eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Şehrimin Magandaları..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 10111213>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
SRKN Liste gör
Usta Yazar

SRKN
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı SRKN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2010 saat 15:52
Alıntı yapılan oredius

Dün akşam ailemle Şelale Park'a gittik...
Gerçekten son hali ile çok güzel bir yer olmuş...Eskişehir resmen oraya akın etmiş...
Evde balkonda sıcaktan baygınlık geçirecek hale gelmişken orda püfür püfür rüzgarda Eskişehirimin muhteşem manzarısını izlemek gerçekten çok güzel geldi...
İşin en güzel taraflarından biride çimlere oturmak..Bir çok yerde çimlere basmak yasakken orda çimlerin üzerinde oturup Eskişehir manzarası izleyebiliyorsun kimse karışmıyor..

Bizde oturduk ailecek..Bir çok aile güzel güzel oturuyor serinliyordu...2 kız 2 erkekden oluşan bir grup genç geldi...Hemen yanımıza oturdular..Fotoğraf çekindiler...Sigaralarını yaktılar...Buraya kadar her şey normal iken erkek olanlardan biri sigarayı çimlerin üzerine attı...Yanlışıkla düşürdü diye ses emedim..Ama baktım hiç umrunda değil;
-Pardon arkadaşım ateşiniz düştü farketmediniz galiba..
diyerek nazikce uyardım....Arkadaş bi bana bakı bi sigaraya sonra kalktı üstüne basarak söndürdü...

Aslında orda amacım bu uyarı sonucunda sigarayı ordan alıp söndürüp çöp tenekesine atmasını sağlamaktı..Ama umursamadı...

Açıkçası daha sert şekilde uyaracaktım ama annem müsade etmedi...Daha fazla sinirlenmemek için kalktık ordan...

Bu da bir magandalık türü olsa gerek...

Ne güzel bir hizmet sunulmuş bize...Yasaklamada koymamışlar..Ama yakındır bu tür magandalar yüzünden yakında sadece çay bahçesini işleten işletmenin koyduğu sandalye ve masa haricinde bir yerde oturtmayacaklar...Hak ediyoruz sanırım bazı şeyleri...

Uğur abi benim en nefret ettiğim olaylardan birisi sizinde başınıza gelmiş.
Bakın avrupa şehri diye övündüğümüz şehrimizin cadelerine,köprübaşına doktorlara,her taraf zigara izmariti.
Bunu atanlar kadar toplamayanlarda hatalı...ama tabiki en başta atanlar bu çirkinliklerin sorumlusu.
Bu işin eğitimle yada makam ve mevkiyle de ilgisi olduğunu sanmıyorum,çevreme baktığımda bu rezilliği her eğitim grubundan her yaştan,her gelir grubundan kişiler yapıyor :(

Burada olay İNSAN olmakta bitiyor! Saygılar...

ES-ES'i SEV KIRMIZI GİY!
" BİZ BÜYÜK ESES'İZ KIRMIZI ŞİMŞEĞİZ " #esesisevkırmızıgiy
Yukarı
Herkese_Benden_Cay Liste gör
Deneyimli Yazar

zfwr
Yer: hilal
  Alıntı Herkese_Benden_Cay Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2010 saat 16:11
Çarşıda sigara içenlerin yüzde 95i sigarayı yere atıyor. Ben sigarayı yere attığımı hiç hatırlamıyorum bitse bile elimde gezdiriyorum çöp kutusu gördüğümde atıyorum elim de biraz pis kokuyor haliyle : ) ama bazı yerlerde de çöp kutusu göremiyorum. Açıkçasını söylemek gerekirse bende yere atardım büyük ihtimalle ama askerden kalma bir alışkanlığım var. Bizim askeriyede kesinlikle atılmazdı. Sigara izmaritlerini atmak için çöpe bile gidemezdik. Bazen cebimde 15-20 tane izmarit olurdu  :) İyi bir alışkanlık olsa gerek... Benim en büyük derdim şu yere tükürenler yokmu işte onlar nefret ötesi bir durum genellikle yaşlılar çok yapıyor bunu...
Yukarı
irfnzcn Liste gör
Usta Yazar

irfan
Yer: eskişehir
  Alıntı irfnzcn Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2010 saat 16:27
Alıntı yapılan Herkese_Benden_Cay

ama bazı yerlerde de çöp kutusu göremiyorum.

bazı yerlerde değil genellikle yok çok yetersiz kalıyor çoğu zaman elimizde çöplerle geziyoruz tabi belirli bir süre sonra çöp tenekesi bulamayan vatandaş sıkılıyor ve yere atıyor.bence şehir merkezinde belediyeler çöp kutularını yeterli düzeye getirmesi gerekmektedir

