Sayfayı yazdır | Close Window

Şehrimin Magandaları..

Yazdırılan yer: eskisehirspor.com
Kategori: Diğer
Forum İsmi: Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
Forum Açıklaması: Eskişehirspor ve futbol dışındaki her türlü konu, eğlence, fikir alışverişi, sohbet
URL: http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=3210
Yazdırma tarihi: 15/Haz/2024 saat 22:56
Yazılım Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com

Konu: Şehrimin Magandaları..
Gönderen: 26_26_26
Konu: Şehrimin Magandaları..
Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 01:40
Ben,bu magandalara kaldırım rampalarına dikkat etmeyen sürücü magandalardan başlıyorum...
Yarın sende bir engelli olabilirsin...! UNUTMA.
Lütfen park ederken magandalık yapmayalım!
Güzel Şehrimizin,çirkin magandalarını burada,her şekilde paylaşalım.
LÜTFEN...

-------------
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yanıtlar:
Gönderen: fatalrhymer85
Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 03:38

ben de bu magandalara sağa sola,duvarlara,yollara,kamu binalarına ve daha bir çok yere sprey boyalarla yazı yazan aşık,derbeder vb. magandaları ekliyorum.....(özellikle bakınız anadolu üniversitesi önüne yapılan yeni alt geçitAngryAngry)

-------------
ESKİŞEHİRSPOR_-_BOZÜYÜKSPOR

Gönderen: Ati_Kaan
Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 03:59
Maganda dediğinde aklıma gelen ilk şey şehrimizin trafiği Ahmet abi.Arabaya bindiğinizde sinirlenmemek,tepki göstermemek hatta çıldırmamak elde değil.İşimiz gereği her an arabaya ihtiyaç duyuyoruz.Bazen bütün gün ayağımız yerden kesiliyor.Bu işin sonu katil olmak.

- Işıkların en başında bekleyen araçların yarım saatte kalkması ve kırmızı ışığın tekrar yanması.
- Hiç akla gelmedik yerlere dörtlü yakıp trafiği kitlemek.
- Israrla yavaş araç kullanarak sıkışıklık yaratmaya dikkat edilmesi.
- Caddelerde çift yönlü park aşkı ve hatta üçlenmesi.
- Tramvayın geçiş noktasına 100 metre kala bütün hayatı kitlemesi.
- Araçlarda çizilme,vurup kaçma olayları.
- Hep belirli yerlerde trafik kontrolleri (ki benim şahsen işime geliyor)
- 07:00'dan 23:00'a kadar Çarşı tarafına araçla gitmenin bir işkence haline dönüşmesi.

Bunlar aklıma şu an gelenler.Eskişehir trafiği artık İstanbul trafiğinden bana göre daha beter durumda.Çünkü orda insanlar bilinçli,bir şekilde trafiğin akmasını sağlamak için elinden geleni yapıyor.Caddelerimiz iyice daraldı,tramvayla daha kötü bir hale geldik.Halk otobüsleriin merkezde her yolcu inip bindirmesi başlı başına bir sorun.

Şehrin kilit noktalarına araçla girmek büyük bir bela.Her geçen yıl araç sayısı daha da fazlalaşıyor.Artık bu şehrin Esentepe'ye,Anadolu Üni tarafına ve Hasan Polatkan'ın ilersine taşması lazım.Başka türlü trafik babında çok daha kötü yıllar bizi bekliyor.

2 ay önce evimin önündeki caddeden karşı şeride geçiş yapıyordum.Arkadan gelen arabayla aramda rahat 150 metre vardı.Beni gördüğü halde uçarak geldi bilmem neyin bilmem nesi.30 metre fren izi var.

Arabanın sağ arka tekerine vurmasını sağlayabildim.Yoksa direk ortadan girecekti.Benim aracımda hiçbir şey yok malum bizimkini bilen bilir.Fakat arkadan gelen için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.Ön tarafı tamamen talan oldu.

İlk kazam böyle oldu.Bu şehirde en büyük nefret duyduğum şey trafiktir.Çözüleceğini de sanmıyorum.

-------------
Nefer

Gönderen: murattan26es
Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 05:30
Şehirin  magandaları;bu şehirin malına,mülküne,kültürüne ihanet edendir,şehire faydası olduğunu düşünüp sağa sola sataşandır,kendi ES ESW li gösterip suçsuz insanlara sataşandır,insana insan olduğu için zarar verip,darp edendir,içki içip kendini ön plana çıkartandır,ES ES li olduğunu söyleyip yani bu alemde kendini bişey sanıp,arkasına 3-5 çakal takıp astıp,kestim muhabbeti yapandır açıkcası bu şehirde ne kadar aklı başında olursan da ol birşekilde bela ve maganda seni bulur

-------------
seni sevmek ölmekse ölürüm ugruna eses

Gönderen: binbaşı
Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 12:08
Gereksiz konu başlıkları açmak...Bence bu da bir nevi magandalık.

-------------
İSTİKBAL GÖKLERDEDİR

Gönderen: ceset26
Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 12:14
''bu şehirde ne kadar aklı başında olursan da ol birşekilde bela ve maganda seni bulur ...''  daha fazla söze ne hacet ?

-------------
Ağızlardan ve Yüreklerden Haykırırcasına ; 1 Kere değil 1000'lerce kez:
Es Es Es Ki Ki Ki EsKi EsKi Es..!

Gönderen: köfteci
Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 12:21
Alıntı yapılan binbaşı

Baturay,yapma ne olur konunun neresi gereksiz?.. Birde acani magandalikla sucluyorsun ,yakismadi ....Angry

-------------
Kral hem ciplak,hem gerzek...

Gönderen: esessinan
Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 12:28
Bencede konu gereksiz değil...
Şehrimizde kazasız,olaysız gün geçmiyor...
Bunların başında da trafik magandaları geliyor...

-------------

Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 12:55
Alıntı yapılan köfteci

Alıntı yapılan binbaşı

Baturay,yapma ne olur konunun neresi gereksiz?.. Birde acani magandalikla sucluyorsun ,yakismadi ....Angry
Ben bu başlığa gereksiz dedim mi?

-------------
İSTİKBAL GÖKLERDEDİR

Gönderen: Zeus26
Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 12:59
Alıntı yapılan binbaşı

Bu gereksiz ve anlamsız mesajından dolayı seni onbaşılığa  indirdim.Thumbs%20Down

-------------
hayat "siyah kırmızı" dır..

Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 13:00
Alıntı yapılan binbaşı

Alıntı yapılan köfteci

Alıntı yapılan binbaşı

Ben bu başlığa gereksiz dedim mi?
Yazi iceririkliliginden bu cikiyor,eger sorunun GEREKSIZ BASLIKLAR hakkindaysa bunu aktaricagin icin yeterli basliklar var ve bunu o sekilde kastetmediginide bilen biri varsa oda sensin .Ben okuyabildigimden bunu cikardim.....

-------------

Gönderen: oredius
Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 13:04
Alıntı yapılan Ati_Kaan

- Işıkların en başında bekleyen araçların yarım saatte kalkması ve kırmızı ışığın tekrar yanması.

Bu konuda da benim ters görüşüm var...Daha sarı ışık yanar yanmaz 4-5 sıra arkadaki aracın deli gibi korna çalması....Sırf onlar için ışıkta kalkışımı yavaşlatıyorum...

Ayrıca ambulans ya da itfaiye  sireni duyulduğunda hiç istifini bozmayan şöförlere deli gibi ayar oluyorum....

-------------
"şişen köfteler"

Gönderen: Baba
Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 13:06

Başlık güzel bir başlık. Kırmızı başlıklı kız kadar hoş ve tatlı, gereksiz de değil.

-------------
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...

Gönderen: tmac26
Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 13:11
Şehir magandalarına karşı: "Ahmet Abi oleeeeeey." Smile

-------------
Tarifi mümkün değil bu sevdanın...

Fabio Bilica'yı Eskişehirspor forması altında görmek istemiyorum..

Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 13:13
Alıntı yapılan Zeus26

Alıntı yapılan binbaşı

Bu gereksiz ve anlamsız mesajından dolayı seni onbaşılığa  indirdim.Thumbs%20Down

O senin işin değil.Haddini bil

-------------
İSTİKBAL GÖKLERDEDİR

Gönderen: ccigarr
Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 13:17
Gereksiz tartışmanızla konuyu forumu kirletmeyin özel mesaj diye bir şey koymuşlar.

ufak bir espri yapmış arkadaş. Magandalık yapmayın Smile

-------------
haramilerin saltanatını yıkacağız...

Gönderen: ades
Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 13:22

Ne magandalar var bunlar tarfikden de tehlikeli.Benim başıma gelmedi ama insanın eşinin yanında kız arkadaşının yanında efelik yapmalar dayılık yapmalar en tehlikeli maganda örneği de bunlar .

