eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Forum ve Site
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

"Ne olacak bu yerel basının hali"

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2425262728 66>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Cumhuriyet Liste gör
Usta Yazar

Serkan
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı Cumhuriyet Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Eki/2011 saat 13:14
Alıntı yapılan esesozgur

.En son salı günü sakarya gazetesine baktım ETB nin açıklamasına 3 cm yer ayırmış Hürriyet Eskişehir'e baktığımda ise Tam sayfa vermiş haberi.
Sizce hangi gazeteyi okursunuz.

Alper POTUK'un transfer muhabbeti çıktığında Hürriyet'in Eskişehir ekine baktım. Birinci sayfaya Alper'in fotoğrafını koymuşlar ve "BİRAZ ZOR ALIRSINIZ" diye manşet atmışlar.

Şimdi bu gazeteyi mi okursunuz? Yoksa Eskişehir'in güçlü basınını mı?

Yukarı
campari Liste gör
Yazar

Rüknettin Gülmez
Yer: odunpazarı
  Alıntı campari Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Eki/2011 saat 14:19
Alıntı yapılan thefasfis

eminim ki engin bey birdaki yazısında eskişehirspor.com da bize gazeticiliği öğretiyorlar diye manşet atar. :))

Engin efendi  Forumu eleştireceğine önce  kendisini sonra gazetesini  eleştirsin yüreği yetmiyorsa  gitsin SUMO güreşlerini eleştirsin....

KARGADAN BAŞKA KUŞ, ODUNPAZARI'NDAN BAŞKA YOKUŞ TANIMAM
Yukarı
casablanca Liste gör
Yazar

BURHAN
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı casablanca Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Eki/2011 saat 08:59
   Her haftanın salı günleri ANADOLU gazetesinde Eskişehirsporun  ve topçuların genel analizinin yapıldığı bir sayfa var.  gazete elime geçtikçe okumaya çalışıyorum acaba güzel  ve doğru analizler yapılıyormu diye.  Ne gezerrrrrrrrr. Diğer gazeteler ve yorumlar gibi tam bir fiyasko hatta tam bir komedi......

Burada futbolcuların  fotoğraflarının altında tek tek  İSTATİSTİKLERİ,,,, ARTILARI,,, EKSİLERİ başlığı altında belli ki bu köşeyi hazırlayan tarafından kısa kısa yorumlar yapıyor..

Önce geçen haftadan sadece bir örnek vereyim.  Mehmet Yıldız oynamadığı halde bu vatandaş kafasında ve hayalinde oynatmış olmalıki oynamış gibi  güzel bir yorum yapmış..

Dünkü köşesinden de bir iki örnek vereyim...  Biz ARTILARI  denidiğinde ne anlarız? Herhalde iyi yönleri diye yorum bekleriz. O zaman buyurun yorumlara.....

İşte  ALPER' in ARTILARI : Sezonun ilk maçlarındaki performansı son maçlarda göremiyoruz. Daha başka bir değişle Trabzonspor maçı ile başlayan performans düşüşü devam ediyor..

İşte  Veysel' in ARTILARI : Bu maçta onun adına olumlu birtakım şeylerden bahsetmek maalesef mümkün olmadı..

İşte Serdar' ın ARTILARI: Serseri mayın misali mücadele vardı. Fakat bal yapmayan arı misali etkisiz bir oyun sonucu mücadelesi boşa gitti..

İşte Koray' ın ARTILARI : Bu maçta bilindik özelliklerini sahaya yansıtamadı ve tam bir hayal kırıklığı  yarattı..

İşte arkadaşlar diğerlerinin de  ARTI yönleri hemen hemen böyle.

ARTILARI  böyleyse  EKSİLERİ   başlığındaki yorumları nasıl  varın siz düşünün..

Tabi bu köşeyi kim hazırlıyor merak ettim bir iki arkadaşa sordum.  MESUT  AL  ismindeki  bu özel  yorumcu ( aynı zamanda ES TV NİNDE  ÖZEL VE ÇOK DEĞERLİ YORUMCUSUYMUŞ)Meğerse kuru temizleme uzmanıymış.

Kuru temizlemeyle ilgili yazsın ESTV' de yorum yapsın bak bir şey söylemem.  Ama bu futbol yorumlarına el insaf diyorum ESkişehirspor taraftarı ve bu ANADOLU gazetesini okuyanlar acaba çok saf mı..  Bizleri acaba nasıl görüyorlar. Herhalde hükümetin kurbanlık için ithal ettiği ANGUS' lara benzetiyorlar olmalı..

Bu ANADOLU gazetesinde bu zavallılıklara dur diyecek kimse yokmu. Bu ANADOLU bu kadar başıboş bir gazetemi..

Bildiğim kadarıyla Eskişehirin en eski ve nitelikli gazetecisi Önder Baloğlu bir de yine çok eski ama  her konudan anlayan hemen her konuda tam bir uzman gibi yorumlar yapan kerameti kendinden menkul bir derya deniz var adı da BÜLENT ÖZKAZICI  galiba.

