eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Forum ve Site
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

"Ne olacak bu yerel basının hali"

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2526272829 66>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
montoya Liste gör
Usta Yazar

Kamil
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı montoya Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Kas/2011 saat 12:45
Bizim yerel basın ve yerel kanallarımız anadolu ünv. iletişim fakültesinden hiç faydalanıyorlarmı acaba. İşin ilmini öğrenen pırıl pırıl gençler var.
SEVİNMEK İÇİN SEVMEDİK!!!
Yukarı
efsanesk Liste gör
Deneyimli Yazar

Seçkin
Yer: Budapeşte
  Alıntı efsanesk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Kas/2011 saat 13:20
Sadece spor değil siyaset ve güncel konulardada çok etkisizler bu şehir okuyan bilen bir şehir biraz etkili olsalar her anlamda büyüyeceğiz
mesela trazbonun tek sevdiğim şeyi yerel basını çok kuvvetli 250binlik şehir tüm Türkiye ye kendinden bahsettiriyor..
Yukarı
esgun Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
  Alıntı esgun Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Kas/2011 saat 13:46
HERKES HADDİNİ BİLSİN!
Zamanı geldiğinde şirin gözükmek için Eskişehirspor brandası altına sığınarak caka satanlar. Zamanı geldiğinde birilerini ortada bırakıp manevra yapıp saklananları yıllardır hep gördüm, daha da çok göreceğim kuşkusuz. Yönetime bakıyorum bölünmüş. Birileri yalanlıyor, yönetim içinden bir çok kişide doğruluyor. Ama krizde en çok zarar görecek olan istenmeyen iki adama, bizim medyadaki bazı şakşakçılar hemen dirsek atıyor. Onlarda ne yapsın sahte sözlerle bizi kandırabileceğini sanıyor. Sanki bardan kulübün etiketiyle ben kovuldum, yaka paça kapının önüne ben konuldum veya akşam içip içip istifa ediyorum deyipte sabah hiçbir şey olmamış gibi başkanın göğsüne başımı ben koydum. Onu da geç başkanını ve bardan kovulan ismi basında eleştiren, sonrada gidip yüzü kızarmadan kol kola girmeye devam edenler, hayırdır ne oldu? Kimse kimseyi kandırmasın. Herkes haddini bilsin. Burası Eskişehirspor Kulübü. Yönetimler iş yapmak için gelirler. Yapamıyorlarsa da eleştirilmek en hak ettikleri şeydir. Zira elini cebine atmadan kulübün bütçesi ile yöneticilik yapmak kolaydır. Veya yönetici etiketi ile tanıştığı kişilerle yeni iş sahalarına girmek. Her neyse. Bizim sözde tecrübeli meslektaşlarımız hangi göbek bağındandır bilemiyorum son zamanlarda iyice yönetime yağ çekmeye başladı. Hem de istenmeyen ilk iki sıradakilere. Sanki maaşlı elemanı gibi. Bu kadarına pes.

TARAFTARI KİM SATIN ALDI?
Geçenlerde yani Manisa maçında tribünlerin tamamı, tekrar söylüyorum TAMAMI yönetim istifa dedi. Samsun maçında da olduğu gibi. Verilen tepkide de medeni oldukları için sonuna kadar haklılardı. Eğer anlayan olursa! İstifa edin, sizi istemiyoruz demek, ne demek? Açığın üstünü biz kapatacağız sözünü vermedik diyerek sıyrılmak mı, şike soruşturmasından dolayı seyirciler tribünden uzaklaştı diyerek sıyrılmak mı, yoksa bu bağıranları kimlerin bağırttığını biliyoruz diyerek sıyrılmak mı? Beyler karşınızda enayi yok. Açığın üzeri kapanacak gibi değil. Suni gündem. Tribünler boşsa bilin ki bu yönetimin eseridir. Biz bu takımın 2. Ligini de biliriz! Bu taraftarı bağırtanları biliyoruz demek, ne demek? Koskoca camiayı bağlayabilecek güçteki isim kim? Varsa o kudrette birisi zaten size gerek yok. Kaldı ki bu taraftar satılık değildir! Birde Pele’nin aldığı parayla, tercümanın ona saldırması arasında nasıl bir bağ kurabildi bazı arkadaşlar çok merak ediyorum. Artık hikaye anlatmayı bırakalım.

