eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

ARTIK YETER/İSYAN ATEŞİ

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1213141516 43>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
EMRE 26 Liste gör
Yazar

Emre
Yer: Antigua And Barbuda
Online Durum: Offline
  Alıntı EMRE 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Ağu/2012 saat 15:45
Alıntı yapılan Baba

Eskişehirspor'un Yönetim Kurulu'nda (beyin takımında) olan çok önemli bir isim var. Siyah Kırmızıya gönül veren ve bozkırın bağrından çıkan Sn. Mithat Körler....
Ben, onun tavrının şu süreçte en doğru tavır olarak görüyorum:
"Maça gitmemek!"
Gerçi ayrıldığım nokta kendisi "Yanal gidene kadar maç izlemeyeceğim" diyor, bense, "Bu yönetim, başkan ve hoca gidene kadar maça gitmemekten" yanayım. (EStanbul'dakilere)
Nitekim, Ordu maçına koşullarım gayet uygun olmasına rağmen gitmedim. Forumda açılan başlıktan mesajları tek tek okuyarak takip ettim. En güzel tavır, 12-13 bin kişiye oynayan bir takımın, 2-3 bin kişinin önünde koşmasıdır.
En güzel ceza ve tepki, "şeref tribinüne" kurulup, kendisini ES ES'in üzerinde görenlerin, tam karşılarındaki açık tribünü bomboş görmeleridir.
Ligin başındayız... Bu tepkiyi ligin ortasında gösteremeyiz, o zaman biz suçlu oluruz...
Hiçbir şey yokmuş gibi o stada gidip maç izlemeyin.
Ersun'un önünüze atılacak olan kellesi de bir şeyi düzeltmez; (Rıza ve Skibbe'nin gidişiyle ne değişti?) sorun samimiyet, kültür ve gerçekten maziyi anlama ve sahip çıkma sorunudur.
TRİBÜNLERİ BOŞALTIN BEYLER, MAÇA GİTMEYİN.
Maça gitmeme konusunda eğer herkes hemfikirse eskişehiirdeki tüm sokaklara bununla ilgili bir duyuru yazısı yazılır.Böylelikle forum dışındaki kimseler de neden böyle olması gerektiğini görür.
Yukarı
emrh Liste gör
Deneyimli Yazar

Emrah
Yer: Turkey
  Alıntı emrh Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Ağu/2012 saat 15:51
Bankasya da bir ara yaptığımız gibi 5 veya 10 dakika sessiz kalmak maç oynanırken çok etkili oluyor ve arkasından birde pankart açıldımı çok anlamlı bir mesaj süper olur. daha sonra var gücümüzle takıma destek...Tabi şimdiden bazı yönetime yakın kişilerin böyle bir protestoya destek veremeyeceklerine eminim???
Yukarı
poyraz963 Liste gör
Usta Yazar

Bülent
  Alıntı poyraz963 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Ağu/2012 saat 16:28
BAZEN SEVİNÇ PASO KEDER YETER HALİL YETER
GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ ÇOCUKLAR
Yukarı
yorum_es Liste gör
Yazar

Emre
Yer: Eskişehir
  Alıntı yorum_es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Ağu/2012 saat 16:31
Arkadaşlar yapılacak protestolar kasıtlı olarak girilen tezahüratlarla susturuluyor.Bunu önceki denemelerde defalarca gördük. Açık tribün yapısı itibari ile sesin dağıldığı ve tek ses bağırılmadığında etkisini kaybeden bir yapıda. Dolayısı ile insanlar istifa protestosuna katılmak istese bile hem nefer hem de altes değişik besteler girdiği anda insanların zaten bağırma arzusu kaçıyor. Beklediğinizden çok daha az tepki sesleri çıkıyor ve oda büyüyemeden kaybolup gidiyor.
İkinci bir nedense gelen çoğu insanın ortak tepkiden haberi olmadığı için olaya kanalize olamadığı gerçeğidir. Organizasyon grupları da buna destek vermediği için havada kalıyor.
Bu anlamda maça gitmemek bence de en mantıklı olanı. Şahsi olarak her sene kombine alarak maça girerdim ama bu sene ne kombine aldım ne de içerideki Akhisar maçına gittim. Birşeyler değişmedikçe de gitmeyi düşünmüyorum.
Yapılacak en mantıklı hareket insanları maça gitmeme tepkisinden haberdar etmek ve bu şekilde bilgilendirilmektir. Tribündeki tepki sesleri bastırılabilir besteler girilebilir insanların üzerine adamlar salınabilir ama bireysel yalnız bırakma eylemi engellenemez bir oluşumdur ve herkes özgürce bizle aynı düşünceyi paylaşıyorsa maça bir süreliğine gelmeyebilir. Önemli olan asıl taraftarın ne düşündüğüdür ve ne tarafta yer alacağını seçmesi gerektiğini anlamasıdır.

