eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Transfer Haberleri
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2009-2010 Transfer Sezonu -4-

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 269270271272273 429>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
tepebaşılı26 Liste gör
Usta Yazar

Necati
Yer: Tepebaşı/Esk.
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 13/Ara/2009 saat 00:26
ender istediğimiz sorudan başlayabilirmiyiz?Tongue
HER ASALETE BOYUN EĞDİREN SEN DEĞİLMİYDİN?

Yukarı
yankee2222 Liste gör
Usta Yazar

atilla
Yer: Habur-Silopi
Direct Link To This Post Tarih: 13/Ara/2009 saat 00:32
tablo aslında ortasaha zafiyetimizi gözler önüne seriyor, zaten takımda forvet oyuncusu 6 tane futbolcu varken 7 ciyi almaya çalışmak gereksiz gibi ama batuhan genç ve gelecek vaadeden oyuncu bizi de seviyor, alınırsa çokta kötü olmaz.
KIZILCIKLI
Sınırın Kırmızı Şimşeği
Yukarı
esesim_hasretim Liste gör
Deneyimli Yazar

ender
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 13/Ara/2009 saat 00:33

Keyfin bilir necati abi.Umarım amaç anlaşılmışdır.Gerisi hikaye.Burası takip edilen bir platform.Bazı arkadaşlar ısrarla batuhan tabata gibi şeyler yazıyor bu başlık altında.Herkes istediğini yazabilir.Herkes özgürdür.Bende bunlara istinaden bu tarz bişeyler yazmak istedim..

Yukarı
caner26 Liste gör
Usta Yazar

caner
Yer: Bursa
Direct Link To This Post Tarih: 13/Ara/2009 saat 00:35
-Son olarak Eskişehirsporun nasıl bir oyun felsefesinin olmasını istediniz?Örneğin bir İtalyan takımı gibi savunma ağırlıklı mı?Bir Hollanda takımı gibi hücum ağırlıklımı.Yoksa bir İspanyol takımı gibi pasa dayalı komplike bir oyun felsefesimi?Bu doğrultuda 4-5 yıllık bir planlama ile ilerleyen yıllarda Eskişehirsporun hayalinizde ki futbol felsefesini benimseyip zirve mücadelesi yaparken Rıza Çalımbayın buna katkısı ne kadar olur,yada olurmu?
burada rıza hocayı değerlendirmemizi istiyorsun.sadece burada değil yazını tekrar okursan eğer, bu gibi yerler var.o yüzden bende böyle bir cevap verdim.başka cevap verilecek şeylerde var yazında tabi.saygılar...
Beklenen gün gelecekse, çekilen çile kutsaldır...
Yukarı
esesim_hasretim Liste gör
Deneyimli Yazar

ender
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 13/Ara/2009 saat 01:17

Caner abi,Rıza hocayı tabiki değerlendireceğiz.Bunda ne gibi bir kötülük var anlamadım.Bu forumda kendisi hakkında en ufak kötü birşey yazmadım bugüne kadar.Soru basit.4-5 senelik planlama ile Eskişehirspor ilerleyen yıllarda zirveye oynar diyor hoca.Bu senede hedefimiz geçen seneye göre daha iyi bir yerde bitirmek bizim için başarıdır diyor.Kadronda 6 tane forvet var.Maliyetleri 5.5 milyon tl.Bu şartlar altında ısrarla Batuhanı,Tabatayı,Serdarı istiyor.KİRALIK tabi.Tablo bu.Yanlışım varsa düzeltin lütfen.Bu durumda hoca,transfer politikası,Eskişehirsporun hedefleri,bu hedeflere giderken hocanın buna katkısı ne olur?Anlatmak istediğim buydu.Benden de saygılar.İyi geceler..

Yukarı
erman_26 Liste gör
Usta Yazar

Erman
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 13/Ara/2009 saat 01:23
Alıntı yapılan esesim_hasretim