-------------
ANADOLUNUN YIKILMAYAN TEK KALESİ

Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 13:23
Alıntı yapılan binbaşı

Baturay bey, önce bu mesajı yazdınız ve herkes konuyu açana atıfta bulunduğunuzu düşündü. (Ben de Hüsnü abi gibi anladım) Ardından bu başlığa mı dedim ki dediniz. 8'inci mesajda haddini bil demeye başladınız. Foruma hızlı girdiniz, hem hoş geldiniz hem de dilerim kalıcı olursunuz...

-------------
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...

Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 13:31
Alıntı yapılan binbaşı

Alıntı yapılan Zeus26

Alıntı yapılan binbaşı

O senin işin değil.Haddini bil

Niye alınıyon öyle sen kimsin hakiki binbaşımısın bi tanıt bakalım kendini..

-------------

Gönderen: şampiyones
Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 13:34
  Askerin dili  de moda oldu.

-------------
-ESKİŞEHİR ŞEKER FABRİKASI PANCAR KOOP A VERİLSİN!

Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 13:35
Burada esas olan rütbe değildir. Düşüncedir, paylaşımdır, birlikte omuz omuza gelmek adına yapılan her şeydir. Değil binbaşı, kuvvet komutanı da olsa bu forumu azcık takip edip, ondan sonra yazacaksa yazmalıdır, herkes... Had, hudud bildirme lafı da sanal ortamda "maganda" olgusuna cuk oturan güzel bir örnek oldu bence.

-------------

Gönderen: Darkevil_26
Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 13:39
Apaçizm maalesef şehrimizdede yükseliş gösterdi tüm türkiyede olduğu gibi..

-------------
Biz sahadaki sen;
Sen tribündeki biz..

Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 13:43
Alıntı yapılan şampiyones

Askere dil uzatmak ta moda oldu.

Askere dil uzatılamaz demekte darbelerden kalma bir alışkanlık olsa gerek

-------------

Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 13:45
Alıntı yapılan Baba

Burada esas olan rütbe değildir. Düşüncedir, paylaşımdır, birlikte omuz omuza gelmek adına yapılan her şeydir. Değil binbaşı, kuvvet komutanı da olsa bu forumu azcık takip edip, ondan sonra yazacaksa yazmalıdır, herkes... Had, hudud bildirme lafı da sanal ortamda "maganda" olgusuna cuk oturan güzel bir örnek oldu bence.

Baba  açıklaman çok güzel ve demokratçaClap..  Bu binbaşı şunu bilmiyor, bu forumda 7 bin tane hürgeneral var..  Burası ali taburu değil...

-------------

Gönderen: Fanatik26
Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 13:53
Arabaya doluşup dört camıda indirip yoldan geçen kızlara laf atanlar yokmu indirip dövesim geliyor

-------------

Y Ö N E T İ M    İ S T İ F A

Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 13:54
Alıntı yapılan şampiyones

Askere dil uzatmak ta moda oldu.
Kimsenin dil uzattığı yok. Nasıl böyle bir anlam çıkarıyorsunConfused Burada rütbe olmaz dedim.
Önce bok atıp, ardından da laf yeyince had bildiremezsin, forumun adabına uyacaksın, herkes de uymalı dedim. (Neyse kahvaltıya kaçtım, herkes Allah'a emanet)

-------------

Gönderen: Mc_PrOdAtOr
Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 13:58
bende duvarlara BASKI yazan arkadasla cok tanısmak istiyorum her yerde baskı baskı neyin baskısı bi çözemedimBig%20smile

-------------
ULTRAS & A.C.A.B ESparta

Gönderen: tango26tr
Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 14:20
eskiden böyle değildi bu şehir.. ama büyüyen şehirlerin makus talihi...
eskiden eskişehirde bir kız öğrenci gece bile bir ucundan bir ucuna gidebilir, kimse dönüp bakmazdı. aileler güvenle çocuklarını şehrimize emanet ederlerdi. şimdi biraz bozulma var gibi.
ama yinede Eskişehir bütün anadolu kentlerinden daha medeni bu konuda. bir izmiti bir sakaryayı vs. görseniz...
 ha bide binbaşı, bu forumda mod lar var. konunun gereksiz olup olmadığına bakarlar. sen rahat ol.

-------------
Eskişehir, Eskişehir Anadolu Yıldızı
Helal olmaz, saldırmazsan; hakkı bu taraftarın.

Bu şehirde doğanların, tek aşkısın Es-Es'im,
Başka renge yer yok kalpte; tek sen varsın Es-Es'im..

Gönderen: Onur26
Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 14:21
maganda çok denk gelmedide apaçhi dediğimiz tipi tipler başa bela...

-------------
Bir gün mutlaka güler şehrine ihanet etmeyenler...

Gönderen: erman_26
Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 14:39
Alıntı yapılan oredius

Alıntı yapılan Ati_Kaan

Bu konuda da benim ters görüşüm var...Daha sarı ışık yanar yanmaz 4-5 sıra arkadaki aracın deli gibi korna çalması...
O dediğin Kaan işte abiLOL

Ben de kırmızı ışıkta beklerken karşıdan gelen araçlar için yapılmış şeride geçip yeşil ışığı bekleyen tabakhane yönüne giden araçlara sinir oluyorum.

-------------
Yönetim İSTİFA!

Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 15:09
Seri davranırsa trafik akar.Nedense aracı kaldırması 10 saniye sürüyor.Bazıları hiç kaldıramıyor,gidip gerekeni yapmamaya çalışmak için cinnet geçiriyorsunuz.

-------------
Nefer

Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 15:15
Şehir içi hız limiti diye bir şey var kaan ben esas senin gibi kullananlara maganda diyorum kusura bakma daha ışık yanmadan korna basan sanki tabakhaneye yetişecekmiş gibi giden acele işin varsa helikopter kullanacaksın 4 tekerli arabayla uçmak istiyorsan o biraz problem

-------------

Gönderen: turker
Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 15:31
Eskişehir ile ilgisi, alakası olmayan bir insanın bana karşı Eskişehir'deki sürücülere olan görüşü;

--
Alınma ama Eskişehirliysen normal dengeli araba kullanan görmedim yıllardır.... Ya Avrupa kentiyiz diyen bir şehirde bir tanecik bile sorunsuz yol olmaz mı... Tarla... Tarla... Tarla...  Hepsini geçtimmmm hiç bir trafik lambasında sarı ışık yanmıyor direk yeşil wacko wacko Bu bile açıklıyor sanırım Eskişehir trafiğini durumunu... 

-------------
Küfür ve hakaret lümpenliğin, üretimsizliğin, değilse acizliğin belirtisidir.

BKaldırıŞ

Gönderen: emrahhh
Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 15:34
Alıntı yapılan turker

Eskişehir ile ilgisi, alakası olmayan bir insanın bana karşı Eskişehir'deki sürücülere olan görüşü;

--
Alınma ama Eskişehirliysen normal dengeli araba kullanan görmedim yıllardır.... Ya Avrupa kentiyiz diyen bir şehirde bir tanecik bile sorunsuz yol olmaz mı... Tarla... Tarla... Tarla...  Hepsini geçtimmmm hiç bir trafik lambasında sarı ışık yanmıyor direk yeşil wacko wacko Bu bile açıklıyor sanırım Eskişehir trafiğini durumunu... 

sarı ısık olmamasının sebebi ısıklarda geri sayım olmasıdır sarı ısık geri sayım lambaları konuldugunda kaldırıldı bence sarı ısıktan daha iyi bir uygulama bence en buyuk sorun bi kac yer dısında yesil dalgasının olmaması kalkmanla durmanın bir olması

-------------
...sevda değil tutku bizimkisi...

Gönderen: deniz26
Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 15:38
sarı ışık kalkması ülke çapında pilot uygulama olarak eskişehirin seçilmesiyle alakalı... verim alınırsa ülkede yaygınlaşacak bunun yanı sıra sanki yeşilden sarıya yanınca yavaşlıyoruz- kırmızıdan sarıya yanarken de hazırlanıyoruz ya !

Gönderen: emrahblk_26
Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 15:39
eskısehır trafıkte kımsenın kımseye saygısı yok
el kol hareketı cabası. yanı araba kullanmayı gurur meselesi yapıyorlar.
bu kadar bes para etmez zıhnıyetlı kafalar var. onca sene ıstanbul ve ızmırde arac kullandım.
ama eskısehırde araba kullanmak en zor işş ve trafıkte malesef eskısehır ınsanı sınıfta kalmış durumda

Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 15:41
Olabilir acemidir ehliyetini yeni almıştır herkez annesinin karnında öğrenmiyo bu işi..

-------------
Biz sahadaki sen;
Sen tribündeki biz..