Bunlar da herhalde kendi gazetelerini,  bu yorumları ya okumuyorlar, ya da bu işi laf olsun  diye yapıyorlar .. Yoksa bunlarında  kuru temizlemeci ya da başka birşey olduklarına inanacağım..

Ve bundan sonra bu gazetelerdeki garipliklerini, komediye dönen yorumlarını gazete sahiplerine mail atarak bildireceğim.. 
  Galiba onlarında bir çok şeyden haberi yok gibi

Yukarı
irfnzcn Liste gör
Usta Yazar

irfan
Yer: eskişehir
  Alıntı irfnzcn Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Eki/2011 saat 14:17
http://www.sakaryagazetesi.com.tr/haber_detay.asp?gorus=148513&hab=
sayın yazı işleri müdürü HAKI ,hocanın adını gene yanlış yazmışsın,
 birde böyle hocanın işine karışıp ona işini öğretmek biraz abes olmuş dahası yerine hoca ismi vermek ve bizlere bunu emrivaki yapıp taraftar bağrına basacak diyerek yazmak çok ayıp bunlar bir gazeteciye yakışmayacak şeyler...
 taraftar hiç bir zaman yanlış yapmaz,sahip çıktığın başkana sor bakalım,
1)yeni stadı neden yerinde YAPTIRAMIYORLAR(yada eskisinin üstünü niye kapatamıyorlar)
2)eskişehirspor'un GELİR-GİDERLERİNİ neden ayrıntılı bir biçimde açıklamıyorlar
3)taraftarı neden yolunacak kaz gibi görüyorlar
4)eskişehirspor'a kalıcı veya gelir getirecek ne yapılmıştır?
bi zahmet bunları başkan'a sor niye salladığımızı o anlatıversin sana , sizin gibilere inat bu taraftar hocanın arkasında duracaktır. bu yapılanlar hatiplikse hatiplik bize göre ise takımımıza sahip çıkmak.
  sen bu hocanın adını doğru yazamıyorsun ya ondan mı gitmesini istiyorsun galiba
SENİ BİZİM KADAR SEVEN OLDU MU?
Yukarı
casablanca Liste gör
Yazar

BURHAN
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı casablanca Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Eki/2011 saat 19:33
Alıntı yapılan casablanca

Burada futbolcuların  fotoğraflarının altında tek tek  İSTATİSTİKLERİ,,,, ARTILARI,,, EKSİLERİ başlığı altında belli ki bu köşeyi hazırlayan tarafından kısa kısa yorumlar yapıyor..

Tabi bu köşeyi kim hazırlıyor merak ettim bir iki arkadaşa sordum.  MESUT  AL  ismindeki  bu özel  yorumcu ( aynı zamanda ES TV NİNDE  ÖZEL VE ÇOK DEĞERLİ YORUMCUSUYMUŞ)Meğerse kuru temizleme uzmanıymış.

Kuru temizlemeyle ilgili yazsın ESTV' de yorum yapsın bak bir şey söylemem.  Ama bu futbol yorumlarına el insaf diyorum ESkişehirspor taraftarı ve bu ANADOLU gazetesini okuyanlar acaba çok saf mı..  Bizleri acaba nasıl görüyorlar. Herhalde hükümetin kurbanlık için ithal ettiği ANGUS' lara benzetiyorlar olmalı..

Bu ANADOLU gazetesinde bu zavallılıklara dur diyecek kimse yokmu. Bu ANADOLU bu kadar başıboş bir gazetemi..

Ve bundan sonra bu gazetelerdeki garipliklerini, komediye dönen yorumlarını gazete sahiplerine mail atarak bildireceğim.. 
  Galiba onlarında bir çok şeyden haberi yok gibi

Arkadaşlar  basınımızın seçkin tmsilcileri !!!! bu başlıkdaki eleştirilerimizi nihayet ciddiye alıp kendilerine çeki düzen verdiklerini  memnuniyetle gördüm..

Geçen hafta ANADOLU gazetesindeki bir köşenin garipliklerini ortaya çıkarmıştım. Mutlaka okunmuş ve ciddiye alınmış olmalı ki bu hafta bu saçmalıklarına son vererek adam gibi yorum yapmışlar..

Bu başlığa yazın arkadaşlar. Gördüğünüz her hatayı paylaşınki  yerel basınımız  kendine çeki düzen versin. 
  Ben yazdım ve ANADOLU gazetesini düzelttim...

Yukarı
AhmetTarik Liste gör
Usta Yazar

Ahmet Tarık
Yer: Ankara,Eskişehi
  Alıntı AhmetTarik Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Kas/2011 saat 03:57
Ciddiyetsizlik yerel basını bitirecek...

Bir aydır bir belgesel çekimi için Kastamonudaydım.Bir şey dikkatimi çekti. Kastamonu TV Kastamonuspor'un maçlarını kendi imkanlarıyla canlı yayınlıyor. Kastamonu gibi 90bin nüfuslu bir şehrin yerel TV'si maçlarını canlı yayınlasın, bizim yerel kanallarımız doğru düzgün bir spor programı bile yapamasın. Sonra da halkımız bize sahip çıkmıyor desin. Bu kafada devam..
Tek dileğim Allah'tan, seni şampiyon görmek..
Yukarı
SRKN Liste gör
Usta Yazar

SRKN
  Alıntı SRKN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Kas/2011 saat 23:15
.
ES-ES'i SEV KIRMIZI GİY!
" BİZ BÜYÜK ESES'İZ KIRMIZI ŞİMŞEĞİZ " #esesisevkırmızıgiy
Yukarı
İRRASYONEL Liste gör
Deneyimli Yazar

Kamuran yalaz
  Alıntı İRRASYONEL Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Kas/2011 saat 11:04

Dün  öğleden sonra ESTV ' de bir söyleşi programı izliyorum.. Söyleşiyi yapan Sadi Seda adında bir gazeteciymiş. Hayatımda böyle konuşma özürlü bir programcıyada ilk kez raslıyorum. eeeeeeeeee, ıııııııııı, ööööööööööööö böylece programı bitirdi. Hoş karşısındaki kişide  konuşma özürlü olunca ( cemalettin Sarar) ortaya tam bir komedi filmi çıkıyor.  Sarar' da  şeyyy yani, şeyini yaptığım şeyyyy türünde söyleşiyi görmenizi çok isterdim..

Cemalettin Sarar' a lafım yok  işadamı ve bir yetişme tarzı var. Ya o sadi seda denen bu  vatandaşı kim çıkarıyor oraya ESTV yöneticileri çokmu aradı acaba. Birde  yine ESTV de sabahları günün yorumu diye iğrençmi iğrenç bir program var.

Yetkili her kimse lütfen bu programı acilen kaldırsın. Altyapısız donanımsız, içeriksiz insanları yorumcu adıyla çıkarıp bu TV ' yi daha fazla rezil etmesinler.

Önce Bülent adında kendisini baya baya uzman zanneden bir megaloman sonra Hakkı adında ibikleri dökülmüş saldırgan hırçın çok bilmiş bir ukala şimdide Sadi seda diye konuşma özürlü bir sunucu.................

Sonrada her fırsatta kendilerine övgü yarışı. Ya siz kendinizi hiç görmüyormusunuz...

Yuh olsun bunları gazeteci Tv' ci diye Eskişehir halkına yutturanlara...

Hayatta yapılacak o kadar çok hata var ki ;
Aynı hatayı yapmakta ısrar etmenin anlamı yok...!
Yukarı
marjinal Liste gör
Yazar

barbaros
  Alıntı marjinal Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Kas/2011 saat 14:53
Alıntı yapılan AhmetTarik

Ciddiyetsizlik yerel basını bitirecek...

Bir aydır bir belgesel çekimi için Kastamonudaydım.Bir şey dikkatimi çekti. Kastamonu TV Kastamonuspor'un maçlarını kendi imkanlarıyla canlı yayınlıyor. Kastamonu gibi 90bin nüfuslu bir şehrin yerel TV'si maçlarını canlı yayınlasın, bizim yerel kanallarımız doğru düzgün bir spor programı bile yapamasın. Sonra da halkımız bize sahip çıkmıyor desin. Bu kafada devam..

bitirecek mi.?

olmayan şey nasıl biter.?
Yukarı
rosinante Liste gör
Yazar

ERDEM
Yer: yunusemre
  Alıntı rosinante Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Kas/2011 saat 12:06
Alıntı yapılan İRRASYONEL

Birde  yine ESTV de sabahları günün yorumu diye iğrençmi iğrenç bir program var.

Yetkili her kimse lütfen bu programı acilen kaldırsın. Altyapısız donanımsız, içeriksiz insanları yorumcu adıyla çıkarıp bu TV ' yi daha fazla rezil etmesinler.

Önce Bülent adında kendisini baya baya uzman zanneden bir megaloman sonra Hakkı adında ibikleri dökülmüş saldırgan hırçın çok bilmiş bir ukala şimdide Sadi seda diye konuşma özürlü bir sunucu.................

Sonrada her fırsatta kendilerine övgü yarışı. Ya siz kendinizi hiç görmüyormusunuz...

Yuh olsun bunları gazeteci Tv' ci diye Eskişehir halkına yutturanlara...

Bu sabah günün yorumu programını izledim..  Az bile yazmışsınız.  Böyle yorumcu ve sunucu değil eskişehir tv lerinde Türkiyedeki bütün tv lerde arasanız bulamazsınız.

benden de kocaman bir YUHHHH  ESTV' ye..............Angry

OLMAYA DEVLET, CİHANDA BİR NEFES BİR DE ESES GİBİ...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2425262728 66>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,563 saniyede hazırlanmıştır