Forum geneline bir kaç soru sormak istiyorum...
-Bence bu yıl ligi orta sıralarda tamamlarsak, kupada gruptan çıkarsak başarılı sayılırız.
-Tabii ki de Barcelona
-Rıza Hocayı samimi buluyorum. Çünkü alt yapıyı işler hale getirecek olan hoca değil yönetimdir. Eldeki kaynakları A takım ve alt yapı arasında düzgün ve elverişli şekilde dağıtacak kulübü yöneten yönetimdir. Dolayısıyla hiç bir hocanın bu konuda tasarrufu olamaz. Rıza Hoca ilk geldiğinden beri alt yapı alt yapı diyor zaten.
-Rıza Hoca'nın bu yönde bir isteği var mı bilmiyorum ama Batuhan dahil hiç bir oyuncuyu kiralık görmek istemiyorum. Bonservisiyle gelsinler eyvallah ama basit köşe yazarlarının yazdığı gibi "geri dönüşüm kutusu" da değiliz.
-Bence ara transfer döneminde transfer yapmaya gerek yoktur. İlla yapılacaksa bu orta alana olmalıdır. Forvet bölgesi takım için eksi değer katar. Çünkü oynamayan her oyuncunun küsme durumu olabilir, uzun süre oynamadığında bekleneni veremeyebilir.
-İspanyollar gibi ayağa pas yapan bir oyun felsefesi olmasını isterim. İkinci bölüm için biraz uzun olacak ama; elimizdeki oyunculardan orta alana Doğa ve B.Ertuğrul'u koyduğumuz da ayağa pas yapamayan ama fizik gücü yüksek mücadele eden bir orta sahamız oluyor. Alper ve Adem'i koyduğumuzda ise fizik gücü düşük, Adem'den dolayı defansif yönü de düşük ama ayağa pas yapabilen bir orta sahamız oluyor. Bu yüzden zirveye oynadığımızda Rıza hocanın oyun açısından katkısı olup olamayacağı konusunda pek bir şey söyleyemeyeceğim. Fakat geçen yıl bizi lige tutundurduğu için bu yönden katkısı olacaktır.
Yönetim İSTİFA!
Yukarı
caner26 Liste gör
Usta Yazar

caner
Direct Link To This Post Tarih: 13/Ara/2009 saat 01:43

Caner abi,Rıza hocayı tabiki değerlendireceğiz.Bunda ne gibi bir kötülük var anlamadım.Bu forumda kendisi hakkında en ufak kötü birşey yazmadım bugüne kadar.Soru basit.4-5 senelik planlama ile Eskişehirspor ilerleyen yıllarda zirveye oynar diyor hoca.Bu senede hedefimiz geçen seneye göre daha iyi bir yerde bitirmek bizim için başarıdır diyor.Kadronda 6 tane forvet var.Maliyetleri 5.5 milyon tl.Bu şartlar altında ısrarla Batuhanı,Tabatayı,Serdarı istiyor.KİRALIK tabi.Tablo bu.Yanlışım varsa düzeltin lütfen.Bu durumda hoca,transfer politikası,Eskişehirsporun hedefleri,bu hedeflere giderken hocanın buna katkısı ne olur?Anlatmak istediğim buydu.Benden de saygılar.İyi geceler..

bu durumda forvet transferi lüksün lüksü olur bence,eğer ümit ve mehmet 2. yarıya yetişeceklerse ve adem gibi bir oyuncuya daha sahipsek.hedefimiz her yıl üstüne koymak olmalıdır bence.bu da türkiye de rıza hocayla olabilir.daha iyisi olduğunu düşünmüyorum şu an.istikrardan yanayım ve rıza hoca nın uzun vadede daha da başarılı olacağını düşünüyorum.kriz dönemlerinde bile takımı çok iyi idare etti bence. 
Yukarı
ESkisigibiES Liste gör
Usta Yazar

Cem E.
Direct Link To This Post Tarih: 13/Ara/2009 saat 01:49
Alıntı yapılan erman_26

