eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Şehrimin Magandaları..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 910111213>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
Online Durum: Offline
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2010 saat 11:55
Sevgili Murat,tabiiki her cins köpeklerin evvelden gelme genetik özelliklerine sahip ,mesela Huskyler kurttan dönme olduklari icin bir koyun sürüsü gördüklerinde saldirmayacaklarin garantisi yoktur ,maalesef bir baska sorunda bizde televizyonda herhangi bir köpek filmi oynadiktan sonra o cinsin satisinda patlama görülür.bilgisiz bilincsiz,egitimsiz yetistirici ve bakimcilarin elinde maalesef ama tabiiki Bittbull özellikleri arasinda saldirgan 1,5 tonluk bir isirim gücüne sahip ve baska köpeklere nazaran isirdigi yeri birakmadan santim santim cenesini ilerletmesi göz ardi edilmemesi gerekli...Nihayi sonuc:Egitim,egitim ve yinede egitim derim....Smile
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2010 saat 11:59
Alıntı yapılan 26_26_26

Köpek sahibine göre havlarCool
Hep At sahibine göre kişniyecek değil yaBig%20smile
Ahmet abi baslik icin tesekkürler,fakat memlekette sirf trafik ve dügün magandasi varsa sorun degil ....LOL
Yukarı
kızıl şimşek Liste gör
Deneyimli Yazar

Evren
Yer: Eskişehir
  Alıntı kızıl şimşek Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2010 saat 12:37
Alıntı yapılan es_formen

[
senin gibi düşünenler yüzünden ne örf kaldı ne adet.komşuluk desen zaten bitmiş.ne var ki biraz anlayış göstersen.bir aile düşün ki hayatı boyunca yapacağı düğün sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

Örf adet ile alakası YOK! Ne demişim davullu zurnalı yapsın SES SİSTEMİ KURMADAN. AMA 20 metrekarelik alanda, 40 kişi için ses sistemi kurmak, 7 mahalleyi rahatsız etmek görgüsüzlükten başka birşey değil!!!

Örf adet... eskiden küçük yerlerde düğün yapılır bu da herkese duyurulur ...başımın üstünde yeri var. Ama bizim mahallede bir apartamanda 10 aile desen , 50-60 tane apartman birbirine yakın desen 600 aile birbirine ÇOK yakın yaşıyor. Sadece biri yapsa neyse...haftada 2-3 sokak düğünü köyde olur mu? Olursa bile eğlencenin gürültüsü her seferinde evinin içini inletir mi?

Örf adetlere göre 1000 desibellik SES SİSTEMLERİ şart mı?

"Canım ben 1 tane düğün yapıyorum" mantığıyla , caddeye 2. sıra parkedip yolu kapayıp "canım 5 dakika işim var millet katlansın" mantığı aynıdır. Bir tane olsa hadi neyse! 10 kişi aynı şeyi yapınca trafik de, sanki evinin içinde yapılan iğrenç arabesk pop da çekilmez oluyor. Düğünde etrafta hanımlar da var şarkı ise: "arabada beş, evde onbeş"
Sırf kendinden başka kimse umrunda olmayanlar yüzünden. Şehirde yoğun kalabalıkta yaşamak bazı zorunlulukları getirmeli.
ES-ES
Yukarı
Berkay ÇİFTER Liste gör
Usta Yazar

Berkay
  Alıntı Berkay ÇİFTER Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2010 saat 12:55
Pitbull için ceza geldi artık eskisi kadar ben sokakta görmüyorum hatta 1-2 aydır hiç görmedim
Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
  Alıntı 26_26_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2010 saat 13:20
Alıntı yapılan köfteci

Alıntı yapılan 26_26_26

Köpek sahibine göre havlarCool
Hep At sahibine göre kişniyecek değil yaBig%20smile
Ahmet abi baslik icin tesekkürler,fakat memlekette sirf trafik ve dügün magandasi varsa sorun degil ....LOL
Çeşitleride linkdeCool

Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
oredius Liste gör
Deneyimli Yazar

Uğur
  Alıntı oredius Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2010 saat 14:16
Dün akşam ailemle Şelale Park'a gittik...
Gerçekten son hali ile çok güzel bir yer olmuş...Eskişehir resmen oraya akın etmiş...
Evde balkonda sıcaktan baygınlık geçirecek hale gelmişken orda püfür püfür rüzgarda Eskişehirimin muhteşem manzarısını izlemek gerçekten çok güzel geldi...
İşin en güzel taraflarından biride çimlere oturmak..Bir çok yerde çimlere basmak yasakken orda çimlerin üzerinde oturup Eskişehir manzarası izleyebiliyorsun kimse karışmıyor..

