eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Transfer Haberleri
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2009-2010 Transfer Sezonu -4-

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1718192021 429>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
kartES Liste gör
Usta Yazar

Erkan AKÇORAY
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 02/Ağu/2009 saat 17:05
gece maçı izlemiş ve kaydetmiştim.futbolcular ve oyun düzeni hakkında bir düşüncem oluştu.
sabah kalktığımda tekrar izledim,akşamki düşüncelerimden pek farklı birşey göremedim.
biraz önce TRT 3 den tekrarını bir daha izledim ve şu kanaate vardım.
öncelikle fazla cesur bir oyun şekli benimsenmiş.bu tip oyun şeklini benimsersen buna uygun futbolculara sahip olmak gerekir.kanaatimcede kadromuz buna yeterli gibi gözükmekte.

transferlerin başarılı olduğunu düşünmekteyim.Mehmet,Adem ve genç Tarık dünkü maçta bunu gösterdiler gibime geldi.Veysel'i çözemedim.biraz ağır ve yerini yadırgamış gördüm.
önceki maçta Burak ve Ragıp bu formayı yıllardır giyiyormuşçasına rahat oynadılar ve isabetli bir transfer olduklarını gösterdiler.Ümit'de hayal kırıklığı yaşadığımı söylemeliyim.bu arada takıma en kısa zamanda adapte olacağındanda hiç şüphem yok.ismiyle dahi rakip takımın iki futbolcusunu meşgul edecektir.

eskilere gelince;Doğa.B.Ertuğrul ve B.Kocabey forma için hazır gibi duruyorlar.hele Kocabey'in dünkü maçta Youla'ya attığı üç pas varki mükemmel.dünkü maçta son on dakikada geriye gelerek yaptığı yardımda maçı okuduğunun bir göstergesi.Serdar herzamanki gibi....Özgür de hazır değil.Youla'yı önceki maçta daha bariz olmak üzere genelde gayrı ciddi buldum ve uyarılması gerektiği kanaatindeyim.

gelelim hiçbir transfer yapılmadığı için hepsi eski futbolcularımız olan ve çok tartışılan defans bloğumuza.hala aynı fikirdeyim.acilen bir solbeke ihtiyacımız var.imkanımız varsa hareket kabiliyeti yüksek bir stoper transferi ile bu yılı tedirgin olmadan atlatırız diye düşünüyorum.
Koray'ın dışında ağır bir defansa sahip olduğumuz konusunda hemfikiriz herhalde?
ancak;bu defansı gereksiz yere yorarsanız hem her maçta gol yemek kaderiniz olur,hemde bu bölgedeki futbolcularınız ağır gözükür..şunu demek istiyorum.

dünkü maçta sağbekte Koray solbekte Sezgin oynadı.gözleyebildiğim kadarıyla Koray'ın yerini kaybetmesi/geri dönememesi nedenleri ile verdiği pozisyon sayısı dört.
Sezgin'inki ise ondört.ve bu boşluk doldurmaların %50 sinden fazlasını gerçekleştirende Vucko.tabii Nadareviç,BErtuğrul B Kocabey hatta Alper'in dahi müdahaleleri var.ancak %80 ine geri orta ikilinin müdahaleleri oldu.
bundan ne sonuç çıkaralım?bu müdahale eden futbolcular böylesine hatalardan dolayı diri kalamıyorlarki;kendilerinin sorumlu oldukları yerlerde performans sergilesinler.
şimdi bu kadar alan kaybı yapıldıysa ofansif bir düşüncenin sonucudur diye düşünmek lazım değilmi?ne yazıkki Sezgin tarafından atılmış tek bir ortada yok.yerine geçerse en yakın futbolcumuzun 20 metre uzakta olduğu,direk kaleciye giden bir orta ile defanstan topu çıkarmak için öylesine yapılmış bir şişirme var.o zaman nerede bu Sezgin diye sormak gerekiyor değilmi?işte kendiside yerini arıyor ama buldurmuyorlar.inatlaşıyorlar.

burada Sezgin'i eleştirmek,hırpalamak değil maksadım.görebildikerimi aktarmak.canımız yandığı zaman acısının 12 yıl sürdüğünü hatırlatmak,hatta Sezgin'in harcanmasını önlemek.

son sözüm;transferlerde başarılı olunduğu ancak bazı bölgelere transferin hala şart olduğu ve inatlaşmanın bitirilmesi gerektiğidir.

Yukarı
Murat2616 Liste gör
Usta Yazar

Murat Güven
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 02/Ağu/2009 saat 17:16
Alıntı yapılan tepebaşılı26

bu yılki transferdeki en olumlu işimiz serdar özbayraktara teşekkür edip kendisine kulüp bılmasını istemek olacaktır..

maalesef iyi niyet yetmiyor.. tam bir 2B fubolcusu..
Geçen sene 2-3 maç harici genellikle dediğiniz gibi alt liglerin futbolcusu gibiydi yalnız dün akşamki maçta oldukça iyi idi ve bu şekilde oynarsa ilk 11 i zorlar ama tabiki dün akşam oynadığı gibi olursa. Top sürdü rakip eksiltti düzgün şut çekti rakibi hataya zorladı bu şekilde devam etmesi lazım
Kırmızı Şimşekler
Yukarı
ekukrer Liste gör
Usta Yazar

