eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Transfer Haberleri
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2009-2010 Transfer Sezonu -4-

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 240241242243244 429>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Beaman Liste gör
Deneyimli Yazar

Erhan ÖZ
Yer: ESK
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 01/Ara/2009 saat 01:42
helal olsun benim anlatmak isteyipte anlatamadıklarımı çok güzel anlatmışsın abi
Yukarı
black_26 Liste gör
Yazar

İsimsiz
Yer: Esk. / Bağlar
Direct Link To This Post Tarih: 01/Ara/2009 saat 11:06
Bizim yönetim ve teknik kadromuz mümkünse futbolcu falan izlemesinler...Aldıkları yabancılar ortada...Managerlik oyununundan futbolcu takip edip alsalar daha yararlı çıkar...
BiZim DüNYaMıZDa ÖLüMSüZLüK SeNi SeVMeK DeMeKTiR ES-ES'im...!!!
Yukarı
tcdd.26 Liste gör
Yazar

Metin
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 01/Ara/2009 saat 11:24
ES ES , 3 düdklerin GERİ DÖNÜŞÜM KUTUSU olduğu sürece başarı olmaz
bakın bursaya bizim gibi mi yapıyo. onlarda anladılar bu işin böyle olmayacağını
bu transfer politikaları cok eskidi ve de tutmuyor artık
Yukarı
teamsah87 Liste gör
Deneyimli Yazar

Emirhan
Yer: bursa
Direct Link To This Post Tarih: 01/Ara/2009 saat 13:05
eskişehir bursadan ibrahim öztürk e teklif yapmış.bu yıl kadroya giremeyen i.öztürk büyük ihtimal bırakılır.bence çok iyi bir oyuncu,egemen kormaz tarzında savaşçı bir stoper.
Yukarı
26esesalikan Liste gör
Usta Yazar

alican
Yer: Atatürk Stadi
Direct Link To This Post Tarih: 01/Ara/2009 saat 13:19
Alıntı yapılan tcdd.26

ES ES , 3 düdklerin GERİ DÖNÜŞÜM KUTUSU olduğu sürece başarı olmaz
bakın bursaya bizim gibi mi yapıyo. onlarda anladılar bu işin böyle olmayacağını
bu transfer politikaları cok eskidi ve de tutmuyor artık
Clapben dıcektım benden önce davranmışın.aynen katılıyorum
bu yonetımle nereye kadar gıdılırse gıdılıcek sonra borç tuzagında bızı bırakıp gıdıcekler DEMEDI DEMEYIN 
Şampiyonluk Umrumda Değil. Aseletini kaybetme yeter EsEs'im
Yukarı
Malikan Liste gör
Deneyimli Yazar

Mehmet Ali
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 01/Ara/2009 saat 14:07
Öncelikle yeni bir Yönetim transfer etmeliyiz. Değilse böyle sürünür gideriz.
1965 TEN SONSUZA!!!
Yukarı
Eses İmparatorlugu Liste gör
Usta Yazar

Efsane
Yer: Aşk-ı Şehir
Direct Link To This Post Tarih: 01/Ara/2009 saat 16:39
Alıntı yapılan Malikan

Öncelikle yeni bir Yönetim transfer etmeliyiz. Değilse böyle sürünür gideriz.
Katılıyorum yönetimi istemediğimizi nezamn söyleyeceğiz o meçhul,alper ve adem'i bu sene kazanırsak önümüzdeki yılın en iyi iki transferlerini yapmış oluruz
Kırmızı İsyanın Rengidir
Yukarı
65es26 Liste gör
Usta Yazar

VAROL
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 01/Ara/2009 saat 17:14
Alıntı yapılan Martin_Mistre

Acikcasi kimi transfer edip etmeyecekleri elbette bizim cok mudahil olamayacagimiz bir konu. Ancak, teknoloji ve haberlesme olanaklari gelisti. Evinde uydu anteni ve interneti olan bir insan bugun binlerce kilometre uzakta olan bir ulkenin ligini bile isterse takip edebiliyor. Yani yabanci ya da yerli oyuncuyu izlemeden almam demek bahane olmamali. Izle o zaman..! ben oyuncu bakmaya gidiyorum diye Brezilya'ya Arjantin'e filan gitmeden once de bu eksigi bu gorsel araclarla gidermek mumkun.. Gitsen gitsen kac kere bu ulkelere gidersin yada izlersin?  Ama izlemeye niyetin yoksa Turkiye'de hatta burnunun dibinde Saglikspor'lu Mahmut Boz'u bile goremezsin.  Yeri gelmisken bu cocuk Eskisehirli ve G.Birliginin yavas yavas defansinda yer bulmaya basladi... Radeljic'in Bursa macinda burnunun kirilmasindan sonra oynadi ve Thomas Doll'da cocugu tuttu, simdi oynuyor.. Yazik degil mi? biz elimizde Nadarevic'lerle ElSaka'larla ugrasiyoruz.. Bu adamlar da hata yapiyor... Oysa Mahmut gibi Eskisehirliler gozden kacmasa da onlar oynasa, hata yapsalar ne olacak? birgun yapmamayi da ogrenirlerdi...iste bu sehrin degerleri bu formayi sirtina gecirince o zaman takimda bir forma askindan bahsetmek mumkun olabilirdi..  