Gönderen: wolfalone3839404142
Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 15:44
şimdi herkes Yılmaz hocama laf attığm zannedecek ama ..
ESKİŞEHİRDEKİ TEK MAGANDA TRAMVAYDIR..
tramvay olmadan önce asla bir trafik sorunu yaşamadık.. ilk günden beri tüm trafiği felç etti. ben 1989dan beri araba kullandım bu şehirde. ne zaman tramvay geldi trafik sorunu başladı. 
dünyada tüm belediyeler yer altına almaya çalışırken biz nedense.. zaten alt yapısız olan yolları  ikiye bölüp tramvay geçirttik.  sürücüler 5 dk yolu yarım saatte gitmek zorunda kalıyor.. sürücülerin sinirleri yıpranıyor... böyle olunca sürücüler kornada çalar, hızlı gitmeyede çalışır..
antalya ve eskişehir tramvayları faciadır. bu iki şehrin trafiğini mahvetti..
 tek düzenli tramvay 30 senedir oldugu gibi konyanınkidir..

-------------
nerde kalmıştık?

Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 16:33
Alıntı yapılan ccigarr

Şehir içi hız limiti diye bir şey var kaan ben esas senin gibi kullananlara maganda diyorum kusura bakma daha ışık yanmadan korna basan sanki tabakhaneye yetişecekmiş gibi giden acele işin varsa helikopter kullanacaksın 4 tekerli arabayla uçmak istiyorsan o biraz problem

Pardon ?
Şehir içi hız limiti varmış,biz Atatürk Caddesinde 100'le mi gidiyoruz ? Ne dediğime kulak verdikten sonra konuşursanız daha iyi olur.Asıl magandalık anlamadan konuşmak.

Şehirde bazı yerlerde neredeyse 50 metrede bir ışık var.Trafiğin akmasını sağlamak herkesin görevidir.Kimsenin geç kalkmak,arkadaki araçların geçmesine izin vermemek,arkasındaki araçları tınlamamak gibi lüksü yok.Herkes istediği yere gitmesi için birbirine yardımcı olması lazım.Öndeki araçlar hızla yol alırsa Kırmızı ışık yanana kadar daha fazla araç geçer.Bunu anlayamamak zor.

Tabakhaneye yetişmesem de gün içinde neredeyse arabadan inmiyorum.O yüzden ne çektiğimizi biz biliyoruz.Siz 30'la gidin,hayır dua alırsınız.

-------------
Nefer

Gönderen: alikula
Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 16:52
Maganda dediğiniz Trafik magandası ise, o sadece Eskişehir'de yok Türkiye'nin neresine giderseniz gidin ülk çağında trajikomik bir sorun.

Normal magandalıkta ise artık bireysel olaylar dışında şehrimizde eskisi kadar kalmadığını düşünüyorum. Biz öğrenciyken çok çektik çetelerden, gruplardan. Okulu basalardı, mahalleyi basarlardı, insanları rahatsız ederlerdi, uyuşturucu, gasp hepsi bunlardaydı. "Mastika Çetesi", "Erenköy Çetesi", "Gültepe Çetesi" şimdi aklıma gelenler. Okulumuzun önünde her gün kavga, geceleri mahallemizde rahat rahat oynayamamamız, her akşam polisin mahalleye gelmesi daha neler neler.

Ama artık bunlar günümüzde kalmadı. Hem Eskişehir'in sosyal bakımdan gelişmesi hem de alınan güvenlik önlemleri bu tür çetelerin barınmasına izin vermiyor artık. Ama maalesef bireysel olaylar oluyor, en son dün ne kadar magandalık dersiniz artık tartışılır, 2 bayanın bıçaklı kavgası gazetelerde haber oldu:
http://www.posta.com.tr/turkiye/HaberDetay/Kizlarin_bicakli_kavgasinda_kan_akti.htm?ArticleID=37792&Date=08.11.1995 - http://www.posta.com.tr/turkiye/HaberDetay/Kizlarin_bicakli_kavgasinda_kan_akti.htm?ArticleID=37792&Date=08.11.1995

Artık şehrimizde çetelerin olmaması sevindirici, ama bireysel olayların üstelik bayanların da karıştığı olayların olması da bir o kadar düşündürücü.

Gönderen: RyL
Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 17:00
Magandalar Çarşı' ya inmeye başladı :) Eskiden bizim mahallede hava karardığında dışarı kolay kolay çıkılmazdı. Birde mahalleye yabancı birileri gelince herkes bunlar kim lan nabıyorlar burada çevirelim şunları derdi :) Şu an olaylar daha çok duyulmaya başladı ama genellikle çarşı içerisinde olduğu için haber yapanlara çabuk ulaşıyor. Yoksa 5-6 sene önce bizim mahallede her zaman kavga oluyordu. Hatta kavga edecek kişileri bulamayan arkadaşlar birbirlerini bıçaklıyordu. Mahallede şu an eski olaylardan eser yok. Trafik konusuna zaten ben hiç girmeyim, 5 kere büyük sayılabilecek kaza atlattım birinde de burnum kanamadı, mahallede artık kimse kolay kolay arabasına almıyor :) Bu arada kazaların çoğunda suç karşı taraftaydı onu belirteyim. İki keresinde bizimdi onlarda anlık dalgınlıklardan oluştu, onlarıda zaten karşı tarafla konuşarak hallettik. Bazen trafik kazalarını görüyorum adam hep çarpıyor hemde artistlik yapıyor . Tam Maganda yani

Gönderen: küçükDOĞAN
Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 18:05
insanların her geçen sene birbirlerine olan güvenleri azalmaya başladı ve bencellikleri artarak ilerlemeye başladı kaldırımda yürürken özellikle şehrin merkezinde (şehrin kaldrımlarınında dar olması da başka etken) insanlar birbilerine yol vermek istemiyorlar dar kaldırımlarda yolun ortasında yavaş adımlarla ilerleyip insanları sinirlendiriyorlar tıpkı trafikte olduğu gibi ve yüzlerinden düşen bin parça ekonomik kriz ve yaşam mücadelesinin zorlaşması işsizlik vs bu etkenleri artırıyor herkes suçu başka tarafa atmaya çalışıyor ve magandalıkta haliyle artıyor ne diyim umarım bizim çocuklarımız ve torunlarımız ileride daha mutlu yaşar 

-------------
NAM-I DEĞER ESKİŞEHİR

Gönderen: emrahes
Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 19:36
magandalık, apachilik hepsi bolca var memleketimde. sadece eskişehirde degil. arabayla gezenler, unili kızlara saranlar. tribunlerde , caddelerde, heryerde bolca var.  ne bu magandalıgın , nede eskişehir trafiginin çözümü YOK.

-------------
DK

Gönderen: Onur26
Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 19:45
yalnız bu apaçhi gençliğe acıyorum yazık ya ne hallere giriyorlar şu memleketin gençliği bu hale gelmemeli...

-------------
Bir gün mutlaka güler şehrine ihanet etmeyenler...

Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 20:06
herkes boşa yazıyor..
sabah 5 te deplasmana giderken içip içip yağma yapan biziz.. hatta örneği geçen haftaki bolu deplasmanı..(önceki senelere gitmeye gerek yok)
bir takımı yenince arabaları durdurup içinde çocuk varmı yokmu demeden salak salak sallamalar bizde.
maça Atatürk stadına giderken küfür ede ede gitmek bizde.
her maçta rant kavgası yapmak bizde.
tramvay yolunu tıkamak bizde..
bıçaklamak bizde.
sivasa giderkenbir sürü savaş aleti yakalatmak bizde.
2-3 arkadaş yanyana gelince BEN ESESİN ŞU GRUBUNDANIM SENİN A.. diyecek kadar erkeklik bizde.
bedava verilen bilet ve kombineleri satmak bizde..
kalkmış maganda kim araştırıyoruz..
AHA BİZİZ . EN ÇOK MAGANDALIGI ELEŞTİREN ESES TARAFTARININ ARASINDA ÇOK   MAGANDA VARDIR ..  BUNLARI ENGELLEMEYENLERDE MAGANDADIR.
ADAM AÇIKTA KIZLARIN YANINDA KÜFÜR EDİYOR BAGIRIYOR HERKES GÜLÜYOR.. BU MAGANDALIĞA DESTEKTİR.
bak biraz sonra sen nasıl dersin bize diye küfür eden magandalar olacak..
SONRA EN İYİ TARAFTARIZ...
heee en iyi taraftarız.. hatta inönüde tüm beşiktaşlıları susturduk.. kadıköyde tüm feneliler eseslilerden korkup bağıramadılar .. Ali sami yende gsliler korkup maça gelemediler.. çünkü biz iyi taraftarız.. iyi destekleriz..
heee tamam ..
öyleyse saldıralım trafik magandalarına.. en kötü onlar.. biz harikayız.. dünyanın 8 harikası..
harikaya bak 1354564515354 ayrı grup hepside birbiriyle kavgalı.
hepsinede bedava bilet ve kombine geliyor(sakın gelmiyor demesin kimse) hepsi rantın peşinde.
yönetim ise eş dost akrabalarına kombine çıkmadan kombine dagıtsın..
HAKANDA GEÇEN SENEKİ KOMBİNE TAKSİT.BORCUNU 2 AY ÖNCE ÖDEYEBİLSİN
heee trafik magandası var.. tamam kabul trafiğe ölümm... tüm sürücüler kötü...
iyiki biz varız.
ya bizde olmasaydık???

