eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Takım
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıRıza Çalımbay'ın Görevine Son Verildi

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 124125126127128 148>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
mimares Liste gör
Yazar

Taner Apaydın
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 23:30

Özeleştiri yapmalı insanlar.Bizler,yöneticiler,futbolcular ve teknik kadroda görev alanlar.Bence bugün tam bunun zamanı.

Herkes suçlayacak birini arayacak kendi yükünü hafifletmek için.
Rıza hoca saolsun ilk günden başladı bunu yapmaya, eleştirilmeyi sevmeyen bu yapısı zaten taraftarla arasını açan en önemli unsur.Her olayda suçlayacak biri oldu rıza hoca için.

Sıradan bir klüp değil Eskişehirspor.
Bu kulüp bizim,artık bir olmamız lazım,birbirimize laf sokarak,ben haklı çıktım yada çıkacağım mealinde sözler ne kazandırdı,ne kazandıracak Eskişehirspor a.

Bizi yönetenlerde bizim gibi davrandıkları için bu krizleri yaşıyoruz hep.
Gün birlik olma günü.
" Dünle birlikte dünün sözleri de bitti,bugün yeni sözler söylemek gerek"
Sevda emek ister...
Yukarı
onialanya Liste gör
Usta Yazar

onur ekici
Yer: alanya
Direct Link To This Post Tarih: 29/Eyl/2010 saat 00:04
hakettın hocam boyle gıtmeyı sen bızlere bır grup dedın o grup ıste bır grup degılmıs nasılda aldık senı ıpten gordunmu grubu bız turkıyenın en buyuk taraftar grubuyuz heryerdeyız bız hocam.sen bunu anlayamadın.aldırmadıgın adamları oynatmadın ademı bıtırıyodun sokak topcusu sezgıne hep forma verdın.sucu hep topcuya taraftara yonetıme attın.sen daha fazlasınıda hakettın hocam kendı dusen aglamaz hadı yolunda bahtında acık olsun.gule gule sana 
yonetıme destek
Yukarı
anadoluyildizi Liste gör
Deneyimli Yazar

Behlul Ozkan
Yer: United States
Direct Link To This Post Tarih: 29/Eyl/2010 saat 00:08

Mert bu yazdıkların zaten geçtiğimiz sezonun ortasından beri Rıza Çalımbay başlığına yazdıklarının bir tekrarı. Ayrıca her konuda anlaşmamız gerekmiyor. Sen ve ben farklı düşünüyoruz. Ben Rıza Çalımbay geçtiğimiz iki sezonda bu yönetime rağmen başarılı olabilmiştir. İlk sezon takımı ligte tuttu. Geçtiğimiz sezon ligi 7inci bitirdik. Ligi üstümüzde bitiren hiçbir takım ne kadro yapısı ne yönetim olarak bizden zayıf değildi diyorum. Sen biz ilk sezon şansımız yaver gittiği için ligte kaldık, geçtiğimiz sezon Rıza Çalımbay yüzünden UEFAyı kaçırdık diyorsun. Sivas ve Denizli maçlarını örnek veriyorsun. Maç maç bakacaksak aynı takım Galatasaray ve Fenerbahçeyi iki sezondur yeniyor. Aynı mantıkla bizim takım sadece bu maçlara bakılarak mükemmeldi de denebilir. Bu maç kötü oynadı argümanına ama diğer maçta çok iyi oynadı şeklinde bir argüman getirilebilir.

