimiz Berkin evladımıza ve şehit olan polislerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Birlik ve beraberliğimizin bu tür olaylardan ders alınarak daha iyi noktalara gelmesini yürekten temenni ediyorum” dedi.

Hoşcan; Eskişehir’in Türk Dünyası Kültür Başkenti olması dolayısıyla çok daha güzel yerlere geldiğiğini vurgulayarak bu konuda TDKB ajansının ve Sayın Valimizin katkıları nedeniyle kendilerine şükranlarını ilettiğini belirtti. Hoşcan; organizasyonun amacını ise “Eskişehir’imizin okullar arası düzenlenen turnuvadaki bu güzel paylaşımla gençlerin iyi bir dostlukla kaynaşacağını ve bunun ileride Eskişehirspor’umuza bir bakıma da altyapı oluşturabileceğini düşünüyorum. En önemlisi de büyük takım olacaksak büyük taraftarımız olmalı. Ben inanıyorum ki bu gençlerle beraber yeni taraftarımız da yetişiyor. Eskişehir'li ve Eskişehirspor'lu olmanın güzelliğini de böyle güzel etkinliklerle daha da pekiştireceğimize inanıyorum” dedi.  

Hoşcan konuşmasının sonunda Eskişehirspor'un vitrininin güzel olduğunu ve bunu yaratanın da başta Ertuğrul Sağlam olmak üzere teknik ekibimiz ve futbolcularımız olduğunu söyledi. Hoşcan kupayla ilgili olarak da “İnanıyorum ki bu ekip yıllardan beri özlemimiz olan kupayı bu şehre getirecekler” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna; vefat eden Berkin Elvan'a rahmet ve ailesine başsağlığı dileyerek başladığı konuşmasına Eskişehir’in sevgi ve hoşgörü iklimini bir çatı altında, büyük kitlelerin gönül verdiği futbol aracılığıyla gerçekleştirmeye önem verdiklerini söyleyerek devam etti. Tuna; geçtiğimiz Ağustos ayında gerçekleştirilen Müzik ve Futbol Şöleni’ndeki dostluğu şimdi de çocuk ve gençlerin yaşayacağını söyledi.

Konuşmasına Okullararası futbol turnuvasını tanıtarak devam eden Tuna ayrıca 4 kategoride dereceye giren takımları da yurt dışına göndereceklerini vurguladı. Tuna; finallerin özellikle 23 Nisan ve 19 Mayıs’ta yapılmasın hedefinin ise bayram heyecanının ikiye katlanması olduğunu dile getirdi.
Tuna konuşmasını etkinlikte emeği geçenlere ve turnuvaya katılan gençlere teşekkür ederek bitirdi.

Lansmanın ardından resmi televizyon kanalımız olan ESES Online TV’ye açıklamalarda bulunan Hoşcan; öncelikli olarak hedeflerinin bu turnuvaya sahip çıkabilmek olduğunu söyledi. Bu konuda şehir halkının ilgisinin de önemli olduğunu söyleyen başkanımız lansmana gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti belirtti.
Mesut Hoşcan; amaçlarının gençleri toplumsal olaylardan uzak kardeşlik içerisinde bir arada tutmak olduğunu söyleyerek “Bu organizasyon gençlerimizi bu turnuvanın getirdiği güzellikle küfürden, kötü söylemlerden uzak bir nesil haline getirmek, sporun güzelliğini ve faydasını anlatıp sağlamak için gerçekleştirildi” dedi.
Organizasyonun Türk Dünyası Kültür Başkenti ortaklığı ile düzenlendiğini söyleyen başkanımız, taraftar olarak da Eskişehirspor’a bu konuda ayrı bir bağ oluşacağını düşündüklerini söyledi. Hoşcan; turnuvaya katılacak olan 150 okul sayesinde altyapı içinde bir fikir oluşacağını belirterek, bu turnuvaya çok önem verdiklerinin altını çizdi. Hoşcan; konuşmasını “Valimiz Güngör Azim Tuna, maddi ve manevi olarak bize her zaman destek veriyor. Bunun yanı sıra bu gibi projelerle de desteklemesi bizi çok mutlu ediyor. İnşallah bu turnuva amacına ulaşacaktır. Şehir olarak benimsendiğini de gördük. Yaşananların yanı sıra bugün cıvıl cıvıl bu gençleri görünce gözlerimiz doluyor. Her şey bir yana ben de bir babayım.  Kimse evladını kaybetmek istemez. Berkin’in ölümü hepimizi çok üzdü. Ama acının ve vicdanın tarafı olmaz. Şehit polislerimiz için de üzülüyoruz. Artık toplum olarak birlik ve beraberlik içinde olma düşüncesindeyiz. Bunu marjinal hale getirmek için değil, dostluk ve kardeşlik için yapmamız gerektiğine inanıyorum” sözleriyle noktaladı.