-------------
nerde kalmıştık?

Gönderen: gok26
Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 21:04
Bende en çok maganda yayalara uyuz oluyorum. Yahu adama kırmızı ışık yanıyor, trafik akıyor, adam hop sağına soluna falan bakmadan atlıyor yola, bide bunları çoğu telefonla konuşurken yapıyor. Sonra adama çarpınca sen suçlu oluyorsun gelip dava açıyorlar bide..
Bide telefonla konuşurken 2. işi yapamayan adamlar var, adamın kulağında telefon sağa mı dönsem, sola mı dönsem vb. 10 saat düşünüyor. Arkada kafayı yiyorsun sende..

Gönderen: menderes26
Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 21:08
atatürk meslekde okuyorum.okul çoğunluk maganda dolu son senem ki allahtan ğişman oldum ama elden bişi gelmiyor.takılmıyacaksın kimseyle gidip geleceksin okula

-------------
http://www.facebook.com/group.php?gid=50079368890

facebooktaki espana sayfası

Gönderen: es_emre26
Gönderi tarihi: 24/Tem/2010 saat 21:11
Birkan ben de Atatürk Meslek'te okumuştum ama pislik fazla yoktu benim okuduğum zamanlarda.Ama şunu iyi bil imam Hatip Lisesi kadar pis olamaz okulumuz.Smile

Alıntı yapılan Ati_Kaan

Seri davranırsa trafik akar.Nedense aracı kaldırması 10 saniye sürüyor.Bazıları hiç kaldıramıyor,gidip gerekeni yapmamaya çalışmak için cinnet geçiriyorsunuz.

Acemi şoförlerin trafiğe çıkma hakkı yok mu ? LOL Nasıl tecrübe edinecek adam ? Tongue

-------------
Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com - http://www.felsefesis.com

Gönderen: KOLBÜKEN
Gönderi tarihi: 25/Tem/2010 saat 00:24
Alıntı yapılan wolfalone3839404142

herkes boşa yazıyor..
sabah 5 te deplasmana giderken içip içip yağma yapan biziz.. hatta örneği geçen haftaki bolu deplasmanı..(önceki senelere gitmeye gerek yok)
bir takımı yenince arabaları durdurup içinde çocuk varmı yokmu demeden salak salak sallamalar bizde.
bıçaklamak bizde.
2-3 arkadaş yanyana gelince BEN ESESİN ŞU GRUBUNDANIM SENİN A.. diyecek kadar erkeklik bizde.
AHA BİZİZ . EN ÇOK MAGANDALIGI ELEŞTİREN ESES TARAFTARININ ARASINDA ÇOK   MAGANDA VARDIR ..  BUNLARI ENGELLEMEYENLERDE MAGANDADIR.
ADAM AÇIKTA KIZLARIN YANINDA KÜFÜR EDİYOR BAGIRIYOR HERKES GÜLÜYOR.. BU MAGANDALIĞA DESTEKTİR.
heee en iyi taraftarız.. hatta inönüde tüm beşiktaşlıları susturduk.. kadıköyde tüm feneliler eseslilerden korkup bağıramadılar .. Ali sami yende gsliler korkup maça gelemediler.. çünkü biz iyi taraftarız.. iyi destekleriz..
heee tamam ..
öyleyse saldıralım trafik magandalarına.. en kötü onlar.. biz harikayız.. dünyanın 8 harikası..
hepsinede bedava bilet ve kombine geliyor(sakın gelmiyor demesin kimse) hepsi rantın peşinde.
iyiki biz varız.
ya bizde olmasaydık???

Clap

-------------
Ayder ruhuyla KIZILCIKLI Gururuyla artık KAPALIDA...

Gönderi tarihi: 25/Tem/2010 saat 00:33
Alıntı yapılan Ati_Kaan

Alıntı yapılan ccigarr

Pardon ?
Şehir içi hız limiti varmış,biz Atatürk Caddesinde 100'le mi gidiyoruz ? Ne dediğime kulak verdikten sonra konuşursanız daha iyi olur.Asıl magandalık anlamadan konuşmak.

Şehirde bazı yerlerde neredeyse 50 metrede bir ışık var.Trafiğin akmasını sağlamak herkesin görevidir.Kimsenin geç kalkmak,arkadaki araçların geçmesine izin vermemek,arkasındaki araçları tınlamamak gibi lüksü yok.Herkes istediği yere gitmesi için birbirine yardımcı olması lazım.Öndeki araçlar hızla yol alırsa Kırmızı ışık yanana kadar daha fazla araç geçer.Bunu anlayamamak zor.

Tabakhaneye yetişmesem de gün içinde neredeyse arabadan inmiyorum.O yüzden ne çektiğimizi biz biliyoruz.Siz 30'la gidin,hayır dua alırsınız.

Hayır dua almam Kaan geçebiliyosan geçiceksin yol istemiyceksin madem işin acele ben normal gidişimi yaparım yolda arkadaki de geçebilirse geçer umurumda olmaz kurallara göre hareket ederim sen hızlı gideceksen sollama diye bişey var mecburmuyum ben sen hızlı gitmek istiyosun diye hızlı gitmeye trafiktede arkamdan geçmek için sellektör yapana gıcık olurum inadına yol vermem. Big%20smile

-------------

Gönderi tarihi: 25/Tem/2010 saat 00:35
Var tabii Emrem,sabah ezanıyla,sabah trafiği boşluğuSmile
Yavaş yavaş, ısınma turları..
Yahu dün başlık açtık,sırasıyla okurken,Gereksiz başlık magandası olduğumu düşünürken,olmadığım anlaşılmış neyse,ilerki sayfalarda...
-Maganda sadece trafikde yok
-Maganda sadece tribünlerde,deplasman yollarında yok,tabii onlarda maganda ayrı konu.
Magandalara,çağıımızın genç apaçilerinide katalım,onlarada ben genç ama kişiliğini bulamamış "üniversiteli olmuş,okullu olmuş,olmamış farketmiyor" insanlar diyorum,kendilerini öcüleştirmek için nasılda uğraşıyorlar...

-------------

Gönderi tarihi: 25/Tem/2010 saat 00:54
1 haftadır kuryeliğe başladım,"yatmakla,zaman geçmiyor" o rampalara dikkat etmeden park eden üç kişiyle tartıştım;
-Biri, dayı ben arabamın yanındayım zaten dediOuch ayrılıp giderken,aracını rampadan geri alıyorduAngry
-Biri,benle beraber küfür etti,bir baktım araç sahibi kendisi "ArtistAngry"
Hakkaten arkadaşlar,her şekil magandalara duyarlı olalım ama engelli arkadaş ve kardeşlerimiz için daha hassas,daha duyarlı olalım...

-------------

Gönderen: esesozgur
Gönderi tarihi: 25/Tem/2010 saat 01:50
Alıntı yapılan turker

--

Doğa Kaya arabasını (mini couper) koray aslan'a sattığında bankaya geldi hayrola  niye sattın arabayı yeni mi alacan dedim

Yok be abi Eskişehirde arabaya mı binilir heryer çukur araba haşat oluyor cevabını aldım.
Harbidende öyle.Heryerde bir kazı çalışması hop yapıyorlar haftaya bakıyorsun 2 metre ötesini yine kazmışlar asfaltlar yama içinde...

2 li park edenlere bende sinir oluyorum.
Size bir anımı anlatayım... bir gün sivrihisar caddesindeki opet in önünde dikiliyorum araba dörlüleri yakıp 2.sıraya yanaştı arkasından gelende yanına 3.sıra yaptı tam bu sırada arkadan gelen polis arabası 3.sıra yapanın yanına yanaşarak 4.sıra yaptı ve hoperlörden bağırdı HAdi bakalım bende buraya yanaştım arabalar nasıl geçecek eylem mi yapıyonuz yolu kapıyorsunuz.diye bağırınca ben ve etrafımdakiler gülmekten adeta bayılacaktık.