Bakin yeri gelmisken gozden kacan bir noktaya da deginelim... Simdi gecen sene Bozuyukspor'da oynayan Onur Bayramoglu'nu pekcoklari gibi ben de bir kac kere denk geldi izleme firsatina sahip oldum. Izlemeden almam diyen niye izlemedi? niye almadi? izleyince cocugun hakikaten farkli bir kumasi oldugu cok belliydi.. Bu Eskisehir'li cocugu biz burnumuzun dibindeyken alamadik.Tonla kiralik adami Bozuyuk'e teklif ettik filan olmadi ve sonra Besiktas geldi aldi ve gitti..  200 bin TL civarinda bir maliyeti olmus diye duydum... Az mi cok mu bilemem ama Ragip'in yillik ucretini dusununce bu adamin maliyeti asla daha pahali olamazdi.. Ustelik aralarindaki yas farki ve Eskisehirlilikte cabasi.. Simdi buradan hassas bir sonuc cikiyor aslinda.. Bu adam işe yaramaz bir oyuncu olsaydi Riza Hoca'nin elinin altindaki bu adami almadan once Besiktas illa ki ona iyi mi degil mi diye sorardi.. Sormuslardir diye de dusunuyorum... Besiktas'a  Riza hoca tarafindan bu oyuncu hakkinda referansi iyi olmali ki adam gitti oraya.. Simdi bu noktayi herkes dusunmeli.. Eger adam iyiyse biz niye alamiyoruz? Besiktas niye aliyor? Gecen gun Sergen Yalcin, Onur icin gelecegin en iyi ortasaha oyuncularindan biri olacak diye ballandira ballandira anlatiyordu... Bugun Besiktas'in A2 takiminda oynuyor yarin A takimina gececektir.. Belki biz alsaydik kadro kalitesi olarak simdiden sans bulmaya baslayabilirdi... Bana hep garip gelen Veysel gibi bir adami Beylerbeyi'nden tutup biz aliyoruz... Besiktas ise ayni pozisyonda oynayan Eskisehir'liyi Bozuyuk'ten gelip aliyor.. Bu bana tuhaf geliyor.. Bence bizim yapmamiz gereken ilk sey oncelikle bu formayi ne kadar cok Eskisehir'li cocuk giyer onun uzerine dusmek lazim... Cunku mevcut durumda Istanbul'la anca boyle rekabet edebilirsin, paradan öte konulari da onemseyecek oyuncular lazim...

Bir baska konu da su ki, transferde alinacak yerli oyuncular asagi yukari belli.. Piyasasi iniste olan, kadro harici kalan vesaire ortada.. ben bu noktada Engin Baytar'i alinsin diye yazdim zira kalitesinden suphem yok ama illaki ariza bir tarafi da var.. Yoksa o yasta hem kaliteli hem de sorunsuz adami biz alamiyoruz zaten.. Simdi bu noktada takimimizin hedefi ne ona bakmak lazim...Piyasadaki malum adamlarla ustundeki takimlari gecmek istiyorsan bu biraz zor.. Kapasiteleri belli olan oyuncular bunlar zaten.. Yani bugun 3 istanbul takiminin disindaki takimlarin en iyi oyuncularindan bir kokteyl kadro yapsan da sampiyonluga oynamak mumkun olamayabilir.. Ankaragucu yapti iste.. Ellerinde cok alternatifli kaliteli bir kadro var ama sampiyonluk istiyorlarsa istanbul takimlarindakinden daha da guclu olabilmelerini saglayacak isler yapmalilar..Ya forma aski ile oynayacak oyuncular ya da cok kaliteli yabancilar.. O halde disaridan kalitesi ile arti yaratacak isimler bulmak cok onemli. Bunu bulup getirirsen bir fark yaratabilirsin.. Makukula, Ivan Ergic, Batalla gibi adamlar bunlara ornektir.. Sen El Saka'yla en fazla bu noktaya cikarsin.. daha ileri gitmek istiyorsan onu disaridan bulacaksin.. Gidip atiyorum Song'u alarak Trabzon'u gecmeyi hayal etmek dogru degil. Cunku Trabzon'da onu G.Saray'dan alip onlari gecemedi iste.. Ozetle ligde extra isler yapacagim diyorsan bu ligde daha once tutunamamislari ya da seviyesini artiramamislari alarak bunu yapamazsin.. ligde basarili olmus adamlari alacak paran yoksa o zaman gideceksin disaridan kesene gore ama kaliteli adam bulacaksin.. Az degil ilk 11'de 6 tane yabanci oynatma hakkin var. 6'si da cok kaliteli, uygun fiyatli yabancilar ve uyumlu yerlilerle bu ligde birseyler yapmak mumkun. Ama elbette hem ucuz hem de kaliteli yabanci bulmak kolay is degil. Yarin transfer sezonu baslayacak ve sen sana futbolcu simsarlarinca onerilenler arasindan secim yapan bir takimsan asla daha yukarilari hedefleyemezsin.. Sen sana nasil biri lazimsa ve o isimleri tespit ettiysen ve gidip o adamlari almayi deniyorsan ilerde bir fark yaratabilirsin.. umarim biz de bir gun istedigini alan takim oluruz...

Çok güzel bir tespit olmuş.Eline sağlık.Aklına sağlık.
Bir de başkan ve yönetimdekiler okusalar bunları......
Alemin kralı geliyorrrr
Yukarı
fatih_hayati Liste gör
Deneyimli Yazar

Fatih Hayati ÇAKIR
Yer: İstanbul
Direct Link To This Post Tarih: 01/Ara/2009 saat 17:27
Trabzonspor kadro dışı kalan 5 oyuncuyu affetmiş engin baytar transferi başka bahara kaldı artık hayırlısı olsun
Es-Es Es ki ki ki eski eski es
Yukarı
menderes26 Liste gör
Usta Yazar

birkan
Yer: eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 01/Ara/2009 saat 18:31
en iyi transfer yeni bir yönetimThumbs%20Up
http://www.facebook.com/group.php?gid=50079368890

facebooktaki espana sayfası
Yukarı