Bizde oturduk ailecek..Bir çok aile güzel güzel oturuyor serinliyordu...2 kız 2 erkekden oluşan bir grup genç geldi...Hemen yanımıza oturdular..Fotoğraf çekindiler...Sigaralarını yaktılar...Buraya kadar her şey normal iken erkek olanlardan biri sigarayı çimlerin üzerine attı...Yanlışıkla düşürdü diye ses emedim..Ama baktım hiç umrunda değil;
-Pardon arkadaşım ateşiniz düştü farketmediniz galiba..
diyerek nazikce uyardım....Arkadaş bi bana bakı bi sigaraya sonra kalktı üstüne basarak söndürdü...

Aslında orda amacım bu uyarı sonucunda sigarayı ordan alıp söndürüp çöp tenekesine atmasını sağlamaktı..Ama umursamadı...

Açıkçası daha sert şekilde uyaracaktım ama annem müsade etmedi...Daha fazla sinirlenmemek için kalktık ordan...

Bu da bir magandalık türü olsa gerek...

Ne güzel bir hizmet sunulmuş bize...Yasaklamada koymamışlar..Ama yakındır bu tür magandalar yüzünden yakında sadece çay bahçesini işleten işletmenin koyduğu sandalye ve masa haricinde bir yerde oturtmayacaklar...Hak ediyoruz sanırım bazı şeyleri...
"şişen köfteler"
Yukarı
Arma İçin Liste gör
Usta Yazar

Murat
  Alıntı Arma İçin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2010 saat 14:45
Alıntı yapılan köfteci

Sevgili Murat,tabiiki her cins köpeklerin evvelden gelme genetik özelliklerine sahip ,mesela Huskyler kurttan dönme olduklari icin bir koyun sürüsü gördüklerinde saldirmayacaklarin garantisi yoktur ,maalesef bir baska sorunda bizde televizyonda herhangi bir köpek filmi oynadiktan sonra o cinsin satisinda patlama görülür.bilgisiz bilincsiz,egitimsiz yetistirici ve bakimcilarin elinde maalesef ama tabiiki Bittbull özellikleri arasinda saldirgan 1,5 tonluk bir isirim gücüne sahip ve baska köpeklere nazaran isirdigi yeri birakmadan santim santim cenesini ilerletmesi göz ardi edilmemesi gerekli...Nihayi sonuc:Egitim,egitim ve yinede egitim derim....Smile

Haklısın abim. Ancak pitbull sahibi İNSANLARA geçen haftalarda yaklaşık 3.000 lira ceza kesilecekti. Bunu duyan çoğu pitbull sahibi İNSANLAR hayvanlarını sokağa attı ceza yememek için. Asıl magandalık budur. Hatta bunlara insan demek gelmiyor içimden. Sokağa bırakılan başı boş köpekler yoldan geçenlere saldırıyordu. Hem besliyosun o hayvanı yasak olduğu halde hem de ceza yememek için sokağa bırakıyorsun. İnsani duygularınızdan şüphe duyuyorum sizlerin caniler.
22 Haziran 2013
Yukarı
goethe_minder Liste gör
Deneyimli Yazar

MCMLXV
  Alıntı goethe_minder Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2010 saat 14:50
pitbull denmiş hep, ama herhangi bir cins köpeğini gezdirirken "ortam yapmak"tan fırsat bulup da onların dışkılarını temizlemeyen magandalara ne diyeceğiz peki? o magandaların bazıları da dişi üstelik.
sezer bizim, sezaryen bir doğum çeşidi, jülyen ise bir hıyar doğrama biçimidir. hırvat sırp birer boydur, bunu bilmeyen gameboydur. heleheöeö
Yukarı
mecek Liste gör
Usta Yazar

ali boydağ
Yer: Ankara
  Alıntı mecek Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2010 saat 14:53
Alıntı yapılan Esparta _yigit

Alıntı yapılan nightmare26

Her magandayla başa çıkabilirim ama Pitbulla gezen magandalardan acayip tırsıyorum Big%20smileBig%20smileBig%20smileO hayvan beni çok tırsıtıyor,Eskişehirde Pitbull yasaklansın Big%20smile

O konuda yalnız değilsin, bunu bil Big%20smile

Sadece Eskişehir'de değil bu canavarların tüm dünyada yasaklanıp topluca imha edilmeleri gerekir.

O hayvanların saldırgan yapıya sahip olmaları genelde sahiplerininde öyle bir yapıya sahip olmalarından dolayı. Halbuki sahibi insancıl olsa hayvanda insanlara daha sıcak yaklaşabilecek.
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2010 saat 14:55
Alıntı yapılan goethe_minder

ne diyeceğiz peki? o magandaların bazıları da dişi üstelik.
Yabanci ise Mrs.Maganda,yerli ise Bayan Magandahanim...LOLLOL
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 910111213>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,527 saniyede hazırlanmıştır