-------------
Hayatta 2 şeye güvenirim;biri aynaya baktığımda gördüğüme diğeri yukarı baktığımda göremediğime..
Sagopa

Gönderen: cliperinesk
Gönderi tarihi: 25/Tem/2010 saat 02:07
Kırım caddesi eskişehirin en güzel yolu şuanda bence

-------------

Gönderi tarihi: 25/Tem/2010 saat 02:33
Alıntı yapılan esesozgur

Alıntı yapılan turker

--

Doğa Kaya arabasını (mini couper) koray aslan'a sattığında bankaya geldi hayrola  niye sattın arabayı yeni mi alacan dedim

Yok be abi Eskişehirde arabaya mı binilir heryer çukur araba haşat oluyor cevabını aldım.
Harbidende öyle.Heryerde bir kazı çalışması hop yapıyorlar haftaya bakıyorsun 2 metre ötesini yine kazmışlar asfaltlar yama içinde...

2 li park edenlere bende sinir oluyorum.
Size bir anımı anlatayım... bir gün sivrihisar caddesindeki opet in önünde dikiliyorum araba dörlüleri yakıp 2.sıraya yanaştı arkasından gelende yanına 3.sıra yaptı tam bu sırada arkadan gelen polis arabası 3.sıra yapanın yanına yanaşarak 4.sıra yaptı ve hoperlörden bağırdı HAdi bakalım bende buraya yanaştım arabalar nasıl geçecek eylem mi yapıyonuz yolu kapıyorsunuz.diye bağırınca ben ve etrafımdakiler gülmekten adeta bayılacaktık.
Polisin tepkisi güzelSmile ama keşke yazmaya başlasaymış,ana yoldaki aykırı parklara sağlamından bir kaç tane yazsalar zaten yine sağlamından kesilimeye başlar o park etmeler ama yapmıyorlar...
Çünkü onlarda Devlet memuru,en alt kademesinden hemdeConfused

-------------

Gönderen: SSenSiS
Gönderi tarihi: 25/Tem/2010 saat 02:57
    esk dekı trafıgın nasıl oldugunu suruculerın nasıl davandıgını bılmenın en iyi yolu baska bır sehıre gıtmektır gelın ankaraya mesela kac senedır burada araba kullanıyorum burada esk de olmayan seyleri ogrenme fırsatım oldum
  Mesela ankarada sinyal vermek yasaktır. Sinyal arabada fazlalık olarak gorulur sonuc  trafıktekı 100 ankaralı aractan sadece 3- belkı 5 ama 5 i gecmez aracın sınyal kullandıgını gorursunuz.
  ıkıncı olarak ankarada bır kavsaga yaklastınız mesela ışık kırmızı dıkkat ettım benımle bırlıkte bekleyenlere eller otomatıkman her seyı bırakıp kornanın ustune konuyor. kırmızıdan tam yesıle gecmeye herhalde saliseler kala kornolar forra ne oluyo dedım ılk zamanlar sonra baktım hadı ısık yandı gıtsene demekmıs yahu dur tamam araba hemen 1. sanıyede 100 km hıza ulasmıyokı dedınmı hadı hadı denır.
  Gene ışıklardayız bu turkıyede ankaralı kuralı dıye gecen bır durum gene ısıklardayız kavsaktayız tamam gene kırmızı yanıyor saga sınyal vermısım beklıyorum yesıl yansın donucem korna calıyo arkamdakı alla alla kırmızı yanıyo saha ayrı bır donus ıcın yanan yesıl ısıkta yok hayırdır bırader dıyosun ne hayırı donsene nıye beklıyon alla alla aga kırmızı yanıyo eee dıyoo kımızı durulur hanı dıyosun burası ankara saga donuslerde kırmızıya bakmıyacakmıssın sonra dıkkat ettım hakıkaten hıc bır ankaralı kırmızıda yansa saga donusllerde durmuyor durursan ya dayak yersın yada kufur orası kesın.
  daha da saymakla bıtmez esk ankaradan bu konuda cok cok ılerı bu konuda gorus yaza bılmek ıcın sehrı kotulemeden once baska kentlerın trafıgınde zaman gecırmek ve farkı gormek sart.Wink

-------------
The HoRRoR GRaNDeuR

Gönderen: goethe_minder
Gönderi tarihi: 25/Tem/2010 saat 03:01
Alıntı yapılan SSenSiS

esk dekı trafıgın nasıl oldugunu suruculerın nasıl davandıgını bılmenın en iyi yolu baska bır sehıre gıtmektır gelın ankaraya

ankara'da her arabanın sis lambası ve uzun farları açık olmak zorundadır. böylelikle kolormatik gözlük takmayanların doğal seleksiyona uğramaları sağlanır.

-------------
sezer bizim, sezaryen bir doğum çeşidi, jülyen ise bir hıyar doğrama biçimidir. hırvat sırp birer boydur, bunu bilmeyen gameboydur. heleheöeö

Gönderi tarihi: 25/Tem/2010 saat 05:12

herkes boşa yazıyor..

Hocam konuyla alakasız olsa da yanlışım varsa şimdiden özür diliyorum.Geçen hafta Bolu deplasmanına Nefer öncülüğünde gidildi ve ben de sizin gibi otobüsteydim.İki gereksizin aşırı alkolü yüzünden (bizden değiller) sadece tartışma yaşandı.

Ama her zamanki gibi gidip geldik.Herhangi bir yağma yapılmadı,yapılamaz.Aramızda öyle insanlar yok Smile

-------------
Nefer

Gönderi tarihi: 25/Tem/2010 saat 07:16
biliyorum neferden olmadıgını ama benzinllikte oyuncak çalmaya kalktı adam yalvara yalvara bıraktırdı..

-------------
nerde kalmıştık?

Gönderi tarihi: 25/Tem/2010 saat 10:24
Doğrudur öyle bir hayvanlık yapmak isteyen olmuştur.Ama temin ederim bizimle bir alakası yok.Murat Diri o durumu görseydi ki sinirliydi,iyki görmemiş...

-------------
Nefer

Gönderen: simurg4844
Gönderi tarihi: 25/Tem/2010 saat 15:02

herkes boşa yazıyor..
bıçaklamak bizde.
heee tamam ..
iyiki biz varız.
ya bizde olmasaydık???

hakan çitil  bir çok insanın  duygularına tercüman olmuş.... sağolasın..

-------------
SENİ YALNIZ BIRAKIR   MIYIZ SANDIN?/ Aklın en büyük yanılgısı, olayları istediğimiz şekilde göstermesidir.

Gönderen: scarface_hkna
Gönderi tarihi: 25/Tem/2010 saat 16:26
Herkes trafikten muzdarip olduğu için trafiği anlatmış. Bende Kütahya cd. sinden muzdaribim. Bilindiği gibi Büyükerşen Kütahya cd. sine meyhanelere ruhsat verdi. Kütahya cd. sinde bir sürü aile oturmaktadır. Özellikle akşam saat 9 dan sonra caddede huzur kalmıyor.

Bizim o caddede bakkal var. 21.00 sularında kapatıyoruz dükkanı. Nedeni karşıdaki meyhanenin huzursuzluk çıkartması. Üst katta oturan 15-16 yaşlarında bir kız geceleri neler duyduğunu anlatmıştı. Her türlü küfür, ahlaksızlık, kavga oluyor caddede. Büyükerşen  bir çok güzel olay gerçekleştirdi göğsümüzü kabarttı. Ancak Kütahya cd. si esnafı ve sakinleri durumdan çok şikayetçi.

-------------
Takımların karakterlerini yöneticiler ve futbolcular değil,taraftarlar belirler.

Gönderi tarihi: 25/Tem/2010 saat 16:40
Alıntı yapılan SSenSiS

esk dekı trafıgın nasıl oldugunu suruculerın nasıl davandıgını bılmenın en iyi yolu baska bır sehıre gıtmektır gelın ankaraya mesela kac senedır burada araba kullanıyorum burada esk de olmayan seyleri ogrenme fırsatım oldum
  Mesela ankarada sinyal vermek yasaktır. Sinyal arabada fazlalık olarak gorulur sonuc  trafıktekı 100 ankaralı aractan sadece 3- belkı 5 ama 5 i gecmez aracın sınyal kullandıgını gorursunuz.
  ıkıncı olarak ankarada bır kavsaga yaklastınız mesela ışık kırmızı dıkkat ettım benımle bırlıkte bekleyenlere eller otomatıkman her seyı bırakıp kornanın ustune konuyor. kırmızıdan tam yesıle gecmeye herhalde saliseler kala kornolar forra ne oluyo dedım ılk zamanlar sonra baktım hadı ısık yandı gıtsene demekmıs yahu dur tamam araba hemen 1. sanıyede 100 km hıza ulasmıyokı dedınmı hadı hadı denır.
  Gene ışıklardayız bu turkıyede ankaralı kuralı dıye gecen bır durum gene ısıklardayız kavsaktayız tamam gene kırmızı yanıyor saga sınyal vermısım beklıyorum yesıl yansın donucem korna calıyo arkamdakı alla alla kırmızı yanıyo saha ayrı bır donus ıcın yanan yesıl ısıkta yok hayırdır bırader dıyosun ne hayırı donsene nıye beklıyon alla alla aga kırmızı yanıyo eee dıyoo kımızı durulur hanı dıyosun burası ankara saga donuslerde kırmızıya bakmıyacakmıssın sonra dıkkat ettım hakıkaten hıc bır ankaralı kırmızıda yansa saga donusllerde durmuyor durursan ya dayak yersın yada kufur orası kesın.
  daha da saymakla bıtmez esk ankaradan bu konuda cok cok ılerı bu konuda gorus yaza bılmek ıcın sehrı kotulemeden once baska kentlerın trafıgınde zaman gecırmek ve farkı gormek sart.Wink

Angaranın neyi meşhurdur...