Geçtiğimiz iki sezonda Rıza Çalımbay yönetime rağmen başarılı olmuştur. Ancak bu sezon hem yönetim hem de Rıza Çalımbay birlikte çuvalladılar. Bunda yönetimin basiretsiz bir şekilde defansa takviye yapamamasının büyük rolü olduğunu düşünüyorum. Senin beğendiğin kişilikli hocalardan hiçbiri bizim gibi bir yönetimle bir sezon bile çalışamazlar.
Ancak bunları tekrar tekrar tartışmanın bir anlamı yok. Rıza gitti kavga bitti. Biz önümüze bakalım. Sen ve forumdaki birçok kişi Rıza Çalımbay gitsin yerine kim gelirse gelsin bizi daha başarılı yapar iddiasındaydınız. Ben Rıza Çalımbayın gitmesi gerektiğine son 2-3 haftadır katılıyorum. Çünkü takım üzerinde otoritesi kalmadı. Bizim bilmediğimiz ama yakında ortaya çıkacak çok önemli sorunlar olduğunu düşünüyorum. Benim size katılmadığım nokta kimin gelirse gelsin bu takımın başarılı olacağı. Bundan sonra göreceğiz. Kim gelirse gelsin düşmenin en önemli adaylarından biriyiz. Bunda 6 hafta toplanan 2 puandan çok kalan 28 haftada kaç puan toplanacağı belirleyici olacak.
Sana ısrarla soruyorum ama bir türlü cevabını vermiyorsun. Ben geleceğe yönelik olarak şunu söylüyorum: Bu takım bu sene ligte kalsın ben başarılı sayacağım. Benim için 15incilik başarıdır. İyi futbol beklemiyorum. Bu hedefe ulaşmak için de bence teknik direktör olarak Samet Aybaba yeterlidir. Fantastik isimlere gerek yok.
Tekrar geçmişe girmeden senin düşünceni merak ediyorum. Takım geçen seneki performasının yüzde 70ini göstersin zaten ligte kalmayı başarır. Peki senin için başarı ölçüsü geri kalan haftalarda nedir? Sence bu takım bu ligte tutunur mu? Geleceğe yönelik konuşursak daha anlamlı bir tartışma olacak. Artık Çalımbay üzerinde durmanın faydası yok.    
Her zaman, her yerde ESES
Yukarı
JOEBLACK73 Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: ESK.
Direct Link To This Post Tarih: 29/Eyl/2010 saat 00:22
"Rıza'nın suçu ne?"
İçki içtik, hap yuttuk,
Kafaları kırdık,
Rıza'nın suçu yok,
Biz onu Bihter zannettik...
:)
MİSAFİR DEĞİL EV SAHİBİYİZ.
Yukarı
Martin_Mistre Liste gör
Usta Yazar

Mert E. YILMAZ
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 29/Eyl/2010 saat 00:23
Eger soyledigin gibi yazilarimi gercekten takip ettiysen senin son iki haftada bu hocayla olmayacagini anladigin zaman "artik kim gelirse gelsin bundan daha iyisini yapar" dedim.. Zira ortada 6 haftada alinan 2 puan var ve hala bu iddiam gecerli.. Gelecek hoca 6 haftada daha kötüsünü yapmak icin bir hayli zorlanir... Gecen sene ve bu sezon basinda soylediklerim " Eger orta sira bir takim olacaksak Riza calimbay idealidir, ama iddiali bir takim oalcaksak daha iyisi gelmelidir" diyerek, Ersun Yanal vesaireyi yazmistim.. Senin son iki mesajinda ayni genelleme ve manuplasyonu yaptigini gordugum icin ona ozellikle cevap vermedigimi bilmeni isterim.. Benim mesajlarim orada duruyor, istersen acar bakarsin...

Hocanin basarisiyla ilgili dusuncelerine bu yukaridaki yaptigin aciklamalara ragmen hala katilmadigimi da bilmelisin... Oynanmis olan ve senin icin buyuk zafer olarak addettign son 2 yildaki herhangi bir G.Saray veya fenerbahce macinin videosunu al ve gollerin oldugu goruntuleri sil, videoyu siyah beyaz yapip sesi kapat.. Bu goruntuleri git bir yabanciya goster hic kimse bizim galip geldigimizi dusunmesi mumkun degildir... Hadi bunlar zor takimlar, Istersen aynisini gecen sene icerdeki Trabzon, Kasimpasa maclari icin dene... Organize olamayan ve taraftarin yogun destegiyle olusan atmosferde alinmis maclardir bunlar..