http://www.eskisehirspor.org/haberler.asp?id=1870
Yukarı
eseschicago Liste gör
Usta Yazar

Erkut Alkan
Yer: United States
  Alıntı eseschicago Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Mar/2014 saat 19:40
Resme bakinca cok heyecan duydum
Istikbalimiz bu gencler
Yeni yonetimi bu bakimdan kutluyorum
Cok onemli bir is yapiyorsunuz
tesekkurler
1.nci ligde de ESES liydim; 3.ligde de
Yukarı
aliESES26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali YELTEN
Yer: ESKISEHIR
  Alıntı aliESES26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Mar/2014 saat 21:12
Alıntı yapılan eseschicago

Resme bakinca cok heyecan duydum
Istikbalimiz bu gencler
Yeni yonetimi bu bakimdan kutluyorum
Cok onemli bir is yapiyorsunuz
tesekkurler

Buyrun buradan bakın birde!!!

Yukarı
~ERHAN~ Liste gör
Usta Yazar

ERHAN DLAPCI
Yer: İSTANBUL
  Alıntı ~ERHAN~ Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Mar/2014 saat 22:35
Pişman olacak gibiyiz
Yukarı
kaansrdr Liste gör
Usta Yazar

kaan
  Alıntı kaansrdr Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Mar/2014 saat 08:32
Alt Yapı Bozuyük Demirspor Sağlık derken Genç Takımlar yarışmacı  grupları bitik durumda onlara kurtarıcı yok mu..Kamuran Hoca eski görevi Tercümanlığa dönmeli.İşe Adam değil,İşi Bilen adam gerekli.
Yukarı
eseschicago Liste gör
Usta Yazar

Erkut Alkan
Yer: United States
  Alıntı eseschicago Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Mar/2014 saat 15:33
Alıntı yapılan kaansrdr

Alt Yapı Bozuyük Demirspor Sağlık derken Genç Takımlar yarışmacı  grupları bitik durumda onlara kurtarıcı yok mu..Kamuran Hoca eski görevi Tercümanlığa dönmeli.İşe Adam değil,İşi Bilen adam gerekli.

Cok yadirgadim bu mesaji..
Eskisehir'de bulunmayali yillar oluyor ama Kamuran hoca futbolculugu cok ciddiye alan ,Rahmetli Gegic'ten gelen derin futbol bilgisi olan bir futbol adami.
Bu sehrin oz evladi;bu isi de severek yaptigina eminim
Efsane kadronun efsane futbolcusu
Aktif futbol hayatinda Turkiye
Bildigim kadari ile Milne'nin tercumanlgini, ayni zamanda yardimcisi da oldugu icin yapiyordu.
Ne kadar sabirsiziz.
Yillarca ihmal edilmis alt yapiyi, bu grevde 1 yilini bile doldurmamis efsane bir futbolcudan soruyoruz
1.nci ligde de ESES liydim; 3.ligde de
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 7891011 13>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,282 saniyede hazırlanmıştır