eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Transfer Haberleri
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2009-2010 Transfer Sezonu -4-

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1617181920 429>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Batuu Liste gör
Deneyimli Yazar

Batuhan CAN
Yer: Bursa/Ankara
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 02/Ağu/2009 saat 14:42

O değilde transfer sezonu bize kapandı artık değil mi?

Uludağ ÜNİESES
Yukarı
ekrem yetim Liste gör
Usta Yazar

ekrem yetim
Yer: Bursa
Direct Link To This Post Tarih: 02/Ağu/2009 saat 15:04
Alıntı yapılan yunus1040

şimdi maçın tekrarını izlerken farkettim serdar 19 numara giyiyo geçen sezon 10 giyiyodu acaba iyibir transfermi gelecekte 10 numarayı boşalttılar bilen varsa cvp verebilir mi?

10 numarayı mehmet yılmaz giyiyor
Yukarı
yunus1040 Liste gör
Yazar

YUNUS ÇELİK
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 02/Ağu/2009 saat 15:08

9 numarayı kim giyiyo bileniniz var mı?

HERZAMAN HERYERDE EN BÜYÜK ESES
Yukarı
Vega Liste gör
Yazar

Yasin
Yer: İstanbul
Direct Link To This Post Tarih: 02/Ağu/2009 saat 15:11
Ümit 99 giydiğine göre 9 numara gençlerden birindedir herhalde.
Eskişehirspor Cumartesi,Pazar eğlencesi DeğiL Bir Yaşam Felsefesidir!
Yukarı
tepebaşılı26 Liste gör
Usta Yazar

Necati
Yer: Tepebaşı/Esk.
Direct Link To This Post Tarih: 02/Ağu/2009 saat 15:22
bu yılki transferdeki en olumlu işimiz serdar özbayraktara teşekkür edip kendisine kulüp bılmasını istemek olacaktır..

maalesef iyi niyet yetmiyor.. tam bir 2B fubolcusu..
HER ASALETE BOYUN EĞDİREN SEN DEĞİLMİYDİN?

Yukarı
pepino Liste gör
Deneyimli Yazar

Ethem
Direct Link To This Post Tarih: 02/Ağu/2009 saat 15:26
tahminimce özgür bayer alınacak..
sevdan bir ateş...
Yukarı
darknESS Liste gör
Usta Yazar

Onur
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 02/Ağu/2009 saat 15:35
Alıntı yapılan esesim_hasretim

Oynanan bu kupa maçlarında Rıza hoca 4-3-3 sistemi ile oynattı takımı.Geçtiğimiz sezon defansı geriye yaslayıp onların önüne hücum yönünden zayıf E.Toraman ve B.Ertugrul ikilisi,kanat oyuncuları ve uzun boylu bir forvet yanında da  seri bir forvet ile oynadı çoğu zaman.Defanstan atılan uzun topları ileride indirip seri forvetle pozisyon bulma,yada şişirme toplarla dönen topları toplayıp rakibi dengesiz yakalayıp pozisyon bulmaydı geçen seneki hücum mantığı.Bu sezon ise çok başka birşey deniyor.4-3-3.ileri uçta Ü.Karan sağ veya solunda B.Yılmaz - S.Youla.Ortada iki tane defansif yönden güçlü iki orta saha önlerinde hücum gücü yüksek bir orta saha.Burda R.Başdağ-D.Kaya önlerinde B.Kocabey veya B.Yılmaz yada A.Sarı.Burak buraya geçince Kocabey onun yerine geçebiliyor oyun içerisinde.Bu sistemde önemli olan bir nokta beklerin oyuna ofansif anlamda katkıları.Koray çok iyi bu anlamda.İleri-geri süper işler yapıyor.Sol taraf için aynı şeyleri söylemek güç.Zaten Sezgin bek felan değil.Oraya transfer şart.Defansın bu denli kötü gözükmesinin sebebi kesinlikle kalite ile alakası yok bence.Geçen sezondan farklı olarak stoperleri geri yaslamıyor Rıza hoca.Bloklar arası mesafeyi daraltıp rakibi sıkıştırmak,alanı daraltmak için defansı iyice öne çıkarıyor.Böylece rakibi baskı altına almak mümkün.Anladığım kadarı ile bu sezon topun bizim ayağımızda daha çok olmasını istiyor Rıza hoca.Geçen sezon hatırlarsanız rakip kim olursa olsun bizden daha fazla topla oynamıştır.Defansı öne çıkarmanın dezavantajları var tabi.Arkaya ve araya atılan toplar!Bunada önlem olarak ofsayt taktiğini düşünüyor gördüğüm kadarı ile.Çünkü elinde hızlı stoper yok malesef.Arkadaşlara katılıyorum belki Sezgin stoperde daha iyi olur sanki.Ama burda El Saka'nın banko oynayacağını düşünüyorum.Sebebi defans elemanlarından birisi mutlaka iyi pas atan oyunu defanstan kuran biri olmalı bu sistemde.
Bu oynaması gerçekten zor bir sistem.Zamana ihtiyaç var min 1 - 1.5 ay.Umarım ısrar eder.Kadro bir sol bek eksiği ile bu sisteme çok yatkın.Şahsi görüşüm bu gereken zamanı en az hasarla atlatırsak Rıza hoca da ısrar ederse bu sistemle 2 ay sonra bu ligin tozunu atarız.Özellikle içerdeki maçlarda bu sezon yenilmeyeceğimizi düşünüyorum.Umarım yanılmam...