Forum geneline bir kaç soru sormak istiyorum...
-Bence bu yıl ligi orta sıralarda tamamlarsak, kupada gruptan çıkarsak başarılı sayılırız.
-Tabii ki de Barcelona
-Rıza Hocayı samimi buluyorum. Çünkü alt yapıyı işler hale getirecek olan hoca değil yönetimdir. Eldeki kaynakları A takım ve alt yapı arasında düzgün ve elverişli şekilde dağıtacak kulübü yöneten yönetimdir. Dolayısıyla hiç bir hocanın bu konuda tasarrufu olamaz. Rıza Hoca ilk geldiğinden beri alt yapı alt yapı diyor zaten.
-Rıza Hoca'nın bu yönde bir isteği var mı bilmiyorum ama Batuhan dahil hiç bir oyuncuyu kiralık görmek istemiyorum. Bonservisiyle gelsinler eyvallah ama basit köşe yazarlarının yazdığı gibi "geri dönüşüm kutusu" da değiliz.
-Bence ara transfer döneminde transfer yapmaya gerek yoktur. İlla yapılacaksa bu orta alana olmalıdır. Forvet bölgesi takım için eksi değer katar. Çünkü oynamayan her oyuncunun küsme durumu olabilir, uzun süre oynamadığında bekleneni veremeyebilir.
-İspanyollar gibi ayağa pas yapan bir oyun felsefesi olmasını isterim. İkinci bölüm için biraz uzun olacak ama; elimizdeki oyunculardan orta alana Doğa ve B.Ertuğrul'u koyduğumuz da ayağa pas yapamayan ama fizik gücü yüksek mücadele eden bir orta sahamız oluyor. Alper ve Adem'i koyduğumuzda ise fizik gücü düşük, Adem'den dolayı defansif yönü de düşük ama ayağa pas yapabilen bir orta sahamız oluyor. Bu yüzden zirveye oynadığımızda Rıza hocanın oyun açısından katkısı olup olamayacağı konusunda pek bir şey söyleyemeyeceğim. Fakat geçen yıl bizi lige tutundurduğu için bu yönden katkısı olacaktır.
Erman çok güzel ve net açıklamalar vermiş yönlendirmeli sorularınıza.
Eklenmesi gereken oyun felsefesinin değişmesi için gerekenin kadro yapısı olduğudur.Bülent Ertuğrul'a ayağa pas yapmasını öğütlemek,Vucko'dan topla defanstan çıkmasını istemek olmayacak duadır.
Yoksa Rıza Hoca gibi yıllardır aynı ligde takımlar çalıştırmış bir hocanın şişirin topu ileriye doğru dikin havaya olursa kısmet demesi pek mantıklı gelmiyor.Eğer böyle bir tavrı da varsa oyun kalitesine ve gelişime bir katkısı olmaz.Sene başına kadar alt yapıya dönüp bakmayacak Rıza Hoca diye düşünürdüm bende ama Alper'i ilk maçtan itibaren sahaya sürmesi düşüncemi değiştirdi.
Bjk konusunda ise oraya dönemeyeceğini bilen Rıza Hoca oraya oyuncu yetiştirmeye çalışmaz bence.Ama posası çıkmış Ümit'e 3 yıllık imza attıran,Mehmet Yılmaz kumarı oynayan bir yönetim karşısında Batuhan'ı kiralıkta olsa istemek acı ama gerçek.Orta sahaya yine transfer olmayacaksa hiç yapmayalım tabiki.Borca gerek yok...
Diğer şık Rıza Hoca bjkye hayır demeyi bilmiyorsa elbirliği ile uzaklaştıralım kulüpten.
Ama yönetim birilerini kırmamak için hocaya Burak'ı oynat diye baskı yapıyorsa işimiz çok zor demekki.
“Herşeye rağmen Eskişehirspor kurulacaktır.''
M.Aziz BOLEL...
Yukarı
huso_26 Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Türkiye
Direct Link To This Post Tarih: 13/Ara/2009 saat 01:55
Takviye yapılacak

Başkan Ünal, ara transferde, savunmaya, orta alana ve forvete yeni isimler alabileceklerini dile getirdi. Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, ara transferde kadroya bütçeleri ölçüsünde yeni isimler alabileceklerini dile getirdi. Sakatlık ve cezalar nedeniyle zaman istenilen ideal kadroyla maçlara  çıkamadıklarını hatırlatan Başkan Ünal, " En az üç futbolcu almak istiyoruz. Bunların ikisi yabancı olabilir. Portekiz ve Belçika liglerinden bazı futbolcularla görüşmelerimiz var. Yerli isim konusunda ise öncelik Batuhan Karadeniz´dir. Kendisi bize zaten gelmek istiyor. Bizde onu istiyoruz. Beşiktaş kulübü ile görüşmeler devam ediyor" diye konuştu. Engin Baytar konusunda bir gelişmenin olmadığını, öne geçen isimlerin listelerinde bulunmadığını ifade eden Ünal, " Kimse iyi futbolcusunu devre arasında bir başka takıma vermek istemez. Bu dönemde futbolcu bulmak kolay değildir. Eskişehirspor geçen sezona göre bu sezon iki kulvarda ciddi bir şekilde yarışıyoruz" dedi.

Sakarya
Yukarı
caner26 Liste gör
Usta Yazar

caner
Direct Link To This Post Tarih: 13/Ara/2009 saat 01:57
kesinlikle 2 veya 3 ten fazla transfer olmamalı.çürük elmaları toplamamalıyız...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 269270271272273 429>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,688 saniyede hazırlanmıştır