Cevap : Magandası

Eskişehirin gözünü seveyim hakkaten Ankara günlerim geldi aklıma kesinlikle Eskişehirimde maganda yok önceki sözlerimi geri alıyorum...

-------------

Gönderen: esroot
Gönderi tarihi: 25/Tem/2010 saat 17:03
Trafik her geçen gün çekilmez hal alıyor... Özellikle cumartesi günleri araba kullanmak bunalım haline geldi... Burada İl emniyetine çok iş düşüyor ancak korulan hiç bir kural uygulanmıyor dersek yeridir. Trafiğin yoğun olduğu Sivrihisar, Yunusemre, Cengiz Topel, Muttalip Caddeleri'nde duraklamayı bırakın insanlar iki sıra park ediyorlar. Haliyle de akan trafik tek şeride düşüyor. Dörtlüleri yakıp durmak iş değil bu konuda vatandaşımızın bilinçli olması şart, tabi polisin de biraz sıkması gerek... Bu konuda açıkçası emniyetin işini düzgün yaptığına inanmıyorum. Avrupa'da tek bir sokakta bile eksik olmayan yol çizgileri, tanımlama ve işaretler malesef bizim şehirimizde hiç bir cadde ve sokağımızda mevcut bile değil. Maliyet bile gerektirmeyecek bu sorun bile neden çözülmez anlamıyorum...

Diğer bir konu caddelerin yetersizliği. Şehrimizi Kuzey-güney olarak bağlayan cadde sayısı çok az. Acilen gelecek yıllar düşünülerek bir yerlerin istimlak edilmesi ve ulaşımın gözden geçirilmesi gerekiyor...

Tüm bunlar birleşince trafikte herkes sinirli, gergin ve aceleci olduğu için de kazalara ve gereksiz tartışmalara el açmış oluyoruz...

Bir an önce gereken neyse valilik, belediyeler ve emniyet bir araya gelmelidir. İl trafik komisyonunca alınacak kararlar kağıt üstünde kalmamalı ve uygulamaya titizlikle riayet edilmelidir.

-------------
Kalsada son nefes yinede Es-ES

Gönderi tarihi: 25/Tem/2010 saat 17:15
hele o akşam vakitleri 6-7-8 gibi cenegiztopelei yunusemreye, atatürk caddesine girdiyseniz öldünüz demektir

-------------
Biz sahadaki sen;
Sen tribündeki biz..

Gönderen: turker
Gönderi tarihi: 25/Tem/2010 saat 20:56
Bir mangandalık örneğimiz; yer Atatürk Olimpiyat Stadı önü

-------------
Küfür ve hakaret lümpenliğin, üretimsizliğin, değilse acizliğin belirtisidir.

BKaldırıŞ

Gönderen: civileng
Gönderi tarihi: 26/Tem/2010 saat 00:56
Alıntı yapılan esroot

Trafik her geçen gün çekilmez hal alıyor... Özellikle cumartesi günleri araba kullanmak bunalım haline geldi... Burada İl emniyetine çok iş düşüyor ancak korulan hiç bir kural uygulanmıyor dersek yeridir. Trafiğin yoğun olduğu Sivrihisar, Yunusemre, Cengiz Topel, Muttalip Caddeleri'nde duraklamayı bırakın insanlar iki sıra park ediyorlar. Haliyle de akan trafik tek şeride düşüyor. Dörtlüleri yakıp durmak iş değil bu konuda vatandaşımızın bilinçli olması şart, tabi polisin de biraz sıkması gerek... Bu konuda açıkçası emniyetin işini düzgün yaptığına inanmıyorum. Avrupa'da tek bir sokakta bile eksik olmayan yol çizgileri, tanımlama ve işaretler malesef bizim şehirimizde hiç bir cadde ve sokağımızda mevcut bile değil. Maliyet bile gerektirmeyecek bu sorun bile neden çözülmez anlamıyorum...

Diğer bir konu caddelerin yetersizliği. Şehrimizi Kuzey-güney olarak bağlayan cadde sayısı çok az. Acilen gelecek yıllar düşünülerek bir yerlerin istimlak edilmesi ve ulaşımın gözden geçirilmesi gerekiyor...

Tüm bunlar birleşince trafikte herkes sinirli, gergin ve aceleci olduğu için de kazalara ve gereksiz tartışmalara el açmış oluyoruz...

Bir an önce gereken neyse valilik, belediyeler ve emniyet bir araya gelmelidir. İl trafik komisyonunca alınacak kararlar kağıt üstünde kalmamalı ve uygulamaya titizlikle riayet edilmelidir.
  Söylediğin herşeye katılıyorum biri hariç kardeşim... Ukome kararları uygulanmıyor diye söyleyip duruyor herkes ki bencede uygulanailse mükemmel olur fakat eğer belediye'ler park sorununu çözebilmek için otopark imalatını gerçekleştiremezse insanlar araçlarını nereye park edecekler? Sayın Büyükerşen önce otopark yapsın sonra katı bir şekilde Ukome kararlarını uygulasın...(Hem bu otoparkların ücretleri de Eskişehirspor'umuza katkı yapabilir.)

Gönderen: EsEsuLan!
Gönderi tarihi: 26/Tem/2010 saat 01:01
Alıntı yapılan turker

Bir mangandalık örneğimiz; yer Atatürk Olimpiyat Stadı önü

Güzel durmuş gerçekten cuk diye oturmuş Atatürk Olimpiyat Stadına ..
Paylaşım için teşekkürler ..

-------------
İNADINA NEFER
Bazen Sevinç,Bazen Keder ..

Gönderen: fossa dei leoni
Gönderi tarihi: 26/Tem/2010 saat 02:13
neden sadece trafik..viva cafenin ordaki garanti atm si ki yen iyapılmış  ama üstüne spreyle siyasi parti adı yazılmış ve bunun gibi çok örnek var

Gönderen: alyans999
Gönderi tarihi: 26/Tem/2010 saat 02:27
 Eskiden sprey mi vardı çamurla yazıyordukBig%20smile Söğütlüçeşmenin orada yıllarca kaldı yazı.

-------------
S.nalbant

Gönderen: DeMo_eSk
Gönderi tarihi: 26/Tem/2010 saat 11:23

Alıntı yapılan fossa dei leoni

neden sadece trafik..viva cafenin ordaki garanti atm si ki yen iyapılmış  ama üstüne spreyle siyasi parti adı yazılmış ve bunun gibi çok örnek var

yeni yapılan tüm köprü ve bat-çıklarda siyasi parti isimleri yazıyor.

-------------

Gönderen: esroot
Gönderi tarihi: 26/Tem/2010 saat 17:37
Allah'tan geçitlerdekileri boyadılar da temizlendi... Güzelim devlet malından ne isterler anlamam... Hala düşüncesini ve aşkını duvarlara anlatan insanlarımız var ne yazık ki...

-------------
Kalsada son nefes yinede Es-ES

Gönderen: moritanya
Gönderi tarihi: 26/Tem/2010 saat 18:19
Bir de belediyelerin vatandaştan topladığı vergilerle yaptığı oturaklara isim kazıyan, kıran, boyayan vs. yapan kişilerde magandadır.İnsan diyesim de gelmiyor artık.

-------------
En güzel siyah en güzel kırmızı.