Bir kere takim bu 2 puanla sondan ikinci sirada bulunurken Calimbay'a ait futbol mantalitesi olarak gecen senenin yuzde 70'ini sahaya koyarsa ligin ilk yarisi bitmeden kume duser.. Ama adam gibi antrenman yaptiran, taktik calistiran, forma adaletini tesis edebilen ve maclari iyi okuyup ayaga pas oynatan "isimli, isimsiz, yerli yabanci" kisa surede uyum saglayabilecek herhangi bir hoca gelsin bu takim ligi ilk 10'da bitirecektir. Kupada da gruplardan cikar .. Sanirim yeterince net oldu..
Yukarı
şampiyones Liste gör
Yazar

sercan
Yer: pancar koop
Direct Link To This Post Tarih: 29/Eyl/2010 saat 00:25
 Rıza hoca kovulmayı içine sindiremedi. Bu işi de youla olayı gibi medyada bir ay sakız yapar artık.Halil ünalda( Rıza hocanın yaptığı gibi) tüm başkanları arayıp  rıza hocayı kötülemeli ki anlasın youlada yediğimiz kazığı. 390 milyar almış giderayak hala teşekkür edenler var bende onu anlamıyorum. iş hayatlarında bir lira için babası ile kavga edenler şimdi teşekkür ediyor ...
-ESKİŞEHİR ŞEKER FABRİKASI PANCAR KOOP A VERİLSİN!
Yukarı
soldier Liste gör
Yazar

kamil
Direct Link To This Post Tarih: 29/Eyl/2010 saat 00:26
Hug
Yukarı
geo26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Emre
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 29/Eyl/2010 saat 00:28
Giderayak yaptığı açıklamalarla yine gram suçluyum demeyen Rıza Bey bunun yanısıra hem yönetimi hem  Ümit Karan'ı da taraftara ve kamuoyuna yedirmek istemiş.
İyi ki gittin Rıza Bey iyi ki.
Yukarı
tmac26 Liste gör
Usta Yazar

Mustafa Ekici
Yer: Bukamaranga
Direct Link To This Post Tarih: 29/Eyl/2010 saat 00:50
Bak bakalım büyük bir hoca olan Sir Alex Ferguson ne diyor sayın Rıza Çalımbay; "İstatistikler mini etek gibidirler. Pek çok şeyi gösterirler ama görülmek isteneni göstermezler."Wink Ben sana aslolanı söyleyeyim. 6 maç 2 puan. Daha fazla konuşmaya gerek yok.
Tarifi mümkün değil bu sevdanın...

Fabio Bilica'yı Eskişehirspor forması altında görmek istemiyorum..
Yukarı
faust Liste gör
Usta Yazar

RIDVAN SAĞIR
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 29/Eyl/2010 saat 01:00
Alıntı yapılan Martin_Mistre

@ Sevgili Behlül

... Sonra Trabzonspor'a karsi oynanan berbat oyun ve son dakikalarda "Riza istifa" sesleri arasinda bugunlerde kovup gonderdigi Umit Karan'in son saniye golu gelmisti..

Bu forumdaki hemen hemen her yazıyı okuyorum.Sizin insanlara tepeden bakan aşağılayan yazılarınızı da tabii ki.Sözde saygılı bir dil kullanıyormuş gibi yapıyorsunuz ama düşüncenizi kanıtlamak için rahatlıkla her türlü çarpıtmaya başvuruyorsunuz.Yukarıda alıntıladığım cümleniz bunun apaçık kanıtı.Sizin amacınız ne Eses ne de iyi futbol.Derdiniz egonuzu tatmin etmek.Açın Trabzon maçı sayfalarını ve okuyun.O maçda berbat bir oyun oynadığımızı düşünen kaç kişi var bu forumda.Kaleci Onurun anormal performansı ve verilmeyen net penaltıya rağmen alınmış müthiş bir maçı bile sırf düşüncelerinize kanıt olsun diye berbat diye nitelemişsiniz ya artık söyleyecek laf yok.
   Merak etmeyin,sizin bu fırsatı kaçırmayıp ağzımın payını vereceğinizden eminim.Yine bilirkişi edasıyla upuzun bir yazı yazarak narsistçe nasılsa gerekenleri yazarsınız.Atış serbest.Ama ben artık yukarıdaki cümlenizden sonra adınızı gördüğüm yazıları pas geçeceğim için size cevap vermeyeceğim.Meydan boş yani.Size daha fazla polemik konusu vermeyeceğim.Yine de size tavsiyem:Şu öğretmen edanızdan vazgeçmeniz ve işinize geldiği gibi değil gördüğünüz gibi yazmanız.Yoksa bu forumda sizin yazılarınız merakla bekleyen pekçok insan için güvenilir olma özelliğinizi kaybedeceksiniz.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 124125126127128 148>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,516 saniyede hazırlanmıştır