DEDİM Kİ ADAY ÇIKAR!
Şimdi taraftar yönetim istifa et, sizden umudumuz kalmadı dedi ya. İşte bende yazmıştım. Eğer istifa ederlerse aday bulunur. Nebi Hatipoğlu çıkar, Kadir Çalışıcı çıkar vs... Zaten yakın çevrelerinde bunu hep konuşuyorlar. Eğer sahipsiz kalırsa kulübü ortada bırakmayız diyorlar. Bunu niye yazmıştım. Yeni yönetimler aramak için değil. İyi okunursa anlaşılır. Taraftarın tepkisinin ardından bazı yöneticiler çıkıp, “Biz gidersek kimse gelmez. Bizden başkası sahip çıkmaz. Alt liglerdeyken biz vardık vs.” diyemesinler diye gündeme getirdim. Buna rağmen diyen çıktı ve komikleşenler oldu.
Yani biz o liglerdeyken stadın önünden geçmeyenler, Es Es’in ‘E’ sini ağzına almayanlar konuştu. Yönetimin medyadaki bazı şakşakçıları, yani zamanında kovulduklarında benim sahip çıktığım birkaç isim bugünlerde yöneticilerine toz kondurmuyorlar. Niye? Verdikleri her sözü tuttular ya! Kimse inandırıcılığını kaybetmesin, doğru bildiğini yazsın. Beni de daha çok açık açık konuşturmasınlar, bazı şeyleri anlattırmasınlar. Kalkıp da, “Ben o adamı aradım, yok öyle bir şey dedi” diyerek üzerimden prim yapmasınlar. 2. Lig B kategorisindeki o düşük kalitedeki medya anlayışı bitti beyler. Yıl 2011. Yönetim gitsin demiyorum. Camia istemiyor. Hala kalıyorlarsa kalsınlar. Ama ucuz bahanelere sığınmasınlar. 4 yılda hiçbir şey yapmadılar. Artık yapsınlar, etiket peşinde koşmayı bıraksınlar. Derdimiz bu!
suhaeses@hotmail.com
02.11.2011  SONHABER
KIRMIZI BİZE ÇOK YAKIŞIYOR
Yukarı
esgun Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
  Alıntı esgun Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Kas/2011 saat 13:48
Yukarıdaki yazı Yerel Tv. ve Basına kapak olsun bir sefer değil birkaç sefer tane tane okuyun.
KIRMIZI BİZE ÇOK YAKIŞIYOR
Yukarı
rosinante Liste gör
Yazar

ERDEM
Yer: yunusemre
  Alıntı rosinante Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Kas/2011 saat 15:41
Alıntı yapılan esgun

Yukarıdaki yazı Yerel Tv. ve Basına kapak olsun bir sefer değil birkaç sefer tane tane okuyun.

Süha denilen bu sözde acar muhabirde pek makbul biri değil. geçen sezon antalyada kulüple birlikte  5 yıldızlı tellerde kamp yaparken çok iyi haber ve yorumlar yapıyordu.  Herhalde maması kesildi ki bu tarz yazılar yazıyor.

bu yazıdan olsa olsa gazoz kapağı olur.  baştan aşağı imalarla kuru tehditlerle dolu ucuz kahramanlık örneği bir yazı.  Ne biliyorsan açık açık yaz, isim isim yaz da o zaman gerçek kapak olsun..

OLMAYA DEVLET, CİHANDA BİR NEFES BİR DE ESES GİBİ...
Yukarı
ardilES Liste gör
Yazar

rukneddin
  Alıntı ardilES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Kas/2011 saat 09:52
Süha mı? Geçiniz.
eses
Yukarı
excalibur26 Liste gör
Deneyimli Yazar

uğur
Yer: siz yurtsuz
  Alıntı excalibur26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Kas/2011 saat 09:54
Alıntı yapılan ardilES

Süha mı? Geçiniz.

Asıl mesleği dolmuşçuluk diyorlar.

GÖKYÜZÜNDEN BİR YILDIZ SEÇ, BÜYÜK VE PARLAK OLSUN. ADIDA ESES OLSUN...
Yukarı
taras bulba Liste gör
Yazar

tuğrul aydın
  Alıntı taras bulba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Kas/2011 saat 10:06
Alıntı yapılan montoya

Bizim yerel basın ve yerel kanallarımız anadolu ünv. iletişim fakültesinden hiç faydalanıyorlarmı acaba. İşin ilmini öğrenen pırıl pırıl gençler var.

Üniversitelerimizden  bildiğim kadarıyla teknik ve bilimsel bir yararlanma yok.  Sadece başıboş bazı prof takımı sırf egolarını tatmin için bazı gazetelere eften püften ya da kıldan tüyden köşe yazıları yazıyorlar.  Yani gazetelerin sıradan köşe yazarlarından bir farkı olmayan sıradan yazılar.. Ne teknik ne bilimsel bir makale yok. herhalde bu proflarında kapasitesi bu kadar olmalı.

İşte yerel basın Üniversiteler ilişkisinin kısa özeti bu.

BİR GÜN MUTLAKA...
Yukarı
taner_es Liste gör
Usta Yazar

Mr. BLaCk
Yer: Eskişehir
  Alıntı taner_es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Kas/2011 saat 19:41
http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/19176945.asp

Kardemir Karabükspor Süper Lig'in 11. haftasında 19 Kasım Cumartesi günü deplasmanda Karabükspor'la karşılaşacak.
adamlar tek kale maç oynayacak...
Yukarı
~ERHAN~ Liste gör
Usta Yazar

ERHAN DLAPCI
Yer: İSTANBUL
  Alıntı ~ERHAN~ Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Kas/2011 saat 21:30
insan yayınlamadan bir okur ha Tongue
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2526272829 66>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,594 saniyede hazırlanmıştır