SENİ BİZİM KADAR SEVEN OLDU MU?
Yukarı
SRKN Liste gör
Usta Yazar

SRKN
  Alıntı SRKN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2010 saat 16:47
Çöp kutusu konusunda haklısınız,ama yere atmak istemeyen kişi ne yapar edern bir care bulur ;)
Yere çer-çöp atanlar, tükürenler,hadi sigara içip kendini ve cevreni zehirledin pekbirşey diyemiyoruz ama kalkıp birde izmaritini atanlar hakkında burada dillendiremediğim laflar var...
çok sinir edici bir durum,benim için hakikaten öyle sinir olmamak elde değil..
Malesef büyükşehir ve alt belediyelerimiz bazen ilk bakışta ufak-önemsiz gözüken bu tür şeyleri kaçırıyorlar.Çöp kutusu olayında olduğu gibi.Belediye otobüsleri ve duruklardaki düzensizlik ve bilgilendirme eksikliğinde olduğu gibi.
Asıl bunlar şehir yaşantısında çok çok önemli hizmetlerdir...

ES-ES'i SEV KIRMIZI GİY!
Yukarı
huntürk Liste gör
Deneyimli Yazar

Hun Türk
Yer: altı
  Alıntı huntürk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2010 saat 18:08
Yurt dışında insanın Türk olduğunu yere tükürmesinden anlarsınız derler. Ne kadar doğrudur bilmem. Hiç yurt dışına çıkmadım. Ama yere tükürme hatta sümkürme huyundan ulus olarak vazgeçeceğimizi sanmıyorum. Biz böyleyiz, nabalım. :)
Büyük Hun Türk'ü Atilla...
Yukarı
poseidon Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Estanbul
  Alıntı poseidon Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2010 saat 18:44
Bu çöp kutusunun özellikle şehir merkezlerinde daha seyrek olması ya da konulmamasının birde güvenlik boyutu var, çok fazla insan akışının olduğu yerlere çöp kovası konulması risk taşıyor. Çünkü bunların içine rahatlıkla bomba v.s konulabilir...  2008 deki Güngören patlamasında 17 vatandaşımız ölmüştü ve o bombalar çöp kovalarının içine konulmuştu... Özellikle bu olaydan sonra çöp kovaları çok kalabalık yerlerden kaldırılmaya ya da hiç konulmamaya başlandı... Örneğin İstiklal caddesinde çöp kovası yoktur... Ama sürekli belediyenin temizlik işçileri ve ufak temizlik araçları caddede dolaşır... Bizim Doktorlar caddesinde ve diğer işlek cadde ve çarşıda bu kovaların az olmasının ya da hiç olmamasının sebebi bu olsa gerekir... Oysa deniz olmayan bir memlekete yapay plaj yapıp halkın deniz ihtiyacını karşılayabilmeyi hedefleyen bir belediye başkanının, çok emek verdiği bu yollara ve caddelere bir çöp kovası koymayı ihmal etmesi beklenemez sanırım...
Yukarı
Erman Liste gör
Usta Yazar

Erman Kayışdağ
  Alıntı Erman Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2010 saat 19:01
Pitbull'dan ziyade şehirde toplanıp imha edilmesi gereken başka hayvanlar var.Eline geçirdiği her şeyi yere atan hayvanlar özellikle.Neyse daha fazla konuşmayalım.
Es Es/ermanka26

www.unieses.org    
Yukarı
SRKN Liste gör
Usta Yazar

SRKN
  Alıntı SRKN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2010 saat 21:01
Alıntı yapılan poseidon

Bu çöp kutusunun özellikle şehir merkezlerinde daha seyrek olması ya da konulmamasının birde güvenlik boyutu var, çok fazla insan akışının olduğu yerlere çöp kovası konulması risk taşıyor. Çünkü bunların içine rahatlıkla bomba v.s konulabilir...  2008 deki Güngören patlamasında 17 vatandaşımız ölmüştü ve o bombalar çöp kovalarının içine konulmuştu... Özellikle bu olaydan sonra çöp kovaları çok kalabalık yerlerden kaldırılmaya ya da hiç konulmamaya başlandı... Örneğin İstiklal caddesinde çöp kovası yoktur... Ama sürekli belediyenin temizlik işçileri ve ufak temizlik araçları caddede dolaşır... Bizim Doktorlar caddesinde ve diğer işlek cadde ve çarşıda bu kovaların az olmasının ya da hiç olmamasının sebebi bu olsa gerekir... Oysa deniz olmayan bir memlekete yapay plaj yapıp halkın deniz ihtiyacını karşılayabilmeyi hedefleyen bir belediye başkanının, çok emek verdiği bu yollara ve caddelere bir çöp kovası koymayı ihmal etmesi beklenemez sanırım...