SEVDAN İÇİN STADI TERKET.
Anlatılmaz yaşanır...
Yukarı
müfitkabal Liste gör
Usta Yazar

müfit kabal
  Alıntı müfitkabal Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Ağu/2012 saat 16:33
öncelikle yönetim vede hocaya karşı olan tavrımız üç aşağı beş yukarı belli..."İSTİFA"
fakat protesto yönteminde ikiye ayrılıyoruz...yani 2 düşünce hakim...
1-) maça gitmeyelim yani trübünleri boşaltalım vede boş trübünlere oynansın...
2-) maça gidelim hatta sağlam gidelim, stadı full dolduralım vede burda tepkimizi verelim

bence ikinci yol daha mantıklı...çünkü maça gitmeyerek yapılacak protesto Halil in işine gelir vede ekmeğine yağ sürer...çünkü onun tek amacı var klüpte kalabildiği kadar başkanlık yapmak...maça gitmezsek Halil inde çok umurundaydı...adamın zaten istediği bizim maça gitmememiz...

oysa maça giderek vereceğimiz tepki çok daha etkili olacaktır diye düşünüyorum...
üç büyük yok tek büyük var
Yukarı
Innuendo Liste gör
Deneyimli Yazar

Berkay
Yer: İzmir
  Alıntı Innuendo Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Ağu/2012 saat 16:35
Alıntı yapılan poyraz963

BAZEN SEVİNÇ PASO KEDER YETER HALİL YETER

Şöyle bir tezahürat olabilir sadece bir ekleme yapıyorum. Tongue

BAZEN SEVİNÇ PASO KEDER YETER ULAN HALİL YETER!

Kulağa da hoş geliyor.
Yukarı
EnviEn Liste gör
Usta Yazar

Zafer
  Alıntı EnviEn Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Ağu/2012 saat 16:50
Tribünleri tamamen boş bırakamayız mutlaka gelen olur o zaman da olay anlamsızlaşır ve Halil'in ekmeğine yağ sürülür.
Benim görüşüm istifa şeklinde bağırmak çok sıradan ve etkisiz kalır. Trollface(Problem?) gibi Türkiye gündemine oturacak ve aynı zamanda yönetime mesaj verecek bir organizasyon, pankart yapılmalı. 2 hafta vaktimiz var düşünüp gerekirse para toplayıp etkili ve görsel bişeyler yapmalıyız.
Bekle Zafer Şarkılarıyla Geçişimizi...
Yukarı
yorum_es Liste gör
Yazar

Emre
Yer: Eskişehir
  Alıntı yorum_es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Ağu/2012 saat 17:02
Alıntı yapılan EnviEn

Tribünleri tamamen boş bırakamayız mutlaka gelen olur o zaman da olay anlamsızlaşır ve Halil'in ekmeğine yağ sürülür.
Benim görüşüm istifa şeklinde bağırmak çok sıradan ve etkisiz kalır. Trollface(Problem?) gibi Türkiye gündemine oturacak ve aynı zamanda yönetime mesaj verecek bir organizasyon, pankart yapılmalı. 2 hafta vaktimiz var düşünüp gerekirse para toplayıp etkili ve görsel bişeyler yapmalıyız.
Ben bu tür bir organizasyonun olacağına inanmıyorum. Bu geçtiğimiz sezonda defalarca denendi ve engelleyici kuvvetler olduğundan başarılamadı. Cılız tepkilerle ses getiremeden eridi gitti. İnsanlar tepki vermek niyetiyle gelip hiçbir tepki veremeden sanki destek veren kesimmiş gibi algılandı. Adım gibi eminim birçoğumuzun kursağında kaldı ve destekçi gibi göründük. Stadı doldurup kevvetli bir tepkinin yine verilemediğini düşünün o zaman destekçi konumuna düşeceksiniz.

Eğer gerçekten bahsettiğiniz tepkinin verileceğine inansam hemfikirim sizinle ama ben böyle bir tepkinin verileceğine inanmıyorum. Defalarca denenen örnekleri mevcut.
Anlatılmaz yaşanır...
Yukarı
sadocan26 Liste gör
Yeni Yazar

SADETTİN GÜNER
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı sadocan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Ağu/2012 saat 17:05
evet tam şeref türbünün önünün boş bırakarak yapalım acığın sağını ve soluna ikiye ayrılalım orta yer boş kalsın ve karşılıklı tezarühatlarla yönetimi istifaya cağralım bu şekilde halil ünal ın beleşcileride kimseye birşey yapaamazlar diye düşünüyorum..
SEVDAN BİR ATEŞ
Yukarı
EsBoraEs Liste gör
Usta Yazar

Tayfun
Yer: Estanbul
  Alıntı EsBoraEs Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Ağu/2012 saat 17:06
Dün Erciyes Ankaragücü maçını izledim belki de gücülüler geçen sene Bursa deplasmanından başka deplasmana bu kadar sağlam gitmemişlerdir ama neye yarar ki zamanın da kulüplerini oyuncak gibi kullananlara karşı gelemedikten sonra yarın bel ki Allah korusun Denizliye ya da İzmire gitmek zorunda kalırsak bizde neye yarar ki...! elbette taraftar armasının peşinden gidecek peki bu kulübü şimdi yönetenler ne yapacak o zaman umurlarında olmayacak kulüp üstünden genişletip büyüttükleri işlerin zevkiyle orda burda eğlenecekler, biz bugün stadı boş bırakıp kulübümüzü kurtların çakalların eline verirsek yarın tavşanlıya ya da erciyes'e deplasman org. sayfasında dolaşırız....   
ANTİ-BİZANS
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1213141516 43>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,547 saniyede hazırlanmıştır