Gönderen: since65
Gönderi tarihi: 26/Tem/2010 saat 18:46
 Bir maganda örneği de benden:
 Geçen hafta tam Köprübaşı Y.Kredi'nin önündeki köşede, önümde yürüyen muhtemelen Ray-Ban siyah gözlüklü, Vakko eşarplı,tam tekmil makyajıyla saygın bir hanımefendi görünümündeki bayana elinden tuttuğu beş yaşlarındaki şirin mi şirin kızı yediği gofretin boş kağıdını annesine uzatarak " anne bunu ne yapayım" diye sordu. Hanımefendinin yanıtı "at kızım yere" oldu. Hemen arkalarından yürüdüğüm için eğilip çöpü yerden alıp birkaç metre ilerideki çöp kutusuna atarken boş bulunup "annen çöpe at demek istemişti yavrum" deyiverdim. Hanımefendinin yanıtı çok net ve kararlıydı. " Terbiyesiz, senden mi öğreneceğiz." Başımı öne eğip hiç birşey olmamış gibi devam ettim.

-------------
since1965

Gönderen: fossa dei leoni
Gönderi tarihi: 26/Tem/2010 saat 18:54
ayrıca köpeğini hava atmak için dışarı çıkarıp ..sonrada doktorların yada en işlek yerlerin ortasına pisliğini bırakanlarıda eşrefle:) kınıyorum...bu millet mecbur değil sizin köpeğinizin pisliğine basmaya...not:yanında poşet bulundurup temizleyenleri tenzih ediyorum..

Gönderen: Berkay ÇİFTER
Gönderi tarihi: 26/Tem/2010 saat 20:18
Alıntı yapılan since65

Geçen hafta tam Köprübaşı Y.Kredi'nin önündeki köşede, önümde yürüyen muhtemelen Ray-Ban siyah gözlüklü, Vakko eşarplı,tam tekmil makyajıyla saygın bir hanımefendi görünümündeki bayana elinden tuttuğu beş yaşlarındaki şirin mi şirin kızı yediği gofretin boş kağıdını annesine uzatarak " anne bunu ne yapayım" diye sordu. Hanımefendinin yanıtı "at kızım yere" oldu. Hemen arkalarından yürüdüğüm için eğilip çöpü yerden alıp birkaç metre ilerideki çöp kutusuna atarken boş bulunup "annen çöpe at demek istemişti yavrum" deyiverdim. Hanımefendinin yanıtı çok net ve kararlıydı. " Terbiyesiz, senden mi öğreneceğiz." Başımı öne eğip hiç birşey olmamış gibi devam ettim.
gene iyi dayanmışsın be abi Smile

-------------

Gönderen: redhell26
Gönderi tarihi: 26/Tem/2010 saat 21:03
Alıntı yapılan scarface_hkna

Herkes trafikten muzdarip olduğu için trafiği anlatmış. Bende Kütahya cd. sinden muzdaribim. Bilindiği gibi Büyükerşen Kütahya cd. sine meyhanelere ruhsat verdi. Kütahya cd. sinde bir sürü aile oturmaktadır. Özellikle akşam saat 9 dan sonra caddede huzur kalmıyor.

Bizim o caddede bakkal var. 21.00 sularında kapatıyoruz dükkanı. Nedeni karşıdaki meyhanenin huzursuzluk çıkartması. Üst katta oturan 15-16 yaşlarında bir kız geceleri neler duyduğunu anlatmıştı. Her türlü küfür, ahlaksızlık, kavga oluyor caddede. Büyükerşen  bir çok güzel olay gerçekleştirdi göğsümüzü kabarttı. Ancak Kütahya cd. si esnafı ve sakinleri durumdan çok şikayetçi.

Bu konunun biran önce çözüme kavuşturulması gerekir. Bizde eski adıyla Kütahya Caddesinde oturuyoruz. Karşımızda meyhane var, balkona çıkıp ailece rahatça oturamıyoruz. Edilen küfürlerin biri bin para, ahlaktan eser yok, neredeyse her akşam ufak tefekte olsa kavga oluyor. Mahalleli olarak imza topladık, şikayet ettik ama yinede bir çözüme ulaşamadık.

-------------
Arkanızda biz varız, biz taraftarlar !...

Gönderi tarihi: 26/Tem/2010 saat 23:14
Demek belediyeye, zabıtaya bizi şikayet eden sizsinizLOL Ne istiyorsunuz kardeşim, iki lokma bir şey yeyip, muhabbet ediyoruz.
Ben de niye bize rahat vermiyorlar diyordumLOL

-------------

Gönderi tarihi: 26/Tem/2010 saat 23:29
Alper Abi, kendini bilipte içine sözümüz yok. Yiyelim, içelim, muhabbet edelim ama kendimizide bilelim. Kendini bilende çıkıyor bilmeyende. Adam kendini bilmeden içiyor, bünye kaldırmıyor sonra veriyor küfürün gözüne gözüne. Ona buna sataşıyor, yoldan geçen kızlara, kadınlara laf atıyorlar. Sizin gibi iki lokma yiyip, adabıyla içip, muhabbet edene saygımız sonsuz abi.EmbarrassedSmile

-------------

Gönderen: ermanbey26
Gönderi tarihi: 26/Tem/2010 saat 23:39
Alıntı yapılan Berkay ÇİFTER

Alıntı yapılan since65

çok iyi bir hayat dersi vermişsin,rayban takmakla medeni olunmaz.

-------------
mecnun bilseydi es es sevgisini,severmiydi hiç leyla zillisini.

Gönderi tarihi: 26/Tem/2010 saat 23:42
Canımsın Barışım, alın bir pırlanta daha camianın membağından hem de... Dayanamadım takılayım dedim... İyi akşamlar olsun. Şunu da söyleyim belki dikkate alırsın bir ağabeyim demişti dersin; muhabbete saygının gereği dil peltekleşmeden bırakmak gerekir. O eleştirdiğin insanlar maalesef içmiyor Barışım...

-------------

Gönderen: Arma İçin
Gönderi tarihi: 26/Tem/2010 saat 23:48
Bedava ya da kapak toplamalı (:D) konserlerde yanına 5-6 kişi ve 1 kızla gelip "Sen bizim kuzene laf atmışın" diye söze başlayıp suçsuz insanlara bıçak çeken zavallılar, etrafına bakıp çaktırmadan yere çöp atanlar ya da herkesin gözü önünde 2 metre ilerideki çöp kutusuna gitmeyip olduğu yere çöp atan ilginç insanlar, işi gücü küfür etmek ve kavga çıkarmak olup maça gelen lafta taraftarlar vb. bir çok maganda çeşitleri var. Allah ıslah eylesin onları...

-------------
22 Haziran 2013

Gönderi tarihi: 26/Tem/2010 saat 23:52
Ne güzel söz söyledin Alper Abi. "Muhabbete saygının gereği dil peltekleşmeden bırakmak gerekir." İşte bu sözü hayatımıza geçirsek sorun kalmayacak. Güzel sözlerin için teşekkür ederim abi. EStanbul'a sevgiler saygılar.

-------------

Gönderi tarihi: 26/Tem/2010 saat 23:58
EStanbul'dan da sen ve senin gibi(HEPİNİZ) camiamızın tertemiz umutlarına sevgiler, başarılar Barışım...

-------------

Gönderi tarihi: 27/Tem/2010 saat 02:01
Trafik magandalarını bayaa işledik.
Düğün magandalarıda yokmu...
Mahallenin bıçkınları,olay çıkartmak için an kollarlar,bilhassa kız tarafının bölgesindeCool
Oğlan tarafında ise,kuru sıkılar takırdayıp durur ama namlusu açılmış olanlarıda vardır!
Hep kötü haber olurlarAngry

-------------

Gönderen: fatihturan
Gönderi tarihi: 27/Tem/2010 saat 04:40
Yıllar evvel Uluönder mahallesinde otururken düğünlerde toprakbastı parası alanlar vardı (bu hoş bir adettir köy düğünlerinde) fakat bu haraca dönmüştü bi dönem sonra, düğün sahibini olay çıkartmakla tehdit ederlerdi. Halen oluyormu bilmem, bunlarda düğün magandasıydı. Bizde camia olarak iki haftada bir düğün yapıyoruz. Umarım bunlar yön değiştirmemişlerdir.Wink

-------------
000001

Gönderen: Berkay ÇİFTER
Gönderi tarihi: 27/Tem/2010 saat 08:42
Alıntı yapılan fatihturan

Yıllar evvel Uluönder mahallesinde otururken düğünlerde toprakbastı parası alanlar vardı (bu hoş bir adettir köy düğünlerinde) fakat bu haraca dönmüştü bi dönem sonra, düğün sahibini olay çıkartmakla tehdit ederlerdi. Halen oluyormu bilmem, bunlarda düğün magandasıydı. Bizde camia olarak iki haftada bir düğün yapıyoruz. Umarım bunlar yön değiştirmemişlerdir.Wink
Bu olay sadece Eskişehirdemi var acaba? Başka şehirlerdeki arkadaşlara sordum böyle birşey yok

-------------

Gönderi tarihi: 01/Ağu/2010 saat 01:22
ENGEL SİZSNİZ
http://video.cnnturk.com/2010/haber/7/13/engelliler-mebi-protesto-etti - http://video.cnnturk.com/2010/haber/7/13/engelliler-mebi-protesto-etti
http://video.cnnturk.com/2010/haber/5/27/engelli-cocugun-ailesi-daha-fazla-dayanamadi - http://video.cnnturk.com/2010/haber/5/27/engelli-cocugun-ailesi-daha-fazla-dayanamadi
http://video.cnnturk.com/2010/haber/7/2/engelli-icin-yapilan-rampa-ortaligi-karistirdi - http://video.cnnturk.com/2010/haber/7/2/engelli-icin-yapilan-rampa-ortaligi-karistirdi
http://video.cnnturk.com/2010/haber/5/27/engelli-cocugun-ailesi-daha-fazla-dayanamadi -  
http://video.cnnturk.com/2008/haber/12/4/15-dakikaligina-engelli-oldular - http://video.cnnturk.com/2008/haber/12/4/15-dakikaligina-engelli-oldular Clap

Gerçi görüntüler şehrimin dışından ve her şekilde bunları yapanlar, benim için maganda ötesidir,Devlet kurumundan,apartman sakinlerine kadar...
Kaldırım RAMPALARINA DİKKAT EDELİM Lütfen.

-------------

Gönderen: kızıl şimşek
Gönderi tarihi: 01/Ağu/2010 saat 10:19
Düğün konusu açılmış da...Sokak düğünleri...
15 metrekarelik bir alanda toplanmış olan konuklar için koca koca hoparlörler getirmenin ne anlamı var?? Laila'dan Reina'dan daha gürültülüdür kesin. Resmen görgüsüzlük bu. Bizim apartmanda yaşlı teyzesi de var, bebekleri de var, işten gelmiş azıcık kafa dinlemek isteyeni de var. Siz bir sünnet yapacaksınız diye 100'lerce haneyi böyle gece 1'e kadar rahatsız etmeye hakkınız var mı?

Geçen gün çok yakınımızda yine düğün yapıldı ama ses sistemi KURULMADI!! Güzelce davullu zurnalı, (arabesk, pop falan değil halk oyunlarıyla) 10 milyon desibel olmadan, HOPARLÖRSÜZ mis gibi yaptılar. Gidip ellerinden öpecektim görgüsüzlük yapmadıkları için, insan gibi düğün yaptıkları için.

Onlar gibi olsa haftada 2-3 düğün çekilir de; iğrenç pop-arabesk şarkılarına 1000 desibel seste tahammül mümkün değil.

-------------
ES-ES

Gönderen: es_formen
Gönderi tarihi: 01/Ağu/2010 saat 11:11
Alıntı yapılan kızıl şimşek

15 metrekarelik bir alanda toplanmış olan konuklar için koca koca hoparlörler getirmenin ne anlamı var?? Laila'dan Reina'dan daha gürültülüdür kesin. Resmen görgüsüzlük bu. Bizim apartmanda yaşlı teyzesi de var, bebekleri de var, işten gelmiş azıcık kafa dinlemek isteyeni de var. Siz bir sünnet yapacaksınız diye 100'lerce haneyi böyle gece 1'e kadar rahatsız etmeye hakkınız var mı?

Geçen gün çok yakınımızda yine düğün yapıldı ama ses sistemi KURULMADI!! Güzelce davullu zurnalı, (arabesk, pop falan değil halk oyunlarıyla) 10 milyon desibel olmadan, HOPARLÖRSÜZ mis gibi yaptılar. Gidip ellerinden öpecektim görgüsüzlük yapmadıkları için, insan gibi düğün yaptıkları için.

Onlar gibi olsa haftada 2-3 düğün çekilir de; iğrenç pop-arabesk şarkılarına 1000 desibel seste tahammül mümkün değil.
senin gibi düşünenler yüzünden ne örf kaldı ne adet.komşuluk desen zaten bitmiş.ne var ki biraz anlayış göstersen.bir aile düşün ki hayatı boyunca yapacağı düğün sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

-------------
krasny molnya

Gönderen: es_formen
Gönderi tarihi: 01/Ağu/2010 saat 11:18
Alıntı yapılan ermanbey26

Alıntı yapılan Berkay ÇİFTER

Alıntı yapılan since65

çok iyi bir hayat dersi vermişsin,rayban takmakla medeni olunmaz.
yerinde olmak istemezdim;zira bu asabiyetle atardım porsuğun en derin yerine.konumuz magandalık ya o bakımdan bende magandayım galiba.

-------------
krasny molnya

Gönderi tarihi: 01/Ağu/2010 saat 11:19
Alıntı yapılan es_formen

senin gibi düşünenler yüzünden ne örf kaldı ne adet.komşuluk desen zaten bitmiş.ne var ki biraz anlayış göstersen.bir aile düşün ki hayatı boyunca yapacağı düğün sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

Düğünler eğlenmek için değil mi benim anlamadığım adam en mutlu gününde niye arabesk müzik çaldırır yada angaralı bilmemnelerin oyun havalarını iğrenç sözleri olan şarkılar düğünde açın kızlar arayı salıyom kobrayı diyor herkezde karısını kızını salmış ortaya oynatıyor mide yok bazılarında yoksa tabi yapılsıneğlenceler düğünler haddini bildikten sonra

-------------

Gönderen: enes1965
Gönderi tarihi: 01/Ağu/2010 saat 11:20
Alıntı yapılan es_formen

Örf adet 1000 desibellik hoplarlörle düğün yapıncamı oluyor?Evren abi çok güzel yazmış en iyisi davullu zurnalı arabesk pop değil halk oyunlarıyla hoparlörsüz düğün.

-------------
Bir yüreğim var benim , birde sevdam !    

Gönderen: nightmare26
Gönderi tarihi: 01/Ağu/2010 saat 11:32
Her magandayla başa çıkabilirim ama Pitbulla gezen magandalardan acayip tırsıyorum Big%20smileBig%20smileBig%20smileO hayvan beni çok tırsıtıyor,Eskişehirde Pitbull yasaklansın Big%20smile

-------------
Pilavıda benden hey Allah...ESESES KİKİKİ ESKİ ESKİ ES

Gönderen: Esparta _yigit
Gönderi tarihi: 01/Ağu/2010 saat 11:37
Alıntı yapılan nightmare26

Her magandayla başa çıkabilirim ama Pitbulla gezen magandalardan acayip tırsıyorum Big%20smileBig%20smileBig%20smileO hayvan beni çok tırsıtıyor,Eskişehirde Pitbull yasaklansın Big%20smile

O konuda yalnız değilsin, bunu bil Big%20smile
Sadece Eskişehir'de değil bu canavarların tüm dünyada yasaklanıp topluca imha edilmeleri gerekir.

-------------
ÇUFF ÇUFF HEEY..

Gönderi tarihi: 01/Ağu/2010 saat 11:42

Sorun zavalli hayvanlarda degil,sorun onlari yanlis egiten ve agrasiflestiren  hayvanlarda ....

-------------

Gönderen: Arma İçin
Gönderi tarihi: 01/Ağu/2010 saat 11:45
Alıntı yapılan köfteci

Sorun zavalli hayvanlarda degil,sorun onlari yanlis egiten ve agrasiflestiren  hayvanlarda ....

Abi ben de öyle düşünüyordum aslında. Öyle eğitilmemeleri gerek falan diye ama o köpeklerin doğasında varmış saldırganlık. Öyle duymuştum. O hayvan bir köpek değil gibi geliyor bana. Atalarına bakacak olursak ilginç bir kırmadır o hayvan (:

-------------
22 Haziran 2013

Gönderen: moritanya
Gönderi tarihi: 01/Ağu/2010 saat 11:46

TBMM Türkiye'deki pitbulların toplatılmasıyla ilgili yasa çıkarmıştı güya.Sokağa ne zaman çıksam pitbulunu gezdirenleri görebiliyorum.

-------------
En güzel siyah en güzel kırmızı.

Gönderi tarihi: 01/Ağu/2010 saat 11:49
Köpek sahibine göre havlarCool
Hep At sahibine göre kişniyecek değil yaBig%20smile

-------------

Gönderen: EsAtaEs
Gönderi tarihi: 01/Ağu/2010 saat 11:53

sokakta düğün yapmak örf adet değil insanın insana yapabileceği en büyük saygısızlıktır  resmen eziyet çekiyoruz ZORUNLU olarak .

-------------
Biz Eskişehirliyiz Oley

Sayfayı yazdır | Close Window

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2008 Web Wiz - http://www.webwizguide.com