geride kalan sayfalardaki en güzel yorumlardan biri bu olmuş. bu seneki oyun sistemimiz gerçekten farklı olacak gibi şu iki maça bakarsak. şişrme oynarken bi anda takım halinde basma takım halinde ileri çıkma oyununa geçiyoruzki şu istenen sistem dünyanın en kaliteli oyuncularıyla bile zor oynanıyor. tüm takımın uyum sağlaması ve birbirinin açığını kapatması lazım. son günlerin mode deyimi olan TOTAL futbola geçiş yapıyor rıza hoca ki bir kez daha şaşırttı beni. böyle devam edersek ligin başında sıkıntı yaşicağımız aşikar çünkü oynayadıkça takım olmaya doğru gideriz, keşke daha fazla hazırlık maçı yapsaymışız. bu bağlamda ya paraya acımayıp kaliteli bir stoper alıcaz ve yerli olmalı bu çünkü gelicek yabancı uyum falan filan derken heba olur gider baskı altında yada vasat bir defans alıp kadro derinliği açısından klübede tutucaz.
dusmanlari kardes yapan ESES
Yukarı
Murat2616 Liste gör
Usta Yazar

Murat Güven
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 02/Ağu/2009 saat 16:26
Alıntı yapılan pepino

tahminimce özgür bayer alınacak..
Ne yapılacak Özgür Bayer . Senede 2 takımda oynuyor şimdiye kadar hangi takıma ne vermiş. Bu sene orta saha ve ileri uç geçenseneye göre daha iyi bunun semeresini almak için stoper olarak Lugano veya zapo tarzında yırtıcı , hızlı biri ve sol bek içinde R.Carlos tarzı ileri geri çalışıp kademe yapabilecek biri şart yoksa bir çuval gol atar bir çuvalda gol yeriz ligide bu sene gibi orta sıralarda tamamlarız
Kırmızı Şimşekler
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 02/Ağu/2009 saat 17:02
Geçen yıllarda Barcelona,geçen yıl Hiddink'le Chelsea gibi üst düzey kulüplerin oynadığı sistem olan 4-3-3 sistemini deniyoruz...Yani göze hoş gelen futbol ve gole daha dönük bir sistem...Bu nedenle kendisini geliştirme açısında dünyanın üst düzey takımlarını örnek alan hocamıza teşekkür ediyorum...

Gol sıkıntısı pek çekmeyeceğiz diye düşünüyorum ama defansif açıdan malesef eksiğimiz var...Bunun sorumlusu da ne yazıkki hocamız değildir...Çok iyi bir stoper ve sol bek bizi bu sene ummadığımız yerlere götürebilirdi...Ama her şey tabiki maddiyat,maddiyat,maddiyat...
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
omerbihlar Liste gör
Usta Yazar

Ömer Bıhlar
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 02/Ağu/2009 saat 17:02
Rıza hoca maçtan sonraki açıklamasında Ankaraspor maçında savunmada çok hata yaptıklarını, elimizdekilerden iyi bir isim bulunursa savunmaya alınabileceğini söyledi. Ayrıca ilk defa savunmamız aynı anda bu kadar hata yaptı, ligde bunları yapacağımızı düşünmüyorum dedi. Maçtan sonra yapılan toplantıda da genellikle bunu üzerinde durulmuş.
Rakibinle uğraşma, takımını destekle...
Ömer Bıhlar
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1617181920 429>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,438 saniyede hazırlanmıştır