Engin KÜKRER
Direct Link To This Post Tarih: 02/Ağu/2009 saat 19:36
lig baslayacak biz hala orta sahaya adam arıyoruz... alınacak adam tabi alınırsa bari 1 hafta takımla calıssın... listemizdeki herkes bir bir ucuyor... Batu antepe, Fahri denizliye, Thomas genclere gitti... su ana kadar alınanlar hazırlık maclarında ne kadar dogru transfer olduklarını gosterdiler ancak iyi bir orta saha, sol bek ve hazırlık maclarına gore hızlı bir stoper sart... Umarım yonetim yıldıray efendinin keyfini bekleyip gec kalmaz...
Formanızda zaferin şahlanan renkleri var...
http://twitter.com/ekukrer
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
Direct Link To This Post Tarih: 02/Ağu/2009 saat 20:09
Erkan abiye katılıyorum. Bizim defansif zaafımızın ana kaynağı bekler, özellikle sol bek. Geçen sene yediğimiz gollerin büyük kısmı sol kanattan gelen ataklardan yenen goller. Koray'ın karşısında iyi bir sol kanat oyuncusu oldu mu o da defansif anlamda yetersiz kalıyor. Özellikle sağ kanattaki hücum adamı geriye dönmezse Koray çok zorlanıyor. Bekler sağlam olursa defansın göbeğindeki adamlar daha az hata yapacaktır. Sezgin'i sol bekte heder ediyoruz. Hem kendine yazık hem takıma yazık. Sağ bek olsa yine anlarım, sağ bekte sol bekten daha başarılı idi ama sol bekte oynata oynata kredisini de azaltıyoruz taraftarın ve basının gözünde.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
inadına_eses Liste gör
Usta Yazar

Melih
Yer: Aşk-ı Şehir
Direct Link To This Post Tarih: 02/Ağu/2009 saat 20:28
Resmi siteden bu sene giyilecek forma numaraları açıklanmış bu durumda poljak vede lovrek ile yollar ayrılmış gözüküyor...
Tek Yürek Tek Ses...EN BÜYÜK ES-ES
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Direct Link To This Post Tarih: 02/Ağu/2009 saat 20:35
Erkan abi ve Müjdat abi ile aynı fikirdeyim ; transfer sezonunun başından beri sol bek ısrarım sürüyor ama ne hocadan ne yönetimden böyle bir söylem duyamadım . Oysa kabak gibi ortada tartışmaya bile gerek yok Murat Önür yetersiz anca iyi bir yedek olur Sezgin'den ise asla sol bek olmaz ne hücumda var ne ters ayakta kaldığı için savunmada . Bu ısarı anlamak mümkün değil . Çek onu stopere yıldız topçu peşinde günleri heba edeceğine al bir sağlam sol bek sonrada koşan mücadeleci ve iyi bir pas dağıtan orta saha ile bu takım çok can yakar . Futbol o kadarda karmaşık bir oyun değil onu zorlaştıran kişiler var . Eksikler gayet açık ortada hızlı stoper diyoruz elimizde var onu sol beke koyuyoruz hem bu eksikliği kendimiz yaratıp bir de sol bek sorunu çıkartıyoruz sonra da gidip hızlı stoper arayıp sol bekteki sıkıntıyı yok sayıyoruz şaka gibi . 
Yukarı
ESYILMAZES Liste gör
Yazar

Ayhan
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 02/Ağu/2009 saat 20:48
Helal olsun Erkan abi. Şu turnuva maçını bile 3 kez seyretmişsin ya.Daha ne diyeyim, bilemiyorum.
ESESLİYİZ
Yukarı
Banderas_26 Liste gör
Usta Yazar

ALİ YELTEN
Yer: Eskişehir-TR
Direct Link To This Post Tarih: 02/Ağu/2009 saat 20:49
Sol bek mevkinde Mustafa Sevgi ve Ersin'i arar olduk.
Yukarı
Erman Liste gör
Usta Yazar

Erman Kayışdağ
Direct Link To This Post Tarih: 02/Ağu/2009 saat 20:50
Yerli piyasada sol bek sıkıntısı vardı zaten olanlarında iyi olanları kulüp buldu.Eğer sol bek alırsak büyük ihtimalle yabancı olur.
Es Es/ermanka26

www.unieses.org    
Yukarı
kalender 26 Liste gör
Usta Yazar

Kalender
Yer: Bosnia Hercegovina
Direct Link To This Post Tarih: 02/Ağu/2009 saat 21:04
     Dün ankaragücü maçının ikinci yarısında Sezginin olduğu kanat otoban gibiydi. Rakiplerde bu eksikliğimizi iyi kullanıyorlar.Sezgin sol ayaklı bir oyuncu olmadığı için bu kanattan topu oyuna bile sokamıyor,topu uzaklaştırmak için rastgele vuruşlar yapıyor. Dikkat edin sol kanattan başlayıp aynı hattan giden bir tane atağımız yok.Üstelik bu kanatta oynayan Bülent KOCABEY'de defansif yönü kuvvetli bir futbolcu değil,yardıma gelemiyor.
    Sezgin çok iyi stoper oynar,sağ bek oynar ama sol bek oynayamaz.Oynatmaya kalkarsan Müjdat hocamızın dediği gibi Sezgini harcarsın ve sol kanadın otoban gibi olur.
    Rıza hocamızda bu eksiğimizi biliyor ve geçen sezon Murat ÖNÜR'den verim alamayınca bejekeden genç Emre ÖZKAN'ı getirmişti.

kalender
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1718192021 429>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,719 saniyede hazırlanmıştır