Güvenlik boyutu doğru, ama buna farklı çözümler istenirse! bulunabilir.
Hiç belediye otobüslerine bindinizmi peki,duraklarda haybeye beklemedinizmi? koskoca Avrupa kenti! Eskişehirde otobüslerde temizlik,hat düzenleri,duraklar,duraklardaki olmayan bilgilendirme olanlardada elle yazılmış otobüs geçiş saatleri, durağa 50km hızla gelen otobüsteki numaraya ayırd etmesi neredeyse imkansız olan siyah ve mavi rengin verilmesi!!!! yıl 2010 halen metal-plastik hat numaraları.....vs. vs.vs.
Bunlar epey çok fazlasıyla ihmal ediliyor...bende bu duruma şaşıyorum.
Çünkü oyum hep büyükerşene gitti,ama son dönemlerde yukarıda yazdıklarımdan ötürü soğumaya başladım.

ES-ES'i SEV KIRMIZI GİY!
Yukarı
estuna Liste gör
Usta Yazar

ARMADA
Yer: ESKİLER BİLİR
  Alıntı estuna Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Ağu/2010 saat 00:48

su çöp kutus konusunda bir kaç şeyde ben yazayım bu gün eti park ın orada giderken yolun üstünde büyük bi konteynır vardı ağzına kadar doluydu hatta millet insafa gelmiş konteynır dolu olnca üstüne koymuş üstü dolmuş yanına bırakmış en azından yolun ortasına atmamış temizlenmesi ihmalmi ediliyor acaba?

2. bi konu çevre yolunda yeni yapılan bat çıklarla ilgili anadolu üni. nin oradaki batçığın ankaradan gelip bursa istikametine doğru cıkışta yolcu otobüsleri yol üstünde yolcu indirip bindiriyor. tabi o sırada bağlardan gelipte üninin önünden tepe başına döndüğünüzde yolun devamında her an tünelin içinden önünüze bi yolcu otobüsü aniden gelip tam yolunuzda durabilir ------ tamda oraya otobüslerin kısa duruşları için bi bölüm yapılabilir yan yolu kapatmıcak şekilde.

3. bi konu sokak köpekleri tanık olduğum bi olay ---- arkadaş üni öğrencisi severek veya görüntü olsun diye cinsi önemli değil köpek ediniyor. sonra okul biitp eve dönerken sokaklara salıyor... sorumlusu kimdir bilmem ama denetlenmesi lazım çarşıda köpek dolaştıran birinimi gördün örnek zabıta bakarmısınız dicek artık belgemi isticek kimlikmi bilmem + o köpeklerin çarşıda yolları pislemeleri çabası köpek karşıtı değilim ama sizce oluyormu... bi keresinde denk gelmişti kızın biri köpek gezdiriyor kızda giyimi kuşamı yerinde hani elinden iş gelmez diyeceğiniz tiplerden köpeği caddenin ortasına yaptı ama herkes izliyor millet homurdanıyor falan kız sonra çantasında poşet cıkardı herkesin içinde kimseye aldırmadan poşete elini soktu yerdelki pisliği aldı poşeti ters çevirdi ağzına düğmük attı çöpe attı. en az köpekler kadar sahiplerininde eğitilmesi gerek ama coğu hiç aldırış etmeden yola devam ediyor biri geliyor basıyor her tarafa götürüyor cafeye lokantaya sinemaya eve olcak iş değil. köpeğin cinsi önemli değil kesinlikle denetleyen birisi olması lazım

şimdilik bu kadar

NEFER // SANA UZANAN KİRLİ ELLERİ SİLERİZ YER YÜZÜNDEN...            
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Ağu/2010 saat 07:10
Alıntı yapılan estuna

..... bi konu çevre yolunda yeni yapılan bat çıklarla ilgili anadolu üni. nin oradaki batçığın ankaradan gelip bursa istikametine doğru cıkışta yolcu otobüsleri yol üstünde yolcu indirip bindiriyor. tabi o sırada bağlardan gelipte üninin önünden tepe başına döndüğünüzde yolun devamında her an tünelin içinden önünüze bi yolcu otobüsü aniden gelip tam yolunuzda durabilir ------ tamda oraya otobüslerin kısa duruşları için bi bölüm yapılabilir yan yolu kapatmıcak şekilde.......

O batçık üzerinde birkaç kez aynı sıkıntıyı yaşadım,
elime üşenmedim bir iki otobüsün fotosunu da çektim,
Ankaradan Bursa yönüne gidişte AÜ ye giriş kapısından
önceki alan (kanalın dibindeki, ince uzun alan) çok uygun.
Bursa yönünden gelenler için de hava müzesinden yer çalıp
sorun çözülür, Hüsnü ilgilisinin kulağına fısıldayıp kopya verdi.

LOL

# Direnmüdavim....

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 10111213>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır