eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

ARTIK YETER/İSYAN ATEŞİ

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3435363738 43>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ankeses Liste gör
Yazar

Adil
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı ankeses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Eyl/2012 saat 11:50

Takım 2. Ligten 1. Lige çıkarken Halil Ünal başkandı. O zaman 1. Lig seviyesinde bir takımı yönetebileceğine güvenememiş ve kaçmıştı. Bence bunun sebebi takımın borçlarını nasıl ödeyeceğine aklının yetmemesiydi. Sonra biliyorsunuz Nebi Hatipoğlu geldi, zamanın gerektirdiği şekilde bir 3 yıllık plan yaptı ve taraftarın da katkısı ile planlanandan 1 yıl önce süperlige çıktık. Süperligte gelir seviyesinin artacak olması ve kısa vadeli borçların kolayca çevrilir hale gelmiş olması Halil Ünal’ın iştahını kabarttı ve 1. Ligteki takımı yönetmekten korkan Halil Ünal tekrar başkan oldu.

Başkanlığı döneminde ilk 2 yıl takımın süperligte kalıcı olması adına eğrisiyle doğrusuyla bana göre başarılı bir yönetim de gerçekleştirdi. Takımı gereksiz borca sokmadı. O zaman bu forumda bazı arkadaşlar tarafından “bak nasıl transfer yapıyor” diye örnek gösterilen Kocaeli şimdi hesapsız harcamaların sonucunda nerelerde. Ancak daha sonra ESES taraftarı, büyüklüğüne yakışır bir takım istedi ve Halil Ünal bu noktada yine yetersiz kaldı. Çünkü bunun için bir planlama gerekiyor, risk almak gerekiyor, ekstradan çalışmak gerekiyor.

Tüm bunları yapabilecek insan kaynağı ortalama tahsil seviyesi Türkiye çapında en üst seviyede olan Eskişehir’de mevcut. Bunların bir kısmı profesyonel, bir kısmı ise amatörce takıma destek verir hale getirilebilir.  Ama bunun için büyük çaplı şirketleri yönetebilecek düzeyde bir başkana ihtiyaç var. Toprağa dayalı aile şirketi alışkanlıkları ile bu iş yürümez.

Kimsenin bağcıyla işi olmadığına göre, ESES’in daha büyük hedeflere yürümesinin önündeki en büyük engel olan Halil Ünal’ın istifasını isteme konusu bu şekilde değerlendirilmeli. İstifa edeceğine ben de inanmıyorum. Ama skor başarısı elde edilirken gelen istifa talebi, belkide Halil Beyi “bu taraftar benden ne istiyor” diye düşündürür. Belki taraftarın bu talepleri bu göreve talip olmak isteyen birilerini cesaretlendirir.  

Yukarı
cngzhn Liste gör
Usta Yazar

Cengizhan
Yer: EsEs
  Alıntı cngzhn Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Eyl/2012 saat 11:54
Güzel yazı...
! ! ! . . . HER ZAMAN HER YERDE EN BÜYÜK ES-ES . . . ! ! !
Yukarı
ypeker Liste gör
Usta Yazar

Yüksel Peker
Yer: İstanbul
  Alıntı ypeker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Eyl/2012 saat 12:11
Alıntı yapılan ankeses

Takım 2. Ligten 1. Lige çıkarken Halil Ünal başkandı. O zaman 1. Lig seviyesinde bir takımı yönetebileceğine güvenememiş ve kaçmıştı. Bence bunun sebebi takımın borçlarını nasıl ödeyeceğine aklının yetmemesiydi. Sonra biliyorsunuz Nebi Hatipoğlu geldi, zamanın gerektirdiği şekilde bir 3 yıllık plan yaptı ve taraftarın da katkısı ile planlanandan 1 yıl önce süperlige çıktık. Süperligte gelir seviyesinin artacak olması ve kısa vadeli borçların kolayca çevrilir hale gelmiş olması Halil Ünal’ın iştahını kabarttı ve 1. Ligteki takımı yönetmekten korkan Halil Ünal tekrar başkan oldu.

Başkanlığı döneminde ilk 2 yıl takımın süperligte kalıcı olması adına eğrisiyle doğrusuyla bana göre başarılı bir yönetim de gerçekleştirdi. Takımı gereksiz borca sokmadı. O zaman bu forumda bazı arkadaşlar tarafından “bak nasıl transfer yapıyor” diye örnek gösterilen Kocaeli şimdi hesapsız harcamaların sonucunda nerelerde. Ancak daha sonra ESES taraftarı, büyüklüğüne yakışır bir takım istedi ve Halil Ünal bu noktada yine yetersiz kaldı. Çünkü bunun için bir planlama gerekiyor, risk almak gerekiyor, ekstradan çalışmak gerekiyor.

Tüm bunları yapabilecek insan kaynağı ortalama tahsil seviyesi Türkiye çapında en üst seviyede olan Eskişehir’de mevcut. Bunların bir kısmı profesyonel, bir kısmı ise amatörce takıma destek verir hale getirilebilir.  Ama bunun için büyük çaplı şirketleri yönetebilecek düzeyde bir başkana ihtiyaç var. Toprağa dayalı aile şirketi alışkanlıkları ile bu iş yürümez.

Kimsenin bağcıyla işi olmadığına göre, ESES’in daha büyük hedeflere yürümesinin önündeki en büyük engel olan Halil Ünal’ın istifasını isteme konusu bu şekilde değerlendirilmeli. İstifa edeceğine ben de inanmıyorum. Ama skor başarısı elde edilirken gelen istifa talebi, belkide Halil Beyi “bu taraftar benden ne istiyor” diye düşündürür. Belki taraftarın bu talepleri bu göreve talip olmak isteyen birilerini cesaretlendirir.  

Evet, cok guzel analiz, kisa ve öz. Baskanin istifasini isterken kullanilacak yöntem de belki sadece slogan atmakla degil (cunku buna karsi cikanlar da zaten kavga ortami olusturuyor), pankartlarla ve anlamli yazilarla dile getirilebilir. "KURUMSALLASMA ICIN, ESES'IMIZI DAHA DA ILERI NOKTAYA TASIMAK ICIN, HALIL BASKAN ISTIFA" ya da benzeri yazilar hem dusundurucu hem de Halil Unalin da onurunu kirmadan yapilmis olur.
Çocukluktan aşkımız ESES
Yukarı
emreaydin26 Liste gör
Yazar

EMRE AYDIN
  Alıntı emreaydin26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Eyl/2012 saat 12:58
5-0 da yensek hödük boşqan istifa... çiftetelliyi düğünlerde oynayın...
AntiBizansss!!!
Yukarı
esroot Liste gör
Deneyimli Yazar

Cihan Cantaş
  Alıntı esroot Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Eyl/2012 saat 13:24
Alıntı yapılan poyraz963

Halil Ünal istifa etmiyecek. Buralarda mesaj atarakta istifa ettiremessiniz zaten. Bu nedenle Halil Ünal'la yaşamaya artık alışın
Halil Ünal ancak;
1. Kendi canı isterse
2. Mahkeme kararıyla
3. Küme düşersek
4. Kendisine 20 milyon Euro hava parası verilirse kulüpten ayrılır.

Bunun dışındaki seceneklerle kendinizi üzmeyin. Oturun "BİRAZ SEVİNÇ PASO KEDER BU İŞ BÖYLE GİDER"

Canının istemesine kimse karışamaz. Mahkeme kararının nasıl olacağını defalarca yazdım ama istifasını isteyen kişi ve gruplar cesaret edemedi. Allah korusun küme düşmeyi kimse istemez ( Belki isteyen vardır ama en kötü secenek) İstifasını isteyenler arasında bu miktar parayı hava parası olarak verecek tutkulu iş adamı varmı bilmiyorum.

Bence kapatın bu istifa meselesini

Üzgünüm ama doğru söze ne denir... Clap
Kalsada son nefes yinede Es-ES
Yukarı
ahmet26dt Liste gör
Deneyimli Yazar

ahmet
Yer: ankara
  Alıntı ahmet26dt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Eyl/2012 saat 13:46
kesinlikle katılıyorum bu klupten gonderecek taraftar potansıyelımız yok cunku dayak yerız trıbun gruplarından sonra.. sesımızı cıkaramıyoruz.. ayrıca gıtmesı ıcın 5. maddede tff baskanlıgı:)
Yukarı
esesli_td Liste gör
Yazar

t.d
  Alıntı esesli_td Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Eyl/2012 saat 13:54
başkan madem takımını bu kadar düşünüyordun,bu transferleri uefa ya giderken yapsaydın.bu transferler gerçekleşseydi biz marsilyayı rahat elerdik,hemde gruplara kalınca transferlerin parasını çıkarmış olurduk.yönetim köşeye sıkıştığını camianın tepkili olduğunu anlayınca yerini sağlamlaştırmak için birden transfer atağına girişti..zamanında aklınız neredeydi??
!nadına Aşk !nadına EsEs
Yukarı
ESES_hell26 Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
  Alıntı ESES_hell26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Eyl/2012 saat 14:15
Ya arkadaşlar bu nasılsa istifa etmez diye umutsuzluğa kapılmayalım hemen.Biz her ne olursa olsun tepkimizi gösterelim.Elimizden geleni yapalım.Artık daha da defolup gitmezse o da onun yüzsüzlüğü olsun.Bu arada bandoeses'te bu protestoya destek verecek mi ? Bence bandoesesle beraber istifaya davet eden marşlar etkili olur.
Yukarı
aerdem26 Liste gör
Deneyimli Yazar

erdem
Yer: Eskişehir
  Alıntı aerdem26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Eyl/2012 saat 14:17
https://www.facebook.com/events/153291358142459/?context=create listeni davet et elimizden geldiği kadar bir şey yaparız bizde.. Listeni davet et sıra bizde adanademirspor karsıyaka ve biz yürüyüş zamanı haydi eskişehir !
Yukarı
Kruvazman Liste gör
Deneyimli Yazar

Hüseyin
  Alıntı Kruvazman Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Eyl/2012 saat 14:19
Necati ATEŞ ve Tuncay ŞANLI,
Bu sene için elle tutulabilecek transferler,
Hiç yoktan bu adamlar ESES'e hizmet eder Halil'in cebine para daha çok gireceğine transfere harcanmış olur ve ESES kazanır...
Yoksa bu kafa yapısındaki Başkan cebini nasıl doldurup kaçarım derdinde olduğundan bunlarda olmayabilirdi...
Daha çok baskı yapılması gereklidir...
"Zafer hiç yıkılmamak değil,her yıkımdan sonra ayağa kalkabilmektir"
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3435363738 43>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır